Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1901) tomee007007 válasza AstraCDX (#1900) üzenetére


tomee007007
őstag

Sajnos ezt a tendenciát mutatják manapság a Kingstonok:(
Nekem volt, hogy egymás után 2 romlott el, most egy ugyan olyat nyüstölök, mint ami neked van, lekopogom, eddig működik:)

(#1902) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Van esély az eltűnt adatokhoz való hozzáféréshez ?

Üdv.

Astra

(#1903) spiritex válasza AstraCDX (#1902) üzenetére


spiritex
veterán

live linux

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1904) AstraCDX válasza spiritex (#1903) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Sajnos a Linux sem eszi, még annyira sem mint a Windows . :W

Úgyhogy vége, béke poraira . :(((

Garanciaérvényesítés lesz .

Köszi !

Üdv.

Astra

(#1905) fgabor87


fgabor87
tag

Sziasztok.
Szükségem volt a memtest86 nevű progira, aminek le is töltöttem az usb-s változatát, mert nem akartam ezért egy DVD-t elhasználni. Elindítottam a kis programját, feltette a pendrive-ra ami kellett, működött is, de közben okosan felosztotta 3 partícióra, amiket sehogy nem tudok törölni, és természetesen a windows csak az első, 50 megás partíciót látja. :S A program nem kínál lehetőséget a pendrive visszaállítására. :S
Hogy tudnám törölni a partíciókat?

(#1906) kispx válasza fgabor87 (#1905) üzenetére


kispx
addikt

Az easeus partition manager szoftverrel.

De ha van valamilyen Linux a gépen vagy Linuxos Live CD, akkor a gparted nevű szoftverrel is.

(#1907) fgabor87 válasza kispx (#1906) üzenetére


fgabor87
tag

Köszönöm. Azzal próbáltam, csak egy virtuális gépre telepítettem, az meg valamiért nem ismerte fel a pendrive-omat. Rendes gépemre meg nem akartam telepítgetni.

Viszont találtam egy egyszerűbb megoldást. :) Leírom, hátha másnak is lesz ilyen problémája.
Először el kell indítani a paracssort: cmd.
Ezután kiadjuk a diskpart parancsot. Ha elindult, a list disk paranccsal kilistázhatjuk a gépben lévő lemezeket. Méret alapján be tudjuk azonosítani, hogy melyik a pendrive.
Ezután a pendrive-ot ki kell választanunk a select paranccsal, az én esetemben ez a Disk 1 volt: select disk 1.
Ha ez megvan, egyszerűen adjuk ki a következő parancsot: clean.
Ez letöröl minden particiót az adott lemezről, teljesen megtisztítja.
Ezután még a create part pri paranccsal létre kell hoznunk egy partíciót, majd a format parancs kiadásával formázhatjuk is, de ez a lépés már windowsból, grafikus felületen is elvégezhető, akinek az könnyebb.

Az alábbi videó első 2 perce ezt mutatja be:
http://www.youtube.com/watch?v=6PAmNlb93qM

(#1908) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Leírom én is , hogy mi a gondom ....talán van valakinek jó és használható ötlete.

Adott egy Corsair Flash Voyager GT USB 3.0 64GB pendrive.

Bedugom és a Total Commander látja ( Pl : E meghajtónak ) de mikor belemennék akkor azt írja, hogy nincs ilyen meghajtó.

Próbáltam több kis progit amivel ISO formátumú rendszert lehet írni úgy , hogy boot-olható pendrive-ot készít.
A progik látták a pent de hibaüzenettel leálltak ,vagy tovább sem mentek.

Particionáló progival is néztem....nem is látta.

Bedugtam még egy másik asztali konfigba és egy laptopba is....szintén semmi.

Annó mikor rendesen működött akkor csatlakozás után a kék led villogott egy darabig aztán elaludt.
Ha másoltam/olvastam róla akkor megint elkezdett villogni.

MOST ha bedugom akkor folyamatosan világít a kis led.

Na erre varjatok gombot.
Nem volt olcsó és nagyon szerettem az USB 3.0-ás sebessége miatt de lehet, hogy kidobhatom ?

Szerintetek ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1909) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Egyik ismerősömnek behalt a Corsair Flash Voyager Gt pen driveja. Ha bedugom a gépbe csak folyamatosan villog a gép felimeri de semmilyen más életjelet nem ad magáról. USB3.0. Eszközkezelő látja. HDS:[link]
Szomorúan tapasztalom, másnál is van hasonló hiba.

Van rá valami megoldás?
Honnan tudhatom meg, hogy garanciális e még?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1910) Kcsabi válasza Predator2 (#1909) üzenetére


Kcsabi
tag

Vajon lemezkezelő látja?
Le lehet-e törölni a particiót róla és létrehozni egy másik NTFS-t.
Sentinel mit csinált?
Elindul-e a felület teszt?

[ Szerkesztve ]

(#1911) Predator2 válasza Kcsabi (#1910) üzenetére


Predator2
addikt

Lemezkezelő látja de semmit nem tudok csinálni vele:[link]

HDS látja mint az lentebb is linkeltem de semmi nem tud vele kezdeni a felület teszt sem fut le rajta.

Szerintem itt már egyértelmű, hogy halott. A fő kérdés az, hogy hogyan deríthetem ki, hogy garanciális e még?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1912) lehella válasza Predator2 (#1909) üzenetére


lehella
senior tag

Ugyanez a bajom nekem is, halott pendrive, egy vagyonért :W
Két 32-es Voyager GT pendrive halt be így, a másodiknál persze már pár nappal kicsúsztam gariidőből..

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1913) Predator2 válasza lehella (#1912) üzenetére


Predator2
addikt

Sikerült gariztatni? Hogy?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1914) lehella válasza Predator2 (#1913) üzenetére


lehella
senior tag

Egy hónap gari volt rá gyárilag, itt vettem PH-n. Az első sima csere, első nap kuka volt, második meg két hónap után, így az itt figyel porosan..

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1915) Predator2 válasza lehella (#1914) üzenetére


Predator2
addikt

Pedig elméletben:

Flash Devices
Flash Voyager®, Flash ReadOut, TurboFlash, Flash Survivor® and Flash Voyager Mini USB flash drive products all have a 10 year warranty
Flash Voyager® USB 3.0 USB flash drive products have a 5 year warranty
All Flash Padlock® products have a 3 year warranty
All solid-state drive (SSD) products have a 3 year warranty
Neutron Series™ SSDs have a 5 year warranty

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1916) lehella válasza Predator2 (#1915) üzenetére


lehella
senior tag

Ez gyárilag újracsomagolt, a borítón szépen rá is van írva az hónap. Az hogy miért így adta ki a Corsair, azt nem tudom :(

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1917) Predator2 válasza lehella (#1916) üzenetére


Predator2
addikt

Neked is ilyen van?

Nekem ilyen csak 16GB-os.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1918) lehella válasza Predator2 (#1917) üzenetére


lehella
senior tag

Persze, pont ilyen a kis érzékeny. A második ilyen hulladék pendriveom egyébként csinált olyat hogy rossz volt, aztán csak úgy bedugtam a gépbe mikor még ki volt kapcsolva, majd power on, BIOS látta, továbblépve a Win7 felé már használhatóvá vált! Pár napig tudtam rá másolni meg videózni róla, aztán megint letérdelt és nem is akar működni már. Ha lenne valaki, aki szakértői szemmel megtudná vizsgálni, szívesen feláldoznám hátha meglehetne javítani, de nem hiszem hogy csak egy forrasztás engedett volna el benne...

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1919) MarceeKa


MarceeKa
tag

Üdv, vettem egy Toshiba 64 gb-s pendriveot, elején tökéletesen működött, majd egyszer mikor másoltam rá hibaüzenetet dobott ki megállt a másolás, lehúztam a gépről újra akartam formázni de a formázást nem akarta befejezni vagyis kiírta h nem sikerült, lehúztam újra be majd akk már csak úgy ismerte fel h "udisk" és nem tudok semmit kezdeni vele, valami tipp? Hétvégén pont szükségem lenne rá..

(#1920) Predator2 válasza lehella (#1918) üzenetére


Predator2
addikt

Én megpróbálom elküldeni a corsair-nek gariztatni az enyémet.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1921) krepair


krepair
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem egy ilyen ([link]) pendrive-ot. A laptopom egy Dell Inspiron n5110, amin van 1 usb 2.0-ás és 2 usb 3.0-ás port. Namost a problémám az lenne, hogy a 2-esen 20 mb/s-el ír, a 3-ason 23 mb/s-el. Nem kéne sokkal gyorsabbnak lennie a 3.0-ás portnak? Vagy valamit esetleg állítanom kéne? Előre is köszi a választ!

(#1922) lehella válasza Predator2 (#1920) üzenetére


lehella
senior tag

Ebayről vetted, hogy a Corsairnek küldenéd vissza? Én ha meg is próbálnám, attól félek hogy egy újabb roncsot küldenének vissza :(

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1923) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Adott egy Dell Latitude E6430, ami két különböző pendriveval megcsinálta a következőt: [link]

Van ötletetek? Vagy inkább a pendriveokra gyanakodjunk?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1924) Predator2 válasza lehella (#1922) üzenetére


Predator2
addikt

Mint ahogy írtam is:[link]

Egyik haveromtól kaptam csak behalt (se doboza, se papírjai nincsenek)
Mi köze van az ebaynek a corsair garanciához? Maga a gyártó vállal 5 év garanciát nem is értem az összefüggést. Ha roncsot küldenek megint vissza küldöd. Ha jól láttam a posta honlapján 3-400 forint külföldre a levél..
Én megpróbálom annyit megér. Ha netán azt mondják, hogy nem garis akkor nem kérem vissza/nem hozatom vissza dobják ki ott a kukába.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1925) lehella válasza Predator2 (#1924) üzenetére


lehella
senior tag

Jólvan, sok sikert hozzá! Sok helyen a gyártó több garanciát vállal, mint az itthoni bolt, ahonnan vásárolni lehet, lehet nem véletlen. Enyémre annyi van írva hogy "gyárilag újracsomagolt" és 1 hónap gari, így esélytelen a dolog számomra.

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1926) Predator2 válasza lehella (#1925) üzenetére


Predator2
addikt

Nem értelek, ha külsején nincs semmi feltüntetve, hogy nem lehet gariztatni azt az 500Ft-ot rááldoznám a helyedben. (Bubis boríték és a bélyeg) Ha azt mondják nem garis haza se hozatom, hanem írom nekik, hogy dobják ki és el van intézve. De természetesen te tudod mit csinálsz.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1927) rob83


rob83
aktív tag

Hali!

Adata pendrive másolás közben ki lett húzva a gépből.Azóta nem tudok vele mit csinálni nem tudom formázni sem! Próbáltam a EaseUS Partition Master-t és a Partition Wizard Home Edition-t is ezek nem is látyák a pent! Valami 5let?

A win látja,de nem enged semmit csinálni vele!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1928) rob83 válasza rob83 (#1927) üzenetére


rob83
aktív tag

Ubuntu sem látja! Lehet,hogy kuka?

Ez a második Adata ami tönkremegy nálam! :W

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1929) Predator2 válasza rob83 (#1928) üzenetére


Predator2
addikt

Hát tényleg halottnak tűnik. Hasonlóan az én corsair pendriveomhoz. Garis még?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1930) rob83 válasza Predator2 (#1929) üzenetére


rob83
aktív tag

Azóta próbáltam már 6 programot is egyik sem látja!

Talán garis még. Itt vettem az aprón azt mondta az eladó,hogy garis,de a papírok nála maradtak!
De ha nem akkor is van rá megoldás neked is tud segíteni!

blackvinyl korrekt kolléga!

Mielőtt kidobnád kérdezz rá!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1931) Predator2 válasza rob83 (#1930) üzenetére


Predator2
addikt

Próbáld meg azért másik gépben is hátha, bár kétlem. Aztán goo gari.

A srác akit ajánlottál idézet a hirdetéséből:

"HDD/SSDn kívül mást is tudok garizni.
Ha azt válaszolom, hogy nem tudok segíteni, akkor mást se tudok, aki tudna."

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1932) pocokxx válasza pocokxx (#1923) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Erre nincs ötlete senkinek :F

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1933) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok.Van egy pendrive-om egyik napról a másikra azt írja írásvédett semmit nem tudok vele csinálni.Tud valaki segíteni?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#1934) rob83 válasza Predator2 (#1931) üzenetére


rob83
aktív tag

Azt írta,hogy nem tud segíteni?

Nekem már gariztatott pent,azért gondoltam rá!

Próbáltam már másik gépbe és tv-n is!

Semmi! :(

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1935) Predator2 válasza rob83 (#1934) üzenetére


Predator2
addikt

Nem beszéltem vele.

Írtam a corsairnek, hogy rossz holnap adom postára.

Ha végképp semmivel nem tudod megformázni és semmilyen más progi nem ad életjelet a kapacitását illetően akkor nem maradt más választásod mint a gari.

pocokxx

Ha több pendrive-al is ugyan az a hiba (előtte próbáld ki őket másik gépben is, hogy biztos jók e) ha így is ugyan az a hiba fent áll próbálj utána járni a laptop topicjában

javorszky

Látod rajta az adataidat? Formázni próbáltad? Másik gépben is ugyan ez a hiba?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1936) rob83


rob83
aktív tag

Jobban megnéztem a pent!

A gépre dugva a rendszer érzékeli,hogy rá dugom,de pl. az automatikus lejátszás nem indul!

A saját gép nem lát belőle semmit. A Total Commander látja,de ha bele akarok lépni azt írja,hogy nincs ilyen meghajtó.A lemezkezelés látja,de avval sem tudok csinálni semmit.

Amire most figyeltem fel az,hogy a lemezmeghajtó tulajdonságnál a partició stilusa:fő rendszertöltő rekord(MBR) Ez mi?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1937) Ton-ton válasza rob83 (#1936) üzenetére


Ton-ton
tag

Az MBR a MasterBootRecord rövidítése. Gyakorlatilag bootolható lett a pen. Illetve a partíciós táblád megsérült. (Ez a meghajtó elején lévő számodra láthatatlan terület, úgy működik mint a könyvtárak esetében a katalóguscédulák. Tehát innen tudja a rendszer hogy milyen fájlok vannak, és azok melyik fakkban vannak).
Nem fordulhat elő hogy túl gyorsan húztad ki a meghajtót? Amikor a Win kiírja hogy elkészült, akkor a pen még javában ír... (Bocs ha sértő a feltételezés, nem ismerlek)
Próbáld meg linux alól 0-ra írni a meghajtót, ha fontosak az adatok akkor (szintén linux alól) valami visszaállító progival menteni.

http://qtp.hu

(#1938) Ton-ton válasza Ton-ton (#1937) üzenetére


Ton-ton
tag

Ugyanez kb. pocokxx-nek is.

[ Szerkesztve ]

http://qtp.hu

(#1939) rob83 válasza Ton-ton (#1937) üzenetére


rob83
aktív tag

Szia!

De igen ki lett húzva miközben Win7 telepítőt akartam rá rakni Windows 7 USB DVD Download Tool-al!

A kis kisfiam húzta ki azóta van ez!

Próbáltam live Ubuntuval,de nem látja a pent!

Fontos adat nincs rajta,Win-es progi van amivel 0-ra lehet írni?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1940) pocokxx válasza Ton-ton (#1937) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nem tudom pontosan, de nem hiszem. Mindig "biztonságos eltávolítással" távolította el, nem szokta csakúgy kihúzni. Azóta egyébként teljes format után mindkét pen működik. Szerencsére fontos adat nem volt egyiken sem.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1941) Disney71


Disney71
csendes tag

Sziasztok! Odahaza bedugtam csodálatos 4 GB-os pent a setup boxba.Valami tőrtént,mert csak 1GB.látható,használható,formázható...Esetleg van e valakinek valamilyen használható ötlete,hogyan tudom újra használhatóvá tenni???? (Kingston , DataTraveler G3) Ha tudtok esetleg emailben írjatok,legyetek szívesek! bf71@t-email.hu,vagy a bergendif@gmail.com :F :F :F :U :U :U :W :W :W

[ Szerkesztve ]

B.Ferenc

(#1942) akcsy


akcsy
tag

Sziasztok! Van egy 8 gigás Kingston pendrive-om... Viszont Windows telepítése miatt formáztam, majd azután megint formázásra esett rá, de a 2. formázás után semmiféle lejátszó: Autórádió, DVD lejátszó nem akarja lejátszani a rajta lévő dolgokat, nem ismeri fel... A gép viszont felismeri... NFTS-re van formázva, ez lehet a gond, vagy valami más? Előre is köszi!

(#1943) Ton-ton válasza rob83 (#1939) üzenetére


Ton-ton
tag

Windows-os programot nem tudok rá. S nem is hiszem hogy lenne, hisz itt alacsony módban kell elérnie az eszközt (Linux alatt is jellemzően parancssorból kell kiadni).

http://qtp.hu

(#1944) rob83 válasza Ton-ton (#1943) üzenetére


rob83
aktív tag

Elküldtem gariztatni majd ott varázsolnak vele valamit,vagy cserélik! :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1945) Ton-ton válasza akcsy (#1942) üzenetére


Ton-ton
tag

A többi eszköz jellemzően FAT32-t ismeri csak, tehát arra kellene formázni (NTFS egyébként sem szerencsés pendrive esetén).

http://qtp.hu

(#1946) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem külföldről egy 64gb-os Toshiba pendrive-ot.
Alapból exFAT fájlrendszerben volt, de átformatáltam NTFS-re, egy ideig látta a gép, majd mostanra már semmi...
Bedugom, és csak világít, ha új gépbe dugom, akkor elkezdi telepíteni, majd kiírja, hogy sikertelen volt a telepítés..

Ilyenkor mi a teendő ?

Samsung S9

(#1947) dojcsakgergo


dojcsakgergo
csendes tag

Van egy ilyen 8GB-s pendrivom eddig kiválóan működött de ma akartam rá filmet tenni felismerte szépen de másolás közben szinte az elején a gépnek ismeretlen lesz és hiba üzenetet dob ki , hogy már nincsen csatlakoztatva. Le is formáztam már többször, de ugyanez a hiba..tudtok megoldást rá?

(#1948) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Van egy maxell 16Gb-os pendrive-om, de a gép nem ismeri fel (régebben használtam)
se a formázás nem segít se usb3.0 se semmi...egyszerűen nem mutat semmilyen életjelet...amikor bedugom a gépbe, akkor megjelenik az automatikus megnyitás ablak, de másolni és írni se enged rá, illetve azt se mutatja hogy mennyi hely van rajta összesen

Mi a sorsa ? Lehet még életet lehelni bele valahogyan vagy kuka ?

(#1949) Beldar


Beldar
tag

Sziasztok, nekem is hasonló problemám van. Vettem egy TDK TF20-as és egy TF10-es stick-et, mindegyik 16GB-os. A TF20-as teljesen jól működik, a TF10-est felismeri a Win7, de nem tud kezdeni vele semmit, se formázni, se semmit! Viszont a notebook-omon felismeri, formáztam is, másolni is lehet rá. A PC-men viszont továbbra is használhatatlan - mi lehet az oka? :(

(#1950) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Van egy Kingston DataTraveler 100, 8GB-os pendrive-om, ami kb 5 éves.

Az USB 2.0 ellenére nagyobb fájloknál 10MB/sec sebességre képes.
A problémám vele az, hogy mostanában a felmásolás végén az utolsó 5-10-50-100 MB-ot brutál lassan írja, kb 1-2 perc.
Példa képpen: felmásolok rá egy 1.5 gigás filmet, amit szépen fel is tesz kb 10MB/sec-el, de a legvégén teljesen belassul (szinte megáll) és az utolsó 50-100 MB-ot 1-2-3 perc alatt írja fel.
Próbáltam már leformázni, de nem segített.
Lehet, hogy haldoklik ?

(^)(>.<)(^)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.