Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) hcl válasza V/ (#20146) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Úgy tűnik, volt már egy, csak nem tudják már se a mailt, se a jelszót. Innen szép nyerni :)
Mindenesetre írt a PP-nek, hogy ilyenkor mi van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20152) V/ válasza Ramoskaa (#20149) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát az a e-mail már akkor semmi. Ekkor tudtál volna lépni, mert hogy az eladó hiányolta a pénzt és megnézhetted volna az inditott case-t.
Feltétlen kell ugyanaz a kártya az új PP fiókhoz?
mert limitedre rakta az accot.
Azt írtad régebben, hogy be sem tudsz lépni?

[ Szerkesztve ]

(#20153) V/ válasza oneak7 (#20150) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha 20999 Ft-nál több az 1 havi pénzed, akkor jó lenne kártya, de ha kevesebb akkor nem ez a probléma.

(#20154) V/ válasza hcl (#20151) üzenetére


V/
Topikgazda

A PP csak akkor tud lépni valamit, ha legalább az e-mail címe meg van. Mert az az azonosítója, ha az sincs meg akkor passz.

(#20155) oneak7 válasza V/ (#20153) üzenetére


oneak7
tag

Hol tudom megnézni hogy mennyi a havi pénzem? Vagy mit értünk havi pénz alatt? Mennyit utaltam a paypal számlámra arról lenne szó?

(#20156) Ramoskaa válasza V/ (#20152) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Belépéssel nem volt gondom(kivétel mikor kérték az útlevelet ,de az fél nap volt).
Azért akartam ugyanazt a kártyát egyrészt mert sajátból csak egy van másrészt meg így tudják(szerintem) beazonosítani ,hogy hova küldjék a refundot. Mert amit levelet kaptam -szerény angol tudásommal- annyit megfejtettem belőle, hogy a jelenlegire nem tudják visszautalni.
Ha minden kötél szakad barátnőmét feltudom használni(bár ezt csak akkor ha a másikat nem tudom hozzáadni semmilyen formában)
A legnagyobb problémám amelett ,hogy hova fogják küldeni a refundot, hogy a régi paypal accommal semmit nem tudok jelenleg kezdeni. Se kártyát elvenni, se törölni.

Köszönöm a gyors válaszodat ismét!

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#20157) V/ válasza oneak7 (#20155) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs hozzáadva kártya akkor vannak limitek, lépj be a paypal fiókodba és ebben a sorban a legvégén
Account Type: xxxxxx Upgrade Status: xxxxxxx Account Limits View Limits

(#20158) V/ válasza Ramoskaa (#20156) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj tényleg nincs ötletem, amíg a másik PP fiókodon nem rendeződik a dolog, addig ezt a kártyát nem tudod hozzárendelni az újhoz nagyon úgy néz ki.

(#20159) szimi57 válasza V/ (#20133) üzenetére


szimi57
őstag

Kösz a választ. Elektronikusan nem bankolok (még). Úgy gondolnám a fizetést, hogy a PP közvetlenül az OTP-től hivná le az összeget. Ez kivitelezhető?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#20160) oneak7 válasza V/ (#20157) üzenetére


oneak7
tag

Ehhez köze van a pénz fogadásnak is, már mint hogy a PP számlámon tudom fogadni az utalásokat?? Mert én utaltam a PP számlámra csak az összeg nem érkezett meg!! (külföldi oldalról)

[ Szerkesztve ]

(#20161) agroman válasza oneak7 (#20150) üzenetére


agroman
senior tag

nincs koze a kartyanak.
biztosan jo emailcimet adtal meg amikor kuldted magadnak a penzt?
felvettel olyan devizat amiben kuldted?

egyebkent az hogy latod a logban a kuldest az nem jelenti azt hogy el is kuldtek.
azt jelenti hogy te elinditottad a kuldest. vannak olyan pl. gambling oldalak ahol heteket kell varni a penzre, mert szar a likviditasuk..

------

(#20162) oneak7 válasza agroman (#20161) üzenetére


oneak7
tag

Az email cím jó!
Dollárban utaltam, de a PP oldalon Currency-nél - HUF illet USD van tehát devizát így nem kell felvennem, igaz?

Jobb lenne ha írnék nekik egy email-t hogy nem érkezett meg az össze?

(#20163) V/ válasza szimi57 (#20159) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem, nálunk a Paypal egyenleg, amit a bankszámládról tudsz feltölteni és a bankkártya lehetséges fizetési eszközként, a direkt számláról történő nem.

(#20164) V/ válasza oneak7 (#20160) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosabban a pénz fogadásra 773000 Ft az éves limit, de ha ezt a bankszámládra akarod küldeni, akkor van a havi 21000 Ft limit.
És csatlakozva agroman hsz-éhez ott néznék körbe, ahonnan jönnie kellett volna a pénznek

[ Szerkesztve ]

(#20165) oneak7 válasza V/ (#20164) üzenetére


oneak7
tag

Meg kérdeztem az oldalt:

Válaszként azt írták - Hiba üzenetet kaptunk, a címzett nem tudja fogadni ebben az időben, kérjük lépjen kapcsoltba a PP-al hogy beállítsa a számla forrást!!

Gondlom akkor ott a hitelesítésre/aktiválásra gondolhat??

(#20166) V/ válasza oneak7 (#20165) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom milyen devizában küldenék, azt a Currency-k közt add meg, ha $ és az neked meg van adva már, akkor kamuznak, a Paypal e-mail címedre simán át kell mennie.
Az hogy a fiókod státuszának verified-nek kellene lenni, nem befolyásolja a pénzfogadást, amíg a limit határt el nem éred. Ha egyébként ezen az oldalon ahonnan várod a pénzt a szabályok közt nem utalnak erre, akkor megint csak kamu.
De akkor miért azt láttad náluk, hogy minden rendben? Sokan a Paypal-re kenik a saját disznóságukat.

[ Szerkesztve ]

(#20167) francizj


francizj
tag

Nagy bajba vagyok..
Tinydealtől vásároltam paypalon keresztül 2 db telefont.
Nagyon sokáig nem adták fel nyitottam paypalon disputot...
Kaptam TN számot, ami 2 napja meg is érkezett. A disput magától lezáródott, de kiderült, hogy az egyik telefon hibás .. a paypal nem enged új disputot nyitni és ma jár le a vásárlástól számított 45 nap..
Segítsetek ha tudtok :R

(#20168) V/ válasza francizj (#20167) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig két lehetőség volt egy vásárlásra dispute-t nyitni az egyik az hogy nem érkezett meg, a másik ha gond volt a megérkezettel.
Célszerű lett volna a meg nem érkezett disputot neked lezárni.
Ez nem jön elő neked?

(#20169) francizj válasza V/ (#20168) üzenetére


francizj
tag

Sajnos nem.. hova kattintottál...

(#20170) V/ válasza francizj (#20169) üzenetére


V/
Topikgazda

Az előzőhöz még. Indítasz egy Nem érkezett disputot, arra reagál azzal az eladó hogy ad egy nyomkövetési számot, ezzel zárulhat a dispute nem kell claim-re emelni.
De értelemszerű, ha megérkezik és probléma van vele, akkor indulhat a más témájú dispute.
Az gond egyébként hogy a Tinydeal-nek is van vásárlói védelme, ott kellett volna kikényszeríteni a feladást, nyomkövetési számot és így megmaradt volna a Paypal védelem első része.
Csináld már meg a következőt és írd már le hogy hol nem megy tovább.
Belépsz, megkeresed az eredeti vásárlást, ott Details, azután alul a Resolution Center, elméletileg lesz a Report a problem képernyőd, ott választani a Item dispute: és Continue akkor mi lesz látható?

(#20171) stumpjumper


stumpjumper
csendes tag

Sziasztok!

Tegnapelött regisztráltam PayPal re. A kártya hozzárendelésnél akadt problémám. Beírtam a kártya adatokat, kéri a 4jegyű kódot, sms értesítés nincs ezért a netbankon nézelődtem, de semmi. Aznap este visszavontam a kártya hozzárendelést én hülye... Ezután újra nekifutottam, várok a kódra. Viszont ma a netbankban meg érkezett az előző műveletnek a kódja, ami a mostani hozzárendeléshez nem jó. Most ott tartok hogy várok még holnapig hátha küldik a kódot. Viszont az előző hozzárendelésnél is lemelt 400 ft plusz 1dollárt, azzala pénzel majd mi lesz? A PayPal számlámra kerűl?

(#20172) szimi57


szimi57
őstag

Lassan épitgetem a PP-t. A kérdésem: Forintos számláról tudok EUR utalni a PP-re?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#20173) francizj válasza V/ (#20170) üzenetére


francizj
tag

Bocsánat, de dolgoznom kellett...


Resolution Centerre kattintottam

open cases megváltoztattam




hol a hiba???

[ Szerkesztve ]

(#20174) agroman válasza szimi57 (#20172) üzenetére


agroman
senior tag

felutalod a forintot es atvaltatod a PP-vel (marhaszar arfolyamon) EUR-ra. csak ez megy.
magyar szamlarol csak forintot tudsz utalni.

------

(#20175) V/ válasza francizj (#20173) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utolsó előtti képen amikor az Item dispute gombot kijelölöd és a Continue-ra kattintasz, akkor jön az utolsó kép?

(#20176) francizj válasza V/ (#20175) üzenetére


francizj
tag

igen :K

(#20177) V/ válasza stumpjumper (#20171) üzenetére


V/
Topikgazda

Most komolyan, mint ha még nem vásároltál volna kártyával, a tényleges banki könyvelés ideje minimum 24 óra, inkább 48. Azt sem értem, hogy miért kell kapkodni a pénz küldési és fogadási limit eltörlésével, illetve a 400 Ft Paypal egyenlegre kerülésével? Azt úgy is oda fogja tenni a Paypal, és azt nsm hiszem hogy rögtön a limitet összegnél nagyobb pénz mennyiség fog érkezni, amikor még csak regisztrál bárki is.
Ha ugyanaz a kártya, akkor elméletileg, ha beírod a kódot, akkor 800 Ft megy az egyenlegre.
Ha nem, akkor az üzenő falon, jekzed egy üzenetben ezt a problémát. Várd meg türelmesen a banki könyvelést. 2-3 nap.

[ Szerkesztve ]

(#20178) V/ válasza francizj (#20176) üzenetére


V/
Topikgazda

A 3. képen alul van ez a szöveg:
The results displayed above are from the past 180 days. Go to Case Report to search tor results beyond 180 days. Ha oda kattintasz látszik a Tinydeal-es és le van zárva?

[ Szerkesztve ]

(#20179) francizj válasza V/ (#20178) üzenetére


francizj
tag


(#20180) V/ válasza francizj (#20179) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem úgy tűnik, hogy még nem telt le a 45 nap (ma 18-án) és ez még nyitott case, talán vagy hiba.
Az üzenő rendszeren írj nekik, hogy a nem érkezett meg dispute-t indítottad, erre reagált az eladó, de hibásan érkezett meg és arra szeretnél a másik fajta dispute-t indítani, de nem megy.

Bár lehet, hogy holnap kellene egy próba.

(#20181) francizj válasza V/ (#20180) üzenetére


francizj
tag

Köszönöm a segítséget írtam nekik és holnap megpróbálom :R

(#20182) szimi57 válasza agroman (#20174) üzenetére


szimi57
őstag

Kösz, erre számitottam. Arra gondoltam, hogy van-e esetleg a rendszerben átváltási lehetöség. Nagy hülyeség?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#20183) V/ válasza szimi57 (#20182) üzenetére


V/
Topikgazda

Agroman pont azt írta hogy van a Paypal-n átváltási lehetőség, de amit írtál az nem a Paypal-től függ, hanem a bankodtól, és ott bizony nincs ilyen lehetőség: Forintos számláról tudok EUR utalni a PP-re?

[ Szerkesztve ]

(#20184) agroman válasza szimi57 (#20182) üzenetére


agroman
senior tag

[#20028]

------

(#20185) Frozzy


Frozzy
őstag

Ilyennel találkozott már valaki ? Ez mit jelent ?

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#20186) V/ válasza Frozzy (#20185) üzenetére


V/
Topikgazda

Átverés, lépj be a szokásos módon, ne az ebben lévő linkre kattints, ha a Paypal felfüggeszt az egy kicsit máshogy történik.

(#20187) zsiz


zsiz
őstag

Azt tudom, hogy a PayPal visszafizeti a postaköltséget, de ez fizetéstől számítva ez meddig érvényes?

- vettem egy telefont, fizetés 2014.12.04.
- 2015. januárban visszaküldtem, akkor visszakaptam a postaköltséget;
- 2015. februárban fizettem 10$-t hogy egy új cseretelefont adjanak, ne a régit javítsák;
- májusban megjött a cseretelefon;
- decemberben pedig a csere is elromlott.

Jól gondolom, hogy ennek a visszaküldését már nem fizeti vissza a PayPal?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20188) V/ válasza zsiz (#20187) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy vásárlás, egy termék, egy visszaküldés, egy visszatérítés. Nem finanszírozzák a garancia és a csere készülékek visszaküldését.
Ez a lényeg: Ha valaki elégedetlen az online, PayPal segítségével vásárolt termékkel, a visszaküldés postaköltségét a fizetési szolgáltató jóváírja a felhasználó PayPal-számláján.

Mivel kísérleti jellegű volt, az azért senki sem felejtse le, hogy csak 2015. december 31-i vásárolt termékekre vonatkozik. A 2016-ra egyenlőre még nem nyilatkozott a Paypal.

[ Szerkesztve ]

(#20189) zsiz válasza V/ (#20188) üzenetére


zsiz
őstag

értem, köszi. nekem úgy rémlett -ezek szerint rosszul-, hogy garanciás visszaküldésre is visszatérít. így viszont nekem elég gáz.. 10k-t akar a bolt visszautalni, abból nekem 3-4k a visszaposta.. annyiért meg nem adom oda a telefont, szerintem itthon hibásként árulva aprón többet kaphatnék érte kevesebb macerával.

mindenesetre köszönöm a felvilágosítást :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20190) Frozzy válasza V/ (#20186) üzenetére


Frozzy
őstag

Fura az, hogy nem spamba erkezett hanem rendesen elsodleges mappaba.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#20191) havri1


havri1
félisten

Ennek a stádiumnak van időhatára? 6. napja nem történik semmi.

havri

(#20192) V/ válasza Frozzy (#20190) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért lenne spam? A levelező rendszered spam szűrőjétől is függ, hogy mi kerül oda. Ez neki egy normális levél volt.

(#20193) V/ válasza havri1 (#20191) üzenetére


V/
Topikgazda

If a claim is filed, the seller is asked to respond within 10 days. If the seller doesn’t respond, the claim will automatically close in the buyer’s favor, and a full refund will be issued. If the seller does respond, PayPal will work to evaluate the information provided and determine the outcome of the claim. This process usually takes about 30 days, but more complex cases could take longer than 30 days.

Tehát 11. nap, vagy 30-on belül, ha komplikált +30 nap.

[ Szerkesztve ]

(#20194) havri1 válasza V/ (#20193) üzenetére


havri1
félisten

Bedobott a seller egy kamu tn-t, így akkor 30 nap.. De ez a fázis, vagy a nyitástól számítva? Köszi

havri

(#20195) RBJ


RBJ
addikt

Kérdeznék kicsit. :DDD
Ha a pay pal account tomra küldetnék pénzt az ott marad vagy egyből megyen a kártyára?
Account egybe van vonva a kártyával.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#20196) agroman válasza RBJ (#20195) üzenetére


agroman
senior tag

kartyara nem megyen semmi (csak ha vasaroltal vele es gond volt vele)
ottan marad a' egyhelyteben mignem csak tenmagad nem rendelkezel maskent felole..

[ Szerkesztve ]

------

(#20197) szimi57 válasza agroman (#20184) üzenetére


szimi57
őstag

Kösz, csak kiváncsiságból kérdezem: van nálunk olyan bank, ahol mükodik a konvertálás?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#20198) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni dispute-al kapcsolatban, még sosem kellett ehhez folyamodnom. Jelenleg úgy állok, hogy rendeltem ugyanazon eladótól 2015.11.16.-án 3 db drónt, amiből 2 db 1 csomagban jön és 1 db külön. A 2es pakk 12ezer Ft volt és kaptam hozzá rendes tracking numbert ami maláj és a nyomkövető rendszer szerint sajnos 11.26 óta egyáltalán nem változik a státusza ami célországba elküldve. A másik csomag ami 1 drón 7ezer Ft-ba került és ebből 1600Ft szállítási költség. Kaptam hozzá egy kamu tracking number ami FTLMY......... kezdetű. Írtam az eladónak, hogy hogy is van ez, hogy nem követhető a TN de akármit írok neki folyamatosan csak vetít, hogy várjak türelemmel és, hogy ha bármi gond van írjak nekik nyugodtan, de hiába írok csak ezt írják vissza. Az ebay-en az estimated delivery mindkét rendelésnél dec 23.-a. Egyik kérdésem az, hogy mikor nyissak dispute-ot és hogy hol? Egyből paypalon vagy kezdjem az ebay money refundal? Valamint mit írjak bele, hogy kamu a TN az egyiknél meg hogy nem jöttek meg a csomagok és a nyomkövetés szerint nem is mozdul 3 hete? A fizetéstől most 33 nap telt el.

Köszönöm a segítséget!

Üdv

Battletag: Myth#1775

(#20199) V/ válasza Myth (#20198) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ebay-en az estimated delivery mindkét rendelésnél dec 23.-a.
Akkor a meg nem érkezés miatt csak 24.-én indíthatsz. Mást meg mit indítanál.
De a javasolt sorrend az eBay vásárlói védelem, majd a Paypal.
De kamu tracking number ami FTLMY......... , nem úgy kamu, ez rajta volt a borítékon amiket ilyen kezdetű "nyomkövetési" számmal kaptam. Ez postai azonosító szám, de nem nemzetközi postai nyomkövetéssel figyelhető.
A 2es pakk 12ezer Ft volt akár a vámunkon is csücsülhet már.
Nekem 36 és 37 napon van kettő ilyesmi számú, az előzőek 20 és 21 napra érkeztek.

(#20200) V/ válasza szimi57 (#20197) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegyiknél. Beviszed az eurót és ráteszik a számládra, miután átváltották, egyszerű pénztári művelet.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.