Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1601) Vegitaa válasza Vegitaa (#1600) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Megoldódott...
Köszi!

(#1602) oszy válasza Vegitaa (#1601) üzenetére


oszy
veterán

Hogyan?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1603) KKK-007


KKK-007
tag

Tisztelt Uraim.

Volna egy kis problémám. A 16Gb-os Hama pendrive-omat miután kihúztam a kikapcsolt TV-ből, már nem tudom sehogyan sem működésre bírni. Sem az asztali, sem a laptop nem tud vele mit kezdeni. Kiírja, hogy nem tudja befejezni a formázást. Próbáltam particiónáló programmal is. 2 hónapos mindössze. Lehetséges, hogy tönkrement?

Válaszotok előre is köszönöm.

(#1604) bandee0817


bandee0817
tag

Üdvözlet mindenkinek. nekem olyan kérdésem lenne, hogy hogy lehet egy rejtett pendrive-ot feltörni??
a szituáció a következő. céges konferencián osztogattak pendriveokat, amiket ha csatlakoztatok a géphez, elindul egy script és egy weblapra dob. magát a pendriveot sehol nem lehet megtalálni. se sajátgép, se totalcommander, se lemezkezelő, se semmi, olyan, mint ha nem is létezne. én viszont szeretnék belőle egy használható pendriveot csinálni belőle, HA lehetséges. Bárki aki tudna segíteni, kérem tegye meg, ha esetleg több információ még szükséges, bátran kérdezzen, akár itt, akár üzenetben. Kérem valaki segítsen :)
Respect!

(#1605) sonar válasza bandee0817 (#1604) üzenetére


sonar
addikt

nézd meg linux alatt
parancssorba lsusb, dmesg abból kapsz infókat az usb eszközről. Amikkel el lehet talán indulni.
Illetve ha mass storage akkor grafikusan disk utility is képes infót adni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1606) Vegitaa válasza oszy (#1602) üzenetére


Vegitaa
senior tag

A GetDataBack programocskával. Nagy találmány! :K

(#1607) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Illetve, el is felejtettem:

Pendrive-ot, FAT32-vel, vagy NTFS-el érdemesebb leformázni? -Vagy tökmindegy?

(#1608) sonar válasza Vegitaa (#1607) üzenetére


sonar
addikt

Attól függ mire szeretnéd használni.
Ha csak pc-kbe szeretnéd dugdosni akkor én az NTFS-t javasolnám a sebesség miatt.
De ha TV, és egyéb média lejátszóban is szeretnéd használni akkor csak a FAT32 javasolt.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1609) Vegitaa válasza sonar (#1608) üzenetére


Vegitaa
senior tag

...nem, csak PC-be...
Jelentős a sebességkülönbség? (mondjuk egy usb 2-es pendrive-on)
Meg a másik, hogy ha NTFS-el van formázva, akkor esetleg egy régebbi, FAT-os gép látja a meghajtót?

(#1610) sonar válasza Vegitaa (#1609) üzenetére


sonar
addikt

OS függő.
Windows-os vonalon xp és attól felfele nem lesz gond.
A mai linux distribek is lekezelik gond nélkül az NTFS-es pendriveokat

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1611) Vegitaa válasza sonar (#1610) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Windows-os vonal, de XP-től nem felfelé, hanem lefelé a kérdés... :)
Egy NTFS-es pendrivehoz mit szól egy Win95? Látja egyáltalán?

(#1612) sonar válasza Vegitaa (#1611) üzenetére


sonar
addikt

Biztos, hogy nem.
Akkor maradj inkább a FAT-os vonalon

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1613) Vegitaa válasza sonar (#1612) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Ok, köszi!

(#1614) mixerboy0926


mixerboy0926
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy olyan problémám hogy a 32GB-os Kingston pendrive-om fájlrendszere egyik pillanatról a másikra megváltozott RAW fájlrendszer formátumba és azóta nem tudom használni. Formázni sem enged és a mérete 0 byte!

Tudok ezzel valamit csinálni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1615) oszy válasza mixerboy0926 (#1614) üzenetére


oszy
veterán

Csatlakoztasd a pendrive-ot.
Tedd be a DVD meghajtóba az Xp, Win7 op. rendszer telepítőlemezét
Indítsd újra a gépet és kezd el telepíteni az Op. rendszert.
A formázásnál válasszd a pendrive-ot.
Hibaüzenet: nem tudja telepíteni.
Ez a jó! Kész is vagy.
Indítsd újra a gépet és hagyd betöltődni.
Sajátgép-ben már látszódik is.
Le is formázhatod (gyorsformázás)

Elvileg használható lesz. Csak máskor válaszd le, majd csak utána húzd ki az usb aljzatból!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1616) mixerboy0926 válasza oszy (#1615) üzenetére


mixerboy0926
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#1617) bandee0817 válasza sonar (#1605) üzenetére


bandee0817
tag

na megnéztem linux alatt..... ezt kaptam, nem tudom ezzel mit tudok kezdeni. egyébként se a gparted se disk utility szintén nem látta a pendrive-ot (amint a terminal is írta, webkey-nek látja):

[ 984.148586] sd 9:0:0:0: [sdb] Attached SCSI removable disk
[ 989.955732] usb 3-1: USB disconnect, device number 5
[ 1001.208425] usb 2-1.2: new low-speed USB device number 4 using ehci_hcd
[ 1001.304727] usb 2-1.2: New USB device found, idVendor=05ac, idProduct=020b
[ 1001.304738] usb 2-1.2: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=0
[ 1001.304743] usb 2-1.2: Product: USB Webkey
[ 1001.304748] usb 2-1.2: Manufacturer: USB Webkey
[ 1001.308372] input: USB Webkey USB Webkey as /devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-1/2-1.2/2-1.2:1.0/input/input13
[ 1001.308816] hid-generic 0003:05AC:020B.0002: input,hidraw0: USB HID v1.10 Keyboard [USB Webkey USB Webkey] on usb-0000:00:1d.0-1.2/input0

(#1618) sonar válasza bandee0817 (#1617) üzenetére


sonar
addikt

Nos igen, ez egy WebKey.
Ezt erre találták ki, sosem fogsz rajta adatokat tárolni.
De elvileg újra tudod programozni: [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1619) Horney


Horney
csendes tag

Sziasztok, előállt egy elég problematikus helyzet. Bocs, ha volt már ilyen kérdés, de nem találtam a keresővel. :( 8GB-os TDK Trans-It flash driveommal bekaptam egy idegen laptopon egy férget. Az avast rögtön karanténba tette róla a "FLASH DRIVE (8GB).lnk" fájlt, (amit egyébként normális esetben nem is látok, hiszen önmagára a meghajtóra mutat) majd újra leellenőriztem a cuccot és a "desktop.ini"-t is. Ha még ez sem lett volna elég, egy angol nyelvű avastos tanácsadó fórum alapján letöltött szoftver (MCShield) még az "autorun.inf"-et is gyanúsnak találta, ezért átnevezte. A probléma ettől nyilván nem oldódott meg, látszik, hogy a fájlok fenn vannak a driveon, de az intézőben nem látom őket. Tudtok valamit javasolni? Fontos fájlok vannak rajta, persze nem pótolhatatlanok, meg van róluk másolat, de azokhoz most nem férek hozzá... Előre is köszi!

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1620) sonar válasza Horney (#1619) üzenetére


sonar
addikt

Linux alól jó eséllyel eléred a fileokat.
ubuntu vagy mint letöltöd ha akarod kiirod lemezre és arról bootolsz vagy csinálsz egy másik pendriveból bootosat.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1621) bandee0817 válasza sonar (#1618) üzenetére


bandee0817
tag

igen, közben én is realizáltam a dolgot :D köszönöm a segítséget, így is tanultam pár dolgot :)

(#1622) petro3355


petro3355
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 8 gigás pendriveom, amiről tegnap eltűnt minden adat és helyette egy trzb555.tmp fájlt találtam, lefutattam egy vírusirtást ami kitörölte ezt a fájlt, viszont a saját cuccaimat még mindig nem látom, van erre valami megoldás hogy visszatudjam állítani az adataimat a pendrivon???Fontos lenne, előre is köszi a segítséget.

(#1623) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv srácok!

Most találtam a fiókban egy 4gb os DT100-as kingstont.

Sajnos vírusos és nem lehet törölni mert írásvédett...

Le tudom valahogy formázni, mert semmit nem enged sajnos....?!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1624) david200000 válasza Vangelis (#1623) üzenetére


david200000
csendes tag

UBUNTUT használj a törléshez.

Vagy Lemezkezelésnél WIN alatt töröld a partíciót és utánna hozz létre egy újat.
Elvileg működni fog.

Üdv Dávid

Soha ne mond. hogy soha

(#1625) oszy válasza david200000 (#1624) üzenetére


oszy
veterán

az ubuntut hogy a legegyszerűbb feltenni? mert a laptopomat (windows 7) nem nagyon szeretném "összekutyulni"! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1626) sonar válasza oszy (#1625) üzenetére


sonar
addikt

kiirod lemezre és arról bootolsz majd telepités helyett a kipróbálást választod és akkor nem kutyul össze semmit

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1627) oszy válasza sonar (#1626) üzenetére


oszy
veterán

köszönöm! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1628) Vangelis válasza david200000 (#1624) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sajnos ott sem lehet törölni :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1629) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Mi a pöcsöm van a Sandisk Extreme 32 GB pendrive-ommal? Másolok róla egy nagy fájlt, elkezdi olvasni 160 MB/s-mal, majd 8 másodpercen belül lelassul 25-re, és onnantól ennyivel olvas csak. Az összes fájllal ez van kb.
Írás szintén gáz, 30 MB/s körül ír csak.

Ez nagyon lassú eredmény, mi lehet az oka? Eddig 100 körül írt, olvasott...

(#1630) konradl


konradl
tag

Sziasztok!

Van egy Data traveler R3.0-ám
Tegnap este még teljes mértékben működött. Olvastam róla könyveket.
Ma pedig azt írja ki hogy formázzam meg.

Mi lehet a baj?
Van rá megoldás?
Pótolhatatlan adataim vannak rajta úgy, hogy minden ötletet elfogadok.

A válaszokat előre köszönöm!

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#1631) jooker82


jooker82
nagyúr

Sziasztok
Van egy 4gb-os maxell pendrivom,eleinte felismerte a gép cserélhető lemezként,tudtam is rámásolni,de most egy ideje már csak újrainditás után ismeri fel,ha benne hagyom,de akkor is formázást két...később,ha kihúzom és vissza,már fel sem ismeri.. Ötlet?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1632) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Üdv.
Van egy 8Gb-os KIngmax pendrive-om. Nem lehet formázni se windowsos alap programmal se semmi mással. Az írja ki a win, hogy írásvédett. Mit tudok tenni, hogy le tudjam formázni és használni tudjam?

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#1633) Attici válasza konradl (#1630) üzenetére


Attici
őstag

Minek látja a gép?
Kingstonnak vagy' Skymedi USB Drive'-nak?
Ha még Kingstonnak és csak formáznod kell, akkor mázlid van, mert csak az adatok vesztek el róla, amit még lehet, hogy vissza lehet nyerni.
Ha engedi a gyors formázást, akkor csak azt csináld.
Ha újra látja a gép, megpróbálhatod, DiskDigger-rel, GetDataBack-kel, PandoraRecovery-vel, esetleg FileRestorePlus vagy Recuva.
Ha már Skymedi, akkor vége! Az enyim is így ment el 1.5 hónap után. Állítólag volt egy rossz széria belőlük.
A Tied mekkora? Az enyém 64GB-s volt.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#1634) Ton-ton válasza konradl (#1630) üzenetére


Ton-ton
tag

Amennyiben létfontosságúak az adatok, akkor ne piszkáld, vidd el egy erre szakosodott céghez...

Haladjunk szépen sorban a legveszélytelenebbtől indulva.
Próbálj ránézi Linux alól, hátha látja.
Ha ez nem jött be, akkor próbáld meg visszaállítani a partíciós táblát (Ezt fejből már nem tudom Win alatt is parancssorból kell kiadni 9X alatt fdisk/mbr volt, XP alatt chkdsk/ valami kapcsoló...).
Amennyiben ez sem sikerült, akkor a már javasolt visszaállító progik valamelyike.
Ha ez sem segít, akkor az adataidnak búcsút mondhatsz.
Próbálhatsz linux alól partícionálni (GParted, stb.)

http://qtp.hu

(#1635) Ton-ton válasza jooker82 (#1631) üzenetére


Ton-ton
tag

Másik portban próbáltad?
Másik gépen is próbáltad?
(Nem biztos hogy a pen a hibás)
Esetleg hosszabb idő után ha visszadugod (tehát hagyod teljesen kihűlni) akkor ismét megy?

http://qtp.hu

(#1636) Ton-ton válasza Mr.Peter (#1632) üzenetére


Ton-ton
tag

1624, 1615-s hozzászólás...

http://qtp.hu

(#1637) jooker82 válasza Ton-ton (#1635) üzenetére


jooker82
nagyúr

most pl ment,hogy bedugtam,de tegnap többször is próbáltam és semmi. :(

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1638) Ton-ton válasza jooker82 (#1637) üzenetére


Ton-ton
tag

Három (gyakorlatilag inkább kettő) dologra gyanakszom.
Előfordulhat hogy hibás az oprendszer. Tehát hibás az az adat rész. Ez szinte kizárt, elsősorban régi SSD-nél szokott ilyen előfordulni.
Lehet hogy kicsit már elkopott (vagy eleve vékonyabb) a csatlakozó rész, illetve a foglalat kopott (gyengébb a lemez). Ekkor nem érintkezik rendesen. Ez viszonylag egyszerűen kideríthető, ugyanis olyanokat szokott csinálni, hogy kicsit vissza kell húzni a pen-t, vagy valamelyik oldalra kicsit megtolni hogy működjön.
S a harmadik amire gondolok, az a melegedés. Ez a legsunyibb dolog. Okozhat gondot a csatlakozónál (nem jellemző és egy USB hosszabbítóval vagy HUB-al kiszűrhető), illetve lehet a panelen egy hibás forrasztás vagy furatgalvanizált átkötés...

http://qtp.hu

(#1639) konradl válasza Attici (#1633) üzenetére


konradl
tag

Sikerült a leírtak alapján:)
Köszönöm a segítségeteket.
16 Gb-os volt.
Viszont azóta pakoltam rá adatokat és megint elszállt.
Azóta pár napja megint jó.
Hogy tudnám érvényesíteni a garanciát amikor lehet most megint hetekig nem jön elő a hibája?

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#1640) Mr.Peter válasza Ton-ton (#1636) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Van egy Linux Puppy-m abban most megpróbáltam, de ott is hibát dob ki, akárhogy próbálom formázni.
Lehet h tényleg elektronika szinten halt meg a cucc?

@konradl - mosd ki, hátha elromlik :DDD

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#1641) Ton-ton válasza Mr.Peter (#1640) üzenetére


Ton-ton
tag

Töröld a partíciót és hozd létre újra.
Vagy írdd 0-ra a meghajtó és úgy hozz létre partíciót.

Igen, előfordul hogy meghal az elektronika, mióta elérhető árkategóriába kerültek lankad a gyártók figyelme...

http://qtp.hu

(#1642) Mr.Peter válasza Ton-ton (#1641) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Így csináltam, de így se jó. A pendrive egyébként már 3-4 éves, szóval benne van az elöregedés lehetősége. :K

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#1643) Attici válasza konradl (#1639) üzenetére


Attici
őstag

Az a kérdés, hogy hol vetted.
Nekem 'mázlim' volt abból a szempontból. hogy egyértelműen látszódott a hibája.
Hívd fel őket és kérdezd meg bátran. Ha normális cég, akkor úgyis ki fogják cserélni vagy legalább segítenek kideríteni, hogy mi lehet nálad a probléma.
De én már nem kísérletezek tovább az R3-mal. Inkább vettem helyette egy 1TB WD passportot. :D

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#1644) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Sziasztok!
Van(volt?) egy Kingston Dt109 8Gb-s pendrájvom,tegnap este akartam másolni rá zenéket de elfelejtettem és éjjel rajta maradt a gépen de reggelre megmurdelt.Bedugom az autórádióba azt semmi ha a szám gépre csatlakoztatom akkor a TC-ben a meghajtók betűjeleinél megjelenik a zöld nyilacska(eddig a K meghajtó volt most valamiért az L)Vissza lehet még hozni az életbe vagy kuka?

[ Szerkesztve ]

(#1645) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a pendrive-omra valamiért tudok írni. Ha róla másolok akkor nincs gond de ha rá akarok írni akkor pár kb/s-es sebességgel másol pedig 3.0-ás. Formáztam már mindenfélére, de az sem segített. :S

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1646) tomee007007 válasza KKK-007 (#1603) üzenetére


tomee007007
őstag

Én ugyan így jártam egy Kingston Elite 16Gb pendrive-al...milyen a tv-d?
Nálam továbbra is felismerte minden, de az írási sebesség lecsökkent 10-60 kb/s-ra (usb 3.0-ás volt a pen!), és iszonyatosan forrósodott az egész.

(#1647) tomee007007 válasza bb0t (#1645) üzenetére


tomee007007
őstag

Szia!

Előző hozzászólásomba írtam ugyan erről a problémáról...én mindent kiptóbáltam, sajnos kuka a pendrive...ha van rá garancia szerencséd van...

(#1648) bb0t válasza tomee007007 (#1647) üzenetére


bb0t
senior tag

Szia, nekem is egy Kingston DT Elite 16 gigás van... szerecsére van rá gari de a postaköltséget nyelhetem be...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1649) tomee007007 válasza bb0t (#1648) üzenetére


tomee007007
őstag

De ahogy utána érdeklődtem, ez az Elite széria nem is volt sokáig forgalomba, nem véletlenül.....nyilván javítani nem lehet, az árát visszaadták (edigital)...vettem helyette egy DT R3-at, remélem azzal szerencsésebb leszek....

(#1650) bb0t válasza tomee007007 (#1649) üzenetére


bb0t
senior tag

Én neten vettem visszaküldhetem oda, vagy azon gondolkodom nem volna-e célszerűbb a Kingstonnak küldeni Angliába..

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.