Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1501) mrsitn


mrsitn
csendes tag

Van egy Kingston DataTraveler Elite 3.0 16GB pevdriveom.
A problémám az, hogy néznék a tvmen vele hd filmeket, de nem tudok rárakni 8+os .mkv fájlokat. Próbáltam átformázni, de egyszerűen winxp alatt sem filekezelőből, sem a tcből nem tudtam csak FAT32ben megformázni. A TC alatt felajánlja, hogy exfat, de nem tudja végrehejtani vmi miatt.
Tudnátok vmi használható formázóprogramot hozzá javasolni, vagy egyéb megoldást?
Előre is köszi!

(#1502) sonar válasza mrsitn (#1501) üzenetére


sonar
addikt

Térj át Win7-re vagy Win8-ra. Vagy Linux-ra :)
Ha live linux-al próbálkozol akkor a meglévő OS-edet nem fogja piszkálni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1503) v.attis


v.attis
őstag

Milyen fájlrendszerre formázzam 32 gigás pendrive-omat, hogy média hordozásra hibátlanul használhassam? A fat kevés, mert néha 7-8 gigás filmeket hurcolnék. Az ntfs-ről nem lehet túl sokat olvasni és amúgy is a fat32-t istenítitk. Nem tudom, hogy akkor az ntfs rossz lenne, vagy csak nem annyira elterjedt? Az exfat jó lenne, de valamiért már kétszer meghalt tőle a pendrive és mindkétszer nagyon nehezen tudtam megmenteni.

(#1504) #06153984 válasza sonar (#1499) üzenetére


#06153984
törölt tag

Szia!

Köszönöm szépen a tanácsot, meg fogom próbálni. Talán sikerülni fog.

Szia.

(#1505) sonar válasza v.attis (#1503) üzenetére


sonar
addikt

Nekem 3 éve majdnem minden pendrive-om NTFS-es és jelentem még egy sem halálozott el.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1506) v.attis válasza sonar (#1505) üzenetére


v.attis
őstag

Kénytelen leszek megpróbálni én is, az exfat-al csak bajom volt, pedig az is jó lenne.
Köszönöm!

(#1507) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,
van egy kingston 8gb-s pendriveom, amit boot pd-nek használtam. Miután ez a szerepe véget ért, leformáztam, de nem müködik. Bedugom a gépbe, felismeri, minden oké, semmi gond, de ha ráakarok valamit másolni 15-20%nál kiírja, hogy a megadott hely nem létezik, és puff, többé nem látja.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#1508) gabee919


gabee919
csendes tag

Helló4
Adott 1 Verbatim 32gb-os pendrive (alig több mint 1 éves). A probléma a következő: A minap átvittem a helyi önkormányzatra nyomtatni 1 dokumentumot,ott még felismerte a gép csak nem volt jó a nyomtató,át lett dugva egy másik gépbe és az nem ismerte fel és azóta se a saját gépem se a tv-m se ismeri fel. Mi lehet a probléma? Meghalt a pendrive? Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1509) gabo91


gabo91
aktív tag

Üdv.
Van egy Kingston DataTravel G3 pendrivom, pár napos.
Gond az hogy fater hozott rajt valami zenéket, de eltűntek róla az fájlok, csak a mappák látszanak. Le akartam formázni, " a windows nem tudja befejezni a formázást" Csinálhatom gyorssal, teljessel, NTFS-be vagy FAT32 sehogy sem tudja befejezni...

Sikerült valahogy nagy nehezen egy usb3-as portba a 10. gépen gyorssal megformázni, másoltam rá pár dolgot. Hazahoztam fő mappák látszanak, és üresek. Megnézem a tulajdonságait méretre 0bájtot ír, hogy nincs megformázva... de itt megint oda jutok hogy nem tudja befejezni...

Érdekes az viszont, hogy mikor rámásoltam suliba egy játékot utána még 3 gépen néztem és azokon látta, működött... itthon már nem. (egyforma konfigok vannak ott)

Ötlet? Mit lehet vele kezdeni? Még sose találkoztam ilyen vagy hasonló problémával...

(#1510) david200000 válasza gabo91 (#1509) üzenetére


david200000
csendes tag

Telepítsd újra a gépedet, ha az sem segít akkor BIOS frissítés talán megoldhatja a problémát.

Soha ne mond. hogy soha

(#1511) greatati


greatati
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Kingston DT Ultimate G2 pendrive ami NTFS partíciós volt.
Minap nem tudom mi történt de amikor csatlakoztattam a szgép-hez a rendszer már nem ismerte fel.
Látta, de minden alkalommal rákérdezett, hogy partíciónálja-e.
A "Hardver biztonságos eltávolítása" menüpontban lecsatlakoztattam majd újra bedugtam az USB portba.
Nagyot néztem amikor a rendszer egy "Phison USB DISK 50x USB Device" meghajtó driverrel telepítette a pendrive-ot.
Esetleg valami vírust kapott vagy netalán ez a pendrive tönkrement?
Netalán valami módon helyre lehet-e még állítani a régi particiót?

Az igazi úriember válaszol a privát üzenetre !

(#1512) david200000 válasza greatati (#1511) üzenetére


david200000
csendes tag

UBUNTU mindenre képes.
Valóüszínű hogy tönkrement a pendrájvod :(, de próbáld ki az UBUNTUT. Mintmár említettem nagyon frankó a kis op rendszer és ingyenes is.

Üdv

Soha ne mond. hogy soha

(#1513) greatati válasza david200000 (#1512) üzenetére


greatati
csendes tag

Köszönöm a tanácsot. Amint lehetséges megcsinálom.

Az igazi úriember válaszol a privát üzenetre !

(#1514) david200000 válasza greatati (#1513) üzenetére


david200000
csendes tag

Sok sikert hozzá

Üdv

Soha ne mond. hogy soha

(#1515) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
van egy transcend jetflash usb 3.0 pendrive-om, ma lehúztam a gépről és azóta nem ismeri fel egyik gép sem, illetve villan egy pirosat és se kép se hang. Kuka? :D

(#1516) david200000 válasza smallmer (#1515) üzenetére


david200000
csendes tag

meghallt szegényke ha garis akkor cseréltesd ki.

De előtte mindenképp nézd meg UBUNTU alatt.

Üdv

Soha ne mond. hogy soha

(#1517) smallmer válasza david200000 (#1516) üzenetére


smallmer
őstag

Szia, megnéztem, de nem reagál rá az ubuntu sem. Meghalt akkor vszínűleg :)

(#1518) david200000 válasza smallmer (#1517) üzenetére


david200000
csendes tag

meg sajnos :(

Üdv

Soha ne mond. hogy soha

(#1519) sonar válasza smallmer (#1517) üzenetére


sonar
addikt

gondolom nem parancssorban nézted.

bedugás előtt és után is ird be a terminal-ba és hasonlitsd össze a kimeneteket. Ha nincs változás akkor semmi remény.
lsusb

Vagy, bedugás után nézd meg a kernel log-ot, hogy volt e valami usb-re utaló bejegyzés
dmesg | tail -f
esetleg:
dmesg | grep -i usb

ha látsz valamit akkor van még esély talán.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1520) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok!
Van egy micro sd kártyám ami telefonban volt, és szeretném másra használni, de nem engedi formázni, hogyan lehetne megoldani? ( Persze a telo már nincs meg)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#1521) qantum


qantum
senior tag

megoldódott, másik telóval

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#1522) szottyadtdin


szottyadtdin
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy olyan problémám, hogy vettem kb 2-3 hete egy Kingston DTR 3.0 - ás pendrive-ot. Tegnap parancssorban Diskpart segítségével csináltam rá egy win 7 telepítőt. Ahogy átdugtam a másik gépbe, hogy feltegyem a win-t nem ismerte fel a pendrive-ot. Ahogy vissza dugtam az én gépembe, hogy megnézzem mi lett vele, a rendszer csak annyit írt ki rá mikor felismerte, hogy Skydemi USB Device. A sajátgép-ben nincs ott a meghajtó. Lemezkezelésnél azt írja, hogy hanyadik lemez és alá azt írja, hogy üres. Lemezkezelésnél, ha rámegyek a tulajdonságokra és azon belül a kötetekre, ott azt írja a méretére hogy 0 MB. Azt szeretném kérdezni, hogy valaki találkozott ilyennel? Ha igen akkor mit lehet vele csinálni? Még garanciás, de egy ugyan ilyen pendrive-ot már egyszer vissza vittem, mert nem ismerte fel a gép és cserélték erre. De ez sem bírta sokáig. Nem szívesen vinném vissza ezt is gariztatni.
Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

(#1523) david200000 válasza szottyadtdin (#1522) üzenetére


david200000
csendes tag

vidd vissza. ÉS cseréltesd ki.

Soha ne mond. hogy soha

(#1524) Zoli67


Zoli67
tag

Sziasztok

Van egy Kingston DataTravel G3 8 GB pendrivom és kölcsönadás után 4 MB található rajta. Milyen programmal tudom az eredeti 8GB-s állapotot visszaállítani?
Előre is köszönöm a segítséget.

Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! Mobilon gyorsabb +36703957888 !

(#1525) sonar válasza Zoli67 (#1524) üzenetére


sonar
addikt

Mondjuk egyszer próbáld meg igy:
MyComputer -> Manage -> Disk Management
és törlöd a 4Megás particiót

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1526) Zoli67 válasza sonar (#1525) üzenetére


Zoli67
tag

Nem működik,nem engedi a partíciót törölni sajnos.

Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! Mobilon gyorsabb +36703957888 !

(#1527) sonar válasza Zoli67 (#1526) üzenetére


sonar
addikt

Akkor ubuntu -> diskutility. Az nem szokta megmakacsolni magát

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1528) bzoli74


bzoli74
csendes tag

Sziasztok!
Van egy usb-s tévém, pendrive-ról nézek rajta filmeket. A gond: 8 GB pendrive, miután letörlöm róla a filmet, és ráhúzok egy másikat (mkv fájl), a tévé nem ismeri fel (üres mappát ír ki). Csak akkor jó, ha újra formázom a pendrive-ot (nem gyorsformázás!). Sőt gyakran csinálja azt, hogy miután megnéztem a filmet, és visszadugom a gépbe, rögtön azt írja ki, hogy újra kell formázni használat előtt. Ezt mi a büdös búbánatos f.....mért csinálja??? Sőt gyakran le sem tudom választani a gépről, mert azt írja, egy program még használja. DE MI??? A feladatkezelőben nem fut olyan progi, ami használhatja, végignéztem. Van valami tippetek? Mert lassan kib...om az egész sz..rt az ablakon... :W Előre is köszi!

(#1529) sonar válasza bzoli74 (#1528) üzenetére


sonar
addikt

Kicsit tág.
Milyen OS-t használsz? Próbáltad másikkal?
Törlés - shift + del -lel törölsz? Ha nem akkor ürítsd a lomtárat.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1530) bzoli74 válasza sonar (#1529) üzenetére


bzoli74
csendes tag

win 7 ultimate. sima jobb klikk törlést használok. ezek szerint ilyenkor is ürítenem kellene? mert a lomtárban nem látszik semmi. de köszi!

(#1531) sonar válasza bzoli74 (#1530) üzenetére


sonar
addikt

Próbáld meg,hogy shift+del -lel törölsz. Az a tuti :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1532) bzoli74 válasza sonar (#1531) üzenetére


bzoli74
csendes tag

Okés, megpróbálom és köszi!:)

(#1533) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Van egy 16GB-os Kingston DT111 pendriveom ami kb fél éves lehet. Nem használom nap mint nap de csinált egy érdekes dolgot! Akármilyen gépbe beteszem, működik, de csak olvasni lehet róla! Filerendszer: NTFS. Nem tudom megformázni semmire se sem HP USB Format utility, akármilyen neten fellelhető format utility, XP, Win7, Win8, Ubuntu 12.10, N8, Samsung okostévével sem. Visszavinném a boltba kicseréltetni, de mivel nem tudok róla adatot törölni (munkahelyi doksik) így ez esélytelen. Az írja, hogy a lemez írásvédett amit nem értek, hiszen még egy vacak visszajelző led sincsen rajta, nemhogy ilyen szoftver vagy kapcsoló vagy bármi.

Mit lehetne kezdeni ezzel? :F

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#1534) sonar válasza Energie X (#1533) üzenetére


sonar
addikt

Próbáld meg linux alatt megformázni. Az kicsit másképp értelmezi a filerendszer jogosultságokat.

Letöltesz egy ubuntu-t kiirod lemezre és arról bootolsz (live módban) majd a Disk Utility-t megkeresed. Ott kiválasztod a pendriveodat. Majd ha csatlakoztatva van a filerendszer akkor leválasztod (unmount) és utána formázás.
Elvileg mennie kell.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1535) Energie X válasza sonar (#1534) üzenetére


Energie X
őstag

SLED-el is próbáltuk már sajnos eredménytelenül :S

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#1536) david200000 válasza bzoli74 (#1530) üzenetére


david200000
csendes tag

Nem is fogod a törölt dolgokat látni a lomtárban ha pendrájvról törölsz, mivel véglegesen törlöd a dolgokat a penyódról.

Üdv

Soha ne mond. hogy soha

(#1537) Energie X válasza sonar (#1534) üzenetére


Energie X
őstag

Megcsináltam amit írtál (most is livedvd-ről vagyok), de ezt dobja ki hibaként:
Error creating file system: helper exited with exit code 1: cannot open /dev/sda1: Read-only file system

Esetleg még ötlet mit lehetne tenni?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#1538) sonar válasza Energie X (#1537) üzenetére


sonar
addikt

Egy screenshotot csinálj róla légyszives.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1539) Energie X válasza sonar (#1538) üzenetére


Energie X
őstag

Estére megpróbálok, addig is tudok egy ilyet mutatni amikor partíciót szeretnék törölni:

Error erasing: helper exited with exit code 1: In part_del_partition: device_file=/dev/sda, offset=4128768
Entering MS-DOS parser (offset=0, size=15504900096)
MSDOS_MAGIC found
looking at part 0 (offset 4128768, size 15500771328, type 0x07)
new part entry
looking at part 1 (offset 0, size 0, type 0x00)
new part entry
looking at part 2 (offset 0, size 0, type 0x00)
new part entry
looking at part 3 (offset 0, size 0, type 0x00)
new part entry
Exiting MS-DOS parser
MSDOS partition table detected
Warning: Unable to open /dev/sda read-write (Read-only file system). /dev/sda has been opened read-only.
got it
Warning: Unable to open /dev/sda read-write (Read-only file system). /dev/sda has been opened read-only.
got disk
got partition - part->type=0
Warning: Unable to open /dev/sda read-write (Read-only file system). /dev/sda has been opened read-only.
Error: Can't write to /dev/sda, because it is opened read-only.
ped_disk_commit_to_dev() failed

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#1540) Attici válasza szottyadtdin (#1522) üzenetére


Attici
őstag

Az én 64GB Kingston DataTraveller R3.0-mból is Skymedi USB Drive lett tegnap, pedig csak olvasni szerettem volna róla. 1.5 hónapos és vihetem vissza. :O
Kingstont már nem szabad venni?
Corsairek megbízhatóbbak?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#1541) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Sziasztok csöppet elakadtam

Van egy pendrive-om amit egy kiállításon kaptam, Volt rajta sajtó anyag
A lényeg hogy 2 particó van rajta, az első írás védett volt (ott volt az anyag is) 100mb-os partíció, a másik része pedig kb 860 mb...ez szabadon használaható.

Nagy nehezen sikerült az írásvédett partíciót írhatóvá formázhatóvá szenvedni.
De a lényeg még mindig nem sikerült, vagyis össze fűzni a 2 partíciót
Próbáltam az EaseUS partition Master 9.2.1-gyel, de ott úgy látszik mint ha két tök különböző meghajtó lenne. sehogy sem sikerül össze rakni.

A vezérő csip:SM3257AA
A flash SacnDisk, érdekes hogy 8 gigásnak írja mikor csak 1 elvileg...

Nézegettem ezekkel a programokkal:

SMI_SM3257ENAA_MPTool_V2.03.58_v8_K1129
ChipGenius-szal

Valami a "szakmában" PRO emberke elmondhatná mit kéne csinálni :R :R

Description: [F:][G:]USB-háttértár(SMI/SMI USB DISK/USB DISK)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 500mA

USB Device ID: VID = 090C PID = 1000
Serial Number: 0000000000000006

Device Vendor: SMI Corporation
Device Name: USB DISK
Device Revision: 1100

Manufacturer: SMI/SMI
Product Model: USB DISK/USB DISK
Product Revision: 1100/1100

Chip Vendor: SMI
Chip Part-Number: SM3257AA - ISP K0920-AATS
Flash ID Code: 45DE9482 - SanDisk - 1CE/Single Channel [MLC-8K] -> Total Capacity = 8GB

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/smi.html

Ötlet? :F
Újra kéne írni az egész vezérlőjét? :F

(#1542) sonar válasza angyalpc2 (#1541) üzenetére


sonar
addikt

Ubuntu -> Disk Utility
aztán úgy alakítod a partició méreteket ahogy szeretnéd.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1543) angyalpc2 válasza sonar (#1542) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Hát őszintén megmondom, reggel 9 óta csak az ubuntut próbálom telepíteni egy másik pendrájvról....(nem majd szét baszom a win partíciót is mint jó múltkoriban)...szóval eddig az egyik pendrjvról elindul, felvillannak az előbb újraindított windows és Mozilla böngészési képei! NEM VICC! aztán valami VGA hibával végtelen ciklusba fut....penge a rendszer :U... ok újra, még odáig se jut... ok másik pendrive..hát ha az a baj...bootot se tudom össze kaparni rajta...naccerű
most leszedem a 11.04-et hátha ...most őszintén? a linux meghalt a desktop kategóriában és nem megbántani akarlak, de 2005 tájékán megmondták hogy vagy változtatnak a koncepción az elvi felépítésen vagy marad minden a régiben...maradt minden a régiben, ugyan az a fostalicska rendszer maradt.Azóta se sikerült összekupálni egy normális rendszert.

Persze nyitott vagyok az alternatív megoldásokra, Szóval valami más?

(#1544) sonar válasza angyalpc2 (#1543) üzenetére


sonar
addikt

Miért akarod telepiteni?
Live módban is tudod használni.
2-5 perc alatt felbootol és már tudod is használni

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1545) pikollllo


pikollllo
csendes tag

halli adot két darab emtec C400 pendrive 32Gb-os fél év különbséggel a régi gyönyörüen fut a másik visszont novi uj és se elöre se hátra a pc látja de az ilesztö programja viszont nem jo kod 10 -et ir ki és hiába probálom semmi sem megy

(#1546) gyorfy


gyorfy
csendes tag

Sziasztok!

Már volt hasonló probléma, de nem láttam megválaszolni, úgyhogy Én is megkérdezném, mert most találkoztam ilyennel először.

Van egy 16 GB-s pendrive-om, amit eddig mindig mindenhol tudtam használni. Most cseréltem alaplapot a gépemen, és a tünet az, hogy olvasni, formázni tudom, de nagyobb fájlokat (2GB) felmásolni nem. Egy darabig nagy-nehezen eljut, aztán megáll. Kisebb fájlok (1-2 MB) mennek.
Azt írja ki, hogy nem találja a fájlt, később, meg, hogy a „Késleltetett másolás nem sikerült” vagy vmi ilyesmi.
A munkahelyi gépemen simán müxik a pendrive, ahogyan eddig.

Hallottam olyanról, hogy nem szeretik egymást az alaplap és a pendrive.
Lehet ilyen?
Van valami megoldás?

Előre is köszi!
:W

[ Szerkesztve ]

(#1547) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Problémám akadt egy Transcend JF220-as pendrive-val. Hiába dugom bármelyik USB csatlakozóba a gépen, semmi reakció, még a visszajelző led sem villan fel. Pár hete még tökéletesen működött ugyanezzel a géppel. Van valakinek ötlete, hogy mi lelte? Esetleg valamilyen módszer van rá, amivel le tudom ellenőrizni,hogy tényleg döglött-e, vagy ez a nulla reakció végleges?

Előre is köszi a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#1548) david200000 válasza Burki (#1547) üzenetére


david200000
csendes tag

Próbáld meg egy másik gépben megpróbálni a pendriveodat, ha azzal se működik akkor kuka lesz :(

Soha ne mond. hogy soha

(#1549) david200000 válasza gyorfy (#1546) üzenetére


david200000
csendes tag

Lehet hogy az alaplap csere a hiba oka!
Próbáld meg egy másik gépen is (nem munkahelyi)!
Üdv

Soha ne mond. hogy soha

(#1550) david200000 válasza pikollllo (#1545) üzenetére


david200000
csendes tag

Próbáld meg egy másik gépen h működik e.
Üdv

Soha ne mond. hogy soha

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.