Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1401) david200000 válasza Tron13 (#1400) üzenetére


david200000
csendes tag

örülj neki nekem 500 bbit/seccel másolja a dolgokat

Soha ne mond. hogy soha

(#1402) Hege1234


Hege1234
addikt

Csáó!

(Kingston 100g2 16gb)

az hogy lehet hogy a itt CrystalDiskMark
ilyen sebességgel ír a pendrive-ra
-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.2 x64 (C) 2007-2012 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]
Sequential Read : 20.756 MB/s
Sequential Write : 8.052 MB/s
Random Read 512KB : 20.272 MB/s
Random Write 512KB : 4.063 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 2.664 MB/s [ 650.5 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 0.062 MB/s [ 15.1 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 3.820 MB/s [ 932.5 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 0.102 MB/s [ 25.0 IOPS]
Test : 50 MB [F: 0.6% (0.1/14.4 GB)] (x5)
Date : 2012/12/23 21:06:57
OS : Windows 8 Professional [6.2 Build 9200] (x64)

viszont amikor fájlokat másolok
csak 2 MB/s el teszi rá az adatot ? win/totalcommander alatt is

más gépen is ezt tudja csak

próbáltam több particiós progival is particionálni de semmi változás

(#1403) Rémus


Rémus
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy új pendrive-ot Kingston DT111/16GB USB3.0
Még ha nagy fájlokat másolok rá, akkor is 5500kb/s a maximális sebessége, az alaplapon van usb3.0, driverek fent vannak.
Csak nekem volt túl nagy elvárásom az USB 3.0-tól vagy ennél gyorsabban lehetne írni rá a fájlokat?

Kellemes Ünnepeket!

(#1404) Bandesz87


Bandesz87
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Kingston DataTraveller 8GB-os pendrive-ot.
A gondom az hogy az akár 5 MB/sec sebesség a gyakorlatban 2000-2500 b/s között kullog.
Míg egy ugyan akkor vásárolt Kingston DataTraveller 16GB-os pedig hozza a 5 mb-t.
Formáztam FAT32-re és NTFS-re is.
Mit lehet vele kezdeni hogy gyorsabb legyen?

(#1405) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv!
Sokkal inkább kérdésem lenne mint problémám, de nem találtam kifejezetten ilyen témájú topikot.
Adott egy 32gb-os Class 4-es microSD memóriakártya. Az lenne a kérdésem hogy ha szeretném kímélni a vinyót torrent program igénybevétele alól és a kis kártyára hagynám dolgozni a progit az mennyi idő alatt rövidítené meg a kártya élettartamát? Gondolom mivel ezek is NAND flash alapon működnek, a memória chip egy idő után elhasználódna. Ez mennyire helyt álló gondolat? Vagy mekkora baromság? :)

[ Szerkesztve ]

(#1406) sonar válasza Bandesz87 (#1404) üzenetére


sonar
addikt

Nem akarlak elkeseríteni de az az 5MB/sec is nagyon halovány...
A probléma forrása számtalan dolog lehet. Lehet hw-es (a géped usb portja gyenge vagy a pen-ed) esetleg sw-es. mondjuk a viruskergető ezerrel monitorozza a fájl másolást... vagy vmi driver kehe
Én egyébként az NTFS (4096 sector méretet) filerendszert ajánlom vagy exFAT-ot

Próba képpen bootolj egy live linuxról és nézd meg úgy

#1405 - saját véleményem az, hogy ha az ember nem olyan sokat torrentezik (pl én csak 1-2 sorozatot töltök le össz vissz) nekem jó lenne. Mert nem számít a teljesítmény és bőven megfelel.
Szerintem ha heti 1-2Giga körül töltesz le akkor ok lehet a dolog. Az ilyen kártyákra általában van gari, tehát én nem paráznék. Cserébe kisebb energiafogyasztás + csendesebb lesz minden.
Mondjuk arra figyelj, hogy akkor törölj róla mikor már majdnem tele van a kártya így kb egyenletesen fog elhasználódni minden egyes cella

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1407) attiati


attiati
veterán

A pendrive-omról nem tudok törölni és rámásolni (kingston datatraveler 512MB)

Azt mondja az xp, hogy szüntessem meg az írásvédettséget.
Előtte másolgattam vele két gép között oda vissza, és nem mindig tudtam "biztonságos eltávolítással" lecsatlakoztatni a laptopról. Ez így meghalt? Vagy mit lehet vele csinálni?

érdekes módon le tudom másolni róla az adatokat, csak írni nem tudom

(#1408) Vaze válasza attiati (#1407) üzenetére


Vaze
őstag

Ugyan ez a problemam egy 16 gigasal,egyenlore nemtalaltam ra megoldast.. (de ugynezki hogy nem is lesz)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#1409) attiati válasza Vaze (#1408) üzenetére


attiati
veterán

de ez mi ez?

te is gyakran csatlakoztattad előtte ki-be?

(#1410) Vaze válasza attiati (#1409) üzenetére


Vaze
őstag

nem olyan surun

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#1411) sonar válasza Vaze (#1408) üzenetére


sonar
addikt

Ha nem bírsz vele nem küldöd el nekem analizálásra?
Szívesen megnéznék már egy ilyen pendriveot.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1412) Vaze válasza sonar (#1411) üzenetére


Vaze
őstag

szivesen ellkuldenem,de felek hogy nemigazan erne meg...Angliaba elek..
Koszi a felajanlast :R

Udv..: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#1413) attiati válasza sonar (#1411) üzenetére


attiati
veterán

hol laksz, én szívesen átviszem (bár csak 500 megás, szóval a pénzt nem éri meg)

(#1414) AdminGen


AdminGen
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Hozzájutottam egy Adata C906/16gb pendrivehoz, de valamiért a Win 7 Pro (x64)-nél rettentő lassan csatlakoztatja fel és le a rendszer a meghajtót. Ugyanezt a lassúságot tapasztalom, hogy ha lekérem jobb egérgombbal a tulajdonságait. Más pendriveoknál (Kingston, Corsair) ezt nem tapasztalom és ez eléggé bosszantó.

Segítséget előre is köszönöm!

(#1415) sonar válasza attiati (#1413) üzenetére


sonar
addikt

zala/vas
ha nagyjából ok akkor a többit priviben

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1416) Bandesz87 válasza sonar (#1406) üzenetére


Bandesz87
csendes tag

Sajnos egy ugyan ilyen, ugyan akkor vásárolt /Tehát egymás mögül levett./ pendrive dupla ilyen gyors ugyan abban a portban, sőt mind a 4 portban hozza a csomagoláson lévő ~5k-t. Míg ez csak a felét mind a 4 ben, legyen szó bármely windows verzióban. Linuxot nem próbáltam.
Illetve a 16GB-s is "gyors"

(#1417) riccs001


riccs001
csendes tag

A probléma a következő lenne : (egyik napról a másikra)

Rádugom a gépre a pendrive-ot, a következő üzenetet kapom :

1. A meghajtóban található lemezt használat előtt formázni kell.
2. Klikkelek a lemez formázására.
3. Felugrik a formázás ablak (nem írja ki a meghajtó méretét, stb.) Ha a formázásra kattintok, kis idő után a következő üzenetet kapom:
4. A Windows nem tudja befejezni a formázást.

Mi lehet a probléma, win7 van a gépen, felismeri a meghajtót, úgy jelzi, mintha üres lenne, pedig van rajta adat.

Kérem aki tud, segítsen, előre is köszönöm!!!

(#1418) Rico45 válasza riccs001 (#1417) üzenetére


Rico45
őstag

Nekem is ugyan ez a problèám!
Valami raw formátumot látok rajta :~(

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#1419) blackhawk79


blackhawk79
csendes tag

:W Sziasztok! Nekem Maxel 8gb pendrivom van! Az a problémám hogy bedugom a gépbe azt írja ki hogy formázni kell. Leformázom és utánna rámásolok egy 700 kb körüli fájlt. Kiadásra kattintva kiadatom, utánna visszadugom és rajt van 3,6 Gb a gép szerint! Ha viszont megnyitom csak a rámásolt fájlt látom lejátszani nem lehet! Ha valaki tud segítteni nagyon megköszönném mert én már kifogytam az ötletekből!

(#1420) Gromac


Gromac
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám van, hogy a pendrive-on lévő összes mappa és fájl furcsa karakterekből álló nevet kapott.
Nem saját a pendrive, de a sztori az annyi, hogy egyik embernél a pen és tesz rá filmeket, aztán TV-be ment, ott látszottak a filmek mappája de a többi már furcsa nevű volt...
Jelenleg új fájl felmásolása működik és látszik is rendesen. A rajta lévő fájlokat megnyitni sem lehet, infót sem ír róluk, méretüket sem, de a pendrive-on foglalják a helyet összességében...

Így néznek ki a fájlok: [link]

Az a baj, hogy a formázás nem a legjobb megoldás, mert fontosak a fájlok.

Találkoztatok már hasonlóval? Valami vírust rakott fel, aki a filmeket másolta??

Előre is köszi a válaszokat!
Üdv.: Gromac

(#1421) Tron13 válasza riccs001 (#1417) üzenetére


Tron13
csendes tag

Nekem nem ilyen jellegű problémám volt, de lehet tudok segíteni kicsit.

A megoldás nálam:

1. töltsd le a win to falsh programot. http://wintoflash.com/download/en/

2. ezen a leírások alapján járj el és telepíts rá egy windows-t. " ez a program azért jó mert tutira formázza a pendriveot FAT32. Nekem semmi mással nem sikerült. http://www.youtube.com/watch?v=K47w1_gFhrQ itt és még sok sok más videó mutatja a használatát.

3. Amennyiben ezzel meg vagy. Bármelyik particionáló programmal láthatod a pendrive-ot és bármire leformázhatod. " én a minitool partition wizardot használom. Egyszerű, érthető, jó. A windowsal nem próbálgattam továbbá formatálni. "

4. Tudom, hogy kicsit hosszadalmas a buli amit leírtam, de nekem nem sikerült mással megoldani és azóta ott vigyorog a TV-ben a pendrive és csodálatosan használható.

Nálam az is érdekes volt, hogy előtte azt hittem kivégeztem a pendriveot, mert bedugtam és a gép semmit nem reagált. Egyszer bedugtam és elmentem mosdóba. Mire beértem a gép látta az adathordozót, de semmilyen értelmeset nem tudott róla megállapítani. Kihúztam és bedugtam újra. Továbbá sem jelzett semmit a win, de türelmes voltam és egyszer csak megjelent a pendrive " 2-3 perc "
Amióta a fent leírtakat megcsináltam azóta semmi gond. Azonnal felismeri és tökéletesen működik.

Kérdés esetén keress priviben.

Som

(#1422) Maverick14 válasza kukinyo (#1049) üzenetére


Maverick14
tag

Sziasztok!

Hasonló problémával találkoztam én is.
Egy ismerősöm 2GB-os TDK Trans-It pendrive-ja 2MB-osnak mondja magát.
Előzmény: a gép amire rá volt dugva standby-ba tette magát és utána nem volt hajlandó elindulni. Gyanítom hogy táp vagy alaplap halál, de munkahelyi gép így nem tudtam utánajárni a pontos oknak.
A dolog innen a szokásos a pendrive-on vannak fontos máshol meg nem lévő adatok.
Több gépen is próbáltam megnézni WinXP, WIN7 és Ubuntu alatt is 2MB-os nem formázottnak ismeri fel. GetDataBack-al, WinHex-el és linux fdisk-el is 2MB-osnak látszik, linux dd-vel is csak ezt a 2MB-os részt tudtam lementeni.
A partíciós táblát mind a három programban meg tudtam nézni. Az adatok egy jól nevelt, de inaktív kb. 2GB-os FAT16 partícióra utalnak.
A drive és a partíció adatai a linux fdisk szerint:
Disk /dev/sdb: 2 MB, 2097152 bytes
16 heads, 32 sectors/track, 8 cylinders
Units = cylinders of 512 * 512 = 262144 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00000000

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sdb1 16 7600 1941568 6 FAT16
És szól hogy a partíció kívül mutat a fizikai területen:
Partition 1 has different physical/logical beginnings (non-Linux?):
phys=(15, 1, 12) logical=(15, 12, 1)
Partition 1 has different physical/logical endings:
phys=(431, 15, 32) logical=(7599, 15, 32)

Mivel eddig mindenhol csak 2MB-osnak látszik a pendrive megakadtam a mentéssel. Ismer valaki olyan programot ami a szabvány usb háttértár könyvtári függvényhívásokat megkerülve tudja elérni a pendrive-ot?
Bontás, forrasztás nélkül otthoni körülmények között szoftveresen menthető lehet még? Vagy itt már csak a profi adatmentők segíthetnek?

My other car is an F-14 Tomcat!

(#1423) somogyib


somogyib
őstag

Sziasztok!

Lenne egy problémám, ami egyik napról a másikra következett be.

Van egy Corsair FlashVoyager 64GB-os pendrive-om. Az a gond, hogy egy idő óta csak USB3-as porton hajlandó működni. Több PC-n és notebook-on is kipróbáltam. Az USB2-es portokban csak villog, de meg se mukkan, lemezkezelésben semmi.

Mi lehet a probléma?

(#1424) Leviata


Leviata
csendes tag

Sziasztok!

Én egy kingstone DT108 8gb Kűzdök.

Bedugom a gépbe elindul látom rajta az adatokat.
Aztán eltűnik aztán elindul aztán újra egyre gyakrabban tűnik el indul újra most már rákattintani se tudok.
Több gépben próbáltam több oprendszerrel.

Valami ötlet?

Hálás lennék.

Köszönöm

(#1425) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Van egy Datatravel R3.0 pendrivom 16 Gb-os.
A gondom az, hogy amióta megvettem vacakol.Szlovákiából jött a cucc, de ettől még nem kéne rossznak lennie:)
Ha bedugom az USB-be, akkor más eszköz nem működik mellette.Próbáltam 2 alaplapban is, ugyanaz a helyzet.A dvd íróm néha nem ismeri fel.
Valamint van rajta egy fájl SECRET névvel, amit nem tudok letörölni.
Tesztekben dicsérik, de már megbántam, hogy megvettem.Lehet valamit kezdeni vele, vagy csere?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1426) beller


beller
aktív tag

Hát nem tudom ez segít e bárkinek, de leírom hogy jártam. Van egy SanDisk 16 GB-os pendrive-om. Rámásoltam 5 XviD filmet kb 5 GB méretben. Utána eltelt kb 3 hét. Szerettem volna rámásolni még egy kb 400 MB-nyi adatot (Afrika térkép Garminra). Felmásolta 72%-ig és onnan nincs tovább. Egyszerűen megállt. Nem akartam a filmeket letörölni. Megpróbáltam a SanDisk-et töredezettség mentesíteni, de a Win 8 nem engedte. Beraktam egy XP-s gépbe és ott töredezettség mentesítettem (elég hülye kifejezés) És jött a meglepetés: ezek után simán fel tudtam másolni a 400 MB-nyi adatot.Igazából nem értem miért, de jó lett. A mentesítéskor az elemzésnél jelezte a "diagram", hogy a filmek 2 tételben foglalnak el helyet (két terület volt lefoglalva) Mentesítés után az egészet összevonta és egy összefüggő területen voltak a filmek. Nem tudom ez számított e, de tény hogy sikerült a rátöltés.

[ Szerkesztve ]

(#1427) Ton-ton válasza Gromac (#1420) üzenetére


Ton-ton
tag

Másold le a fájlokat, egy másik eszközre (pendrive, vagy merevlemez).
Nézdd meg a fájl fejlécet. Kissebb fájlok esetén elég megnyitni a jegyzettömbbel, és rögtön látod hogy milyen fájl, 1-2 karakter után már írja. Nevezd át ahogy akarod, a kiterjesztése a fontos (Windows hülyeség).
Illetve ha hozzájutsz egy Linux/Mac OS géphez, azon meg tudod nézni és átnevezni.
A pendriv-ot formázd (azért csak utólag, hogy az adataid addig is meglegyenek biztos ami biztos alapon).

http://qtp.hu

(#1428) Ton-ton válasza Leviata (#1424) üzenetére


Ton-ton
tag

Tipikus melegedéssel összefüggő hardverhibának tűnik. Valahol egy forrasztás, vagy furatgalvanizált átkötés vacakol.
Sajnos ezt csak szétszedéssel (és rengeteg próbálgatással) lehet kideríteni. Legtöbbször ugyanis nem látni a hibát, de legalább kimérni sem nagyon lehet, hisz szobahőmérsékleten működik...
Persze elsőre a csatlakozó és környéke szokott gyanús lenni, hisz ott éri fizikai behatás (ha szerencséd van elég ott átforrasztani).

http://qtp.hu

(#1429) Ton-ton válasza riccs001 (#1417) üzenetére


Ton-ton
tag

Valószínűleg az MBR (MasterBootRekord) sérült meg. Van a windowsban rá javítóeszköz, csak a nevét nem tudom (XP alatt chkdsk volt, előtte fdisk/mbr kellett). Tehát jó eséllyel parancssoros cucc, a keresést (google faggatása) rád bízom.

http://qtp.hu

(#1430) Ton-ton válasza Aethel (#1405) üzenetére


Ton-ton
tag

Rettenetesen lerövidíti. Ezek az eszközök viszonylag rövid élettartamúak. Körülbeül 1000 írási ciklust szoktak rá megadni.
Ha van helyed, akkor inkább hagyd a merevlemezen, az lényegesen tartósabb.

http://qtp.hu

(#1431) Ace Ventura válasza Ace Ventura (#1425) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Közben kiderült, hogy az alaplapommal van a gond, ráadásul mindkettővel.
Ma 2 gépben próbáltam, mindkettőben jó volt.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1432) Kisass


Kisass
csendes tag

Üdv Mindenkinek! Észrevettem mostanság egy problémát Win7 rendszereken és kiváncsi vagyok, mások is találkoztak e ilyennel. Szóval:
Több gépen, amiken Win7 fut (más OP alatt nem próbáltam még) észrevettem, hogy a különböző méretű, gyorsaságú pendrivjaimat érzékelik a gépek, de nem jelenítik meg őket, vagy csak többszöri próbálkozásra. Próbáltam vírusírtót kilőni, de nem segített. A másolással amúgy nem volt gond egyiknél sem. Valakinek valami ötlete? Köszi

(#1433) hossszú


hossszú
őstag

Hogyan tudom kivenni az írásvédettséget, formázni akartam a pendrive-t de nem tudtam. Most már se törölni se másolni nem tudok.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1434) sonar válasza Ton-ton (#1430) üzenetére


sonar
addikt

SSD-knél se okoz gondot itt mér okozna?

"Ha van helyed, akkor inkább hagyd a merevlemezen, az lényegesen tartósabb."
Igaz, de lassabb hangosabb és többet fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1435) Ton-ton válasza sonar (#1434) üzenetére


Ton-ton
tag

Egy picit más az SSD. A pen-ben gyengébb a vezérlő, és a memóriák élettartama is rövidebb. Valamint lassabbak is töbnyire.
Cserébe viszont olcsóbb.

A mai merevlemezek már felveszik a versenyt sebességben az olcsó pendriv-al. (Fogyasztásban és zajban persze nem, ebben igazad van)

http://qtp.hu

(#1436) Ton-ton válasza hossszú (#1433) üzenetére


Ton-ton
tag

Linux alatt 0-ra írod.
Win alatt nem tudom.

http://qtp.hu

(#1437) emodweb


emodweb
csendes tag

Sziasztok.
Van egy problémám. Vettem egy 32 Gbos Pen Driveot és ha felmásolok rá egy 3d vagy HD filmet nem játsza le sem a gép sem a tv. MI lehet a probálma? Tudna valaki segíteni? avit probaltam azt lejatsza. Le van formazva NTFS be, win7 em van.
Elore is kosz a segitseget.
Amugy a tv azt irja ki hogy ervenytelen file.

(#1438) david200000 válasza emodweb (#1437) üzenetére


david200000
csendes tag

Szia!

Egy tipp: A pendrájvot ne formázd NTFS-re mert hamar tönkremehet. tévét támogatja a fájlnak a rendszerét?

Soha ne mond. hogy soha

(#1439) sonar válasza david200000 (#1438) üzenetére


sonar
addikt

Tudnád definiálni a hamart? :DDD
De cserébe NTFS-en sokkal gyorsabb lesz

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1440) david200000 válasza sonar (#1439) üzenetére


david200000
csendes tag

Az lehet, hogy gyorsabb lesz, de kis idő mulva "beszarik" a pendrájv.

Soha ne mond. hogy soha

(#1441) Hege1234 válasza david200000 (#1440) üzenetére


Hege1234
addikt

ekkora baromságot!
mégis mért menne hamarabb tönkre ?

eleve fat32-őt ma már sztem senki nem használja filmek lejátszására mivel max 4gb-os filmet lehet rárakni
(vagy még ekkorát sem)

exfat-ot a tv-k nem támogatják
win se kezeli a legjobban

ntfs-t meg kezeli a tv és ma már sztem az összes oprendszer

(#1442) Ace Ventura válasza Hege1234 (#1441) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Sajnos az én tv-m nem kezeli :(
LG32LD550, 2 éves sincs.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1443) Hege1234 válasza Ace Ventura (#1442) üzenetére


Hege1234
addikt

sztem ez miatt

nekem lh4000 van mák hogy ott a saját távirányítójával lehet bejutni a szervíz menübe

vagy ez

[ Szerkesztve ]

(#1444) Ace Ventura válasza Hege1234 (#1443) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az igen :)
Nem is tudtam róla.Már csak be kell szereznem egy ilyen noname ösztökét :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1445) Hege1234 válasza Ace Ventura (#1444) üzenetére


Hege1234
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#1446) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!!
Nem pont pendrive problémám van!
Van egy sd kártyám ami 2gb-os,és pl. a notimba formázom
Aztán ha berakom az asztali pc-be ,és rakok rá valamit akkor csak 1 gb-ig enged!
Ha pc-be formázom akkor is csak 1 gb-ra formázza!
Vissza a notiba/formáz és megint 2 gb :-)
Mi lehet a gond vele?

Lehet kicsit hülyén írtam ezt le :-) Sorry

Választ előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#1447) david200000 válasza Hege1234 (#1441) üzenetére


david200000
csendes tag

Mert hülye vagy ember!

A pendrájvot fat32-re találták ki!
És igen hamarabb mehet kukába, ha NTFS-re van formatálva.
Érdekes nekem fat32-es a 32 GB-os pendrájvom és simán rámega 8 GB-os 3D-s film.
Na erről ennyit.
Császtok

[ Szerkesztve ]

Soha ne mond. hogy soha

(#1448) Szabolcs85


Szabolcs85
csendes tag

Helló!
Van egy 8 gigás EMTEC pendrive amit a számítogép és a tv felismer de a dvd pendrive része nem.
XP volt rajta leformáztam és akkor jött elő ez a probléma.Van rá valami program?
Legyetek szívesek aki tud segítsen!
Előre is köszi.

(#1449) Hege1234 válasza david200000 (#1447) üzenetére


Hege1234
addikt

:)
fat32-re nemraksz 8gb-os fájlt

(nekem állandóan megszakad 4gb-nál)

[ Szerkesztve ]

(#1450) sonar válasza david200000 (#1440) üzenetére


sonar
addikt

Birom az ilyen maradiakat... Kb ahhoz tudnám hasonlitani mikor már két éve mindenki XP-t használt, de még akkor is voltak olyanok akik szentül hittek abban, hogy a Win98 örök.
NTFS vagy exFAT, de ez a beteges ragaszkodás a FAT32 höz...
Mindegyiknek van előnye hátránya. Az élettartamról meg annyit, hogy nem egy pendriveom van ami 3 éve ntfs van és még megy.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.