Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1201) Laybee válasza dbius (#1200) üzenetére


Laybee
őstag

Ezek a DataSlimek is ilyesmi bajuk van. Vékony a csatlakozó és persze nem érintkezik rendesen és összef***a a partíciót. Biztos vagyok benne emiatt romlott el az enyém.

(#1202) Marton90 válasza dbius (#1200) üzenetére


Marton90
csendes tag

Köszi szépen a segítséget de hibaüzenettel nem tudok se betűt adni neki ill se formázni erre nincs vmi ötleted előre is köszi kép lent. :O :O :O :O :O :O :O :W :W :W :W :W :W :W már megőrülök :S

(#1203) dbius válasza Marton90 (#1202) üzenetére


dbius
veterán

A gép egyébként látja a pendriveot, a képernyőmentésből egyértelműen látszik, ott van, de nincs betűjele. Viszont valami miatt megakasztja a lemezkezelő szolgáltatást is.

Próbáld meg a pendrive bedugott állapotában az eszközkezelőben szétnézni, és ha megtalálod a pendriveot, akkor távolítsd el az eszközkezelőből, majd új hardver keresése. Ekkor újratelepíti az eszközhöz szükséges drivert.

Utána próbáld megnézni, hogy mi a helyzet, esetleg indítsd újra a gépet és úgy.

Egyébként van rá lehetőséged, hogy másik gépen is kipróbáld a dolgot, hasonló oprendszer alatt? Ha igen, ott mi a helyzet? Ugyanez? Ha más gépben, hasonló szoftverkörnyezetben ugyanezt csinálja érdemes lenne viszavinni a boltba, ahonnan van, hogy előtted próbálják ki minden varázslás nélkül. Csak dugják rá egy gépre és nézd meg, hogy ott lehet-e használni. Ha nem, akkor kérsz helyette másikat.

(#1204) Marton90 válasza dbius (#1203) üzenetére


Marton90
csendes tag

Átmentem egyik haveromhoz ott működik rendesen szóval újrarakom a rendszert mert próbáltam már mindent de nem akarja az igazat köszönöm szépen a segítséget!

(#1205) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

sokáig nem használtam a my flash 16 gb pendriveomat, de a napokban kellett volna, viszont azt írja ki hogy használat előtt formáznom kell. :O van rajta kb 10 gb adat korábban évekig használtam mindenféle gond nélkül.. nem értem mi történhetett, illetve hogy tudnám megoldani, hogy ne vesszenek el róla az adatok,
valami ötlet valakinek? :F
:R

(#1206) banánocska


banánocska
aktív tag

Sziasztok! Van egy Kingston data traveller 8gb pendrive-om és látni látja a gép de nem látom az adataimat és nem tudok semmit kezdeni vele. Írni se olvasni nem akar. 0Byte-ot ír de a gép látja csak kezelhetetlen. Megoldás valakinek? Bizalmas és fontos adatok vannak rajta.
Köszönöm előre is:)

(#1207) csmat válasza banánocska (#1206) üzenetére


csmat
senior tag

Szia! A korábbi hozzászólásokat olvasgatva vettem észre a következő programot, GetData Recover My Files, ami vissza tudja állítani az adatokat, csak arra nem jöttem még rá, hogy hogyan tudnám lementeni az infókat. próbálkozz, hátha te rájössz.. :K

(#1208) banánocska válasza csmat (#1207) üzenetére


banánocska
aktív tag

Próbáltuk... Átment rajta 1mp alatt...

(#1209) mosquetoo


mosquetoo
tag

Sziasztok vettem egy kingston 32gb os pendrive-ot az egyik probléma hogy a 32gb ból csak 29 et lát ... miért ??
Formáztam is már többször Fat32 be és ntfs be is hiába....
A másik pedig a másolási sebesség, szépen aranyosan elkezd 50mb al másolni aztán szépen lassan megy lefelé a sebesség kb 5 mb ig ez mitől ? semmi más nem fut a gépen másolás közben !
Valaki megmagyarázná ezeket a paranormális jelenségeket megköszönnám :)

(#1210) Varoz


Varoz
őstag

Üdv.

Ide kell írni a problémákat?
Nekem ez lenne a gondom. Van egy pendrive, gparteddel ezt írja ki amikor formáznám. "error fsyncing/closing/dev/sdb: input/outpu error"

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1211) Dandaszabi válasza Blizz (#630) üzenetére


Dandaszabi
csendes tag

Szia! keresgéltem és pont megtaláltam hogy neked is ilyen problémádvolt a film másolással!
idézlek: Sziasztok lenne egy kis problémám.A pendrive-om 16gigás összesen 15,8 giga szabad hely van rajta, át szeretnék másolni egy 15,3gigás full hd-s filmet, de nem engedi az írásvédettség miatt.
Ha total commanderben akarom másolni, csak simán kiírja, hogy írásvédett, ha sajátgépben akarom akkor azt írja, h nincs elég hely rajta.
Miért van ez valaki tudja?
(Win 7 64bit)

nekem ugyan ez van és azt szeretném kérdezni hogy sikerülte mnegoldani a problémát???üdv

(#1212) rob83 válasza Dandaszabi (#1211) üzenetére


rob83
aktív tag

Valszeg FAT32-re van formázva, azon meg a maximális fájlméret 2GB.

Formázd Ntfs-re akkor rámegy,de nem mindenhol tudod lejátszani pl:asztali dvd.

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1213) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Adat pendrivon miért jön létre a $recycle.bin-t file?

Formázom eltűnik,de bármit rá másolok vissza jön!

Törölni nem lehet! :F

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1214) Laybee válasza rob83 (#1213) üzenetére


Laybee
őstag

Windows teszi rá, az a lomtár.

(#1215) sonar válasza Varoz (#1210) üzenetére


sonar
addikt

Láma kérdés: Előtte ugye nem felejtetted el unmountolni?

#1209 - mosquetoo
Azért lát kevesebbet mert az egy hülye marketing trükk. A számitástechnikában 1024 a váltószám.
32 * 10^9 (32 Gigányi Byte) amit ha elosztasz háromszor 1024-gyel akkor megkapod, hogy az valójában 29,8 GigaByte

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1216) Varoz válasza sonar (#1215) üzenetére


Varoz
őstag

Nem tudom mit műveltek vele, ugyanis nem saját. Valószínűleg kuka.

Azért lát kevesebbet mert az egy hülye marketing trükk. A számitástechnikában 1024 a váltószám.
Nem teljesen igaz amit írsz. Ezt ajánlatos elolvasni.

A Kiló mindig is 1000 marad. Tehát 1KB az 1000 Byte. Akkor lenne 1024 a váltószám, ha kibi-ről beszélünk. Tehát 1 KiB az 1024 Byte.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1217) sonar válasza Varoz (#1216) üzenetére


sonar
addikt

Az is igaz amit mondasz, de az esetek többségében az általam (is) vázolt verzió áll

Egyszer akadnék már én is össze egy ilyen nem működő pendrive-val. El matekoznák vele.
Múlt héten kaptam egy SONY 400GB -os Fake pendrive-ot azt sikerült feltámasztani, csak hát a 400GB-ból maradt 512 Mega - ha lesz egy kis időm irok belőle egy szösszenetet a logout-ra.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1218) Varoz válasza sonar (#1217) üzenetére


Varoz
őstag

Mert az IT-sek nagyja be van gyepesedve. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1219) jboris


jboris
tag

Üdv Mindenkinek.
Van egy Pendrive-om/4gb/ és olyan gondom van hogy nem ismeri fel a gép :S Cserélhető lemezként ismeri fel, és ha rákattintok akkor azt írja ki hogy tegyem be a lemezt ... :S
Eszközkezelőbe így ismeri fel : Generic USB Mass Storage USB Device
Itt a kép a kötet beolvasása után. Ha valamit lehet neki csinálni kérlek titeket segítsetek.
Van egy másik pendrive-om/1gb/ amit ha bedugok nem ismer fel semmit , ha csinálom egy párszor ezt akkor egyszer csak felismeri, és ezzel mit lehet kezdeni hogy jó legyen ?

Sűrűn vagyok szóval PÜ jöhet nyugodtan. //TELEFONON DU.

(#1220) sonar válasza jboris (#1219) üzenetére


sonar
addikt

Szerintem kicsit elhasználódott a foglalat v a dugó.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1221) jboris válasza sonar (#1220) üzenetére


jboris
tag

Mármint melyikre gondolsz ? Mert a 4 Gb -osat bárhova dugom semmi , a másikat szintúgy. Próbáltam másik gépbe és ugyan az a hiba :S a led se világít , eddig villogott

[ Szerkesztve ]

Sűrűn vagyok szóval PÜ jöhet nyugodtan. //TELEFONON DU.

(#1222) sonar válasza jboris (#1221) üzenetére


sonar
addikt

Szedd szét a pendrive-ot és nézd meg, hogy a forrasztás nem-e engedte el? Akkor szokott ilyeneket csinálni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1223) jboris válasza sonar (#1222) üzenetére


jboris
tag

Arra én is gondoltam , a 4 gb-osnak mit tudnék kezdeni hogy ujra üzemeljen?

Sűrűn vagyok szóval PÜ jöhet nyugodtan. //TELEFONON DU.

(#1224) sonar válasza jboris (#1223) üzenetére


sonar
addikt

Szétszedted? Megnézted a csatinál a forrasztást?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1225) jboris válasza sonar (#1224) üzenetére


jboris
tag

a 4gbost szétszedtem és újra forrasztotam , ha meg valami olyan kontakt baja van akkor kiírja h "Dugja 2.0 ás US portba' ... még az 1 gb ost megnézem.

Sűrűn vagyok szóval PÜ jöhet nyugodtan. //TELEFONON DU.

(#1226) bigjoe77


bigjoe77
csendes tag

Sziasztok probléma a következö PLATINET 32gigás pendrivomra nem tudok felmásolni nagy méretű adatokat pl:HD filmek leformázásnál csak FAT32 re engedi másra azt írja a Windows nem tudja elvégezni a formázást ráadásul nem tudom biztonságosan eltávolítani az eszközt azt írja egy program használja pedig minden futó progit offoltam. Kérem segitsetek mert nem tudom mi az oka a jelenségnek. Elöre is Köszönöm a Helpet.

(#1227) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali !

Hello Kitty-s (nem az enyém :) ) 8 GB Pendrive írásvédett lett , nem lehet formázni sem. Nincs rajta kapcsoló .

Valakinek ötlete ?

miszter

(#1228) sonar válasza MR!! (#1227) üzenetére


sonar
addikt

Próbáld meg ezt a progit: hdd low level format tool
Esetleg ezt: [link]

Nézd meg a gyártód oldalát, hogy akad-e vmi hozzá.
Esetleg Linux alatt is meg lehetne próbálni a formázást.
(Mindenképpen jelezz vissza, hogy sikerült-e!)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1229) whabaky válasza MR!! (#1227) üzenetére


whabaky
tag

Linux alatt szerintem is menni fog.
Esetleg, ha nincs, akkor egy live ubuntu download --> burn to cd :)

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#1230) sonar válasza whabaky (#1229) üzenetére


sonar
addikt

Inkább pendrive-ra :D

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1231) whabaky válasza sonar (#1230) üzenetére


whabaky
tag

valóban :DDD

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#1232) VW


VW
aktív tag

Sziasztok
Egy fél éves 16GB-os Veritech pendive egyik napról a másikra írásvédetté tette magát.Le tudtam menteni a tartalmát,de se írni rá,se törölne,se formázni nem hagyja magát.
Van rá megoldás vagy hibás lett és mehet vissza garanciáztatni a boltba?
köszi

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#1233) MR!! válasza sonar (#1228) üzenetére


MR!!
aktív tag

Sajnos nincs nálam (még) a PenDrive.

Én is csak chat-en próbáltam segíteni...

Komolyabb dolgok kilőve (Linux ilyesmi) max egy-két progit fel tud rakni meg elmagyarázom hova klikklejen. Majd max ha nálam lesz próbálok meg tovább lépni. Esetleg everest-el megnézetem pontosan milyen gyártmány.

Thx

miszter

(#1234) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali !

Nálam van az írásvédett Hello Kitty pendrive.

Generic Flash Disk Usb Device , Everest is ezt írja róla...

miszter

(#1235) sonar válasza MR!! (#1234) üzenetére


sonar
addikt

Ezeket próbáltad? #1228
Illetve egy h2testw-vel ellenőrizd le

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1236) penell1234


penell1234
tag

Üdv!
Van egy Adata S805 típusú 16 gigás pendriveom, eddig működött is teljesen jól (kb fél éves), azonban ma valamiért megadta magát. Délelőtt még sikerült ráraknom egy filmet, ma le akartam játszani a blue-ray lejátszón ahogy szoktam, azonban nem érzékelte. Utána megpróbáltam az enyém, és a fiam gépén is, de az se érzékelte a pendriveot. Nem lett leejtve, nem is lett nagyon agyon használva.
Ha valaki tudna érdemi segítséget nyújtani azt megköszönném.

(#1237) bali305


bali305
csendes tag

Üdv!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy mikor rádugtam a pendrive-ot a gépre akkor az általam régebben rárakott mappában furcsa karakterek voltak a fájlok nevei és az alkalmazások kiterjesztései is megváltoztak. Megpróbáltam leformázni, de a formázás sikertelen és most már csak annyi infot ír a sajátgépben a pendrive-ról, hogy "cserélhető meghajtó". Szabad/foglalt helyet se írja ki és most már formázni se tudom. Kingston data traveller 8 gb-ról van szó. Mi lehet a gond? Ha garanciás akkor vigyem vissza és kicserélik?

(#1238) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Maxell 16 Gb fat32-es pendrive-on lévő szabad területet szeretném amennyiben lehetséges úgy formázni vagy partícionálni ntfs-re, hogy a már a pendrive-on lévő fat32 adat rajtamaradjon,ne törlődjön,ne kelljen ideiglenesen se áttenni máshová.
Tehát fat32 és ntfs partíció legyen végül a penrdive-on.

Ennek végrehajtására képes program létezik nem tudjátok?
Egy IStar nevű formattáló program már van a pendrivon,de szerintem ez erre nem alkalmas.
Előre is köszi! :R

(#1239) Dogmatix


Dogmatix
tag

Sziasztok!
SanDisk Extreme USB 3.0 pendriveot egyszer felismerte a gép, aztán utána nem. Valamilyen Dell gépről van szó (sajnos nincs nálam se a gép, se a pendrive). Volt a pendriveon gyárilag valamilyen titkosító progi (vagy valami ilyesmi), az az első használat után le lett törölve róla, azóta nem igazán akarja az igazságot. USB 2.0 port elvileg felismeri. Ötlet? Köszi!

(#1240) beller


beller
aktív tag

Olyan problémám van, hogy 8GB-os Kingston pendrive egyszer csak átment RAW formátumba. Úgy tudtam csak helyre hozni, hogy levettem róla a particiót és újra particionálás után megformáztam NTFS fájl-rendszerre. Szépen hozza minden helyen (saját gép, Total Commander) a 8Gb szabad területet. Ezután rá akartam tölteni egy filmsorozat első évadját (12*570 MB). A TC szépen fel is tölti, a másolt tartalom mérete megegyezik, de a 4 GB feletti részeket már nem lehet lejátszani. Ez azt jelenti, hogy az első 6 rész (6*570MB) lejátszható a többire azt írja hogy sérült. Vissza másolva a PC-re - ugyan akkora tartalom a TC szerint mint az eredeti volt - sem lehet megnézni. Kétszer is végig csináltam, mindkétszer azonos eredménnyel. A TC összehasonlításnál látszik, hogy a két fájl nem ugyan az hiába azonos a méretük. Így viszont a 8 GB valójában csak 4 GB. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

(#1241) MR!! válasza sonar (#1235) üzenetére


MR!!
aktív tag

Próbáltam, HDD Low level format-semmi

másik prg h2testw se műxik :(

semmi semmi semmi, se csökkentett mód parancssorral semmi .... hmmm

ennyi infó a pen drive-ról everest:

Illesztőprogram leírása Generic Flash Disk USB Device
Illesztőprogram verziója 6.1.7600.16385
Kötet Kötet típusa Meghajtó Kezdő ofszet Kötet hossza
#1 (Aktív) NTFS G: 0 MB 7808 MB

gyártó oldalát így hogy vegyem elő ??

miszter

(#1242) Slyer


Slyer
senior tag

sziasztok!

van egy 2 gigás philips mp3 lejátszóm (gondoltam ez is egy fajta pendrive, ezért ide merészelem feltenni a kérdést:) ) , és nem hajlandó működni. ha bekapcsolom, bejön a philips logó, majd eltűnik és kikapcsol. ha bedugom usb-be, akkor bekapcsol-kikapcsol, bekapcsol-kikapcsol.

mi lehet vele a probléma?

(#1243) sonar válasza Slyer (#1242) üzenetére


sonar
addikt

Reset gombot próbáltad?

#1241 - még linux alatt megnézném, hogy lehet-e formázni, ha az sem akkor per pill kifogytam az ötletekből.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1244) Slyer válasza sonar (#1243) üzenetére


Slyer
senior tag

próbáltam reset gombot, de semmi :(

(#1245) Helvir


Helvir
tag

LÉGYSZI SEGÍTSETEK!
Egy 16 GB-s pendriveból csináltam egy HDD Restorator Boot disket, de miután már nem kell, nem tudom visszanyerni az eredeti méretét, az alábbi a helyzet, mit kell tennem, hiába particionálom, nem lesz a 2ből egy? Valami?

[ Szerkesztve ]

(#1246) gerys95


gerys95
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy DT 101 G2 8Gb-os Kingston pendrivet és a pendrives magnó nem játssza le a zenéket rajta. Nem tudom mi lehet az oka. A segítségnek nagyon örülnék.

(#1247) sonar válasza gerys95 (#1246) üzenetére


sonar
addikt

Nem lehet, hogy NTFS-re formáztad?
Autórádiók szinte kizárólag a FAT32-t kezelik.

#1245 - én is jártam igy, de én linux alatt fdiskkel tudtam törölni a particiókat
Kilistázza a particiókat
fdisk -l
Utána vmi ilyesmit kapsz
Disk [B]/dev/sdb[/B]: 4009 MB, 4009754624 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 487 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00000000

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sdb1 * 1 488 3915712 7 HPFS/NTFS
Partition 1 has different physical/logical endings:
phys=(486, 254, 63) logical=(487, 125, 22)

Törléshez nyomjuk meg a d-t és adjuk meg, hogy melyik particiót akarjuk törölni (sdb1)
Command (m for help): d
Partition number (1): 1

Biztos:
Command (m for help): p

W - végrehajtja
Command (m for help): w

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1248) gryphus


gryphus
csendes tag

Sziasztok!

Mekkora a max fájlméret amit másolhatok pendrive-ra különböző fájlrendszereken?

Válaszokat előre is köszönöm!

üdv: gryphus

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#1249) sonar válasza gryphus (#1248) üzenetére


sonar
addikt

Parancsolj:
NTFS - 16 TeraBytes
FAT32 - 4GB
FAT16 - 2GB

Bővebben: [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1250) gryphus válasza sonar (#1249) üzenetére


gryphus
csendes tag

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.