Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) V/ válasza Aucor (#21290) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez érdekes, már küldeniük kellene a pénzt, ha nem válaszolt.
Rájuk kellene kérdezni, ha nem látsz itt újabb infót:
More about your account alatt
Resolve a problem in our Resolution Center és az adott case-nél az infók
Ha csinálnod kellene valamit akkor itt lenne listázva: View: - Cases requiring your action

[ Szerkesztve ]

(#21302) Lehiñito válasza V/ (#21299) üzenetére


Lehiñito
senior tag

A bank account and cardsnál csak a főkártyám látszik amit eddig használtam.
Amit hozzá akarok adni az pedig a virtuális mastercardom. Utaltam rá 1000ft-t hogy tudjon zárolni de egyszerűen eltünik mindig. Várok pár napot hátha lesz valami változás.
Csak az a legfurcsább az egészben, hogy azóta fizetni sem tudok valamiért paypalon a főkártyámmal.

(#21303) V/ válasza Lehiñito (#21302) üzenetére


V/
Topikgazda

Holnap én a te helyedben rákérdeznék a bankra, vagy bemennék, valami nem stimmel. Ezt a kártyát szónélkül használni lehet. Nem emlékszem, lehet hogy írtad, hogy az 1 $-os levonás látható a zárolásnál?

[ Szerkesztve ]

(#21304) luck66


luck66
tag

nekem igy van beállitva,ha most küldenek nekem $-t egy másik Paypal számláról,akkor az dollárban marad?

(#21305) #92888064


#92888064
törölt tag

paypal-lal fizettem egy játékot, amit végül nem kaptam meg, mert telefonszám után kértek egy képet a személyi igazolványomról, amit értelemszerűen nem küldtem el. (azért rákérdeztem, hogy esetleg székletmintát kérnek-e.) a lényeg, hogy kértem vissza a pénzem, paypalon látszik a refund, viszont a lóvé az sehol. péntek este történt volna a vásárlás, elvileg szombaton már visszaküldték. mennyi időt vesz igénybe egy ilyen pénzvisszafizetés?
elvileg a netes számlámra menne vissza a pénz, viszont netbankban nem látom a lóvét.

[ Szerkesztve ]

(#21306) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy motor alkatrészt szeretnék rendelni egy holland bejegyzésű cégtől. Nagyon csekély infót találtam róluk, de viszont az alkatrészem kicsivel olcsóbb mint máshol, ezért döntenék úgy hogy tőlük rendelek. Itt jönne a kérdés, hogyha PayPal-al fizetek és nem jönne meg a rendelt cucc, akkor hogyan tudom a pénzemet vissza szerezni? :DDD Egyáltalán vissza tudom?? :)

Köszi!

(#21307) V/ válasza #92888064 (#21305) üzenetére


V/
Topikgazda

Összegfoglaló GYIK

(#21308) V/ válasza vaksi8 (#21306) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy ahogy mindenkinek, Paypal vásárlói védelemmel.

(#21309) #92888064 válasza V/ (#21307) üzenetére


#92888064
törölt tag

jogos, köszönöm:R

(#21310) vaksi8 válasza V/ (#21308) üzenetére


vaksi8
senior tag

Köszi! utána olvastam!
"[IMég ha sikerül is a (nem kaptam terméket) típusú kártérítési igényt benyújtani, a visszatérítésre nincs garancia. Ha az igényt a paypal jogosnak tartja, a visszatérítés csak az eladó egyenlegének erejéig érvényesíthető. Magyarul ha az egyenlege 0, akkor így jártál. Ha van annyi a számláján ami képes fedezni a károdat, akkor happy lehetsz.]"
Nem igazából győzött meg.

(#21311) V/ válasza vaksi8 (#21310) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem jól olvasod, mivel azonnal nem jut hozzá a pénzhez, így megvan a fedezet. Ráadásul a Paypal Uniós ezért normál jogi úton is be tudja hajtatni a követelést.
De nem tudom értelmezni amit írsz, mert nem egészen így van, hol találtad ezt? A szerződési feltételek csak speciális esetekben korlátozzák a vásárlói védelmet, amit te akarsz megvenni az nem speciális.
Legutóbb az egyik ismerősömnek 285 €-os telefon nem jött meg, visszakapta az árát.

[ Szerkesztve ]

(#21312) vaksi8 válasza V/ (#21311) üzenetére


vaksi8
senior tag

Konkrétan itt olvastam!
Paypal vásárlói védelem [link]
Igaz elég régi bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#21313) V/ válasza vaksi8 (#21312) üzenetére


V/
Topikgazda

Már többször változott, ez a 2009-09-16-os már nem érvényes szabályok fordítása.
Védve vagy, nyugodtan vásárolhatsz,a másik lehetőség hogy személyesen veszed meg, de akkor sem vagy védve az esetleges hibáktól.
De ha ez cég akkor az Uniós Fogyasztóvédelmi szabályok is vonatkoznak.

(#21314) Aucor válasza V/ (#21301) üzenetére


Aucor
senior tag

Írtam az ügyfélszolgálatnak, és pár óra múlva vissza is küldték a pénzt. Köszönöm a segítséget! :R

(#21315) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Regisztráltam volna de nem lehet bevinni szül.időt így nem enged tovább...miért?

F.K.T.

(#21316) V/ válasza psg5 (#21315) üzenetére


V/
Topikgazda

18 év
nap/hónap/év formátumban kell (29/02/1997)
Ne felejtsd: a Legal first name a keresztneved

[ Szerkesztve ]

(#21317) psg5 válasza V/ (#21316) üzenetére


psg5
veterán

Hiába 1-est enged beírni, de a következő számot már nem...

F.K.T.

(#21318) V/ válasza psg5 (#21317) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak számot írj ( a / automatikus) és ha a numerikus billentyűzeted nem jó, akkor a számok a felső sorban.
Nekem működik

[ Szerkesztve ]

(#21319) psg5 válasza V/ (#21318) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, de nekem nem megy csak az első szám karaktert fogadja el a másodikat már nem...no sebaj, hagyom.

F.K.T.

(#21320) V/ válasza psg5 (#21319) üzenetére


V/
Topikgazda

Indítsd újra a böngésződet és próbáld újra.

(#21321) Hikvision válasza V/ (#21276) üzenetére


Hikvision
senior tag

Lekönyvelték, minden probléma nélkül. Köszi a segítséget!

20 éve a PH-n.

(#21322) cris78


cris78
őstag

Sziasztok! Ha valaki küld nekem paypal-ra pénzt, az ott marad vagy jön tovább a kártyámra. Ez az összeg lejelentődik valahol?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#21323) tgabe25


tgabe25
tag

Üdvözlet!
Hatalmas problémában kérek segítséget. 2-3 hónapja nem is léptem fel paypalre erre ebay-en keresztül ott figyel a g-mailemben egy vásárlás egy iphone 5s-ről. Ebay-en nem látszik semmi de a paypalemen keresztül ott figyel a - dollár összeg... ezt meg mégis, hogyan? Ilyenkor mi a teendő? Remélem tudtok segíteni :(

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#21324) V/ válasza cris78 (#21322) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ. Ha vásároltál valamit és visszakapod az árát akkor oda kerül vissza ahonnan indult, ha kártya akkor kártyához tartozó számlára, ha egyenlegről fizettél akkor ott marad.
Ha egy másik Paypal-s küld neked pénzt akkor az egyenlegeden marad. Azt neked kell a bankszámládra kiküldeni, ami nem a kártyához tartozó számla, tehát az nem kerül a kártyára.

[ Szerkesztve ]

(#21325) V/ válasza tgabe25 (#21323) üzenetére


V/
Topikgazda

Mikori a vásárlás? Mert ez lenne a lényeges információ.
Az hogy "2-3 hónapja nem is léptem fel paypalre" nincs jelentősége.
Ezt sem értem: ebay-en keresztül ott figyel a g-mailemben egy vásárlás
Az eBayre sem léptél fel?
Ebay-en nem látszik semmi de a paypalemen keresztül ott figyel :F
A bankszámládon le lett vonva a pénz?
Valaki feltörte a gépedet és hozzáfért az azonosítóidhoz.
Mindenhol jelszó csere, bankkártya vásárlás zárolása.
Ha nem te vásároltál akkor nem engedélyezett tranzakcióként jelezheted a Paypal-nek. Sürgősen, mert ha több nap telt el, nehéz lesz megmagyarázni.
Belépsz, jelszó csere, biztonsági kérdések cseréje. Kilépsz
Az új jelszóval belépsz.
Az adott vásárlás sorára kattintasz.
A jobb oldalon a kifizetett összeg Total..... alatt
See details on old account view
Alul a ou can still report the problem in the Resolution Centre within 180 days.
Resolution Centre-re kattintás
Unauthorized transaction jelölése
Continue
Continue
Kitöltöd az űrlapot és leírod a problémát az alsó téglalapban és
Continue
Tovább meg értelemszerűen.
Illetve az eBaynek is jelezni, hogy valaki a nevedben vásárolgat.
Kb. ennyit hámoztam ki abból amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#21326) V/ válasza V/ (#21325) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja és nézd meg kinek milyen címre menne a telefon és az eladót is értesítsd, hogy nem akarod megvenni.

(#21327) cris78 válasza V/ (#21324) üzenetére


cris78
őstag

Köszönöm!
Valaki utalna csak..

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#21328) tgabe25 válasza V/ (#21326) üzenetére


tgabe25
tag

Lehet itt olyat, hogy az e-mailt megosztom le print screenelve? Szerintem úgy érthetőbb

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#21329) V/ válasza cris78 (#21327) üzenetére


V/
Topikgazda

Banki utalás esetén az egyenlegre megy, de ha nem a te bankszámládról megy, akkor a Add funds to your account instantly hogy meg is kapd.

(#21330) V/ válasza tgabe25 (#21328) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell az e-mail.
Csak ellenőrizz és csináld meg.
Bankszámláról, kártyáról elment-e.
Ne férjenek tovább a fiókjaidhoz, azonosító e-mail ellenőrzés, jelszó csere.
Nem engedélyezett tranzakció bejelentése.

(#21331) luck66 válasza tgabe25 (#21328) üzenetére


luck66
tag

azt is nézd meg,honnan jött az email

csinálj róla képet és azt fel fel tudod ide tenni

[ Szerkesztve ]

(#21332) tgabe25 válasza V/ (#21330) üzenetére


tgabe25
tag

Na elmagyarázom a dolgot.
Adott egy hirdetés. Valaki megvette, és elvileg rajtam keresztül fizettette ki. A tranzakció végbement 5-ödikén 00:10 perckor. Semmi nyoma vásárlásnak semminek se csak kaptam ezt az e-mailt. Hozzáteszem nem bankkártyás hanem top up-os azaz fel kell tlteni az egyenleget és ott van a mínusz egyenleg... Megcsináltam mindent amit írtál, azt írja "Transaction IDs are not valid" azaz nem tudok semmit se kezdeni vele :O Mégis hova forduljak ezek után még? :O Küldtem az eladónak is e-mailt, ebay-nek is, refundot jeleztem, mit lehet tenni? :O

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#21333) tgabe25 válasza tgabe25 (#21332) üzenetére


tgabe25
tag

Na ez a helyzet:

[ Szerkesztve ]

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#21334) Suineg válasza tgabe25 (#21333) üzenetére


Suineg
senior tag

Én ezt bejövő pénznek nézem, vagy tévedek?

(#21335) tgabe25 válasza Suineg (#21334) üzenetére


tgabe25
tag

Nem mert: ott a 30k költés

[ Szerkesztve ]

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#21336) tgabe25 válasza tgabe25 (#21335) üzenetére


tgabe25
tag

Na elnézést a sok hülyeségért megnyugodtam ez tényleg jóváírásnak tűnik nem terhelésnek. Amikor megláttam az e-mailt egyből ideges lettem. De mégis ilyenkor mi a teendő? Sokadik kérdésre :D Elnézést a kommentekér :(

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#21337) V/ válasza tgabe25 (#21332) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Legközelebb légy szíves azt írd le ami történt, azt hogy
te kaptál pénzt és
te vásárlásnak látod arról én nem tehetek.
2. Ha nem ismered a Payapl működését akkor arról sem.

Jelen esteben neked nem kell semmit csinálni. Csak olvasni, de segítek.
Majd ezt a 30530 Ft-ot add oda annak aki megbízott.
A Pendig állapot azt jelenti, hogy a pénz megérkezése után 21 napig nem férsz hozzá, ez is benne van az értesítő e-mailben február 26 lesz, ekkor az egyenlegeden felhasználható -elvásárlod vagy kiküldöd a bankszámládra -máséra nem lehet- a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#21338) V/ válasza V/ (#21337) üzenetére


V/
Topikgazda

Illetve csak ne add oda neki, mert ez alatt az idő alatt a vevő még reklamálhat és akkor ez a pénz visszakerülhet hozzá.

Payment received és zöld + jel beérkező pénz
Purchase és piros - jel vásárlás
Withdraw to bank account és piros - a bankszámlámra egyenlegről kiküldött pénz
Refund és zöld + jel vásárlási visszatérítés
Money received és zöld + jel Pénz érkezett egy másik Paypal-stől
Payment sent és piros - jel Pénz küldés egy másik Paypal-snek
Purchase – Refunded és piros - jel Refund pénzvisszatérítés jött és továbbítva a bankkártyára (a hozzátartozó bankszámlára)

[ Szerkesztve ]

(#21339) gaben1993


gaben1993
tag

Sziasztok!
A tegnap frissen nyitott otp junior bankszámlámról utaltam paypal accountomra.
Ma reggel jött is az sms hogy az utalás megtörtént és levonták, viszont a paypal egyenlegem még mindig 0.
Netbankon keresztül utaltam, belföldi forint átulással. Paypalon a topup ablakba kimásoltam amiket az otp kért. Ha jól emlékszem a a számlaszámot meg a nevet kérte, amire pedig valami: (bofa re: PAY PAL) valami ilyesmit adtam meg. Ide az Unicredit Magyaroszágot kellett volna? Vagy van ennek valami átfutási ideje?
Egy másik kérdésem is van, ha már itt járok. Steames vásárlásnál kéri a lejárati dátumot meg azt a 3 számjegyű valamit, ami a kártyán szerepel. Ez csak ott szerepel? Tehát addig nem tudok vásárolni amíg ki nem küldik?
Köszi a válaszokat és mindenkinek Kellemes Napot!

(#21340) V/ válasza gaben1993 (#21339) üzenetére


V/
Topikgazda

A Top-up több nap. Ha az Összefoglalót kinyitod akkor megtalálod a rövidebb max 1 órás utalást, illetve hogy mit kell beírni top-up esetén.
A CVC kód lenne, a kártyán is rajta szokott lenni, de a netbankodon a kártya adatoknál is ott van, vagy telefonon is megmondják.

[ Szerkesztve ]

(#21341) gaben1993 válasza V/ (#21340) üzenetére


gaben1993
tag

Előbb kellett volna elolvasnom.
Két dolgot rontottam el, az egyik a név, nálam így írja ki és a bofa re rész már pirossal van szedve, így azt is megadtam.
Beneficiary name BofA re: PAYPAL PTE LTD

Valamint a közleménybe nem írtam semmit, a transfer id-t kellett volna. Ezek után mire számítsak? Buktam a pénzt?

(#21342) V/ válasza gaben1993 (#21341) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre is van válasz ott fent, Ötleteknél
Most hidd már el, hogy az a jó amit én írtam.
Beneficiary name = BofA
Beneficiary name BofA re: PAYPAL PTE LTD
A kedvezményezett neve: PAYPAL PTE LTD

De a név akár PP is lehet, ez csak neked információ, hogy kinek küldted.
A hiba a a transfer id nem megadása.
Minden magyar Paypal-s arra a számlára utal, honnan tudnák, hogy a több ezer utalásból kinek adják oda?

[ Szerkesztve ]

(#21343) gaben1993 válasza V/ (#21342) üzenetére


gaben1993
tag

Rendben, köszi a segítséget. Az összefoglaló alapján írtam nekik egy üzenetet, amiben megadtam a számlaszámom, az utalási azonosítóm ami sms-ben jött amikor elküldtem, a topup ablakban megadott transfer id-t, meg az összeget forintban(Huf), meg persze az utalás dátumát, a tegnapi napot. Remélem így minden rendben lesz.
A lejárati dátumra visszatérve, kártyám ugye még nincs mert tegnap nyitottam a számlát, netbankon pedig nem találok ilyen menüpontot. A számla részleteinél csak összegek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#21344) V/ válasza gaben1993 (#21343) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt úgy értettem, hogy már van kártya azért kérded: Steames vásárlásnál kéri a lejárati dátumot meg azt a 3 számjegyű valamit, ami a kártyán szerepel

Igényelj valami netes kártyát, azt nem tudom, hogy ehhez a csomaghoz ad-e az OTP virtuális netkártyát, mert az azonnal, az igénylés után használható, nem gyárt hozzá kártyát és megvannak az adatok, kártyaszám, dátum, CVC kód.

[ Szerkesztve ]

(#21345) gaben1993 válasza V/ (#21344) üzenetére


gaben1993
tag

Nincs még, tegnap nyitottam a bankszámlát, azért írtam hogy ami a kártyán szerepel, mert steamen így írja. Viszont ha a paypalos történet így most helyrejön és 12.-ig meg is érkezik rá a pénz, akkor nem fontos, mert addig vannak steames akciók. Bocsi a hülye kérdésekért és a bénázásért, de ez az egész bankos dolog nekem teljesen új. :) Köszönöm a segítséget és még egyszer Szép Napot! :)

Próbaképp megnéztem hogy ha paypal-al fizetek steamen, mi a menete és átirányít paypal oldalra, ahol pedig szintén kéri hogy adjam hozzá a kártyát, amihez viszont kell a lejárati dátum + CSC(3 számjegyű valami a kártyán). Akkor semmiképp nem tudok majd vásárolni amíg meg nem érkezik a kártya? Mert akkor valószínű lekésem az akciókat, mert másfél, 2 hetet mondtak a kiérkezésre.

[ Szerkesztve ]

(#21346) Out


Out
addikt

Sziasztok!

A megújult Paypal felület óta van az, hogy "transzfer díjat" kell fizetni akkor is, ha családtagnak/barátnak utalsz pénzt Paypal-ra? Tegnap egy ismerősöm küldött nekem 1000 forintot bankszámláról (tesztelni a Paypal-t) és 876 Ft érkezett meg hozzám, a többit elrakta magának a Paypal :)
Az összefoglalóban megnéztem az ide vonatkozó linket, viszont azt nem tudom, hogy összegtől függ a cég által lecsippantott pénz százaléka?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#21347) V/ válasza Out (#21346) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak az egyenlegről küldés az ingyenes, mi magyarok ha nincs az egyenlegen pénz, akkor csak kártyáról és az pénzbe kerül. Nem új felület, évek óta így van.
De itt egyértelmű jobb oszlop a küldő eldöntheti kifizeti a jutalékot:

[ Szerkesztve ]

(#21348) Out válasza V/ (#21347) üzenetére


Out
addikt

Köszönöm szépen, akkor én valami nagyon régi irományt találtam ahol azt írták, hogy ingyenes a pénzküldés a családnak/barátnak: [link]

Sending money

It's always free to send money to friends and family when you use your PayPal balance or bank account. Fees apply only if the sender uses a credit or debit card, or if you receive any payment for goods or services. There are also:

No monthly fees to maintain a PayPal account.
No setup fees.
No gateway fees.
No fees for multiple eBay and merchant tools.

Köszi, a felvilágosítást

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#21349) dptrsk válasza Out (#21346) üzenetére


dptrsk
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#21350) dptrsk válasza Out (#21348) üzenetére


dptrsk
addikt

when you use your PayPal balance or bank account. Fees apply only if the sender uses a credit or debit card, or if you receive any payment for goods or services.

Ez érvényes most is.
De csak akkor, ha bankszámláról utalnak VAGY a Paypal egyenlegről.
Ha kártyás vásárlásként küldi a pénzt, akkor van jutalék, amit a küldő által meghatározott fél fizet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.