Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) szimi57 válasza V/ (#20200) üzenetére


szimi57
őstag

Forditva gondoltam. Beviszem a forintot, átkonvertálják EUR-ra és küldik a PP-re. Van-e ilyen bank nálunk?

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#20202) V/ válasza szimi57 (#20201) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán. De pontosabb az, hogy én nem tudok ilyenről.

(#20203) Robez88


Robez88
tag

Sziasztok,

gyors segítséget szeretnék kérni: ebay.de-ről laptop vásárlás, az eladó javasolta hogy ebay-en kívül, Paypal rendszerben intézzük az eladást. Természetesen megadta a Paypal-os adatokat, küldeném is neki a pénz.

Van bármi buktatója a story-nak, ha ebay-en kívül vásárolok a Paypal-os védelem (hibás áru, nem érkezett meg a csomag) rendelkezésre áll? Van valami amire érdemes odafigyelni?

(közel 1000 pozitív értékeléses eladó, de azért gondoltam rákérdezek)

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#20204) V/ válasza Robez88 (#20203) üzenetére


V/
Topikgazda

10% a jutaléka, ha az eBay-n elad valamit, számold ki mennyit kellene fizetnie? Ha ezt sem akarja kifizetni, akkor számomra ez az eladó nem tiszta szándékú. Hiába 1000 pozitív értékelés, ha csalni akar.
A Paypal-en a 3,5 % jutalékot kifizeti, ha te vásárlásra küldöd a pénzt, akkor biztos sokat spórol.
Viszont neked így meg van a Paypal vásárlói védelem.

[ Szerkesztve ]

(#20205) Robez88 válasza V/ (#20204) üzenetére


Robez88
tag

Nagyon köszönöm az infót, rákérdeztem: ha belemegy hogy megosszuk 50-50%-ban azt az összeget amit megspórol akkor küldöm is a pénz.

Mod: rábolintott!

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#20206) havri1 válasza Robez88 (#20205) üzenetére


havri1
félisten

Arra figyelj, hogy ne család/barát opcióval küldd, mert akkor nincs védelem.

havri

(#20207) Robez88 válasza havri1 (#20206) üzenetére


Robez88
tag

Köszi a figyelemfelhívást, ezzel ment: "I'm paying for goods or services".

(#20208) havri1 válasza Robez88 (#20207) üzenetére


havri1
félisten

Így neki vonják le a tranzakció utáni jutalékot, viszont él a buyer protection.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20209) V/


V/
Topikgazda

Megint egy átverés, ne dőljetek be neki:
Ez nem hivatalos Paypal e-mail: Pay-Pal service pay.pal1@elbest.window.com
Nem így szólítanak meg: Dear Customer,
Meg nem így ellenőrzik a PP fiókot.

[ Szerkesztve ]

(#20210) djdavid94


djdavid94
újonc

üdv mindenkinek , Olyan kérdésem lenne hogy az ebay-n adtam el dolgokat meg is kaptam a pénzemet a pay pal -ra de nem tudom továbbitani a pénzt a bankkártyámra a pay pal nak már beküldtem személy igazolványomat és minden meglévő okmányomat de valami miat le vagyok korlátozva tudnátok ebbe segíteni ? :) ezt a hiba üzenetet mutatja a paypalom mikor belépek mi a teendő ? : Your account access is limited.
Learn how to remove this limitation
Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. For more information, please go to the
Resolution Centre.
Előre is köszönöm

(#20211) agroman válasza djdavid94 (#20210) üzenetére


agroman
senior tag

2 dolog lesz ezzel szerintem.
eloszor is ha uj elado vagy 21 napig nem jutsz a penzedhez.
masodszor azzal hogy bekuldtel mindenfele dolgot, amig ellenoriznek addig van ugy hogy lekorlatoznak.

------

(#20212) luck66


luck66
tag

Lenne egy kérdésem,lehet hülyeség,de nagyon ritkán használom a Paypalt.
Ha egy vásárlásnál ,pl a Banggood-on forintban nézem az árakat,akkor azt a forintösszeget vonja le ,vagy mindenképp dollárban fizetek és az csak tájékoztató jelleg?

(#20213) V/ válasza luck66 (#20212) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen.
A Banggood úgy működik, hogy amit beállítasz pénzt, abban vonja le. Ha forint akkor abban, ha dollár akkor abban.
November közepén kipróbáltam, jobb az árfolyam, ha $-ra van állítva és a Paypal-n a banki konverzió van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#20214) luck66 válasza V/ (#20213) üzenetére


luck66
tag

köszi,
én is így használom,de a múltkor érdekes módon az ő forintáruk jobb volt

(#20215) V/ válasza djdavid94 (#20210) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy: 21 napig Függő -Pending állapotban van a pénzt-
Ha ez az összeg több mint 21000 Ft, és egy hónapban, egy összegben akarod a bankszámládra kiküldeni, akkor ha limites a fiókod, nem tudod kiküldeni.
A státusz sorban ha csak két bejegyzésed van akkor jó:

(#20216) djdavid94


djdavid94
újonc

Account Type: Premier UpgradeStatus: VerifiedAccount Limits: View Limits Ezt irja a pay palom akkor ha letelik a 21 nap uttána letudom venni a pénzemet ? 70 .000 forint jöt be rajta valószinüleg ezért korlátoztak meg ? ha letelik a 21 nap uttána egybe letudom veni vagyis továbitani tudom a kártyámra ?

(#20217) V/ válasza djdavid94 (#20216) üzenetére


V/
Topikgazda

View Limits-re kattintva látod hogy mi van beállítva. Ha csak az éves van (kb. 735000) akkor ki tudod küldeni a hozzárendelt bankszámládra, nem kártyára.
Persze az feltétel, hogy a vevő ne kérje vissza valamilyen okkal a vételárat.

[ Szerkesztve ]

(#20218) havri1 válasza luck66 (#20214) üzenetére


havri1
félisten

Ha van rá idő, meg kell nézni, mikor mi a jobb. Ha FT, ha US$, és ha a bank vált, vagy ha a PP.

havri

(#20219) V/ válasza havri1 (#20218) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem hiszel nekem, hogy már konkrétan kipróbáltam, és mások is a $-os beállítást javasolják.
Minek költsön feleslegesen pénzt?
Itt a tesztem eredménye.
A konkrét levonás a bankszámláról meg: ($) 1344 Ft és (Ft) 1367 Ft volt
Pont a topic-odon írtam.

Én nem találtam olyat, hogy a BG Forint váltás jobb lett volna minta a Visa árfolyama, az esetleg előfordulhat, hogy néha a Mastercard árfolyam rosszabb mint BG, de csekély az esélye. A PP váltása meg a legmagasabb, tesztelni sem kell.

Természetesen a november 18-i vásárlásos a 2 pendrive közül egyik sem érkezett még meg, úgy nekem a BG felejtős, komolytalan.

[ Szerkesztve ]

(#20220) havri1 válasza V/ (#20219) üzenetére


havri1
félisten

Én hiszek neked, de azt is olvastad, hogy írta, hogy a múltkor az ő áruk jobb volt?
Én csak annyit írtam, érdemes megnézni, és ami jobb, abban vásárolni.

havri

(#20221) V/ válasza havri1 (#20220) üzenetére


V/
Topikgazda

Olvastam, végül is nem olyan nagyok a különbségek:
CUBOT X12 5-Inch MTK6735 Quad Core Android 5.1 Dual SIM Cards 4G Smartphone 23086 Ft, 79.00 $ = 22,700.63 FORINT, 385 Ft.
OnePlus X 5.0 Inch 3GB RAM 16GB ROM Snapdragon 801 2.3Ghz Quad-core Smartphone 265.39 $ = 76,259.74 FORINT, Forintos 77553 Ft ennél is csak 1293 Ft.

(#20222) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

Üdv!
A kérdésem a következő: regisztráltam egy paypal fiókot, van egy deviza számlám (€) ahhoz van egy bankkártyám, ezt a kártyát adnám hozzá a paypal fiókhoz. A kérdés, hogy az eurot átváltja forintra és aztán, ha vásárolok mondjuk euroban, akkor újra átváltja? Vagy egyből euroban fogja levonni a kártyámról a pénzt?

(#20223) V/ válasza gyalu 1 (#20222) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eurot állítsd be alapértelmezettnek, ha euros a számla, kártya, akkor ha euroban vásárolsz nincs konverzió, főleg, ha a bankod állítod be váltónak, nem a Paypalt.

(#20224) gyalu 1 válasza V/ (#20223) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Köszönöm a választ. Még most ismerkedem a "rendszerrel" ☺

(#20225) V/


V/
Topikgazda

A Paypal 2016-ra is meghosszabbította a visszaküldési költség kifizetését.
Sem az összeg, sem a mennyiség és az igénybevétel módja sem változott, javaslom az alábbi oldalon a következő évre is aktiválni:
Paypal Refunds Return
Idézet:
As we extended the service, you are entitled to get up to 12 refunds per person between January 1st, 2016 and December 31st, 2016 under the PayPal Refunded Returns service. Only one refund is allowed per PayPal transaction ID.

Hogy ne vesszen el ez az infó, kértem, hogy majd legyen benne az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#20226) buca84


buca84
őstag

Rendeltem egy telefont feleségemnek 2015.11.16-án az everbuying.com-tól. 2015.11.17-én feladták belga postával. Kaptam tracking számot (BLVS1376360000159179), azonban ez 2015.11.27 óta nem változik. Azt írja, hogy célországba megérkezett. De ez baromság. Belföldön nem lehet követni. Értesítőt nem kaptam. 10-25 munkanapot írtak a kézbesítésre. Ez tegnap lejárt, úgyhogy ment paypal-en a dispute. Ott ezt a válszt kaptam a bolttól:

Dear T

Thanks for shopping with us. We apologize for the inconvenience caused.

Your order has been shipped out by LVS.And the tracking number is BLVS1376360000159179 .

You can track it on the http://www.17track.net/en/result/express-100008.shtml?nums=.

It will take about 10-25 business days to you. If you do not get it, please contact us or your local post office or have a check on your mail box.

If you do not get the items in the due time, we will give you the solutions.

Thank you very much for your cooperation. Sincerely hope that you can receive the products earlier. Would you mind to close this case?

Best regards

Szerintetek mit írjak vissza nekik? Hogy lejárt a 25 nap ls sehol sincs a csomagom. Illetve erre a válaszra menjen a claim vagy még várjak?

[ Szerkesztve ]

(#20227) róland válasza buca84 (#20226) üzenetére


róland
veterán

Igen, írd meg nekik, hogy lejárt a kézbesítési idő és még mindig sehol a csomag.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#20228) buca84 válasza róland (#20227) üzenetére


buca84
őstag

Köszi írtam nekik. Ha erre is semmit mondólag válaszolnak, akkor már mehet a claim, ugye?

(#20229) róland válasza buca84 (#20228) üzenetére


róland
veterán

Igen.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#20230) buca84 válasza róland (#20229) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! Kellemes karácsonyi Ünnepeket! :)

Ezt a választ kaptam! Vicc!!!!

Dear T

Thanks for your order. We are sorry for this matter.

The order is sent out to you.

Your shipping address is Károly Róbert street 33. 3/9 Szombathely Vas H-9700 HUNGARY . Would you mind to check with the post office or mail box?

If you still do not get the package, we can offer a refund of 10 USD to you first . When you get the package, you can send back the money to paymentfordeals@gmail.com . Thanks.

Please kindly let us know your decision.

Best wishes

[ Szerkesztve ]

(#20231) V/ válasza buca84 (#20228) üzenetére


V/
Topikgazda

Karácsonyi csúcsforgalom, nem naprakész a szállítás. Az is lehet, hogy a vámeljárásra várakozik, a Posta még nem küldte neked az értesítést.
Mivel az Everbuying-nak van saját vásárlói védelme, a Paypal csak akkor lép közbe, ha azt végig vitted. Mivel ez elmaradt én azért árnyaltabban fogalmaznám a claim sikerét.
De egyébként vásároltam ettől a bolttól is, rendben teljesítettek, 7 tétel 20-31 nap a kézhezvétel. De a tablet 10 nap alatt érkezett meg és az volt a 31 napos. 21 napig a magyar vám és posta szórakozott vele.

(#20232) buca84 válasza V/ (#20231) üzenetére


buca84
őstag

A gond az, hogy nov. 27 óta semmi infó. A belga posta se tud semmit a csomagomról. Ez azért már számomra aggasztó. A magyar posta (központ) szintén nem tud a csomagról semmit.
A saját oldaluk védelméről annyit, hogy már ott jeleztem nekik a problémát. Ugyan ezeket a válaszokat kaptam.
A külföldi rendeléses topikban is kérdezősködtem, ott páran írták, hogy két héten belül náluk volt a csomag belga postás szállítással.
Amúgy van egy sorstársam is. Ugyan azt a telót rendeltük, ugyan akkor és még ő sem kapta meg.

(#20233) grabber


grabber
addikt

Egyre szemetebb a Paypal!
Hiába állítom be,hogy ne váltson valutát.Ha az ebay-en gyorsbejelntkezéssel fizetnék már szarul vált.Ott nem is engedi ezt módosítani.Ha ilyenkor belépek a fő oldalra és újra beállítom,hogy ne váltsa át(mert magától visszaáll)akkor sem.
Az a megoldás,hogy ebay-nél rámegyek,hogy egyéb fizetési lehetőségek.Ott paypal,majd itt már lehetőségem van a fizetésnél kiválasztani,hogy ne váltsa át(ami bevolt).Ekkor jó :W

[ Szerkesztve ]

(#20234) V/ válasza grabber (#20233) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak azt tudom javasolni, kapcsold ki a gyors fizetést, ha ott nem tudod a véletlen elállítódást visszarakni.
Nálam egyébként egyáltalán nem állítódik el az, hogy a bankom váltson, az egyik kártyán jövő februárban jár le a 3 év érvényesség, az kezdetektől banki váltásra van állítva. Inkább böngésző probléma lesz a tied is, nem Paypal. Nem tűnik szemetebbnek, ha másnál működik.

[ Szerkesztve ]

(#20235) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Eljött az idő, hogy én is megismerkedjek a külföldi netes vásárlás rejtelmeivel. A paypal-ról szinte már elolvastam mindent szerintem azt meg tudom oldani. Viszont azt megmondhatnátok nekem, hogy miért jobb paypal-on keresztül fizetni ? Pénz szinte biztos hogy nem fog érkezni a paypal-ra. Azt látom hogy, paypal nélkül is lehet fizetni közvetlenül kártyával. Kell-e nekem akkor a paypal ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#20236) agroman válasza rostiron (#20235) üzenetére


agroman
senior tag

ha nem akarod kiadni a kartyaadataidat 325 db cegnek akkor jo valasztas a paypal.

------

(#20237) rostiron válasza agroman (#20236) üzenetére


rostiron
őstag

Tehát ha társítom a kártyát a paypal számlámhoz, akkor csak neki kell megadni a kártyaadatokat? Onnantól ő már nem továbbítja azokat ? Ez a lényeg ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#20238) V/ válasza rostiron (#20237) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, meg kapsz vásárlói védelmet is, ami egyedi kártyavásárlások esetén nem jellemző. Most lett a következő évre az a szolgáltatásuk meghosszabbítva, hogy ha vissza kell küldened a terméket mert hibás, nem tetszik, akkor 12 alkalommal 9300 Ft/alkalom kifizeti a visszaküldés árát (garanciás visszaküldésre nem vonatkozik)

(#20239) rostiron válasza V/ (#20238) üzenetére


rostiron
őstag

Ok. Köszönöm akkor csinálok paypal-t. Ha valami nem lesz érthető számomra, jövök és kérdezek.
:R :R :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#20240) V/ válasza rostiron (#20239) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay topikban a jobb szélen fent van link a Payapl fiók regisztrációhoz és itt fent az Összefoglalóban is van hasznos infó

(#20241) rostiron válasza V/ (#20240) üzenetére


rostiron
őstag

Igen, már néztem őket köszönöm.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#20242) grabber válasza V/ (#20234) üzenetére


grabber
addikt

Hol lehey kikapcsolni?Be se kapcsoltam,csak ha fizetnék mindig azt az egyszerű paypal fizetési oldalt hozza fel

(#20243) Djuree


Djuree
félisten

Kuldenenek nekem penzt, ebayon vettek tolem vmit, hogy erdemes h a legkevesebb feet vonja le a paypal? Allitasak ki szamlat? Vagy hogy?
Koszi!

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20244) V/ válasza grabber (#20242) üzenetére


V/
Topikgazda

A képernyő felső részén valahol van egy unlink.

(#20245) V/ válasza Djuree (#20243) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a vevő vállalja a költséget, de ahhoz ő sem hülye. Ha nem valami vételre (I'am paying goods...) állítja a Paypal-t ugrik a vásárlói védelme.
eBay 10%+ valamennyi ha volt valami csicsa, Paypal 90 Ft+3,4%, normál esetben a 14% költséget be szoktuk építeni a vételárba.
Csak a vevő károsításával tudnád csökkenteni költségedet, de ő miért vállalná?

(#20246) grabber válasza V/ (#20244) üzenetére


grabber
addikt

Nálam nincs ilyen.Sose egyesítettem.

(#20247) V/ válasza grabber (#20246) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez csak fizetésnél jön elő (Checkout képernyő), most vettél valamit?
Van a mikor fizetés után adja fel az összefűzést, akár véletlenül is rá lehet kattintani.

[ Szerkesztve ]

(#20248) grabber válasza V/ (#20247) üzenetére


grabber
addikt

Telefon alól vagyok,nem tudok képet linkelni.Ha fizetésnél rámegyek a paypal-re,akkor bead egy paypal ablalot ahol be tudok jelentkezni.De ez annyira szög egyszerű,hogy semmit nem lehet beállítani.Csak fizetni.

De ha másképp jelentkezek be,akkor ilyen ablakot ad fel,ahol már be lehet állítani az átváltást:

(#20249) V/ válasza grabber (#20248) üzenetére


V/
Topikgazda

A mobilos kliensek nem mindig teljes körű hozzáférést adnak, ráadásul ez mintha az üzlet Paypal kliense lenne, nem a normál eBay-Paypal kettős.
Ha számítógépen lépsz be, akkor a gyors fizetés lekapcsolható, ha eBay fizetésről van szó, nem külön online bolti fizetés.

(#20250) GU-81M


GU-81M
tag

Sziasztok! Elfelejtettem a jelszavamat és a hozzá tartozó biztonsági kérdésre a választ... Megpróbáltam a honlapjukon a telefonos ellenőrzést is, de a telefonszámom nem lett megerősítve így az a mód sem működik. A kérdésem, hogy hogyan tudok így ezek után hozzáférni a pp accomhoz?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.