Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2651) Doky586 válasza sonar (#2649) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kinek a pap, kinek a papné...

(#2652) zsotesz1977


zsotesz1977
újonc

Szasztok,lenne egy Kingston 16gb-os pendrivém ami csatlakoztatás után formázást kér,formázni viszont a win nem tudja. A formázó ablaknál 8mb-t ír a partícióra mi lehet a gond vele kuka vagy menthető?

(#2653) sonar válasza Leki78 (#2650) üzenetére


sonar
addikt

Esetleg érdemes lenne BootICE-szal megnézni az mbr és a particiós bejegyzéseket, hátha ott van vmi olyasmi amivel nem tud a win megbirkózni.

#2652 Talán ezt próbáld meg [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2654) Leki78 válasza sonar (#2653) üzenetére


Leki78
tag

Lefuttattam a H2testw-t és az alábbit dobta a teszt után. Jól gondolom, hogy ez nem is egy 64gb-os, hanem csak egy 30gb-os kamu pendrive?

Warning: Only 62897 of 62989 MByte tested.
The media is likely to be defective.
31.6 GByte OK (66477936 sectors)
29.7 GByte DATA LOST (62335120 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
29.7 GByte corrupted (62335120 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x00000007df99a000
Expected: 0x00000007df99a000
Found: 0x0000000000000000
H2testw version 1.3
Writing speed: 6.05 MByte/s
Reading speed: 10.7 MByte/s
H2testw v1.4

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#2655) sonar válasza Leki78 (#2654) üzenetére


sonar
addikt

Jól látod, ez egy 32G-s model valójában.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2656) Leki78 válasza sonar (#2655) üzenetére


Leki78
tag

Akkor ezzel semmit sem lehet csinálni, hogy teljes méretét lehessen használni? Gondolom csak ilyen Pendrivejaik vannak, a legjobb lesz, ha visszakérem a pénzem.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#2657) sonar válasza Leki78 (#2656) üzenetére


sonar
addikt

Hát ha elég alfa him vagy akkor a pendrive árán felül még valamit kérsz mert átvertek (ha jól olvasom többszörösen is)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2658) dik


dik
őstag

Helló!

Olyan kérdésem lenne mennyit kellene tudnia egy ilyen pendrive-nak? Kingston DT R3.0 G2? Nagyon lassúnak találom. Írásnál és olvasásnál is. Gépen (win7) esetleg lehet valamit állítani vagy?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2659) sonar válasza dik (#2658) üzenetére


sonar
addikt

Kinek mi a lassú?
Mit másoltál rá? Mennyivel stb.... próbáltál-e valamit...

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2660) bajzal


bajzal
őstag

Ma vettem egy zsír új kingston pendrive-ot emag-ról, de nem tudom leformázni :F

(#2661) dik válasza sonar (#2659) üzenetére


dik
őstag

Régi pen tudott 20000 körül ez 28000 körül tudja amikor másolok rá filmeket mondjuk. Valahogy nagyobb előrelépést vártam a 2.0 képest. SSD-re másolásnál atom gyors az tény csak mikor a pen írok azzal nem vagyok kibékülve.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2662) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Bootolható pent szeretnék másolni. Mivel csináljam?
Köszi!

(#2663) sonar válasza dik (#2661) üzenetére


sonar
addikt

USB2-es aljzatban próbálod? Mert abban kb ez a max

#2662 win32 disk imager képes megbírkózni a feladattal.
linux alatt meg dd

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2664) ubyegon2 válasza dodopek (#2662) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! Milyen rendszer alatt milyen iso- t akarsz kiírni?

(#2665) dodopek válasza ubyegon2 (#2664) üzenetére


dodopek
addikt

Nem iso.
Van egy pen, ami bootolható, mindenféle okosságokkal, kb mint a hirens. Ezt szeretném megcsinálni magamnak a saját penemre. Csak nem tudom van e valami varázslat, vagy csak simán másol, beilleszt...

(#2666) ubyegon2 válasza dodopek (#2665) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem! :) Az rémlik, hogy Linux alatt egyszerű másolással is működhetne a dolog, de mindenképpen ki kell próbálni,

Win alatt nem valószinű, mert mint ha nem kezelné penen ilyenkor a 2 v. több partíciót. Így olvastam legalábbis. :U
Ha mondjuk iso- t csinálsz belőle és azt írod ki win32diskimager- rel? :F Nem tudom ez mekkora marhaság, Wint már nem nagyon ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#2667) dik válasza sonar (#2663) üzenetére


dik
őstag

Dehogy is. USB 3.0 használom kölön vettem hozzá 3.0 hosszabítót is.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2668) sonar válasza dik (#2667) üzenetére


sonar
addikt

Az tényleg nem sok. Annyit tud az én adata-m usb2-es aljzaton.
Mire van formázva? NTFS 4k-s blokkokkal tudja a legjobb sebességet (még akkor is ha a benchmark progik nem ezt mutatják)
Illetve még a virus kergetők is meg tudják fogni az irás/olvasást

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2669) dodopek válasza ubyegon2 (#2666) üzenetére


dodopek
addikt

Sajnos ubuntu alatt sem sikerült egyszerű másolással. :(

(#2670) sonar válasza dodopek (#2669) üzenetére


sonar
addikt

Ubuntu alatt dd-vel csináld

igy leteszed file-ba
sudo dd bs=4M if=/dev/forras_pendrive of=/tmp/output
vissza pendrivera
sudo dd bs=4M if=/tmp/output of=/dev/cel_pendrive

win alatt próbáld win32 disk imager-rel

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2671) zsotesz1977 válasza zsotesz1977 (#2652) üzenetére


zsotesz1977
újonc

Bocsánat nem a partíció 8mb hanem a kapacitás.

(#2672) Doky586 válasza sonar (#2668) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes: netszerte mindenütt az az elfogadott vélemény hogy a pendriveot gyilkolja az ntfs (élettartamban) és még lassú is a FAT32 vagy exFAT-hez képest..

(#2673) dik válasza sonar (#2668) üzenetére


dik
őstag

Igen úgy van formázva!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2674) sonar válasza Doky586 (#2672) üzenetére


sonar
addikt

Átformázva a tárolókat NTFS-re sokat javult írási képességük, így már megközelítették azokat az értékeket, amiket a szintetikus tesztekben kaptunk 8 MB-os állományokkal.
[link]
Nos a tapasztalat és PH!-s urak is mást tapasztalnak.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2675) dodopek válasza sonar (#2670) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm, ma megpróbálom. Az okozhat gondot, hogy arról penről fut az Ubuntu, amit másolnék?
Köszi!

(#2676) sonar válasza dodopek (#2675) üzenetére


sonar
addikt

Na ezt nem tudom.
Bar ilyet nem csinálnék.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2678) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Hogy lehet visszaállítani, a pendrive-ot, hogy a windows, ne helyi lemezként lássa, hanem cserélhető lemezként?

(#2679) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Újonnan vásárolt pendrive-ot érdemes formázni? Ha igen, milyen fájlrendszerben? (32GB)

köszi szépen
üdv

(#2680) dodopek válasza sonar (#2676) üzenetére


dodopek
addikt

Végül én sem csináltam. Nem szenvedtem tovább a másolással, ami egyébként az istennek sem sikerült, inkább letöltöttem a yumi programot, és megcsináltam a saját verzióm. :)

(#2681) sonar válasza default. (#2679) üzenetére


sonar
addikt

Attól függ, hogy mire akarod használni.
Én NTFS-re formázva használom majd az összes pendrive-omat, így a leggyorsabb.
Illetve van egy exFAT-os amit néha linux-os os-eknél használok (ott ahol még nincs ntfs támogatás)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2682) Weeman1


Weeman1
veterán

Sziasztok

Biztos többször volt már kérdezve de a keresővel nem találtam meg.
Kaptam egy pendrive-ot ami állítólag 128 Gb-os.Szerintem fake.
Win 7 64 bit.
Jelenleg exFat de ugye a tv-m nem ismeri fel így.
Próbáltam átformázni Ntfs-re de a win nem tudja befejezni a formázást.
Esetleg van valami program amivel meg tudom oldani hogy átformázzam Ntfs-re?

Xiaomi 11T Pro

(#2683) sonar válasza Weeman1 (#2682) üzenetére


sonar
addikt

formázás :
gparted, sd formatter, easeus partition manager, BootICE, rufus, diskpart

Ennyi elég lesz?

de átformázás előtt H2TestW-vel megnézném, hogy mennyi a valós kapacitása

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2684) Weeman1 válasza sonar (#2683) üzenetére


Weeman1
veterán

Köszönöm. :R

Tegnap este elindítottam a tesztet,de 8 órát írt ki,annyi időm meg nem volt hogy megvárjam.
Ma amint hazaérek elindítom a tesztet.

Xiaomi 11T Pro

(#2685) Leki78 válasza Weeman1 (#2682) üzenetére


Leki78
tag

Nem akarlak elkeseríteni, de én is így voltam 64gb-os pendrive-al. A Win nem tudta NFTS-re formázni csak a EaseUS Partition Master-rel tudtam. A h2testw programmal átvizsgálva csak 30gb volt a valós mérete. Hiába vettem rá 60gb filmet csak 30gb-ig tudta róla lejátszani. Az volt a röhej, hogy ezt eljátszották velem 3x, mindig ilyent küldtek. A végén visszafizettetem az árát és az összes postaköltséget amit én fizettem érte a sorozatos visszaküldések miatt.
Én tv-hez vettem volna kicsit olcsóbban mint amennyibe kerülnek általában a 64gb-osok (amúgy 10körül vannak). Megnéztem a külső vinyokat kb. 15-17 körül vannak már 500gb-osok nem is értem miért szarakodtam ennyit. Nálam a külső vinyó lett a befutó beruháztam egy 500-asra.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#2686) Weeman1 válasza Leki78 (#2685) üzenetére


Weeman1
veterán

Szerencsére nálam minden ok lett.
Átformáztam,másoltam rá vagy 80 Gb-ot,és a tv-m mindent lejátszik róla. :)

Xiaomi 11T Pro

(#2687) Szkipi


Szkipi
tag

Sziasztok.

Vettem egy Kingston 64GB pendrive-ot és az a gondom, hogy exFAT-ban van.
A fórumban olvasott progik közül mindegyik kifagy ha NTFS-re akarom formázni.
A legnagyobb bajom pedig az hogy piszok lassú, 50percig akart másolni egy filmet és max 4000 az írási sebessége :F

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#2688) sonar válasza Szkipi (#2687) üzenetére


sonar
addikt

Ha olvasgattad a fórumot akkor bizonyára felmerült benned is, hogy nem eredeti a pendrive-od.
Teszteld le H2TestW-vel és az majd megmondja, hogy mennyi az annyi.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2689) Szkipi válasza sonar (#2688) üzenetére


Szkipi
tag

Igen, közben olvasgattam és le is futtattam (csak hát ugye közel 8 óra hosszáig csinálta), aminek ez lett az eredménye:

The media is likely to be defective.
22.7 GByte OK (47686913 sectors)
39.7 GByte DATA LOST (83376895 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
39.7 GByte corrupted (83376895 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x00000003af580200
Expected: 0x00000003af580200
Found: 0x0000000000000000
H2testw version 1.3
Writing speed: 5.74 MByte/s
Reading speed: 8.77 MByte/s
H2testw v1.4

Úgyhogy Pendrive vissza az eladónak...

[ Szerkesztve ]

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#2690) zsotesz1977 válasza zsotesz1977 (#2652) üzenetére


zsotesz1977
újonc

Nos mivel itt a fórumon elfogadható választ nem találtam a problémámra,ezért ugy gondoltam ha már ki kell dobnom a 16gb-os pendrivémet előtte kipróbálok valamit. Szétkaptam a pent fogtam egy öngyújtót és elkezdtem a memória csipet melegíteni, először az egyik lábak felőli oldalát majd a másikat,ezt párszor megismételtem mire már jó forró lett (és kormos is) a cin is megolvadt a lábainál. Nem gondoltam hogy jó lesz,de mikor rátoltam a gépre a szemem majd ki esett mikor nem formázást kért, hanem működött tökéletesen,minden adat ami rajta volt megmaradt,azóta is működik. Ha valaki ilyen problémával találkozik, és mielőtt kidobná egy próbát megér szerintem. Problémája pedig az volt hogy a gép felismerte de egyből formázni akarta (amit persze nem lehetett) és a 16gb-ból csak 8mb-ot látott a gépem. :C :))

(#2691) kovacspityu


kovacspityu
csendes tag

Segítség! 16 GB Kingstone Data Traveller Micro pendrive-om eddig kifogástalanul működött, képeket, videókat tettem rá, SmartTV-n néztem, töröltem, újat vettem rá, néztem, stb...
Tegnap a TV üresnek találta, vissza a gépbe (Windows7) és TÖK ÜRESnek mutatja!!!!
Tulajdonságok: Méret 14,5 G Foglalt 10,1 G Szabad 4,41 G Fájlrendszer FAT 32 AZ eszköz megfelelően működik.
Szóval látszólag minden OK csak éppen semmit nem látok rajta...
Kérem, hogy segítsen valaki aki ért hozzá...Köszönöm szépen

(#2692) Doky586 válasza kovacspityu (#2691) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És miben segíthetünk?
Leformázod és legközelebb leválasztod a menüben a tvn is mielőtt kihúzod.

(#2693) kovacspityu válasza Doky586 (#2692) üzenetére


kovacspityu
csendes tag

Köszönöm a rövid, lényegre törő választ. Arra a magam laikus fejével is rájöttem, hogy le lehetne formázni de én valami olyan megoldásra gondoltam, hogy a még - valahol -rajta lévő adatokat előcsalogassam...a TV-n nincs külön leválasztási lehetőség az adathordozókra, viszont mindig csak a TV kikapcsolt állapotában húzom ki azokat. De azért köszi. :R

(#2694) sonar válasza kovacspityu (#2693) üzenetére


sonar
addikt

recuva-t próbáld ki

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2695) Ombre85 válasza kovacspityu (#2693) üzenetére


Ombre85
tag

Szia!

Ez milyen típusú TV? Nekem még a legrégebbi filmlejátszós, nem okos Samsung TV-men is van egy USB eszköz kiadása lehetőség. Ettől függetlenül persze el tudom képzelni, hogy van, ahol nem gondoltak rá...

(#2696) kovacspityu válasza Ombre85 (#2695) üzenetére


kovacspityu
csendes tag

Szia, köszönöm a választ. Ez egy Samsung UE40D6570WS 3D Smart TV és én nem találok külön USB leválasztási lehetőséget...a Recuva nem segített, lehet, hogy tényleg format lesz a vége. Csak az bosszant, hogy ha a laptopba rakom és a Tulajdonságokra kattintok, ott kiírja a foglalt/szabad részt, tehát valahol ott van az... :O

(#2697) Doky586 válasza kovacspityu (#2696) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Örülj neki ha formattal megúszod. inkább kukagyanús az már... :((

(#2698) kovacspityu válasza Doky586 (#2697) üzenetére


kovacspityu
csendes tag

Lehet, hogy már nem ér meg ennyit az egész csak az érdekesség kedvéért: a pendrive-ra azóta többször próbáltam fotókat és video fájlokat felrakni, a TV-n megnézni majd letörölni. Mindig sikerült is és a Tulajdonságokban mindig meg is jelent a foglalt/szabad terület változása, aktuális mérete(az eltűntek + az újak)...erre kéne gombot varrni. :Y

(#2699) kerekfej válasza kovacspityu (#2698) üzenetére


kerekfej
addikt

H2testw 1.4-el kipróbáltad az elején, hogy teljesen hibátlan?

(#2700) sonar válasza kovacspityu (#2698) üzenetére


sonar
addikt

FAT32 ha régen volt formázva könnyen eldobhatta magát.
És valszeg egy chkdsk akár vissza is tudta volna állitani a file-okat.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.