Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1701) stranger28


stranger28
addikt

Üdv!

Pendrive fogta magát és írásvédett lett, szóval gondolom vége. Olvasni tudom, így lementettem róla a dolgokat, viszont elég érzékeny infók vannak rajta, amiket nem tudok törölni sem így. Valahogy le tudnám pucolni, mielőtt elmegy gariba, vagy csak kalapáccsal?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1702) david200000 válasza stranger28 (#1701) üzenetére


david200000
csendes tag

Sajátgép>jobbegérgomb>kezelés> lemezkezelés> pendrájvod> töröld a particiot> hozz ujra uj particiot> formázd meg> és utánna jónak kell lennie.

Soha ne mond. hogy soha

(#1703) stranger28 válasza david200000 (#1702) üzenetére


stranger28
addikt

Második dolog volt, amit próbáltam vele.

(#1704) nyurga82


nyurga82
tag

Szisztok!
Tudtok ajánlani olyan 16-32GB-os pendrivét amire fel lehet venni Samsung LED tévével? Használja valaki ezt a funkciót? Köszi.

(#1705) tomee007007 válasza nyurga82 (#1704) üzenetére


tomee007007
őstag

Üdv!

Én egy Kingston DT R 16GB-ot használok Samsung LED tv-hez, nekem bevált...előtte egy DT Elite-m volt de az meghalt...kb. csak a tv-re rádugva használtam (felmerült már az itt a topikban, hogy esetleg ezek a tv-k nem tesznek jót az új usb 3-as peneknek, de ki tudja, biztos ami biztos én csak akkor húzom ki a tv-ből, ha az ki van kapcsolva....).

(#1706) david200000 válasza stranger28 (#1703) üzenetére


david200000
csendes tag

Akkor próbáld meg az UBUNTUval.

Soha ne mond. hogy soha

(#1707) drr


drr
őstag

Sziasztok!

Ilyenkor mi van? Sajna rosszul sikerült a képernyőkép, de látszik kicsit, hogy az összes lehetőség sötét, vagyis nem elérhető...

[ Szerkesztve ]

(#1708) stranger28 válasza david200000 (#1706) üzenetére


stranger28
addikt

Közben találtam egy gyári okosságot, azért köszi. :K

(#1709) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok

Van egy Kingston 16gb-os pendrive-om és mikor csatlakoztatom a géphez azt írja ki, hogy használat előtt formázni kell. Ha formázni akarom kiírja, hogy a Windows nem tudta befejezni a formázást. Így használhatatlan, mit lehet vele tenni?

(#1710) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Lehetséges olyan, hogy egy Pendrive megzavarja egy Notebook USB3 vezérlőjét, vagy az alaplapot ?
A pendrive (KingstonDT410) látszólag hibátlanul működik, nem sokat használtam, de Win7 rendszerek alatt néha a naplóban Disk errort, azaz vezérlési hibát jelez,(de csak csatlakoztatáskor. használat közben nem.) Xp-ben nincs ilyen. usb tesztprogik szerint is ok.
Egyik nap amikor bedugtam a notiba, (egymás után 3x próbáltam) elkezdett maxon pörögni a cpu ventilátor, hőfok maradt 44°C ilyenkor nem is szokott még bekapcsolni, nem volt indokolt, hogy teljes fokozatra váltson 4900rpm. Kihúzás után 1-2perc múlva helyreállt. Utána párszor még próbálgattam, nem jött elő a jelenség, de nem szeretném, ha gond lenne.
Amennyiben mégis lenne valami kis gondja a vezérlővel, az okozhat kárt egy notebookban? Mivel lehetne egy pendrive vezérlőjét tesztelni?

[ Szerkesztve ]

(#1711) david200000 válasza lowzor (#1709) üzenetére


david200000
csendes tag

UBUNTU alatt próbáld meg lementeni a cuccaidat... Utánna ott már formázhatod...
Nekem is ilyesmi problémám volt, de az UBUNTU megoldotta...
Neked is ajánlom...

Üdv Dávid

Soha ne mond. hogy soha

(#1712) david200000 válasza Krystal_s (#1710) üzenetére


david200000
csendes tag

Ez a proci hűtő felpörgött egy kicsit gyanús.. Pont akkor pörög fel mikor bedugod a pendriveodat?
Elromolhat a noti, de ennek a valószínüsége nagyon csekély.

Üdv Dávid

Soha ne mond. hogy soha

(#1713) lowzor válasza david200000 (#1711) üzenetére


lowzor
veterán

A cuccokat már lementettem egy progival, csak a pendrive-ot nem tudom formázni, így használni sem :(

(#1714) csabex19


csabex19
csendes tag

Sziasztok!
Adot 1 db 4 gb os pqi pendrive . probléma következö : ,
hogy ez mért van kb ugyan ugy mint másoknál egyszer csak el szált

[ Szerkesztve ]

(#1715) Krystal_s válasza david200000 (#1712) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, igen, pont akkor pörgött fel. Érdekelt, hogy minden csatiban naplózza-e a Win7 a Disk error-t és akkor dugtam az egyik USB3-ba, azután hirtelen maxon kezdett pörögni a cpu venti, gyorsan leválasztottam a pent, kb még 1-2 percig maxon pörgött, majd helyreállt. Utána megint csatlakoztattam és újra ua a jelenség még 2x. Azóta viszont egyszer sem csinálta (kb 8x próbáltam), csak a Disk error naplózás van, (de az sem mindig),amikor csatlakoztatom azt a pendriveot a géphez. Event id 11 és nagyon ritkán 51. Xp-s gépeken egyáltalán nincs ilyen naplóbejegyzés, a másik Win7-es gépen néha van. Mióta megvettem azt a pendriveot, az első perctől kezdve ilyen volt, hogy néha csatlakoztatáskor a Win7 eseménynaplóban Disk error-t ír. Működés közben, írás-olvasás teljesen hibátlan.

(#1716) david200000 válasza Krystal_s (#1715) üzenetére


david200000
csendes tag

Win XP nél rendesen megy minden? USB 3-as porta XP-n rádugtad? Akkor csinàlta?
Ha ott nem csinálta akkor lehet hogy win 7 újratelepítése megoldhatja a problémát, ha nem oldotta meg akkor nem tudom mi van a gépeddel.

Üdv :DDD

Soha ne mond. hogy soha

(#1717) david200000 válasza lowzor (#1713) üzenetére


david200000
csendes tag

Bocsi, de minek progival szarakodni mentésnél ha UBUNTU-val szinte mindent tudsz csinàlni?

Soha ne mond. hogy soha

(#1718) tomee007007 válasza david200000 (#1717) üzenetére


tomee007007
őstag

nem mindenkinek van otthon ubuntu.....:)

(#1719) kisfer


kisfer
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a 4 gigás Kingston pendrive-ommal kapcsolatban. Usb-re dugva jelzi a számítógép érzékeli a pendrive-ot (és a pendrive is villog egyet), de a commanderben drive not found-ot ír ki, a saját gépben pedig: A meghajtóban található lemez nincs megformázva. Megformázza most?
Ez meg mi a fenét jelent, meghalt a pendrive-om? Ha igen, mi a fenétől, nem volt vele semmi gond eddig. Az adatoknak annyi, amik rajta voltak vagy van valami módszer, amivel le lehet szedni őket?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#1720) lowzor válasza kisfer (#1719) üzenetére


lowzor
veterán

Én a GetDataBack for NTFS nevű progival letudtam szedni az enyémről az adatokat.

(#1721) kisfer válasza lowzor (#1720) üzenetére


kisfer
aktív tag

Értem, és akkor mit kéne csinálnom most,formázzam le a pendrivot és küldjem rá ezt a programot?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#1722) lowzor válasza kisfer (#1721) üzenetére


lowzor
veterán

Ha leformázod, akkor letöröl mindent.

(#1723) kisfer válasza lowzor (#1722) üzenetére


kisfer
aktív tag

Akkor meg mit kéne csinálni,te h csináltad írd már le részletesen? :R

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#1724) Csaba.no1


Csaba.no1
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Adott egy Maxell 16GB-s új pendrive 2x volt használva, egyik napról a másikra csak 3,99MB-nak látja saját magát. Megformáztam már mindenhol, mindenféleképpen még Linux alatt is és a hiba állandó. Az lenne a kérdésem, hogy ez így kuka, vagy tudtok-e bármiféle szoftvert ami tudna esetleg kezdeni vele valamit?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,
Csaba

(#1725) tomee007007 válasza Csaba.no1 (#1724) üzenetére


tomee007007
őstag

Vidd vissza garanciába...

(#1726) Csaba.no1 válasza tomee007007 (#1725) üzenetére


Csaba.no1
tag

Szia!

Ez sajnos nem megoldható, ezért is fogadnék bármilyen ötletet vagy megoldást.

Üdv,
Csaba

(#1727) tomee007007 válasza Csaba.no1 (#1726) üzenetére


tomee007007
őstag

Ha van esetleg valamilyen telefonod, vagy tableted, ami otg kábelen keresztül felismer usb eszközt, akkor azon próbáld meg formázni, nekem már volt, hogy ez segített.

(#1728) Csaba.no1 válasza tomee007007 (#1727) üzenetére


Csaba.no1
tag

Köszönöm az ötletet megpróbálok beszerezni hozzá egy ilyen kábelt. :)

(#1729) lowzor válasza david200000 (#1717) üzenetére


lowzor
veterán

Most egy Androidos táblagéppel próbáltam megformázni, az sem tudta. Szerinted akkor az Ubuntu megtudná? Mert nincs kedvem feleslegesen azzal szórakozgatni.

(#1730) david200000 válasza lowzor (#1729) üzenetére


david200000
csendes tag

Igen az ubuntuval mindent meg lehet csinálni. Még szervernek is jó az UBUNTU...

Soha ne mond. hogy soha

(#1731) stefyY


stefyY
őstag

Barátnőm vett egy ilyet. Nos mivel a feje "csupasz", ugye nem védett, lehet valami baja hosszú távon? Pl. a kosztól, ilyesmi...köszönöm előre is.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#1732) david200000 válasza stefyY (#1731) üzenetére


david200000
csendes tag

Nem lehet baja a kosztól, de semmi mástól se.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mond. hogy soha

(#1733) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Van egy 4-5 éves 8 Gb pendrivom, amit már egy ideje nem használtam. Most bedugtam a gépbe, azt írja ki hogy formázzam, de azt meg nem engedi, mert állítólag írásvédett.. :(

mit tegyek?? Illetve milyen formázással próbálkozzak?

[ Szerkesztve ]

(#1734) david200000 válasza csmat (#1733) üzenetére


david200000
csendes tag

UBUNTU-t próbáld meg. Szinte mindent visz. Fehlettebb mint a win szarok.

Soha ne mond. hogy soha

(#1735) csmat válasza david200000 (#1734) üzenetére


csmat
senior tag

Most próbálok felrakni egy linuxot egy másik pendrávra a linux live usb cratorral, de nam akar működni.. :W

(#1736) david200000 válasza csmat (#1735) üzenetére


david200000
csendes tag

LILI usb creatorral csináld meg?

Letőltöd az ubuntud és live linuxxot csinálsz.
BOOT menüben kiválasztod a pendriveodat.
LIVE módként indítod.
Utánna elindult.
Ezután tudod a teendőket?
Én már egy fél éve biztos, hogy nem használtam LIVE USB-t.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mond. hogy soha

(#1737) galex6


galex6
csendes tag

Hello. Lenne egy olyan problémám hogy van egy Kingston DT101 G2-es 16 GB-s Pendrivom és eddig tökéletesen felismerte a DVD lejátszó, de múltkor át kellett formáznom NTFS-re egy időre, és most már párszor formáztam FAT 32-re és mégse olvassa a DVD. Megoldás?

(#1738) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok!

Van két pendriveom. Mind a kettő 8 gigás, kingston. Windowst akarok róluk telepíteni, de sehogysem sikerül... Az egyikre el sem hajlandó kezdeni a másolást a windowstool, a másiknál 905 körül abbahagyta és most fel sem ismeri a gép. Mi a túrót tudok velük kezdeni? Előre is köszi

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#1739) Vismajor01 válasza Vismajor01 (#1738) üzenetére


Vismajor01
addikt

az egyik pendrivera azt irja, hogy hiba az iocetl hívásban
a másikat felismerte, leformáztam parancssorból, most azt irja h szabad terület 0 bájt, foglalt terület 0 bájt

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#1740) david200000 válasza galex6 (#1737) üzenetére


david200000
csendes tag

Lemezkezelèsnél at USB-s pendriveod particioját törlöd majd letrehozol a pendriveodon egy particiot. Megformázod. Örülsz mikor felismeri a DVD-d :DDD

Soha ne mond. hogy soha

(#1741) david200000 válasza Vismajor01 (#1739) üzenetére


david200000
csendes tag

Lemezkezelőben létrehozol a penedet egy új particiot. Megformázod és örülsz annak, hogy ja pendriveod.

Soha ne mond. hogy soha

(#1742) Vismajor01 válasza david200000 (#1741) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ezt most még egyszer kérlek, mert így nem értettem.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#1743) csmat válasza david200000 (#1736) üzenetére


csmat
senior tag

Ez alapján próbálnám csinálni [link], de mikor újra indítom a gépet, azt írja ki hogy nincs oprendszer..

Eddig még sose próbáltam linuxot, foggalmam sincs mit kellene csinálni utána, ha egyáltalán elindulna

(#1744) david200000 válasza csmat (#1743) üzenetére


david200000
csendes tag

LILI creatornal a 4. Lépésben mindent be kell jelölni.

Soha ne mond. hogy soha

(#1745) csmat válasza david200000 (#1744) üzenetére


csmat
senior tag

mindent be is pipáltam..

(#1746) david200000 válasza csmat (#1745) üzenetére


david200000
csendes tag

Akkor nem tudom, hogy mi lehet a hiba oka :(((

[ Szerkesztve ]

Soha ne mond. hogy soha

(#1747) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

AsRock Extreme4-M alaplapomhoz win7 64 bit oprendszeren Kingsto data travellel 8gb-os pendrive azt a jelenséget produkálja, hogy rámásolásnál nagyon gyorsan elszalad szinten 100%-ig a másolás, majd az utolsó részletnél hosszú percekig megakad.

Sőt most már amikor elkészülne, hibát jelez, miszerint nem található a rámásolt fájl.

A pendrive tuti jó, mert ugyan ezzel a hibával visszaküdtem a Kingstonnak már egyet és vadi újat kaptam, ami szintén ezt produkálja.
:W

Régebbi kitolós kingston és más márkák mennek simán a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#1748) david200000 válasza gekkoXT (#1747) üzenetére


david200000
csendes tag

BIOS-t megpróbáltad frissíteni?

Soha ne mond. hogy soha

(#1749) Galdius


Galdius
csendes tag

Helló mindenkinek a problémám a következő lenne Kingstone 4 GB micro sd - egy rasberry pi hajtott meg viszon multkor mikor bekapcsoltam nem akrt bejönni hiba üzenet adott kiderült hogy nemjó valmi a microsd vel kivettem mondom megformázom de semmi nem engedte az image wirtenél aztmondja vagy a formázásnál hogy

erorr 1117

és linux alatt se férek hozzá olyan mintha írásvédett lenne csak olvasni tudom a kartyat semmi mást

előre is köszönöm válaszotokat

(#1750) gasztonlaci válasza Csaba.no1 (#1724) üzenetére


gasztonlaci
csendes tag

Ez a progi helyreteszi a vasat http://mhb.maxell.eu/hu/products/maxell-usb-venture-usb-16gb-venture-39.aspx
Letölt, futtat és ha végzett, formázod a 8Gb-ot. Ezt kell beállítani rajta, nekem jó lett. :C A leírás a progihoz.Azt találtuk, hogy bizonyos Venture USB a két partíciót tartalmaz - az egyik neve "állami" és az egyéb "biztonságos". Sajnos azt vettük észre, a kompatibilitási probléma között ezek a meghajtók, és néhány Windows Vista rendszerű számítógépeken. Ezekben az esetekben csak az egyik meghajtó mutat a "My Computer" - általában a "Secure meghajtót. Ennek következtében nem tud hozzáférni a felhasználói kézikönyveket és a szoftver, amely a "nyilvános" meghajtó, és nem változtathatja meg a partíció mérete lehetővé teszi a hozzáférést a teljes kapacitását.

Kérjük, töltse le a programszervezés és kövesse az alábbi utasításokat, hogy megoldja a problémát:

1.. Csatlakoztassa az USB a számítógéphez
2.. Kérjük, csomagold ki és futtassa a mellékelt programot
3.. Befejezése után húzza ki az USB
4.. Helyezze vissza a USB az USB port
5. Most már tudni használni mindkét meghajtón.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.