Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#5001) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Hahó szakik !

Létezik olyan program amivel egy pendrive harware adatait a lehető legrészletesebben meg lehet nézni .

Nem tudom mik lehetnek ezek, minden lehetséges részlet érdekel, de nem az írás/olvasás sebességekre gondolok .

Köszi !

Üdv.

Astra

(#5002) Ciccuka válasza AstraCDX (#5001) üzenetére


Ciccuka
veterán

ChipGenius
Flash Drive Information Extractor
ChipEasy

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5003) andatti


andatti
senior tag

Előzmény...
Most ott tartok, hogy kipróbáltam a javasolt programot, (miután ntfs-ről újraformáztam ExFat-ra) ami ahogy sejtettem behalt 7296 Mb-nál írás közben...
A sajátgép tulajdonságoknál 0 bájtot írt foglalt és szabad területre is, de szín szerint foglaltat jelzett... ki-be után azt írta, hogy 7,51 Gb foglalt a 14,6 Gb-ból... Most megint újraformáztam az eredeti Fat-ra...

Kérdés, hogy ezek után milyen lehetőségek vannak, vagy egyáltalán lehet-e tervezni rövidtávon vele, ameddig még biztonságos lehet használni.

A formája, kinézete miatt vettem egy eü. dolgozónak és kb. 10-11 Gb-ot írtam volna rá, ajándék lenne/lett volna...

Ha kuka, tud-e valaki hasonlót, ami megfelelne az elvárásoknak és normális?

(#5004) King Unique válasza andatti (#5003) üzenetére


King Unique
titán

Ez a pendrive úgy szar ahogyan van, meg ha a H2testw sem tudja végigírni és visszaolvasni, akkor vsz a tárolókapacitása sem stimmel, lehet ténylegesen csak 8 GB-os, vagy ki tudja... Ennél adja magát kb. a csere, visszaküldés, kuka, ennyi. Vagy ha pl. csak 7 GB-osra van particionálva és az oké a H2testw szerint, akkor elvileg úgy használható, de én nem feltétlen szórakoznék ilyennel, meg pláne ha komolyabb célra lesz használva.

(#5005) andatti válasza King Unique (#5004) üzenetére


andatti
senior tag

Írtam az eladónak és mellékeltem a képet hozzá. De, nem hiszem, hogy bármit is tenne...
Majd ma elugrom és veszek egy hagyományost, picit drágábban, (kisváros). Csak, az már más design, így oda a...
Azért köszi a tippeket, legalább nem agyalok rajta, nem töröm magam... :)
Amazon-on és alibaba-n is láttam ugyanezt a típust. de azok ugyan úgy rosszak lehetnek...

(#5006) draco31


draco31
veterán

Hello!
Melóban pendrive kódolva lett, olyan adatok voltak rajta, ami miatt kellett. Ezek már törölve lettek róla, de a kódolás megmaradt, ami meg el lett időközben felejtve.
Rufus vagy valami hasonló formázó programmal törölhető nullára, esetleg live Ubuntuval formázni, ilyesmi?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5007) King Unique válasza draco31 (#5006) üzenetére


King Unique
titán

Először azt kellene tisztázni, hogy pontosan mit jelent ez a "kódolva lett", mert az lemaradt. :B Vagyis Windowson partíciószinten BitLocker, vagy VeraCpypt, vagy egyéb program, vagy esetleg a pendrive tud gyárilag hardveres titkosítást és ahhoz járt szoftver, vagy numerikus gombok vannak rajta és PIN-kódos, vagy mégis miről van szó? :F
Ha szimpla szoftveres titkosításról a partíción és már nincsen rá szükség, akkor pl. a BItLocker és más programok esetében is adott a kikapcsolás/visszafejtés lehetősége, de ahhoz a jelszót/helyreállítási kulcsot is tudni kell. Másik opció a partíció/meghajtó törlése majd újraparticionálása és újraformázása, ami Windowson megoldható parancssorban (így), + akár a Rufus által stb., nem kell ahhoz ilyen-olyan live rendszer, meg Linux.

[ Szerkesztve ]

(#5008) draco31 válasza King Unique (#5007) üzenetére


draco31
veterán

Mezei sima pendrive.
Biztonsági kamera felvétel volt rámásolva, és emiatt lett jelszó rakva rá, amig az nincs beütve, addig nem lehet a pendrive-ot megnyitni, másolni rá, stb. Simán formázni sem engedi magát Windows saját gépnél.
Akkor ez a parancssoros dolog működni fog.
Partíciók formázása és létrehozása is tudja akkor ezt elvileg?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5009) Doky586 válasza draco31 (#5008) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor miért nem kéred meg azt aki rárakta a titkosítást hogy most szedje is le.. :F

[ Szerkesztve ]

(#5010) King Unique válasza draco31 (#5008) üzenetére


King Unique
titán

Ebből továbbra sem derült ki, hogy milyen titkosításról van szó... Ha pl. ilyen formában jelenik meg a pendrive a Windows fájlkezelőjében kis lakattal a meghajtóikonon, akkor BitLocker, ahol feloldott állapotban adott a kikapcsolás lehetősége, lásd az előző választ.
Ha csak szoftveres titkosításról van szó és nem írásvédett a meghajtó, akkor igen, működni fog a parancssoros módszer és értelemszerűen magába foglalja a particionálást és formázást is.
Egyébként a másik válaszhoz csatlakozva, ha más titkosította a pendrive-ot, azon lévő partíciót, akkor elvileg adott a lehetőség megkérni, hogy kapcsolja ki, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#5011) draco31 válasza Doky586 (#5009) üzenetére


draco31
veterán

Azért mert aki csinálta, legjobb tudomásunk szerint már nem él, így ez nem opció.
Benne vagyok az informatikában, de ilyen dolgokkal nem kellett még foglalkozzak, ezért érdeklődtem.

King Unique
Megnézzük holnap melóban, köszi.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5012) Doky586 válasza draco31 (#5011) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak van a cégnél utódja..

(#5013) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv.
Van egy kb 1,5 hónapos sandisk Extreme Go 64Gb USB 3.1 pendrive. Az írási sebessége miatt vettem meg ami kb mostanáig tökéletes volt átlagban a nagy méretű fájlokat 100-120 mb/sec simán írta. Na ez most drasztikusan visszaesett 4-20 mb/sec közé és így is nagyon lassan és akadozva lehet másolni rá. Esetleg valami megoldás vagy ez így kuka ahogy van? Próbáltam már helyreállítani , kötet törlés, újraformázás stb.. Semmi változás. Elvileg hibátlannak látja a gép , meg csináltam sector átvizsgálást de ott se találat hibát. Még valami tipp ? :F :U

DIGI 500 ról 1000-re

(#5014) King Unique válasza szoszo75 (#5013) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem derült ki ami a társtopikban is kérdezve lett, hogy pl. mit mutat az ATTO vagy CDM szintetikus teszt, azoknál is csak 4-20 MB/s az írási sebesség USB 3.0 portokon. Ha igen és mindenhogyan (másik port, másik gép, másik OS, újraparticionálás és újraformázás után) próbálva, akkor a pendrive hibája és ilyenkor adja magát a garanciális csere, ha csak 1,5 hónapja lett vásárolva.

"Próbáltam már helyreállítani , kötet törlés, újraformázás stb.. Semmi változás"

Egyes SSD-knél korábban ha nem működött a TRIM, akkor egy lassú formázás a Windowsban (teleírás 0-kkal) helyre szokta tenni átmenetileg az írási sebességet. A pendrive-ok viszont ugye a sok írást sem bírják annyira, azoknál WL, TRIM stb. működése is kérdéses, stb.

(#5015) szoszo75 válasza King Unique (#5014) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Nos köszönöm a választ. Jelenleg az az érdekes helyzet állt elő hogy megcsináltam ezeket a teszteket és úgymond teljesen jó lett. Majd ezután kíváncsiságból elkezdtem felmásolni rá egy 17Gb-os filmet és teljesen érthetetlen módon megcsinálta rendesen, gyorsan ahogy korábban.. :F :F Na ilyenkor mi van? 2 napja tapasztalom a hibát amit leírtam erre most újból úgy működik mint régen és semmit nem csináltam vele azon kívül amit leírtam.... :Y :F

DIGI 500 ról 1000-re

(#5016) szoszo75


szoszo75
aktív tag


DIGI 500 ról 1000-re

(#5017) King Unique válasza szoszo75 (#5015) üzenetére


King Unique
titán

A szintetikus tesztek szerint nagyjából oké számszerűleg a szekvenciális olvasási és írási sebesség, tehát ez a része rendben. A belassulás oka szvsz lehetett az SSD-khez hasonlóan a WL, TRIM stb. funkciók nem megfelelő működése, vagy azok hiánya, + nagy méretű fájlok másolásánál ha nincsen megfelelő méretű DRAM cache, akkor pl. az SSD-k is belassulhatnak, egy hagyományos, szutyok pendrive meg pláne, aminél az utóbbi megléte sem feltétlen adott.

[ Szerkesztve ]

(#5018) szoszo75 válasza King Unique (#5017) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Kérdés hogy ez a javulás átmeneti állapot lesz vagy tartósan normálisan fog működni. Köszönöm az infót. :)

DIGI 500 ról 1000-re

(#5019) King Unique válasza szoszo75 (#5018) üzenetére


King Unique
titán

Passz! De ha legközelebb újra előjönne, akkor max. megismétled, amit nemrég, aztán jó esetben újra helyreáll. ;]

(#5020) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Egy 64 GB-os Kingston pendrive-val érdekes problémám van. Ha írok rá adatot rövid időn belüle 1-2 perc istenesen belassul. A Total Commander szerint néha 100 kb/s alá esik, megállítom elidnítom vagy egy csak hagyom és egy idő után "visszagyorsul".
Érdekes tény, ha pendrive-róp másolok akkor simán hozza a sebességet, nem lassul. Ha magán a pendrive-on törlök adatot akkor is ezt történik.

(#5021) Saviour


Saviour
csendes tag

Sziasztok!

Megöltem egy 8gb-os kingstone pendriveot. (windows telepítőt írtam rá majd telepítés után formáztam) Most 2tb-osnak írja a windows fájlkezelő és semmivel sem sikerül eredeti méretére formázni mert minden szétfagy tőle.

Vezérlő IC újrainstallálásával megmenthető? És ha igen hogyan milyen programmal? Memóriachip: Toshiba GD3026 TC58TEG6DDLTAI3
IC: H2-E6C N1MV57-100B

(#5022) Doky586 válasza Saviour (#5021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Túl sok időt és pénzt már ne áldozz a javíttatására.. Nem éri meg. :U

(#5023) King Unique válasza Saviour (#5021) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben egy megfelelő állapotú pendrive ettől nyilván nem megy tönkre, amelyik igen, az eleve ipari hulladék és az utóbbinál adja magát a garanciális csere, vagy annak híján a kuka, ennyi.
Ha a kapacitás nem stimmel, akkor a fake pendrive javítási segédlet alapján esetleg lehet próbálkozni helyreállítással, csak kérdés hogy megoldható-e az adott modellnél és van-e értelme, lásd az előbb leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#5024) ANT


ANT
őstag

Üdv.
A-DATA S102 16GB pendriveom ma úgy döntött, hogy bekrepál. Se op.rendszer (Win7, Win10), se alkalmazás (Rufus) nem ismeri fel semmilyen USB porton (alaplapi, bővítőport, USB hub). Még win parancssorból se tudom törölni/formázni, törlésnél azt írja "nincs adathordozó az eszközben".
Létezik valami megoldás vagy kuka az eszköz?

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#5025) Doky586 válasza ANT (#5024) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Két fiatal szűz lány társaságában az erdő mélyén éjfélkor tábortűz fényénél termékenységi táncot kell lejteni körölötte miközben egy pentagramm közepébe helyezitek.. :U

(#5026) King Unique válasza ANT (#5024) üzenetére


King Unique
titán

Ha üres lemezként jelenik meg a lemezkezelőben a pendrive és parancssorban is no media formában 0 bájt a kapacitást mutat a DiskPart, vagyis fel sem ismeri az OS rendesen és nincsen kapacitása, akkor nem meglepő ha nem lehet vele mit kezdeni... Ha tartós ez az állapot, azaz újracsatlakoztatás és másik PC-n + másik OS-en történő kipróbálás után is fennáll, akkor az kb. kuka, vagy garanciális csere ha még garanciális. Ha már nincsen rá garancia, akkor ha esetleg találni hozzá megfelelő firmware toolt, akkor max. azzal lehetne helyreállítani aztán vagy / vagy, lásd egy másik esetnél leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#5027) time87


time87
csendes tag

nagy csudaság történt velem. rufussal megformálgattam a kingston 64gb usb3 pendrájt, s azóta akárhogy izzadok, nem tudom életre kelteni ugyanazon a gépen. gépre rádugva az óra mellett megjelenik a kis usb ikon, de meghajtójel nem kerül hozzá. nézem lemezkezelőben, látszik a pendrive, a partíció is rajta, de vagy arra hivatkozik, hogy offline, vagy arra, hogy nem található a file, vagy arra, hogy írásvédett. minden rom programmal ganajkodtam rajta, írogatta, miegymás, de mégsem változik a helyzet.

ésakkor jön a varázslás. kihúzom a gépből, átdugom egy lenovo laptopba és működik.

sőt!

az asztali gépet bebootolom egy hirens cédével és ott is működik. most a vindóz összehányta magát, vagy mi a pusztulat lehet? gúgliztam, regediteltem, ugyanúgy a szopóág maradt.

valaki belefutott már ilyenbe? már végső elkeseredésemben egy üres ssdre felhúzom újra a vindózt, megnézni, hogy ott mi a pusztulat.

japersze egy ~15éves, s775ös hp brand gépről van szó, a pendráj se mai, szóval mindennek a torka véres.

valakinek ötlet esetleg, hogy mi történhetett?

Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

(#5028) King Unique válasza time87 (#5027) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben egy mezei formázástól nyilván nem lesz működésképtelen, írásvédett stb. egy pendrive... Ha esetedben igen, akkor ott vagy eszközhiba (pendrive hibája) van, vagy az adott hardver- és szoftverkörnyezet hibája áll fenn, ennyi. Ha másik asztali PC-n / laptopon gond nélkül működik a pendrive, akkor marad az utóbbi, aminek fejtegetése viszont már nem feltétlen ennek a topiknak a témája. Ilyenkor ki lehet próbálni esetleg másik USB-porton a pendrive-ot, szükség esetén törölni és újraparticionálni akár parancssorban (pontosabban inkább így), + szükség esetén a Windowst - még az sem derült ki milyen verzió - alaphelyzetbe állítani vagy újratelepíteni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5029) time87 válasza King Unique (#5028) üzenetére


time87
csendes tag

köszönöm, a diskpartot a clean parancsig gugliztam meg, de ezt a folyamatot még végigcsinálom rajta, hátha. vagy a gép lett gatya, vagy a win10, mert máshol meg vígan megy, úgyhogy lehet, hogy egy újratelepítés is kinéz, legkívánatosabb szombati program.

Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

(#5030) oliba


oliba
őstag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Jól gondolom, hogy ez a pendrive kuka?

I/O hibára hivatkozva nem tudom két laptopon sem megformázni. Nem tudok rá másolni és törölni sem. A rajta lévő videókat le tudom játszani. Ha van megoldás, akkor azért még megmenteném. Köszi a segítséget előre is.

(#5031) King Unique válasza oliba (#5030) üzenetére


King Unique
titán

A hagyományos pendrive-oknál általában nem támogatott a SMART, inkább a pendrive szerű és standard külső SSD-knél jellemző (példa). Vagyis kérdés, hogy esetedben ennél a SanDisk (pontosan milyen az nem derült ki...) pendrive-nál mennyire reális amit a HDS ír, pláne hogy a szöveges értékelés vs. kondíció is kissé ellentmondásos. :F Vannak amúgy egyéb módszerek, programok pendrive-ok tesztelésére (példák).
Ha parancssorban (így) nem lehet törölni és újraparticionálni + újraformázni a pendrive-ot, írásvédett lett és azt sem lehet megszüntetni a linkelt útmutató alapján, + I/O eszközhibát ír a Windows, akkor igen, kuka gyanús, meg ha már a gyártói garancia is lejárt.

(#5032) oliba válasza King Unique (#5031) üzenetére


oliba
őstag

A HD Sentineles témához nem tudok mit hozzászólni, mert nem értek hozzá :) A linkelt parancssoros megoldást is próbáltam már előtte, de szintén I/O hiba. A pendrive amúgy egy Sandisk Extreme 3.0 64GB. Garancia nem hiszem, hogy lenne már rá. A tesztelős példák közül a Check Flash azt írta ki, hogy I/O hiba miatt nem tudja futtatni az ellenőrző tesztet. Az RMPrepUSB program nagyon kínai volt nekem. Megpróbáltam formázni onnan, de szintén I/O hiba.
Ezek szerint, akkor vehetek egy újat. Köszönöm, hogy segítettél a megerősítésben :R

(#5033) Ciccuka válasza oliba (#5032) üzenetére


Ciccuka
veterán

Próbáld meg garizni szerintem.
[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5034) oliba válasza Ciccuka (#5033) üzenetére


oliba
őstag

A papírjai sajnos már nincsenek meg. Úgy sem olyan nagy tétel, hogy ezzel vesződjek. Már meg is vettem az újat. Köszi neked is :)

(#5035) Ciccuka válasza oliba (#5034) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szerintem nem kötelező (régen nem kellett). Próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5036) szita.erno


szita.erno
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni!
Van egy LG Tévém de több fajta pendrive al próbáltam már használni de nem sok sikerrel jártam. Ha sorozatok vagy filmek vannak rajta. Egy idő után lefagy, vagy hibásnak jelzi a feltett fájlokat, ha bele pörgetek akkor is lefagy az egész. Kb :15. Pendrive ot próbáltam eddig de ugyan az a helyzet mindegyiknél. Lehet hogy régi a tévé már ezekhez a pendrive ok hoz? Mi lehet ilyenkor tenni?
Vásároljak egy új tévét?

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#5037) Ciccuka válasza szita.erno (#5036) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mielőtt használtad letesztelted egyáltalán H2testw 1.4-vel (mondjuk PC-n)?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5038) King Unique válasza szita.erno (#5036) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk kipróbálni a filmek lejátszását PC, Mac & desktop OS párosításnál is, ha ott gond nélkül, akadozásmentesen működik, akkor esélyes a tévé hibája, ami onnantól értelemszerűen nem pendive hanem tévé probléma, ami ügyben azon téma topikjában kellene érdeklődni, ennyi.

(#5039) szita.erno válasza Ciccuka (#5037) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Nem teszteltem le. De most le fogom. Köszönöm :R

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#5040) szita.erno válasza King Unique (#5038) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Köszönöm a segítségeket! :R

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#5041) november


november
tag

Sziasztok!

Szerintetek az rendben van hogy amikor másolok/áthelyezek a példa kedvéért egy 8 gigás videót akkor szakaszosan megy végbe a folyamat? Arra gondolok hogy elkezd egy részt másolni aztán 1-2 másodpercre megáll aztán folytatja közben pedig a sebesség is a legmagasabbtól a legkisebbig változik. Míg ugyan ez egy külső winyóra folyamatosan megy végbe.

(#5042) Ciccuka válasza november (#5041) üzenetére


Ciccuka
veterán

Előfordulhat, hogy valami az OS-ben lelassítja, de a pendrive-al és az USB vezérlővel (vagy csatlakozás) is lehet gond. Másik gépbe ki kéne próbálni.
SD Card Formatter-el formázni

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5043) King Unique válasza november (#5041) üzenetére


King Unique
titán

Olyan lehet és mondhatni normális, hogy a másolás elején a RAM cache megdobja az írási sebességet, majd annak telítődése után beáll a reális értékre, amit ténylegesen tud a pendrive (példa). Az akadozó, állandóan 0-ra leeső majd visszagyorsuló adatátvitel viszont már nem feltétlen, meg pláne nagy méretű fájloknál, az utóbbinál egyenletesnek kellene lenni az adatátviteli sebességnek, meg ha a forrásmeghajtóról az egyenletes olvasási sebesség is biztosított.
Egyébként nem sok minden minden derült ki a leírtakból, nem ismert hogy pontosan milyen pendrive-ról van szó, milyen fájlrendszerre van formázva, milyen OS alatt történik a másolás, milyen (2.0/3.X | + asztali PC esetén előlapi / hátlapi) USB-porton, eleve ilyen akadozó volt a másolás a pendrve-ra vagy csak mostanában lett ilyen, stb., ilyen alapon max. találgatni lehet... Aztán hogy másik USB-porton, másik PC-n és másik OS alatt ki lett-e próbálva, (törlés és újraparticionálás +) FAT32 / exFAT fájlrendszerre történő újraformázás - amihez pl. Windows esetén nyilván jók a beépített eszközök is, nem kell oda külön program - után mi a helyzet, stb.

Lehet amúgy a pendrive is ilyen gagyi, pláne ha egy amúgy sem túl acélos modellről van szó, + pl. akár még a külső SSD-k is belassulhatnak nagy méretű fájlok másolásánál, ha nincsen kellően nagy méretű DRAM cache az SSD-nél, egy ilyen sz*r, eleve silányabb kis pendrive meg pláne... :D Arról meg ugye már számtalanszor volt szó itt és a társtopikban is, hogy ha igazán gyors flash meghajtó kell, akkor vannak az átlagosnál gyorsabb standard pendrive-ok, + ott a külső SSD-k is mint komolyabb és még gyorsabb eszközök (példa).

[ Szerkesztve ]

(#5044) november válasza Ciccuka (#5042) üzenetére


november
tag

Szia!

Ez nem csak memória kártyákhoz jó?

(#5045) november válasza King Unique (#5043) üzenetére


november
tag

Szia!

Azért nem írtam konkrétumokat mert a nálam lévő pendrive-ok közül (pl: Sandisk Extreme Go 128 GB USB 3.1, Adata S102 64 GB USB 3.0, Transcend 64 GB USB 3.0) mindegyiknél csinálja. De akkor pontosítok.
Pendrive: Corsair Voyager GTX 128 GB USB 3.1
Gyárilag NTFS-ben volt, nem nyúltam hozzá.
Op. rendszer: Windows 10 Pro, 64 bit, 21H1, 19043.1165
Eszköz: Del Latitude 7480, A bios a legújabb rajta.
USB portok: 3 DB USB 3.0 és USB-C porton is kipróbálva (utóbbinál elosztó segítségével).
Feladat: A laptopban lévő Sandisk X400 M.2 2280 256 Gb-os ssd-ről átmásolni/helyezni a fájlokat pendrive-ra.
Már egy ideje csinálja ezt a jelenséget, előző windows verziók alatt is csak most jutottam el odáig hogy foglalkozzak vele. Más gépnél és os alatt még nem próbáltam ki ezt a pendrive-ot. Eszközkezelőben nem ír ki hibát.
Szerinted mit lehet még kipróbálni vagy megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#5046) King Unique válasza november (#5045) üzenetére


King Unique
titán

Azt lehetne kipróbálni ami le lett írva, azaz egyrészt az adatok lementése után egy újraformázást / törlést + újraparticionálást és újraformázást, majd utána megnézni a másolást. A Corsair Voyager GTX esetében meg először inkább egy meghajtóoptimalizálást célszerű futtatni ha szilárdtest-meghajtóként ismeri fel a W10 meghajtóoptimalizálója, mivel az ugye inkább külső SSD, ami támogatja a TRIM, pontosabban USB-n az UNMAP parancsot.
Másrészt másik hardver- és szoftverkörnyezetben is célszerű kipróbálni az eszközöket, hogy kiderüljön a jelenlegi laptop és/vagy OS a probléma forrása, vagy maguk a pendrive-ok, külső SSD.
Az meg ugye alap, hogy tesztelni lehetőleg közvetlenül a laptop USB-portjához csatlakoztatva kellene a pendrive-okat, nem hosszabbító kábellel és nem elosztóval, kizárva ezzel az utóbbiak okozta esetleges problémát.

[ Szerkesztve ]

(#5047) Ciccuka válasza november (#5044) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pendrive-okhoz is tökéletes.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#5048) november válasza Ciccuka (#5047) üzenetére


november
tag

Szia!

Köszön szépen a segítséget! :R
Az SD Memory Card Formatter mitől tud többet mintha csak a windowsban formáznám meg?

(#5049) King Unique válasza november (#5048) üzenetére


King Unique
titán

Ez a téma az egyik társtopikban egyszer már ki lett tárgyalva. Vagyis nyilván nyugodtan használhatók pendrive-ok, külső SSD-k formázásához a Windows adta beépített formázási lehetőségek, nem létszükséglet ilyen-olyan külső program (max. pl. 32 GB-nál nagyobb méretű FAT32 fájlrendszerű partícióhoz szükséges), a most említett meg alapesetben és hivatalosan memóriakártyákhoz való, ennyi.
Apropó, ez előző válaszban leírtak ki lettek próbálva? :F

(#5050) november válasza King Unique (#5046) üzenetére


november
tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R

A Corsair esetében csináltam teszteket CDM és ATTO programokkal.

Nekem ezekből az jön le hogy annak ellenére hogy csak USB 3.0 port van a gépemen a közel 460 MB olvasási sebességet hozza, míg az írás az csak 171 MB ami nálam valójában csak 60-70 MB jobb esetben. Nem kellene ennek is gyorsabbnak lennie?
Kipróbáltam másik laptopon és ott közel 220 MB volt másoláskor a sebesség a windows fájlkezelőjével ami folyamatosan ment végbe, viszont nem tudom mennyire normális nagyjából a háromnegyede körül tartósan lecsökkent ott is 60-70 mb-ra.

A meghajtóoptimalizálást elvégeztem. A CDI-t lefuttattam.

"Az meg ugye alap, hogy tesztelni lehetőleg közvetlenül a laptop USB-portjához csatlakoztatva kellene a pendrive-okat, nem hosszabbító kábellel és nem elosztóval, kizárva ezzel az utóbbiak okozta esetleges problémát."
Ha figyelmesen elolvasod amit írtam akkor csak az usb-c port esetében használtam elosztót, mivel egyik pendrive sem rendelkezik azzal a porttal. Számomra is alap hogy közvetlenül a laptop USB-portjához csatlakoztatva teszteltem az eszközöket.

Korábban írtad hogy a belassulás oka az is lehet hogy: "az SSD-khez hasonlóan a WL, TRIM stb. funkciók nem megfelelő működése, vagy azok hiánya, + nagy méretű fájlok másolásánál ha nincsen megfelelő méretű DRAM cache, akkor pl. az SSD-k is belassulhatnak, egy hagyományos, szutyok pendrive meg pláne, aminél az utóbbi megléte sem feltétlen adott."
Az mit lehet kezdeni ha nem megfelelő méretű a DRAM cache?

"Azt lehetne kipróbálni ami le lett írva, azaz egyrészt az adatok lementése után egy újraformázást / törlést + újraparticionálást és újraformázást, majd utána megnézni a másolást."
Köszönöm ezt a tippet, de nem lehet formázás nélkül megoldani? Nincs egyszerűbb módszer? Mert ahogy az ottani hozzászólásokat olvastam nagyon képben kell lenni, mert tönkre is lehet tenni a winyót.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.