Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2051) Casti98


Casti98
tag

Üdv!
Adott egy Sandisk Cruser Edge pendriveom,az a problémámhogy indító kulcsot szeretnék csinálni belőle windowsnak format miatt,csak hogy ez a pendrivot nem érzékeli a indító lemez készítő program,mivel valamiért a windows nem eltávolítható meghajtóként érzékeli hanem merevlemezként!!!!,és ezért nem tudok rá telepíteni,hogy lehetne ezt visszaállítani normál eltávolítható lemeznek?Eddig nem sikerült! :((

Minden segítséget elfogadok.:)

Köszönöm előre is... :C

"Je ne regrette rien..."

(#2052) Luna73


Luna73
tag

Sziasztok. Bocs ha volt már róla szó! Adott egy 32 GB pendrive ,milyen módon lehet rá rakni 4GB méretűnél nagyobb 1 fájlt? Esetleg ha van megoldás rá akkor a Tv-be dugva használnám filmnézésre(HD)!

(#2053) dsomogyi válasza Luna73 (#2052) üzenetére


dsomogyi
csendes tag

NTFS fájlrendszerre kéne formázni, ami a Számítógépben érhető el (jobb klikk az eszközre, formázás), be kell állítani a fájlrendszernél a megfelelőt, ami esetünkben NTFS.

(#2054) Luna73 válasza dsomogyi (#2053) üzenetére


Luna73
tag

Köszi a gyors választ! Miután leformáztam, MKV formátumú filmet akarok rátölteni.A TV-be bedugva felfogja ismerni azt, és le tudja játszani?

(#2055) dsomogyi válasza Luna73 (#2054) üzenetére


dsomogyi
csendes tag

Én rendszeresen használom erre a 16 GB-os pendrive-om, úgyhogy a válaszom igen. Már persze ha a TV is alkalmas erre.

(#2056) troland26


troland26
őstag

urak

Nem boldogulok egy maxell pendrive al . Nem tudok filmeket tölteni rá mert folyamatosan jelszót kér ami megvan , de a tv-be dugva nem tudom neki megadni . Az a gondom , hogy formáztam az egészet a biztonsági partícióját is . Most nem kér jelszót viszont csak 4mb-ot lát 16 gb helyett . Hogyan tudnám megcsinálni ismét valós méretűvé ? :) remélem nem nagyon zavaros a fogalmazásom

(#2057) troland26 válasza troland26 (#2056) üzenetére


troland26
őstag

megoldódott ...

(#2058) tomee007007 válasza Luna73 (#2054) üzenetére


tomee007007
őstag

Ha lehet inkább exFAT-ra formázd, a TV-k nagyobb eséllyel ismerik fel...az pedig TV függő hogy az mkv-t lejátsza-e...

(#2059) bigobert


bigobert
tag

Sziasztok!

Egy ideje a SankDisk 64GB-os USB 3-as pendrive-omat csak 2-esként ismeri fel a gépem. Az USB3 foglalatban nem történik semmi. Próbáltam az előlapi és alaplapi foglalatokat is. Tudtok segíteni, hogyan tudom visszaállítani eredeti állapotába?

Köszönöm előre is.

(#2060) sider24


sider24
tag

Sziasztok. Lenne nekem egy olyan problémám, van nekem egy SanDisk Pendrive és azon van egy Film és az a film le van írásvédetségezve, és sajnos nem lehet le törölni, és nem lehet rá másolni semmit.

Valami megoldás lehetséges lenne :F

(#2061) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van egy 4GB Kingston pendriveom (DT101 G2) amit ha leformázok akkor látszólag üres de,ha belemegyek látszik az előzőleg rajta lévő adat.Ez kuka vagy lehet vele valamit kezdeni?

(#2062) werttzui


werttzui
őstag

Üdv!
Vennék egy usb 3.0 ás pendrivot! Kérdés: Be lehet dugni és használható(természetesen lassabb sebességgel) 2.0 aljzatba is?

PENTAX

(#2063) Gabesz27


Gabesz27
csendes tag

Sziasztok.
Segítséget kérnék az alábbi probléma megoldására:
Vásároltam egy Kingston DataTraveler Locker+ G3 pendrive-ot és pont azon a gépen (Asus 1215B, Win7 HP) amin a legtöbbet használnám nem tudom működésre bírni. Hibátlanul feltelepültek a driverek, létre jön egy E: meghajtó, ezen van a gyári software ami a jelszóvédelmet kezeli és létre jön F: meghajtó (cserélhető lemez), ez lenne ugye maga a háttértár, amire lehet másolni ha a megfelelő jelszót megadjuk. Ha bedugom a gépbe a pendrive-ot automatikusan elindul a program és a következő hibaüzenetet írja ki:
"Unable to locate removable drive. Please remove and reinsert your DTLocker + G3"
Ami még lényeges lehet, hogy ugyanezen a gépen működik hibátlanul ha csökkentett módban indítom a Win-t.
Egyébként több más gépen is próbáltam (Win7 és XP-sen is), mindegyiken működött hibátlanul, tehát a pendrive 100%, hogy jó.
Ha valakinek lenne ötlete a megoldásra azt megköszönném.

(#2064) tomee007007 válasza werttzui (#2062) üzenetére


tomee007007
őstag

igen, de ha nincs usb 3-as csatoló felületed, akkor sok értelme nincs az usb 3-nak...

(#2065) werttzui válasza tomee007007 (#2064) üzenetére


werttzui
őstag

Nekem van,de ha kölcsön adom pl másnak,vagy beledugom a multimédia lejátszóba... :)

PENTAX

(#2066) tomee007007 válasza werttzui (#2065) üzenetére


tomee007007
őstag

Értem.
Akkor nyílván érdemes:)

Vásárlásnál csak óvatosan, jó pár gyártó (pl: Kingston) előszeretettel írja rá az USB3-at, de az írási sebesség egy közepes USB2-nek felel meg!

(#2067) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Windows van a pendriveomon, kérdésem hogy elég csak quick formatálni ha formázni akarom vagy teljes formázást indítsak el rajta?

(#2068) samgar válasza KüLÖNc (#2067) üzenetére


samgar
őstag

Elég a gyors :K

Oppo Find X5 PRO

(#2069) werttzui válasza tomee007007 (#2066) üzenetére


werttzui
őstag

Köcce nézelődöm :)

PENTAX

(#2070) samgar


samgar
őstag

Vettem egy 64 GB-s 3.0 pendrive-ot. Rendesen működik, viszont a Rufus nem látja. Ez miért lehet? UEFI-s windows boot -ot szeretnék feltenni rá.

Oppo Find X5 PRO

(#2071) samgar válasza samgar (#2070) üzenetére


samgar
őstag

Rufus version 1.4.3.385
Windows version: Windows 8.1 64-bit
LCID: 0x040E
Found USB device 'Freecom DataBar USB 3.0 USB Device' (07AB:FCF1)
Device eliminated because it was detected as an USB Hard Drive (score 8 > 0)
If this device is not an USB Hard Drive, please e-mail the author of this application
NOTE: You can enable the listing of USB Hard Drives in 'Advanced Options' (after clicking the white triangle)
0 devices found

Oppo Find X5 PRO

(#2072) Fire/SOUL/CD válasza samgar (#2071) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2. bekezdés. Ha ezután sem látja a Rufus, akkor rosszul detektálja a Pendrive-t. Amit "hibaként" kiír, ott valamiért USB HDD-nek azonosítja a Pendrive-t és valami pontszámmal indokolja. (Nem ismerem a rufus-t, ezért a "valami pontszám...")

Amúgy meg parancssorból 1 perc előkészíteni a pendrive-t, majd csak rá kell másolni a telepítőlemez tartalmát és kész is a telepítő... [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2073) samgar válasza Fire/SOUL/CD (#2072) üzenetére


samgar
őstag

Megoldódott közben köszönöm!

Oppo Find X5 PRO

(#2074) samgar


samgar
őstag

Új probléma adódott: nem tudom elindítani a bitlockert a 64 GB-s pendrive-on.
GPT fájlrendszer van rajta, de az előző 16 GB-en is az volt.

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#2075) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok!

Formáztam a 16Gbyteos Pendriveomat az előbb, és 14,4 Gbyte helyből 14,3 Gbyte volt szabad a WIndows intéző szerint. Ez normális? Mi az a 100 megabyte különbözet?

(#2076) samgar


samgar
őstag

Végképp elvesztettem a fonalat. Több formattáló és particionáló programmal is kipróbáltam az összes variációt, feltettem sz összes lehetséges fájlrendszert és mégis képtelen vagyok elindítani a bitlockert a 64 gigás pendrivon. Van valakinek bármi ötlete? :W Állandóan azt írja ki amit a képen láttok lentébb.

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#2077) asthma


asthma
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Kingston DataTraveler 100 G3 típusú pendit. Első csatlakozás alkalmával tökéletes működött, másoltam is rá cuccot. Eltávolítás után gyorsan visszadugtam, mert valami lemaradt, de már nem ismerte fel a gép. Azóta nem hallani a jellegzetes usb-s eszköz csatlakoztatási hangot sem. A port működik, más eszközt érzékel ezen keresztül. Az eszközkezelő sem jelzi, hogy a tároló csatlakoztatva lenne. Valakinek valamiféle ötlet? Előre is köszi!

https://www.youtube.com/user/asthmajt0

(#2078) wrestling092


wrestling092
újonc

Sziasztok!!!

Segítséget szeretnék kérni egy olyan dologban h van egy 16Gb pendriveom és valami oknál fogva eltűnt a 16GB és csak 1GB maradt meg.Mitől lehet ez???

[ Szerkesztve ]

(#2079) zsolt1225 válasza wrestling092 (#2078) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Minitool Partition Wizard. Törlöd a meglévő 1 Gb-os partíciót és létrehozol egy 16 Gb-osat.

(#2080) samgar


samgar
őstag

Az mennyire normális, hogy egy 64 gigás pendrive nem gyors hanem teljes formázása után tűzforró az eszköz? :F

Oppo Find X5 PRO

(#2081) tomee007007 válasza samgar (#2080) üzenetére


tomee007007
őstag

Nem szerencsés de előfordulhat. Viszont az esetek nagy részében valamilyen meghibásodás előjele is lehet.

(#2082) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Van nálam egy Kingston Data Traveler 100 G2 8gb-os pendrive.Amikor rádugom a gépre azt írja,hogy formázni kell,de nem sikerül a gépnek.Esetleg tudtok valami trükköt,hogy mivel lehetne megformázni?

(#2083) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!
Még mindig a pendrive-al kínlódok. Freecom Databar USB 3 64 GB. Három féle particionáló programmal és az összes lehetséges formázással kipróbáltam, NTFS, exFAT, FAT32, Rufus, AOMEI particion manager, gyári beépített, bármit próbálok, teszek, nem tudom elindítani a bitlockert rajta, pár mp után kiírja nem megfelelő paraméter. Az össze eszközömön rögtön működött, 2 GB, 4 GB, 16 GB USB2-ek, 32 GB-s SD kártya, 500 GB-s külső HDD, mindegyiken kivétel nélkül működött, ezen a pendrivon nem akar, mellesleg vadonatúj. Azt mondjuk nem értem, hogy a rufus alapból miért USB merevlemezként detektálja, de lehet ez mellékes. (Vagy nem?) Próbáltam angol nyelvű oldalakat is böngészni, de nem igazán találtam semmi okosat. Nincs valakinek valami ötlete? Bocs de ez a topik pörög a legjobban, még bedobom a hetesbe illetve a pendrive topikba, bár oda már egyszer beírtam.

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#2084) Dorozsmano


Dorozsmano
csendes tag

Sziasztok!
Van egy SanDisk Cruzer Switch (16 GB) pendrive-om amit helyi lemezként ismer fel a gépem.
Windows7-USB-DVD-tool progi ezért nem hajlandó bootlemezt csinálni belőle.
Mit lehetne vele kezdeni, hogy ismét cserélhető lemeznek ismerje fel a gép?
A segítségeteket előre is köszönöm!

(#2085) zsolt1225 válasza Dorozsmano (#2084) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Nekem is volt gond hasonlóval, hogy nem tudtam ugyanígy rárakni. Elsődlegessé kellett tennem a partíciót rajta. Minitool Partition Wizardot tudom ajánlani.

(#2086) Dorozsmano válasza zsolt1225 (#2085) üzenetére


Dorozsmano
csendes tag

Köszi kipróbáltam de ugyanúgy helyi lemezként ismeri fel a gép.

(#2087) samgar


samgar
őstag

Volt egy pendrive problémám. Freecom databar 64 GB 3.0 a típus és az volt a gond, hogy a laposomon nem tudtam bekapcsolni rajta a bitlockert. USB 2.0, SD kártya, HDD, mindenen el tudtam indítani, egydül ezen az eszközön nem. A pendrive hibájára gyanakodtam, sem a 2.0 sem a 3.0 portban nem tudtam kivitelezni a titkosítást. Már majdnem visszaküldtem a boltba, de előtte gondoltam egyet és egy asztali gépen, amin W7 ultimate van elindítottam és csodák csodája simán letitkosította, úgy, hogy most a notimon is működik.

Akkor gondolom valami driver probléma van de mi? A bitlockeren kívül rendesen használható volt mindkét aljzatban a pendrive. Hogy kezdjek neki egyáltalán? Vagy mit cseréljek le? Nem régen lett újrahúzva a gép.

Oppo Find X5 PRO

(#2088) luckynick


luckynick
csendes tag

sziaztok van egy 16gb os kingstone usb 3.0 ás pendrivom használtam kb 10x eddig, utána mikor kellett volna nem müködik ismét.

mikor berakom a gépbe tcommander felismeri, a sajátgépbe csak akkor látszik ha rejtett mappákat megjelenitem.

megprobálom megnyitni akkor "nincs ilyen meghajtó" fogad, formázni sem tudom " nincs a meghajtóban lemez"-t ír.

próbáltam külső progival "rufus", felse ismerte. illetve 1 patricionáló progival az se látta.

valakinek ötlet?
előre is köszi :F

(#2089) samgar


samgar
őstag

[ USB háttértár (DataBar USB 3.0) ]

Eszköz tulajdonságai:
Eszköz leírása USB háttértár
Eszköz azonosítója 07AB-FCF1
Eszköz osztály 08 / 06 (Mass Storage)
Eszköz protokoll 50
Gyártó Freecom
Termék DataBar USB 3.0
Sorozatszám 070737EA8E1F6F98
Támogatott USB verzió 3.00
Jelenlegi sebesség High (USB 2.0) ???????

Oppo Find X5 PRO

(#2090) Csaba 1988


Csaba 1988
újonc

Vettem egy 8 gb-os 3.0 Kingston pendrive-ot, de a 3.0 csatiban nem érzékeli a gép. Mi van ilyenkor?

(#2091) samgar válasza Csaba 1988 (#2090) üzenetére


samgar
őstag

2.0-ban?

Oppo Find X5 PRO

(#2092) werttzui válasza Csaba 1988 (#2090) üzenetére


werttzui
őstag

Bios?

PENTAX

(#2093) karolyma


karolyma
újonc

Sziasztok !

Van egy Kingston datatraveler 8Gbos pendrive.Sajátgépbe nem jelzi ki.
Eszközkezelő ennyit mutat:
Valami ötlet esetleg ? :/
előre is köszönöm.

(#2094) jooker82


jooker82
nagyúr

sziasztok
az lehetséges,hogy a rufus program meghibásitja a pendrive-ot? Mert mindkét pendrivomra rátettem rufussal a win7-et,ugyebár ott formázta is a program és miután a gépen leformáztam és raktam rá adatokat,a laptop felismeri ugyan,de mindkét tv-m azt irja ki,hogy a fájl vagy könyvtár sérült -az usb eszköz nem olvasható-vagy sérült.
És ezt azóta csinálja,mióta a rufusal rátettem a win 7-et.
Van a windowson kivül más formázási lehetőség,program v bármi? mert már mindenhogy formáztam.fat32 ntfs stb
köszi

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#2095) jooker82 válasza jooker82 (#2094) üzenetére


jooker82
nagyúr

Közben megoldottam. ezzel az ingyenes progival formáztam és igy jó lett.
SDFormatter 4.0

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#2096) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Gyerekek hogy lett a 4GB pendrive-omból 49MB-s? :D Nem vásárolt, elég nagy cég promóciós pendrive-ja. Utoljára memtest86 boot-os "lemezt" csináltam belőle. Format-ra is 49 marad, hogy van ez? :D

(#2097) zsolt1225 válasza KaiotEch (#2096) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Minitool partition wizard, törlöd a meglévő 49MB-os partíciót és létrehozol egy 4 gigásat.
My VW friend :)

(#2098) AcélAgyar


AcélAgyar
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Van egy Kingston DataTraveler G3 16Gb-os Pendrive-om. Sajnos nem működik, ha rákattintok, akkor formázni kéne, de a formázás sikertelen. Ha ezután próbálom megnyitni, akkor azt írja ki hogy I/O eszközhiba. Több USB portban és más gépen is kipróbáltam de ugyanez a probléma. Mit jelent ez? Meg lehet javítani? Ha igen, akkor megéri megjavíttatni vagy dobjam ki? :F

(#2099) KaiotEch válasza zsolt1225 (#2097) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

:R

(#2100) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy pendrive-ot, egy ideig ment de most meg se nyikkan. Haveromnál sem jó. Ezt ugye ha visszaviszem simán cserélik a boltban mert 72 órán belül vagyok?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.