Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2151) eLit-MiLan


eLit-MiLan
senior tag

Hello!
Régi 2007-es gépbe cseréltem alaplapot erről -> erre. Lehet hogy a front usb kis kábeleket rosszul dugtam bele a lapba (megcseréltem a 2-t), akkor elképzelhető hogy ilyen miatt szállt el a pendrive-om? Nem villog a pendrive, másik gépbe se működik azóta...
Azt hallottam, hogy egy usb-s egérrel kitudom próbálni az első usb-t, mert azt nem vágná tönkre. Ez igaz-e?

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#2152) k.kristof


k.kristof
őstag

Sziasztok!

Bő egy éve vásároltam az iPonban egy Silicon Power Marvel M01 USB 3.0 16 GB-os pendrive-ot, amely nemrégiben elromlott. Fényképeket másoltam rá, a saját laptopom USB3-as portjába volt dugva, majd leválasztás után átadtam barátnőmnek, aki az asztali gépébe dugta egy USB2-es portba. A pendrive végén lévő LED villant egyet, majd se kép, se hang. Azóta minden gépen, és minden portban ugyanez a jelenség, egy villanás, majd semmi. A Windows 7 semmilyen módon nem látja, a számla illetve garanciapapír már nincs meg. Életre lehetne-e lehelni valahogy esetleg?

(#2153) ledger


ledger
tag

Sziasztok!

Segítség kellene de nagyon...
Van egy Corsair Flash Voyager 3.0 16GB
Ma mikor dolgozni szerettem volna azt az üzenetet írja, hogy használat előtt formázzam.
Már 5 géppel próbálkoztam xp től a win 8.1-ig de mindnél ez a hiba üzenet.
Elég sok munkám volt az adathordozón, vissza lehet nyerni valamilyen módon, nagyon nem lenne jó megoldás a formázás.

(#2154) Clargica


Clargica
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem: ma letöltöttem egy HD filmet aminek a nagysága 5,2 GB. Ezt ilyen formába jeleníti meg a Total Commander 5 682 611 715 bájt. Na most,van egy 8 GB-os pendrive amire nem lehet felmásolni mert az "csak" 7 970 780 de kilobájt. Nem másolja át,mert "a nagyobb nem fér rá a kisebbre". Elég hülyén fogalmaztam,de gondolom értitek. Mit lehetne tenni,hogy ráférjen a film? Ha lehet érthetően magyarázza már el valaki,mert nem vagyok egy számítógép zseni. :D

Köszike.

(#2155) k.kristof válasza Clargica (#2154) üzenetére


k.kristof
őstag

Valószínűleg FAT32-es fájlrendszer van a pendrive-on, azon pedig a fájlok mérete maximum 4 GB lehet. Formázd NTFS-re (persze miután lementettél róla mindent), és utána már másolhatod rá a filmet is.

(#2156) Clargica válasza k.kristof (#2155) üzenetére


Clargica
csendes tag

Köszi,de elmondanád azt hogyan kell csinálni?Mint mondtam,nem vagyok egy számítógépzseni. :))

(#2157) eLit-MiLan válasza Clargica (#2156) üzenetére


eLit-MiLan
senior tag

Miután lementettél mindent, jobb klikk a pendrive-ra a sajátgépben, formázás, és ahol FAT32 van, azt átállítod NTFS-re, és indítás.

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#2158) Clargica válasza eLit-MiLan (#2157) üzenetére


Clargica
csendes tag

Megpróbáltam,de nem lehet NTFS-re formázni csak exFAT-ra.,de akkor is azt írja ki,hogy nem sikerült befejeznie a formattálást,ergo maradt úgy ahogy volt. :W

(#2159) eLit-MiLan válasza Clargica (#2158) üzenetére


eLit-MiLan
senior tag

Milyen régi a pendriveod? Pedig még nekem anno sikerült így átformázni.

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#2160) Clargica válasza eLit-MiLan (#2159) üzenetére


Clargica
csendes tag

Pár hónapja vettem,de hogy mikor csinálták? Amúgy ez egy inkább dísznek kinéző (nyaklánc) pendrive. Már az furcsának tűnt,hogy a két felét mágnes fogja össze.Féltem beletenni bármibe,nehogy a mágnes rész a gépben vagy a tv-ben kárt tegyen.Vagy alaptalan a félelmen?

(#2161) k.kristof válasza Clargica (#2158) üzenetére


k.kristof
őstag

Milyen operációs rendszeren próbálod? Windows XP még nem tud NTFS-re formázni pendrive-ot emlékeim szerint.

Nem olyan erős mágnes az szerintem, hogy kárt tegyen benne :) De ha nagyon félsz, akkor esetleg USB hosszabbító kábellel is megpróbálhatod összekötni a pendrive-ot és a tévét.

[ Szerkesztve ]

(#2162) Clargica válasza k.kristof (#2161) üzenetére


Clargica
csendes tag

Hát XP-m van még sajnos.Akkor ezzel kimerültek a lehetőségeim? Gondoltam rá,hogy valamilyen módon csökkenteni kellene a film méretét,mármint úgy értve,hogy például az mkv 1080i felbontást átkonvertálni valami más 720p-re, de az meg ekkora méretnél nagyon sok idő...... :(

(#2163) k.kristof válasza Clargica (#2162) üzenetére


k.kristof
őstag

Tegyél egy próbát az itt leírtakkal. Ha nem válik be, akkor megpróbáljuk másképp :)

(#2164) Clargica válasza k.kristof (#2163) üzenetére


Clargica
csendes tag

Köszön a segítséget.A módszer jó volt, a probléma megoldódott.Mármint az,hogy most már át tudtam másolni a filmet a pendrivra.Azonban ahogy betettem a tv-be nem akarta normálisan lejátszani a filmet.Csíkozódott ,nem volt hang.Hogy most mi lehet a probléma? Talán túl nagy a méret a tv multimédiás lejátszójának (5,2 GB)? Pedig mindent úgy csináltam,ahogy le van írva.Még a pendrive-ot is biztonságos módon távolítottam el a gépből,nehogy adatvesztés történjen...... :O

(#2165) k.kristof válasza Clargica (#2164) üzenetére


k.kristof
őstag

A hang valószínűleg azért van, mert azt a kodeket nem ismeri a TV lejátszója. Én is találkoztam ilyennel, kénytelen voltam átkódolni legalább a hangot. A csíkozódásra nincs ötletem.

(#2166) kistrojak


kistrojak
csendes tag

Sziasztok

Fél napja szívózok, hogy új SSK 3.0 pendrive 2.0 módban üzemel. A BIOS-ban nincsenek USB beállítások, Windows 8-ban az istenért sem tudom lefrissíteni a drivert. Biztos nem vagyok egyedüli ebben a problémában, tele van a google "Win 8 lassú usb 3.0" bejegyzésekkel de sehol sem találok rá működő megoldást.
Kérem akinek sikerült levadászni a gyári windows drivert a gépről írja le ide a módját. Remélem csak ez a probléma.

Kezdek őszülni esküszöm....

Minden jót nektek!

Dávid

...

(#2167) vizimento


vizimento
senior tag

Üdv!

Olyan problémában kérném a segítségeteket, hogy van egy 32gb Kingston Datatraveler 111 tipusu pendrájvom, amin volt adat. Most ha bedugom a gépbe, nem jelenik meg semmilyen meghajtó.

Eszközkezelőbe nézve: megjelenik, és nincs is piros X mellette, tehát felismeri.
Ha megnézem a tulajdonságait, ott azt irja hibátlanul működik.
Kötet beolvasásánál először hibát irt ki, majd a következőket olvasta be:
Lemez - Disk1
Tipus - Eltávolítható
Állapot - Üres
Particio - Nem használható
Kapacitás: 0MB

Mi történhetett vele, illetve mit tehetek vele hogy az adataim visszanyerjem, illetve használhassam a jövöben?

Köszi!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#2168) Fire/SOUL/CD válasza kistrojak (#2166) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen az alaplapod(hordozható gép esetén a lapos) pontos típusa?
Biztos, hogy USB3-as portra van kötve?
Ha asztali gép, akkor direkt a gép hátuljára kötöd a pendrive-t vagy a számítógépház előlapi kivezetésére?
(Az USB3-as portok kék színűek általában ill előlapon nem feltétlenül USB3-as portok vannak, ez a háztól is függ, esetleg az előlapi kivezetéseket nem USB3-as csatira kötötték az alaplapon)

Bocs, ha nagyon alap dolgokat kérdezek, de ilyeneken is el lehet csúszni néha...

vizimento - [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2169) vizimento válasza Fire/SOUL/CD (#2168) üzenetére


vizimento
senior tag

Semmi gond, induljunk a kályhától, az a biztos!

Szóval egy Samsung K52F laptoppal használnám. Ezen nincs USB3!
De ezzel a géppel régebben gond nélkül használtam! És azóta nem volt rendszer újratelepítés sem.
Ezért nem értem mi lehet most a gond.

Kipróbáltam egy jóval régebbi gépen is (szintén laptop, usb3 nélkül, win7-tel) azon is ugyan ez volt a jelenség.

De ennek kompatibilisnek kéne lennie visszafele, nem!? Tehát minden usb2-es bemenetnek olvasnia kéne, nem!?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#2170) Fire/SOUL/CD válasza vizimento (#2169) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A hozzászólásom első része nem neked szólt, hanem kistrojak-nak... :B
Azt csináld meg, amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2171) vizimento válasza Fire/SOUL/CD (#2170) üzenetére


vizimento
senior tag

Akkor benéztem, bocs :)

EaseUS Partititon Managerrel megnéztem, de nem ismerte fel mint adattárolót...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#2172) Máté94


Máté94
addikt

Sziasztok!

Érdekes vagy lehet mindennapos probléma előtt állok, de van egy Kingston 8GB-os pendrive-unk és, ha Windows 8.1 alatt leformázom, akkor más, XP-s gépek ezt nem látják, vagyis inkább formázni akarják. Miért? :F

(#2173) Fire/SOUL/CD válasza vizimento (#2171) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Fárasztó manus vagy... :DDD Nem azt kérdeztem, hogy XYZ progi látja-e, hanem azt kértem, hogy csináld meg, amit linkeltem...
Szóval please, légy már oly szíves, hogy megpróbálod, amit kértem. :R

Máté94 - remélhetőleg Te megpróbálod ezt(lehet nem segít), de legalább teszel rá kísérletet: [link]
(Nem felületesen olvasd el, hanem értelmezd és "szóról-szóra" próbáld végrehajtani, amit írtam)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2174) vizimento válasza Fire/SOUL/CD (#2173) üzenetére


vizimento
senior tag

Szerintem azt csináltam...
"Lemezkezelővel nézd meg, ott mit mutat magáról a pendrive."
Megnéztem, sem a windowsos lemezkezelő, sem külső partíciókezelő (amit irtam) nem látja.
Így a többi lépésre már teljesen esélytelen vagyok!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#2175) Fire/SOUL/CD válasza vizimento (#2174) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

:DDD -> "Eseteleg ezt a módszert is kipróbálhatod" (és ott a LINK (na azt kellene elkövetni, mert azt(szvsz) nem próbáltad meg)) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2176) vizimento válasza Fire/SOUL/CD (#2175) üzenetére


vizimento
senior tag

Eskü nem kötekedni akarok, de
"Ezt csak akkor, ha a pendrive-nak van betűjele"
És nincs!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#2177) Fire/SOUL/CD válasza vizimento (#2176) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na ezt kellett volna korábban is írnod, nem mást, akkor már korábban is írhattam volna, hogy mehet vissza gariba, annak hiányában meg kuka.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2178) neooen válasza Fire/SOUL/CD (#2177) üzenetére


neooen
aktív tag

Úgy érzem, hogy te fogsz tudni segíteni, persze más is megteheti :).

Adott ez az alaplap, Gigabyte P35 DS3 REV. 2.0 és ezek az adathordozók [link] . Róluk szeretném telepíteni a Windows 7-et. Vagyis a Kingston pendrive-ról, de arról nem megy, a mem kártyáról igen. Ugyan azzal a programmal készítem mind a kettőre a telepítőt (Rufus 1.4.7). Akármit (azért lehet, hogy valamit mégsem állítottam... :) )állítok a Biosban a pendrive eddig jut [link] . Alaplap USB 2.0-ás, Pendrive 3.0-ás. Kipróbáltam ezt a módszert is [link] , formázás után manuálisan ráraktam a Win telepítő file-okat az ISO file-omból, de semmi eredménye.

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#2179) Fire/SOUL/CD válasza neooen (#2178) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ahhoz, hogy pendrive-ról(is) lehessen boot-olni és telepíteni, ahhoz pár alapvető dolognak meg kell lennie. Ilyen pl, hogy (és most akkor maradjunk konkrétan pendrive-nál) elsődleges partíciónak kell lennie(pendrive esetén csak 1 partíció lehet) és annak a partíciónak aktívnak kell lennie.
Sajnos ezek az installer készítők ezekre nincsenek tekintettel, és nem is ezekkel fogok foglalkozni, hanem egy olyan módszert linkelek, ami minden esetben korrektül működik, igaz, manuálisan kell kivitelezned.
"Nem égetjük fel a bootcode-t"

UEFI avagy Legacy telepítés indításához meg: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2180) twine


twine
addikt

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Ma kaptam 2db pendrive-ot is melóban, amiről dolgoznom kellet volna, és azt mondja az eddig tök egészségesnek tartott gépem(Hp probook 6460b)/Oprendszerem(win7_64bit legal) hogy nem találja hozzájuk az illesztőprogramot :Y :(((
Soha nem találkoztam még efféle problémával, azt sem tudom merre induljak,,,eszközkezelőben próbáltam az illesztőprogram frissítést,,,gépet újraindítottam,,,másik usb portot is próbáltam,,,semmi eredmény... :O
Az én saját régebbi sandisk pendriveomat amit eddig is használtam a géppel, azt látja,és tökéletesen működik,,,de uj pendrivehoz nem tud illesztőprogramot leszedni/telepíteni...
Az egyik pendrive valami kcsg törpillás gumib@sz volt,,,gondoltam biztos valami gagyi szar,,, ;] :DDD
De amikor már a Kingston DataTraveler 100G3-at sem volt hajlandó telepíteni(az eszközkezelőben név szerint felismeri, de a lemezkezelőben pld driver hiányában nem látni) akkor már elkezdtem "túlórázni" a dolgon,,de nem jutottam előrébb :(
MInden segítségért hálás lennék..
Köszönettel :R

[ Szerkesztve ]

(#2181) neooen válasza Fire/SOUL/CD (#2179) üzenetére


neooen
aktív tag

Sajnos így sem jó. Viszont most már legalább lát valamit a boot menüben, USB-HDD0 néven [link] , de utána ugyan ott megáll a történet [link] . A Bios verziómnál még van egy frissebb, megpróbáljam esetleg azt feltenni?
Köszönöm hogy segítesz :R .

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#2182) Fire/SOUL/CD válasza neooen (#2181) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

# BIOS-ban keress Legacy USB Support (vagy hasonló) nevű opciót, annak engedélyezve kell lennie
# Van amikor a bootmenüben a Hard DIsk közt "bujkál" a pendrive, azt is nézd meg és ha ott van, akkor onnan bootolj (a boot menuben van egy plusz jel (+) a Hard disk előtt, azaz azon belül vannak még egységek)
# Ha most NTFS-re formáztad a pendrive-t, akkor FAT32-vel próbálkozz (vagy fordítva)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2183) neooen válasza Fire/SOUL/CD (#2182) üzenetére


neooen
aktív tag

Kipróbálva mind, de nem jó :O . Ezek vannak a Biosban amúgy [link] [link]

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#2184) neooen


neooen
aktív tag

Nyomok egy Bios frissítést. Előtte mondom lementem az aktuális Biost, de nem meglepő módon nem látja sem a Kingston pendrive-ot, sem a Kingston memóriakártyát, viszont a noname gagyi céges "tollmeghajtót" naná, hogy látja :W .
Akkor most kérnék egy pár perces árambiztos szakaszt.....

szerk.:
A céges gagyira sima FAT-et ír, nem ez lesz a gondja?! Hogy ne FAT32, ne NTFS hanem FAT?!

[ Szerkesztve ]

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#2185) neooen válasza neooen (#2184) üzenetére


neooen
aktív tag

Ahan, ekkora pendrive nem lehet FAT :B .

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#2186) neooen


neooen
aktív tag

Bios sikeresen frissítve. Változás, semmi. Ja, de, annyi hogy most már ha a pendrive a gépre van dugva, akkor nem fagy le az alább linkelt ponton, hanem folyamatosan újraindul :F .

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#2187) coffoska


coffoska
csendes tag

Sziasztok! Nekem lenne egy olyan problémám, hogy van egy 64 Gb-s pendrive-m amit leformáztunk program segítségével fqat32-re mert nekem olyan formátumban kellett és egyik napról a másikra megadta magát. Felismeri a pendriv-t aq windows kezelő, viszont total commanderben azt írja hogy nincs ilyen meghajtó, már a méretét sem írja, formázni sem enged. Próbáltam parancsként a cmd-ben, de ott is azt írja hogy nincs ilyen meghajtó. Az eszközlezelőben pedig ott van udisk néven. Most mit tudok csinálni? Menhető vagy kuka? Segítsetek légyszi!!!! :W :W :( :(

(#2188) samgar válasza coffoska (#2187) üzenetére


samgar
őstag

Nem hinném, hogy kuka. Próbáld ki ezt a programot : [link]

Oppo Find X5 PRO

(#2189) samgar válasza neooen (#2185) üzenetére


samgar
őstag

De lehet, nekem is 64 GB pendrive-om van és FAT32 ;) GPT-s partícióhoz kell, Windows 8 UEFI telepítéshez. [link]

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#2190) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy Toshiba 32 GB-os pendrive-om, amit a rendszer haszbálat előtt formázni szeretne, de amikor próbálom formázni, akkor közli, hogy nem tudja formázni és kér, hogy nézzem meg, hogy jól csatlakozott, illetve nem írásvédett? A pendrive-on volt egy kis lámpa, ami működés közben mindig villogott, de most meg sem nyikkan. Teljesen tönkrement vagy életre kelthető? Próbáltam a fent említett Rufus-szal megnézni, de mindent üresnek mutat.

[ Szerkesztve ]

(#2191) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

A SanDisk CruzerEdge 16GB-s pendrive-m egyik pillanatról a másikra írásvédett lett. Meglehet csinálni, vagy ennek annyi?

(#2192) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan, hogy régi pendrive-ról nem tudok OS-t bootolni (próbált programok: unetbootin, rufus, W7 USB tool), indulásnál mindig azt írja ki, hogy disk read error, míg újabb pendrive-nál egyből sikerült?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2193) talpas válasza Dinter (#2191) üzenetére


talpas
aktív tag

Ha a fórum írásvédetté vált pendrivok írásait, válaszokat már átnézted és az sem segít, akkor a válasz, hogy dobd el.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2194) Dinter válasza talpas (#2193) üzenetére


Dinter
addikt

Igen, kipróbáltam, de egyiktől sem javult meg. Hát kár :(((

(#2195) badrian250


badrian250
tag

Sziasztok!

Van egy Kingston SE9 16 gb-os pendriveom, ami a múltkor formatálás közben meghalt. Azóta, ha rádugom mindig formázni akarja a windows, de elkezdi tölteni a csík, és azt írja, hogy írásvédett. Semmilyen formatálós progival nem tudtam megcsinálni, a legtöbb kifagyott, vagy írásvédettséget jelez pedig 7-8-at biztos kipróbáltam.

Ezzel lehet valamit kezdeni még, vagy kuka?

A gyári program be se tölt, és kiírja, hogy nincs olyan eszköz, ami kompatibilis vele, tehát nem ismeri fel.

Egyik ismerősöm azt ajánlotta, hogy szedjek le linuxot, és próbáljam ott. Az segítene?

Előre is köszi a válaszokat!

(#2196) talpas válasza Dinter (#2194) üzenetére


talpas
aktív tag

Rossz mindenkinek, mikor bármi amiért pénzt adunk, szinte értelmetlenül elromlik. Próbáld meg légy szíves még ezt a lehetőséget, hátha itt is jól össze zavarodott a firmware. Aztán ha még lát valamit akkor esetleg innen lehet folytatni saját felelősségre.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2197) Dinter válasza talpas (#2196) üzenetére


Dinter
addikt

Azóta vettem egy újat, de azért megpróbálom, nincs mit veszteni. CheckFlash-nél csak ha "Use temporary file"-t jelölöm ki, akkor van ott a listában <NO LABEL> néven, "as physical device"-ként csak az új pendrive.

(#2198) Dinter válasza Dinter (#2197) üzenetére


Dinter
addikt

Ja nem, mégis látja. Viszont letesztelni nem tudom, "Hozzáférés megtagadva".

(#2199) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyet.
Olyan problémám van vele, hogy amikor másolok rá akkor villám gyorsan elindul, majd mikor már csak pár százalék marad a másolásból akkor nagyon lelassul, olyan mintha meg is állna aztán egyszer csak befejezi a másolást.
NTFS fájlrendszerre formáztam. De ez is érdekes, mert csak a gyorsformázást képes végrehajtani! Ha kiveszem a pipát a gyorsformázás mellől akkor azt írja ki, hogy a windows nem tudja befejezni a formázást.
FAT32 - vel is ugyanezt csinálja.
Viszont ha FAT32 - re formázom (gyorsformázással) akkor rendesen másol csak eléggé lassan, mondhatni csigatempóban pedig USB3 porton használom.

Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#2200) talpas válasza Dinter (#2198) üzenetére


talpas
aktív tag

Sajnos akkor a full erase nem elérhető a physical alatt.Marad a vezérlő IC újraírása a második verzió.
Sandisk fórum - egy két ötlet található és hasznos lehet.

"Veled, Uram, de nélküled..."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.