Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1251) gerys95 válasza sonar (#1247) üzenetére


gerys95
csendes tag

Most formáztam át NTFS-re FAT32-ről. Majd így holnap megpróbálom.Hátha jó lesz.

(#1252) G.:.R


G.:.R
csendes tag

sziasztok.az lenne a problémám hogy vettem egy 16 gigás datatraveler 101-es pendrive-t és tettem rá filmeket de nem látja a tv. ez ellen milyen megoldás lehet? a tv egyébként lejátsza a filmeket, és a formátum is jó. (ezen van urdrive .ezeket letörölhetem?) a választ légyszives küldjétek el privátba mert itt nehéz lesz kikeresnem.

Az élet nemi érintkezés útján terjedő fertőzés, amelynél a halálozási arány 100%.

(#1253) kingabo


kingabo
őstag

Hali!

Kezembe nyomtak (nem tudom mit csináltak vele) egy 4GB-s Kingston pendrive-ot, ami az w7 eszközkezelőben "˙˙˙˙˙˙˙˙ ˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙ USB Device"-ként jelenik meg, drivert nem talál hozzá. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy kuka?
Előre is köszi a segítséget.

(#1254) beller válasza kingabo (#1253) üzenetére


beller
aktív tag

Vedd le róla a particiót és próbáld újra formázni FAT 32 vagy NTFS-re

(#1255) kingabo válasza beller (#1254) üzenetére


kingabo
őstag

Sajnos fel se ismeri a pendrive-ot, úgy meg nehéz formázni.

(#1256) beller válasza kingabo (#1255) üzenetére


beller
aktív tag

Ha fel sem ismeri akkor valszeg kuka. Mivel szerintem már mindegy neki, próbáld meg szétszedni és a forrasztásokat megnézni, nics e valamelyik leválva. Ha az sem segít akkor nincs több ötletem.

(#1257) kingabo válasza beller (#1256) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi.

(#1258) Angmar


Angmar
tag

Szerintettek mi baja lehet az alábbi pendrive-nak, fizikailag hibás?

(#1259) petkestibor


petkestibor
csendes tag

Sziasztok!

2 pendriveval is problemam van,remelem tudtok segiteni!

Az 1. egy Verbatim 4 GBos,ezzel csak annyi a problema,hogy rarakok filmet,zenet vagy akarmit amit az 5.1esen szeretnek lejatszani es amikor berakom nem mukodik,ugy mutatja a lejatszo h Search es ennyi csak mind keresi nem ad ki semmit,van ra valami megoldas? Fat32ben van formazva,probaltam NTFS-ben de ugyanaz! Szamitogepeken tokeletesen mukodik! Ha valakinek van otlete legyszi irja le!

A 2. egy Maxell 4GBos,ezzel az a problema,hogy mikor berakom a gepbe eleve ugy adja ki,hogy 2t raktam be,van az egyik a 4GBos es egy masik amire eleve nem engedi,hogy raklikkeljek,mert akkor keri,hogy rakjak be egy sticket es eleve azt keri,hogy formazzam,formaztam en mar de hiaba, ez is gondot okoz az asztali lejatszonal,mivel ott is ugy adja be hogy ketto van es egyikre kiirja h NO DAta masikba belemegy de csak a kepet es zenet mutatja! Van ra valami megoldas?

(#1260) jooker82


jooker82
nagyúr

Sziasztok
ma vettem egy 4GB-os maxel pendrive-ot,de ahogy kipróbáltam,utána másodjára nem ismerte fel..ujrainditás és másik usb-be rakás után se,csak annyit ir,h telepités meg stb..de a cserélhető lemezt,nem mutatja..szerintetek mi a gond?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1261) sonar válasza petkestibor (#1259) üzenetére


sonar
addikt

Szia,

#1 - Probald ki, hogy csak egy zenet teszel ra es a szam cimeben nincsen ekezet. (FAT32)
Fontos, hogy a zene ne konyvtarban legyen. (Egy ket ismeretlen markanal lattam mar ilyent)

#2 - Érdemes lenne elolvasnod: [link]

#1260
Probald meg linux alol megnezni. Ubuntu alatt disk utitlity meg tudja mondani.
Ha nem latja akkor lsusb megmondja, hogy latja-e.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1262) G.:.R


G.:.R
csendes tag

helló mindenki. olyan problémám lenne hogy haverom adott egy pendrive-t hogy kezdjek vele valami mert nem olvassa be neki a dvd lejátszó. de nem tudom mit kezdjek vele mivel nekem a tv-m felismeri amugy fat32be és elvileg az a jobb ilyen téren. dvd lejátszónál is lehet olyan mint telefonnál hogy pl a 16gigásat(mert ez az) már nem is meri fel??

Az élet nemi érintkezés útján terjedő fertőzés, amelynél a halálozási arány 100%.

(#1263) decoco


decoco
csendes tag

xp kezeli a pendrive-ot, de a dos parancssor DISK LIST -nél nem jelenik meg.
sürgős a dolog, légyszi segítsetek! köszönöm

(#1264) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok,

Van nekem egy 8GB-os Maxell pendrive-om. Olyan problémám van vele, hogy ha másolok rá bármit elkezdi nagyon gyorsan másolni, majd a végén belassul és megáll vagy 2-3 percre. De ilyenkor szinte majdnem lefagy a gép.
Ez a pendrive elég lassú de ismerősöm hozott valamelyik nap egy 16 GB-os SanDisk Cruzer-t. Azzal is ugyanez volt. Szóval valami rendszer-beállítás lehet.

Olvastam, hogy az eszközkezelőben a lemezmeghajtók részben be lehet állítani, hogy ne gyorsítsa a pendrájvot a windows. Beállítottam majd újraindítottam de utána is csinálta, tehát ha be van kapcsolva a gyorsítótárazás ha nincs akkor is ezt csinálja.

Találkozott már valaki ilyennel?
Mi lehet a megoldás?

Mármint azt szeretném elérni, hogy simán másoljon 3 vagy 4000-el folyamatosan és ne úgy, hogy gyorsan felmegy 99%-ig majd pár percig gondolkodik (nagyobb fájl esetén akár 10-15 percig) és így nem látom hol jár...

Valami ötlet?

Már próbáltam simán sajátgépből másolással, valamint total commander 7.55 32 bit és 8.01 64 bit alól. Ugyanaz.
Pendrive NTFS-be van. Néztem FAT32-vel úgy is csinálta.

Windows 7 Ultimate x64-et használok, vírusom nincs, Avira van fent folyamatosan frissít.
Alaplap driverei is fent vannak.

Nem tudom mit kellene még megnézni, de nagyon idegesítő mert pl. ha akarok csinálni egy olyat, hogy másolok és sorba állítom akkor kifagyasztja a total commandert....

Ha valaki tud kérem segítsen! :R

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#1265) Greg Lacy


Greg Lacy
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Generic USB drive-om, szép koponyás, swarowsky szerű berakásokkal, 32GB-os. 5000-ért vettem egy sráctól, aki kínából rendeli.
Nagyon jól működött, míg tegnap bedugtam, és a Win7 javítani akarta (vagy folytatni nélküle). Nosza rajta, javíccsad'! :)
A javítás majd' 1,5 órát vett igénybe, és semmi, meghalt a pendrive. Formázni nem tudtam, más programok nem észlelték.
Ráuszítottam a HDD Regenerátort, miszerint 190 bad sector van rajta. Ezek után nagy nehezen leformáztam, LOW LEVEL formáztam, és végre működött.

Igen ám, elkezdtem volna rá adatokat másolni, mikor is kiírta pár fájl után(!!!!), hogy a pendrive írásvédettségét szüntessem meg. Na de az én penemen nincs "pöcök", meg semmi gomb, amivel írásvédettséget lehetne beállítani.

Újra ráuszítottam a HDD regeneratort, és a 190 rossz szektor mellé több száz ún. delay-t dobott ki. Persze ekkor a hibakeresés még csak 10% körül járt. Nem hagytam végig futni, ez a 10% is több órát vett igyénybe.
Azóta még mindig halott, bár a gép már felismeri rendesen, de se törlés opció nincs, se delete+enter kombó, mert írásvédett. Formázni már nem tudom.

Meg lehet még menteni?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Ui.: Mi az a delay ebben az esetben?

Gigabyte Aorus Gaming 3, Core i5-8400, 16GB DDR4 2400MHz HyperX Fury, GTX1660 Super 6GB, 500GB Intel m.2, 2TB Toshiba, 1TB Toshiba

(#1266) sonar válasza Greg Lacy (#1265) üzenetére


sonar
addikt

vettem egy sráctól, aki kínából rendeli
Ajánlom figyelmedbe [link]

Egyébként meg ha rá vagy moccanva a design-ra akkor veszel egy másik pendrive-ot és átépíted. Általában tök könnyen szétszedhetőek.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1267) Greg Lacy válasza sonar (#1266) üzenetére


Greg Lacy
csendes tag

Köszönöm, holnap rálesek, de mi az a delay? :D Erre még nem kaptam választ x)

Gigabyte Aorus Gaming 3, Core i5-8400, 16GB DDR4 2400MHz HyperX Fury, GTX1660 Super 6GB, 500GB Intel m.2, 2TB Toshiba, 1TB Toshiba

(#1268) sonar válasza Greg Lacy (#1267) üzenetére


sonar
addikt

Dobj egy screenshotot

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1269) Greg Lacy válasza sonar (#1268) üzenetére


Greg Lacy
csendes tag

Nem tudok screenshot-ot készíteni, ez a HDD Regenerator hibakeresésére jelent meg, mert hibás szektorokon kívül ezeket az ún. delay-eket is feltudja kutatni és megprószálni a javításukat.
Angol fórumokon írnak róla, de sajnos webfordító és google is sz*r*l fordít :D

Gigabyte Aorus Gaming 3, Core i5-8400, 16GB DDR4 2400MHz HyperX Fury, GTX1660 Super 6GB, 500GB Intel m.2, 2TB Toshiba, 1TB Toshiba

(#1270) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!
Lenne egy 4Gigás pendrive-om ami eddig tökéletes volt, de előző hétttől fogva nem ismeri fel a gép. 3 különböző gépben is ki lett probálva, egyik se ismeri fel, mindegyik azt irta h telepités sikertelen vt. furcsa, h elvben nem történt vele semmi, egyik naprol a másikra csinálja ezt olyna gépeken amiken éveken keresztül jó volt. formázni se tom, mível ugy enem látja. mit lehetne vele kezdeni?

(#1271) petkestibor válasza sonar (#1261) üzenetére


petkestibor
csendes tag

Az 1. problemat nem sikerult megoldani,egyszeruen nem adja be a dvd lejatszo a pendriveot csak keresi...keresi...

(#1272) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Tegnap vasaroltam egy Kingstone Datatraveler G2 16GB-os pendriveot a tesomeknak. Akartam nekik par csaladi videot atmasolni es ledobbenve tapasztaltam, h a 1,4GB-os filet 20 perc alatt sikerult atmasolnom a latptopom usb 3.0-as portjan keresztul. (eloszor leformaztam tuti ami fiz alapon)
Szar a pendriva vagy...? sajat pendriveom nincs (kuldo HDD-t hasznalok) igy nem tudom tesztelni.

Esetleg van v.mi programi amivel tesztelhetem vagy javithatom a dologot vagy szimplan vigyem vissza?

Tipp/otlet?

(#1273) sonar válasza No.01 (#1272) üzenetére


sonar
addikt

Pl.: Atto disk benchmark - benchmark
HD Tune - benchmark
H2 Testw - block test
check flash - block test

Formázd NTFS-re és úgy használd, legalábbis ha fontos a sebesség ;)

üdv: sonar

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1274) Noxy válasza No.01 (#1272) üzenetére


Noxy
veterán

USB Flash Drive Speed Tests - Any Drive Size

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1275) No.01


No.01
őstag

Koszonom de ugytunik ez NTFS-en sem jobb :( nagyon csalodott vagyok!
Az uzletben ahol vettem 2-en is ilyet hasznaltak (nem kamu mert mutattak) es azt mondtak, h ami meg regi USB-s azokbol ez az egyik legjobb... 12EUR volt ugy gondoltam jo vetel...

Lassan nekem is kell majd egy Pendrive de az ezek utan csakis USB 3-as lehet.

Koszonok mindent megyek "odaat es rakerdezek mit is ajanlanak.

Mindenkinek kellemes hetveget

(#1276) G.:.R


G.:.R
csendes tag

már korábban irtam de bemásoltam ujra mert nem kaptam választ és bosszant a dolog

. olyan problémám lenne hogy haverom adott egy pendrive-t hogy kezdjek vele valami mert nem olvassa be neki a dvd lejátszó. de nem tudom mit kezdjek vele mivel nekem a tv-m felismeri amugy fat32be és elvileg az a jobb ilyen téren. dvd lejátszónál is lehet olyan mint telefonnál hogy pl a 16gigásat(mert ez az) már nem is meri fel??

Az élet nemi érintkezés útján terjedő fertőzés, amelynél a halálozási arány 100%.

(#1277) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az mitől van, hogy a pendriveomat csak USB 2-es slotba ismeri fel, USB3-ban nem?

Egy 32 GB-os USB 3-as Corsair Voyager-ről lenne szó.

2 gépen is próbáltam.

(#1278) Vasinger! válasza Vasinger! (#1277) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Készítettem egy h2testw-t is, ez lett a vége:

Warning: Only 30515 of 30607 MByte tested.
The media is likely to be defective.
29.7 GByte OK (62494716 sectors)
2 KByte DATA LOST (4 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
2 KByte corrupted (4 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x000000067eb3ae18
Expected: 0x13c421af62d30201
Found: 0x13c421af62c30201
H2testw version 1.3
Writing speed: 21.9 MByte/s
Reading speed: 30.5 MByte/s
H2testw v1.4

Mehet a gariba?

(#1279) sonar válasza Vasinger! (#1277) üzenetére


sonar
addikt

Két dolog.
Az USB3 visszafele kompatibilis, tehát fel kéne ismernie. Én azt mondanám,hogy ott hw hiba van. És nyugodt szivvel vinném vissza gariba.

#1276 - esetleg a pendrive-ról vmi bővebb infó? Nem biztos, hogy a forumozókban van mindig a hiba ha nem kapsz választ

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1280) Vasinger! válasza sonar (#1279) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát próbáltam mindkettő gépben USB3-as és USB2-es portban is. Eddig mindegyikben működött, most már csak USB2-ben.

Már másodjára hal be, tehát lehetőleg megpróbálom nem legariztatni, hanem kicserélni egy A-DATA-ra...

(#1281) sonar válasza Vasinger! (#1280) üzenetére


sonar
addikt

ADATA-t tudom ajánlani, fél éve használok egyet és nagyon meg vagyok vele elégedve

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1282) autumn


autumn
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a 8 gigás Kingston pendrive-ommal kapcsolatban. Usb-re dugva jelzi a számítógép hanggal, hogy fogta az adást, azaz érzékeli a pendrive-ot (és a pendrive is villog egyet), de a commanderben drive not found-ot ír ki, a saját gépben pedig: A meghajtóban található lemez nincs megformázva. Megformázza most?
Ez meg mi a fenét jelent, meghalt a pendrive-om? Ha igen, mi a fenétől, ma töbször használtam, nem volt vele semmi gond. Az adatoknak annyi, amik rajta voltak vagy van valami módszer, amivel le lehet szedni őket?

Köszönöm a választ előre is!

mimó

(#1283) sonar válasza autumn (#1282) üzenetére


sonar
addikt

Jó esetben Rotty a filerendszernek.
Rosszabb esetben ennyi volt a pendrive-nak.

Sok mindent nem tudsz tenni. Keresel egy recovery progit és megnézed azzal vissza tudod-e nyerni a tartalmakat. Ha nem látja a progi akkor egy quick! format - lehetőleg ugyanolyan filerendszerűre mint amilyen előzőleg volt!
És utána próbálkozni a recovery-vel.

Ha linuxot használsz akkor még a művelet előtt megpróbálnék dd-vel egy full backupot csinálni a drive-ról mielőtt nekifognék.

priviben ird meg, hogy helyileg merre tartózkodsz. Ha közel vagyunk egymáshoz akkor lehet tudok segíteni.

üdv: sonar

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1284) akos3


akos3
addikt

#1270-re vki? Még mindid értetlenül állok a probléma elött. V végleg meghalt?

(#1285) sonar válasza akos3 (#1284) üzenetére


sonar
addikt

Nagyon úgy néz ki.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1286) akos3 válasza sonar (#1285) üzenetére


akos3
addikt

hmm :U :(

(#1287) sonar válasza akos3 (#1286) üzenetére


sonar
addikt

szedd szét hátha csak a forrasztás engedte el.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1288) playnsmile


playnsmile
csendes tag

Sziasztok!
Ha esetleg már volt egy ilyen kérdés, akkor bocs nem találtam meg.

Van egy SanDisk Cruzer Edge 16 GB-s pendrive-om, az vele a probléma, hogy asztalin egy ideig megfelelően működött, most azonban csak annyit csinál, hogy belassítja a saját gépet cserébe nem lehet se megnyitni, se formázni. Tc nem tud rá kapcsolódni, kiadni a rendszer nem engedi mert állítólag az eszköz használatban van. Ami furcsa az az, hogy notin viszont majdnem megfelelően működik, felismeri, meg lehet nyitni, másolni rá, azonban az adatátvitel felénél azt írja ki, hogy az eszköz már nem elérhető. Ntfs-re van formázva. Noti Hp, asztali meg legózott (nem tudom, hogy számít-e)

A segítséget előre is köszönöm!

(#1289) sonar válasza playnsmile (#1288) üzenetére


sonar
addikt

#1273
check flash, h2 testw

ejj de leszokott mindenki a visszaolvasásról :(((

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1290) playnsmile válasza sonar (#1289) üzenetére


playnsmile
csendes tag

Bocs, jobban szétnézhettem volna

Lefut mind a két program és sérült fájlrendszert ír, a chkdsk-et szinte csak feldobja, elolvasni képtelenség, a windows-os ellenőrző progi meg 45 perc után sem csinált semmit, majd befagyott. Kuka vagy esetleg még lehet vele kezdeni valamit?

(#1291) Noxy válasza playnsmile (#1288) üzenetére


Noxy
veterán

"Ntfs-re van formázva."

Ezzel küldted a korai halálba. [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1292) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Vettem a te..oban egy 8 gigás Maxell E100 as pendrivot. kb egy fél órát sem használtam.

Leformáztam. Utána fel akartam másolni pár dolgot. Ilyen össze vissza jelek lettek a mappán meg jópár érdekes kiterjesztésü nevü mappa és cucc.

Most meg azt írja hogy írás védett a pendrive.

Mit lehetne kezdeni,hogy lehet az írás védettséget leszedni?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#1293) Noxy válasza Moonwolf (#1292) üzenetére


Noxy
veterán

1x a vírust kellene leszedni a gépedről.
Pendrive-t meg a Hirens.BootCD alól (mini xp) formázd le.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1294) sonar


sonar
addikt

Ilyen ékezetes megkergülést akkor láttam mikor angol nyelvű Win7/Vista OS ról mindenféle ékezetes karakter akart átmenni FAT32-re. Akkor se mindig. De volt egy két olyan filenév aminél konstansan összehányta magát a filerendszer.
Moonwolf - Meg tudod mondani, hogy milyen OS-ed van és milyen nyelvű?
Illetve a pendrive milyenre volt formázva?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1295) Moonwolf válasza sonar (#1294) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Noxy: Hogy érted hogy (mini xp)?

sonar: Win7 bit, magyar nyelvű. Alapból fat32 es volt, viszont volt crystal disk markal megnéztem lassúnak találtam az írását ezért formáztam le, ugyanúgy fat32 re, na meg volt rajta pár mb nyi adat, amit formázás után eltünt.

Ezenkívül még van két pendrive azok pedig szépen mennek.

Egyébként meg megnéztem két különböző oprendszeren ismerősöknél is és ugyan az volt a helyzet.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#1296) Noxy válasza Moonwolf (#1295) üzenetére


Noxy
veterán

hirens-bootcd-151
Letölt, kicsomagol, ki írod CD-re, be bootolsz vele, mini xp-t kiválasztod.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1297) Moonwolf válasza Noxy (#1296) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Megcsináltam, egyik program sem tudott mit kezdeni vele. Volt amelyik ugyanúgy azt írta hogy írás védett.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#1298) Moonwolf válasza Noxy (#1296) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Na meg még valami olyat ír ki hogy vmi fájl rendszert nem talál.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#1299) sonar válasza Moonwolf (#1297) üzenetére


sonar
addikt

Irtam a topicba több helyen a linux-ot mint alternatív próbálkozási lehetőséget.
Illetve az írás védettre is volt több javaslat.
Próbáld őket végig

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1300) Csak.TnT


Csak.TnT
tag

sziasztok. Van egy Data travel 100G2 pendrive, amivel semmit nem lehet kezdeni.
Nem lehet formázni se semmi, kapacitás 0, de vannak progik amik kiirják hogy 8gb de nem engedi formázni. Valami MBR-t ír, a pendrive úgy romlott el hogy egyik hawerom win7-et akart rárakni vis arróól telepiteni csak nem jól jött össze, azóta csinálja ezt. Nem tudtok valami megoldást? próbáltam már a HP USB disk progit is az azt irja irás védett, se hogy se tudom meg formázni vagy h működjön. előre is köszi

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.