Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) cidalain válasza Elar (#21598) üzenetére


cidalain
veterán

figyelni kell. nekem is be van állítva a bill me, de múlthéten az egyik vásárlásomnál a paypal akarta váltani, és vásárláskor át kellett állítanom.
utána beléptem a paypalra ellenőrizni, és persze jól volt. néha bepróbálkoznak? vagy vannak preferált devizák? nekem ezt kanadai dollárnál csinálta, előtte ilyennel még sosem fizettem, mindig csak euro meg usa dollár.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#21602) applause


applause
aktív tag

Írt a PayPal, hogy az accountomat ki kellene egészíteni a bankszámla számával. Próbáltam felvinni de mindig eredménytelen volt. Kérdésem mi az OTP hivatalos banki megnevezése? Valószínűleg ez a baja.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#21603) IldiH válasza V/ (#21597) üzenetére


IldiH
aktív tag

Folyószámlán soha nem marad pénzem, de hitelkártyán sem sok :DDD
De különben igazad van, nyilván, ha nem szüntették volna meg, akkor a virtuális kártyát használnám és ha egyszer helyreállok, akkor a folyószámlás lesz csak, limittel :)

(#21604) V/ válasza applause (#21602) üzenetére


V/
Topikgazda

OTP Bank Nyrt, de ez csak neked információ amit kiír a képernyőre a bank lista esetén, amikor belépsz, bármi lehet, és csak számok a számlaszámból.
De nem szoktak ilyet kérni, ha van kártya hozzáadva az is elég, ha az sincs akkor sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#21605) V/ válasza IldiH (#21603) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem sajnos alapból 300000 Ft volt a hitelkártya napi terhelhetősége, de 150-200k körül szoktak ajánlani a bankok és az is sok.

(#21606) MrTiba


MrTiba
csendes tag

Sziasztok! Be lehet állítani azt, hogy amikor fizetek pl ebayen, akkor a Cvv kódomat kérje a PayPal? Köszi

(#21607) V/ válasza MrTiba (#21606) üzenetére


V/
Topikgazda

Cvv kódomat ez mi?
Meg mit szeretnél? Mert kapásból nem értem.
A Paypal-t azért használjuk hogy ne kelljen állandóan a kártya adatokat megadni, küldözgetni az Interneten.
Az eBay -n lehet fizetni úgy is hogy nincs Paypal regisztráció, de akkor a fizetésnél nem belépünk, hanem alul a saját kártyás fizetést választva írhatjuk mindig a kártya adatokat.

Ha van Paypal fiók, ennek semmi értelme, de persze fizethetsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#21608) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ha az eladó refundol, pont ugyanannyit kapunk vissza Forintban, mint amennyit kifizettük? Gondolok itt arra, hogy esetleg árfolyamváltozás miatt változhat-e az összeg.

***

(#21609) MrTiba válasza V/ (#21607) üzenetére


MrTiba
csendes tag

Egy ismerősömnek feltörték a PayPal fiókjat. Kicsit megijedtem. Szoktam fizetni vele elég sokszor az ebayen, es azt szeretnem hogy ha fizetek, ne egy gombnyomás legyen, hanem be kelljen írnom a Cvv kódomat is.

(#21610) cidalain válasza ollie (#21608) üzenetére


cidalain
veterán

nem. pont ugyanannyit kapsz vissza az eredeti devizában. ha közben változott az árfolyam akkor járhatsz kicsit rosszul vagy kicsit jól is persze.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#21611) V/ válasza MrTiba (#21609) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól nem lesz biztonságosabb, sőt. Ezek feltörős sztorik mindig a Paypal védelmét fikázzák, pedig a különböző helyeken ilyen módon történő fizetés (mindig írjuk az adatokat), kamu "Paypal levelekre" kiadjuk az adatokat, feltörik a számítógépet és lelopják a különböző azonosítókat szokott az oka lenni.
Használj csak internetes fizetésre szolgáló kártyát saját limit meghatározással és védd az adataidat.
Egyébként meg a másik véglet, elfelejteni az eBay-t és a Paypal-t, ha valaki nagyon paranoiás.
De egyébként semmi sem tiltja, hogy változtass egy idő után a Paypal jelszón és a biztonsági kérdéseken.
Persze ez vonatkozik az eBa jelszóra is. Mióta használod ugyanazt?

[ Szerkesztve ]

(#21612) ollie válasza MrTiba (#21609) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minek CVV kód, amikor van jelszó paypalhoz? Amúgy meg a CVV kód értelmetlen ebben az esetben, mert lehet akár 10 kártyád is hozzárendelve az accountodhoz, akkor meg melyiket kéne elfogadnia? A CVV egyébként is csak 3 számjegy, ami nem biztonságos, pillanatok alatt feltörik
Ezt az egy gombnyomást nem is értem, mert mindig meg kell adnom a paypal jelszavamat, ha fizetek vele, akár ebaynek keresztül.

(#21610) cidalain: köszi

[ Szerkesztve ]

***

(#21613) MrTiba válasza ollie (#21612) üzenetére


MrTiba
csendes tag

A kérdés, hogy van e olyan biztonsági lépés ami nem teszi annyira egyszerűvé, hogy feltörik a paypal fiókom, kiszedik a mentett kártya adatokat és fizetnek a kártyámmal. Nem opció a webkártya, illetve a csak erre szolgáló bankszámla.
Olyan opcióra lennék, kíváncsi, hogy létezik e, mellyel nem kell a jelenlegi számlát módosítani, a kártya adataim is biztonságban vannak a PayPalon.
Akár sms kód kérés, akár bármi egyéb lehetőség.
Jelenleg, ha fizetek, nem kér semmit, mivel mentve van a kártya, csak jóvá kell hagynom...
Köszönöm

(#21614) ollie válasza MrTiba (#21613) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem értem mi a probléma, mert a paypalt nem egyszerű feltörni, szerintem nem is igazán lehetséges. Persze úgy igen, ha olyan jelszót adsz meg, amit könnyű kitalálni, akár social engineeringgel, de az a te hibád lenne, nem a paypalé. Ugyanez vonatkozik arra is, ha önként megadod a jelszavad egy adathalász oldalon, de az sem a paypal hibája. Az adathalászat és social engineering ellen neked kell védekezned, mégpedig úgy, hogy nem valami könnyen kitalálható jelszót adsz meg, és nem dőlsz be az adathalász oldalaknak.

***

(#21615) MrTiba válasza ollie (#21614) üzenetére


MrTiba
csendes tag

Éppen tegnap történt az esett. Nem kitalált sztori, közeli ismerős. Az illetőnek 6 karakterből álló, kisbetű, nagybetű szám kombinációval ellátott jelszava volt. Sikeresen feltörték...
Nem kapott semmilyen kamu mailt, csak az sms-t a telefonra, hogy használták a kártyáját...
Ezek szerint akkor nincsen megfelelő biztonsági mód...

[ Szerkesztve ]

(#21616) V/ válasza MrTiba (#21613) üzenetére


V/
Topikgazda

Gumiicsont.
hogy feltörik a paypal fiókom, kiszedik a mentett kártya adatokat
Nem törik fel, talán egy ilyen komoly amerikai banknak tekinthető cégnél ügyelnek a biztonságra. Felhasználói hiba a jellemző, nem a Paypal védelmi.
Külön van tárolva, te is csak az utolsó 4 számjegyet látod, CVV kódot sem.
Vedd le a kártyád vásárlási limitét 1 Ft-ra és emeld fel mielőtt fizetsz. Igényel rá fizetési jóváhagyást, ha az adott kereskedő támogatja akkor kapsz a bankodtól megerősítő sms-t.
Már rágódtak ezen fórumtársak, nálunk a Paypal nem biztosít + külön kódot sms-ben, külön kütyüvel stb.
Jelenleg a megfelelő biztonságos módon vásárolsz.
Védd a jelszó adataidat, hogy a bűnözők, hackerek ne férjenek hozzá.
Véletlenszerű időközönként cseréld a jelszavadat, biztonsági kérdéseidet.
Figyeld a Paypalről jövő igazi értesítéseket, amelyeket a fiókoddal kapcsolatos tevékenységről kapsz.
Ne vásárolj kétes oldalakról. Ha fizetsz egy boltban a kártyáddal figyeld, hogy nem-e lelopják az adataidat, a bank automatánál amikor pénzt veszel fel ott is ellenőrizd, hogy nem-e át akarnak verni. Rizikósabb a napi nem netes kártyahasználat.

(#21617) V/ válasza MrTiba (#21615) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal-en? Ugyan már.
Éppen tegnap történt az esett. Nem kitalált sztori, közeli ismerős. Az illetőnek 6 karakterből álló, kisbetű, nagybetű szám kombinációval ellátott jelszava volt. Sikeresen feltörték...
Nem hiszem el, ez igenis kitaláció.
Feltörték és vásároltak vele, hol és mit? Módosították az értesítő e-mailt, a jelszót és a kérdéseket és ezekről külön-külön nem kapott egy Paypal értesítőt sem, a vásárlásról már nem kapott e-mailt és be sem tud lépni?

[ Szerkesztve ]

(#21618) V/


V/
Topikgazda

Javaslom az alábbiakat a feltörés elleni védelem megerősítése céljából.
Belépés
Az alap profil oldal-
Bank accounts and cards
Alul baloldalt Old account view
My settings
Alulról a 3. sor: Security key Manage my security keys. Update
Security Key oldalon Get security key vagy a Register your mobile phone
a mobilszám megadása, kapsz egy kódot sms-ben azzal aktiválni.

Azután mindig aktuálisan az sms-ben megkapott kód megadása után lehet belépni a Paypal-re.

Természetesen erről is kaptam e-mailt erről a címről service@intl.paypal.com:
PayPal Security Key Order Confirmation
Dear .............,
We’ve received your order for a PayPal Security Key. You’ll now need your mobile phone to log in to your account for additional security.
If you didn’t activate your mobile phone to use as a PayPal Security Key, please contact PayPal Customer Service.
Thanks,
PayPal

[ Szerkesztve ]

(#21619) V/


V/
Topikgazda

Az aktiválás után a belépés úgy történik hogy a belépési oldalon megadjuk a PP azonosítókat.
Megjelenik ez az ablak, itt újból kattintunk a Log In-ra

A következő oldalon a Send SMS-el elküldetjük a kódot a telefonra, ha megkaptuk azt beírva 6-digit code helyre és Submit-al elküldve tudunk belépni a Paypal-re.

Természetesen ahol aktiváltuk, ott tudjuk deaktiválni, ha bármi gond lenne.
Figyelem: Ezután természetesen a mobilunk nélkül nem tudunk belépni.

[ Szerkesztve ]

(#21620) Azharel válasza V/ (#21618) üzenetére


Azharel
aktív tag

Ez mióta elérhető nálunk ? Pont ezt kérdeztem 3 hónapja hogy mikor lesz végre nálunk is pp security key erre tessék. Ez amúgy ingyenes ?

(#21621) V/ válasza Azharel (#21620) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez csak a belépési biztonságot növeli, sokan -lehet hogy te nem- a vásárlások esetén szükséges mindenkori + megerősítéseket követelte.
Tudomásom szerint 2011 óta vezették be és 2014 óta lehetséges nálunk, de ezt azért biztosra nem mondom.
Ingyenes, nekem a 30-as számra egy magyar szintén 30-asról jön.
There is no fee to use your mobile phone as your PayPal Security Key.
Ha a hacker még a Paypal rendszerét, a Paypal és a mobil szolgáltatóm sms szolgáltatását is feltöri és úgy lép be a Paypal fiókomba, akkor megérdemli az egyenlegen lévő 50 Ft elköltését. Bár ez már csak egy NSA-s szaki lehet.

[ Szerkesztve ]

(#21622) Crytek


Crytek
veterán

Ezen az új nyomorult paypal felületen, hol kell megnézni a havi előfizetéseket?
Meg szeretném nézni ott nem maradt-e bent.

Next PC Upgrade: 2022

(#21623) V/ válasza Crytek (#21622) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal fiók adatainak elérése:
Bankkártya(-ák) alatt
You can update them in your Wallet.
Alul: Old account view
Akkor előkerül a My Profile normális oldala.
My money
My preapproved payments Update

(#21624) zoli731 válasza dash17291 (#9028) üzenetére


zoli731
újonc

Szia! Nekem is ugyan ez a marhasag jott ki, hogy 1800 euro.... Kepes voltal egy Amerikai cegnek elkuldeni a szem adataid? Melyiket kuldted el nekik szemelyi?

(#21625) ollie válasza zoli731 (#21624) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Európában a PayPal bankként van bejegyezve, ha jól emlékszem luxemburgi székhellyel. Mi ez a paranoia?

***

(#21626) V/ válasza zoli731 (#21624) üzenetére


V/
Topikgazda

No ez egy nagyon régi hsz-re ment (2013-04-30), de a Paypal ahova tartozunk az nem amerikai, PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A. Luxembourg

(#21627) zoli731 válasza maj-viktor (#17299) üzenetére


zoli731
újonc

Nekem is ez a bajom 1800 euro vagy tobb erkezet... Az anyjukat erkezett ! Irtam nekik telefonaltam is, hogy hogy merik szamon kerni a szemelyes adataimat mikor el sem ertem azt a 2500 Euros limitet meg az 1800-at sem. Azt mondjak megertik, hogy nem akarok kuldeni interneten szemelyes adatokat...stb. Mar a MNB-nek is telefonaltam, sot mar az MNB ugyvedeinek irok lassan. Azt irtak a message centerbe ezek a barom pay pal -esek, hogy az evforduloval automat torlodik ez a baromsag. Hat nem torlodott. szamol vissza, pdig uj ev van ! Latom neked letelt a 100nap mi tortent utana?

(#21628) cidalain válasza zoli731 (#21627) üzenetére


cidalain
veterán

Talan ha leirnad, hogy pontosan mi a bajod, talan valaki segitene. De az osregi kommentekre valaszolgatas (felinformaciok csopogtetese) nem jo otlet egy forumban...
Mit varsz? Aki 1 eve irt ide nem valoszinu, hogy visszatero. Akik meg most ott aktivak, azok nem ismerik a sztoridat.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#21629) V/ válasza zoli731 (#21627) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi köze az egészhez az MNB-nek.
Van törvényünk a pénzmosás és terrorizmus ellen azokat az Uniós szabályokat, törvényeket tartják be ami elő van írva nekik is ez alapján. Bizalommal fordulj a törvényeink alkotóihoz, ha nem értesz vele egyet, Országgyűlés.
Egy kép megadott helyre küldése Interneten meghatározott célú felhasználásra törvénnyel szabályzott.
Akkor is így ki kelsz magadból amikor a bankod, a mobil szolgáltató, internet szolgáltatód lemásolja az okmányaidat, bekéri az adatokat? Nem egészen értem a problémádat.

(#21630) MrTiba válasza V/ (#21618) üzenetére


MrTiba
csendes tag

Köszönöm szépen, ez hasznos volt :)

(#21631) V/ válasza MrTiba (#21630) üzenetére


V/
Topikgazda

Fizetésnél is az a sorrend, hogy amíg nem küldeted el magadnak az sms-t, addig nem tudsz belépni. Szerintem ennyi biztonságnak elég kell lenni.

(#21632) marcusa válasza V/ (#21618) üzenetére


marcusa
addikt

Ezt az infót én is nagyon köszönöm, nem tudtam hogy van ilyen lehetőség is. :R
Szerintem nyugodtan mehetne az összefoglalóba. :K

:-)

(#21633) V/ válasza marcusa (#21632) üzenetére


V/
Topikgazda

Szívesen, elkészítem a teljes leírást és megy az Összefoglalóba.

(#21634) RBJ


RBJ
addikt

Tiszteletem.
Ma jött egy refund alis eladótól. Csak azt nem értem eddig automatán jött most meg van egy ilyen. Jóvá kell hagyni?
Your payment is waiting. Accept Decline
Ténylegesen arról lehet szó, hogy menjen e vissza a kártyára vagy maradjon a pay pal accounton?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#21635) V/ válasza RBJ (#21634) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyiszor írtuk, mivel fizettél? Oda kerül vissza. Nincs refund esetén választási lehetőséged. Kattints az Accept-re. Mivel az Alin máshogy fizetsz, az eladó pedig Paypal-n küldi, így van ilyen, hogy fogadnod kell. Refundként írja a bejövő pénzt a Paypal?
Az előbb nekem az eBay-n kellett elfogadni a refundot, hogy a Paypal-re küldjék. Nincs ezzel gond.

[ Szerkesztve ]

(#21636) winfos


winfos
tag

Üdv.

Sajnos csináltam egy hülyeséget és paypalon keresztül vettem egy Origin accountot.
Megkaptam hozzá minden létező adatot. Mindent sikeresen megváltoztattam, még sms protectet is tettem rá.
De kb 10 perc után kidobott hogy megváltozott az email cím...
Azóta persze nem tudok belépni, az eladó eltűnt.

Van esélyem visszaszerezni a pénzt vagy felejtsem el és nyugodjak bele?

köszönöm

(#21637) V/ válasza winfos (#21636) üzenetére


V/
Topikgazda

Megpróbálhatod a Nem felelt meg a leírásnak dispute-t, de nagy reményeket ne fűzz hozzá. A tranzakció megtörtént, probléma nem volt, az hogy te "elfelejtetted" az azonosítókat az nem az eladó hibája. Sajnos ez az átverés így működik.

(#21638) winfos válasza V/ (#21637) üzenetére


winfos
tag

Ezt megpróbáltam, de mivel abba a 10 percbe jeleztem az eladónak hogy működik, megszívtam :(

Bár nagyon érdekes, kíváncsi lennék hogyan lehetséges ez hogy megváltoztattam még a titkos kérdés jelszó párost is (ami nélkül ugye nem lehet emailt változtatni) mégis 10 perc mulva valahogy visszaszerezte :( Ennyi idő alatt az origin se reagál...

(#21639) marcusa válasza winfos (#21638) üzenetére


marcusa
addikt

Az origin-nek van magyar nyelvű telefonos ügyfélszolgálata. Elég ha az eladó bemutatott egy számlát az egyik játékáról és bemondta, hogy lenyúltad az accountját. Máris visszaadják neki. Ezért tiltott itt is és mindenhol accountok adás-vétele.

:-)

(#21640) peestike


peestike
senior tag

érdeklődnék, hogy a következő esetre esetleg a paypal reagál e érdemben szerintetek, avagy tanulópénz, bukó, stb. a dolog.
van egy telefon 2 év eu-s garis. 180 nap eltelt bőven (már a duplája is). visszaküldésnél az eladó nem veszi át és visszajön? persze tn alapján egyértelmű, hogy a bolt volt hanyag, 2 értesítő után sem vette át a telefont. igény alapján a paypal a visszaküldést fizeti?
így, hogy gyakorlatilag semmit nem tett a happy and irányába a bolt lehet valamit nyígni paypalnak?
(a vissza posta árán kívül gondolom)
köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#21641) V/ válasza peestike (#21640) üzenetére


V/
Topikgazda

igény alapján a paypal a visszaküldést fizeti? Nem.
180 nap után már semmi védelem nincs a Paypal-n.
Ha EU-s a bolt akkor Fogyasztóvédelem. Meg a cég akitől vetted.
Más lehetőséged nem igazán van.

(#21642) peestike válasza V/ (#21641) üzenetére


peestike
senior tag

köszi, közben rádöbbentem én is, hogy kábé fogyvédők a dolog.
a garanciális ügyintézés postai költségét csak 180 napon belül fizeti vissza a paypal?
akkor, ha valami kütyü rossz akar majd lenni, akkor húzzon bele, 180 nap nem a világ! :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#21643) V/ válasza peestike (#21642) üzenetére


V/
Topikgazda

garanciális ügyintézés postai költségét Egyáltalán nem fizeti, ez a lehetőség nem garanciás küldésekre, hanem ha rögtön a kézhezvétel után derülnek ki a problémák, vagy meggondolja magát a vásárló, de max addig az időig, amíg a sima Return-t, visszaküldést fogadja az eladó. (1 hét, 14 nap, 30 nap, 45 nap, 60 nap általában).
180 nap az a vásárló védelem és a megvétel költségeire, de a 179. napon igénybe venni, azért nem egészen lesz egyszerű, vannak korlátozások is.

(#21644) maj-viktor válasza V/ (#21629) üzenetére


maj-viktor
őstag

Tudja postán / FAX-on is verifikálni magát tudtommal Bár gondolom nem magával az e-mailel van baja, hanem hogy adatot kell küldeni...
(vagy ha hozzáköti a bankkártyáját) talán azzal is felold egy bizonyos korlátot! (szal nem biztos, hogy kell a személyi / jogsi feltétlenül)
Bár én úgy tudom - emlékszem, hogy de, ha "sok" pénzt kapsz rá... pont kell merthogy "elsumákolják az ilyen bevételekete az emberek"... amúgy attól, hogy lejelentik még semmi nincs... gondod ebből max akkor van, ha vagyonosodási vizsgyálatot kapsz és "átvilágítanak" és látszik a bankszámládon, hogy innen kaptál pénzt, és azzal nem tudsz "elszámolni"... úgy alapból csak "lejelentési kötelezettségük van", attól, hogy leadják az adatokat, még nem jelenti rögtön azt, hogy te "megbuksz"... aki viszont ilyentől "parázik", hát most mit írjak erre!? Adózz rendesen! (vagy miért kapsz te év szinten 1800/2500€-t "csak úgy"!?

Bankba is ha nyitsz egy számlát, személyi & lakcím kártya... ahogy a pénzváltónál is írtam, hogy mittudomén milyen összeg felett nem tudsz "anonímként" váltani... ahogy írták a pénzmosás / terrorizmus törvényre hivatkozva! (nekem nincs sok pénzem & "fekete" pénzem, meg nem vagyok terrorista, szal nem aggódok! :D)

Ahogy régen olvastam, hogy ha PayPal-ra kapok pénzt, akkor az "adómentes", ez is hülyeség csak amolyan "szürkezóna", hogy míg nem veszed ki "nincs nyoma", pont ezért lett bevezetve ez a hitelesítéses izé...

De pont ezaz, ha már bankkártyát csatolsz, azzal hitelesítve vagy és még max személyi kell nekik... banknak is megadod a személyidet nem, amikor számlát nyitsz... sőt van aki a facebook-nak is elküldi, ha hitelesíteni kell hogy ő "valós személy"

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#21645) peestike válasza V/ (#21643) üzenetére


peestike
senior tag

értem, köszönöm még egyszer! :K

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#21646) maj-viktor válasza V/ (#21596) üzenetére


maj-viktor
őstag

Erre nem is gondoltam... mert mintha ebay-es fizetésem után is feldobta volna...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#21647) V/ válasza maj-viktor (#21644) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs ezzel probléma, egyébként benne van a Paypal szerződési feltételeiben, hogy szúrópróba szerűen kérheti hogy azonosítsuk magunkat. Pl. jogilag a vásárlással szerződésekett kötünk és erre a 18 év alattiaknak, vagy akik korlátozottan cselekvőképesek nincs joguk. Sok fiatal "felhasználó" van és nem a Paypal a gyámjuk, ezt is ki kel szűrni, mert a különböző védelmek csak jogképes embereknek "járnak".

(#21648) V/


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban új anyag került.

Paypal fiók belépési védelme
Az utóbbi időben néhányan panaszkodtak, hogy „feltörték” a Paypal fiókjukat. Ennek megelőzésére javaslom aktiválni a belépés mobiltelefon kódos védelmét.

(#21649) cidalain válasza V/ (#21648) üzenetére


cidalain
veterán

Jo dolog, de elgondolkodtato, hogyha ellopjak a telefonodat, akkor magadat is kicsukod egy jo idore.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#21650) V/ válasza cidalain (#21649) üzenetére


V/
Topikgazda

Már ne haragudj, de nem ez a lényeg. Itt sok emberben felmerült, hogy miként védje meg magát az esetleges Paypal fiók feltöréstől. A cég biztosít egy +védelmi lehetőséget. Azoknak szól. Ők azon gondolkodtak el, hogy miként biztosítsák be magukat.
De azt nem értem, hogy azon nem agyalsz, hogy legtöbb bank szintén használ telefonos azonosítást, a CIB + kütyüt ad, ha elvesznek szintén nem férnek hozzá a számlához jó időre. Még sem gondolkodik el rajta senki, mert kénytelen azokat használni?
A bankok és a Paypal esetén is képesek megoldani ilyen esetben a további használatot, úgy hogy nem kellene itt nagyon belebonyolódni. Ha neked megfelel csak a jelszó, akkor nem aktiválod.
Persze semmi sem ad 100% biztonságot, illetve Paypal esetén van, nem kell használni. A telefont ettől függetlenül ellophatják, célszerű azon is beaktiválni a Találja meg a telefonomat opciót és a titkosítást. Ha az FBI sem képes feltörni egy iPhone-t, akkor cseszheti a magyar betyár ha ellopná az enyémet.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.