Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2851) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 32 GB-os TOSHIBA pendrive-om, amin ma rendbe raktam a fájlokat, majd lementettem a számítógépemre és utána formáztam, nem gyors formázással. Ezek után el kezdett rendellenesen működni. Elkezdtem a Rufus-szal formázni, de nagyon lassan csinálja és az alábbi képet mutatja. Nem ismerem a programot, a hibás blokkoknál folyamatosan nő a középső szám a 62. Mit jelent ez? Hagyjam még, vagy tönkrement a pendrive?

(#2852) simonicsubi


simonicsubi
újonc

sziasztok lenne egy olyan gondom h a laptopom minden adatott elment automatikusan a belső hdd re
minden egyes eszközről amit rá teszek legyen az pendrive telefon vagy külső hdd ...
win7 em van .
s a segítségeteket kérném ez ügyben hogy tudnám ezt az elég kellemetlen s leginkább idegesítő problémát megszüntetni ! mert még azt sem lehet megálapitani h hova menti ... s igy törölni sem lehet az adott képeket zenéket filmeket stb...
előre is köszönöm !!! :R :R :R

(#2853) Faterkam válasza simonicsubi (#2852) üzenetére


Faterkam
addikt

Vezérlőpult/automatikus lejátszásnál mi van beállítva?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2854) dontibee


dontibee
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne hozzátok!
Kingston DataTraveler Locker+G3 (8 GB) pendriveról le lehet takarítani a jelszavas védelmet?
Fontos lenne, mert ez egy céges (közös) cucc, kb. 15-en használnánk. Igen... logikus a kérdés, akkor miért ilyet kaptunk? ... nem tudom.
Szóval létezik rá valami progi, amivel ezt meg tudom csinálni?
A fórumon visszaolvasva láttam hasonló kérdést, de választ nem találtam hozzá.

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2855) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy mit tudok kezdeni a pendriveommal hogy megjavuljon? win10 bootolható lemezkép volt rajta majd utána nem ismerte fel a gép illetve pontosabban a sajátgépben csak sokára egy rejtett meghajtóként mutatja ami 0mb nagyságú. lemezkezelő nem tud vele mit kezdeni, particionáló programok nem látják hp usb disk formatoló program is 0-mb-osnak látja és no media-t mond rá. Valakinek ötlet hogy keltsem életre? Kingston data traveler 111 ről van szó. Rufus sem látja mint eszköz

[ Szerkesztve ]

(#2856) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Az mitől lehet, h folyamatosan azt írja a pendrivera, h írásvédett? SE leformázni nem tudom, semmit :U :(((

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2857) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

&
(#2855) kkdesign, & (#2854) dontibee

Próbáljátok meg egy live Linux futtatásával megnézni, van Gparted live disztró is külön, de bármelyik asztali Linux-ra fel lehet tenni live-ból is a Gparted-edt, ha nincs fenn alapból.

live Linuxok

[ Szerkesztve ]

(#2858) kkdesign válasza ubyegon2 (#2857) üzenetére


kkdesign
senior tag

nem látja nekem :/

(#2859) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Van egy Imation 32 GB pendrive, amit csak a PC lát és kezel,
a laptop nem kezeli csak addig jut el hogy felismeri telepíteni
próbálja az aktuális kezelőt és ezek után nem jelenik meg
nem tudok semmit kezdeni!
Miért lehet ez?

(#2860) kkdesign válasza kkdesign (#2858) üzenetére


kkdesign
senior tag

Egyéb ötlet? :/ nem szeretném kidobni... Minden fillér másra kéne, úgyhogy jólenne ha nem fizikailag ment tönkre :/

(#2861) dontibee válasza ubyegon2 (#2857) üzenetére


dontibee
tag

Köszönöm ubyegon2! :R

Most fogom először használni a Gparted-et... egyelőre utána olvasok mit, és hogyan kell...
Remélem fogom tudni használni.

(#2862) ubyegon2 válasza dontibee (#2861) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit, főleg ha tudtam segíteni! :)

Itt van egy elég jó leírás a Gparted használatáról, ha még nem találtál.

Ubuntus leírás, de a működése mindenütt ugyanaz.

van egy másik leírás is

[ Szerkesztve ]

(#2863) dontibee válasza ubyegon2 (#2862) üzenetére


dontibee
tag

A második leírást találtam meg... minden oké vele, viszont a pendriveot nem ismeri fel, nem jeleníti meg. :O
...így persze nem is tudok vele semmit kezdeni!

Esetleg bármilyen más ötlet?

Ja... meg is van, hogy miért: link
"A telepítés kapcsán fontos megemlíteni, hogy az új adattároló a Windows XP, a Windows Vista, a Windows 7 és a Windows 8 operációs rendszerek mellett támogatja a Mac OS X 10.6.x - 10.9.x alapú számítógépeket is. Sajnos azonban a Linux kompatibilitást továbbra sem biztosítja a gyártó ezeknél a meghajtóknál."

Akkor nincs tovább?

[ Szerkesztve ]

(#2864) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Lenne le szeretném formázni a 4gb-és pendriveomat 2gb-re. Valami ötlet? Semmi konkrétat nem talátam.. csak valami diskpartos leírást de az nem működött.

V6

(#2865) ubyegon2 válasza dontibee (#2863) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;] A DataTraveler Locker+ nevű programra nem biztosított a Linux támogatás, nem a pendrive-ra!

Több tippem hirtelen nincs.

(#2866) dontibee válasza ubyegon2 (#2865) üzenetére


dontibee
tag

Azért köszönöm ubyegon2!

[ Szerkesztve ]

(#2867) sonar válasza M0ng00se (#2864) üzenetére


sonar
addikt

BootICE, easeus partition manager, linuxos Gparted....
illetve parancssorból ha igy csinálod akkor jó kell, hogy legyen

diskpart
list disk
select disk x (x=a pendrive sorszáma)
clean
create partition primary size=2048
select partition 1
assign letter x
format fs=fat32 label=”2GIGA”
exit

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2868) M0ng00se válasza sonar (#2867) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Easeus partition manager-t próbáltam de nem jutottam vele előrébb mert csak formázni tudtam. De a parancssoros megoldás működni látszik. Köszi :) :R

V6

(#2869) Doky586 válasza M0ng00se (#2864) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És ennek mi értelme ?

(#2870) M0ng00se válasza Doky586 (#2869) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Gigabyte biosfrissítést kellett csinálnom a Q-flash nevü progival. És az nem ismerte a 2gb-nél nagyobb pendrive-ot.

V6

(#2871) sonar válasza M0ng00se (#2870) üzenetére


sonar
addikt

Elvileg ha sima FAT-ra (FAT16) formáztad volna akkor 2G-s lett volna.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2872) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Tegnap memória teszteléshez csináltam egy bootolható pendrivot memtest86-tal.
A teszt sikeresen lefutott, viszont újraindítás után a formázásnál csak 50 MB-ot lát a 16 GB helyett. Korábban is csináltam már bootolható pendrivot, de még soha nem volt ilyen gondom.
Van vmi ötlet, hogy miként tudnám visszanyerni az eredeti méretet? Remélem nem lett kuka, mert ráadásul nem is az enyém.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2873) sonar válasza fi:zi'k (#2872) üzenetére


sonar
addikt

Használd a keresőt.
Ez a probléma már vagy 10x-er meg lett oldva.

Egy lehetséges megoldás: 2577

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2874) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok: adott egy SanDisk Cruzer Blade 16 GB-s pendrive. A napokban a gépemről másoltam filmet rá, majd használtam a TV-ben. A tv-ből kihúzva a gépem már nem ismerte fel a pendrive-ot. Megnéztem az eszközkezelőt, a tárolóeszközök között ott szerepel viszont a saját gép már nem. Az eszköz törlése majd újboli telepítés esetén, az eszközkezelőben megjelenik egy Egyéb eszköz ->ismeretlen eszköz is.
Ugyanezen a gépen kipróbáltam az összes USB portot, de ott sem ismeri fel, más eszköz hibátlanul működik.Másik gépen ugyanez a pendrive szintén működik.

Mi lehet a gond?

Üdv,

Balázs

(#2875) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv, próbálnám NTFS-re leformázni, illetve Win 8.1 telepítőt létrehozni a pendriveból, de nem engedi. Írási hibát ír ki mindig. Semmivel nem tudod megformázni. Exfatra meg lehet formázni, viszont úgy nem tudok telepítőt létrehozni. Az a fura, h eddig működött...Még majdnem 5 év Ipon garancia van rá, szal nem para, csak jó lenne tudni biztosra, h ez garanciális probléma e vagy sem :U Talán az alábbi kép valakinek elárul vmit :F

Erről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2876) Doky586 válasza Scholes9 (#2875) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] vagy [link]..?

(#2877) randras


randras
veterán

Sziasztok,

van egy Windows újratelepítés során néhány fajta ISO live USB-vé készítése során írásvédetté vált pendriveom (mint két hsz-el alattam), de FAT32-re formázva, és USB host kábellel telefonra csatlakoztatva gond nélkül működik (az írás is), csak gépen rossz, ott csak olvasni lehet. Ez mi az isten lehet?

A gép most Windows 8.1, friss telepítés. Más pendrive-ok mennek. :U

[ Szerkesztve ]

(#2878) Scholes9 válasza Doky586 (#2876) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Köszi. Amint lesz netem otthon kipróbálom a progit. Remélem jó lesz, ha más nem, akkor ipon garanciafutár :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2879) Faterkam válasza randras (#2877) üzenetére


Faterkam
addikt

Rufus nem tudja helyre tenni? MBR.-es beállítással? :F

Vagy esetleg a Pendrive tulajdonságoknál nézted?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2880) sonar válasza randras (#2877) üzenetére


sonar
addikt

Vagy még BootICE-szal kigyilkolod az MBR-t PBR-t...
[link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2881) randras válasza Faterkam (#2879) üzenetére


randras
veterán

A Rufus cseszte el. :) Biztonság fülem, vagy bármi ilyesmim pedig nincs is. :( [link]

Már formázni egyáltalán is csak EaseUS-szal tudtam. Diskpart sem működik rá.

sonar: Partícionálás után már kijelölődnek dolgok az MBR/PBR-nél (nem unavailable alul) de nem lett jó tőle, MBR-re rányomtam h install, ez lefutott, de a PBR-t nem tudom semmire módosítani, hibát dob. Továbbra sem jó.

(#2882) randras válasza randras (#2881) üzenetére


randras
veterán

Senkinek semmi ötlet? Nem tudom felfogni, hogy egy pendrive használható telefonnal, de géppel meg nem, ez így gondolom biztosan nem hardveres hiba, szóval jó lenne helyrerázni. :F

(#2883) Faterkam válasza randras (#2882) üzenetére


Faterkam
addikt

Más gépen nem tudod kipróbálni? Win7 Stb. Nekem a Rufus helyre tette, neked meg elcseszte :/
Nekem több ötletem nincs :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2884) Doky586 válasza randras (#2882) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tettél egy kijelentést a #2881-ben. Azt nem írtad hogy ötletbörzét rendeznél... :D

Azon pedig hogy FAT32-n nincs biztonság fül semmi csodálkoznivaló nincs, ez inkább pozitívum..

[ Szerkesztve ]

(#2885) sonar válasza randras (#2882) üzenetére


sonar
addikt

Gparteddel újrázni?
Törölni minden particiót (ha még van) majd Device -> Create Partition Table

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2886) randras


randras
veterán

Úgy tűnik, a következő oldotta meg a dolgot: EaseUS Partition Manager-rel (ami egyedül tudta írni eddig is) töröltem a partíciót, majd az unallocated area-n 1x-es teljes felülírásra nyomtam, miután lefutott, újra megcsináltam a partíciót, és most jó, h2testw rendben lement. Ki érti? :U

Azért köszönöm mindenkinek. :R

(#2887) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Adott egy 32gb pendrive, amit xbox 360-ba leformáztam és használtam pár hónapot. most pedig nem ismeri fel a humax beltérim. Mi lehet a probléma ? :F

(#2888) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#2872) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Újra particionálás sikeres volt, a gép látja is rendesen, írni-olvasni is tudja, viszont a tv-nél gond van.
Vagy egyáltalán nem is látja, vagy azt írja, hogy a fájl vagy mappa sérült.
Erre esetleg ötlet?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2889) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#2888) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Probléma megoldva ismételt újra particionálással.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2890) EsoxLucius


EsoxLucius
csendes tag

Sziasztok!

A szitu : Van egy 16 GB - os Kingstone pendriveom, amit arra használok, hogy filmeket nézek róla a TV - n. Valamilyen úton módon viszont nem tudok rá másolni semmi olyan fájlt, ami nagyobb mint 4 GB. ( Legalább is úgy tűnik, hogy ott van valahol a határ. ) Még akkor sem, ha a pendrive teljesen üres, és simán rá kellene, hogy menjen.

Amikor megpróbálom az az üzenet vár, hogy a "fájl túl nagy méretű a cél fájlrendszeréhez".

Mi lehet a gond???

Bocsi az esetlegesen túl laikus kérdésért! :U :U

Köszi előre is! :) :)

(#2891) randras válasza EsoxLucius (#2890) üzenetére


randras
veterán

Formázd újra NTFS fájlrendszerrel.

(#2892) sonar válasza EsoxLucius (#2890) üzenetére


sonar
addikt

Vagy exFAT-ra

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2893) EsoxLucius válasza randras (#2891) üzenetére


EsoxLucius
csendes tag

Koszonom a gyors valaszokat! :) Mi a legjobb program erre a celra?

Vagy lehet siman a windows al is?? :)

(#2894) sonar válasza EsoxLucius (#2893) üzenetére


sonar
addikt

Elsőkörben simán windows.
ha nem megy akkor itt a topicban vagy 10 féle progit javasolnak.
gparted, easus partition manager, sd formatter, rufus.... a lista gyakorlatilag végtelen.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2895) xxmen


xxmen
tag

Sziasztok!

Hátha tud valaki segíteni, adott a következő pendrive [link]

Zotac Zbox-hoz kaptuk, mint "telepítő DVD", tökéletesen ellátja funkcióját. Partíciója CDFS.

Szeretném megformázni és Pendrive-ként használni, valahogy meg lehet oldani?

Üdv. X

[ Szerkesztve ]

(#2896) sanyi02


sanyi02
tag

Üdv!
A probléma, hogy FAT32-re sikerül a Windows XP-nek megformázni a pendrive-ot, de NTFS-re elkezdi és nem sikerül?
Valami jó progi ehez van?

(#2897) sonar


sonar
addikt

2895,2896 egy illetve 2 hsszel előrébb irtam legalább 4 progit...

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2898) xxmen válasza sonar (#2897) üzenetére


xxmen
tag

Próbáltam Hirens -ből futtatható parted magic programot, illetve más partíciónál programot, de egyik sem látja a CDFS partíciót.

(#2899) sonar válasza xxmen (#2898) üzenetére


sonar
addikt

Ha tudsz csinálj egy print screen-t hogy mit is mutat pontosan

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2900) sanyi02


sanyi02
tag

Írásvédett lett a pendrive és nincs opció feloldani, valami ötlet esetleg? Formázni sem enged!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.