Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) Kicsirics77 válasza Elar (#20900) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Max annyit,hogy átállítod és a következő vásárlásnál már a bank vált nem a PP

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#20902) rostiron


rostiron
őstag

Kaptam egy emailt erről a címről: paypal@e.paypal.com ez kamu cím ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#20903) Elar válasza Kicsirics77 (#20901) üzenetére


Elar
senior tag

Köszi!
:(

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#20904) V/ válasza rostiron (#20902) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, ez jó.
Változnak a feltételek, arról értesítenek. Ha rákattintasz akkor nem beléptet, hanem el tudod olvasni a változásokat. Ezt mindenkinek elküldték.

(#20905) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Hogy lehet visszaállítani a régi felületet, hogy minden a régiben maradjon?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#20906) V/ válasza Ciccuka (#20905) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehogy, ez az alap. De minden elérhető, mint ami a régin. csak egy kicsit másképpen. :)

[ Szerkesztve ]

(#20907) Ciccuka válasza V/ (#20906) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én sajnos nem úgy érzem ezt :(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#20908) chris0000


chris0000
őstag

hi.
most januárban lejár a paypalhoz adott hitelkártyám érvényessége.
paypal is írta mikor most beléptem,h lassan lejár.
ma megjött az új hitelkártya és nem tudom,h most mit és hol kell a paypalon belül változtatni/szerkeszteni.
help!thx.
üdv.

(#20909) V/ válasza chris0000 (#20908) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem változik a kártya száma -folyamatos frissítés, akkor csak a dátumot kell módosítani. Utána mindenképp célszerű a konverziót újból beállítani, csak rá nyomni egy frissítést arra is tulajdonképp.
Belépsz
Bank accounts and cards
katt a kártyára
Alatta Edit
Expiration date át írni
kell a CVC kód és Save

Ha új kártya lesz akkor:
Belépsz
Bank accounts and cards
Link a card, hozzáadod és ha megerősítve, primarynek jelölni és utána törölni a régit.

[ Szerkesztve ]

(#20910) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Gyors kérdésem lenne: paypal fiókhoz kötelező megadni bankszámlaszámot, vagy elég kártyát hozzárendelni?

Már elég régóta használom a pp fiókom, de csak ma tűnt fel, hogy a bankkártyám mellett a folyószámlám bankszámlaszáma is meg van pp-on belül adva. Nem volt túl bizalomgerjesztőnek ez a felismerés.

Szóval elég egy bankkártya pp-on belül. vagy meg kell hogy legyen adva a bankkártyához tartozó bankszámlaszám is?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20911) Jorus válasza hito (#20910) üzenetére


Jorus
nagyúr

Attól függ, mit szeretnél csinálni az accounton belül, de alapvetően nem kell megadni a használathoz, nekem sincs megadva pl., PP-n keresztüli fizetéshez elég a bankkártya megadása.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20912) V/ válasza hito (#20910) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyik sem kötelező.
De ha nem akarsz havi pénz küldési-fogadási limiteket és kedvező deviza árfolyammal szeretnél vásárolni- kártya
Ha az egyenlegedről szeretnél pénzt kimenteni - akkor számla.
Ha ezek közül egyikre sincs szükséged, törölheted mindkettőt.
Rajtad kívül senki nem látja az adataid.

[ Szerkesztve ]

(#20913) hito válasza Jorus (#20911) üzenetére


hito
nagyúr

& V/:

köszi! Tudom (remélem), hogy senki nem látja, de nagyobb biztonságban érzem magam, ha csak egy olyan bankkártya van ott regisztrálva és megadva, aminek az egyenlege default állapotban 1Ft. Ezt vásárlás előtt annyira emelem, amennyire szeretném, majd utána megint beáll 1Ft-ra. Ez elég biztonságosnak tűnik.

Mindenféleképpen egy fölösleges rizikónak tartom ott a bankszámlaszámom, ugyanis 99%-ban csak vásárlásra használom a pp-t. Pénzt továbbítani nem szoktam magamnak. Törölni fogom! :) Majd ha mégis szükség van rá, akkor megadom megint.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20914) V/ válasza hito (#20913) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha csak egy bankszámlaszám kerül a kezembe azzal nem igazán tudok visszaélni. Védik magukat a bankjaink, nem igazán lehet megcsapolni a számláinkat.
Jobban aggaszt amikor bankkártyával fizetek, mint ez. Mi a biztosíték, hogy a kereskedő megfelelően védi az adatokat?

[ Szerkesztve ]

(#20915) chris0000 válasza V/ (#20909) üzenetére


chris0000
őstag

thx,sikerült.(előtte még aktíválni kell a kártyát a bank felületén)
most az új paypal felületen azt írja,h 80%-os a profilom és ez a "link a bank account" hiányzik.
jól értem,hogyha pénzt akarok kiutalni a bankszámlámra akkor kell csinálnom 1 ilyen "link a bank account"-ot vagy csak bal oldalt a withdraw funds-ra kell menni?
thx.

[ Szerkesztve ]

(#20916) V/ válasza chris0000 (#20915) üzenetére


V/
Topikgazda

Most törölted ezt a lehetőségedet withdraw funds-r, ha akarsz kiküldeni pénzt újból be kell írnod az adatokat, akkor újból visszakerül a bankszámlád a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#20917) b.vr


b.vr
őstag

Sziasztok!
A következőre lennék kíváncsi (eddig így még nem vásároltam PayPal-lal, ezért a kérdésem): most nem webshop-felületen vásárolnék hanem egy email-címem van, az alapján utalnám a pénzt (megbízom az eladóban, ez most nem kérdés) A paypal-hoz _hitel_kártyám van kötve. Ez most minek fog számítnai, ugye ugyanolyannak mint bármilyen internetes vásárlás? Azaz csak a szokásos határidőre kell kiegyenlítenem, és addig a bank részéről semmilyen kamat nem ketyeg, akárcsak a normál hitelkártyás vásárlásaimnál.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#20918) V/ válasza b.vr (#20917) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha vásárolsz és szeretnél vásárlói védelmet akkor ezt kell választani:
Send & Request Payments
Pay for goods or services
és persze az eladó Paypal azonosító e-mail címe kell.
Azonnal fizeted, tehát a kártyán lenni kell annyi pénznek!

[ Szerkesztve ]

(#20919) chris0000 válasza V/ (#20916) üzenetére


chris0000
őstag

most lehet vmit félreértek.nem volt sose megadva bankszámlám a paypalon,csak 1 hitelkártya volt hozzáadva mikor regisztráltam.ez most lejárt,hozzáadtam az újat,a régit töröltem ahogy írtad.minden ok.
hirtelen nem tudom mire gondoltál,h"Most törölted ezt a lehetőségedet withdraw funds-r".
most az új felületen hova kell mennem ha pénzt akarok kiküldeni a b.számlámra?thx a türelmed.:)

(#20920) b.vr válasza V/ (#20918) üzenetére


b.vr
őstag

Valószínűleg nem jól fogalmaztam.
Hitelkártyához van kötve a paypal-om, és mivel bőven van még hitelkeretem, ebben az érteelmben "van rajta pénz"
A kérdésem annyi lenne hogy hitelkártyánál nem mindegy hogy vásárolok vagy átutalást indítok. Eddig ha webshopból vásároltam akkor (akár paypal, alár banki) az vásrálásnak számított, ami nekem jó.
Most viszont ha ez ugyan nem webshop, attól ez még nem átutalásnak számít hanem vásrálásnak, jól gondolom? (ami a bank felé nem költség nekem)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#20921) V/ válasza chris0000 (#20919) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj az előtted íróhoz olvastam a hsz-t. Rád a következő vonatkozik:
Withdraw funds-ra kattintasz és ha van pénz az egyenlegeden akkor -ha még nincs bankszámlaszám hozzáadva- akkor beírhatod a banki adatokat, amit eltárol és később nem kell megadnod.

(#20922) V/ válasza b.vr (#20920) üzenetére


V/
Topikgazda

Send & Request Payments esetén:
Pay for goods or services- ez vásárlásnak minősül mivel a kártyáról megy
A másik Send money to friends and family is vásárlásnak minősül a bank szempontjából, mert a kártyáról megy.
De van egy lényeges dolog a pénz küldések esetén, ha nem a Paypal egyenlegről származik a pénz, hanem kártyáról akkor a Paypal jutalékot fog vonni.
Nem rég linkeltem képeket erről.

[ Szerkesztve ]

(#20923) V/


V/
Topikgazda

Mindjárt elkészítem a pénzküldést új felületen anyagot, mert van némi változás.

(#20924) V/ válasza V/ (#20923) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt a Pénzküldés új felületen linkje. Cserélni fogjuk az Összefoglalóban lévőt is, pár napon belül.

(#20925) Jorus válasza V/ (#20914) üzenetére


Jorus
nagyúr

A kereskedő nem találkozik az adataiddal a bankkártya terminálokon, azok az adott bankkal vannak összekötve.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20926) V/ válasza Jorus (#20925) üzenetére


V/
Topikgazda

De a terminálból kilehet szedni, klónozni lehet az adatokat, nem egészen egyre gondoltunk.
Nem csak nagy áruházakban lévő terminálokon fizethetsz. Futároknál is van kártyás fizetési lehetőség, amikor bemegy akkor tölti át az adatokat némelyik. A Paypass és ehhez hasonló kártyák adatai is lenyúlhatóak, az sajnos nem csak a krimi sorozatokban létező eszközök. Nemrég egy magyar vendéglátó egységben buktak le, kamu tranzakciókkal, nem lesz teljes körű a kártalanítás ott.

[ Szerkesztve ]

(#20927) Jorus válasza V/ (#20926) üzenetére


Jorus
nagyúr

Persze, ATM-ből való pénzfelvétel esetén is meg tudnak károsítani, de mondjuk webbankos utalásnál is le tudják nyúlni a pénzed. Én természetesen arra gondoltam, hogy alapesetben a kereskedő nem kezel és nem kezelhet bankkártya adatokat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20928) gabeszakem77


gabeszakem77
csendes tag

Sziasztok !

Mindenkit óvatosságra intenék a Paypal használatával kapcsolatban. Tavaly nyitottam egy vitát, mert a vásárolt telefon hibás volt, majd visszaküldtem javítani, és a javítás is hibás volt. A vitát megnyertem, a Paypal azt mondta, hogy visszatéríti a pénzt, ha visszaküldöm a telefont az eladónak. Január 11. -én lezárták a vitát mert szerintük érvénytelen követési számot adtam meg. Ma megérkezett a telefon Kínába, 1-2 héten belül az eladónál lesz.

A Paypallal nem sikerült újra kinyittatnom a vitát, többnyire csak sablon válaszokat kapok, gyakran semmi köze sincs a kérdéshez.

Most se pénz se telefon.

NE BÍZZ A PAYPAL-BAN !

(#20929) V/ válasza gabeszakem77 (#20928) üzenetére


V/
Topikgazda

Már folytattunk eszmecserét ebben.
Az utolsó kijelentésed túlzás, a teljes történetben nem a Paypal a probléma.
Egy webshopból vásároltál a Paypal-n keresztül. Az vert át téged, ha megkapja a telefont a saját szabályai szerint is rendezni-e kell feléd a tartozását.
Te bevontad a Paypal-t az eladó és a közted folyó vitába harmadik félként, de neked elsődlegesen a webshoppal kellett volna lerendezni. Paypal általános szabály.
A nyomkövetési szám nem érvénytelen volt, hanem nem érkezett meg, a javadra történő döntéshez az átvétel igazolását nem tudtad igazolni. Nem a feladást kell igazolni. A claim ideje lejárt. Paypal általános szabály.
Ugye jól értelmezem, te a második javításra visszaküldött telefonról írod: Ma megérkezett a telefon Kínába, 1-2 héten belül az eladónál lesz.
Valójában a Paypal védelme az elsőre vonatkozik.
Te ócsárolod a Paypal-t, az a kereskedő aki neked hibásan teljesített, hitegetett, röviden átvert, azzal semmi bajod? Attól ne óvakodjunk?
Nem a fizetési felületet biztosító cég a hibás!

gabeszakem77 véleményével ellentétben BÍZZ A PAYPAL-BAN !

[ Szerkesztve ]

(#20930) gabeszakem77 válasza V/ (#20929) üzenetére


gabeszakem77
csendes tag

Válasz a kérdésedre claim ideje lejárt!!! Mennyi idő kell egy csomagnak hogy kiérjen a Kínába? 2 Hét???
Ha benne vannak az időbe a karácsonyi ünnepek akkor 3 hét??? A paypal nem elég körültekintő.

- Első reklamációmra azt írták le hogy én azt választottam, hogy nem olyan a készülék mint amit leírtak, mert hibás! Erre megírtam hogy ezen már túl vagyunk, és a javamra ítéltek, majd mielőtt megérkezett volna a csomag lezárták a vitát.

- Erre azt írták hogy ők nagyon körültekintően jártak el, és hosszas mérlegelés után döntöttek úgy hogy lezárják a vitát.

- Megírtam nekik hogy nézzék meg jobban a tracking számot. Erre azt írták hogy nem lehet mit tenni, mert lezárták a vitát.

- Újra írtam nekik, akkor azt írták hogy nem tudják mi a vitának az azonosítója. (A tárgy mezőben, és az előző üzenetekben is látszik)

- Megírtam ,a vita azonosítót akkor azt írták hogy ha valami változás van a tracking számnál akkor a lezárt vitánál hol tudom ezt rögzíteni. Természetesen nincs ilyen a weboldalon.

Most megérkezett a csomag Kínába. Kíváncsian várom hogy mit fog reagálni a PayPal. A Paypal azt sugallja hogy nyugodtan vásároljak paypallal mert segítenek rendezni a problémákat.

Az eladó más dolog. Sajnos 4 hónap alatt nem sikerült az eladóval zöld ágra vergődni. Ezért fordultam a "megbízható" PayPal-hoz.

Sajnos Ők átvertek, mert én visszaküldtem a terméket és mégsem fizetik vissza a pénzt.

Aki jót akar magának az 2kétszer is meggondolja mikor küld vissza terméket a PayPallal.

Fentartom az állításom: Ne bízz a PayPalban

(#20931) V/ válasza gabeszakem77 (#20930) üzenetére


V/
Topikgazda

Lezártad a Paypal fiókodat? Nem bízol benne de használod.
A szabályok szerint jártak el, amit te is elfogadtál.

Kíváncsian várom hogy mit fog reagálni a PayPal. Jó ember mit reagáljon, nincs már érvényes claim, nincs kötelezettsége, a kereskedőnek kell reagálni!
Ott a telefonod nála, küldjön másikat vagy fizesse ki.
Én a helyedben az ő reakciójára lennék kíváncsi.

Ellenkezőjére is van példa egyébként, te nem bízol, a te bajod.

[ Szerkesztve ]

(#20932) gabeszakem77 válasza V/ (#20931) üzenetére


gabeszakem77
csendes tag

Hol van leírva, hogy mennyi idő áll a rendelkezésedre, arra hogy megérkezzen a visszaküldött termék? Én nem találtam meg. Csak a feladásra volt határidő!

(#20933) V/ válasza gabeszakem77 (#20932) üzenetére


V/
Topikgazda

Az van leírva, ha a címzett, eladó igazolja az átvételt.
Az is lehet, hogy a TD visszajelzett, hogy ez már egy másik, az eredeti garanciával visszaküldött készülék cseréje lesz. Ekkor kiderülhetett, hogy nem az eredetileg Paypal-n vásárolt telefonról van szó és így erre semmi sem jár.
Nézd én sajnálom, hogy így jártál, de a garanciáztatott készülékekre nincs kötelezettsége a Paypalnek.
Többet nem tudok már hozzátenni.
Privacy Policy for PayPal Services és a Legal Agreements for PayPal Services

(#20934) gabeszakem77 válasza V/ (#20933) üzenetére


gabeszakem77
csendes tag

Kérlek ne találgass. Köszönöm a segítséget.

Mikor a határozatot meghozta a Paypal, hogy visszakapom a pénzt akkor a következő információt kaptam:

Shipping Guidelines

To receive your refund, we need to confirm that you sent the merchandise to your seller. To do this, you'll need to use a method of shipping that can provide online tracking information. Please confirm that the shipping company you use can provide online tracking. Once you've shipped the merchandise, please log in to your PayPal account and visit the Resolution Center to provide the online tracking information for the package.

If the transaction was 55 000 HUF or more, we require signature confirmation from your seller. This is an additional service that most shipping companies can provide, when requested.

Once we have confirmed your seller has received the merchandise, we will issue your refund. The refund amount should reflect in your PayPal balance within 5 business days, if not sooner. If you paid with a credit card, the money is refunded to your credit card. Please note, it can take up to 30 days for the refund to appear on your card statement.

Remember, you need to ship the merchandise and provide online tracking information in the Resolution Center before 24 December 2015. You can also cancel this claim at any time in the Resolution Center. If we don’t hear from you before the deadline, the case will be closed and you will not receive your refund.

Sincerely,

PayPal

A határidőt, a feltételeket betartottam. Szerintem a PayPal működésével komoly problémák vannak!!!

(#20935) V/ válasza gabeszakem77 (#20934) üzenetére


V/
Topikgazda

Once we have confirmed your seller has received the merchandise, we will issue your refund.

If we don’t hear from you before the deadline, the case will be closed and you will not receive your refund.

[ Szerkesztve ]

(#20936) gabeszakem77 válasza V/ (#20935) üzenetére


gabeszakem77
csendes tag

Ez az egy deadline volt:

24 December 2015. Feladtam? Igen. Elküldtem a tracking számot ? Igen.

(#20937) V/


V/
Topikgazda

Az új felületnek megfelelően módosítva az Összefoglalóban lévő anyagok.

(#20938) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Sorry, we can't link this card. Please try linking a different card to your account.

ezt miért kaptam? lejárt az előző kártyám, küldtek újat, aktiváltam, még KPt is vettem fel, az újat, amit 4 karakterben tér el, de szinre, szagra, kibocsájtóra egyezik meg nem...

irtam nekik, de nagyon lassan reagálnak...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20939) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Az új felületen hol tudom megnézni az accountom limitjeit?

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#20940) V/ válasza NyMRooD (#20939) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz és a baloldali oszlop (Balance) alul More about your account rész alatt

(#20941) V/ válasza bajnokpityu (#20938) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártya száma is változott vagy csak a lejárati idő?
Itt volt már róla szó.

[ Szerkesztve ]

(#20942) laleeee


laleeee
őstag

hol is kell előhozni ezen a köcsög új felületen azt a keresőt,ahol payment meg account váltást lehet keresni valuták között ?

ezt
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20943) NyMRooD válasza V/ (#20940) üzenetére


NyMRooD
őstag

Nekem nincs ott

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#20944) V/ válasza NyMRooD (#20943) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán mert nincs limited?
Mert hogy nekem nincs és ugyanezt látom.
Kártya, bankszámla hozzáadva, okmányaid megadva és a profilod 100%

[ Szerkesztve ]

(#20945) V/ válasza laleeee (#20942) üzenetére


V/
Topikgazda

Már beírtam, keress rá.
De segítek.
Belépsz
PayPal balance-ra katt
Manage currencies-katt

[ Szerkesztve ]

(#20946) laleeee válasza V/ (#20945) üzenetére


laleeee
őstag

Köszi ! Áldjon meg a Jóisten :)

(#20947) NyMRooD válasza V/ (#20944) üzenetére


NyMRooD
őstag

Okmányaim nincsenek megadva, és az éves pénzfogadási limitre gondolok, limit alatt.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#20948) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Pénz váltással hogy járok jobban ha a bank vagy a PayPal váltja ? :R

(#20949) V/ válasza NyMRooD (#20947) üzenetére


V/
Topikgazda

773529 Ft az éves.
Ha megtalálod a Lift limits linket, jelezd.

[ Szerkesztve ]

(#20950) V/ válasza petyametyo (#20948) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van kártya hozzáadva, akkor a banki váltás. 1 deviza egység akár 10-15 Ft-al kedvezőbb.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.