Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) Out válasza dptrsk (#21350) üzenetére


Out
addikt

Akkor ez fura, mert bankszámláról lett utalva, ami ezek szerint ingyenes lett volna és én fizettem a költséget is, ami nem is lett volna? Fura :D

Rákérdezek újra, hogy bankszámláról vagy kártyáról lett-e utalva, mert most már bizonytalan vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#21352) Out válasza Out (#21351) üzenetére


Out
addikt

Megnéztem rendesen a Paypal-on a pénzküldési kivonatot és ott látom, hogy úgy küldte a pénzt, mintha vásárolt volna tőlem valamit és ezért került rá a plusz költség az utalásra :) Felhasználói hiba történt, befetéma :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#21353) V/ válasza Out (#21348) üzenetére


V/
Topikgazda

Jót olvastál.
It's always free to send money to friends and family when you use your PayPal balance or bank account. A magyar Paypal regisztráció esetén nem lehet direktbe összekötni a bankszámlát a Paypal fiókkal pénzforrásként. Az or bank account csak USA.
Jó hogy felhoztad a problémát, mert tényleg zavaró az általános help szöveg.
Ezen a példán egyértelműen látható a költség, itt én fizettem volna és akinek küldöm az kerek 1500 Ft-ot kapott volna.:

[ Szerkesztve ]

(#21354) Out válasza V/ (#21353) üzenetére


Out
addikt

Értem, tehát mégsem az ismerősöm rontotta el az utalást, hanem csak egyszerűen nincs más választás, vagy ő fizet vagy én (ha bankszámláról van szó). Remek, köszönöm a felvilágosítást!

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#21355) wocsok17


wocsok17
tag

Az új felületen hogy tudom beállítani hogy melyik legyen az alapértelmezett kártya, ha több is van hozzárendelve?
Nem arról vont le pénzt amelyikről akartam. :(

(#21356) psg5


psg5
veterán

Az hogy lehet, hogy: most beszéltem az OTP-vel és azt látták, hogy rendben minden a webkártyámmal. Azonban bár nem sikerült vásárolni, de valamiért azt látják, hogy a PAYPAL rendszer 1 USA dollárt levont a webkártyáról. Pedig még csak a sikeres regisztrációig sem jutottam le a PAYPAL-nál...ez hogyan lehetséges szerintetek?

F.K.T.

(#21357) V/ válasza psg5 (#21356) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem csak neked írom.
Tényleg azért tettünk be az Összefoglalóba anyagokat hogy ne kelljen külön-külön válaszolgatni azokra amit többen kérdeznek.
Ott egy leírás a kártya hozzáadásról, benne van hogy lesz egy próba 1$-os terhelés, ellenőrzésként, hogy a kártya élő-e, ha az oké, akkor lehet tovább menni a kártya hozzárendelésre, ahol majd le is vonnak egy kis pénzt, konkrétan 400 Ft-ot.
Az 1$ csak zárolt lesz, az OTP nem tudom mennyit tököl vele, de az Erste 1 perc múlva felszokta szabadítani, mintha nem is történt volna semmi

[ Szerkesztve ]

(#21358) V/ válasza wocsok17 (#21355) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlásnál a change-l is lehet másik kártyát megadni, illetve a normál fiók oldalon a szokott módon beállítani.
Ezt leírtama az Összefoglalóba hogy miként lehet elérni.
Belépés után
Bank accounts and cards
alul Old account view
My money
Azután
Debit and credit cards sor Update
és az Action oszlop

(#21359) psg5 válasza V/ (#21357) üzenetére


psg5
veterán

Okés értem. Azonban nem jutottam el paypal-on addig hogy bevigyem a webkártya adataimat...
Az lehetséges, hogy ahonnét vásároltam volna: innen. Ott vásárláskor hiába választom, hogy csak kártyás fizetés, mindenképpen regisztrál a paypalon? Mert ott már megadtam a webkártya adatokat.

F.K.T.

(#21360) V/ válasza psg5 (#21359) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, az csak egy Paypal fizetési klienst használó webshop a kártyás fizetésre, nem kötődik a Paypal fiókhoz.

De itt Raspberry Pi (Trading) Ltd mit akarsz vásárolni? Ez nekem átverős oldalnak tűnik, mióta kellene fizetni MPEG-2 licenszet? Főleg, ha azt írják ahogy hardveresen támogatja a Raspberry Pi?

[ Szerkesztve ]

(#21361) psg5 válasza V/ (#21360) üzenetére


psg5
veterán

Akkor hogy a bánatban jöhetett létre mégis paypal fiókom? Ha pedig mégis létrehoztam valahogy...nem kellene kapnom legalább egy e-mail-t erről?
Hogyan tudom lehívni az adatokat? Próbáltam az elfelejtett jelszóra menni, azokkal az e-mail címekkel próbálkozva amit megszoktam máshol is adni, de azt írja a paypal, hogy nincs ilyen e.mail cím...

Elvileg a licence kell, hogy aktiválja a PI hardveres gyorsítását. Topiklakóknak sikeresen már megérkezett a a licence. Igen elég átverősnek tűnik. Most már attól is tartok, hogy legalább 10x próbálkoztam fizetéssel, igaz egyszer sem vitt tovább, de ha mégis vont paypal alapján akkor bármi lehet.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#21362) V/ válasza V/ (#21360) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudomásom szerint a hardver gyártók veszik meg licencet, nem magánszemélyek. Ez nekem nagyon értelmezhetetlen. De a MPEG-2 gyártói felsorolás 862. helyen ott Raspberry Pi (Trading) Ltd, pofátlanság, ha pénzt kér érte, a DVD lejátszót is ha megveszem az eladási árba beépítette a gyártó, nem fizetek külön.

(#21363) psg5 válasza V/ (#21362) üzenetére


psg5
veterán

Lehet csak azért mert ez egy egyedi termék, nem is feltétlenül pl médialejátszásra használható, hanem pl robotok készítésére is. Nem tudom.

Másik részére kérdésemnek tipp?

F.K.T.

(#21364) V/ válasza psg5 (#21361) üzenetére


V/
Topikgazda

Be tudsz lépni ezen az oldalon?
Ha nem, akkor nincs fiókod.

Alul van a Sign Up, ott tudod létrehozni.

Akkor majd kapsz e-mailt a létrehozásról.

[ Szerkesztve ]

(#21365) psg5 válasza V/ (#21364) üzenetére


psg5
veterán

Nem tudok. Most megint mepróbáltam (már próbáloztam otthoni gépről, cégesről, ismerős laptopjáról) regisztrálni és amikor a születési időt kellene beírni a 14-est írnék de nem engedi, na itt már fel is adtam vagyis itt tuti nem hoztam létre még véletlenül sem pp fiókot.

Olyan lehetséges, hogy pl rossz e-mail címet adtam meg véletlenül? Akkor mi a helyzet? Úgy működik, hogy megy egy e.mail hogy megerősítsem vagy simán létrehozódik és aktív?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#21366) Joker88


Joker88
őstag

egy olyan kérdésem lenne felétek, hogy a MAsterCard bankkártyám össze van kapcsolva a PP-vel, és ha valamit venni szeretnék pl ebay, egyszerűen az ebay oldalon be kell lépnem fizetéskor a PP azonosítómmal, és ki tudom fizetni. ( tehát ha valaki megszerzi a PP azonosítümat,bármit tud vásárolni úgy,hogy én nem kapok értesítést róla ,csak ha valamikor rámegyek a PP oldalára ( vagy a netbankomra) és megkukkantom a lekönyvelt tranazakciókat. Ezt szeretném kiiktatni,hogy ne lehessen minden megerősítés nélkül vásárolni,fizetni.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#21367) wocsok17 válasza V/ (#21358) üzenetére


wocsok17
tag

Köszi!

Pedig mit kerestem.

(#21368) V/ válasza psg5 (#21365) üzenetére


V/
Topikgazda

Mondom nincs még Paypal fiókod!

(#21369) V/ válasza Joker88 (#21366) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem és nem. :W
Nem így működik és mindig kapsz értesítést.. De ne engedd hogy feltörjék a számítógépedet.
Honnan veszed ezeket a .......valami....... információkat?
A PP azonosító a Paypal e-mail címed és a jelszavad, ami remélhetőleg nem a password szó, a kettő birtokában és a hozzárendelt kártyád feltöltött állapotában tudnának vásárolni, ennek mennyi az esélye?

[ Szerkesztve ]

(#21370) V/ válasza wocsok17 (#21367) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez még a régi felületen is elvolt egy kicsit dugva, nem igazán írták, hogy a Profile szövegre kattintva előjön.

(#21371) psg5 válasza V/ (#21368) üzenetére


psg5
veterán

Ok, de akkor az OTP-ben miért látnal egy paypal levonást (egyenlőre zárolást) 1 USA dollár összegben?

F.K.T.

(#21372) V/ válasza psg5 (#21371) üzenetére


V/
Topikgazda

Biztos hogy a Paypal emelte le? Ha zárolt tétel akkor a kártyaszám ellenőrzése volt. Majd az OTP törli a zárolást. Nem kell vele foglakozni.
Ha ilyesmi látható PAYPAL *DENGQIN 353143690 akkor a DENGQIN cégnek fizettem a Paypal-n keresztül, vagy PAYPAL *VITALDE 353143690 a VITALDEPO cégnek a Paypal kliensükön keresztül fizettem, akkor vásároltál.
Itt egyébként az ERSTE-s amikor kártyát adok a Paypal fiókhoz

[ Szerkesztve ]

(#21373) psg5 válasza V/ (#21372) üzenetére


psg5
veterán

Ezt még nem tudom, a netbankon nem látszik még az OTP-ben telefonon mondták el kérdésemre, hogy milyen tranzakciók történtek mostanában a számlámonés akkor említették, hogy Paypal levonást látnak, de ezek szerint lehet, hogy valamiért sikerült az MPEG-2 licence vásárlási menetének egy része és azok vontak valamit paypal kliensen keresztül?
Közben írtam is nekik egy levelet, hogy nézzenek már utána, mert volt egy ilyen sejtésem is.

F.K.T.

(#21374) V/ válasza psg5 (#21373) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyilvánvalóan az ügyintéző nem ismeri a Paypal-t, a bankkártyás fizetés folyamatát, a saját szakmáját sem, mert a zárolás az nem levonás.

(#21375) psg5 válasza V/ (#21374) üzenetére


psg5
veterán

Azt mondta, hogy zárolva van és nemsokára megjelenik paypal levonásként az 1 USA dollár. Még mondta is, hogy biztosan regisztráltam egy paypal fiókot...

F.K.T.

(#21376) V/ válasza psg5 (#21375) üzenetére


V/
Topikgazda

Soha nem vonnak le 1 $-t.
Oké.
Még mindig állítom, hogy nem ismeri. Mert amikor egy Paypal fiókot regisztrálsz, az nem kerül pénzbe. Ingyen van. Ha feltöltöd az egyenleget már tudsz is vásárolni, és a feltöltés sem kerül pénzbe.

[ Szerkesztve ]

(#21377) psg5 válasza V/ (#21376) üzenetére


psg5
veterán

Na akkor lekérek részletes listát, mert egy vaterás fizetés és a Raspberry Pi license vásárlási próbálkozások közt semmit nem indítottunk a webkártyáról.
Vagy majd netbankon megjelenik ugyis?

F.K.T.

(#21378) V/ válasza psg5 (#21377) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kéne vele foglalkozni, nem kerül levonásra és nem fog elveszni sem. Csak lassú az OTP.

(#21379) psg5 válasza V/ (#21378) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! :)

F.K.T.

(#21380) tgabe25 válasza V/ (#21338) üzenetére


tgabe25
tag

Köszönöm válaszod, amint megláttam a számlát egyből elborult az agyam, amint megnyugodtam akkor esett le, hogy ez jóváírás nem terhelés. Akkor igyekszem korrekten úgy kezelni ezt ahogy leírtad, nem akarok se magamnak bajt se másnak. :R

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#21381) #48525824


#48525824
törölt tag

Sziasztok,

ha beregeltem egy kártyát a paypal accomra, de még nincs verifikálva, attól még vásárolni tudok vele limit nélkül vagy arra is vonatkozik valamiféle limit a megerősítésig?

(#21382) End-ru


End-ru
aktív tag

Ebay-es eladást követően beérkezett a számlámra 829,90 USD + 55 USD postaköltség. A paypal jutalékként levont 41,89 dollárt. Tudnátok segíteni, hogy ez az összeg hogy jött ki? :R

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#21383) Suineg válasza End-ru (#21382) üzenetére


Suineg
senior tag

Csak nehogy visszakérjék tőled chargeback-al.

(#21384) V/ válasza End-ru (#21382) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy milyen módon küldték és mi a Paypal országod. A Paypal beérkezési sornál a fees-nél van ennyi? Nem 884,9 $ jött? A Paypal nem bontja az összeget.

[ Szerkesztve ]

(#21385) V/ válasza End-ru (#21382) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz
Help
Help Topics
All About Paypal
Fees

(#21386) pakfong


pakfong
tag

Sziasztok!

Pár hete érkezett egy rendelésem németektől, amiben 2 árunak kellett volna lennie, de csak az egyik volt a dobozban (a számlán is 2 áru volt, a csomag sértetlen volt). E-mailben rájuk írtam, képet mellékeltem, nem válaszoltak. Tegnap paypalon rájuk írtam, volt refund lehetőség, azt bepipáltam, üzenetben annyit írtam, h 38 eurot szeretnék visszakapni a hiányzó cuccért, erre már tegnap este visszaküldték a teljes vételárat szállítási költséggel együtt (119 euro). Üzenetben ennyit írtak: We refund you the money for the missing wrist wraps.
Ilyenkor, ha én bejelölöm a refund lehetőséget, csak a teljes vételárat tudják visszaküldeni, vagy tudja az eladó állítani az összeget?

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#21387) V/ válasza pakfong (#21386) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudja állítani, tehát a kellemetlenség miatt küldtek több pénz.

(#21388) pakfong válasza V/ (#21387) üzenetére


pakfong
tag

Köszi a megerősítést.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#21389) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Ebay eladás esetén PayPal fizetve, cucc megérkezett a címzetthez, majd kaptam tőle egy ilyet: "bitte mailen Sie eine Rechnung an ***@***.com" (e-mail cím rejtve, eltérő attól ,mint amivel fizetett a PayPal-on)

A kérdésem, hogy mit vár tőlem...? Állítsak ki neki egy PayPal számlát?

[ Szerkesztve ]

(#21390) End-ru válasza V/ (#21384) üzenetére


End-ru
aktív tag

Ezt látom. Csak azért kérdezem, mert mindenhol 3,4%+90 Ft-ot olvastam.
Magyarország van beállítva.

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#21391) V/ válasza End-ru (#21390) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel fizette az embered a pénzt és honnan? Ez 4.7% lenne, lehet hogy egyszerűbblenne megkérdezni, mint találgatni. De nem minden esetben 3.4%+90Ft a jutalék.

[ Szerkesztve ]

(#21392) horvathd válasza End-ru (#21390) üzenetére


horvathd
aktív tag

A 3.4% + 90 Ft, csak a belfoldi tranzakciokra vonatkozik. A nemzetkozieknel 0.4-1.8% plusz dijat szamitanak fel. Az altalad fizetett dij, pedig pontosan kijon, hav az 1.3%-os extra dijjal, amit az "Europe II" regioban, levo vevoknel alkalmaznak. Reszletek a felhasznalasi feltetelekben: [link]

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#21393) chris0000


chris0000
őstag

hi.
valaki vásárolt már ipon-ról paypal fizetéssel,működik,nincs szarakodás?
nem szívesen raknék fel 1 nagyobb összeget a számlámra ha mégse.
thx.
üdv.

(#21394) V/ válasza V/ (#21391) üzenetére


V/
Topikgazda

Amire horvathd utal ez lenne:
A2.3 Receiving Cross Border payments (Selling)
The Fee for Receiving Domestic Commercial Transaction payments applies plus an additional percentage-based Cross Border Fee as set out in the table below (depending on the sender’s country).
Sender’s country Cross Border Fee
Northern Europe 0.4%
Europe I 0.5%
US / Canada 1.0%
Europe II 1.3%
Rest of World 1.8%
Note: Cross Border Euro or Swedish Krona payments made between Accounts registered in the European Union or EEA will be treated as Domestic Commercial Transaction payments for the purpose of applying Fees.

(#21395) End-ru válasza horvathd (#21392) üzenetére


End-ru
aktív tag

Köszönöm, így teljesen érthető. Oroszoktól jött az utalás. :R

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#21396) lilp


lilp
tag

sziasztok.

használtam a keresőt, de hiába, így megkérdezem:

hétfőn megjött a spemall.com-ról a táblagépem. paypallal lett fizetve.

kb bő 15 percig ragaszkodott az élethez, majd meghót.

írtam az eladónak facebookon, de nem válaszolt. majd másnap megint írtam, és ma is, de semmi reakció.

ma már írtam emailt is nekik.

ha semmire nem reagálnak, akkor hogyan tovább?

:(

(#21397) Mitírjakide?


Mitírjakide?
csendes újonc

Sziasztok!
Tegnap este regisztráltam a PayPal-ra, hozzá is adtam az OTP Junior kártyámat, minden megvolt, az írja hogy 100%-os vagyok, de nem történt meg az a 400 forint levonása... Most mit csináljak? Miért nem vonták le? Vagy kell rá várni?
Köszi előre is!

(#21398) V/ válasza Mitírjakide? (#21397) üzenetére


V/
Topikgazda

Kártyaszámla zárolt tételek?
Ha belépsz és a Bank accounts and cards-ra kattintasz, a kártyád alatt milyen szöveg van?

(#21399) laleeee válasza V/ (#21398) üzenetére


laleeee
őstag

szombaton írtam a paypalnak egy despute-ot , azóta válaszra sem méltattak. Várható még, vagy írjak mégegyszer ?

(#21400) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Top-up esetén, ha férjezett név van a PP fiókban megadva, de banknál vmiért a lanykori maradt meg (családnév kötőjellel lett), akkor abba belekötnek?

Illetve ha ki akarok utalni magamnak a számlámra, akkor annak van vmilyen költségvonzata? A 90 Ft + 3.4% kicsit soknak tűnik. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.