Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2701) Ombre85 válasza kovacspityu (#2696) üzenetére


Ombre85
tag

Az enyémen, ha megnyomom a source gombot (amivel kiválasztom, hogy HDMI 1,2.., USB, TV, stb), és ott rámegyek a penre, majd nyomok egy TOOLS-t, akkor ott van leválasztási lehetőség. Két samsungunk van, mindkettőnél működik. Nálad nincs ilyen? Bár szerintem a kikapcsolt tv-ről lehúzás is teljesen megfelel a célnak :D

(#2702) Doky586 válasza Ombre85 (#2701) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a kikapcsolt tv-ről lehúzás is teljesen megfelel a célnak"

HA tudja mikor van kikapcsolva... :(((
Nálam például a távirányító gomb megnyomása után a képernyő valóban azonnal elsötétül, de az usbhdd még úgy fél tercig villog (jelzi hogy a rendszer mojol rajta). Bizonyos esetekben (közelgő időzítés, stb) ez több percig is eltarthat, pedig a TV látszólag ki van kapcsolva...

(#2703) Ombre85 válasza Doky586 (#2702) üzenetére


Ombre85
tag

Pontosan, gondolkodtam is rajta, hogy kijavítom. Ezt már én is észrevettem.

(#2704) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.
Szamomra fontos videokat es fotokat akarok biztonsagban tarolni.
Sajat elmeletem szerint a vincseszternel jobb a pendrive, mert nincs benne mozgo alkatresz, de ebben nem vagyok biztos. Pendrive-ok mennyire megbizhatoak?

(#2705) atenza


atenza
senior tag

Heló!
Sandisk extreme 32gb-os pendriveot szeretnék win8 install boot-ként használni, de valamiért nem látja a bios mikor kiválasztanám hogy arról bootoljon, próbáltam win 7 usb tool-al és rufus-al is, miközben másik usb-vel sikerül és mindent ugyanúgy csinálok, csak az meg ugye lassú...
Hogyan lehetne ezt megoldani ha egyáltalán lehetséges?

(#2706) sonar válasza atenza (#2705) üzenetére


sonar
addikt

Ismert sandisk bug.
Próbáld meg az option two alapján elkészíteni:
[link]
ha nem megy akkor nagy valószínűséggel le kell mondanod erről

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2707) atenza válasza sonar (#2706) üzenetére


atenza
senior tag

Rufus-al így csináltam eddig is de nem jó :S Ez elég rossz hír mert kb ez miatt vettem... Azt olvastam h a Sandiskeken van valami rejtett partició ami megzavarja a bootolást, illetve nem removable usb device-ként látja, hanem mint egy fix device?
Illetve pl ha a "HP usb disk storage format tool"-al próbálnám formázni azt írja ki h írásvédett, mert valószínű nem engedi azt a rejtett partíciót formázni... :(

[ Szerkesztve ]

(#2708) sonar válasza atenza (#2707) üzenetére


sonar
addikt

Mondom option two, az az diskpart
Teccik érteni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2709) Sly0007


Sly0007
tag

Üdv all!

Én is belefutottam egy ingyen pendriveba (megvettem, mert bíztam a pénzvisszafizetésbe, ami be is jött)
És most azt próbálnám megmenthető-e a valós méretében. Olvasgattam amit csak találtam a témában, arra jutottam, hogy kiolvastattam a chippet,

VID = ABCD PID = 1234
Controller Vendor: SiliconGo [former Kingstor]
Controller Part-Number: p
Flash ID code: 70000500 - 4CE/Single Channel [MLC]

Erre a flashboot.ru oldalon egy ilyen sort találtam ami a pendrive-nak megfelelhetne:

silicongo udisc ABCD 1234 64

De nem volt mögé írva program amivel helyre lehetne hozni. Valaki tudna adni tanácsot milyen programmal lehetne ezt rendbe rakni?

Köszönöm a választ előre is.
Sly

(#2710) Doky586 válasza Sly0007 (#2709) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ingyen pendriveba"
--- Ajándék lónak ne nézd a fogát... :)

"lehetne ezt rendbe rakni?"
Azt még nem említetted mi a probléma? Nem tetszik a színe?

(#2711) Sly0007 válasza Doky586 (#2710) üzenetére


Sly0007
tag

Jah igen, a hiba természetesen, hogy a valós mérete nem 64 gb csak kb 10 gb a teszt program szerint.

(#2712) lefkosia


lefkosia
őstag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Adott egy Sony 64Gb pendrive, amely exFAT. NTFS-re formáztam...na innét nem tudom működésre bírni. Megpróbáltam az általam ismert programokkal (Eassos, EaseUS, Paragon stb.) életre kelteni, de eredménytelenül.

Ezek az infók vannak a pendrive-ról:

The Truth Is Out There

(#2713) Gabe69


Gabe69
tag

Sziasztok van egy Kingston HyperX Fury 16-os pendriveom és amikor win7-et akaork telepíteni azt írja a telepítő hogy nem bír rendszerpartíciót létrehozni és nem bírok ez miatt telepíteni windowst, csak másik pendrive-al működik, mi a megoldás rá, mert pont ezért vettem hogy gyorsan lehessen wint telepíten erre meg nem jó!

(#2714) sonar válasza lefkosia (#2712) üzenetére


sonar
addikt

Ha van rá gari akkor küld vissza.
A jelenség egyébként tipikusan arra hasonlit amikor a vezérlő IC meg van hackelve.
Használtad már vmikor a teljes kapacitását?

#2713 - mivel próbátad?
rufus-szal?

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2715) lefkosia válasza sonar (#2714) üzenetére


lefkosia
őstag

Igen használtam a teljes kapacitást. Garis bőven kb. 1 hónapja vettem, csak azt gondoltam van rá valami gyógymód.

The Truth Is Out There

(#2716) ubyegon2 válasza Gabe69 (#2713) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Linux alatt nekem csak az Unetbootin-494- es verziója írta ki jól a Win7- et. Próbáld meg a wines változatát.

(#2717) sonar válasza ubyegon2 (#2716) üzenetére


sonar
addikt

Linux alatt csak megformázod a pen-t és activvá teszed majd az iso tartalmát kimásolod.
(btw működik win alatt is) csak ha efi-s a lapod akkor ugye nem ntfs-re formázunk és ha nem akar gondolkodni az ember akkor rufus. Fölösleges linux alatt még emiatt plusz progikkal operálgatni.
Inkább meg kell érteni, hogy mi mit csinál és akkor a hibát is könnyebb megoldani.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2718) Corvin0716


Corvin0716
tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy az albiban van az én gépem, otthon meg egy 7 éves szar, ami Officera, meg netezésre éppen még jó. Namost ez az otthoni retek a minap hazavágta a pendriveomat. Bedugtam, láttam, hogy dolgozik, de mindig lassan érzékelte. Amikor végre megjelent a TC-ben, akkor kiírja, hogy nincs ilyen meghajtó. Kihúzom, visszadugom, erre azt írja, hogy használat előtt formázni kell. Szerintem ez a rohadék leformázhatta a pendriveomat. Most visszahoztam az én gépemhez, de mostmár ez is azt írja, hogy használat előtt formázni kellene. A Pandora Recovery-t szerettem volna ráengedni, de azt írja rá, hogy "not ready". Tudna valaki segíteni, hogy mit lehetne még tenni annak érdekében, hogy visszanyerjem az adatokat? :O
(Biztos, hogy a pendrivenak nincs baja.)

(#2719) sonar válasza Corvin0716 (#2718) üzenetére


sonar
addikt

Nézd ha bátor vagy akkor egy quick formatot ráengedhetsz az csak az mbr-t gyalulja. Utána a jobb recovery-k már tudnak mit kezdeni a pendrivval.

De csak saját felelőségre!

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2720) Krix CS 1.6


Krix CS 1.6
csendes tag

Sziasztok!

Windows 8.1 64bit van a acer 8935G laptopomon de semmilyen pendrive-ot nem ismer fel (más gépekbe megy)
Eszközkezelőbe sárga fejkilátójel van. Próbáltam eltávolítani, ki húzni újra bedugni.

Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28)

Nincs az eszközzel kompatibilis illesztőprogram.

Valaki esetleg tud valami megoldást, vagy találkozott ilyen problémával?
thx (BIOS látja :D)

Sjcam Sj8 PRO (Kingston Canvas React MicroSDXC 128GB A1 UHS-I V30)

(#2721) Corvin0716


Corvin0716
tag

Neten rákeresve találtam egy útmutatót, miszerint a GetDataBack nevű programmal ilyen esetben vissza lehet hozni az anyagot, a gond csak az, hogy vagy ntfs vagy fat fájlrendszert kellene találnia a visszaállításhoz, namost ez egyiket se találja, de a fájlokat viszont megtalálja. A pendrive ex-FAT-tel lett formázva anno.

(#2722) Ombre85 válasza Krix CS 1.6 (#2720) üzenetére


Ombre85
tag

Hali!

Nem lehet, hogy mivel egy pendrive-ot sem lát, így az usb vezérlő nincs telepítve? Nekem emlékeim szerint 8.1-en is kellett drivert szereznem pl. az usb3-as vezérlőhöz.

(#2723) kerekfej válasza Krix CS 1.6 (#2720) üzenetére


kerekfej
addikt

Reinstall

(#2724) sonar válasza Corvin0716 (#2721) üzenetére


sonar
addikt

Tehát akkor sikerült megoldani vagy sem?
Visszaállitásra javaslom az ingyenes recuva-t

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2725) Corvin0716 válasza sonar (#2724) üzenetére


Corvin0716
tag

Nem sikerült. A keresés közben mutatja ugyan, hogy talál vmi 11 ezer fájlt, de a végén kiírja, hogy nem talált FAT fájlrendszert és visszadob a "főoldalra".

(#2726) Corvin0716 válasza sonar (#2724) üzenetére


Corvin0716
tag

Kipróbáltam a recuvat, de ez is annak nyavajog, hogy nem lehet meghatározni a fájlrendszer típusát. :(

(#2727) Corvin0716


Corvin0716
tag

Utolsó bejegyzés: Végül nem találtam érdemi megoldást, így maradt a gyors formázás, ahogy sonar javasolta, majd a recuva. Előbb a GetDataBack-kel próbálkoztam, de őszintén szólva az egy kalap szar. A vizsgálat után 0 visszaállítható fájlt talált a pendriveon, miközben a recuva több, mint 14200-at hiba nélkül visszaállított. Ez kb. a fele a teljes anyagnak, de több, mint a semmi, meg a pendrive is újra használható.

sonar: Köszi a tanácsokat, végül csak ezek bizonyultak járható útnak.

(#2728) ubyegon2 válasza sonar (#2717) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"Linux alatt csak megformázod a pen-t és activvá teszed majd az iso tartalmát kimásolod."

és ha nem akar gondolkodni az ember akkor

Azért itt nem arról van szó, hogy nem akar gondolkodni az ember! Egyre népesebb tábora van egyszerű home userként a felhasználóbarát Linuxoknak. Ezeknél a disztróknál úgy használjuk az oprendszert, mint nagymama az XP- t, nem kell érteni igazából hozzá.
példa
másik példa
Sajnos ezt a haladó Linuxosok gyakran elfelejtik ill. inkább szeretnék elfelejteni, hogy erősen ebbe az irányba is fejlődik a Linux. :D

[ Szerkesztve ]

(#2729) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hali, remélem jó helyre írok :) Ma jött meg ez a kis csöppség, hihetetlen, h milyen kicsi, még magam is meglepődtem, na mind1 pont kocsiba tökéletes lesz, ahova szántam eredetileg is :D Na, de nem is ez a lényeg, hanem, h mire érdemes leformázni? exFatban van, formázzam ntfs-re? :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2730) lefkosia válasza Scholes9 (#2729) üzenetére


lefkosia
őstag

Nálam a 3 db. 64Gb usb exfat-ra van formázva. A Sony-nál jártam rosszul, hogy NTFS-re formáztam. Épp most cserélik garanciában...

The Truth Is Out There

(#2731) Doky586 válasza Scholes9 (#2729) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ennél kisebb nincs:

32GB alatt Fat32; 32GB és felette exFat a biztos (szabványos).

(#2732) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Köszi az infókat :R

Azért elég kicsi :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2733) baro32


baro32
aktív tag

Szevasztok

Olyan problémával fordulok hozzátok amiről még én nem hallottam/tapasztaltam.
Vettem egy EMTEC-32GB-os Pendrive-ot pár hete 6ezer forint-ért a bevásárló központban de ez most szerintem mindegy.
Gyárilag formázva is volt FAT32-re másoltam rá filmeket mert én ugy szoktam filmezni egy LG BD670-es lejátszóval amibe az USB-portjába tolom a Pendrive-ot.
Megnéztem egy alkalommal 3-filmet másnap bekapcsolom a lejátszót és az írja ki hogy EMPITY valami ilyesmit látszik hogy van valami tehát a foglaltcsági csíkon látszik hogy van tartalom de mégsem.
Na mondom oké laptopba bedug ránéz és nincs rajta semmi olyan mintha a fájlrendszer össze esett volna vagy mi.
Megformáztam lassúban újra FAT32-re megint ráraktam közel annyi tartalmat filmet minden oké megnéztem 1 filmet másnap is sikerült 1 filmet de harmadnapra ismét ez a jelenség fogadott!
Programokkal vizsgálgattam a pendrive-ot de semmi minden jó és tökéletes nem értem.
Tegnap ismét megcsináltam de lassú formázással most NTSF-re felmásoltam rá egy rakat filmet minden oké egyenlőre de félek hogy ismét produkálni fogja ezt a problémát.
Szerintetek ez mi lehet hallottatok már ilyesmiről?

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#2734) sonar válasza baro32 (#2733) üzenetére


sonar
addikt

Milyen programokkal nézted át?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2735) baro32 válasza sonar (#2734) üzenetére


baro32
aktív tag

Ashampoo Win Optimizer -háttértár elenőrzés.
H.D.Sentinel

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#2736) sonar válasza baro32 (#2735) üzenetére


sonar
addikt

Pendrive-ra kimondottan ajánlott a Check Flash és a H2TestW (mindkettőre találsz linket itt a topicban)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2737) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok.
Vettem egy pendriveot, azt írják 40mb/s a a max írási sebessége.
Ennek ellenére egy 1880mb-os filmet 4perc 10mp alatt tudok rátenni.
USB3 csatlakozón kersztül.
Mi lehet a gond?
Nem formáztam,lehet ez a baj?
Ha igen,akkor mire formázzam,hogy több gigás filmeket is fel tudjak rá tenni?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#2738) sonar válasza Surda- (#2737) üzenetére


sonar
addikt

Hi,

A legjobb sebességet NTFS-re formázva érheted el.
Viszont a sebességet sok tényező hátráltatja úgy, mint driverek, virus keregetők, illetve alaplapra integrált usb host vezérlő sem mindegy...

viszont mivel ebay-es ajánlom, hogy h2testw-vel csinálj egy tesztet. kinaiak sokmindenre képesek ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2739) Surda- válasza sonar (#2738) üzenetére


Surda-
őstag

NTFS után rányomtam egy tesztet, 1 Gigát teszteltem.
"Writing speed: 7.20 MByte/s
Reading speed: 34.6 MByte/s
H2testw v1.4"

Ez azért nem 40mb/sec írás :O és 90mb/sec olvasás :(

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#2740) sonar válasza Surda- (#2739) üzenetére


sonar
addikt

Könnyen lehet, hogy te nem USB3.as pendrive-ot vettél.
BTW H2TestW nem sebesség mérésre van, hanem arra, hogy a teljes terület elérhető-e. (kínából vásárolt cuccoknál erősen érdemes ezzel kezdeni)
Mérésnél a legegyszerűbb a szimpla file másolás. A sebesség mérő progik nem igazán a valóságot mutatják.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2741) kerekfej válasza Surda- (#2739) üzenetére


kerekfej
addikt

Teljes tesztről van kép? A többi lényegtelen.

(#2742) Surda- válasza kerekfej (#2741) üzenetére


Surda-
őstag

Végigfuttattam,annyit írt,hogy nincs hiba és 7mb körül volt az írási sebesség.
Meg valami 90mb-al kevesebbet tudott vizsgálni. Ennyi.
Megint rámásoltam egy 1,8gigás filmet, 4p6mp volt :(

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#2743) gabizgatunk válasza cocka (#409) üzenetére


gabizgatunk
újonc

Kérlek tudnál nekem segíteni valamit nagyon elszúrtam!

(#2744) kerekfej válasza gabizgatunk (#2743) üzenetére


kerekfej
addikt

2010-es hsz :U

(#2745) gabizgatunk válasza kerekfej (#2744) üzenetére


gabizgatunk
újonc

Esetleg te akkor tudnál nekem segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#2746) sonar válasza gabizgatunk (#2745) üzenetére


sonar
addikt

Ha nem maxell akkor ajánlom figyelmedbe: #2577
bár nem irtad le pontosan, hogy mi a problémád...

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2747) gabizgatunk válasza sonar (#2746) üzenetére


gabizgatunk
újonc

Egy maxell 4 GB-os pendrive-om van és két partíció van rajta az egyik (public) 3,17G a másik Secure 2MB nem tudom megszüntetni a particionálást a maxell mode converterrel.

[ Szerkesztve ]

(#2748) Takuun


Takuun
aktív tag

Adott egy Sony 16 Gb-os pendrive amit a suliban használtam, majd itthon már az alábbi hibaüzenet fogadott:

Mi lehet szegénykével?

(#2749) sonar válasza Takuun (#2748) üzenetére


sonar
addikt

Valszeg még folyamatban volt vmi irás (esetleg törlés) mikor kihúztad a gépből és a file rendszer összeomlott.
(jó esetben)
Első körben próbálj meg check disk-et futtatni rá (file rendszer ellenőrzése) [link] van, hogy segít

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2750) gari24


gari24
tag

Hali
Vagy egy 8 gigás pendriveon (7,3 giga)

Ráakarok rakni egy 5,6 gigás filmet és azt írja hogy a fájl túl nagy méretű
Pedig le is formáztam már a pendrivot

valami ötlet ?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.