Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Penge_4 válasza huskydog17 (#10550) üzenetére


Penge_4
veterán

Vagy 10.60-ban, vagy 11-ben. A 11-et még az idén ki akarják adni (mármint az alfát). Akkor fogják majd elkezdeni kiadni, mikor kész lesz a 10.5x széria, tehát júniusban. Akkor kijön Linuxra a 10.5x és megjelenik vagy a 10.60-ból egy alfa, vagy kihagyják és a 11.0-ból jelenik meg egy alfa.

(#10552) HelloWorld válasza Penge_4 (#10546) üzenetére


HelloWorld
tag

Az előző linket pedig úgy nézd meg, hogy az oldal teljesen valid.

Vicces, de ha belegondolsz, egy rakat anigif meg pár js, egyáltalán nem nehéz egy ezt validra megcsinálni.

(#10553) huskydog17 válasza Penge_4 (#10551) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Tehát még idén tervezik az új verzió alfáját kiadni. Akkor sajnos jövőre lesz csak végleges. :( Köszi az infót!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#10554) Penge_4 válasza huskydog17 (#10553) üzenetére


Penge_4
veterán

Ahhoz képest, hogy több, mint 30 ismert bug van benne jelenleg is szerintem még ez is túl gyors tempó. Vagy bővítsék a létszámot, vagy lassítsanak, de én nem ilyen állapotban szoktam meg az Operát. :(

(#10555) fatal` válasza Penge_4 (#10554) üzenetére


fatal`
titán

Azért mostanra a bugok a nagyrésze javítva lett, ez a 3390es build szerintem teljesen jó. :)

(#10556) dqdb válasza fatal` (#10555) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Én speciel 3-4 idegesítő GUI bugot kerülgetek a 10.50 alpha óta, ami még további kettővel bővült a 10.52-ben :U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10557) dqdb válasza Penge_4 (#10549) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nézegettem kicsit az Opera dolgait. Az Open with menü egy specális blokkban szerepel, nem lehet a menu.ini-ből módosítani. Így aztán az a tervem nem vált be, hogy megnézem toolbar gombként, hogyan viselkedik, mert nem tudom a hozzá tartozó parancs nevét.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10558) cousin333 válasza dqdb (#10557) üzenetére


cousin333
addikt

Ez valószínűleg egy megfelelően paraméterezett "program végrehajtása" utasítás. Valahogy úgy, ahogy a sajátgombok esetén. Egy példa:

opera:/button/Execute%20program,%22c:%5Cprograms%5Cmozilla%20firefox%5Cfirefox.exe%22,%22%25u%22,,%22Mail%20sent%22

"We spared no expense"

(#10559) Penge_4 válasza fatal` (#10555) üzenetére


Penge_4
veterán

Azért írtam, hogy én nem ilyen állapotban szoktam meg. Mikor váltottam akkor a 1.5-ös Firefox a Google Groups-on is összefosta magát random időközönként. A képeket helyén pedig időnként csak placeholdereket jelenített meg.

Mellesleg a 35-ös listából engem is személy szerint csak kb 15 ami zavar, amiből kettő nagyon (NSL és mouse event). Plusz az összeomlásokkal úgy vagyok, hogy egyik sem érint, viszont szvsz nagyon gáz. :(

dqdb: Érdekes, én sem találom, pedig az Advanced-es Windows Shell is benne van parancsként.

cousin333: Nincs sehogy paraméterezve, ugyanis csak a Windows Default programjait tartalmazó menüt hívja be és valósidejű.

Tehát telepítesz egy Chrome-ot (ami nem rendszergazdai jogokkal megy fel) futó Opera mellett, telepítés után nem fog megjelenni. Alapértelmezetté teszed a Chrome-ot (tehát megjelenik a Windows Default Programs listában), onnantól a futó Operában is megjelenik a Chrome újraindítás nélkül.

ps: A keresőmotorok szerkesztését még te jelentetted, ez miben nyilvánul meg pontosan? Tehát elég csak szerkeszteni az URL-t és hozzáadni, vagy törölni is kell belőle?

Csak mert én az új gyorshívónál újrageneráltam a toolbar.ini-met és azóta nem tapasztaltam.

(#10560) cirkus


cirkus
aktív tag

hogy tudom megcsinálni, hogy bizonyos oldalak (nem az összeset) amiket látogattam, ne irja őket ki lehetőségként ha elkezdek birni a címmezőbe valamit...
Azaz felejtse el őket...

(#10561) Penge_4 válasza cirkus (#10560) üzenetére


Penge_4
veterán

Használd ezeknél az oldalaknál a privát módot.

Billentyűparacsa sajnos nincs, de tudod őket szerkeszteni.
Ctrl+F12→Haladó→Billentyűparancsok-nál. Szerkesztés, az Application résznél csinálsz egy újat, megadsz egy számodra megfelelő kombinációt és az Actions alá pedig beírod (automatikusan felajánlja a lehetőségeket gépelés közben), hogy new private page.

Arra figyelj, hogy fordítva vannak, tehát ha Ctrl+T-re akarsz parancsot programozni, akkor a így add meg (idézőjelek nélkül): "t ctrl"
Ha a Ctrl+Shift+T-re, akkor pedig "t ctrl shift", Ctrl+Alt+Shift+T esetén pedig "t ctrl alt shift"

(#10562) dqdb válasza cirkus (#10560) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Penge javaslata menüből: bal felső sarokban az Opera menü > Fülek és ablakok > Új privát fül.

Alternatív megoldás a beírt cím utólagos kitakarítása. Ekkor nekiállsz írni a címet, majd a megjelenő találati listában az egérkurzort az elem fölé mozgatva megjelenik jobb oldalon egy halvány X gomb, amivel törölni tudod az elemet a listából.

cousin333: Penge már leírta, hogy mit szerettem volna elérni: egy toolbarról nyitható Open With gombot.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10563) sekli


sekli
addikt

sziasztok,

eddig minden felmerült operás gondomat, ötletemet megoldotta valaki, ezen felbátorodva itt van még pár:

-be van kapcsolva a tooltip-ek megjelenítésem így, ha ráállok egy linkre megjelenik, hogy hova mutat, de ha most görgetek az oldalon, akkor ott szétesik a kép...

-az egeremen van vissza/előre gomb, de sehogy sem tudtam az előrét fast forwardnak is beállítani, ahol billentyű parancsot kér, ott nem tudom mit kell beírni, régebbi operában alapból ment.

-ha kihúzok egy fület az ablakból, akkor azt nem tudom rögtön a megadott helyre rakni (mondjuk a másik monitorra), mint a chrome-ban, barhova is húzom, mindig az eredeti ablak felett lesz.

mod: ja és mégegy:

-az utolsó megnyitott fülre középső gombbal kattintva nem záródik be, csak a speed dialra ugrik, ez átállítható?

[ Szerkesztve ]

(#10564) Penge_4 válasza sekli (#10563) üzenetére


Penge_4
veterán

"be van kapcsolva a tooltip-ek megjelenítésem így, ha ráállok egy linkre megjelenik, hogy hova mutat, de ha most görgetek az oldalon, akkor ott szétesik a kép..."

Ismert bug. Köszönettel tartozom, mivel én nem tudtam hogyan lehet reprodukálni (mivel nálam az állapotsáv be van kapcsolva így a tooltipek ritkán jelennek meg), de most már jelentem.

"-az egeremen van vissza/előre gomb, de sehogy sem tudtam az előrét fast forwardnak is beállítani, ahol billentyű parancsot kér, ott nem tudom mit kell beírni, régebbi operában alapból ment."

Ez is ismert bug, majd javítják. Itt van a folyamatosan frissülő lista: [link]

"-ha kihúzok egy fület az ablakból, akkor azt nem tudom rögtön a megadott helyre rakni (mondjuk a másik monitorra), mint a chrome-ban, barhova is húzom, mindig az eredeti ablak felett lesz."

Operában a tálca üres részére, vagy az ablakkeretre (ami 10.5x óta felülre rendezett fülsávval nem fog menni) kell húzni. Hogy több monitoros rendszernél ez hogy működik azt nem tudom, letesztelni sajnos nem tudom.

"-az utolsó megnyitott fülre középső gombbal kattintva nem záródik be, csak a speed dialra ugrik, ez átállítható?"

Ha bekapcsolod a fül nélküli ablakok-at, akkor igen, viszont sajnos ez is egy ismert bug.

Én úgy oldottam meg, hogy a le-jobbra mozdulatparancsot átírtam Close page | Close window-ra és a fülsávon/panelen adom ki a parancsot, akkor bármennyi fül esetén bezáródik.

(#10565) dqdb válasza sekli (#10563) üzenetére


dqdb
Topikgazda

be van kapcsolva a tooltip-ek megjelenítésem így, ha ráállok egy linkre megjelenik, hogy hova mutat, de ha most görgetek az oldalon, akkor ott szétesik a kép...
Egyszer csak megjavítják ... én kikapcsoltam ezt a beállítást emiatt.

az egeremen van vissza/előre gomb, de sehogy sem tudtam az előrét fast forwardnak is beállítani, ahol billentyű parancsot kér, ott nem tudom mit kell beírni, régebbi operában alapból ment.
Én nem állítgattam külön az egeremet emiatt, működik rajta az előre/hátra. Ellenben 10.50 óta nem megy a görgő jobbra-balra döntése. A gyors előre-gyors hátra elérhető az Alt-Left és Alt-Right kombinációkkal is, próbáld meg az egér driverében erre belőni ezt a két gombot.

Update: látom lassabb voltam, meg a lezárásos részt félreértettem, úgyhogy töröltem.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10566) sekli válasza dqdb (#10565) üzenetére


sekli
addikt

Köszi mindkettőtöknek, akkor úgy látszik, hogy várnom kell...
Egeremnek nincs drivere, illetve lehet, hogy van, de ezért nem rakom fel, minden más megy így is.

(#10567) dqdb válasza sekli (#10566) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Addig is a navigációhoz használhatod a flipback/flipforward kombinációkat. Ez annyit jelent, hogy gyors egymásutánban lenyomod a bal és jobb egérgombot, vagy pont fordítva.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10568) student


student
őstag

felraktam fasza kis böngésző 10.53-s opera.

viszont azt sajnálom hogy nincs lastpass operára. :(((

eddig ffox volt de gyakorlatilag mára már lehagyta chrome is meg ez is sztem tudásba sebességbe stb.

már csak azt nem vágom hogy lehet hogy chrome tábora nagyon gyorsan nő ez meg már évek óta 2%-on áll.
kis cég kevés marketing? vagy az addonok hiánya?vagy eddig nagyon ratyi volt a progi? nekem ez az első opera telepítve

(#10569) dqdb válasza student (#10568) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Lastpass tényleg nincsen, de van egy eléggé korrekt beépített jelszókezelő.

A kis részesedés oka többünk véleménye alapján a marketing körül keresendő. A program tudásával és kezelhetőségével sosem volt probléma, az addonok jelentős része pedig vagy natívan az Opera része, vagy valahogyan megoldható.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10570) cirkus válasza dqdb (#10562) üzenetére


cirkus
aktív tag

Részben sikerült, amit leirtál ,de még mindig "nem felejtette el" a főoldal címét , a lenyíló ablakban viszont már nem ad be semmit az oldallal kapcsolatban ...

[ Szerkesztve ]

(#10571) Penge_4 válasza student (#10568) üzenetére


Penge_4
veterán

Elvileg van LastPass-os bookmarklet Operához. Nem egy beépülő, de alternatívának lehet, hogy megteszi.

Amúgy meg az Opera jelszókezelője is nagyon biztonságos. Már önmagában is, főleg ha még mesterjelszót is használsz. A fájlokat a profilodban lévő wand.dat fájl tárolja titkosítva. Úgyhogy még hordozni is tudod.

Az alacsony piaci részesedése leginkább a marketing hiányából és a minimális, de rossz marketingből adódik. Valamint abból, hogy sok mindenben különbözik a többi böngészőtől.

Az utóbbi időben már a felhasználói felület terén egyre közelebb került (ezek közül sok felesleges is volt és a régi Operások nem is örültek neki túlzottan), de pár dolog még mindig a régi.

Nem feltétlenül rosszabb, egyszerűen csak más, vagy máshogy működik, mint a többi nagy böngészőben.

Plusz van néhány oldal, ami még mindig problémás. Itt vannak felsorolva, ezek nagy része tökéletesen működik, csak maszkolni kell a böngészőt IE-nek vagy Firefoxnak (aminek a menete le is van írva az oldalon), viszont még a mai napig terjednek olyan városi legendák, minthogy az oldalak 90%-a rosszul jelenik meg Operával, ami még úgy az 5-ös, 6-os verziók környékén igaz is volt.

Ratyi soha nem volt (bár én csak a 8.00, aktívan a 9-es verzió óta használom), mindig is kiemelkedően sokat tudott a többi böngészőhöz képest beépített funkciók terén. Például már 2000-ben a 4-es verzió óta támogatja a füles böngészést. Meg régóta van benne rengeteg olyan funkció, ami a többiben a mai napig csak kiegészítőkkel érhető el.

A 10.5 konkrétan ezeket az újításokat hozta magával. A többi már korábban is benne volt.

A másik (amint a linkeken is látható) a rossz lokalizáció (például a magyar lokalizáció is ilyen. Van egy magyar nyelven elérhető blog (mint az Opera félhivatalos magyar oldala), meg pár fórumtopic, mint ez, de itthon ennyi az összes. Az opera.com még mindig csak a nagyobb nyelveken (kínai, orosz, francia, német, portugál stb.) érhető el az angol mellett (valamint olyanokon, ahol az Operát sokan használják, mint lengyel, indonéz).

Az addonok hiányával főleg IT fórumokon érvelnek páran, de egyrészt többségük Firefox user, akik mivel azt szokták meg, hogy minden aprósághoz addont kell telepíteni, mint Adblock és egyebek, így sokszor olyanokat hoznak fel példaként, amiket az Opera eleve beépítve tartalmaz. Másrészt ha a globális statisztikákat nézzük, az Adblock Plus a legnépszerűbb addon és mindössze a Firefox userek 5%-a használja. Tehát a piaci részesedésbe ez még 1-2%-ot sem számít.

[ Szerkesztve ]

(#10572) student válasza Penge_4 (#10571) üzenetére


student
őstag

:R

(#10573) Narxis


Narxis
nagyúr

Hali!

Aki járatos magyaropera.blog.hu-n az szólhatna, hogy a tvmusor.tv-vel semmi baj, működik tökéletesen 10.53 alatt.

A következő oldalak viszont problémásak.

https://www.lordofultima.com/en -(Firefox azonosítás után működik, de érdekes, hogy még a Chrome és a Safari is hivatalosan támogatott csak az Opera nem..)

http://www.quakelive.com/ -(bár azonosítás után működik, nincs értelme mert beépülőt akar telepíteni attól meg szétfagy az Opera)

http://www.battlefieldheroes.com/ -(csak IE és Fox támogatott, a beépülő modul miatt...)

Bár most jut eszembe lehet csak magyar oldalak kerülhetnek a szégyenfalra? Mindegy már leírtam...

Am. tesztelgetem az Opera 10.53-at, sikerült megoldanom a könyvjelzőkezelést nekem tetsző módon, nem tudtam, hogy az egész mappát ki lehet húzni a fülek fölé, speed diallal együtt ez így nagyon tetszik. Gyorsan elérem a kedvenc oldalaimat, nekem csak ez számít. magyaroperablog leírása alapján megcsináltam a reklámblokkolást is, egész jó, Outpost Firewall-ban is van reklámblokkoló így a kettő együtt blokkol annyit mint a Firefox Adblock-ja. Csak ha jól láttam rég frissítették azt a listát operablogon.

Tetszik ez az Unite cucc is. El nem tudtam képzelni anno mikor olvastam, hogy mire való, de így használva egész pofás dolog.

Thanos was right.

(#10574) dqdb


dqdb
Topikgazda

Hogyan lehet beállítani, hogy egy fülön az előzmények közötti előre-hátra navigációnál ne töltse újra az oldalt, ha az benne van a cache-ben?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10575) cousin333 válasza dqdb (#10574) üzenetére


cousin333
addikt

opera:config#UserPrefs|HistoryNavigationMode

3-as értékre kell állítani, majd Mentés...

"We spared no expense"

(#10576) dqdb válasza cousin333 (#10575) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Köszi.

Ha esetleg a szégyenfal felé jársz, akkor módosíthatnád, hogy az ELMŰ oldala megy, ha az ugyfelkapu.elmu.hu és wd2.elmu.hu oldalakra egyaránt beállítasz IE maszkolást. Az ottani hozzászólásokhoz már régebben beírtam.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10577) Penge_4 válasza dqdb (#10576) üzenetére


Penge_4
veterán

Na igen, most már leesett. Láttam, hogy írtad ott is, de nem tudtam hova tenni, mivel azt tudtam, hogy az ELMŰ fent van a listán. :W

Elvileg kicseréltem. Három "Sikertelen mentés", majd egy "Internal Server Error". Hogy Cartman szavaival éljek annyira, de annyira gyűlölöm a blog.hu-t. ;]

(#10578) Penge_4


Penge_4
veterán

Az új verziójú Google Spreadsheets-ben másnál is el van csúszva 3-4 pixellel az aktív cella körüli kék keret?

(Ettől függetlenül ezerszer jobb/gyorsabb lett, mint volt, főleg Operában.)

(#10579) kozyadam


kozyadam
tag

Sziasztok!

Operában letiltottam az iwiw felső reklámcsíkját és az a szürke háttér az ott maradt.
Azt sajnos nem tudtam elrejteni, erre tudtok vmilyen megoldást?
Az Operás beépített reklámszűrő mellett milyen megoldásokat lehet még használni?
Ki mit használ?

(#10580) Penge_4 válasza kozyadam (#10579) üzenetére


Penge_4
veterán

(#10581) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

üdv

Néha amikor el akartom indítani az operát, miért kezdi felrakni újra magát? Frissítések fel vannak rakva. Egyszer végigvártam a telepítést és minden adatom megmaradt, csak újrarakta önmagát. Ha rámegyek hogy "mégse" akkor 3-4mp múlva bejön simán az Opera kezdőoldala :D Op: Windows 7 x64

(#10582) dqdb válasza Rebirth II. (#10581) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Valószínűleg te kézzel letöltötted és telepítetted a frissítést, csakhogy azt már az Opera közben a háttérben már letöltötte, hogy a legközelebbi induláskor telepítse. És amíg nem telepíted fel az automatikus frissítés során leszedett telepítőt (vagy törlöd le a fájlt), addig mindig így fog indulni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10583) Rebirth II. válasza dqdb (#10582) üzenetére


Rebirth II.
tag

hát de csak néha csinálja :O

(#10584) dqdb válasza Rebirth II. (#10583) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ha nem használsz snapshotokat, akkor ne kézzel töltsd le a frissítést, hanem menüből (Opera menü > Súgó > Frissítések keresése). Ha használsz snapshotokat, akkor pedig kapcsold ki az automatikus frissítést, vagy a snapshot telepítése előtt hívd be ezt a menüpontot.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10585) Narxis


Narxis
nagyúr

Szöveges linkeket kattinthatóvá lehet tenni valahogy? Illetve valami olyasmi lehetőség, hogy a számozott lapoknál ne kelljen kattintgatni hanem ahogy tekerem lejjebb töltse be a következő lapot és így tovább?

Thanos was right.

(#10586) dqdb válasza Narxis (#10585) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Szöveges linkeket kattinthatóvá lehet tenni valahogy?
Íme egy user JS: [link]

Illetve valami olyasmi lehetőség, hogy a számozott lapoknál ne kelljen kattintgatni hanem ahogy tekerem lejjebb töltse be a következő lapot és így tovább?
Ilyenről nem tudok, de ha az oldal navigációs szempontból rendben van, akkor a fast forward/back tud előre hátra navigálni. Billentyűzetről Alt-Right/Left, vagy sok gombos egérrel a Forward/Back gomb.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10587) Penge_4 válasza Narxis (#10585) üzenetére


Penge_4
veterán

Van Autopagerize userJS is. Mindkettő kell hozzá. Az oAutoPagerize.js tartalmazza a funkciókat, a 0AutoPagerize.SITEINFO.js pedig az oldalakat, amik folyamatosan frissülnek (így például mikor a Google-nál valamit szórakoznak, akkor pár napon belül helyrejön).

UserJS könyvtárad ha még nincs, akkor hozz létre egyet bárhol (legjobb helye a profilod az AppData-n belül van), majd tallózd be itt: Ctrl+F12->Haladó->Tartalom->JavaScript beállítások

(#10588) Narxis


Narxis
nagyúr

Kösz mindkettőtöknek. :R

Thanos was right.

(#10590) Narxis válasza Penge_4 (#10587) üzenetére


Narxis
nagyúr

Betallóztam és egyik se működik? Kell még ezen kívül valamit csinálni? Bocs a triplepostért.

Thanos was right.

(#10591) Penge_4 válasza Narxis (#10589) üzenetére


Penge_4
veterán

WOT userJS van, Download helper helyett is van userJS is és ha beírod a címsorba, hogy opera:cache, akkor onnan gyakorlatilag bármilyen videót ki tudsz szedni.

FastestFox így egyben nincs, de a funkcióit több-kevesebb sikerrel össze lehet szedni.
Például itt egy Google Search Plus, ami a Google keresést egészíti ki más oldalakkal, vagy egy Google Preview.

Egyéni keresőket gyárilag is csinálhatsz. Nem buborék lesz, hanem jobbklikk, belekattintasz egy keresőmezőbe -> kereső készítése, megadsz neki egy kulcsszót, hogy címsorból is tudj vele keresni, aztán egy szóra kétszer kattintva (ha be van kapcsolva a Ctrl+F12->Haladó->Eszköztáraknál alul a duplakattintás egy szövegre megnyitja a környezeti menüt beállítás, akkor még jobbklikkelned sem kell ilyenkor, csak keresés ezzel és kiválasztod a keresőmotort.

(#10592) Narxis válasza Penge_4 (#10591) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, de nálam nem nagyon működnek... mit kell velük csinálni pontosan?

Létrehoztam a UserJS mappát itt:

C:\Users\Narxis\AppData\Roaming\Opera\Opera\profile\UserJS

Beállítások-->Haladó-->Tartalom-->Javascript beállításokban betallóztam azt a mappát. Kell még valamit csinálni?

FasterFox-ból annyira a keresőmotorok nem érdekelnek inkább csak az, hogy mondjuk van egy honlapon 5 oldal vagy egy fórumban és ne kelljen kattintani a lap alján a következőre hanem ahogy letekertem az oldal aljára töltse be a következőt, aztán letekerek annak az aljára és töltse be megint a következő oldalt és így tovább. Persze nem mindenhol támogatott ez, de FF-nél sok helyen működött.

Thanos was right.

(#10593) dqdb válasza Narxis (#10592) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ellenőrizd le ezeket a beállításokat:

opera:config#UserPrefs|UserJavaScript
opera:config#UserPrefs|AlwaysLoadUserJavaScript

Ha nincsenek bekapcsolva, akkor kapcsold be őket, majd az oldalon lejjebb Mentés, és indítsd újra az Operát.

A WOT user JS biztosan működik, mert most néztem meg.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10594) Narxis válasza dqdb (#10593) üzenetére


Narxis
nagyúr

Be van kapcsolva. Biztos valami nálam nem okés de nem tudom mi... :F

Végülis nem életbevágóan fontos funkciók ezek, meg tudok lenni nélkülük...

Thanos was right.

(#10595) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Hali ismét egy amatőr problémám lenne.

Opera mail miért nem jeleniti meg a csatolmányokat?

Konkrétan csak egy haveromtól érkezőket nem kapom meg máshonnan megjönnek képek,zenék,doc,stb.

Gmail fiókomban látom a cuccokat.

Köszi. :R

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#10596) Penge_4 válasza Brutális eb (#10595) üzenetére


Penge_4
veterán

Az a haver milyen mailklienst használ?
Ellenőrizd az X-Mailer vagy User Agent részeket a HEADER-ben.

Valamint egész pontosan hogy nem jeleníti meg? Látod, de nem tudod megnyitni, vagy egyáltalán nem is listázza ki, mint csatolmányt, viszont a levél méretén látszik, hogy ott van?

A csatolmány csatolmányként van csatolva, vagy egyszerűen csak be van illesztve a levéltörzsbe pár kép, vagy esetleg bármilyen más külsőleg embeddelt HTML elem?

IncrediMail-nél tapasztaltam olyat, hogy 0006732.tmp fájlnévvel érkezett meg Operában a fájl, régebbi verziójú ProfiMail-eknél pedig kilométeres bináris krix-kraxok a levéltörzsben.

(#10597) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!

A 10.5x usb pro verziók óta visszatérő problémám, hogy az index forumainál vagy be se tudok jelentkezni (kidob hibás jelszóval) vagy ha sikerül akkor nem tudok hozzászólást írni, iletve meg tudom irni, de elküldés gombra nem megy el a beirás hanem ujra ott áll előttem üresen a szerkesztőmező.

Valamelyik pro-ban levő user js kavarhat be vagy valami cookiekezelési szivatás?

(#10598) Brutális eb válasza Penge_4 (#10596) üzenetére


Brutális eb
addikt

"Az a haver milyen mailklienst használ?"-Megkérdezem.

"A csatolmány csatolmányként van csatolva, vagy egyszerűen csak be van illesztve a levéltörzsbe pár kép, vagy esetleg bármilyen más külsőleg embeddelt HTML elem?"-Van ilyen és olyan is.Képek nem jelennek meg pedig ha megnyitom külön a gmailt ott látom.

"Ellenőrizd az X-Mailer vagy User Agent részeket a HEADER-ben"-Ott az Also-controlig be van pipálva minden.
Sajnos ahoz a részhez nem nagyon értek.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#10599) Penge_4 válasza Brutális eb (#10598) üzenetére


Penge_4
veterán

Levelező nézetben Nézet legördülő felül -> Display (nem tudom hogy lett fordítva mert van egy Show menüpont is, lényeg, hogy felülről a harmadik) -> Külső elemek blokkolása alapból be van pipálva, vedd ki a pipát.

"Sajnos ahoz a részhez nem nagyon értek."

Középen, a levéllista és az éppen olvasott levél közötti sávon jobbklikk->View All Headers and Message

(#10600) Brutális eb válasza Penge_4 (#10599) üzenetére


Brutális eb
addikt

"Levelező nézetben Nézet legördülő felül -> Display (nem tudom hogy lett fordítva mert van egy Show menüpont is, lényeg, hogy felülről a harmadik) -> Külső elemek blokkolása alapból be van pipálva, vedd ki a pipát."

Bakker és tényleg ezt sem találom meg magamtól soha.Tehették volna jobban szem elé...
Na sebaj lényeg,hogy így már működik is.

Köszönöm :R

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.