Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2601) sonar válasza FlashR (#2600) üzenetére


sonar
addikt

Ennek semmi értelme.
Ha sérült a file akkor sérült tökmindegy, hogy mibe teszed...
Viszont léteznek progik amik helyre tudják rakni. google: jpeg repair
Talán még az irfanview is tudja (linuxon vagyok per pill)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2602) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy rosszul húztam le egy pendrive-ot véletlen, azóta nem ismer fel a gép semmilyen pendrive-ot. USB-s egér és bill. oké, de pendrive nem. Semelyik op.rendszer sem ismeri fel, ráadásul, ha gép induláskor dugom rá a pendrive-ot, akkor el se indul. Ötlet?

(#2603) sonar válasza n00n (#2602) üzenetére


sonar
addikt

Ha éppen írás volt folyamatban akkor elképzelhető, hogy azzal a kihúzással kivégezted.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2604) n00n válasza sonar (#2603) üzenetére


n00n
őstag

De semmilyen másik pendrive-ot sem ismer fel.

(#2605) FlashR válasza n00n (#2604) üzenetére


FlashR
tag

na ez érdekes :)

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#2606) sonar válasza n00n (#2604) üzenetére


sonar
addikt

Milyen OS?
Illetve BIOS-ban esetleg látszik valami?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2607) n00n válasza FlashR (#2605) üzenetére


n00n
őstag

Fejlemény. Az itthon lévő pendrive-okból 2-öt ismer fel az 5-ből. A másik hármat másik gép felismeri. :U

(#2608) draco31 válasza n00n (#2607) üzenetére


draco31
veterán

Eszközkezelőben nem látni valamit? Ha esetleg ott jelezné, akkor töröld az illesztőt, aztán dugd be újra. Win7-el voltam már úgy, hogy egy idő után semmit sem ismert fel, ekkor jött az újrahúzás.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2609) istika


istika
tag

Sziasztok. Valoszinu volt mar a kerdesem, bocsi ha igen:
Van egy 16 gb pendriveom amire tegnap elmentettem valamit, aztan csak siman kihuztam (kihuzasi protokol nelkul) es azota nem tudom megnyitni. folyton formazni akar. hogy tudnam megmenteni az adatokat rola? nagyon nagyon fontos adatok vannak rajta. kerem szepen csak olyan irjon aki tuti biztos benne hogy jo a megoldasa es le van probalva.

(#2610) talpas válasza istika (#2609) üzenetére


talpas
aktív tag

Check Flash ban As physical device kiválasztva, Action type alatt gadget lefelé, save image opcio. A lementett IMG-ből tudtam visszaszedni Magic ISO val a szükséges adatot. Másik a Flash Memory Toolkit FMT formátumba menti backup kiválkasztással, ha felismeri a pent. Vissza az adat, szintén ISO akármivel. Működött mindkettő, (áramszünet íráskor) rendszerben nem látható, nem működő pen-nál. Tuti az nincs.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2611) re_mod


re_mod
tag

Sziasztok!

Egy pendrive-ra feltelepítettem a memtest86-ot bootolható verzióban a saját installerével ami átpartícionálta a lemezt amit később visszaformáztam normál formátumra de azóta csak pc-ben lehet megnyitni a pendrive tartalmát.

Próbáltam FAT exFAT NTFS rendszerre is de csak PC-n látszik a lemez azóta a windows partícionálója nem tud mit kezdeni vele. Mi történhetett vajon és hogyan tudnám az eredeti állapotra vissza hozni a partíciót rajta hogy ne csak PC-n látszana amit rámásolok.

:(

(#2612) sonar válasza re_mod (#2611) üzenetére


sonar
addikt

[link]
sok energiát nem fektettél a probléma megoldásába. Még lapozni se kellett volna, nemhogy a keresőt használni...

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2613) XharX


XharX
aktív tag

Üdv!

Ma dugtam a gépbe be az adott pendrive-ot, a saját gépben jelzi is, hogy cserélhető lemez, de csak halványan és azt írja a windows nem tudja megnyitni. Próbáltam formázni, ott meg azt írja, hogy nem tudja elérni. A lemezkezelőben is jelzi, hogy be van dugva, de ott se mond róla semmi többet, de az eszközöknél is felismeri. Az illesztőprogramot is próbáltam frissíteni stb. Mikor legutoljára használtam akkor semmi gondja nem volt, de azóta volt már újratelepítve a gép.

Mod: Közben megnéztem egy másik eszközben is, nem ismerte fel sem. Akkor gondolom kuka :(((

[ Szerkesztve ]

(#2614) Jesse James válasza re_mod (#2611) üzenetére


Jesse James
újonc

A

(#2615) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Erre keresek megoldást. Kérlek segítsetek!

(#2616) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni, van egy Sandisk Extreme USB 3.0 32Gb pendriveom. Szeretnék tenni rá egy eredeti lemezről készített win7 iso-t, de a Windows USB Tool egyszerűen nem látja a pendriveot, ami egyébként 3 különböző gépben is tökéletesen megy, de az usb tool egyikben sem látja :s

(#2617) szetcsuszott válasza sonar (#2612) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Nem hiszed el, mennyire kapóra jöttél, megint így jártam, csak most Ubuntu telepítővel, és épp ezt a bejegyzést kerestem :D :)) :)) :C

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#2618) ubyegon2 válasza rover45 (#2616) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! Rufust nem próbáltad még? Sokan ezt használják.

(#2619) rover45 válasza ubyegon2 (#2618) üzenetére


rover45
senior tag

Szia próbáltam, fel is ment rá rendesen, de mégsem volt bootolható. Aztán fogtam egy ugyanilyen működő pendriveot, BootICE nevű programmal lementettem a jó pendrive partíciós tábláját és mbr-jét, aztán ezeket visszaírtam a "rossz"ra, formáztam és utána már a rufusszal működött is :) Köszönöm :)

(#2620) ubyegon2 válasza rover45 (#2619) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez gyorsan ment, örülök, hogy sikerült! :) Én még nem használtam egyik programot sem, de sokan ajánlották ilyen célokra. Ravasz volt ez a Bootice- s módszer. Linux iso- val egyszerűbben megy a pendrive- ra írás/telepítés! :)

(#2621) bunkomen


bunkomen
tag

Sziasztok, formázás közben véletlen kihúzódott a pendrive. Azóta borzasztóan lassan megy a "gyors formázás". A windows7 usb/dvd download tool pedig szinte a végtelenségig formázza, máskor pikk pakk kész az egész művelet. Mivel tudnám megjavítani? Vagy fizikailag sérült benne valami? Jelenleg most a gép is borzasztó lassan érzékeli. Kingston Datatraveler Elite 3.0

Üdv

(#2622) talpas válasza sanyek2 (#2615) üzenetére


talpas
aktív tag

első körben ezzel és a társaival

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2623) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Egyik pillanatról a másikra nem érzékeli a gép a pendriveot (Adata S102 Pro 16Gb).
Sajátgépben szürke az ikonja, a lemezkezelőben pedig üresnek írja a meghajtót.
Garis a pendrive, csak gondolom megkérdem nem lehet-e valami apró baja amit tudnék orvosolni szoftveresen?
Válaszokat előre is köszi! :R

(#2624) szacsee válasza szacsee (#2623) üzenetére


szacsee
nagyúr

Amit megcsináltam : diskpart:

Gondolom mehet vissza garba.. :F

(#2625) ubyegon2 válasza szacsee (#2623) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! Milyen process, pld. iso írás előzte meg ezt a jelenséget?
Linuxon nem tudod megnézni gparted vagy gnome-disk-utility segítségével?

[ Szerkesztve ]

(#2626) bunkomen válasza bunkomen (#2621) üzenetére


bunkomen
tag

Esetleg valakinek ötlet erre a botrányos lassulásra? Néztem a fájlmásolást 170kb/s környékén szenved. Vagy tudtok-e valakit aki segíthet garanciáztatásban? Se számla, se eladó. De a gyári tasak megvan.

Üdv

(#2627) ubyegon2 válasza bunkomen (#2626) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

BootIce, Gparted partíciótörlés- partícionálás. Ha nem javul, akkor használod lassú vagy kuka üzemmódban. Se eladó se számla az akkor se garancia. :) A tasakot elteheted emlékbe.

(#2628) szacsee Ravasz egy gép lehet az, ha ezt a másik pent se látja! Ezt a BootIce- t ki kéne próbálnod vagy még inkább live- ból a Gparted- et! Partíció törlés- új partíciós tábla létrehozása.

[ Szerkesztve ]

(#2628) szacsee válasza ubyegon2 (#2625) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem linux volt középpontban.
Munkahelyemen másoltam róla, majd belassult a gép, intéző leállt... stb.
Leállítottam a gépet, kihúztam, majd bekapcsoltam. Utána már nem látta.
Most egy 2Gb-os Kingston-ra tolom a mint-et.. illetve már megvan, de nem látja a lemezt most keresek DVD-t... :DDD

(#2629) ubyegon2 válasza szacsee (#2628) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kiírás után van olyan, hogy nem látja a lemezt a létrehozott bootpartíció/k miatt. Ha újraindítod, akkor viszont már tudsz bootolni róla, ha biosban átállítod. Ez Linux alatt is van így.

(#2630) szacsee válasza ubyegon2 (#2629) üzenetére


szacsee
nagyúr

Win felment, linux live elindul, telepítőnél csak dev/sda-t lát és nem ad jelölhető partíciót.
Asus P5P43 TD Pro (linux tesztgépnek kiáltottam ki..)
Megjött az SSD de nem vagyok elszállva az örömtől... max megnézem B75-ös deszkában hátha a géppel van valami.
17.1-es Mint is alapból trim-el?
Aztán lassan megyek a Mint topikba, mert innen kidobnak. :D

(#2631) ubyegon2 válasza szacsee (#2630) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem értem ezt a nem ad jelölhető partíciót! Mint topicban rakj fel gparted vagy a telepítő partícionáló részéről egy képet, léci.
SSD sata 2- es lapon kicsit félgőzösen muzsikál, annak kell a sata3!
17.1-es Mint TRIM auto kell, hogy működjön, de én mindíg le szoktam tesztelni a terminal parancsokkal. Ezt a scriptet is használhatod, minap nekem ezzel derült ki, hogy az fsatbban volt egy plusz space ütve és nem ment a TRIM! Lényegében mindíg érdemes leellenőrizni legalább egyszer telepítés után.

[ Szerkesztve ]

(#2632) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok, egy ismerősömnek 2 pendrive-ja is írásvédett maradt, nem lehet formázni se. Próbáltam jó pár programmal, de semmi. win 8.1 alatt és win 7 alatt is próbáltam, nem jött össze. Ezek szerint hibásak a pendrive-ok?

(#2633) talpas válasza Runner_fxr (#2632) üzenetére


talpas
aktív tag

2db. is írásvédett maradt. Na most ez 1 év alatt jött össze v. hirtelen 1-2 nap, vagy csak a fiókból a kezedbe adta, Neked meg csak annyit mondott segíts. Ha pár progi (és itt a fórum kereső) a gondokra nem segített akkor igen, lehet kuka. Feltétel. kérdezted, hogyan használta, eltávolítás a rendszerből, örökké háttér a routeren, hordozós élete volt, stb. A több Win verzió alatti futtatást mi indokolta? Programok nevei amik nem segítettek, hogy tanuljunk belőle...Köszönöm.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2634) Runner_fxr válasza talpas (#2633) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezek viszonylag gyorsan történtek. Nem évek alatt. Nem sokat használta őket, az egyik 64gb-os, nem rég vette. Most nem otthon vagyok, nem emlékszem a programok nevére, de jó párat kipróbáltam amiket itt fórumokon ajánlottak, egyikkel se tudtam megformázni. Neki a laptopján win 8.1 van, nekem win 7, gondoltam rá, hogy talán az ő gépe vírusos és azért van ott valami gebasz, hogy nem tud formázni. megpróbáltam az én gépemen is win 7 alatt formázni, de nekem se jött össze.

[ Szerkesztve ]

(#2635) bunkomen válasza ubyegon2 (#2627) üzenetére


bunkomen
tag

Bootice-t próbáltam, mire végzett így néztem ki és nem lett jó, szóval kuka. Jöhet az új, de mire találok még egyet ami ilyen gyors volt USB 2.0-n is és nem drága.... Na mindegy ezzel már áttérek egy másik topicba, köszönöm a segítséget :R

Üdv

(#2636) ubyegon2 válasza bunkomen (#2635) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Még a hajad is odalett! :D Sajna ez ilyen, de egy próbát mindenképp megér ilyenkor. legközelebb biztosan nem csapkodod a legyeket, amikor pent formázol

(#2637) sonar válasza bunkomen (#2635) üzenetére


sonar
addikt

Hova valósi vagy?
Ha már minden mindegy akkor átvenném kísérletezni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2638) opeti0212


opeti0212
újonc

Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok felétek,hogy a pc-m felismeri a 64GB-os micro sd-s samsung kártyás pendrivet,de hiába teszek filmet rá nem látja a házimozimnál amikor amit rá raktam filmet.Mitől lehet ez? Köszönöm segítségeteket előre is.

(#2639) sonar válasza opeti0212 (#2638) üzenetére


sonar
addikt

Teszteld le a kártyát H2Testw-vel (bocs ha linket nem adok, de egy csomószor volt már a fórumban, meg googli első találata)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2640) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Gariztatnám a pendrive-ot, de nem találom a kupakot.
Felhívtam a boltot, ott azt mondták ha meglesz el kell küldeni postai úton és akkor el tudják indítani a garanciális ügyintézést.
A gyári kupakot nem akartam elhagyni, így a csomagolásba hagytam, de közben lakás felújítás volt és elképzelhető, hogy a csomagból kiesve elveszett (csajok feltakaríthatták pl vagy hasonlók).
Általában egy usb kábel végéről levett gyűrűs kupakkal használtam, hogy ne sérüljön meg és a gyári se vesszen el véletlenül. Na ez bekövetkezett.
Gariztatásnál tényleg feltétel a kupak, vagy eltekintenek a hiányától?
Külsérelmi nyom nincs, egyszerűen egy másolás közben örök nyugalomra szenderült.
Új pendrive-ot nem akarok venni emiatt, hogy pótoljam a kupakot, de nem vesződnék a lakás feltúrásával, mert így is már vagy 3-4 órám ráment a keresésre.... lehet feleslegesen.
Ti mit tennétek, visszaküldjem és farkasszemet nézzek az örökkévalóságig, vagy hagyjam a fenébe?
3-4 órát még keresgélek és annyi idő alatt azért az árát is megkeresem. :DDD

(#2641) Leki78


Leki78
tag

Van egy Kingston datatraveler 64GB-os pendriveom ami már a sorban a 3. mert garanciában ahányszor küldenek bontatlan csomagolásút azt én nem tudom NTFS-re formázni. Windows nem tudta befejezni a formázást hibaüzenettel jutalmaz. Én csinálok valamit rosszul vagy ennyire szar ez a széria? Próbáltam már a HP USB Disk... programmal illetve a Convert h: /FS:NTFS paranccsal, de nem jártam sikerrel. Az utóbbi paranccsal több órás kínlódással megcsinálta ntfs-re , de így 20gb helyem lett rajta és nagyon lassan olvasta be. Utána sima formázási kísérlettel a hiba ugyanaz. Van valami ötlete valakinek?

[ Szerkesztve ]

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#2642) Doky586 válasza Leki78 (#2641) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként exFAT-ra gyorsformázva minden rendben megy?

[ Szerkesztve ]

(#2643) Leki78 válasza Doky586 (#2642) üzenetére


Leki78
tag

Igen Fat32 és Exfat-ra megcsinálja.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#2644) Fire/SOUL/CD válasza Leki78 (#2643) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Így sem? [link]
A FORMAT LABEL="lemezcimke" QUICK sor helyett ezt add ki
FORMAT LABEL="lemezcimke" QUICK FS=NTFS

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2645) Leki78 válasza Fire/SOUL/CD (#2644) üzenetére


Leki78
tag

Ez az eredmény

/dl/upc/2015-03/03/198594_imbf0khrmhyywcjh_1.jpg

[ Szerkesztve ]

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#2646) szacsee válasza szacsee (#2640) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tárgytalan meglett.

(#2647) sonar válasza Leki78 (#2641) üzenetére


sonar
addikt

Egy próbát megérne a gparted.
Törölj minden particiós bejegyzést és utána próbáld meg a formázást.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2648) Doky586 válasza Leki78 (#2645) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ellenőrizd nem-e hamis termék. FAT-ra formázva másolj rá egy legalább 40GB-os filet. Mielőtt rámásolod és miután visszamásoltad hdd-re ellenőrizd az MD5 cheksumját azonos maradt-e.

Nézd meg a fizikai clusterméretet is, lehet hogy a formázási alapbeállítás nem megfelelő. (fsutil fsinfo -ban van valahol)

[ Szerkesztve ]

(#2649) sonar válasza Doky586 (#2648) üzenetére


sonar
addikt

Ha hamis akkor is tudnia kellene formázni.
Ellenőrzésre meg van ennél jobb megoldás amit úgy hivnak, hogy H2TestW

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2650) Leki78 válasza sonar (#2647) üzenetére


Leki78
tag

Na most ott tartok, hogy az EaseUS Partition Master-el meg tudtam formázni NTFS-re. Most telemásolom, hogy utána le is tudom-e róla játszani a dolgokat. A Windows belső "formatálója" továbbra sem tudja formázni. Eddig már fél siker, majd jelentkezek mi lett belőle.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.