Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) V/ válasza ferke72 (#21049) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, oda megy vissza.
A Paypal egyenlegre nem kerül, csak a tranzakció történetben látható. (Ha az egyenlegről lett fizetve akkor ott azonnal megjelenik.)
Banktól függően 3-5 munkanap.

[ Szerkesztve ]

(#21052) ferke72 válasza V/ (#21051) üzenetére


ferke72
aktív tag

Szóval oda fogom megkapni, köszi.
Szép csöndben viszont utolsó fillérig elutalta az eladó vételárat.
Legalább nem kell utalással foglalkoznom, igaz ha én utalom át egyenlegről lehet 2 napon belül rajta van..

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#21053) Oliverda


Oliverda
félisten

A PayPal és a "biztonság" :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21054) V/ válasza Oliverda (#21053) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a lényeg?
A ....... és a biztonság. A pontok helyére annyi minden céget be lehet írni. Nem csak ezt.
Mert nem szép dolog hogy meghekkelték valaki Paypal fiókját, de azt nagyon elhallgatja, miként tudtak hozzáférni az azonosítóihoz. Csak úgy feltörték, de hogyan és csak az övét?
Biztos hogy a Paypal rendszerből szerezték meg az információkat? Erről általában nagyon hallgatnak az érintettek akiknek "feltörték" a fiókját.
Nem kívánok vitázni veled, mert már ezt átbeszéltük.
Véleményem szerint máshonnan szerezték meg az adatait és nem a Paypal-t törték fel.
Zárjuk le a Paypal fiókjainkat ezek után? Vagy mi legyen? 2009 óta használom nem törték fel, használom tovább.

Köszi hogy megosztottad az információt, ilyenekhez vezethet ha nem a Paypal-től jövő üzeneteknek bedőlünk.

[ Szerkesztve ]

(#21055) Oliverda válasza V/ (#21054) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha végigolvasod megtudhatod.

"As I stated in the article, I wasn’t using PP’s SMS. I was using their keyfob device."

Idehaza egyik sem áll rendelkezésre, ha bárhogy megszerzik a jelszavadat (pl. keylogerrel), már vihetik is a pénzedet. Röviden ez a lényeg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21056) V/ válasza Oliverda (#21055) üzenetére


V/
Topikgazda

Mire gondoltál, arra irányult az első kérdés, de ez akkor tiszta.
Elolvastam, pénzbeli veszteség nem érte, a Paypal azonnal zárolt amikor tudomást szerzett róla és no comment.
ha bárhogy megszerzik a jelszavadat (pl. keylogerrel), már vihetik is a pénzedet. Röviden ez a lényeg.

Egyetértek veled, de ez nem csak Paypal specifikus.

[ Szerkesztve ]

(#21057) Oliverda válasza V/ (#21056) üzenetére


Oliverda
félisten

Az engem egy kicsit sem nyugtat meg, hogy máshol is spórolnak a biztonságon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21058) V/ válasza Oliverda (#21057) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól még nem kell gutaütést kapnunk, az emberiség és pénz történelme nem a biztonságos pénz kezelésről szól.
Az ingyenes használat nem mindig nyújt fedezetet mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#21059) Oliverda válasza V/ (#21058) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha még ingyenes lenne... :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21060) Lacinet


Lacinet
csendes tag

Helló mindenkinek!
Mitől lehet az, hopgy az order státuszban, minden kattintással változik, az hogy mikor kapták meg az általam kifizetett osszeget? Payment : Credit card via PayPal Pay time : 01/25/2016 07:38:14 AM

(#21061) V/ válasza Lacinet (#21060) üzenetére


V/
Topikgazda

A visszaigazoló e-mail dátuma és időpontja a lényeg, azt hogy a böngészőben mit látsz, passz.

(#21062) Lacinet válasza V/ (#21061) üzenetére


Lacinet
csendes tag

Hy V!
Ez nem a böngésző, hanem az everbuying oldalán: saját számla-order-order satatus.

(#21063) V/ válasza Lacinet (#21062) üzenetére


V/
Topikgazda

De a böngészőben nézed, nem? :)
Ennek szerinted mi lenne a jelentősége? Kifizetted x időpontban, bankszámládról elment mondjuk 15-én, ha valahol 16-ot látsz, a tényen nem változtat, a pénzed elköltötted 15-én.

(#21064) Lacinet válasza V/ (#21063) üzenetére


Lacinet
csendes tag

Már megnyugtattatok a rendelésemet illetően.
Csak kíváncsi volnék rá.

(#21065) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni a következő problémámhoz:a Paypal regisztrációt követően sikeresen eljutottam odáig,hogy értesítettek arról, hogy a 400 Ft-ot 24 órán belül leemelik a bankszámlámról. Ez január 22-én meg is történt a bankom szerint. Sikeresen megtaláltam a PP négyjegyű kódot, beírtam a Paypal-on a megfelelő helyre, de azóta sem történt változás. Az egyenleg 0 Ft, és sajnos semmilyen felületen nem találom azt a bizonyos verified feliratot sem. Tudnátok abban segíteni, hogy esetleg mit kell még kitöltenem ahhoz, hogy végre működjön ez a rendszer, vagy hogy hol találom az esetleg kihagyott lépést? :R

[ Szerkesztve ]

(#21066) V/ válasza petyametyo (#21065) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha belépsz akkor a a Köszönés alatt hány %-os a Your profile is at...? Ha erre a szövegre kattintasz akkor mit látsz?
Az egyenlegeden keresed a 400 Ft-ot?

(#21067) petyametyo válasza V/ (#21066) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Your profile is at 100 %, ha rákattintok, akkor mind a 4 zöld menü ki van pipálva. Azért keresem az egyenlegen a 400 Ft.-ot, mert korábban valahol azt láttam print screen-ben, hogy a sikeres reg. tán ez jelenik meg, és azt a verified státuszt sem találom sehol. :( Azt ki kellene, hogy írja valahol, ugye?

(#21068) V/ válasza petyametyo (#21067) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor már nincs semmi problémád, a fiókod megerősített, verified = a 100%-os és a négy zöld pipával

A kártya hozzáadás anyagban is írtam:
Ha nem várjuk meg, hogy a bankunk a 400 Ft-os tranzakciót lekönyvelje (zárolva van még a számlán az ösz-szeg) de az SMS-ben megkapott kóddal érvényesítjük a kártyánkat, akkor a Paypal kiírása helyett, nem az egyenlegen lesz a 400 Ft 24 órán belül, hanem visszaterhelődik a kártyára (a számlájára) az én esetemben 3 nappal később.(CIB Bank és még ők gyorsak.)
Ha türelmesek vagyunk a banki könyveléssel, akkor persze az egyenlegen lesz 1 napon belül.

[ Szerkesztve ]

(#21069) petyametyo válasza V/ (#21068) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Akkor valószínűleg az történhetett, amit írsz, nem kaptam sms-t, de a bank oldalán láttam, hogy zárolták az összeget. A könyvelést 01.22. napra írják, de a tranzakció részletek lehet, hogy hamarabb látszottak, és én beírtam a kódot a Paypal-ra. Bocs, hogy ilyen nehézkes vagyok, de jól értem akkor, hogy a 400 Ft. a bankomnál vezetett számlán lesz könyvelve, és akkor most már használhatom a Paypal-t rendeléshez? :R

(#21070) V/ válasza petyametyo (#21069) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze, úgy értendő, amíg a zárolt tételek közt van.
Már amikor elolvastad azt, hogy majd levonnak 400 Ft-ot onnantól működött.
A konverzió beállításról ne felejtkezz meg.

[ Szerkesztve ]

(#21071) petyametyo válasza V/ (#21070) üzenetére


petyametyo
aktív tag

A converziot megcsináltam a leírásod alapján, az az, amikor két lehetőség közül azt választom, hogy a bank váltson....?Mást ezzel már nem kell tennem, ugye?

(#21072) V/ válasza petyametyo (#21071) üzenetére


V/
Topikgazda

Valóban, amikor fizetsz azért less erre a részre, ilyet kell látnod:

és nem ilyet, ahol Paypal Conversion Rate.... van:

Ilyenkor az Other conversion-al a bankira kell állítani, ez akkor van ha valamiért elfelejtené a banki váltást

[ Szerkesztve ]

(#21073) petyametyo válasza V/ (#21072) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítségedet! Figyelni fogom :) :R :R

(#21074) TomiTheHero


TomiTheHero
csendes tag

Sziasztok!
Kb decemberben fizettem utoljára PayPal fiókkal ebay-n és Steam-n, akkor minden rendben volt.
K&H-nál van számlám, Maestro kártyával. PP-n a kártya is hozzá volt rendelve, minden oké volt, tudtam vele azonnal fizetni is.
Mára viszont ha fizetni szeretnék vele PP-n keresztül, akkor nem enged. A bank elutasította a kártyám üzenetet kapok... A kártyát levettem, majd ismét vissza PP-n, le is vonták a 285Ft-ot, de fizetni ugyan úgy nem tudok. Mi változott K&H-nál? Valaki járt ugyan így?

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#21075) V/ válasza TomiTheHero (#21074) üzenetére


V/
Topikgazda

Maestro kártya probléma, van amikor nem lehet vele fizetni.

(#21076) TomiTheHero válasza V/ (#21075) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Köszönöm. Akkor hagyjam a kártyát a fiókon, ha nem megy a fizetés próbáljam másnap? Utaltam rá pénzt B tervként... Várható a javítás? Honnan az infó?

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#21077) V/ válasza TomiTheHero (#21076) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez évek óta fennálló probléma, mások is panaszkodnak itt is. Rapszódikus még ugyanannál az eladónál előfordul, hogy egyszer csak nem tudsz fizetni, később meg megint.

[ Szerkesztve ]

(#21078) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Az összefoglalóban írva 'vagyon, hogy évi 12 alkalommal lehet visszaigényelni a visszaküldött termék szállítási költségét. Most ez, havi 1-et jelent, vagy egy hónapon belül lehet többször is élni vele, de 12 alkalom az évi mennyiség?

Köszi!

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#21079) V/ válasza SOAD19 (#21078) üzenetére


V/
Topikgazda

Évi 12 db küldemény visszaküldése. Ha neked 1 hónapban 1-nél többet kell visszaküldeni nincs vele gond, de ha ilyen előfordulna, akkor nincs nagy szerencséd a vásárlásokkal :O

(#21080) TomiTheHero válasza V/ (#21077) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Köszönöm!
Azért furcsa számomra, mert évek alatt most jött ez először elő. :DDD

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#21081) V/ válasza TomiTheHero (#21080) üzenetére


V/
Topikgazda

Az egészben az a vicc, hogy sem a bank, sem a Paypal nem tudja megmondani, hogy mi a probléma. Egyszer csak bekattan a kártya. :F
A Mastercard meg hallgat, mert a Maestro-t is ő kezeli. Nem is értem, hogy ezt a fajta kártyát minek találták ki, ha van a másik. Az igazi Mastercard és a Maestro közti különbség lehet a titok nyitja.

[ Szerkesztve ]

(#21082) SOAD19 válasza V/ (#21079) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi!

Ruhaneműről van szó... (pulóver, cipő, meg talán kabát is) A kabát, ill. a cipő nagy valószínűséggel jó lesz, de azért biztos, ami biztos.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#21083) rőlyy


rőlyy
csendes tag

sziasztok. regisztráltam a paypalre majd az ebayre. kezdő vagyok még és sajna nagyon gyatra az angolom. próbaként vásároltam egy 300ft-os dolgot,rendben le is vonták a számlámról. kérdésem az lenne, ha vásárlok valamit,kell az eladóval beszélgetnem vagy elég csak rányomnom a vásárlásra? a vámra lennék még kíváncsi,hogy hogy működik és milyen értékhatártól van. esetleg mire érdemes még figyelni? előre is köszönöm!

Ha irok,tisztelj meg a válasszal! forditott esetben én is megtisztellek!

(#21084) ferke72 válasza rőlyy (#21083) üzenetére


ferke72
aktív tag

beszélgetés egyértelmű ha kérdésed van felé..az ebay-nél vigyázz mert össze van kötve a paypal-al és amit az oldalon látsz jóváhagyod már nem tudod visszavonni az utolsó lépést.
összefoglalókat olvasd el a külföldi rendelésnél is. részletesen le van írva minden :K

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#21085) V/ válasza rőlyy (#21083) üzenetére


V/
Topikgazda

Van eBay topic is, ott is vannak hasznos információk.
Mindkét topic oldalának tetején ha a Összefoglaló kinyitása ▼-ra kattintasz vannak + információk, tanulmányozd át őket.
A vásárlások utáni vám és áfa fizetéssel kapcsolatban itt olvashatsz.
Azt hogy ezt eldöntsék, ez esetben is kérhetik a vételár igazolását: vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény. Nem kell parázni.

Ha 22€ (6000 Ft) érték felett vásárolsz -szállítási költséggel együtt számolandó-, akkor a Forint értékhez adj 27%-ot, mivel általában a Postával rendezzük a vámeljárást az ő 2000 Ft-os eljárási költségét és így kalkuláld, hogy megéri-e neked. Ha esetleg ez a két tétel elmaradna, amikor megérkezik, akkor örülj neki :C , de ne reklamálj. :)
Az eBay-n történő vásárlásnál akkor beszélgetünk az eladóval, ha valami nem egyértelmű, ezeket nem a megvétel után kell tisztázni.
Ha nem licitálással vásárolsz,akkor elég a Buy It Now gombra kattintani.

ferke72-t kiegészíteném azzal, ha megveszel valami, akkor ha 45 percen belül kéred a vásárlás törlését, azt az eladó köteles elfogadni. Utána is van lehetőség kérni, de annak a kérésnek elfogadása az eladón múlik, általában elfogadja, mert nem tudja kényszeríteni a vevőt a kifizetésre.

[ Szerkesztve ]

(#21086) pentium4


pentium4
senior tag

sziasztok!

Mióta van az hogy ami a balance-odon van pénz nem lehet balance konverziót csinálni???
Mindezt ugye azért, mert ha a paypal váltja fizetés előtt az roszabb árfolyamon történik mint ha én átváltom a balance-on.
tud erről valaki valamit?

P4

(#21087) V/ válasza pentium4 (#21086) üzenetére


V/
Topikgazda

Működik, mit akarsz mire áttenni? Kattints a Continue-ra, ha elsőre a Calculate nem ír ki összeget. Mert nem az a kiírás a lényeg. A balance átváltással sem jársz jobban, de mindegy. $ esetén 4-5 Forint értékű veszteség.

[ Szerkesztve ]

(#21088) laleeee


laleeee
őstag

Múlthét szerde este refundoltak nekem 71 eurót. még mindig nem jött meg . Létezik,hogy ennyi ideig tart ?

(#21089) ferke72 válasza laleeee (#21088) üzenetére


ferke72
aktív tag

alapból azt írta nekem egy fórumozó 3-5 munkanap.. és itt még azt olvasom ha jól értem hosszabbodhat elméletileg..
én is refundot várok hétfőn utalták el.

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#21090) laleeee válasza ferke72 (#21089) üzenetére


laleeee
őstag

tegnap,vagy egy hete hétfő ?

(#21091) ferke72 válasza laleeee (#21090) üzenetére


ferke72
aktív tag

tegnap délelőtt kaptam mailt, és a linken is azt olvasom amit ő említett 3-5 munkanap.

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#21092) V/ válasza laleeee (#21088) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem holnap már könyveli a bankod, az 5 munkanap holnap jár le, de van 2 magyar bank akik néha 7 napra írják jóvá.

(#21093) laleeee válasza V/ (#21092) üzenetére


laleeee
őstag

nincs bankom, csak sima paypal számlám

(#21094) V/ válasza laleeee (#21093) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem akarlak elszomorítani, de ha az egyenlegről fizettél és tényleg Refundolt az illető az rövid időn belül ott az egyenlegen.
A Paypaltól kaptál e-mailt a pénz megérkezésről? Múlt hét szerdán vagy csütörtökön a történetben nem látod az összeget?
Így nézne ki:

[ Szerkesztve ]

(#21095) Strangerpro


Strangerpro
tag

Sziasztok

Ma vasaroltam Ebay-en PayPal-al a mai dollar kozeparfolyam 288Ft, de a PayPal 315Ft be valtotta at! Azon gondolkoztam jobban jartam volna ha a Visa kartyaval vasaroltam volna??

Udv

(#21096) V/ válasza Strangerpro (#21095) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom milyen középárfolyamról írsz egy vásárlás esetén, mert a bankok 95%-a -bár lehet, hogy tied így számol- nem ez alapján terhelik a számládat.
Ma ha Visa kártyával fizettél volna, ezzel az árfolyammal továbbította volna a bankodba a vásárlás összegét.1.00 United States Dollar = 288.40 Hungarian Forint.
A Paypal a vásárlást 301 HUF-al számolja ma.
Az egyenlkegen forint dollárra váltva 296 Ft 1 $.
Mi a 315 Ft?

Annyiszor leírtuk, hogy ha kártyát rendel valaki a Paypal fiókjához 10-14 Ft-al is jobban jár

[ Szerkesztve ]

(#21097) Strangerpro válasza V/ (#21096) üzenetére


Strangerpro
tag

Koszonom, ezekszerint jobban jartam volna. A 315 Ft elszamoltam....... Elosszor annyit szamoltam..... Tehat akkor hozza kellene rendeljem a kartyamat. Vagy valami netes kartya kellene, nem szeretem megadni a Visa kartya adataim. K&H -nak van valami netes kartyaja?

(#21098) V/ válasza Strangerpro (#21097) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne komolytalankodjál már, azért adjuk meg a Paypal-nek a kártya adatainkat, hogy egy e-mail címmel tudjunk fizetni, jó árfolyamon és hogy ne keringjenek a kártya adataink az Internet drótjain.
Minden fizetésnél, pénzfelvételnél megadod a kártya adataidat, ott hamarabb le tudnak nyúlni belőle.
Nem azért adjuk a fiókhoz mert hülyék vagyunk és azt szeretnénk hogy ellopják a pénzünket.

Van nekik, de nehogy rábeszéljenek a Maestro-ra, még mindig kint van az oldalukon, hogy nem mindenhol fogadják el.

[ Szerkesztve ]

(#21099) Strangerpro válasza V/ (#21098) üzenetére


Strangerpro
tag

:R Koszonom, holnap rakerdezek a netes kartyara.

(#21100) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Van egy paypal fiókom, régebben volt hozzárendelve bankkártya is de időközben megszüntettem a bankszámlámat. Van-e lehetőség átutalással pénzt rátölteni?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.