Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) V/ válasza rostiron (#20300) üzenetére


V/
Topikgazda

Keresni is lehet a fórumon.
A kártyahozzáadás mechanizmusa az összefogalalóban, meg van magyarázva minden.
Meg erősítés akár 1 hét, erre nézz rá. kérheted a kódot később is, a Paypal is elküldi kérésre
Célszerű azokat a devizákat hozzárendelni amin vásárolhatsz, az angol font, ausztrál és kanadai $ is javaslom Az elmúlt 2 hét valamelyik hsz-be beírtam.

See all balances
majd

Majd kiválasztod és Add currency

Már első 400 Ft mellett, a 288 Ft-al -amit csak zároltak, de nem vonnak le- leigazoltad.
Ha most vásárolsz, már állíthatod is.

[ Szerkesztve ]

(#20302) Maksifül


Maksifül
senior tag

Nem tudom, hogy mennyire furcsa a kérdés, de hogy a leggazdaságosabb a PayPalon lévő valutához /USD, GBP, EUR/ hozzájutni forintban? :F

1. Simán forintszámlára átvezetni. Mennyi itt a konverzió, veszteség, akármicsoda?
2. Azonos devizában vezetett devizaszámlára küldeni a PayPal-ról s onnan kivenni a bankból, fizetve a banki konverziós költséget, vagy valutában kivenni, s pénzváltónál átváltani?
3. Devizaszámlára küldeni PayPal-ról és onnan mondjuk Transferwise használatával magyar számlára küldeni?
4. Más opció?
:R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#20303) V/ válasza Maksifül (#20302) üzenetére


V/
Topikgazda

Előrebocsátom, az árfolyam naponta változik. Nem lehet a 1-2-3 verzióidat normálisan összehasonlítani.

1.-hez már írtuk, hogy mi mennyi, a Paypal fees oldalán is olvasható, hogy mennyi.
2. és 3. költségekhez számolni kell a devizaszámlavezetési díjjal is, a bankod üzleti feltételei tartalmazzák az egyéb költségeket
De gondold végig mennyi összegről lehet szó, 100000 € vagy $ esetén talán agyalnák rajta, de mondjuk 1000 €-ig (313414 Ft) forintban nem beszélhetünk számításom szerint 400-600-nál nagyobb eltérésről. 1% alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#20304) norbi2010


norbi2010
őstag

Reciepent fee-t ki lehet valahogy küszöbölni? Van amikor a teljes összeget kapom meg, máskor viszont levon ~500Ft-ot.(10.000Ft-os utalásnál)

(#20305) V/ válasza norbi2010 (#20304) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ, hogy aki küldi a pénzt, mit állít be a költség viselésnél. Valakinek fizetnie kell. Ha te teljes összeget akarsz, akkor úgy küldjék, hogy nem te fizeted. Ha vásárlás ellenértékeként küldik, akkor mindenképp te fizeted, építsd be a vételárba.

(#20306) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Még csak most ismerkedem a paypal-al, próbálok magamtól rájönni a dolgokra, de azért van amire nem sikerül.
A regisztrációnál kettő közül lehetett választani Personal, vagy Business és a personalt választottam. De akkor miért írja ha belépek hogy Account Type: Premier ??
Mit ronthattam el ? Kell vele foglalkozni ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#20307) V/ válasza rostiron (#20306) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit nem rontottál el a personalnak nem igazán van értelme. Jó ez így, nincs +költség semmi.
Itt látod különbséget:

[ Szerkesztve ]

(#20308) szimi57 válasza V/ (#20298) üzenetére


szimi57
őstag

Figyelmetlen voltam. Próbaképp elinditottam a TrustPay-t (nálam ez nem fog müködni, mert nincs e-bankom, csupasz alap csomagom van.) Most már látom, hogy ebben az esetben a TrustPay-on keresztűl menne az utalás. Kösz.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#20309) V/ válasza szimi57 (#20308) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy tervezed a Paypal egyenleg feltöltését?

(#20310) szimi57 válasza V/ (#20309) üzenetére


szimi57
őstag

Csak személyesen, (nincs e-bankom) egy átutalási megbízással. Gondolom nincs összeghatár.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#20311) szimi57


szimi57
őstag

Viszont én a profilnál az üzletit választottam nem a személyeset. Csak vásárolnék. Van ennek hátránya? Költségekre gondolok. Nem látok váltásra lehetőséget. Esetleg profiltörlés? Ezt sem találom.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#20312) laleeee


laleeee
őstag

nem lehet megoldani valahogy, hogy ne vonjon le a rendszer iszonyú pénzeket, ha egyik paypal számláról a másikra utalunk ?

(#20313) V/ válasza laleeee (#20312) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi az iszonyú pénz laleeee? Mire számolják fel? Nem egészen érthető a gondod.
Küldjék direkt a bankszámládra, ne a Paypalt használd.
De ott is vannak költségek és ha elkezdesz számolgatni, nem is lesz olyan iszonyú a mennyi is?
De egy megoldás. Aki küldi és te is magyar bank ügyfele. Az illető withdraw saját bankszámlára, onnan utalás a te bankszámládra. Ennél kevésbé veszteséges megoldás szerintem nincs. De akkor már utalhatja ugye direktbe is.

[ Szerkesztve ]

(#20314) agroman válasza laleeee (#20312) üzenetére


agroman
senior tag

maganszemelyek egymas kozti atutalasa PP-s egyenlegrol devizavaltas nelkul ingyenes.

------

(#20315) mr.tamasbiro válasza szimi57 (#20311) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Nekem is üzleti van de csak vásárolok így nincs semmi különbség

(#20316) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy eladtam egy dolgot, paypalon fizetett a vevő és nem látom az összeget a számlámon. Van valami halasztott kifizetés dolog? Email címemre kaptam egy üzenetet, de nem tudom valódi vagy csak átvágás az egész.Nem akarom feladni a csomagot addig amíg nem látok a számlámon valami jóváírást vagy letétet vagy valamit. Hol melyik fül alatt tudom ha van ilyen megnézni azt ?
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#20317) V/ válasza mc-4 (#20316) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha fizetett, akkor rögtön az egyenlegednek többnek kell lenni és a belépés után a My recent activity-ben látnod kell a tranzakciót.
Honnan kaptad az e-mailt?

(#20318) walter70 válasza V/ (#20209) üzenetére


walter70
tag

Nekem sikerült belefutnom.A sokadik emailre reagáltam.Nem vagyok rendszeres felhasználó,nem vettem észre a különbséget.
Az OTP szólt,hogy szerintük volt egy jogosulatlan felhasználás 50 usd értékben.Az eredmény kártyaletiltás,új kártya,illetve valószínűleg visszautalják a pénzem.
Azért írok,mert pár hete folyamatosan jönnek ezek az üzenetek,nehogy más is bénázzon.

(#20319) mc-4 válasza V/ (#20317) üzenetére


mc-4
aktív tag

Teljesen 0 tevékenység van...
Emailt egy Sharon Miller nevű tagtól kaptam, de ez csak akkor derült ki mikor rákattintottam a küldő emailcímére.

Elküldtem a tranzakció számot a paypal fiókomból visszaigazolásra, most arra várok.

(#20320) V/ válasza mc-4 (#20319) üzenetére


V/
Topikgazda

kamu e-mail. Nincs hu végződésű címe a Paypal-nek Ez az amiről küldenek: service@intl.paypal.com

A Paypal-től ilyesmi ment volna a fenti e-mailről

[ Szerkesztve ]

(#20322) mc-4 válasza V/ (#20320) üzenetére


mc-4
aktív tag

Köszi!

Közben irtam a palinak, hogy vonja vissza a tranzakciót és én küldök neki számlát.
Eddig síri csend... :D

(#20323) oneak7


oneak7
tag

Hogyan tudok pénzt feltölteni PP számlámra pl: OTP bankról??

(#20324) V/ válasza oneak7 (#20323) üzenetére


V/
Topikgazda

Fent Összefoglaló
Paypal egyenleg feltöltése Top up instantly használatával.

[ Szerkesztve ]

(#20325) rocket


rocket
nagyúr

Uj Ebay-es chekout PayPal feluleten hol lehet allitani, hogy ne a PayPal konvertaljon?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#20326) rocket válasza rocket (#20325) üzenetére


rocket
nagyúr

Beleptem ebay.com-rol igy a regi PayPal login verzio jott, co.uk-rol a felugro ablakos jon, es ott nem talaltam valasztasi lehetoseget.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#20327) V/ válasza rocket (#20326) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem a uk-ról is a "hagyományos" jött. Pont tegnap vásároltam. Nem gyors fizetésre van ott állítva? Meg hogy néz ki az új?

[ Szerkesztve ]

(#20328) rocket válasza V/ (#20327) üzenetére


rocket
nagyúr

Chekoutnal kivalasztom, hogy PayPal, majd bejon kozepre egy kis PayPal login ablak, belepes utan meg ennyi fizetesi opcio van:

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#20329) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

A napokban szerettem volna ebay-on rendelni valamit, mikor szembe találkoztam azzal a hibával, hogy a paypal-os fizetésnél kiírt egy hibát, megnéztem a paypal fiókom, ahol látszott is, hogy elutasította a fizetést. Akkor látom, hogy a kártyám Unverified státuszban van, végigvittem a verifkációt, most már Verified a státuszom, viszont ugyanúgy visszadobja a fizetést az ebay. Mit kellene még megtennem, hogy tudjak újra vásárolni, mint eddig!? Dec. 6-án még a megszokott módon vásároltam, fizettem, 21-én viszont már jött a hiba:

Jól értelmezem, hogy a kártyakibocsájtó bankra hivatkozik? Ott kell intéznem valamit?

Köszi a segítséget :R

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#20330) V/ válasza rocket (#20328) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez még az eBay megerősítő oldal (eBay Checkout:), a Paypal oldala a Confirm and pay után jön általában.

[ Szerkesztve ]

(#20331) V/ válasza ccs2929 (#20329) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankodban érdeklődj a kártyád állapota felől, napi vásárlási összeg és darab limit, fedezet probléma stb. És vigyázz, a Paypal váltásra van állva, mert látod a konverziós összeget.

[ Szerkesztve ]

(#20332) ccs2929 válasza V/ (#20331) üzenetére


ccs2929
senior tag

Köszi,akkor így fogok tenni....
Napi limit kilőve, fedezethiány kilőve, darab limit lehet esetleg. Köszi a figyelmeztetést, nekem is feltűnt, hogy miért írja ki a váltási szorzót. Még megpróbálom átállítani, hogy a bank váltsa, hátha a paypal-os váltás miatt akad el. :R

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#20333) ccs2929 válasza ccs2929 (#20332) üzenetére


ccs2929
senior tag

:R :R :R :R :R
Bejött a tipp, át kellett állítanom, hogy a saját bank váltsa a valutát, egyből sikerült vásárolnom! :DD :DD

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#20334) rocket válasza V/ (#20330) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez mar a PayPal confirm, mert be kellett lepni PayPal accra, ott van jobbra, hogy confirm and pay.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#20335) mc-4 válasza ccs2929 (#20333) üzenetére


mc-4
aktív tag

Hol lehet beállítani azt, hogy a bank váltson?

(#20336) ccs2929 válasza mc-4 (#20335) üzenetére


ccs2929
senior tag

Itt találsz egy hozzászólást, amiben le van írva. :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#20337) V/ válasza mc-4 (#20335) üzenetére


V/
Topikgazda

Fent az Összefoglalóban vannak leírások. Ez is közte van.

(#20338) V/ válasza rocket (#20334) üzenetére


V/
Topikgazda

Az zavar, hogy olvasható eBay Checkout felirat és hogy nem lehet állítani a címet és a switch account sem érthető. Ez nem mobil oldal?
De ma úgyis lejár aukció az angol oldalon, amit meg akarok venni, remélem nekem is ez az oldal jön, mert akkor a vásárlási leírásomat módosítanom kell.

[ Szerkesztve ]

(#20339) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, rendeltem ebayről cuccot 10.29-én, de nem jött meg.
Eladóval leveleztem, de összevissza kamuzott, majd nem válaszolt többet.
Kb 1500ft-s érték, nyitottam caset ppn, majd miután ott sem válaszolt, escalate.
Erre ma jött a mail pptől, hogy az eladó csatolt tracking numbert, ami alapján persze rég kézbesítve a cucc, ők pedig utána néznek a dolgoknak és majd szólnak.

Na most a tc, amit az eladó csatolt egy másik rendelesebol származhat, de tuti nem az enyémből, ebayen se volt megadva, illetve a tc infókban külön vicc, hogy kispest szerepel, én meg Budán lakom a II. kerületben. :U

RM652164125CN

Elvileg ilyenkor már nem tudok reagálni ppnek, csak törölni a claimet.
Mit tudnék még tenni?
Ilyen aljas viselkedést se láttam még..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20340) V/ válasza Zirowe (#20339) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet reagálni az üzenőfalon, ezt az információt -nem a te küldeményedé a szám és nem is ott laksz-, a Help, Message Center, Create New Message, a képen láthatóakat választva.
A dispute, claim számot persze add meg az üzenetben.

[ Szerkesztve ]

(#20341) Zirowe válasza V/ (#20340) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszönöm, megírtam. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20342) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Nem jött meg egy vizálló tokom gearbestről, ticketben semmi válasz, ment a dispute, mondom fizessék vissza, vagy küldjék el újra valós TN-rel. Jött a válasz hogy csak ha kifizetem a 2 dolláros TN-t. Közben rendeltem tőlük egy újat TN-rel, és dispute-ban elküldtem nekik hogy köszönöm, ezen a számon megrendeltem újra, kérném vissza a pénzem.

Időből kifutottunk.. claim lett, amire 2 nap alatt ezt kaptam:

Status
The seller has responded to our request for tracking information. We haven’t confirmed the tracking information yet but wanted to share it with you.

China post tracking # CN14425609361207

Nem is értem mi akar lenni ez a szám, de ha jól tudom nem is valós. :F :F

[ Szerkesztve ]

(#20343) agroman válasza XP NINJA (#20342) üzenetére


agroman
senior tag

sajat magadat szivatod, hogy nyitottpanasz eseten ugyanazt megrendelted..
feladjak az uj rendelest es a panaszhoz az uj TN-t csatolhatjak es kesz elutasitjak a panaszod..

------

(#20344) marci30


marci30
tag

Sziasztok! az utalási limitet szeretném feloldatni a kártyám hozzáadásával a paypalen, és ezzel az ablakkal találom magam szembe, hozzáértőktöl kérdezném, hogy milyen dokumentumokat fogadnának el ők?
Re-enable your card with PayPal

You have reached the limit of attempts allowed to confirm your card. If you'd still like to use this disabled card with PayPal, we need you to send us some documents.
Please upload the following documents:

A valid photo ID (front/back copy)
A recent card statement showing the last four digits of the card, your billing address and your full name as registered on your PayPal account

The documents uploaded should be in English or translated into English and certified by a government agency. We'll contact you within 7-10 business days to complete the procedure. If you have any problem uploading the file, please contact our Customer Support for help.

A választ előre is köszönöm!

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#20345) XP NINJA válasza agroman (#20343) üzenetére


XP NINJA
őstag

De nem azt a TN-t küldték. Az újrarendelt meg tegnap Belföldi feldolgozásra továbbitva. A claimra valamit reagálnom kell, de irni se tudok.

(#20346) V/ válasza marci30 (#20344) üzenetére


V/
Topikgazda

A valid photo ID (front/back copy) érvényes szig mindkét oldala 1 képen.
A recent card statement showing the last four digits of the card, your billing address and your full name as registered on your PayPal account
Bankszámla előző havi kivonat ahol a kártya tranzakciók is látszódnak, általában-ha pdf- az első oldalon már van és ott a név, cím, számlaszám is, én bekeretezem az adott kártya számot a last four digits of the card kérdés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#20347) V/ válasza XP NINJA (#20345) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát azt akkor vagy ma, vagy 4-én a postás nyomja a kezedbe.

(#20348) marci30 válasza V/ (#20346) üzenetére


marci30
tag

Értem, a limitet szeretném töröltetni, meg a kártyámat hozzáadatni a paypalhez. Későbbi vásárlásokhoz, Értem, még várok vele, aztán megpróbálkozom a dologgal.

Az Úgy kezdődött, hogy a 3d-s nyomtatóval nyomtattam egy 3d-s nyomtatót...

(#20349) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Ma felhívtam telefonon a bankom, és elkértem tőlük azt a bizonyos 4 jegyű kódót. A paypal-on megadtam, gratuláltak :) eltörölték a limitet a státusz verified lett. A 400 ft- mikor jelenik meg az egyenlegen ? Azt hittem rögtön ott lesz.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#20350) V/ válasza rostiron (#20349) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem már ott van a Paypal Balance-n.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.