Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) V/ válasza tomboy0013 (#21149) üzenetére


V/
Topikgazda

Ettől féltem a, bankszámlának amit megadsz, az csak a normál fő bankszámla lehet, nem kötődhet bankkártyához, ezért a "téves" utalás miatt buktál 1500 Ft-ot. Nem tudta érvényesíteni.

(#21152) V/ válasza Maksifül (#21150) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden: konvertáld át az egyenlegen az USD-t Fontra. Annak jobb a váltási árfolyama, mint $ forintra withdraw árfolyam.

(#21153) tomboy0013 válasza V/ (#21151) üzenetére


tomboy0013
veterán

Mindegy, egy kis tanulópénz volt amit a saját figyelmetlenségemnek köszönhetek. Kitöröltem a beállított számlát így most már csak a kártya van. Ezzel gondolom akkor így rendben van a dolog. Csak mert 80%-ot mutat a profilra amiatt, hogy nincs megadva számla.

(#21154) Maksifül válasza V/ (#21152) üzenetére


Maksifül
senior tag

Előbb konvertáljam át, vagy fizessem a dollárral, s hagyjam, hogy a PayPal konvertálja?
Vagy a konverzió mindkettőnél ugyanazon az árfolyamon megy?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#21155) V/ válasza tomboy0013 (#21153) üzenetére


V/
Topikgazda

Így van a 80% akoor lesz 100, ha az igazi bankszámlát hozzáadod, de erre csak akkor van szükséged, ha a Paypal egyenlegen lévő pénzedet akarod a bankszámládra kimozgatni. Ha csak vásárlásra használod, akkor nem szükséges.

(#21156) V/ válasza Maksifül (#21154) üzenetére


V/
Topikgazda

Van amikor megegyezik az árfolyam, van amikor nem, én vásárlás előtt konvertálnám át.

(#21157) adise


adise
őstag

van vmi ételrendelős hely, ami elfogad paypalt?

(#21158) V/ válasza adise (#21157) üzenetére


V/
Topikgazda

Én háromról tudok
Első
Második
Harmadik

Meg keresni kell a honlapok közt, amelyek vállalnak kiszállítást.
A sima bankkártya jobban elfogadott. A Netpincéren kiválasztod a keresésnél a Házhoz rendelek gombot, megadod hogy hol keressen és a találatoknál a részletes adatoknál lehet látni hogy milyen fizetési lehetőségek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#21159) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok.

Szeretném megkérdezni hogy van e lehetőség paypal kifizetést visszavonatni a paypalon belül,ha még a megvásárolt áru egy adott kinai webshopban még processing alatt van?Tegnap reggel lett fizetve,de meggondolnám magam ha még lehet
Vagy ezt csak az adott webshoppal lehet megdumálni és bízni abban hogy belemennek?
Köszönöm előre is :R

(#21160) V/ válasza hevizms (#21159) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, ezt csak az adott webshoppal lehet megdumálni és bízni abban hogy belemennek. Van a szerződési feltételek -amelyet a vásárlással elfogadtál- közt az elállásról szóló szabály.
Megjegyzés: Ha vásárolsz egy magyar üzletben, ott sem a banknál kezdeményezed a vásárlás törlését, itt sem működik máshogy.

[ Szerkesztve ]

(#21161) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

A minap egy lengyel webshopból (taiwangun.com) vásároltam PayPal-al, ám hiába állítottam át az oldalon, hogy az árak zlotyiban (PLN) legyenek, a fizetéskor (a PP felületén) már csak euróban tudtam fizetni, akkor is ha hozzáadtam a fiókomhoz a PLN-t. Ez azért bosszantó, mert az EUR váltása sokkal drágább volt PayPal-on mint a PLN lett volna, így ezen egy elég komoly összeget sikerült bukni. Konkrétan olcsóbb lett volna, ha egy valutaváltóba átváltom a pénzt PLN-re, tele tankolom az autót, és kiutazok Lengyelorszgába a cuccért és kitokolom készpénzben. El lehet ezt a jövőben kerülni valahogy, vagy az eladó úgy állította be a saját fiókját, hogy csak euro-t fogadjon?
Köszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#21162) V/ válasza DNReNTi (#21161) üzenetére


V/
Topikgazda

az eladó úgy állította be a saját fiókját, hogy csak euro-t fogadjon?,
Igen. De nem a Paypal-t, hanem a webshop-ét, nem lengyel csak euróval fizethet. Ha fent változtatod a nyelvet csak a lengyel zászló zloty, a többi €.

(#21163) DNReNTi válasza V/ (#21162) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem valahogy sikerült meghekkelni, hogy a kosárban minden zlotyiban legyen, a végösszeg is, de a PP már euroval számolt. Akkor ez csak "csicsa" a weblapon? Valójában esélyem sincs? :) Mindenesetre még majd egy emailt írok nekik, hogy lehetséges e, hátha. Köszi az infót!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#21164) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan gondom lenne, hogy már egy hete küldtek a paypal számlámra 10500Ft-ot de még mindig nem érkezett meg a paypal nem hajlandó visszaírni mit tegyek?

A Top Up menü alatt amit ír számlaszámot oda utalták el az összeget meg is van a bizonylat de még semmi nem jött. Mi lehet a baj?

(#21165) V/ válasza Ghost84 (#21164) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel nem a saját számládról ment az a gond. E kell küldeni az üzenetként hogy mikor, milyen számláról, mennyi pénz ment és megkérni, hogy írják jóvá, persze ez csak akkor teszik meg, ha a közlemény rovatban a te azonosítód szerepel

[ Szerkesztve ]

(#21166) Ghost84 válasza V/ (#21165) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Igen az én azonosítóm szerepel. Hova írjak nekik? mert a contakt menüben írtam nekik emailt már 3x de semmi reakció rá

(#21167) V/ válasza Ghost84 (#21166) üzenetére


V/
Topikgazda

Én itt írtam volna, az üzenet az amit előzőleg írtam
Message Center
Create New Message

Idegen számláról csak a Add funds to your account instantly használható "veszély" mentesen.

[ Szerkesztve ]

(#21168) Bence942


Bence942
tag

Hello nekem abban kellene segítség hogy kössem össze paypalt a payoneer kartyammal? Írtam paypalnak de nem adtak megfelelő választ , vagyis nem engedélyezték hogy hozzá adhassam , valaki tud ebben segíteni hogy meg oldódjon?

(#21169) Bence942


Bence942
tag

Hello!

Bocsánat ha nem ide tartozik de segítséget szeretnék kérni abban az ügyben hogy paypalhoz hogy adjam hozzá a payoneer kártyámat? Írtam paypalnak hogy szeretnék egy US az az amerikai kártyát hozzá adni de nem ugyan úgy azt írják hogy payoneer kártyát nem engednek de mért nem? valaki tud segíteni hogy hogy kellene elfogadtatni velük?

(#21170) joe-ker


joe-ker
senior tag

Valaki tud abban segíteni hogy paypal-al hol tudok venni paysafecard-ot.
Esetleg ez megbízható oldal?

(#21171) Ghost84 válasza V/ (#21167) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Köszi :R :R

(#21172) V/ válasza Bence942 (#21169) üzenetére


V/
Topikgazda

(#21173) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok.
Beállitottam hogy ne a paypal váltson és miközben odanavigáltam ahol át kell állitani,ezt láttam:

Mi a rák ez az 1 éves Facebook dolog?
Tudna valaki ebben segíteni?
Köszönöm előre is :R

(#21174) V/ válasza hevizms (#21173) üzenetére


V/
Topikgazda

Előfizettél egy havi díjas Facebook szolgáltatásra. Azok a gagyi játékok....néha viccesek.
Nincs gond, kattints rá a Facebook névre látni fogod mi az és a Status Active | mellett van a Cancel ha már nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#21175) hevizms válasza V/ (#21174) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm a segitséget. :R
Inaktiváltam.
Akkor ez havonta levont tőlem 1085 ft-ot automatikusan?
Na itt az ideje hogy elbeszélgessek a gyermekemmel :)

Viszont visszanéztem a 2015-ös kifizetéseimet és nem láttam ezt a tételt havonta.
jan 29-én ott van,de későbbi hónapokban már nem.

(#21176) V/ válasza hevizms (#21175) üzenetére


V/
Topikgazda

Passz, lehet hogy azután nem lett használva. A vásárlási történetben ez Preapproved payment-ként van jelölve

[ Szerkesztve ]

(#21177) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Sziasztok,

Szeretném a K&H-s számlaszámomat felrögzíteni a paypal fiókom alá, de nem sikerül.
Próbáltam már mindenféle formátumban megadni, kötőjellel és anélkül, HU50 előtaggal (IBAN) és anélkül, de nem megy.
Mi lehet az oka, ezt az üzenetet kapom: You have entered an invalid Bank account number for a bank account in Hungary.

Gondolom ez szükséges ahhoz, hogy ha kapok egy bizonyos összegű visszatérítést részben hibás termék miatt, és azt szeretném a bankszámlámra áttenni. Visa kártyám az már fel van rögzítve, és ahogy nézem a ebank oldalon, a kártya ugyanahhoz a számlaszámhoz van rögzítve, mint amit fel szeretnék vinni paypal bank accountként.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#21178) V/ válasza benjoe1 (#21177) üzenetére


V/
Topikgazda

Név=K és H Bank
Számlaszám így: 104021422142047200000000

DE nem a kártyához tartozó számlát -alszámlát- adhatod hozzá! Azt amit az általános pénz fogadásra és utalásokra használsz.

Visszatérítés csak akkor menthető ki a számládra, ha az egyenlegről fizettél, mert ha kártyával fizetsz a visszatérítés a kártyához tartozó számlára megy át automatikusan

[ Szerkesztve ]

(#21179) benjoe1 válasza V/ (#21178) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Ha automatikusan átmegy a kártyához tartozó számlára, akkor nem is akarom felrögzíteni a bankszámlám, mert kártyáról fizettem, nem paypal egyenlegről.

Amúgy nem megy, hiába írtam be az általad írt formában. Lehet azért, mert a kártyámnak nincs külön alszámla száma, hanem ugyanaz, mint a lakossági bankszámlának (amúgy nem tartok rajta igazán sok pénzt, külön van megtakarítási számlám). Célszerű lenne a bankkártyát külön alszámlához rendelni?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#21180) V/ válasza benjoe1 (#21179) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor sajnálom, múltkor így írtuk be és nem volt gond. Ha úgy van nálad ahogy írod akkor jónak kell lenni. A copy+paste nem mindig működik, van amikor csak bepötyögéssel fogadja el a számokat.
Azt szoktuk csinálni, hogy kérünk a számlához egy külön csak Internetes fizetéshez web kártyát, ez mindig 0 Ft egyenlegű és a vásárlás előtt adjuk meg, hogy mennyi pénz legyen levonva (feltöltjük pénzzel), így biztonságos. Ezért kevesebb pénz kérnek, mint a normál kártyáért.

[ Szerkesztve ]

(#21181) gabeszakem77


gabeszakem77
csendes tag

Sziasztok! Óvatosan közelítsetek a PayPalhoz, mert az ügyfélszolgálatuk egy darab ... Rengeteg dilettáns dolgozik ott. Vitába kerültem egy bolttal, és a paypal-on nyitottam vitát. A vitát lezártam (escalate) és a paypal azt a döntést hozta, hogy vissza kapom a pénzt, ha visszaküldöm a terméket. A terméket visszapostáztam, december 18.-án. A problémám január 11.-én kezdődött, mert a vitát lezárták, és közölték hogy nem kapom vissza a pénzem, mert érvénytelen nyomkövetési számot adtam meg. Rengeteget leveleztem velük, általában sablon válaszokat kaptam, pl. ők mindent alaposan megvizsgáltak ... a lezárt vitát nem lehet újranyitni.., a csomag nem ért oda bla bla bla. Persze mindegyik ügyfélszolgálatosnak az a szenvedélye hogy nekem segíthessen.

Közben a csomag elért Kínába. Miután berágtam, közöltem velük, hogy én visszaküldtem a csomagot, az eladónak, ami nem sokára oda fog érni, ők ennek ellenére mielőtt megérkezne az árú lezárják a vitát. Így a vevő elveszti a terméket és a pénzt is. Megírtam hogy pár napon belül meg fog érkezni a termék, és bizonyítani fogom tudni hogy a paypal ellopja az emberek pénzét, és ha kell megteszem a szükséges lépéseket ...

Meglepetésemre másnap újra megnyitották a vitát. Felülvizsgálták az esetet, és rájöttek, hogy tényleg feladtam a csomagot. Közben a csomag visszaért az eladónak, és a paypal visszautalta a pénzt.

Végül is minden jó ha a vége jó, de a paypalban megrendült a bizalmam. Azóta az alipay-en vásárlok az ebay helyett.

[ Szerkesztve ]

(#21182) V/ válasza gabeszakem77 (#21181) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszönjük a tapasztalataid megosztását.
Az Alipay-el vásárolsz az Aliexpressen, rendben. Ott is lesznek problémák és még nehezebben fogsz hozzájutni a pénzedhez. Komoly problémáim vannak velük.

[ Szerkesztve ]

(#21183) gabeszakem77 válasza V/ (#21182) üzenetére


gabeszakem77
csendes tag

Valahol vásárolnom kell, mert függő vagyok. Eddig csak a Banggoodot találtam mint teljesen megbízható bolt. Minden problémát meg tudtam oldani velük. 25 sikeres vásárlás.

(#21184) V/ válasza gabeszakem77 (#21183) üzenetére


V/
Topikgazda

Banggood, jó az is. Két meg nem érkezett csomag, kértem refundot, egyet 3 hét könyörgés után megkaptam, a másik a mai napig semmi, 1,5 hónap után már nem is érdekel. A 4 vásárlásból.

[ Szerkesztve ]

(#21185) SP33Đo.O


SP33Đo.O
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy: megváltoztattam a címemet és emiatt a kártyánál is kellett variálni. Na most volt is rajta elég pénz (kb 1700.-), hogy küldje a próbaterhelést, küldte is, de a kártyát nem csatolta hozzá, most meg nincs már csak 170akármennyi forint. (OTP-s vagyok) Kitöltöm rendesen a kártyaadatokat, ellenőrzi és kiírja hogy ez a kártya nincs elfogadva. OTP-s fiókban is látom hogy előjegyzett tranzakció...blabla. Kérdés, hogy azt a pénzt valamikor visszakapom-e és hozzá bírom-e csatolni a kártyát, vagy tennem kell valamennyit a számlámra hogy hozzá bírjam adni és majd csat aztán kapom esetleg vissza??

(#21186) V/ válasza SP33Đo.O (#21185) üzenetére


V/
Topikgazda

Az új cím hozzárendelése a kártyához nem jár pénzes manőverrel. Felveszed az új címet és azt adod meg hozzá alapértelmezettnek. Valami rosszul sikerült.
De én nem értem azt, amit írsz utána. hogy mit is csináltál.
Van egy Paypal fiókod. Volt egy címed, volt egy kártya hozzárendelve.
Amikor beírod az új címet My Profile, My personal info, Address, Update, Add Street Address alul ott volt a kártya az Associated Credit Cards-nál, ott bejelölöd a kártyát és kész a hozzárendelés az új címhez

[ Szerkesztve ]

(#21187) SP33Đo.O válasza V/ (#21186) üzenetére


SP33Đo.O
csendes tag

leválasztottam a kártyát a profilomról, most meg nem rakja vissza.

(#21188) Bence942 válasza V/ (#21172) üzenetére


Bence942
tag

Hello ezt igen mind tudom de én úgy szeretném hogy össze legyen kapcsolva egy paypalt már össze kapcsoltam de azt is nagy nehezen és most ezt is szeretném de azt írja a paypal hogy "You cannot add a bank at this time." és ezt kellene nekik feloldani de nem tudom hogy leírni emailbe mert telefonon úgy nem tudok angolul hogy ezt engedélyezzék, valami segítség ezzel kapcsolatba?

(#21189) V/ válasza SP33Đo.O (#21187) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ugyanazt a kártyát akarod hozzáadni, az nem fog rögtön a leválasztás után visszamenni, mennyi idő telt el?

(#21190) V/ válasza Bence942 (#21188) üzenetére


V/
Topikgazda

Próbáld meg később, ez ideiglenes zárlatnak tűnik.

(#21191) SP33Đo.O


SP33Đo.O
csendes tag

ha egyből nem adja hozzá akkor már meg is válaszoltad a kérdésem. Mennyi idő kell neki? Illetve engem a pénz érdekel most jobban (mivel megpróbáltam újra hozzácsatolni, így ugye lement a próbaterhelés, de a kártya sehol sincs)

(#21192) V/ válasza SP33Đo.O (#21191) üzenetére


V/
Topikgazda

A pénz visszakerül majd, ne idegeskedj, de abból 1 $-nyi összeg az csak zárolt, a 400 Ft kerül levonásra. Kártya zárolt tételeinél látnod kell. 24 óra.
Ha azután sem menne, akkor ha írsz nekik akkor segítenek.
Message Center
Create New Message
És ez a téma:

(#21193) SP33Đo.O


SP33Đo.O
csendes tag

köszönöm szépen! :) annyit még hogy az a 400.- amiről írtál az pontosan mi? miért kerül levonásra? minek a költsége az? köszi!

(#21194) V/ válasza SP33Đo.O (#21193) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtad: leválasztottam a kártyát a profilomról, most meg nem rakja vissza.
Kártyát akarsz hozzáadni.
A kártya hozzáadás folyamán ellenőrzésként van egy terhelés, ami 1 $, majd a kártya érvényesítéshez egy 400 Ft-os levonás.

[ Szerkesztve ]

(#21195) benjoe1 válasza V/ (#21180) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Paypal fiók szerint megkaptam a refund összeget (Feb 1, 2016, Credit to Credit Card, Completed):
$25.00 USD to Visa Credit Card XXXX-XXXX-XXXX-2099
This transaction will appear on your credit card statement as "PAYPAL *GEARBEST".

Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen? Mert eddig semmit nem látszik ebankon. Ugyebár fizetésnél elég gyorsan megtörténik a levonás, jön is az sms értesítésem.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#21196) luck66 válasza benjoe1 (#21195) üzenetére


luck66
tag

Nekem az ilyen esetben , -visszatérítés-,nem küldtek még soha Sms-t.( Erste)

(#21197) V/ válasza benjoe1 (#21195) üzenetére


V/
Topikgazda

3-5 banki munkanapon belül

[ Szerkesztve ]

(#21198) V/ válasza luck66 (#21196) üzenetére


V/
Topikgazda

Neki sem, a fizetésről írta hogy azonnal kapja az sms-t, ha van számlafigyelőd akkor persze kapsz sms-t ha jóváírják a Paypal-től érkező pénzt.

(#21199) benjoe1 válasza V/ (#21197) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Köszönöm az eddigi segítséged, hasznos volt. :C

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#21200) luck66 válasza V/ (#21198) üzenetére


luck66
tag

Nekem van kártyaőrtől kezdve minden,de még egyszer se kaptam sms-t,ha a bankkártyás fizetés után visszatérítettek,csak megjelent a számlán (Erste ),mindegy,hogy ki küldte vissza a Paypal,Alipay,Dhgate,

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.