Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1001) PH 5.5 válasza feco100 (#1000) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Nekem ilyen van, a 16GB-os változat. Kétszer sikerült visszahozni a halálból, de kizárólag csak a Kingmax UFD Recovery Tool nevű progival. Bár a te esetedben nagyobb lehet a gond, a melegedés szinte biztos jele a zárlatnak, azzal meg már nem nagyon lehet kezdeni semmit. Próbáljátok meg legariztatni (az enyém élettartam-garis, szerintem a tietek is az lehet).

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1002) KingSize


KingSize
tag

Sziasztok, lenne egy problémám van egy sandisk cruzer blade 4gb-os pendrive, egyik nap másoltam rá egy filmet, véletlen megszakadt a folyamat, és most ha bedugom felismeri a gép, de se formázni, se másolni nem lehet rá, próbáltam a hp format toolt- nem segített, mit lehet most tenni? vegyem úgy hogy "meghalt"? :(

A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny aítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak mkénit rdeeözndenk el a btűek: eyeüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen; ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlő, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó

(#1003) feco100 válasza PH 5.5 (#1001) üzenetére


feco100
tag

Köszi a választ!
Ha megtalálom a számlát akkor megpróbálom a garanciát.

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#1004) ametza


ametza
csendes tag

http://noob.hu/2012/02/07/chek_flash_map.JPG

Ezzel mit lehet kezdeni srácok?

Egy 32 GB patriot pendrivról van szó, egyébként minden teszten átmegy, de itt megbukik, és ráadásul folyton ledobja a rendszer? Hogyan lehet javítani ötlet?
Sebessége rendben van 22 megával másol.

[ Szerkesztve ]

(#1005) elektro


elektro
aktív tag

Sziasztok

Az lenne a problémám ,hogy felrakok a pendrive-ra egy filmet és tv-n nézem,de a korábban rajta levő és letörölt fim foltokban visszajön a képbe,ez mitől lehet?

(#1006) ametza válasza ametza (#1004) üzenetére


ametza
csendes tag

Úgy néz ki, hogy a gyártó oldaláról letöltött Formatter_v2.10.0 szoft segített!

(#1007) sunahunter


sunahunter
senior tag

Üdv.

Múltkor írtam, hogy pendrive csatlakoztatásnál kifagyott a gépem.
Mára lett meg a pontos definíció, ami ez, hogy más is tanuljon a hibámból:
A gépem Compaq EVO N610C nem támogat csak 1GB ramot.
Enyém 1.5GB-al megy, fut is szépen az XP.
Viszont külföldi fórumokon megtaláltam, hogy másoknak is hibát jelez az USB 1GB ram felett. Kiszedtem belőle, és láss csodát, 1GB-al csodálatosan kezeli a pendrájvokat....

Most csak az a kérdés, hogy van-e valami XP-s program, amivel a RAM kivétele nélkül le tudom tiltani az egyik slot-ot. Biosban nincs ilyen opció.

(#1008) csabyka666 válasza sunahunter (#1007) üzenetére


csabyka666
addikt

BIOS frissítéssel esetleg?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1009) sunahunter válasza csabyka666 (#1008) üzenetére


sunahunter
senior tag

Nincs frissebb:(

(#1010) Yam78


Yam78
csendes tag

Üdv!
Volt már egy pár pen-em, és mindegyik tökéletesen működött. Ez meg vadi újan, kiírja, hogy helyezzen be lemezt a meghajtóba. Láttam, sokan vannak ezzel a problémával, de a megoldásra még nem találtam rá, se itt, se itthon. Azóta valaki esetleg rájött? Köszi.

(#1011) csabyka666 válasza Yam78 (#1010) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Formázni nem engedi?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1012) csillagkomp válasza biker (#950) üzenetére


csillagkomp
tag

Üdv. Mindenkinek.

biker kollega írt már egy problémáról, nálam ugyanez a gond:

"van egy pendrive, amire egy virtuális Cd-t készítettek, berakva CD-nek mutatja magát, és a rajta lévő program fut.
Nekem ez nem kell, de használnám a pendrivet, de Win alatt sem, és MAC alatt sem lehet formázni, törölni, semmit, mert szerinte CD, és minden ilyen próba esetén szürke a format/delete menü

Tipp?"

Nem lehet valahogy megoldani?

(#1013) Yam78 válasza csabyka666 (#1011) üzenetére


Yam78
csendes tag

Nem engedi, azt írja, hogy nincs lemez a meghajtóban.

(#1014) csabyka666 válasza Yam78 (#1013) üzenetére


csabyka666
addikt

Az szívás. Sokan küzdünk ezzel a problémával. Sajnos nem tudok segíteni.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1015) csabyka666 válasza csillagkomp (#1012) üzenetére


csabyka666
addikt

Csak egy tipp, nem próbáltam még: PartitionMagic nem látja? Mert ha igen, akkor azzal tetszőleges fájlrendszerre tudnád formázni. Persze célszerű lenne egy DOS alól futtatható PartitionMagic-el próbálkozni, mert a Windows lehet, hogy alapból letiltja a formázást.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1016) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, az történt, hogy megtaláltam egy régebbi pendriveomat, és nemtudtam h miért volt "eltűntetve" :). de már tudom. Írásvédett, és nem tudom levenni róla az írásvédettséget, se formázni, se törölni, se rárakni. 4 gigás ugyhogy azért ha meglehet csinálni nem lenne rossz :) Vkinek vmi ötlete, hogy mivel vehetném le róla az írásvédettséget? :F

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#1017) jooker82


jooker82
nagyúr

Sziasztok
Van egy 16 gb-os pendrivem és pár napja még működött,majd letöröltem róla mindent,most meg azt irja,h formázni kell...de a formázásra kattintva ,ezt közli..a windows nem tudta befejezni a formázást...
win 7 alatt forrmáznám...
Mit lehet tenni?? át kell neveznem,de hogyan?
köszi

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1018) Yam78 válasza csabyka666 (#1014) üzenetére


Yam78
csendes tag

Az én pen drive problémám megoldódott. Visszavittem a boltba, megállapították, hogy hibás, és kicserélték.

(#1019) csabyka666 válasza Yam78 (#1018) üzenetére


csabyka666
addikt

Szerencsés vagy. Ha lenne papírom róla, én is visszavinném.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1020) Roby1981


Roby1981
csendes tag

Sziasztok!
Volna egy 4Gb-os Maxell pendrive-om amiről véletlenül letörölték a lock exe file-t.Tudnátok segíteni,h mit tudok esetleg kezdeni vele?Köszi!

(#1021) paraszt2


paraszt2
csendes tag

szervusztok!
Nekem a következő a problémám. Vettem egy EMTEC márkájú micro csodát: http://www.emtecelectronics.com/products/product.cfm?product=s100
A problémám az ,hogy míg a számítógép szépen kezeli addig a rádiómagnóm lehasal tőle. Pontosabban be se olvassa. A magnónak tudnia kell kezelni 4 gigát, és próbáltam már mindenféle képpen is formázni. Több helyen is olvastam hogy ebbe a "pendrive"-be ,(mert a legtöbb helyen flash drive-nak emlegetik) egy SDHC kártya van bele fabrikálva: Esetleg lehet hogy ez a probléma, és ezért nem tudja kezelni?
Nézzétek el hozzánem értésemet, mert én próbáltam rájönni, és utána olvasgatni is ,de egyre jobban tanácstalanabb leszek....
Ha van ötletetek vagy bármi hozzászólásotok ami segíthet azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Hozzáteszem én csak simán paraszt akartam lenni csak valamelyik paraszt elfoglalta azt ,hogy paraszt

(#1022) csabyka666 válasza paraszt2 (#1021) üzenetére


csabyka666
addikt

Hali!

Más pendrive-ot kezel rendesen a magnód?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1023) paraszt2 válasza csabyka666 (#1022) üzenetére


paraszt2
csendes tag

Azokat gond nélkül. Ezt direkt azért vettem hogy ne kelljen ki-be huzugatni az előlapból ha be akarom rakni a tokjába.

[ Szerkesztve ]

Hozzáteszem én csak simán paraszt akartam lenni csak valamelyik paraszt elfoglalta azt ,hogy paraszt

(#1024) csabyka666 válasza paraszt2 (#1023) üzenetére


csabyka666
addikt

Hm...érdekes. Sajnos nem tudok mit mondani a dologra. Ha nem találsz megoldást, akkor célszerű lenne egy 4 gigásra beruházni, vagy itt a PH-n elcserélni a tiédet egy pendrive-ra.

MOD: Mármint egy "rendes" pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1025) szalai9510


szalai9510
csendes tag

Szép napot/estét.
Elnézést ha rossz helyre írok.
:Olyan problémával fordulok ide, hogy van egy memóriakártyám amit még tavaly levédtem a telefonomon. Közben vettem egy másikat és most megint kellene a levédett kártya, csak egy másik telefonba... A gond az, hogy nem tudom a kódot. :W Olvastam, hogy ha gépen leformázom akkor elvileg eltűnik a jelszó is, de nem így történt. Mit tudnék még tenni?

(#1026) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Lehetséges, hogy egy vírus annyira hazavágjon egy pendriveot, hogy kuka? Nem lehet formázni, nem lehet partíciót törölni, semmit nem enged, de a vírus próbálna róla lejönni. Hirenssel live xp alól is próbáltam többféle partíciókezelő programmal, semelyik nem hozott eredményt, a beépített windows-os arra hivatkozik, hogy írásvédett. Partition Magic úgy csinál, mintha megcsinálná, de utána szembesülök csak vele, hogy nem történt semmi.
Nem saját pendrive, most találtam a fiókomban, de lenne egy 8gigás driveom, ha tudnék vele kezdeni vmit. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1027) nappa


nappa
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki lehet szereztem egy kinai csodás 64gb pendrivét ami mégse akkora :D
mert fel tudok rá másolni 64gb adatod és vissza is a gépre csak utánna semmi nem tudja megnyitni amit másoltam mert mindre hibát ir ki. és nem tudom hogy most akkor pontosan mit tudok vele kezdeni vagy hogy pontosan hány gb az ami használható belőle, tudnátok valami progit mondani amivel meg tudok nézni hány gb használható hely van rajta?

:R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#1028) murga


murga
tag

Sziasztok!
kérlek segítsetek.

Van egy 8Gb-os promo pendrive-om, amit a windows cd meghajtónak ismer fel.
Így másolni sem is lehet rá.

hogyan lehet ezt a promo titkosítást feloldani, használhatóvá tenni a teljes 8 gigát?

összesen 1db 54kb-os exe telepítő fájl látható rajta, de 3,5G -t ír méretnek a total commander.

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#1029) robekri


robekri
addikt

nekem is van egy write protectes probléma

már gugliztam egy pár dolgot, de az Istennek sem megy :(

Device Name: +[F:]+USB háttértár(pqi IntelligentStick USB Device)

PnP Device ID: VID = 3538 PID = 0901
Serial Number: 02AA6JQIB01VUI
Revision: 8.07

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: Alcor(??)
Chip Part-Number: AU6983~AU6989

Product Vendor: pqi
Product Model: IntelligentStick

Tools on Web: http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=229796

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1030) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Milyen összeférhetetlenség lehet egy új samu laptop és egy új Kingston pendrive között?
A laptop: Samsung RV 511 A02HU
A pendrive Kingston DT101G2/16GB
A jelenség: A három usb portból az egyiket egérnek használom, azzal egyszer próbáltam a pendrájvot, akkor ment. A másik kettő napi használatban van, állandóan cserélgetem bennük a perifériákat, de itt is megy többnyire az egyikben. A harmadik viszont nem kezeli. Állandóan eldobja az eszközt, egy képet sem tudok rá felmásolni. Kb 2 másodpercenként elveszíti megtalálja és ezalatt folyamatosan villog a pendrájv.
A környezet:
Windows 7 HP - Regisztrált, teljesen hivatalos, a laptoppal vásárolt win.
Windows 8 beta
Mindkét rendszerben ugyanaz az usb port vacakol. Van medialejátszóm, azzal nincs gond. Elvittem máshoz a pendrájvot, nem volt vele gond, Volt nállam vagy 10 féle pendrájv egyikkel sem volt gond.
Szóval miért nem szereti az az egy usb port?

(#1031) Scrym


Scrym
tag

Üdv Guruk!

Kaptam külföldről egy PEN-t, 8GB-s, reklám anyag van rajta, kb. 3GB. A fájlrendszer CDFS, tehát a windows CD-ként kezeli és persze csak olvasható. Meg tudom én ezt a Pen-t valahogy buherálni, illetve formázni, hogy akár használni is tudjam a jövőben?! :D
Előre is köszi, ha tudtok valami okosat.
HP USB Disk Storage Format Tool, v2.0.6 nem látja, gondolom a fájlrendszer miatt

(#1032) Votyesz13


Votyesz13
tag

Sziasztok

Olyan problémám lenne hogy van egy 32 gb os Hama pendrivom.Használtam 2-3 hónapig a minap pedig gépet szereltem. Bedugtam az első usb-s panelba és nem ismerte fel.Innentől kezdve semmi nem látja. Elkezd villogni a led rajta 3-4 sec onnantól semmi. ötlet valakinek?
Előre is köszi.

üdv bolvar

(#1033) Baloo69


Baloo69
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy 16GB-os pendrive-ommal lenne némi gondom. Windows 7-et használok, eddig semmi gondom nem volt az ominózus pendrive-val. Aztán jött a már ismerős üzenet, hogy kívánom-e a meghajtó vizsgálatát és javítását. Nem foglalkoztam vele, működött is rendesen. De egy alkalommal úgy döntöttem, hogy engedélyezem neki a műveletet, úgysem volt rajta semmi fontos. El is végezte, de onnantól kezdve használhatatlanná vált a pendrive. Ha bedugom, mindig cserélhető lemezként ismeri fel, és nem lehet semmilyen műveletet végezni vele. Próbáltam más gépen, más oprendszerrel, az eredmény mindig ugyanaz volt. Ergo a Win7 hazavágta.
Van valami ötletetek, hogy fel lehet-e éleszteni valahogy, vagy kukázhatom az egészet?
Előre is köszi!!!

(#1034) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Hello!

Segítségeteket kérném!
Adott egy teljesen új 8GB-os pendrive, Sajátgép, TC csak 4MB-ot lát belőle, formázni nem tudom, OS szerint nincs hozzá jogosultságom, pedig van :) Megoldás?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1035) robekri válasza haromegesz14 (#1034) üzenetére


robekri
addikt

Megnézted chipGeniussal van VIDje és PID??

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1036) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok, valami nyűgje van az Adata N005 típusú pendriveomnak.
A windows lemezkezelője is csak egy 4gb-s particiót lát, de nem bírja megformázni sem.
Elvileg van az Adata honlapján egy "USB Flash Drive Online Recovery" ehhez kell serial number, de hiába írom be egyszerűen vertification failed-et kapok.
Valaki tudna segíeteni akinek valamilyen adata pendrive-ja van. Hátha más le tudja tölteni.
Az én serial numberem a következő:

120116230B
G16G

ebből elvileg a 12011623 vagy 120116230 kell csak
De próbáltam már mindenhogy

(#1037) sube


sube
aktív tag

Hali
Keresem a probléma okát:

Másoláskor is fennáll, ~170mb-ig pörög, majd iszonyat belassul.
Kingston MicroDatatraveller 16gb, exFAT és FAT32 -be is.

(#1038) kukinyo


kukinyo
addikt

Adott egy 4GB-os pendrive.Eddig remekül működött.Daemon Tools-sal beolvastattam egy iso fájlt és azt szerettem volna átmásolni rá.6%-nál hibaüzenettel leállt a másolás, azóta azt írja a windows minden újraindításnál hogy a pendrive-ot formázni kell.Amit természetesen nem csinál meg.Lemezkezelőben látja a pent de csak 8mb kapacitást ír rá.És valamiféle RAW formátumot.Mi ez a RAW és hogyan tudnám helyre állítani a pendrive-ot?

(#1039) kukinyo


kukinyo
addikt

Az előzőre senki nem tud valamilyen megoldást?

(#1040) Votyesz13 válasza kukinyo (#1039) üzenetére


Votyesz13
tag

Talán ez megoldja a problémád.
[link]

(#1041) kukinyo válasza Votyesz13 (#1040) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszönöm
Ezt kipróbáltam, sajnos sikertelenül.

(#1042) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. adott 1 pendrive. a probléma röviden ennyi. bedugom az usb be, és nem az a baj hogy nem ismeri fel a gép, hanem hogy elsem indul a pendrive. ( eszközkezelö progik stb semmi sem látja) tehát nem nem ismeri fel a gép, hanem nem is kap szerintem áramot mivel semmisem látja.
mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#1043) BullZeye


BullZeye
veterán

Ezzel lehet valamit kezdeni azon kívül, hogy kidobjam a kukába? Próbáltam már a low lvl formatot, sajnos nem hozta meg a várva várt eredményt, maradt ugyanaz a hibás rész.
Esetleg lehet valamivel fizikailag levédeni azt a szektort, hogy még véletlenül se akarja használni? Probléma ott kezdődött, hogy 1-2 fájlt nem tudtam megnyitni a pendriveon, innen lett gyanús.

Error at range [1D9700000h..1D97E2000h]: device write error.

(#1044) sonar válasza bb.bocs (#1042) üzenetére


sonar
addikt

Szedd szét lehet, hogy elengedte a forrasztás a csatlakozónál. Intenzív használatnál elég gyakori jelenség.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1045) bb.bocs válasza sonar (#1044) üzenetére


bb.bocs
őstag

az volt a baj ott a pont

(#1046) sonar válasza kukinyo (#1038) üzenetére


sonar
addikt

Próbáld meg esetleg Linux alól formázni.
(letöltesz egy image-t, kiirod lemezre és live módban bebootolsz róla és úgy próbáld meg formázni - gparted programot keresd. Egyszer kétszer nekem már bejött.)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1047) kukinyo válasza sonar (#1046) üzenetére


kukinyo
addikt

Azóta ezen is túl vagyok.A Gparted sem ismeri fel.
Azért köszi az ötletet. :R

(#1048) sonar válasza kukinyo (#1047) üzenetére


sonar
addikt

Ubuntu-ban van egy Disk Utility (System->Administration) nevű program amit még érdemes lenne esetleg megpróbálni.
Ha rádugod és még vmennyire képes magáról azt mondani, hogy usb mass storage akkor az ott fel fog bukkanni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1049) kukinyo válasza sonar (#1048) üzenetére


kukinyo
addikt

Illetve rosszul mondom.Felismeri minden program hogy USB ott van de csak 8mb-osként és formázni nem engedi semmi.A Windows lemezkezelője szerint RAW formátumú a lemez.

(#1050) sonar válasza kukinyo (#1049) üzenetére


sonar
addikt

Ilyet még nem láttam. Ha esetleg sikerül megoldani valahogyan akkor feltétlenül oszd meg, hogy hogyan csináltad.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.