Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1551) gyorfy válasza david200000 (#1549) üzenetére


gyorfy
csendes tag

Köszönöm a tippeket.

Már megnéztem.
A régi gépemen működik és a munkahelyemen is.

Vigyem vissza az alaplapot?
Az új alaplapon más pendrive-ot még nem próbáltam.

(#1552) sonar válasza gyorfy (#1551) üzenetére


sonar
addikt

Szerintem csak driver gubanc lesz.

Bootolj be egy live OS-sel és nézd meg úgy.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1553) gyorfy válasza sonar (#1552) üzenetére


gyorfy
csendes tag

Köszi a tippet!

Megpróbáltam UBUNTU-val.
(Az is kész szerencse, hogy összejött, mert a DVD íróm is meg fogja adni magát.)

Szóval, megpróbáltam, de semmi eredmény.

Viszont, azért vannak fejlemények.
Van egy Kindle 3-asom, arra simán rá tudtam másolni 1,3 GB-ot az új alaplapomról.
Az új alaplapról az 1,3 GB 11 perc alatt ment föl, a régiről 12 perc alatt.
Az 1,3 GB, a régi alaplapról, a régi pendrive-ra kb. 3 perc.

...ha ez mondd valamit. :U

Később kaptam egy USB stick-et, amibe bele lehet rakni XD memória kártyát.
Az is simán működött.

Végül, eljutottam oda, hogy a BIOS-ban letiltottam az USB 2 támogatását.
Ahogy bedugtam a pendrive-omat, ki is írta, hogy "Az eszköz nagyobb teljesítményre is képes, keressen egy másik portot!" ...vagy ezzel egyenértékűt.

És láss csodát, így bazi lassan, de fölmásolt egy 300 MB-s fájlt.

...megpróbálok szerezni egy másik pendrive-ot.

Egyébként a probléma ismert...

[link]
[link]

...de ezekkel nem jutottam eredményre. :O

(#1554) gyorfy válasza gyorfy (#1553) üzenetére


gyorfy
csendes tag

Újabb fejlemények:

Kaptam kölcsön két pendrive-ot.
Az egyik egy Kingston DataTraveler 100 G2 (16GB), a másik egy Mushashi márkájú :D 4 GB-os pendrive.

És.....tataaam!

Mindkettő kifogástalanul működik.

Egyébként az enyém egy Kingston DataTraveler DTI.
Ami, mint most kiderült egy első generációs pendrive. Már kapható a 3. generáció.

Szóval, a fenti két link tartalmát leszűrve és átfordítva az Én egyszerű paraszt logikámra,
valami olyasmi lehet, hogy a rendszerem túl gyors ehhez a régebbi pendrive-hoz.
Az alaplapom túl hülye ahhoz, hogy beállítsa a megfelelő adatmennyiséget, a pendrive, meg túl buta ahhoz, hogy fel tudja dolgozni.

Szerencsétlen találkozás. :U

Persze, ahogy Én gondolom, mert nem vagyok IT-s.

Mindenesetre, most megyek pendrive-ot venni, a régire, meg már akadt jelentkező.
:))

(#1555) gyorfy válasza gyorfy (#1554) üzenetére


gyorfy
csendes tag

Tapasztalat:

Vettem egy ilyen pendrive-ot:
DataTraveler G3 (DTIG3) 16GB. Mondván, ez nem is 2. generációs, hanem egyenesen 3.
[link]

Na, most, cserébe fele olyan gyorsan SEM írható, mint a fentebb említett DT 100 G2.

Formáztam többször FAT 32-re és NTFS-re is.

:W

Már láttam, többek is hasonlóan tapasztalták.

[ Szerkesztve ]

(#1556) david200000 válasza gyorfy (#1555) üzenetére


david200000
csendes tag

Hát ezt sajnálattal hallom.

Na ilyen pendrájvot se veszek magamnak :D. Én inkább maradok a Maxxelnál.

Na mindenkinek üdv

Soha ne mond. hogy soha

(#1557) cseri zoli


cseri zoli
csendes tag

Sziasztok van egy problémám. Van egy 8-gb-os emtec pendrivom,fel raktam rá mkv-es filmet formázva. Csak hogy a Bluray lejátszom ami viszi a mkv-t nem ismeri fel ?-jelet rak. Kérdésem az lenne hogy a formázás függ a felrakandó film méretétől? Ha tudna valaki segíteni .Köszönöm előre is.

(#1558) embe


embe
nagyúr

Hali!
Problémám a következő:
Van egy SANDISCK Cruzer Blade 8GB-os pendrive-m. Kölcsönadtam egy havernak, ő letörölte, majd nyomtatni való cuccot másolt rá, és visszaadta.
Na ekkor kezdődött a probléma. Az én gépem, ami eddig kezelte, nem ismerte fel. W7 Ultimate 64bites. Ha bedugom az usb aljzatba, akkor a windows hang megszólal, jelezve, hogy csatlakoztattam valamit. Pontosabban a Total Commander látja, kiírja, hogy F meghajtó, de amikor megakarom nyitni, akkor azt írja ki, hogy "nincs ilyen meghajtó".
A "Számítógép" megnyitásakor sem jelzi, hogy lenne ez a meghajtó.
/Felügyeleti eszközök / Számítógép kezelés/ lemezkezelés itt is jelzi- "F" meghajtóként ott van:

....csak mégsem tudom használni.

A gyerek gépében, amin egy W7 Ultimate 32-es rendszer van, működik, azzal formáztam már Fat32-be, és NTFS-be is. Eredmény ugyanaz. Az én gépem nem tudja kezelni.

Mi lehet a probléma?
Köszi a választ előre is! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1559) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Van egy Sandisk Extreme 32 GB-os pendrive-om, ami eddig tök jól működött, de ma elkezdte azt, hogy bármit írni akarok rá, elkezdi brutál sebességgel rámásolni, mondjuk 180 MB/s, aztán lelassul olyan 50-re rövid ideig, majd belassul 5-6 MB/s-ra, és onnantól annyival megy az írás. Szóval kb. használhatatlan.

Újraformáztam, de a probléma ugyanúgy fennáll.

Mi lehet a gáz? Mit tudok kipróbálni / csinálni vele?

Köszi!

(#1560) embe válasza embe (#1558) üzenetére


embe
nagyúr

Úgy néz ki megoldódott a probléma. Az előlapi, és pár hátlapi usb aljzat USB3 szabványú. Ezekkel próbáltam, nem ment. Az alaplapi usb2-es aljzatból működött. Ebben töröltem, majd újra formáztam, új partició, és miost működik rendesen.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1561) Mauzes válasza Mauzes (#1559) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez a benchmark pl. mit mér, írást vagy olvasást? Mert eszerint nincs vele gáz.

Ez viszont nem néz ki túl szépen:

(#1562) kecsawi


kecsawi
senior tag

Segítséget kérnék: 8 Gb-os ADATA pendriveom eddig használható volt bootolható rendszernek. Most a win7 usb dvd tool nem tud vele mit kezdeni. Az adathordozásra tökéletes, formáztam már win7, win8 alatt, de nem oldotta meg a gondom.

(#1563) Mauzes válasza Mauzes (#1561) üzenetére


Mauzes
őstag

Up.

(#1564) sonar válasza kecsawi (#1562) üzenetére


sonar
addikt

Gyagya windóz néha nem törli rendesen a particiós bejegyzéseket.
Linux(ubuntu) disk utility programmal próbáld meg vagy talán win alatt az SD formatterel érdemes lehet próbálkozni.
Elvileg a gparted is meg tudja csinálni ha felismeri a pendrive-odat.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1565) sonar válasza Mauzes (#1561) üzenetére


sonar
addikt

Oda van irva: Transfer Rate - másolás (ami inkább olvasás)
Egyébként a teljesitményt nagyban befolyásolja, hogy milyen a file rendszered, és mekkora a sector méret
(a leggyorsabbat NTFS és 4k -s beállitásokkal kapd elvileg)
Olvass el egy két PH-s tesztet: [link] [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1566) Mauzes válasza sonar (#1565) üzenetére


Mauzes
őstag

Én kipróbáltam többféle fájlrendszerrel, de teljesen egyértelmű, hogy a 6 MB/s írás egy USB 3-as géppel egyszerűen gyalázatos. Nekem az a kérdésem, hogy hogyan ellenőrizhetem, hogy garanciális a probléma vagy valamit én is tudok mókolni vele.

(#1567) bl0ck


bl0ck
tag

Üdv.

Van 1 problémám.
Van egy Corsair 32Gb-ás Voyager pendriveom(kicsit több mint fél éves).2-3 hete próbáltam vele rádióban, dvd lejátszón zenét lejátszani, de akadozva mentek a zenék. Pihentettem a dolgot, most meg szeretném használni. Gondoltam, hogy leformázom(fat), hát ha olyan baja van. Erre ki írja a gép, hogy nem tudja a windows befejezni a formázást...megbecsültem az anyukáját ekkor. Pár perc múlva megpróbáltam megint, ekkor nem írt ki semmit, de nem formázta le. Kihúztam gépből, azóta meg csak villog a pendriveon a led mint a hülye, és a gépen sehol nem látom. Lehet vele csodát művelni még, vagy küldjem vissza még garanciás? :/

(#1568) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hali
Olyan problémám van hogy elvittem haveromhoz a pendrivom és raktunk rá zenét de egyszer csak kiirta hogy a késleltetett írás nem sikerült, és azóta egyfolytában le akarja formázni a pendrivom, de elég sok fontos adatom volt rajta ami viszont kellene, nem lehetne valamit csinálni ?

Xbox One: bandymnc

(#1569) gyorfy válasza bandi0000 (#1568) üzenetére


gyorfy
csendes tag

Ha még nem fordult elő ilyen ugyan ezzel a pendrive-al és ugyan azon a gépen:

Ha nálad rendesen működik, a drive, ne formázd le, mert nagy valószínűséggel nem fog segíteni!
Valszeg úgy jártál, mint Én, az alaplap és a pendrive nem szeretik egymást.

Másik pendrive-ot kéne megpróbálni!

...vagy tiltsátok le a BIOS-ban az USB 2 támogatását.
Nálam használhatóvá tette a pendrive-ot, de baromi lassú lett.
...természetesen...

(#1570) Mauzes válasza Mauzes (#1559) üzenetére


Mauzes
őstag

No, mivel a pendrive továbbra is szarakodik, kapcsolatba léptem a Sandisk support-tal, és részletesen leírtam a két fő gondot (több hardveren is próbáltam):

1. nagy fájlok írásánál nagyon belassul a cucc, olyan 6 MB/s-re, ami szerintem elfogadhatatlan. Az olvasás oké, és kis fájlokat is gyorsan ír (mivel az elején nagyon gyors az írás, csak utána lassul be mindig).

2. írások végén mindig sok időre "befagy" a másolás, 100%-on áll csomó ideig, illetve a kicsomagolás is néha belassul, hiába kicsi a becsomagolt állomány. Ilyenkor ha cancel-re nyomok, akkor kb. lefagy a Total Commander vagy az Explorer.

Erre írta a support, hogy küldjek ATTO benchmarkot, abból majd kiderül. Így néz ki az eredmény:

ATTO

A support szerint ez rendben van, amiben igazuk is lenne, de egyrészt ez jóval lassabb, mint amit netes tesztekben láttam, másrészt pedig a fenti probléma ettől függetlenül fennáll. Ha tényleg ilyen gyors lenne, akkor nem panaszkodnék. Mivel nem egy olcsó pendrive-ról van szó, nyilván nem szeretném hibásan használni.

Hogy bizonyítsam, nem ad megfelelő eredményt az ATTO, mivel az kis állományokat ír csak, készítettem egy videót. Ebben egy 6,7 GB-os teszt videófájlt 12 perc alatt tudta a TC felmásolni a pendrive-ra (ez korábban kb. 1 perc volt). Az elején brutál gyors az írás, majd 10 és 70 MB/s között ugrál 2 percig, majd csomó ideig 6-7 MB/s az írás, és a végén 100%-on áll 2 percig.

Kérlek nézzetek bele, hogy értsétek a dolgot (nyilván felesleges végignézni beletekerés nélkül): Youtube teszt videó.

Van-e ötletetek, hogy mi a gebasz, és szerintetek ezt visszaveszik-e garanciális ügyintézésre? Hiszen végül is valamilyen szinten funkcionális, másrészt megnézik a szervizben 5 MB-os fájlokkal, és akkor teljesen jó lesz.

Köszi a segítséget!

(#1571) dogi01


dogi01
aktív tag

Helló!
Problémám a következő:
Emtec pendrive-om van 16Gb-os.
Nem tudom Windows-on belül NFTS-be formázni mert "A windows nem tudja befejezni a formázást."
Valószínű már volt itt hasonló kérdés, vessza tekergettem de nem néztem meg az összeset :S

Van megoldás, vagy valami program ami segít nekem? (FAT32-ben minden rendben) :R :R

(#1572) vadallat88


vadallat88
tag

Sziasztok. Olyan problémám lenne hogy van egy 4Gb os pendrive-om de gyárilag kodot kér. A kódot tudom de ezt nem tudnám valahogyan letörölni? Szeretném ha ez a védelem eltűnne róla. Ötletek?
Előre is köszönöm! :R

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#1573) mixerboy0926


mixerboy0926
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy olyan problémám hogy a 32GB-os Kingston pendrive-om fájlrendszere egyik pillanatról a másikra megváltozott RAW fájlrendszer formátumba és azóta nem tudom használni. Formázni sem enged és a mérete 0 byte!

Tudok ezzel valamit csinálni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1574) oszy válasza embe (#1558) üzenetére


oszy
veterán

Nekem ugyanez a hibám egy más fajta és méretű eszközzel. Csak laptopok vannak itthon. Sem az USB3.0, sem az USB 2.0 aljzatban nem működik. Pedig nagyon jó lenne ha sikerülne! Van egy másik is, de azt még nem is látja egyik OP rendszer sem! :/ Tehát Ennek jó lenne elindulnia.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1575) Jeno.L


Jeno.L
tag

Sziasztok!
Adott egy 1 éves Verbatim Store 'n Go 8GB-s pendrive. Bootpendrive-t szerettem volna készíteni legális forrásból származó Win iso file-ból.
A probléma ott van,hogy háromból három program nem tudta megcsinálni.
A hivatalos USB Boot készítő MS oldalról kiírta,hogy nem ismerhető föl a pendrive, ellenőrizzem, a Magic Iso nem is látta a WINToBootic pedig Fail-t írt rá ki de ez legalább látta a pendirve-t.
Maga a pendrive tökéletesen működik, NTFS formázású, hiba nélkül ír, olvas, file nem veszett vagy sérült róla még soha.
Jah én az a fajta looser vagyok aki jobb egérgomb => kiadás "most már biztonságosan eltávolítható" módon szedem ki a USB cuccokat szóval az sincs,hogy adjneki, kirántottam és kész... :B

Szóval a kérdés, a pendrive-l van valami vagy egyszerűen nem minden pendirve-ból lehet USB Boot Pendrive-t készíteni? :F

[ Szerkesztve ]

(+[----]%) ლ(╹◡╹ლ)

(#1576) embe


embe
nagyúr

Üdv!
Sajnos a korábbi problémám továbbra is áll, csak eddig nem jutottam el, hogy vele foglalkozzak.
Mi lehet a gond? :F :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1577) oszy válasza embe (#1576) üzenetére


oszy
veterán

nekem is ilyen problémám van! :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1578) david200000 válasza embe (#1558) üzenetére


david200000
csendes tag

UBUNTU megoldja :))

Soha ne mond. hogy soha

(#1579) oszy válasza david200000 (#1578) üzenetére


oszy
veterán

hogyan? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1580) embe válasza david200000 (#1578) üzenetére


embe
nagyúr

????? :U Nekem ez latin. Nem használtam ubuntut. Mit kell az alatt csinálni vele, illetve utána a w7-en tudom használni?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1581) david200000 válasza embe (#1580) üzenetére


david200000
csendes tag

Dysk ulytyle ha jól leírtam :9 Ígen tudod használni a pendrájwod win 7 alatt. :))

Soha ne mond. hogy soha

(#1582) david200000 válasza oszy (#1579) üzenetére


david200000
csendes tag

Úgy hogy helyre hozza a particiót :))

Üdv :)) :DD

Soha ne mond. hogy soha

(#1583) embe válasza david200000 (#1582) üzenetére


embe
nagyúr

Na most töltök éppen egy Ubuntut. Utána megcsinálom, hogy egy pendrivról bootoljon be.
Ha fút az Ubuntu...na akkor mit csinálok? :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1584) embe válasza david200000 (#1582) üzenetére


embe
nagyúr

Na pendrivról fút az Ubuntu.... de nem találok megoldást....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1585) mixerboy0926


mixerboy0926
csendes tag

Sziasztok!
Volna egy olyan problémám hogy a 32GB-os Kingston pendrive-om fájlrendszere egyik pillanatról a másikra megváltozott RAW fájlrendszer formátumba és azóta nem tudom használni. Formázni sem enged és a mérete 0 byte!
Tudok ezzel valamit csinálni?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1586) bl0ck válasza mixerboy0926 (#1585) üzenetére


bl0ck
tag

Helo!

Ez egy "meghibásodás" miatt jött létre, úgynevezett fájlrendszer nélküli "meghajtó".
Elméletileg meg lehet még csinálni egy programmal, csak nem tudom fejből mi a neve. Majd utána nézek, hogy mi a neve, ha netán addig nem írná le más..

(#1587) mixerboy0926 válasza bl0ck (#1586) üzenetére


mixerboy0926
csendes tag

Köszönöm előre is!

(#1588) oszy válasza david200000 (#1582) üzenetére


oszy
veterán

leírod hogyan? köszi

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1589) david200000 válasza embe (#1584) üzenetére


david200000
csendes tag

live cd-t csinalj.

Soha ne mond. hogy soha

(#1590) oszy válasza david200000 (#1589) üzenetére


oszy
veterán

nagyon szűkszavú vagy! :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1591) david200000 válasza oszy (#1590) üzenetére


david200000
csendes tag

LIVE CD-t csinálj. Arról bootolj be. Utánna Disk ulytiyli ha jól tudom. Partició törlése.Létrehozása. Ettől elméletileg jó lesz:))

Soha ne mond. hogy soha

(#1592) badmad


badmad
senior tag

Hello!
A gondom szinte szokványos 8gb kingston pendrivom elhalálozott 1pillanatról a másikra.Nem ismeri fel a windows több gépen próbálva semmi...Nagyon fontos adatok vannak rajta..megcsinálható valahogyan szerintetek?Megnéztem az eszközkezelőben sem látszodik semi...mondanátok valami okosságot,légyszíves?!

[ Szerkesztve ]

(#1593) bl0ck válasza badmad (#1592) üzenetére


bl0ck
tag

Üdv.

Szerintem bele léptél a cipőmbe.
Nekem is ugyan ez volt, csak az egy Corsair 32Gb-ás. Szervizben van, vagy javítják(ha tudják), vagy küldenek egy újat.
Amúgy azt mondják, hogy ha az eszközkezelőből sem látod, akkor meghalt.

(#1594) The Exiled


The Exiled
tag

Üdv, édesjóanyám munkhelyen használt relatíve régi pendrive-án a minap mentett egy word dokumentumot, miután a pendriveon található 3 mappa és beltartalmuk kivételével minden file átneveződött, kondolom karakterkódolás változott, win 8 hibajavítóját azért megpróbáltam, az eredmény persze lófasz lett. Ötlet?
( USB 2.0 Veritech 2Gb )

(#1595) sonar válasza The Exiled (#1594) üzenetére


sonar
addikt

recuva segithet a file-ok visszaállitásában

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1596) tikki


tikki
csendes tag

Üdv!

Lenne egy olyan problémám, hogy:
sulis gépbe be lett dugva a pendrive amin volt jó sok forráskód / sulis anyag, szóval :W
Na most az mind eltűnt róla ott--->>
meglett nyitva a cserélhető lemez, kiírja hogy üres mappa. Jobbklikk, tulajdonságoknál meg jelzi hogy van rajta 1.5 giga használt terület a 8gigából..
ugyan ez másik gépen is. Jelzi, hogy használva van x méretű memória, de üres mappát mutat, ha megnyitom.

valami ötlet? :F

(#1597) zileut


zileut
tag

Egy promóciós pendrive-ről a cdfs tartalmat, hogy lehet letörölni?
Előre is kösz!

(#1598) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Segítsetek, S.O.S.!

Valami történt a pendrive-ommal, nem mutatja meg a tartalmát semmi. Ugyan látszik, hogy mekkora a szabad/foglalt hely rajta, de ha megakarom nyitni a meghajtót, azt kapom, hogy formázni kell a használat előtt...
Hogy tudom kimenteni az adatokat róla?

(#1599) sonar válasza Vegitaa (#1598) üzenetére


sonar
addikt

#1595 talán segit

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1600) Vegitaa válasza sonar (#1599) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Tudtommal a Recuva törölt elemeket hoz vissza, de esetemben nincs törölve semmi, hanem a partició ment ki alóla...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.