Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2101) Ton-ton válasza AcélAgyar (#2098) üzenetére


Ton-ton
tag

Elsőre úgy tűnik hogy javítható. Azonban nem formázni kell, hanem partícionálni. Keress hozzá valamilyen windows-os programot, vagy linux alatt a GParted használható erre.
Körülbelül 5 perc alatt van meg (a program keresése és telepítése nincs benne), hogy neked megéri-e azt neked kell tudni.

http://qtp.hu

(#2102) Ton-ton válasza alienpapa (#2100) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen

http://qtp.hu

(#2103) Ton-ton válasza karolyma (#2093) üzenetére


Ton-ton
tag

Valószínűleg látja a rendszer hogy van ott valami, csak nem ismeri fel
Próbáld ki másik gépen is. Ha ott jó, akkor driver vagy hasonló gond van. Ha másik gépen sem jó, akkor próbáld partícionálni. Legvégső esetben írdd 0-ra a meghajtót, majd partícionálás.

http://qtp.hu

(#2104) alienpapa válasza Ton-ton (#2102) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszi!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#2105) AcélAgyar válasza Ton-ton (#2101) üzenetére


AcélAgyar
tag

Köszönöm a válaszodat! Megérni természetesen megéri nekem, ha visszakaphatom a kütyümet, a rajta lévő adatok sem izgatnak. Windows alatt esetleg tudsz valami programot ajánlani?

(#2106) Ton-ton válasza AcélAgyar (#2105) üzenetére


Ton-ton
tag

Programot nem tudok ajánlani, mivel pár éve már pingvint fárasztok. Így a Win 7-8 teljesen kimaradt nekem.
Viszont 2097 hozzászóásában zsolt1225 a Minitool partition wizard-ot javasota... Egy próbát megér.

http://qtp.hu

(#2107) alienpapa válasza alienpapa (#2100) üzenetére


alienpapa
senior tag

Gondoltam megírom mi lett s történet vége....

Visszamentem a boltba és szó nélkül adtak egy zsír újat, mivel 3 napon belül visszavittem vásárlástól számítva.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#2108) Mappa


Mappa
addikt

Üdv. Próbáltam rákeresni a hibára de nem sokra jutottam.

Adott egy 16GB Kingston Datatravel pendrive. (Tegnap este Memtest86 imageflash-t készítettem a pendrive-ra. Ezzel nem is volt gond ment minden FAT-ra volt formázva.)

Ma reggel le akartam róla szedni ezt a Memtest-et, gondoltam csak megformázom és kész is. Igen ám de 50MB-osnak látja a pendrive-ot. Hiába formázom akármire a kapacitás fülnél csak a 49,0MB van semmi más.

Lemezkezelőben látja a pendrive teljes méretét, viszont csíkozott 'Nem lefoglalt terület' ír és semmit nem tudok vele kezdeni.

Ötlet? vagy ennek a annyi? (nem mai darab már kb. 5-6 éves)

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#2109) alienpapa válasza Mappa (#2108) üzenetére


alienpapa
senior tag

SZia!

Ugyanígy jártam pár hete, szintén a memtest-el. Nekem csak a Gparted nevű program oldotta meg a dolgot. Letöltöd innen az ISO-t, kerítesz egy másik pendrive-ot amire a tuxboot-al felrakod az ISO tartalmát egyféle indítólemezt készítve.
Bebootolsz róla, és a gparteddel megformázod a rossz pendriveot. Menni fog, a progi egyszerű mint egy faék ráadásul grafikus.
Ezután mennie kell hibátlanul, azt leszámítva, hogy nem fogsz tudni windows-t telepíteni róla, mivel a partíció nem lesz aktív, így nem bootolható. Ehhez itt találsz segítséget.
Ha ezeket megcsinálod elvileg mindennek klappolnia kell.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#2110) Mappa válasza alienpapa (#2109) üzenetére


Mappa
addikt

Másik pendrive-ra felrakva a program, kiválasztom pendrive-ról de csak villog a kurzor boot-olásnál. Nem történik semmi vagy 10 percig próbáltam. :F

nem kötelező megadni

(#2111) zsolt1225 válasza Mappa (#2108) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Legegyszerűbb megoldás: Minitool partition wizard és problem solved.

(#2112) alienpapa válasza Mappa (#2110) üzenetére


alienpapa
senior tag

Tuxbootal csináltad az indítópendrive-ot?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#2113) Mappa válasza alienpapa (#2112) üzenetére


Mappa
addikt

Igen, de megoldódott zsolt1225 ajánlott programjával. 3 kattintással meg is volt az egész. Működik :K

Köszönöm a segítségeket :R

nem kötelező megadni

(#2114) Skiccpausz


Skiccpausz
csendes tag

Sziasztok!
Adott két 8 gigás pendrive, egy maxtor és egy kingston. Mindkettőnél ugyanaz a probléma jelentkezik. Az adatok elvesznek, nem távolítható el biztonságosan, néha írásvédettnek jelez pár dokumentumot, ami egyébként nem az, nem engedi elmenteni a dolgokat. Vírusmentesítettem a gépet, amit használ, a pendriveokat, de nem talált semmit. Külön érdekesség, hogy a kingston tegnap lett használatba véve először, ma délelőtt már nem tudott menteni a kolléganő. WAT2DO

(#2115) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Kingstone 8GB pendrive-ot.

A Windows 7 USB DVD Download Tool -al akartam telepítőt tenni rá.

A file-ok másolása nem indult el, kiirta siekrtelen.

Próbáltam formázni a pendrive-ot, de nem engedte sehogy...

Eleinte még RAW formátumként látta.

De már nem is látja....

Lehet ebből még működő pendrive?



(#2116) kory24


kory24
őstag

sajátgépből meg ezt adja:

(#2117) Gabesz223


Gabesz223
újonc

Sziasztok.

A napokban vettem egy 256 Gigás Pendriveot.
Az a problémám, hogyha exfat formátumba formázom le, valamiért azt írja a gép, hogy üres, pedig a tulajdonságok menü kimutatja, hogy már átmásoltam mondjuk 150 Gigát!
Mit tegyek?
NTFS-be pedig, hogyan lehet formázni , mit kell hozzá kiválasztani?
Előre is köszönöm választ!
Szép napot Mindenkinek!
Gabi

(#2118) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Hali, sziasztok!

Corsaie Flash Voyager 32GB usb3.0-ból van 2db-om. Mind kettő hibás lett mára. Az egyik nem is villog, míg a másikból csak 1-2gb-ot ismer fel. Számlám már nincs róla. Anélkül Magyaroroszágon lehet valahogyan gariztatni?

Köszi a választ előre is! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#2119) zsolt1225 válasza pappkarcsi (#2118) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Kizártnak tartom, hogy számla nélkül bármit is tudnál vele kezdeni.
Amelyik még működik azzal pedig kipróbálhatod a Minitool partition wizardot, letörlöd a 1-2Gb-os partíciót és létrehozod a 32-est.

(#2120) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
van egy pendrive, ami egyik percről a másikra meghalt. Mikor bedugom egy gépbe, akkor jelez a windows egy pillanatra hogy bedugtam, de csak a csatlakoztatási hang van, a sajátgépben nem látom. Mi lehet a baj?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#2121) harlekim


harlekim
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 32Gb-os kingston pendrive Elite3.0 USB3-as, nagyon gyors. Tv-hez vettem, HD rögzítésre is jó a nagy sebesség miatt. Kb. fél éve történt vele valami! Az USB3 nem ismeri fel, csak az USB2. Nem is lenne annyira probléma, csak most vettem egy új laptopot (ASUS), ebben az USB2-sem ismeri fel tehát ehhez használhatatlan. Próbáltam a partíciót törölni, visszarakni, formázni. Sajnos az eredmény változatlan. Minden cuccomnak megvan a papírja, ennek a rohadéknak, sehol nem találtam meg, pedig, biztos garis még, mert csak másfél éves! Tanácstalan vagyok!?

(#2122) harlekim válasza harlekim (#2121) üzenetére


harlekim
csendes tag

Még annyi, hogy csak windows 8 esetében van ez! Csak az a baj, hogy az asus laptop más op.rendszert nem támogat, sok gépben megnéztem mindegyik látta USB 3-on is a pendrivot, windows 7 volt rajtuk!

[ Szerkesztve ]

(#2123) pappkarcsi válasza harlekim (#2122) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Ebben az esetben nincs feldriverezve _rendesen_ a gép.
Amúgy, menj vissza a boltba és kérj számlamásolatot a vásárlásodról. Ha próbálnak elhajtani azzal, hogy nem tudnak akkor kérd el a vásárlók könyvét. Számlamásolatot mindenki tud nyomtatni, csak a nevet meg a körülbelüli dátumot kell tudni és már tudják is nyomni. Erőltesd picit, menni fog ;)

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#2124) INTELligent


INTELligent
senior tag

Van egy 4 GB-os Kingston pendrive, ami fájlmásolás közben csakúgy megadta magát (nem volt rajta létfontosságú adat). Gondoltam formázom, mert eltűnt a fájlrendszer, de nem engedi írásvédettségre hivatkozva, ezt hogy lehet feloldani?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#2125) herkules1195 válasza Mewryck (#138) üzenetére


herkules1195
újonc

sziasztok nemis merifel agépem a pedriveot nem tudom formázi?????

(#2126) glukonon


glukonon
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék - már ha lehet..
A minap a kezeim közé akadt egy gyanúsan olcsó vasemberes formájú elvileg 128 gigás pendrive.
Aida64-el végignéztem, hogy mennyi a valós mérete, ami 116 gigát írt.
Ezek után megpróbáltam irányítottan formázni az [itt] olvasható módon, ami egy darabig ment is szépen, majd a cmd kiadott egy hibaüzenetet, miszerint nincs adathordozó és azóta nem működik egyáltalán.
A lemezkezelőben és eszközkezelőben felismeri a gép, de semmit nem lehet velük kezdeni, a Total Commander pedig csak látja, hogy van valami, de nem tudja megnyitni.
Ötlet, hogy mit lehetne csinálni vele, hogy feléledjen?

(#2127) #56474624


#56474624
törölt tag

Van egy Kingston dt 101 g2 pendrive-om. Ha elkezdek rá másolni nagy fájlt, ami eltart 40-50 percig, egy kis időt követően iszonyatosan visszafogja a gépem (a procihasználat nem növekszik, minimális, tehát nem ott). De nemrég még tudtam emellett bármit csinálni. Ráadásul nem is a rendszervinyóról másolok rá, de az sem lehetne gond, mert annyira döglassú a pendrive. :U

(#2128) Htibimor


Htibimor
senior tag

Sziasztok!

USB 3-as porton másolok 16 gb-os pendrive-ra. Két jelenség van. Az egyik, hogy olyan kb 110-120 mb-al elkezd másolni majd kp fél percen belül vissza esik 10 mb-ra. A másik szintén ehhez kapcsolódik a másolás végén 99%-100%-nál megáll a másolás és kb 1 percig nem mozdul és csak utána lesz véglegesen átmásolva. Mi lehet a gond?!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#2129) tomee007007 válasza Htibimor (#2128) üzenetére


tomee007007
őstag

Milyen típusú a pendrive?

(#2130) Htibimor válasza tomee007007 (#2129) üzenetére


Htibimor
senior tag

Az öcsémé, pontosan nem tudom. Viszont bármilyen egyéb pendrive-val is ezt csinálja. Nekem kingstone van.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#2131) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok ! Olyan problémám lenne hogy a számítógépem nem látja a pendrivot most lett újra telepítve win 7 van rajta nem én telepítettem úgy hogy nem tudom mi lett rajta elszúrva de remélem hogy utólag is lehet orvosolni köszi a segítséget.

(#2132) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Sziasztok!
Egy Kingston DT R3.0 16Gb pendrive-om Skymedi drive-vá változott. Valaki tudna segíteni a javításában? Ha valaki elvállalja itt Pesten, annak esetleg néhány sörrel tudnám honorálni. Nekem nem sikerült megjavítanom, csak annyit értem el, hogy használhatatlanná tettem a notebook-om USB portjait (ezt azóta sikerült megoldanom).
Valaki valamit? :) Köszi előre is!

https://rendeljkinait.hu/

(#2133) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Miért lehet az, hogy van egy 4GB méretű pendriveom, amiről már nem egyszer telepítettem Windowst. Most is újra szeretném rakni a rendszert, de az MS-től leszedett bootolhatóvá tévő program azt írja nincs meg 4GB, így sajnos nem lehet elvégezni a műveletet. Formáztam is már, nem tudom mi lehet a gondja. Valami ötlet esetleg?

(#2134) iAmMeforReal


iAmMeforReal
csendes tag

Hali

Tudna nekem segíteni? Pendrive problémákkal küzdök. Van egy [32-es Kingston DataTraveler Ultimate G3-mas pendriveom] és az a gondom vele hogy nem igazán...akar működni. Tanácstalan vagyok mert ha diskpart-al szeretnék formázni, kiír egy errort és utána egyszerűen felismerhetetlen a windows 7 számára. Nem lehet formázni (nem látja a méretét) és ha bedugom újra az usb3 csatiba kiírja hogy formázzam először....(amit ugye nem tudok). Csináltam egy erase tesztet a [HD Tune Pro] progival de az [eredmény] nem valami fényes. Ezzel a print screen-el szerintetek bemehetek boltba vele gariztatni?

Még egy HD Tune Pro program által alkotott szösszenet:

HD Tune Pro: KingstonDT Ultimate G3 Erase

Erased data : 31 gB
Elapsed Time : 3:08
[22:13:45] Starting Zero fill erase
[22:13:46] Errors: 2500
[22:13:46] Time: 0:01
[22:13:46] Start verify
[22:16:46] Errors: 10
[22:16:46] Time: 3:00
[22:16:46] Total time: 3:01
[22:21:16] Starting Zero fill erase
[22:21:17] Errors: 2500
[22:21:17] Time: 0:01
[22:21:17] Start verify
[22:24:24] Errors: 10
[22:24:24] Time: 3:06
[22:24:24] Total time: 3:08

[ Szerkesztve ]

Üdv.:

(#2135) Krois


Krois
csendes tag

Sziasztok segitséget szeretnék kérni. Pendrivon dolgoztam amikor hirtelen kikapcsolt. Amikor visszatettem a rajta lévő könyvtárak és fájlok nevei ákombákommá változtak, tartalmukat nem lehet megnyitni, az info valamelyikre azt irja 230GB ami lehetetlen. A fájlokat átmásolni sem tudom. Tudtok segiteni hogy ez mi lehet illetve mit tudok tenni? Nagyon fontos adatok voltak és én h.. még nem csináltam róluk biztonsági másolatot. Köszi a segitséget előre is.

(#2136) Fire/SOUL/CD válasza iAmMeforReal (#2134) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2137) Csongeee10


Csongeee10
tag

Sziasztok.
Rendszer telepítést szerettem volna otthoni gépemen csinálni usb pendrive-ról.
Universal usb installer progival,megfelelő windows 7 lehetőség kiválasztással megcsinálódott az usb boot.
Újraindítás után boot menüből bármely usb-hdd..usb-cd kiválasztás után nem bootol be a pendriveról,hanem továbblépik.
Biosba be van kapcsolva az usb storage detect lehetőség,információs ablakon szépen látszik,hogy felismeri a pendrive-t.Nem tudok installálni,dvd író pedig beszart.
Mi lehet a probléma?

(#2138) zsolt1225 válasza Csongeee10 (#2137) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Próbáld ki inkább EZT. Ezzel valószínű működni fog, de nekem is volt olyan, hogy egy toshiba laptopot nem tudtam csak cd-ről telepíteni, mert usb-ről nem akarta.

(#2139) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Üdv!

Vettem egy ilyen memóriakártyát (64GB Class 10-es) amihez kártyaolvasó is járt:

[link]

de itthon valami miatt nem akar működni. Szerintetek mi lehet a probléma?

Bent a munkahelyen még rendszergazda jogom sincs, de ott meg hibátlanul működik....

Windows 7-em van.

A segítséget előre is köszönöm! :B

(#2140) #56474624 válasza #56474624 (#2127) üzenetére


#56474624
törölt tag

Továbbra is adott a probléma. Azóta annyi változás történt, hogy a rendszerem SSD-re költözött. Frissen telepített windows, minden hasít. De mikor pendrive-ra kezdek el másolni a hdd-mről, akkor megáll a tudomány. Olykor-olykor megy, de inkább teljesen lecövekel, egy oldalt nem tudok behozni a böngészőben, mert a gyorsítótárra vár (ami ramdisk-re került azóta, de így is). Hogy a fenében lehet ez? A proci nem pörög, memória van 4 GB, SSD-n van a rendszer, a vinyó sem vészesen lassú, nem értem. Öcsémnek a jóval lassabb gépén semmi ilyen probléma. Mintha az usb teljesen elzárná az adatáramlást. :U

(#2141) glukonon válasza glukonon (#2126) üzenetére


glukonon
csendes tag

Valaki valami ötlet esetleg?

(#2142) talpas válasza #56474624 (#2140) üzenetére


talpas
aktív tag

Egy sebességmérés futott már? Alaplapi usb driverek rendben? Először használd az eredetit. NTFS, FAT, mindkettő próba volt-e? Virnyakergető nézi a cserélhető tárolót, és a rajta v. rá mozgatott, másolt fájlokat?

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2143) paavoo


paavoo
aktív tag

Sziasztok!
Win7 telepítést pendriveról megcsináltam ezen leírtak szerint (Kingston micro 8gb).
A kocsiban viszont FM transmitter nem látja a pendriveom.
Először NTFS-re gondoltam, gyorsan leformáztam FAT32-re, de így se működik. Eddig tökéletesen működött.
Mit kéne tennem? Köszi.

(#2144) #56474624 válasza talpas (#2142) üzenetére


#56474624
törölt tag

Alaplapi driver nincs az usb-hez, win7 drivert használom, nincs is más alternatíva. Az NTFS, FAT32 kérdés pedig értelmét veszti ott, hogy a 4 GB-nál nagyobb fájlok miatt az NTFS-re van szükségem (nyilván ex-fat is jó lenne, csak a blu-ray lejátszó nem ismeri), tehát azon kell jónak lennie. Virnyakergető az mi is? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2145) talpas válasza #56474624 (#2144) üzenetére


talpas
aktív tag

Vírusvédelemre gondoltam. A két formátummal meg arra, hogy teszteld mindkettőn és nem arra, hogy mire van szükséged. Monitorozd a rendszered, keress az USB-nek Kingék-nél drivert, okosságot W7-re.
Szóval ha másik gépen nincs gond, akkor a W7 fórumon kellene még érdeklődnöd.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2146) #56474624 válasza talpas (#2145) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nincs driver a pendrive-hoz, ha arra gondolsz. Kipróbáltam másik usb aljzatra kötve, ugyanaz a helyzet.

(#2147) #56474624 válasza talpas (#2145) üzenetére


#56474624
törölt tag

FAT32-n minden rendben zajlik. Ami érdekesség, hogy gyakorlatilag legelejétől fogva kijelzi az időt, hogy hány perc múlva lesz kész, NTFS-nél jóval több ideig tart, míg kijelzi, de utána is gyakran irreális értékeket ír ki.

(#2148) talpas válasza #56474624 (#2147) üzenetére


talpas
aktív tag

Ezért is lehet gyorsabb FAT32 őn. Középrészen a lényeg. Futtass ezzel hibakeresést, írás olvasás tesztet. Ha itt sem hozza a gyári értéket, marad a W7 jó, de nem megfelelő USB driver, esetleg még a lapod BIOS beállítása. Lap típusa v. mi lehet? Semmi gyártói progi nincs hozzá? Kifogytam az ötletekből.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2149) #56474624 válasza talpas (#2148) üzenetére


#56474624
törölt tag

Valamit szerintem félreértettél. Nem a sebességgel van a gond, mert engem nem zavar annyira, ha elfut a háttérben. De épp ez a gond, hogy nem fut el háttérben (ha NTFS), mert teljesen belassítja az egész rendszert, tehát amíg a másolás megy (ami másfél óráig is eltarthat), addig a gépen nem lehet dolgozni. A pendrive maga nem régi, januárban vettem, irreálisan sok használatnak sem volt kitéve.

(#2150) talpas válasza #56474624 (#2149) üzenetére


talpas
aktív tag

Lehet eltértem a konkrét kérdéstől, de újra csak azt tudom mondani, hogy keress w7-re monitorozó progit, futtasd és kezd a másolást. Állítsd le és nézz rá mik futottak a copy kezdésekor a háttérben. Ha ez zéró akkor megint csak drv. probléma, hozza a belassulást. Javaslom, próbáld ki a teracopy-t. T.C. ba is beépül ha engeded. Ha T.C. vel másolsz a standard helyett legyen "nagy file másolás" beállítás. Nehéz így lövöldözni, mert a rendszered, alaplap eredeti driverei, másolási mód, vírus kereső, beállítása még mindig ködben van. De mint írtam, nincs több ötletem. További szép hétvégét mindenkinek.

"Veled, Uram, de nélküled..."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.