Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) regos


regos
tag

Erre esetleg valaki?
Ha jól értelmezem az én válaszomra várnak de azt az opciót sehol sem találom.
Vagy rosszul értelmezem?

[link]

(#20602) buca84 válasza V/ (#20598) üzenetére


buca84
őstag

Mindenképp csatolnom kell vmit. Amúgy nem engedi elküldeni, amit írni akarok. Van valami más megoldás, hogy válaszolhassak claim-nél a paypal felhívására?
Megvan a magyar posta válasza is lefordítva, amiben nem találják csomagom. Csatoljam ezt esetleg?
Soha nem csináltam még claim-et. Nem is értem miért nem lehet simán csak írni szövegesen? Miért kell mindenképp csatolnom vmit? De mit???

Kép:

[ Szerkesztve ]

(#20603) V/ válasza mr.tamasbiro (#20600) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ezt keresed:

Mert ez ott van.

(#20604) V/ válasza buca84 (#20602) üzenetére


V/
Topikgazda

Figyelj, a héten nekem kettő is volt, de semmi ilyen nem került elő. A tied valamiért egyedi. Akkor írj egy dokumentumot írd bele és csatold. Meg a posta levelet is csatold.

(#20605) mr.tamasbiro válasza V/ (#20603) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

De köszi de megtaláltam.

(#20606) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Proof of addressnél mit fogadnak el?
Telekomos számlát töltöttem fel, amin rajta van minden, de így se jó nekik. (közüzemi számlák nem az én nevemre jönnek...)
Valamint megtelt a tárhely ahova fel tudom tölteni... Azzal mit lehet csinálni?

(#20607) agroman válasza zsoltyyy (#20606) üzenetére


agroman
senior tag

lakcim kartya..

------

(#20608) zsoltyyy válasza agroman (#20607) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Már azt is elküldtem.
Kezdem úgy érezni, h szopatnak. :))

(#20609) agroman válasza zsoltyyy (#20608) üzenetére


agroman
senior tag

ha a kartya miatt kell, akkor altalaban olyan banki szamlalevelet szoktak kerni amin a kartyaszam es a neved cimed is rajta van.

------

(#20610) zsoltyyy válasza agroman (#20609) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Olyat én nem kapok... Akkor az is jó amit az internetes bankról kapok le?
Valamint hogy tudom növelni a tárhelyet?
Mert ez nem lesz elég.

(#20611) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Az OTP-s Webkártya nem valós plasztik, csak virtuális. Az OTP webbankba belépve minden adata lekérdezhető, a cvc kód is ott van. Nekem MasterCard típusú, a számlaszáma két karaktere tér el a folyószámláétól, csak a folyószámláról lehet rá pénzt tenni, külső utalást nem fogad.
Szerintem ezt a fajta kártyát senkinek nem készítik el plasztikból.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#20612) Kicsirics77 válasza V/ (#20585) üzenetére


Kicsirics77
veterán

OTP nem ad kézbe fogható dolgot a virtuális kártyához.
Csak Kicsirics77-nek, meg még egy csomó emberkének.

egy szóval nem mondtam/írtam,hogy ad kézzelfogható kártyát.
Mindvégig virtuálisról volt szó!!!

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#20613) regos


regos
tag

lezárhatnátok már a vitát :-)
Nem plasztik hanem picit gyengébb anyag :-)

(#20614) V/ válasza regos (#20613) üzenetére


V/
Topikgazda

Igazad van már túltárgyaltuk, köszi a képet.

(#20615) V/ válasza Kicsirics77 (#20612) üzenetére


V/
Topikgazda

Bocsánat, félreértettem.

(#20616) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Euróban lévő összeget kellene kifizetnem a Paypal segítségével.
Hogyan csináljam, hogy a legolcsóbban jöjjek ki ?
10 euro -ról van szó.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#20617) V/ válasza Core2duo6600 (#20616) üzenetére


V/
Topikgazda

Megint kevés az info, találgatok.
Paypal, kártya van hozzáadva, konverzió beállítás a banknál és fizetsz.
Csak Paypal egyenleg, nincs olcsóbb vagy drágább opció.

(#20618) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Van valami trükk, hogy a nevemet a paypal-on megvoltáztassam? Csak most a keresztnév van elől és azt akarom megfordítani?!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#20619) V/ válasza atees (#20618) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy érted hogy elől? A first name helyen kell lenned a keresztnevednek, a last name helyen a család nevednek. Ha belépsz akkor a köszöntés nem Hi again, Attila! Akkor jó, nem kell változtatni.
De a belépés után a jobb felső sarokban a fogaskerékre kattintasz, a megjelenő képernyőn a neved után ott az Edit link.

[ Szerkesztve ]

(#20620) atees válasza V/ (#20619) üzenetére


atees
őstag

Belépek akkor ezt írja: Hi again, Attila!
De a fogaskerékre megyek akkor viszont már Vezetéknév Keresztnév kombó van.

itt melyiket válasszam, hogy változtatni tudjak?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#20621) dlaj válasza V/ (#20492) üzenetére


dlaj
őstag

Sikerült bejutnom a fiókomba.
Viszont, sajnos még dispute-ot nem nyitottam soha, nem tudom, hogyan kell csinálni. Az összefoglalóban sem találtam.
Tudnál nekem mutatni egy leírást, ami alapján meg tudom csinálni? Esetleg leírnád (ha nem nagy kérés), hogy hogyan csináljam? :R

(#20622) Core2duo6600 válasza V/ (#20617) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pont ez a konverzió a kérdés.

Hozzá van a paypal fiókhoz rendelve egy mastercard webkártya (otp)

Na most a kérdés, hogy az olcsóbb vagy ugyanannyi ?

1.
Egyszerűen fizetek a paypal al, és leszedi magának ami kell .
2.
Feltöltöm a Paypalt banki átutalással az otpdirekten keresztül.

Ki fogja az átváltást csinálni ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#20623) V/ válasza atees (#20620) üzenetére


V/
Topikgazda

Most jó a név használati sorrend. Ha megváltoztatod a sorrendet, akkor amikor pénzt akarsz ki küldeni a bankszámládra akkor gond lehet.
Az első rádió gomb ha név változás volt, akkor mellékelni kell az okmány képét is.
A másodiknál lehet megváltoztatást kérni, ha rossz sorrendben lett megadva regisztrációnál.
De a csere előtt le tudod ellenőrizni.
Kattints a Wallet linkre, majd alul a Old account view-re, akkor előjön az a képernyő, ahol lehet látni a Paypal fiók alap dolgait.
Ott a My personal info-nál a Name sor végén Change-el is lehet változtatni a nevet. De még egyszer hangsúlyozom, ha ezen e helyen Attila Kocsis a név kiírás, ne változtass.

[ Szerkesztve ]

(#20624) atees válasza V/ (#20623) üzenetére


atees
őstag

Okkés!
Akkor nem bántom :)
Köszi az infókat!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#20625) V/ válasza Core2duo6600 (#20622) üzenetére


V/
Topikgazda

Az 1-es lenne az olcsóbb, ott lehet a banki váltást elérni.
A második esetben nem is nyúl a kártyához, a Paypal egyenlegről fizet, a Paypal árfolyammal. Egy deviza egység akár 10-14 Ft-al több mint az első esetben.

(#20626) V/ válasza dlaj (#20621) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd készítek, kiegészítem a leírásokat az új felületnek megfelelően.
De addig is:
Belépsz, aa Summary képernyőn ott vannak a vásárlások felsorolva.
Megkeresed azt amelyik a problémás. Rákattintasz.
Az összegek alatt See details on old account view
Majd azon a képernyőn alul Resolution Center
Report a problem
Jelölni ezt a sort: Item dispute: I did not receive an item I purchased or the item I received is significantly not as described.
Continue
Majd a következőn választani, hogy megkaptad vagy nem: Did you receive a package from the seller?
No, Continue
Kiválasztod a vásárolt termék kategóriáját What is the category of your purchase?
és leírod a problémát, majd Continue.

(#20627) dlaj válasza V/ (#20626) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm szépen! :R

Gondolom megadhatom nekik a DPD nyomkövetési számot? Azon is látszik, hogy hol és mikor akadt meg.

(#20628) V/ válasza dlaj (#20627) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, csak tegyél hozzá egy magyarázatot is, hogy mi a lényeg, ha ráellenőriznek.

(#20629) dlaj válasza V/ (#20628) üzenetére


dlaj
őstag

OK, köszi még 1x.

(#20630) takatsa


takatsa
csendes tag

Évek óta használom a paypalt gond nélkül. A napokban viszont, amikor beléptem, akkor egy teljesen megváltozott képernyőkép fogadott. Ezen még valahogyan túltenném magamat, de egészen egyszerűen nem találok egy csomó régi menüpontot. Először a Merchant service hiánya tűnt fel, amikor egy buy now gombot akartam kreálni. Ami ennél viszont sokkal súlyosabb problémám, hogy nem találom az új kezelői felületen a withdraw lehetőséget, így nem tudok visszautalni a bankszámlámra. Kérlek segítsetek! :)

(#20631) V/ válasza takatsa (#20630) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz, baloldalon, közvetlen a Balance alatt a pénz feltöltési is kimentési lehetőségek.
withdraw lehetőséget=Withdraw funds

Alatta a bankkártya rész alatt pedig az amit keresel (Selling tools =Merchant service):

Belépve
update

[ Szerkesztve ]

(#20632) takatsa válasza V/ (#20631) üzenetére


takatsa
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, ez igazán nagy segítség.:) Majd lassan megszokom ezt az új módit.

(#20633) V/


V/
Topikgazda

A PayPal téma összefoglalóba bekerült az új Paypal felületen történő bankkártya konverzió beállítás leírása.

(#20634) NoMagix


NoMagix
addikt

Sziasztok,

olvasgatom a fórumot és látom téma volt a webkártya.
Nekünk van OTP-s webkártya, de nem fogadja el a Paypal, pedig 2017-es lejáratú!

Más, van a Paypal számlánk, amire felszoktunk tölteni pénzt mielőtt vásárolnánk, ha nem a webkártyáról szedi le a pénzt, hanem a Paypal-ról, akkor rosszabbul járunk a váltásnál, illetve nem kellene feltölteni a pénzt, hanem csak a webkártyát használni?

(#20635) agroman válasza NoMagix (#20634) üzenetére


agroman
senior tag

igen.

------

(#20636) NoMagix válasza agroman (#20635) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszi, akkor valamit intézek a webkártyával, a régebbieket elfogadta!

(#20637) Core2duo6600 válasza NoMagix (#20636) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Van rajta zseton ?
Amikor beadod egy minimális összeggel megterheli..

Nekem is ugyanilyen van hozzárendelve.
Korábban a bankszámla volt, azt kiszedtem, így biztonságosabb szerintem.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#20638) V/ válasza NoMagix (#20634) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekünk van OTP-s webkártya, de nem fogadja el a Paypal, pedig 2017-es lejáratú!
Akár Mastercard, akár Maestro mindkettőt elfogadja a Paypal.
Mint írta Core2duo6600 hozzáadás előtt legyen rajta minimum 800 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#20639) V/ válasza Core2duo6600 (#20637) üzenetére


V/
Topikgazda

Korábban a bankszámla volt, azt kiszedtem, így biztonságosabb szerintem.
Azzal csak akkor foglalkozik a Paypal, ha pénzt akarsz kiküldeni az egyenlegedről, fizetésnél nem használja (Magyarország). Senki sem fér hozzá pénz levétel céljából.

(#20640) NoMagix válasza V/ (#20638) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszönöm fiúk, megnézem! :R :R

Core2duo6600:

[ Szerkesztve ]

(#20641) Agrippa22


Agrippa22
tag

Sziasztok,

Pénteken délelőtt megpróbáltak a Battle.netes accountomat feltörve lehúzni pénzről Paypal-on keresztül (egyszer használtam Paypal-t az accounton, nem figyeltem hogy a marha megjegyezte az adatokat). A Paypal accountomon egy ideig "Pending" volt a tranzakciók státusza (pár percig), majd átváltott "Canceled"-re. A baj az, hogy a kártyámon zárolva ott van az összeg, de azóta sem oldották fel azt.

Paypal-nak, Battle.net-nek jeleztem a problémát mail-ben, felhívtam a bankomat is (ez mondjuk fölösleges volt, az ügyintéző szerintem a Paypal-al sem volt tisztában).

Valaki tudja esetleg kb. mennyi idő szokott lenni a zárolás feloldása? (Vagy ha bemegyek az bankfiókba lehet gyorsítani a történeten?)

(#20642) V/ válasza Agrippa22 (#20641) üzenetére


V/
Topikgazda

Általában 2-3 banki munkanap, nekem az Ersténél ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#20643) Core2duo6600 válasza V/ (#20639) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Köszi, ebbe az irányba nem használom, csak fizetek vele.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#20644) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Jajjj-jajjj-jajjj mióta van ilyen új felülete a paypal-nak!? Szörnyű... semmit nem találni - átláthatatlan... ÁÁÁHHHHHH!

(közbe látom van "Old Account View", de áhhh nagyon trééé semmit nem találni)

Pont akartam egy teljeskörű PayPal reg-használat posztot csinálni (valahogy megéreztem, hogy hamarosan "frissítik" a 10éves felületet.. de áhhh így!? Mondjuk jóhogy nem vágtam bele.. anno megírtam az aliexpress-eset, azt az a kemény kevesebb mint 1év alatt is változtak már dolgok ott is "kinézet - elhelyezkedés - dizájn"-ba)

Eskü azért csinálják, hogy ha már megszokott valamit az ember, azután szívjon megint... pl. hol tudok majd ügyet indítani!? áhhhhhhhhhh agyf*sz
(jó ez is megvan... de akkoris annyira látszik, hogy "felnagyított - lebutított" verzió lett amolyan tabletra optimalizált... rák se fog tableton paypal ügyeket "intézni")

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#20645) Linda1


Linda1
aktív tag

Sziasztok. Most ismerkedek a paypal-el, csináltam egy fiókot, de nem fogadta el a kártyámat, ezért nyitottam egyet a férjem nevére az ő kártyájával. Szeretnék vásárolni aliexpressről,mivel még nem vásároltam külföldről,igazán nem is vagyok vele tisztában hogyan is kell. Ha paypal-el fizetek, a férjem kártyájával természetesen,akkor jobb lenne az ő nevére rendelni?
Amúgy mit kell tudnom a fizetéssel kapcsolatban,mire legyek figyelmes,hogy teljesen biztonságos legyen? Ezt is fel lehet törni,ahogy a fentiekben olvastam,hogy innen is le tudják szedni a pénzed??? Úgy tudtam ez a biztonságosabb fizetési módszer. :F
Hozzáadtam a kártyát, konverziót is megcsináltam, most már lehet használni,vagy feltétlen meg kell várjam a kódot? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#20646) V/ válasza Linda1 (#20645) üzenetére


V/
Topikgazda

Aliexpressen nincs Paypal fizetési lehetőség, ott direktben tudsz bármely kártyával fizetni.
Már tudsz vásárolni.
A Paypalről sem kevésbé biztonságos a fizetés, ráadásul itt nem mozognak a kártyaadatok. Ha konkrétan nem férnek hozzá a belépési adataidhoz, azonosító, jelszó -ugyanúgy mint, a kártya pin kód, bár a kártya elfogadó helyeken már volt több visszaélés- akkor közel 150 millió felhasználó tanúsítja hogy biztonságos.

(#20647) agroman válasza Linda1 (#20645) üzenetére


agroman
senior tag

aliexpressen nem tudsz paypallal fizetni.
ott kozvetlen kartyaval tudsz illetve az alipay-al (ami tulkepp ugyanaz mintha az alinak adnad meg a kartyad adatait). de ugyanolyan biztonsagos mint a paypal.

egyebkent mindent fel lehet torni..meg a penztarcadat is el lophatjak a zsebesek, sot a bankokat is kirabolhatjak. de kartyas visszaeles ellen eleg sok biztonsagi lehetoseg van (webkartya, olyan bank ahol kulon alszamlan van a kartya es csak akkor es annyit raksz ra amit eppen el akasrz kolteni, sms kod a fizetes megerositesere, stb).

erdeklodj a bankodnal, jobb megelozni a bajt.

------

(#20648) kippedli


kippedli
tag

Megcsináltuk a buisness accountot de a fee nem egészen tiszta. Mindenkitől levon valamennyit vagy ez ,hogy megy, ha küldök róla.

[ Szerkesztve ]

(#20649) Linda1


Linda1
aktív tag

V/, agroman köszönöm. :)

(#20650) rakostamas


rakostamas
csendes tag

Sziasztok!

Láttam, hogy volt kérdés névváltoztatással kapcsolatban. Hozzá szeretném adni a számlaszámomat a PayPal-hoz számlára kifizetés céljából. A Google mindenhol csak régi cikkeket dobott fel névhasználat szempontjából. Ezekben a cikkekben az áll, hogy a First Name helyén a vezetéknév, Last Name helyén a keresztnévnek kell állnia, mert különben nem utalja ki a pénzt (a számlakivonaton fordítva van a nevem).
Pl itt egy cikk erről: [link]

Tudnátok segíteni, hogy mi a helyes névhasználat? Jelenleg nekem így szerepel:

Illetve, amikor bejelentkezek azt írja ki, hogy Hi again, Tamás!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.