Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1101) david9999999


david9999999
tag

Sziasztok!
A következő problémám lenne. Adott egy verbatim 8gb-os pendrive amin van két film. Mindkettő lejátszható tökéletesen működik viszont a pendrive-ra se le se föl nem tudok másolni. Ha megpróbálom formázni a windows azt írja a művelet sikertelen. Ha bárkinek van valami ötlete szívesen fogadom. Előre is köszi a segítséget!

(#1102) sonar válasza david9999999 (#1101) üzenetére


sonar
addikt

Próbáld meg ezt: #1078

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1103) david9999999 válasza sonar (#1102) üzenetére


david9999999
tag

Rendben, köszi!

(#1104) mulu


mulu
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám akadt egy pendriveal, hogy több gépről másoltunk rá pdf fileokat és egyszer csak mikor újra használni akartuk a pendrive-ot már egy bizonyos INK file típusba jelenítette meg a pdf fileokat. 10gépből 8nál INK típusba jeleníti meg.
Utána olvastam mi is lehet ez az INK ez egy parancsikonnak felel meg.
Esetleg ha valakinek van ötlete hogy miért jelez minden filet több gépen is INK típusunak többszöri formázás után az PLS írjon.

Köszi!

(#1105) sonar


sonar
addikt

Szerintem ott a másolással lesznek gondok.
Próbáld meg, hogy felteszel egy totalcmd-t és azzal másolsz.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1106) jeska


jeska
tag

Szevasztok olyan problémám lenne hogy van 1 KingstonDataTraveler 108 (7442 MB) 8 gigás pendrájvom és 1 ik haverom álitott rajta vslsmit hogy lehessen rá rakni 4 GB nál nagyobb fájlokat és azota nem másol rá olyan sebességel mint előtte most csak 3mb/s kel másol olvasni viszont 15el olvas és nem tudom visszacsinálni akármilyen fájlrendszerbe formázom nem másol rá gyorsabban:S
segitségeteket szeretném kérni hogy hogyan lehetne megcsinálni ha lehet egyáltalán
köszi előre is!!!

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#1107) sonar válasza jeska (#1106) üzenetére


sonar
addikt

win alatt diskparttal formázd meg NTFS-re 4096-os szektor méretűre [link]
Vagy a lemezkezelőben is meg tudod csinálni ha nem szereted a parancssort

Vagy utolsó opcióként, Linux alatt a disk utility-vel, kicsit visszaolvasva megtalálsz minden infót hozzá.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1108) jeska válasza sonar (#1107) üzenetére


jeska
tag

Köszönöm a segítséget jó lett!!!:):)

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#1109) Zeusz30


Zeusz30
csendes tag

Sziasztok!
Nekem nem ment a linuxos alkotás, sose használtam még.
Küzdöttem néhány kört, de nem sikerült.
Aztán ráleltem [erre] a progira és láss csodát sikerült particionálni és formázni.
Egy Kingston Datatravel 8GB volt az egyik (látta a gép, de mindig formáztatni akarta mielött használatba vetted, de megvolt a mérete), és a halottabb Emtec 8GB (látta a gép, hogy valamit bedugtál, de 0 volt a mérete) is helyrejött.
Gondoltam megosztom veletek.

Email címem: boldiviktor@gmail.com Tel.: 06204863690

(#1110) hege1989


hege1989
tag

Sziasztok!

Van egy pendrive-on ami minden particionálási és formázási műveletre azt írja, hogy a lemez írásvédett. Linuxon is próbáltam, de semmi. A pendrive-on nincs írásvédetté tevő kapcsoló.

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#1111) kirusz1 válasza hege1989 (#1110) üzenetére


kirusz1
őstag

1 hszt olvass vissza

(#1112) hege1989 válasza kirusz1 (#1111) üzenetére


hege1989
tag

Ilyenekkel már próbálkoztam, de azért leszedtem és kipróbáltam ezt is. A program bejelenti, hogy megcsinált mindent meg minden jó és szép csak a valóságban nem történik semmi. Egyszed "Bad Disk"-nek nevezte a neve helyett a pendrive-ot amikor beolvasta.

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#1113) hopkinss


hopkinss
csendes tag

Üdv

adott egy 16gb verbatim pendrive, félig volt adatokkal, egyik gépről tettem át a másikba és eltüntek az adatok róla, illetve a könyvtárak nevei megmaradtak csak parancsikonok lettek, kivüről nézve a pendrive tulajdonságaiban a adatmenyiségre mutatja hogy ott vannak az adatok, fele foglalt az adathordozónak, tudtok valami segédprogramot amivel esetleg helyre lehet állítani az adatokat pendrive-ról

előre is köszi a segítséget...

(#1114) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Van értelme/előnye egy alapból fat32 es 32gb os pendrivot át formázni ntfs re hogyha nem másolok rá 4 gb nál nagyobb cuccokat?

A választ előre is köszönöm!

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#1115) sonar válasza Moonwolf (#1114) üzenetére


sonar
addikt

Ha ragaszkodsz a FAT-hoz akkor formázd exFAT-ra.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1116) randras


randras
veterán

Helló!

Valamelyikőtök tud abban segíteni, hogy mi a szerepe a kvarc oszcillátornak egy pendrive-ban? :U

:R

(#1117) sonar válasza randras (#1116) üzenetére


sonar
addikt

Dógozik rajta egy mikrovezérlő és annak az órajelét szolgáltatja.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1118) randras válasza sonar (#1117) üzenetére


randras
veterán

Köszi! :R

(#1119) petiked válasza sonar (#1078) üzenetére


petiked
tag

Szia!

Vmiért nem tudtam telepiteni az Ubuntut - most proballtam, sem live modban futtatni, lehet h rossz verzióm volt/van.. de ez elvileg segitett:

"Microsoft has introduced some changes into Windows XP Service Pack 2 that allow an administrator slightly more granular control over how USB removable drives are handled. A new storage device policy named WriteProtect makes it possible to prevent all removable USB drives from being written to. They will still act as readable devices, but they cannot be written to.
The new policy is set in the Registry in

HKEY_LOCAL_MACHINE\System Current\ControlSet\Control\StorageDevice\Policies, as a DWORD named WriteProtect.

When set to 1, all USB removable drives are write-protected. When set to 0 (or when the DWORD entry is removed entirely), USB drives can once again be written to. This is a machine-level setting and not a user-level setting."
Köszi azért és még ha szerzek normális ubuntut, és sikerül akkor kiproballom, mert már 1x tudtam másolni a pen drive-ra, de most megy a teljes formázás, mert a gyorsformázásnál kiírta a win 7: sajnos nem tudta befejezni a formazast...

Köszi és üdv.
Peti - hátha segit a link másoknak is

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#1120) petiked válasza petiked (#1119) üzenetére


petiked
tag

1x tudtam rá másolni, gondoltam formázom, gyorsformázás-t nem tudta befejezni, a sima formázás meg nem megy, semmi sem történik, particio programmal sem tudom, sem létrehozni sem formázni - össze fogom törni, irtó idegesítő, lefagy, meg kiírja h írásvédett.....

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#1121) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam egy hasznalt Kingston Data Traveler 150 64GB-os pendrive-ot.
Lefutattam rajta egy tesztet (Check Flash 1.16.1) es talalt tobb mint 8000 hibat.
Viszaolvasva talaltam, hogy a Kingston UFD_Recovery tool V1.0.1.3 jo lehet, de kicsomagolas kozben keri a V1.0.1.4-et, szoval nem tudom hasznalni.

Szerintetek mit kellene csinalnom a pendrive-val, formazzam le vagy van valami egyeb javito program ami segithet?

Elore is koszi a segitseget!

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#1122) sonar válasza Rollee (#1121) üzenetére


sonar
addikt

#1056 - szerintem fake pendrive-ot vettél...
A linken található progival nézd meg, hogy valójában mekkora a pendrive.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1123) kirusz1 válasza sonar (#1122) üzenetére


kirusz1
őstag

Akkor mi is ugy jártunk?Melohelyen rendeltünk egy jópárat 64 gb bontatlan crosair pendrivet 4000 ért.valakinek el sem indult,valakinek format c a virustól,nekem meg teleirtam és a mappák üresek voltak.tudnál irni bövebben mi ez az átverés?előre is köszi :R

(#1124) Rollee válasza sonar (#1122) üzenetére


Rollee
aktív tag

Igen fake:[link]
Koszi a segitseget!

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#1125) sonar válasza kirusz1 (#1123) üzenetére


sonar
addikt

Nem tudom pontosan mire gondolsz. Igazából mézesmadzag, jó áron árulják és sokan beugranak.
Ha jól tudom akkor az az IC ami a címzésért felel az van meghackelve, hogy többnek mutassa magát, mint amekkora.
Számla ellenében meg pénz vissza és jó messzire elkerülni azt a helyet ahonnan rendeltétek.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1126) kirusz1 válasza sonar (#1125) üzenetére


kirusz1
őstag

Számla nincs kinábol jött vhonnan az enyém már a kukában landolt emailba azt irtá felejtsük el a cserét.arra gondoltam hogy elmagyarázod az átverést fentebb irtál vmi virusrol is

(#1127) sonar válasza kirusz1 (#1126) üzenetére


sonar
addikt

Sajnos ezeket a kínai webshopokat fenntartással kell kezelni.
Nem minden arany ami fénylik...

[link]
Elvileg a valós méretet vissza lehet nyerni: [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1128) horicsa6


horicsa6
csendes tag

Sziasztok bocsi nem igazán tudom hogy hova kéne írnom a problémám.
Az a helyzet hogy nagyon kéne a pénz és eladnám a gépem viszont nem működik rajta 1db USB sem :S "Intel(R) N10/ICH7 Family USB2 Enhanced Host Controller - 27CC"
Alatta 8 db unknow device van. nincs bedugva pednrive semmi az USB be.
Probáltam a chipset frissitését telepítését. Újra raktam a gépet semmi változás sajnos így nem igazán tudom eladni. Másfél éves gép Intel alapú. Hátul 4 DB elől 2DB USB van 1iksem jó ha rá dugom az mp3am villog szóval áramot kap de itt meg is állt a tudomány. Egésznap googlezek és próbálgatok minden félét de semmi változás!
VALAKI SEGÍTSEN NAGYON FONTOS LENNE.
Aki segít megoldani a problémát meg hívom 1 sörre ! :) Üdv Ricsi

Rendszer Infó OP rendszer Windows 7 32 Bit
ASrock g31m-vs2 alaplap. Sajnos a pci USD kártya nem megoldható mert 1 db slot és ott pedig a hanghártya van. :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( http://prohardver.hu/dl/upc/2012-05/29/384381_gj2wjyahliyt3llv_nevtelen.png

(#1129) PH 5.5 válasza horicsa6 (#1128) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Alaposan nézd át az összes usb aljzatot, hogy nincs-e sérülés, elhajlott érintkező bennük. Esetleg húzd le az alaplapról a front usb kábeleit, gyakran okoznak kellemetlen meglepetést.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1130) horicsa6 válasza PH 5.5 (#1129) üzenetére


horicsa6
csendes tag

Üdv Próbáltam semmi nem történik ugyan úgy megjelenik bekapcsoláskor a buborék 8 szor. pedig csak 6 Usb található a gépen és ha lehúzom az előlapi 2-t akkor az csak 4. nem értem :/

(#1131) kirusz1 válasza horicsa6 (#1130) üzenetére


kirusz1
őstag

Esetleg egy bios reset vagy bios frissités?(csak tipp)

(#1132) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Most vettem egy sandisk cruzer fit 16gb-os pendrive-ot.
Olyan gondom van,hogy a rajta lévő gyári dolgokat töröltem,így a sajátgépben ilyen hülye inkon jelenik meg mellette,nem a gyári kép.
Hogy tudnám ezt lecserélni? (akár az alap windows-os is jó lenne)

Üdv.

(#1133) PH 5.5 válasza horicsa6 (#1130) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Ahogy előttem is írták, érdemes megpróbálni egy bios resetet és frissítést.
Azt is meg lehet próbálni, hogy a kikapcsolt gépre rádugsz egy pendrive-ot, elindítod a gépet, nyomkodod az F11-et, akkor bejön a boot menü. Ha ott látszik az usb eszköz, akkor inkább szoftveres probléma van. Ha nem, akkor valószínűleg az usb vezérlő szállt el.
Esetleg még megnézheted linux live cd alatt is.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1134) sonar válasza szata.68 (#1132) üzenetére


sonar
addikt

Formázás esetleg? :F

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1135) terencehill


terencehill
tag

Sziasztok!
lehet nem jó helyre írom de nem találtam jobbat.
szóval az lenne a kérdésem, hogy ha az alaplapon van usb 2 és usb 3 port is akkor számít hogy melyiket használom pendrive esetében ami nem usb3-as vagy mind1
és még hogy egy usb3 pendrive mennyivel gyorsabb mint egy sima?

---

(#1136) sonar válasza terencehill (#1135) üzenetére


sonar
addikt

Érdemes lenne elolvasni az oldalon megjelent cikkeket / teszteket.
[link]
[link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1137) szata.68 válasza sonar (#1134) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi. Igen,segített az is,meg közben találtam egy jó leírást,ami alapján egyedi ikont is tudok tenni hozzá. :)

(#1138) sonar válasza szata.68 (#1137) üzenetére


sonar
addikt

Autorun.inf ?
Nem javaslom, igaz, hogy szép meg minden, de sok virusirtó azzal kezdi, hogy kicsapja.
(autorun-os virusok ellen meg Panda USB Vaccine)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1139) szata.68 válasza sonar (#1138) üzenetére


szata.68
senior tag

Igen,az. Hát ez nem túl jó hír. Nálam Nod van,az nem bántja.
De akkor ha pl el akarom kérni a Proftól az előadást,és az ő gépe vírusnak nézi,akkor kinyírja? :)

(#1140) Junnuh1


Junnuh1
csendes tag

hello

Az lenne a problémám, hogy elhajlott a pendrivom usb csatlakozója és az egyik "fém rúd" leszakadt, illetve csak a pendrive felöli része, az usb csatlakozón rajta maradt.
A problámámaz , hogy pár percig nem vettem észre és ellégé felforrósodott. Ez mitől lehetett illetve ettől sérülhettek e az adatok.
A másik kérdés az lenne, hogy szerintetek egy mobiltelefon szerviznél megtudnák e oldani ezt a forrasztós dolgot?
köszi

(#1141) sonar válasza Junnuh1 (#1140) üzenetére


sonar
addikt

Bárki tud segíteni akinek van forrasztó pákája.
Ha esetleg zalai v vasi vagy akkor akár engem is kereshetsz

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1142) Junnuh1 válasza sonar (#1141) üzenetére


Junnuh1
csendes tag

Kösz, a választ
Egyébként tegnap oda nyomtam egy műanyag darabbal és működött és a fájlok is rajta voltak. igazából amiatt aggódtam hogy olyan forró volt hogy nem lehetett megfogni, de úgy tűnik semmi baja nem lett

(#1143) terencehill


terencehill
tag

ma ezt írta ki a pendrive -om, ilyenkor mit tudok csinálni van egy csomó fontos dolgom rajta. eddig minden nap rendben tudtam használni erre most ezt írta ki, próbáltam másik gépen is ott is ugyanezt írja.
van rá valami mód hogy letudjam menteni az adatokat róla?

---

(#1144) sonar válasza terencehill (#1143) üzenetére


sonar
addikt

Live linux alatt illetve XP alatt próbáltad?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1145) terencehill válasza sonar (#1144) üzenetére


terencehill
tag

csak win7-em van :F

---

(#1146) PH 5.5 válasza terencehill (#1143) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

A GetDataBack for FAT ilyenkor általában segít.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1147) CsabaTompa válasza terencehill (#1143) üzenetére


CsabaTompa
tag

Nekem is ugyanezt írja ki, pár napja csak.
De csak az én gépemen. Minden más gépen tökéletesen működik.
Ha találtál rá megoldást, megosztanád velünk.

(#1148) shteer


shteer
titán

silicon power usb3 16GB

pc-be dugva nem jelenik meg meghajtóként, lemezkezelő nem kapcsolódik csak eltávolítás után
tv-be bedugva az látja a rajta lévő filmeket és fájlokat, filmeket hibátlanul játsza

mit tegyek? :R

..szerintem jónak tűnik

(#1149) sonar válasza shteer (#1148) üzenetére


sonar
addikt

PC-n milyen OS van?
(esetleg másik OS-sel, pl linux?)
Vagy ki van kopva az USB csatid, másik aljzat másik PC...?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1150) shteer válasza sonar (#1149) üzenetére


shteer
titán

amatőrnek azért ne nézz ;]

pc mellett a 2 netbookon is ez a helyzet - egyik XP, másik W7
linuxot csak hírből ismerem, de nem látok más lehetőséget én sem

..szerintem jónak tűnik

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.