Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#2751) ubyegon2 válasza gari24 (#2750) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha fat32- re van formázva, max 4GB/file a határ, formázd ntfs- re vagy exfat- ra.

[ Szerkesztve ]

(#2752) gari24 válasza ubyegon2 (#2751) üzenetére


gari24
tag

Köszi ! Így már működik :R
most is tanultam valami újat

[ Szerkesztve ]

(#2753) ubyegon2 válasza gari24 (#2752) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Örülök, hogy csak ennyi volt a gond, ebbe sokan belefutnak amúgy, anno én is jártam így! Most már kicsit kezdek ismerkedni a fájlrendszerekkel, a Linux/SSD miatt nem árt.

[ Szerkesztve ]

(#2754) kircipeti


kircipeti
senior tag

Sziasztok!

Van egy Verbatim Store 'n' Go pendriveom, amit autóban használtam, egyszercsak nem ismerte fel. Ha bedugom a számítógépbe, akkor mint meghajtó látszódik, de ha rákattintok, akkor megáll az intéző / Total Commander. Ha le akarom formázni az intézőben, akkor a jobbklikk után megáll az intéző. Próbáltam elindítani particionáló programokat (a win7 beépítettjét, Easeus-t), de azok ha benne van a pendrive, akkor el sem indulnak... kuka vagy lehet még rajta valahogyan segíteni?

(#2755) ngyhrgsz válasza ubyegon2 (#2753) üzenetére


ngyhrgsz
újonc

Szia!

Egy eléggé új sony 8 gigás pendrive-val tapasztaltam most ugyanezt, nem akart rámásolni egy több mint 6 gigás videót, miután formázgattam. Kis próbálgatás után kiderült h NTFSre formázva működik, mint ahogy te is írtad! Kérlek ha erre van konkrét válasz, akkor még azt mondd meg nekem hogy milyen beállításokkal fog a régi sebességgel működni a másolás? Mert nekem lassabbnak tűnt... Nagyban segítenél, hogy ne kelljen végigcsinálnom a variációkat ( NTFS/exFAT/FAT, alapértelmezett egység 4096byte/8192byte stb.) Én amúgy mintha alapértemlezett egységnél 16kilobájt-ra emlékeznék, az lehet? Vagy egyáltalán csak arról van szó h 7 gigás videóhoz 15 perc kell? Csak nem, sztem gyorsabb volt...

(#2756) ubyegon2 válasza ngyhrgsz (#2755) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Nem értek a pendriveokhoz, csak mielőtt vettem, utána olvasgattam kicsit. Ha ennek a topiknak az összefoglalóját és az 1, hsz- elolvasod, látni fogod, mekkora sebesség különbségek lehetnek pendrive- ok között, de a leglényegesebb, hogy usb2 v. usb3.
Egyébként 4096 byte az alapértelmezett formázásnál.

Érdekességképp ugyanazon pendrive, amikor usb2 és az usb3 csatlakozón történik a mérés:

Elég jól látható a különbség, de a jelzett topikban lévő teszt programokkal csinálhatsz képet is, amit ide berakva, meg tudják mondani a hozzáértők, hogy rendben van- e a pendrive- od.

(#2757) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 2GB-s Maxell pendrive ami két részből áll PUBLIC (F: ) és SECURE (G: ) ( utóbbi 1,95MB méretű és két fájlt tartalmaz LOCKv223 és egy pdf-t,) és én egyet szeretnék belőle,avagy a SECURE-t szeretném ki iktatni,de írásvédettség miatt nem lehet ezt törölni,formázni..
Ki próbáltam (elvileg Maxellhez erre a célra való) ModeConverter programot,de ebbe is az írásvédettséggel jött... "Device write protect"
Köszi ha netán valaki tudna segíteni...

[ Szerkesztve ]

(#2758) Jimboy


Jimboy
újonc

Sziasztok!
Vettem a neten egy 16 és egy 32 gb-os kingstonnak látszó pendrivét. Hibásak mivel a felmásolás még csak-csak működik de a lementés, lejátszás már nem. Lehetséges, hogy hamisba botlottam. A kérdésem az, hogy hogyan lehetne életet lehelni beléjük, akár úgy is, hogy kisebb méretűként 100%-osan lehessen használni.
Warning: Only 15983 of 15984 MByte tested.
The media is likely to be defective.
7.8 GByte OK (16515568 sectors)
7.7 GByte DATA LOST (16217616 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
7.7 GByte corrupted (16217616 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x00000001f7f3e000
Expected: 0x00000001f7f3e000
Found: 0x21f142b3a1cd2986
H2testw version 1.3
Writing speed: 3.55 MByte/s
Reading speed: 7.81 MByte/s
H2testw v1.4

(#2759) Doky586 válasza Jimboy (#2758) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy szétszeded és megpróbálod átforrasztani a lábakat, vagy visszaküldöd az eladónak. Ha ez sikertelen, akkor megtaposod őket, majd bemész egy magyar boltba személyesen és ott helyben veszed meg ami kell, ha gond van vele akkor ott helyben tudod érvényesíteni a jótállást..

(#2760) sonar válasza Jimboy (#2758) üzenetére


sonar
addikt

Partcionálni kell a pendrive-ot igy a win látni fog egy 7.5 gigás pent:
BootICE, easeus partition manager, Gparted....
illetve parancssorból

diskpart
list disk
select disk x (x=a pendrive sorszáma)
clean
create partition primary size=7680
select partition 1
assign letter x
format fs=fat32 label=”SDCARD”
exit

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2761) geriiboy


geriiboy
újonc

Sziasztok!

Van egy 8 gb-s Kingston USB-m, ami eddig tökéletesen működött. Viszont tegnap, amikor másolni akartam rá, azt írta, használat előtt formázni kell. Meg is tettem, ám valamiért félbeszakadt. Ezután megpróbáltam különböző formázó programokkal és a lemezkezelőben található formázóval is, a végeredménye pedig az lett, hogy eltűnt róla még a tárhely is. Az eszköz neve helyén a következő szerepel:

GENERIC USB Mass Storage 1.00 (0MB)

Semmilyen programmal nem tudom formázni, mert nem észlel rajta tárhelyet. Ha megpróbálom megnyitni, azt írja, helyezzek be lemezt a meghajtóba. Fogalmam sincs, mi történt vele, és hogyan lehetne ezt megoldani, de nem szeretném kidobni (márpedig úgy tűnik, az a sorsa).

A segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#2762) Lolipop


Lolipop
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám hogy nem tudom formázni a Pendrive-ot Írás védett de kapcsoló nincs hogyan lehetséges ez ?

Üdv.

Üdv.: Lajos

(#2763) kerekfej válasza Lolipop (#2762) üzenetére


kerekfej
addikt

Milyen márka?

(#2764) vadorzó


vadorzó
aktív tag

HALI.
Nálam az alábbi gond van: vettem egy 64gb-os usb2 pendrive-ot. Nagyobb méretű HD filmeket másoltam rá, hogy tv-n nézzem. Minden esetben kb. a film felénél leáll a lejátszás, és kidob a menübe. Szerintetek mi lehet a gond, és a megoldás?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#2765) kerekfej válasza vadorzó (#2764) üzenetére


kerekfej
addikt

64GB-os USB2.0 pendrive az nagyon ritka. Szerintem a tied hamisítvány.

(#2766) malnabokor


malnabokor
senior tag

Üdv, van egy pendrive-om, ami nem akar működni (bedugom a gépbe formázást kér, de nem tudja megcsinálni, nem is látszik tárhely).
Szétbontottam, az IC: Chipsbank CBM 2098E.
Kipróbáltam az elvileg hozzá való umptool-t, de igazság szerint se az, sem a Chipgenius nem ismeri fel, csak general eszközként.

Van még valami, amit kipróbálhatok, vagy ez már kuka?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#2767) vadorzó válasza kerekfej (#2765) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Ez mit jelent bővebben?
(ebay-ről rendeltem, nem egyedi darab amúgy...)

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#2768) sonar válasza vadorzó (#2767) üzenetére


sonar
addikt

Teszteld le H2TestW-vel. Ha esetleg fake (tehát nem az egész kapacitás elérhető) akkor az megmondja.
De készülj rá, hogy nem 5 perc lesz

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2769) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Nem láttam még ilyet: egy régebbi sony pendrive, a tulaj azt mondta otthon még másolt rá és sok adat volt rajta én az egy autorun.inf file-t látok, viszont noddal leellenőrizve tényleg rengeteg adat van rajta mert láttam hogy kiírja ellenőrzés közben illetve a végén, próbáltam módosítani a megható betűjelét nem használt, visszaállító programmal még nem álltam neki, de létezik erre megoldás?

Köszi

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2770) kerekfej válasza animatrix11 (#2769) üzenetére


kerekfej
addikt

Mi is a probléma magyarul?

Eredeti az eszköz?

(#2771) animatrix11 válasza kerekfej (#2770) üzenetére


animatrix11
őstag

leírtam a problémát, mi nem érthető? Van rajta adat de intézőben, tc-ben sehol nem látszik, de a nod azért átvizsgált több100 filet még egy férget is leirtott róla

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2772) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Ha a pendrive géphez csatlakoztatás után a windows formázni akarja mert nem ismeri fel, le tudom valahogyan menteni róla az adataimat?

(#2773) F34R


F34R
nagyúr

Nah akkor en is irok ide.

Adott egy Transcend 780 16GB pendrive. Linux alol akartam wines bootable telepitot kesziteni. Hat nem jott ossze, ezert mergemben kirantottam. Utanna mar nem is ismerte fel a rendszerem.

Linux alatt, volt parted, gparted, fdisk, dd-vel zero fill semmi nem tortenik a led par masodpercen belul kialszik.

IO read/write error.

Windows-s formazas nem jo bootice nem birja kezelni, SD Formatter nem is latja, a Windows sajat particiokezeloje meg meghibbant tole.

van meg valalmi erdemleges modszer amivel lehet probalkozni?

(#2774) Khaal


Khaal
őstag

Ismerősömtől kaptam egy Kingston DT G3 16GB-s pendrive-ot, de nem lehet vele semmi csinálni, win7 lényegében üres memóriakártya olvasóként ismeri fel.

Kap meghajtójelet, de azt írja nincs benne lemez, így formázni sem tudom. Levettem róla a burkolatot, a memóriachipre RT-16G felirat van nyomtatva, de a 16-os át van írva ceruzával 8-ra.

Gondolom valami gyári hibás cucc lehet, esetleg van valami program amivel használni lehetne 8 gigásnak, vagy kuka?

(#2775) sonar válasza F34R (#2773) üzenetére


sonar
addikt

Mikor rádugod a dmesg mit ír?
Néha ad használható üzenetet. De a tapasztalat azt mutatja, hogy ha írás közben van kirántva a pendrive akkor meghalódik.

#2774 - valszeg FAKE drive-val van dolgod.
Próbálj meg vmi particionáló progival létrehozni rajta egy 8 gigás particiót. (ha win alatt nem megy akkor ajánlom a gparted-et)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2776) F34R válasza sonar (#2775) üzenetére


F34R
nagyúr

I/O error, dev sdc, sector 0
[10587.360866] Buffer I/O error on device sdc, logical block 0
[10587.360876] sdc: unable to read partition table
[10587.363595] sd 4:0:0:0: [sdc] Attached SCSI removable disk

(#2777) sonar válasza F34R (#2776) üzenetére


sonar
addikt

Hasonló esetem volt amikor (ha jól emlékszem) ugyanez volt a dmesg-es üzenet, viszont a gparted egyből dobta, hogy nincs particiós táblája, de ha létrehoztam akkor utána használható volt. (annyi volt még, hogy usb hub-on keresztül csináltam éppen)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2778) F34R válasza sonar (#2777) üzenetére


F34R
nagyúr

viszont en nem tudok letrehozni se a parted-el, se fdisk-el semmivel. annak nem orulnek ha kuka lenne, par honapos.

(#2779) ubyegon2 válasza F34R (#2778) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Linux tényleg mindenre jó, csak halottat nem támaszt fel már. :) A következő pendrive- ot már kezelheted okosabban vagy dugd a ház hátsó részébe, én úgy használom, így meg kell kerülnöm az asztalt, ha ki akarom húzni. A mostanit ne dobd ki, hanem dugaszold el vele azt a nyílást, ahol kimúlt, így oda már nem tudod az újat dugni!

[ Szerkesztve ]

(#2780) sonar válasza F34R (#2778) üzenetére


sonar
addikt

Akkor valszeg ennyi volt. Talán ha a vezérlőjét újra lehetne irni... de hát ez elég mission impossible

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2781) Doky586 válasza F34R (#2778) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"par honapos"
visszaviszed oda ahol vásároltad, blokk garival cserélik szerintem,,,

(#2782) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, érdekes a problémám: van 2db teljesen egyforma 32GB-osSanDisk Extreme® USB 3.0 Flash Drive-om.
Mindegyik tökéletesen működik, míg az egyszerű ráírok, lemásolok, törlök célra használom :D
Viszont, például a Windows 7 USB DVD Download Tool program, egyáltalán nem látja. Akárhogy formázom, particionálom, semmi.
A probléma nem lokális, több gépen kipróbáltam, ugyanez.
Ötlete valakinek? :)

(#2783) kerekfej válasza rover45 (#2782) üzenetére


kerekfej
addikt

Rufus látja?

(#2784) rover45 válasza kerekfej (#2783) üzenetére


rover45
senior tag

Rufus az egyetlen ami látja :D

[ Szerkesztve ]

(#2785) sonar válasza rover45 (#2782) üzenetére


sonar
addikt

Sajnos sandisk-ekre többen is panaszkodtak, hogy nem mindig lehet belőlük boot-os pendrive-ot késziteni #2706

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2786) rover45 válasza sonar (#2785) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm, remek :)

(#2787) Ledfold válasza F34R (#2773) üzenetére


Ledfold
tag

Sajnos én is hasonlóan jártam egyszer régebben. Teljesen lefagyasztotta a rendszert után a pendrive.
Próbáltam sokféle particionlálóval, de kuka lett a vége.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#2788) zajcsinalo


zajcsinalo
csendes tag

Szervusztok!

Sok olvasás után sikerült a "write protect" hibát kiküszöbölni az sdhc kártyámon.
A megoldás:
diskpart
select disk
clean
create partition primary
format fs=fat32 quick
active
assign
list volume
exit

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 10 Pro

(#2789) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy 4 GB-os pendriveom amire telepítettem valami bootolható Memtest86 verziót, azóta csak egy 50 megás partíciót lát rajt amit nem tudok törölni (méretet módosítani sem) csak formázni.

Számítógép-kezelés-ben néztem csak Win7 alatt. Hogy tudom újra leformázni újra egybe az egészet?

(#2790) sonar válasza BaLee (#2789) üzenetére


sonar
addikt

Egy 10 percnyi kereséssel magad is megtaláltad volna
Egy megoldás a sok közül:
[link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2791) BaLee válasza sonar (#2790) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm, azt hittem ez ilyen egyedi probléma lesz.

Működött a lenti módszer! :R

(#2792) Djmarko


Djmarko
tag

Sziasztok!
Lenne egy hiba...4gigás xboxomhoz vettem egy Kingston 32 gigás pendrive-ot.
Kibontottam, rádugtam és rögtön föl is ismerte...Rá akartam telepíteni az egyik játékomat és kidob hiba üzenettel.(tudtam hogy nem a lemez a hibás mert másik pendrive-ra ráment).
Le akartam formázni az xbox-on de hibát írt ki.
Ekkor rádugtam gépre és formázni akartam és kiírta hogy írásvédett és sehogy se tudom kivenni belőle.

Szerintetek?

(#2793) Djmarko


Djmarko
tag

És az a furcs hogy fat32-nek látja a gép nem is raw-nak.

(#2794) kerekfej válasza Djmarko (#2792) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha tudod vidd vissza és cseréltesd ki, mondjuk egy másik (itt ajánlott, megbízható) márkára! Kingston-okkal sok a baj általánosságban.

PC-n érdemes lenne kipróbálni, ott mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#2795) Djmarko válasza kerekfej (#2794) üzenetére


Djmarko
tag

PC-re is rádugtam és írta hogy fat32-es de írásvédett.

Sajnos nem tudom...Egy csávótól vettem bontatlanul...:/

[ Szerkesztve ]

(#2796) ricky731


ricky731
tag

Hali!

Van egy Lexar jumpdrive s70 32GB. Valamiért azt irja a win hogy írásvédett és nem tudok vele semmit kezdeni. Próbáltam pár dolgot(regedit...megosztás...)amit googlen találtam de nem müködött egyik sem. Valakinek ötlet?

Jah és amikor berakom a gépbe azt irja hogy meg kell formázni de nem tudja mert irásvédett....

Nem gond ha elveszik róla minden csak tudjam használni...

[ Szerkesztve ]

(#2797) Doky586 válasza Djmarko (#2795) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Djmarko & ricky731: (#2788)

(#2798) ricky731 válasza Doky586 (#2797) üzenetére


ricky731
tag

Ezt is probaltam termeszetesen :O

(#2799) Djmarko válasza Doky586 (#2797) üzenetére


Djmarko
tag

Próbáltam én is...Nem sikerült :(

(#2800) enyan


enyan
tag

Sziasztok!

Adatmentős topikba tettem fel egy kérdést, de azt javasolták inkább itt próbálkozzak úgyhogy idemásolom:

"Adatot (többnyire filmeket) szoktam pendrive-on szállítgatni és belefutottam egy elég aggasztó hibába. Pontosan az történik, hogy sem a felmásolásnál, sem a visszamásolásnál nincs semmilyen hibaüzenet, viszont a lejátszásnál kiderül, hogy hibák kerültek a fájlba. Az eredeti és a visszamásolt fájl mérete bitre megegyezik és a pendrive-on is futtattam már irás olvasás tesztet, de nem volt hiba. Ilyenkor mit lehetne még csinálni? Jahh a rendszer win7 és egy kingston 64gb-os pendrive a szállító eszköz."

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.