Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) vv5204 válasza dqdb (#10800) üzenetére


vv5204
senior tag

THX! :R

(#10802) vv5204 válasza dqdb (#10800) üzenetére


vv5204
senior tag

(#10803) huszar90 válasza cousin333 (#10782) üzenetére


huszar90
aktív tag

"Konkrétan a Flash-re van ilyen On demand (kattintásra induló) beállítás (pipa majd Mentés):

opera:config#UserPrefs|EnableOnDemandPlugin"

Kár hogy kommentet nem lehet lájkol, mert ezt bizony likeolnám :D

(#10804) #27441408


#27441408
törölt tag

Nem szeretném azt hogy ott legyen a bal sarokba a piros o betű , hogy kell eltüntetni ? Hiába töröltetem vele a követjező induláskor megint ott van. Újra kellett tennem az operát az előző operán sikerült végleg eltüntetni de most nem.

HELP.

(#10805) HelloWorld válasza #27441408 (#10804) üzenetére


HelloWorld
tag

Kapcsold be a menüsávot és nem lesz ott.

(#10806) dqdb válasza #27441408 (#10804) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Shift-F12 > Eszköztárak > rákattintasz az Opera gombra, hogy megjelenjen körülötte a sárga keret > Elhelyezés > Kikapcsolva > Ok.

Ha vissza szeretnéd állítani, akkor Shift-F12 > Eszköztárak > Rejtett eszköztárak megjelenítése szerkesztés közben beállítást kapcsold be > Ok.

A menüt kikapcsolt menü és Opera menü gomb esetén az Alt lenyomásával tudod elérni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10807) egykori


egykori
őstag

Nem tudjátok, ez Opera specialitás? Ez csak egy példa, mert több más oldal is hasonlóan jelenik meg - de nem mind.

(#10808) HelloWorld válasza egykori (#10807) üzenetére


HelloWorld
tag

A hiba nálad van, mert nálam így jelenik meg.

(#10809) #27441408 válasza HelloWorld (#10805) üzenetére


#27441408
törölt tag

De ott van akkor is ;)

Egyébként az nem jó, mert ne legyen ott semmi felesleges.

dqdb

köszi

Youtube- ha több videót nézek videó váltásnál az opera elcsúszik és hang van kép nincs csak később pár mp múlva míg a Chrome és a FF simán vált, miért. :F

[ Szerkesztve ]

(#10810) dqdb válasza egykori (#10807) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem tudom, hogy Opera specialitás-e, de néha a PH-n találkozom én is vele. És mivel a PH-t mással nem nézem, ezért a válaszom határozott talán :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10811) egykori válasza HelloWorld (#10808) üzenetére


egykori
őstag

Természetesen gondoltam, hogy nálam van a hiba oka, csak azt nem, hogy milyen beállítás, opció stb. az oka ennek. Az FF és a ChromePlus nem csinál ilyen csúnyaságot. :N
Amúgy csak kóstolgatom az Operát, és ez nem jó ómen.

(#10812) Penge_4 válasza dqdb (#10800) üzenetére


Penge_4
veterán

De UserJS-ből viszont lehet. Például így (legalábbis ebben a scriptben láttam ilyet és tényleg frissült):
function init()
{
var TOOLCONFIG =
{
url: 'http://mcsclans.com/js/',
version: '0.6.81',

// update - 6 hour
updateinterval: 21600,
unixtime: parseInt(new Date().getTime().toString().substring(0, 10))
};

if (typeof (MCS) == 'undefined' || MCS.getPlayerData() == null) {
window.setTimeout("init()", 1000);
return;
}
var rotate = TOOLCONFIG.unixtime - (TOOLCONFIG.unixtime % TOOLCONFIG.updateinterval)
addJavascript(TOOLCONFIG.url + 'MonopolyCityStreetToolsInit.js?v=' + TOOLCONFIG.version + '&gm=1&rotate=' + rotate);
}

"Nem tudom, hogy Opera specialitás-e, de néha a PH-n találkozom én is vele. És mivel a PH-t mással nem nézem, ezért a válaszom határozott talán"

Én csak azzal találkozom a PH-n és máshol is, hogy a cikkben jobb vagy bal oldalt lévő képek és a szöveg között nincs egy pixelnyi hézag sem. tehát a szöveg sortörésig tartó legszélső karaktere majdhogynem egy becsúszik a kép alá.

silver star: Itt egy durvább megoldás ellene: [link]

(#10813) dqdb válasza Penge_4 (#10812) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem a user JS nem frissül magától, hanem a user JS a dokumentumba beszúr egy másik JS-t, amit a fejlesztő a saját oldalára töltött fel, és az frissül állandóan. A megoldás tetszik, de csak ilyen tényleg specializált oldalakon működő user JS-ekhez használható.

Az UJS manager bővítése egy update funkcióval ellenben nem lenne rossz ötlet. Akkor talán nem lennék lusta beleírni az update URL-t az összes általam írt scriptbe :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10814) #27441408 válasza Penge_4 (#10812) üzenetére


#27441408
törölt tag

Köszi

Youtube-ra ötlet ? :F

A másik 2 böngivel nem csúszik a hang.

szerk sry még valami. Az megoldható ha kijelölök valamit akkor azt külön ablakba guglizza nekem mint a FF vagy a Chrome és ne abba az ablakba ahol kijelöltem-

Operába hogy oltható meg hogy szűrje a GOOGLE analystc-et vagy mit meg a thirdy party-t és hasonlókat amiket a FF adblkock megfog ?

[ Szerkesztve ]

(#10815) HelloWorld válasza egykori (#10811) üzenetére


HelloWorld
tag

Linux, Windows vagy Mac?
Melyik Opera, a legújabb?

(#10816) egykori válasza HelloWorld (#10815) üzenetére


egykori
őstag

Windows XP és Opera 10.53

(#10817) dqdb válasza HelloWorld (#10815) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ezt már régóta játssza velem, szerintem már a 9.5 környékén is jelentkezett. Én hajlok arra, hogy nálam a P2P + router kombinációja a ludas, és más böngészőben azért nem jön ki, mert közel sem használom ennyit. Azóta volt XP > Vista > W7 upgrade, kicserélődött a számítógép is, az Opera is fejlődött, egyedül a router maradt meg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10818) HelloWorld válasza egykori (#10816) üzenetére


HelloWorld
tag

Cache ürítés nem segít a dolgon?

(#10819) HelloWorld válasza dqdb (#10817) üzenetére


HelloWorld
tag

Olyan, mintha egy nagyon elcseszett saját stíluslap lenne beállítva.
Mi köze van ennek a routerhez, blokkolja a sörtoréseket és a background-attachmentet? :D

(#10820) dqdb válasza HelloWorld (#10819) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem, nekem olyan érzésem van, hogy néhány darab az oldalból elfelejt lejönni, mások pedig összekeverednek. A mellékelt képen ez tisztán látszik.

A megoldáshoz elég egy F5, de a másik kedvenc hibámnál többet kell küzdeni. Itt nem segít az
F5 sem, irány az opera:cache, majd az ytimg.com címről az egyetlen css kiterjesztésű fájlt újra kell tölteni, és tadamm, minden megoldódott. Itt a fájl tartalma rendben van (F5 előtt és után összehasonlítottam), de hibás content type-pal jött le (ez onnan derül ki, hogy a text/css-re szűrve nem dobja ki az opera:cache. Körülbelül hetente 1× játszom ezt el az elmúlt fél évben (azaz még 10.10 alatt jelentkezett először) ...

Szóval furcsa mindkét eset, de annyira még nem zavarnak, hogy alaposabban utánanézzek nekik.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10821) egykori válasza HelloWorld (#10818) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, az sem segít, úgyhogy feladom. Majd később még lehet hogy próbálkozom vele.

(#10822) bolic


bolic
őstag

Az opera:about szerint lementettem úgy ahogy az elérési utak szerint, de a kiberb*szott könyvjelzőket nem mentette le vagy régebbi könyvjelzőt adott vissza. :W :(( Kezd elegem van a backupolási sz*rságokkal, csináljanak már valami az opera fejlesztők kényelmes backupolási lehetőséget egyetlenegy fájlban és nem pedig több fájlban, különböző könyvtárakban. :U

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#10823) vv5204 válasza #27441408 (#10814) üzenetére


vv5204
senior tag

Másik ablakba nyitás: Beállítások, Haladó, Fülek, Megnyitott fül
újrahasznosítása mellől pipa ki.

bolic
Használhatsz még portable verziókat is, ott minden egy fő mappán belül van,
nem kell kutatni sokat. Én egyszerűen úgy backup-olom, hogy az egész
mappát időnként átmásolom egy könyvtárba. :K

[ Szerkesztve ]

(#10824) frankie!


frankie!
őstag

Nem lehetne valahogy megnézni a Unite/Media Playerben, hogy kik hallgatták?

(#10825) bolic válasza vv5204 (#10823) üzenetére


bolic
őstag

Hoppá köszi, majd megnézek. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#10826) pethYeti


pethYeti
addikt

Még mindig fenn áll az a probléma ha valami külső programból nyitok meg egy hivatkozást az private-be nyílik, nem lehet hogy valami el állítódott?

(#10827) Penge_4 válasza pethYeti (#10826) üzenetére


Penge_4
veterán

Valami biztos, mivel ilyet nem csinál. Töröld az operaprefs.ini-t a C:\Users\<felhasználóneved>\AppData\Roaming\Opera\Opera\ helyről.

(#10828) pethYeti válasza Penge_4 (#10827) üzenetére


pethYeti
addikt

Nem oldja, meg:S Thunderbird-el csinálja most éppen ezt, lehet annak el van állítva valamije?

(#10829) #27441408 válasza vv5204 (#10823) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi

(#10830) bolic válasza vv5204 (#10823) üzenetére


bolic
őstag

Isteni vagy, bejött nekem az Opera Portable és tetszik! :K :C :R Habár kevésbé kompatibilis a w7 tálca megjelenítésen, van mit javítani.

Még valami, hogy lehet összevonni a régit az új könyvjelzőbe? :F

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#10831) vv5204 válasza bolic (#10830) üzenetére


vv5204
senior tag

A könyvjelzős kérdés nem teljesen tiszta, de valamit írok rá. :)
Könyvjelzők, Könyvjelzők kezelése, Fájl. Innen tudod a régit exportálni plö
az asztalra, aztán importálni az újba + egyéb opciók is vannak itt.
A jobb áttekinthetőség érdekében a Nézetnél érdemes Teljes nézetre
rakni + a Rendezés egyénileg is jó, mert magad keverheted.
Amúgy nem baj ha 2 Operád van. Nálam van egy alapértelmezett böngészőnek,
meg egy portable, amit valójában használok. :K
Amúgy ha egy extrém fullosat akarsz: http://my.opera.com/punshik/blog/

[ Szerkesztve ]

(#10832) Penge_4


Penge_4
veterán

Régebben valaki többször hiányolta, hogy Opera 10.5x-ben és fölötte nem működnek az oldalspecifikus proxybeállítások. A problémára rájöttem, a postot pedig frissítettem.

A paraméterek mellé kell még a
Proxy|Use HTTP=1
is különben nem működik.

(#10833) bolic válasza vv5204 (#10831) üzenetére


bolic
őstag

Igen erre gondoltam! :K Tökéletes, habár nem tökéletes a mergélési folyamata, vagyis duplikáció esetén nem törli az egyiket, csak ugy duplázza mindet... :W :C Sebaj, végigtakarítottam a duplikációkat, mégegyszer köszönöm! A linkeden lévő többit majd meglesek hétvégén, érdekesnek tűnik a többi hordozható programok. :DDD :R Miért nincs ilyen "alapértelmezett" beállítási lehetőség a Portable-n? :F

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#10834) vv5204 válasza bolic (#10833) üzenetére


vv5204
senior tag

A Vista és Win 7-en csak a telepített programok jöhetnek szóba, amik
a Programok és szolgáltatásoknál megtalálhatók, ez ilyen sajnos.
Tulajdonképpen ennek talán van is egy jó oldala is, például ha egy károkozó
-amit a védelmi szoftver nem vesz észre- megnyitja az alapértelmezett
böngészőt akkor nem a portable-t fogja rongálni, azon keresztül rosszalkodni.
Amit egy leak teszt jól demonstrál.

(#10835) Penge_4 válasza vv5204 (#10834) üzenetére


Penge_4
veterán

"Tulajdonképpen ennek talán van is egy jó oldala is, például ha egy károkozó
-amit a védelmi szoftver nem vesz észre- megnyitja az alapértelmezett
böngészőt akkor nem a portable-t fogja rongálni, azon keresztül rosszalkodni."

Az tényleg jó. Úgy értem ahelyett, hogy a biztonságos Operában nem tudna mit kezdeni magával, alapértelmezett böngésző híján alapból nyitja az IE-t, ami szerencsés esetben a 8-as, de akkor is jóval több biztonsági rés van benne, már csak a piaci részesedéséből adódóan is, mint Operában. Tehát nagyobb az esélye, hogy IE-re van optimalizálva a kártevő.

Mellesleg a kártevők nem szokták rongálni a szoftvereket, csak azon keresztül bejutni és magas jogosultsági szintet szerezni az OS-ben. És a 90-es évek óta már vírusokat is maximum unatkozó script kiddie-k írogatnak. Legalábbis átlényegült a fogalom, korábban a feltűnéskeltés és a használhatóság ellehetetlenítése volt a cél, most inkább az adware-ek és a ransomware-ek kivételével az a cél, hogy csendben fusson egy processz, ami naplóz dolgokat és időnként hazatelefonál. Na meg van még, mikor botnetet üzemeltetnek, de azt sem a böngésző közbeiktatásával, ha meg tudják oldani máshogy már a netkapcsolat létrejöttekor az OS hálózati protokolját kihasználva.

(#10836) vv5204 válasza Penge_4 (#10835) üzenetére


vv5204
senior tag

Én is valami ilyesmire gondoltam, és te ezt most ki is fejtetted. :K
A "rongálni" szó talán nem volt a legszerencsésebb, az adware jobb lett volna.
Utóbbiakból már kaptam egy párat IE-re, azóta nem alapértelmezett böngésző.
De még a Rókára is könnyebben felmennek a toolbárok, mint az Operára.
Igen, talán előnye is van annak a 2,43%-os piaci részedésnek, (ami még mindig
gyanúsan elírtnak tűnik) mivel így kevesebb kártevőt írnak rá.

[ Szerkesztve ]

(#10837) dqdb válasza vv5204 (#10836) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Én is hasonlóan vélekedek, mint te, hogy az alacsony piaci részesedés miatt látókörön kívül van a böngésző. Engem egyetlen dolog zavar ennek ellenére: az oroszoknál eléggé magas a részesedése, és ebből pillanatok alatt tudok valószínűleg hibás következtetést levonni ;)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10838) #27441408 válasza dqdb (#10837) üzenetére


#27441408
törölt tag

úgy tudom közel keleten arab országokba is elég nagy a részesedés.

[ Szerkesztve ]

(#10839) dqdb


dqdb
Topikgazda

[10.60b3409] [link]

DSK-298142 - a gombok gyakran le voltak tiltva az új nem-modális párbeszédablakokban
Végre!

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10840) Penge_4 válasza dqdb (#10839) üzenetére


Penge_4
veterán

Ma több olyan bugot is javítottak, ami csak bizonyos usereknél random módon és nehezen reprodukálhatóan volt jelen.

Ilyen volt a "DSK-299048 - a levelek nem maradnak fókuszban", ami nálam nem volt jelen és ilyen volt a "DSK-298488 - Opera összeomlás ha elrejtjük majd újra megjelenítjük a könyvjelzőket a lenyiló címsávban", amit viszont kétszer sikerült reprodukálnom, aztán se nekem, se senki másnak nem sikerült.

De ha jól emlékszem ez is közéjük tartozik, amit úgyszintén többen jeleztek, hogy üres nekik a lista akár friss installal is: "DSK-257454 - lehetetlen volt szótárat váltani vagy telepíteni a dialógusablakokból"

A szoftverkörnyezet/OS/hardver/akármi specifikus bugok a legrosszabbak, mert ezeket a legnehezebb reprodukálhatóan leírni.

(#10841) dqdb válasza Penge_4 (#10840) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Fejlesztő vagyok, találkoztam már pár szépséggel az idők folyamán ...

Emiatt a hiba miatt gyártottam újra a profilomat, mégis jelentkezett, de nem mindig. Az egészben az volt a szép, hogy ugyanazon telepítés egy másik profiljában sohasem jött elő. Néha egy F5 helyrerakta (nálam letöltésnél volt gáz). Néha egy oda-vissza fülváltás oldotta meg. Néha újra meg kellett nyitni a fület.

Szóval ennek a javításnak nagyon örülök, már csak a vízszintes görgetés mellett egy rendering problémát kell megoldani (néha az aktív fül bal felső sarkában kitakarja valami az oldalt), és csendben maradok buglisták közlésekor.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10842) HelloWorld válasza dqdb (#10837) üzenetére


HelloWorld
tag

az oroszoknál eléggé magas a részesedése, és ebből pillanatok alatt tudok valószínűleg hibás következtetést levonni

Új vodkamárka került forgalomba russziában "Opera" néven, és a népek néha összekeverik a böngészővel? :)

(#10843) vv5204 válasza dqdb (#10837) üzenetére


vv5204
senior tag

Mondasz valamit. Opera részesedés 30% fölött. ;]
Nem hülyeség, a tűzfalon már megnéztem, valóban a turbo mininet IP-kre
kapcsolódik az Opera. :)

[ Szerkesztve ]

(#10844) Penge_4 válasza vv5204 (#10843) üzenetére


Penge_4
veterán

Végülis anno én is a 400-as wap kapcsán kerültem kapcsolatba az Operával. Mondhatni ez volt az első böngésző, amit megismertem. :)

Ilyen szempontból páratlan képességei vannak. Nem véletlenül használják az Antarktiszon is és nem véletlenül volt 80% fölött a piaci részesedése a Norfolk-szigeteken. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10845) dqdb válasza Penge_4 (#10844) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Na de most a Norfolk-szigeten 100%-os Internet Explorer uralom van :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10846) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A napokban felraktam az alfa állapotban lévő 10.60-as verziójú Opera-t. Lefuttattam a Futuremark Peacekeeper tesztjét és ott alaposan helyben hagyta a mezőnyt még úgyis, hogy a Javascript teljesítmény nagyon lassú a procim miatt. Azonban így is 300 pontot vertem a végleges, 5-ös Chrome-ra.
Egy kérdésem lenne: A Peacekeeper legelső résztesztje, ami egy hullámzó grafikon, az Opera 10.60-as alatt sokkal, de sokkal szebben megy, mint a többi böngészőben, gyakorlatilag több FPS-el, vagy legalábbis úgy tűnik. Olyan, mint amikor egy játék bekapcsolt V-Synch mellett stabilan 60 FPS-el megy, szóval tökéletesen folyékony. Ez mitől van? Ez már a VEGA rendszer lenne?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#10847) cousin333 válasza huskydog17 (#10846) üzenetére


cousin333
addikt

Az a teszt alapvetően a grafikus megjelenítést és a JavaScriptet teszteli, szóval részben igen.

"We spared no expense"

(#10848) F34R válasza huskydog17 (#10846) üzenetére


F34R
nagyúr

nincs még vega sajnos :( de optamizálták a teljesítményt ezért gyorsabb is .

* Hogyan lehet eltünteni az idegesítő "menü" feliratot a Logo- mellől??
* egyes oldalon a két téma kép & betű egymásra van szúszva (BUG) más böngészővel normális kinézet

(#10849) huskydog17 válasza F34R (#10848) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Értem, szóval még mindig nincs VEGA. Nagyon nagy a csend a VEGA rendszer körül. 2009-ben már azt írták, hogy a 10-es Operában lesz, de még a 10.60-osban sincs. Van valami friss infó arról, hogy mégis mikorra várható?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#10850) cousin333 válasza huskydog17 (#10849) üzenetére


cousin333
addikt

Na, akkor tisztázzunk pár dolgot.

A VEGA eredetileg az Opera SVG támogatásának megvalósítására készült, tehát elég régen az Opera része. A 10.5-ös verziótól kezdve azonban már nem csak az SVG-t és canvas-t rajzolja ki, hanem mindent, amit látsz, beleértve a teljes felhasználói felületet. Ennek a kimenete lehet szoftveres, mint most, vagy hardveres. Ez utóbbi HW VEGA az, ami már egy jó ideje készül, de még csak az operások látták élőben. Mint írtam, a legnagyobb előnye a többiek megoldásával szemben az lehet, hogy nem csak bizonyos részeket gyorsít, hanem mindent,amit látsz, ami nagyon gördülékeny UI-val kecsegtet a máshol már látható előnyökön túl. Mondjuk egyre kiváncsíbb vagyok, hogy a gyakorlatban ez mibeln nyilvánul majd meg észrevehetően. További részleteket itt olvashatsz. Ebben a szinte pontosan két évvel ezelőtti cikkben van pár videó is a korai állapotokról. Bár eléggé semmitmondóak...

A várakozások szerint legkésőbb az Opera 11-ben megjelenik, ennek időpontja ismeretlen. 2010-ben szinte biztos lesz előzetese, az is lehet. hogy a végleges verzió is megjelenik az év végéig.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.