Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) fatal` válasza dqdb (#10948) üzenetére


fatal`
titán

Nálad lehet valami gond, mert friss Operán is kipróbáltam és ott is csak a kompatibilis belépést bepipálva maradt bejelentkezve.

(#10952) dqdb válasza fatal` (#10951) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Beléptem Gamepodra is (PH, MA, ITCafé alatt állandóan be vagyok lépve). Belépéskor így nézett ki az oldal, majd nyomtam rá egy Ctrl-Entert:

Látszik a bekapcsolt mezők körül a sárga keret, és bejelentkezés után sem léptetett ki más oldalakról.

Update: most nézem, hogy a 3rd party cookie-k tiltva vannak nálam a PH oldalain (az okát már nem tudom). Lehet, hogy egyszer beléptem, azóta pedig emiatt nem tudja frissíteni a lapcsalád sütijeit, és ezért megy nálam :F

KaraDani: tudom, ennyire azért nem vagy egységsugarú, csak .css szövegként írva a pont az elején elveszik a sorok között ;] Az pedig, hogy a gyorskereső a . karakterre jön be, a kiterjesztés pedig .css, külön hülyén jött ki. A PONT PONT C S S szöveget pedig én töröltem vissza, mert úgy leírva már tényleg sok volt :P

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10953) KaraDani válasza dqdb (#10950) üzenetére


KaraDani
addikt

Köszi, működik :))

"(kereséshez használd az oldalon belüli gyorskeresőt, azaz pont C S S, és máris világítani fog a megtalált szöveg)"

Ezen azért már röhögtem ;]

(#10954) HelloWorld válasza dqdb (#10950) üzenetére


HelloWorld
tag

Erre nem lehet írni UserJS-t?

(#10955) dqdb válasza HelloWorld (#10954) üzenetére


dqdb
Topikgazda

De, lehetne. Gondoltam már rá, hogy írok egy olyan scriptet, ami egy hotkeyre a YouTube-on újratölti az oldalon használt összes CSS-t, de heti 1 alkalmat kibírok. Bár, ha még másnál is előfordul kettőnkön kívül, akkor rászánom azt a 15-20 percet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10956) cousin333 válasza Penge_4 (#10945) üzenetére


cousin333
addikt

Mondom jobb klikk az oldalon, direkt nem Flash-t írtam... :)

"We spared no expense"

(#10957) Penge_4 válasza dqdb (#10952) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez az alap beállítás.

Régen (10.10-ben) az alapértelmezés az volt, hogy minden cookie engedélyezve volt és nem is volt vele gond.

A 10.5x-ben az volt az alapértelmezés, hogy a third-party cookie-k tiltva voltak, tehát gond volt a Gmail-től kezdve a Facebook-on át az Indapass-ig mindenhol.

Aztán valamit kavartak, mert itt

Available options
0 = Refuse all
1 = Refuse third party
2 = Only third party set to same server
3 = Accept all cookies
4 = Only first party cookies as specified in server manager
5 = Treat all cookies as specified in manager, but refuse third party not set to same server
6 = Treat all cookies as specified in manager
7 = Prompt for each third party cookie
8 = Accept first party as specified in manager, prompt for third party

Így van dokumentálva, aztán mikor beállítottam mindenhol az accept all-t, akkor 14 volt az opera:config-ban.

Jelenleg a default beállítás 3, a Ctrl+F12->Haladó->Sütik-nél az Accept cookies mellett van a pötty és az oldalspecifikus beállításokban pedig a "accept cookies only from the site i visit" mellett.

Ha 14-re állítod, akkor újra mindenhonnan elfogad lesz a beállítás az oldalspecifikus beállításoknál is.

Amúgy mi ez a kompatibilis belépés? Csak mert nálam be van pipálva.

(#10958) Penge_4


Penge_4
veterán

Nem tudja valaki, hogy az Opera spatial navigation-os kék keretnek mi a CSS kódja?
Arra már rájöttem, hogy nem border-radius, mivel 9.6x-től így néz ki. Erre gondolok:

Ilyet akarnék csinálni ebből a userCSS-mből:
/*
Name: Dotted Links
*/

a:focus { outline: 1px dotted invert !important; }

Mivel ha bekapcsolom, akkor a spatial navigation-os kék keretet is elbarmolja.

(#10959) Baldric válasza Penge_4 (#10958) üzenetére


Baldric
csendes tag

Szerintem erre az Opera valami külön megoldást használ, nem hinném hogy épp így reprodukálni lehet css-el, a logikus az az outline lenne, outline-radius-al, de ezt még tudtommal nem támogatja.
Talán border-image-el, lehetne épp ilyenre megcsinálni, de a legegyszerűbb, az kb ez:

a:visited, a:active {
border-radius: 2px;
border: solid 1px #3789EF;
box-shadow: inset 0 0 1px #3789EF, 0 0 2px #3789EF, 0 0 3px #3789EF;
padding: 1px;
}

azért nem focus-al írtam, mert ha jól sejtem ezt a látogatott linkekhez akarod használni, és a már a magyar operás poszt-nál sem értettem miért épp ez az a:visited hiányzik a saját stíluslapról...
A 3-szoros box shadow miatt erőforrás igényes, amit a görgetésnél lehet észrevenni, persze nem durva.
Ez így már elég hasonló a spatial navigainos kerethez, kicsit talán halványabb, de ha ismételgeted a box shadow-t, akkor majdnem pontosan lehet utánozni, tulajdonképpen csak annyi lesz az eltérés, hogy ez jobb minőségű.

(#10960) Penge_4 válasza Baldric (#10959) üzenetére


Penge_4
veterán

Köszi.

A focus nem véletlen, nem a látogatott linkekhez kell, hanem ahhoz, amit a legutóbb látogattam. Tehát mint ami Firefoxban alapértelmezett, hogy keretezi azt a linket, amire kattintottál.

Jól jön visszanavigáláskor, hogy látom hol tartottam, ha éppen végig egyforma szöveg van, főleg JavaScriptes linkeknél, ahol nem működik a középső klikk sem.

Ezek szerint csak így oldható meg... Ezzel próbálkoztam, de ilyenkor egy kicsit eltolta a linkeket amikre rákattintottam a spatial-os keret használatakor pedig duplán volt keret.

Viszont találtam egy kompromisszumos megoldást:
/*
Name: Dotted Links
*/

a:focus, a:active {
color: red !important;
background: blue !important;
}

A színeken majd még lehet, hogy igazítok, de sajnos a szövegszínnél valamiért nem működött az invert.

(#10961) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Hadd kérdezzem meg, hogy mi ez a Unite? Erre gondolok:

Köszi a választ.

(#10962) atesz117 válasza VINIKOR (#10961) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Unite

Samsung Galaxy A34 5G

(#10963) vv5204


vv5204
senior tag

10.60.3422 alatt másnál is kifagy ez az oldal?:

http://szentkoronaradio.com/search/node/bilderberg

(#10964) Penge_4 válasza vv5204 (#10963) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem fagy ki, csak 40-50 másodpercig válaszképtelen lesz a böngésző. ;] De utána működik, lehet görgetni is.

Viszont sajnos a BlockIt és a BlockExternal is hatástalan.

(#10965) frankie! válasza dqdb (#10928) üzenetére


frankie!
őstag

Az IMAP 993, az SMTP 587. Az az érdekes, hogy eddig jó volt, most 25 levél várakozik a piszkozatok mappában. GTS Datanetnél vagyok. A gmailnél változhatott valami?

(#10966) frankie! válasza VINIKOR (#10961) üzenetére


frankie!
őstag

Engem az érdekelne, hogy nem lehet megoldani, hogy indításkor automatikusan indítsa el a leállításkor futó alkalmazást? Néha megteszi,néha nem...

(#10967) dqdb válasza frankie! (#10965) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Most létrehoztam egy üres Opera profilban egy Gmailes címet, és nekem is 587-et állított be (Windows Live Mail alatt ez 465, és működik). Kipróbáltam, megy az email küldés. Próbáld meg először átállítani az SMTP portot 465-re (kipróbáltam, ez is megy), és ha nem menne nálad, akkor jön a hibakeresés, hogy a Datanet szűr-e.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10968) frankie! válasza dqdb (#10967) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi, 465-al azonnal elküldte az összeset! :R Nézhetnek, hogy mit küldözgetek ilyenkor... :B

(#10969) vv5204


vv5204
senior tag

Vélemény? Most mégse az Opera egyértelműen a leggyorsabb?
Vagy ferdített a cikkíró? :U

http://index.hu/tech/szoftver/2010/06/21/senki_sem_tudja_melyik_a_leggyorsabb_bongeszo/

(#10970) dqdb válasza vv5204 (#10969) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Az ilyen összehasonlítások akkor lennének korrektek, ha mindegyik böngészőből a végleges mellett az aktuálisan elérhető legfrissebb verziót (béta, alfa, preview, snapshot, nightly és még ki tudja, milyen néven futnak) is tesztelnénk egyszerre, mert ezen a területen mindenki úgy optimalizál, mint egy őrült.

Az ilyen összehasonlítások csak azt mondják meg, hogy valamilyen súlyozással kinek a JavaScript motorja a leggyorsabb, ami messze nem ugyanaz, mint a böngésző sebessége. Ez utóbbi az én szememben egy nem igazán mérhető, nem igazán kvantitatív érték, amiben
1. benne van a JavaScript sebessége,
2. a navigáció sebessége (oldalbetöltés, görgetés, előzmények között ugrálás) és
3. az egyes funkciók "kézre állósága" (amivel rengeteg töredékmásodperc spórolható meg, ez így hülyén hangzik, de végül sok kicsi sokra megy).

Az első mérhető, de a valóságot közelítő súlyozást sohasem fognak összehozni.

A második is mérhető, de már nehéz a mérést automatizálni, és bizonyos trükkökkel a sebességhatás fokozható. Legjobb példa erre az, hogy korábban az Opera akkor váltott fület, amikor felengedted az egér gombját, de 10.50 óta akkor, amikor lenyomod. Apróság, de mégis sokkal gyorsabbnak tűnik. Másik "szemfényvesztés", amikor letöltés közben sűrűn rajzolja ki a böngésző az oldalt. A felhasználó azt látja, hogy milyen királyul és gyorsan jön a tartalom, valójában pedig elképzelhető, hogy ritkább kirajzolással gyorsabban megjelenne a komplett oldal.

A harmadik pedig nem mérhető és teljes egészében felhasználófüggő. Tegyük fel, hogy le szeretném menteni egy oldalról az összes képet. Hagyományos megoldásként mindegyik képen jobb klikk, majd Mentés másként. Lassú, de mindenhol működik. Operában Ctrl-klikk a képeken, ezzel közel 1 másodpercet spóroltam mindegyik képnél. Firefoxban gyorsan feldobok egy extensiont, amivel végigkattintom a képeket, és ő letölti nekem.

Másik példa: egy oldalon linkelt képeket szeretném letölteni. Hagyományos megoldásként mindegyik linken jobb klikk, majd Hivatkozás mentése. Szintén lassú, de mindenhol működik. Operában Ctrl-J (oldal összes linkje), szűrőfeltételként beírom a jpg-t, kijelölöm az összes elemet (Ctrl-A), majd mentem a képeket (Ctrl-S), és már csak képenként egy Entert kell nyomni. Verhetetlen sebességben? Igen. Az Opera a leggyorsabb? Erre a speciális feladatra igen, másra valószínűleg nem.

Szóval az a leggyorsabb böngésző, amit annak érzel. Ha a választottadnak ismered a lelkivilágát, akkor az még gyorsabb lehet a szemedben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10971) dqdb


dqdb
Topikgazda

Más is találkozott már olyan problémával itt a PH-n, hogy egyes képek helyett teljesen másik jelenik meg? Egy oldalfrissítés rendbe rakja természetesen, de 2-3 naponta összejön, kivétel nélkül F5 után (tehát nem navigációkor, hanem az adott fül újratöltésekor).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10972) vv5204 válasza dqdb (#10970) üzenetére


vv5204
senior tag

Korrekt válasz! :C

(#10973) HelloWorld


HelloWorld
tag

Érdekes megfigyeléseket tettem a napokban.
Tegnap egy 50-es néninél gépet javítottam. A néni egy rövidke számítógépes tanfolyamot végzett, mert a munkájához kell a tudás. Alig van fent neki néhány program, meg néhány játék. A programok közt ott van a Chrome is. Kérdeztem, honnan töltötte le, de ő magam sem tudta.
Azóta is IE7-et használ.

A bátyám gépére is ránéztem a minap.
Ott is fent van a Chrome. Kérdezte, mi az? Mondtam, hogy böngésző. Kérdezte, milyen? Mondom, gyors.

A múltkor szintén egyik ismerősöm asztalán láttam a Chrome ikont.

Érdekes, Operával nem szoktam találkozni az átlaguser gépén. Soha, semelyiken.
Csak a saját gépemen, és a sulis gépeken láttam eddig Operát.

Hogy is van ez akkor?

(#10974) fatal` válasza HelloWorld (#10973) üzenetére


fatal`
titán

Bizonyára valamelyik free progival együtt települt mert nem vették ki a pipát. Pl. Divx, IrfanView stb.

(#10975) bobalazs válasza HelloWorld (#10973) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azt nagyon szeretem ha elmondják hogy az opera szar. Fogalmuk nincs róla, nem tudják rendesen beállítani, csak néznek mikor mondom hogy a "könyvjelzőt lehet felülre rakni", nem tudják miért utálják, csak szar.
Ennyi! ;]

(#10976) frankie! válasza dqdb (#10970) üzenetére


frankie!
őstag

Ezt a csoportos letöltés technikát én is szoktam alkalmazni, de csak úgy tudom, hogy megnyitom a Hivatkozások panelt, majd ott jelölöm ki a képeket, majd mentés a letöltések mappába. (Ezzel csak az a bajom hogy nem kérdez rá, melyik legyen ez a letöltések mappa.) De a Ctrl+J-vel eddig nem találkoztam, nekem megnyitja csak a letöltések ablakot. Ezt mikor nyomod meg/milyen parancs van beállítva rá?
Tényleg korrekt hsz amúgy... :K

(#10977) dqdb válasza frankie! (#10976) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Én a 9.2-es billentyűkiosztást használom, és ott pontosan a hivatkozások fület nyitja meg ;) Neked a Ctrl-Shift-L kombinációt kell lenyomnod.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10978) HelloWorld válasza fatal` (#10974) üzenetére


HelloWorld
tag

Nyilvánvaló, nem is az a kérdés, hogy honnan települt fel a Chrome.
Csak az ilyen toolbarok és toolbarszerűen-települő programok terjedése, piaci részesedése eléggé egyértelműen megmagyarázható így, tehát megint csak nem feltétlenül az a program terjed el, amelyik funkcionalításában több és jobb mint a másik, hanem amelyik népszerűbb.

(#10979) Penge_4 válasza dqdb (#10970) üzenetére


Penge_4
veterán

"Apróság, de mégis sokkal gyorsabbnak tűnik. Másik "szemfényvesztés", amikor letöltés közben sűrűn rajzolja ki a böngésző az oldalt. A felhasználó azt látja, hogy milyen királyul és gyorsan jön a tartalom, valójában pedig elképzelhető, hogy ritkább kirajzolással gyorsabban megjelenne a komplett oldal."

Ez nem csak a CPU használatra van hatással? Úgy értem ha egyből renderel, akkor látod ahogy pakolja össze az oldal elemeit, ami erőforrásigényesebb, mintha a háttérben csinálná, de ettől miért lesz lassabb egy erősebb gépen?

Amúgy meg aki a sebesség megszállottja állítsa a lenti két értéket 1-1-re, restart, majd töltsön be egy oldalt sok elemmel.

opera:config#UserPrefs|FirstUpdateDelay

opera:config#UserPrefs|UpdateDelay

"Operában Ctrl-J (oldal összes linkje), szűrőfeltételként beírom a jpg-t, kijelölöm az összes elemet (Ctrl-A), majd mentem a képeket (Ctrl-S), és már csak képenként egy Entert kell nyomni."

Vagy használhatod a Save to Download Folder opciót is, amikor ne dobál fel dialógusokat sem és ha egyezik a név, akkor hozzácsapja a (1), (2) és így tovább.

"Más is találkozott már olyan problémával itt a PH-n, hogy egyes képek helyett teljesen másik jelenik meg?"

Nem. Én azzal találkoztam, hogy a képeden látható vissza és előre nyilakat két sorba tördeli az első alkalommal, aztán egy frissítés megoldja.

(#10976) frankie!: Ctrl+F12->Haladó->Letöltések

Itt alul módosítod. Sajnos 10.60-tól már nem lehet manuálisan módosítani az elérési útvonalat (akárcsak a userJS-ek és userCSS-k esetén sem). (Őszintén szólva tényleg kezd már a tököm tele lenni. Most akkor kiknek is gyártanak böngészőt? Tényleg elgondolkozom rajta lassan, hogy akkor adjanak ki egy hülyebarát WinGOGI-t meg egy Operát. Az Operát lehessen bütykölni a WinGOGI meg kérdezze meg hússzor, hogy tutibiztos-e vagy, vagy ha beírod az MSN címét a szomszéd Pistikének, akkor telefonos segítség is van benne) :(((

[ Szerkesztve ]

(#10980) dqdb válasza Penge_4 (#10979) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ez nem csak a CPU használatra van hatással? Úgy értem ha egyből renderel, akkor látod ahogy pakolja össze az oldal elemeit, ami erőforrásigényesebb, mintha a háttérben csinálná, de ettől miért lesz lassabb egy erősebb gépen?
Igen, a renderelés idejére (ami másik szálon megy, mint a hálózati kommunikáció) a közösen elért erőforrásokat lockolni kell. Ez nem sok idő, de némileg lassítja a hálózati letöltést.

Nem. Én azzal találkoztam, hogy a képeden látható vissza és előre nyilakat két sorba tördeli az első alkalommal, aztán egy frissítés megoldja.
Ezt is ismerem ;] Az avatarokat és a smileykat szokta nálam néha összekeverni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10981) 19870820


19870820
senior tag

Üdv.Ma frissített az operám 10.54-re :Y Néztem egy nagyot,nem számítottam rá.
Azt hittem a 10.60 következik már.Egyébként van ebbe valami értelmes javítás? :)

(#10982) Penge_4 válasza 19870820 (#10981) üzenetére


Penge_4
veterán

Csak biztonsági.

(#10983) 19870820 válasza Penge_4 (#10982) üzenetére


19870820
senior tag

Hm az is valami. :) Operánál legalább figyelnek erre is. :)
Gondolom ezután már a 10.60 jön.
Egyébként ez a 10.54 egy normál verziónak felel meg? Szóval nem csak update-ként jön le 10.53-hoz?
Szóval tiszta rendszerre is mehet magába a 10.54? :)

[ Szerkesztve ]

(#10984) HelloWorld válasza Penge_4 (#10979) üzenetére


HelloWorld
tag

adjanak ki egy hülyebarát WinGOGI-t meg egy Operát.

Há' vagy egy éve ezt mondogatom bászki!

Amúgy csak pénz kérdése:
- Opera engine licenszelése
- staff felvétele
- mehet a fejlesztés ezerrel :)

(#10985) 19870820 válasza 19870820 (#10983) üzenetére


19870820
senior tag

Egyébként attól függetlenül hogy csak biztonsági frissítés ez a 10.54 mégis láthatóan gyorsabb lett,legalábbis nálam. :) Azt a 20-30 oldalt amit szoktam nézni azokat gördülékenyebben hozza be és mintha gyorsabban is reagálna.

(#10986) Penge_4 válasza 19870820 (#10983) üzenetére


Penge_4
veterán

Operánál ilyen nincs, hogy csak frissítés. Mindig teljes verzió.
A méretkülönbségek maximum abból adódnak, hogy angol, vagy nemzetközi, illetve a Classic és a MSI telepítők között is vannak méretkülönbségek.

Ez sima 10.54, előfordulhat, hogy a korábban megkezdett 10.54-es snapshotot patchelték meg és így már valamivel újabb, mint a 10.53 és benne vannak a korábban megkezdett 10.54 bugfixei is.

Mivel ma jött ki, gondolom a következő 10.60-as snapshot is tartalmazni fogja a javítást, vagy már tartalmazza is.

(#10984) HelloWorld: Azt azért továbbra is fenntartom, hogy nehéz lenne megőrizni a kettő közötti különbségeket, mert onnantól jönne a "nekem nem kell m2, irc, unite, stb., de ez meg az legyen benne" típusú kérések. Aztán az lenne, mint a Mozillával, hogy két részre szakadna.

Inkább valami advanced beállítás kéne, amivel eltűnnének olyanok, mint Shift-es megerősítés, 50 almenü, nem jönne vissza a menügomb sem, újra szerkeszthetők lennének a tallózó formok, meg be lennének kapcsolva olyanok, mint egygombos billentyűparancsok, mozdulatparancsok, régi billentyűparancsok, meg ilyesmi.

Meg egy beállítás varázsló sem lenne hülyeség. Lehet, hogy most nagyon a Chrome-ot akarják másolni, hogy egy next és egy finish, de az új felhasználóknak hasznos lehet egy beállításvarázsló, ami végigvezeti a lépéseken és bemutatja a funkciókat, mit hogyan érhet el.

És talán akkor nem lenne ennyi "szar az Opera még adblock sincs hozzá" panasz sem.

[ Szerkesztve ]

(#10987) HelloWorld válasza Penge_4 (#10986) üzenetére


HelloWorld
tag

Kifogytam a tintahalakból. :K

(#10988) brd


brd
nagyúr

Valakinek van valami ötlete, hogy pl. ezen az oldalon a Vista® helyett miért VistaŽ látszódik (a UACController 1.02-tól jobbra a szövegben)? Sok más oldalon is a ® jel Ž-nek látszódik, de csak Opera alatt (másik gépen, másik verziójú Operával is ugyanez a helyzet).
Másik gondom: valószínűleg a cookie-kezeléssel van valami (történt valami), mert több fórumon (pl. itt a PH!-n is) néhány nap után mindig "kiléptet" az adott fórum, sőt, az egyik helyen ezt követően be sem tudok lépni, csak ha törlöm az adott oldal kukijait. Ezzel kapcsolatban mi romolhatott el? 10.10-et használok még mindig, és korábban semmi gond nem volt ezzel.

The only real valuable thing is intuition.

(#10989) dqdb válasza brd (#10988) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Azért, mert a többi böngésző hiányzó encoding esetén ISO 8859-1 kódolást feltételez, az Opera pedig - mivel magyar a Windowsod regionális beállítása, ezért helyesen - ISO 8859-2-t.

Módosítása: Ctrl-F12 > General > Language > Details > Encoding to assume ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10990) rallye


rallye
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy operához nem létezik-e olyan kiegészítő, mint a firefox-hoz az Illimitux, ami megoldja pl. a megavideo 72perces korlátját.

[ Szerkesztve ]

(#10991) Dave™


Dave™
nagyúr

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan lehet eltüntetni 10.60 alatt a menü gombot? Szerintem rettenetesen bénán néz ki így, felirattal. Az előző (10.5x-es) verzió tetszett, de ezután inkább elrejteném és az alt-ot használnám.

(#10992) dqdb válasza Dave™ (#10991) üzenetére


dqdb
Topikgazda

10.5x-ben használt design visszaállítása: jobb klikk a gombon > Testreszabás > Megjelenés > Stílus > Csak gombképek > Ok

Sajnos a gomb megjelenítése hülyebiztosra készült, ezért a gomb eltávolítása nem egyszerű.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10993) Penge_4 válasza rallye (#10990) üzenetére


Penge_4
veterán

Az nem csak IP cserével iktatható ki? Mert én úgy hallottam anno, hogy meg kell várni, amíg végigbuffereli a videót, aztán a 72 perc előtt megállítani a videót, lecserélni az IP-t, majd tovább nézni a videót.

Ha ez az addon enélkül ki tudja iktatni akkor valószínűleg elég csak egy scriptet blokkolni. Kérdés, hogy melyiket.

Dave™: Jobbklikk, megjelenítés -> Stílus legördülő. Ha végleg ki akarod iktatni, akkor pedig: [link]

(#10994) HelloWorld válasza Dave™ (#10991) üzenetére


HelloWorld
tag

Jobb klikk a gombra -> Testreszabás -> Megjelenés -> Stílus: csak gombképek

(#10995) HelloWorld válasza HelloWorld (#10994) üzenetére


HelloWorld
tag

Most látom már kaptál választ, sry

(#10996) Dave™ válasza HelloWorld (#10994) üzenetére


Dave™
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek, teljesen szuper így szöveg nélkül, olyan mint korábban :C

Csak szerintem néz ki bénán az új, szövege verzió?

(#10997) Penge_4


Penge_4
veterán

Új build (b3433)

Dave™: Nem. A Desktop Team-es kommentelők 80%-a szerint bénán néz ki. 10% szerint pedig minden létező formában bénán néz ki és mivel van Alt billentyű, így semmi szükség rá, hogy akár 1 pixelt is foglaljon az amúgy is szűkös fülsávon. Én például mivel billentyűparancsokat használok (Ctrl+F12, Shift+F12 és társai), így jó ha havonta 2-3 alkalommal használom a menüt.

Az egyik srác írta poénból, hogy jobban szereti az új menügombot, mint az iPad-jét, a fejlesztők meg szerintem komolyan vették. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10998) norbert29


norbert29
tag

Sziasztok.
Most frissítettem az Operám 10.54-re de a világ összes memóriáját képes lenne felzabálni.
Nektek nincs baj vele?
Eddig minden verzió jól működött de ez 10mp alatt megeszi a gépem.
A hiba nálam , az Operában , vagy bennem van , hogy ezt használom :D ?

(#10999) 19870820 válasza norbert29 (#10998) üzenetére


19870820
senior tag

Nálam csak 885mb-ot eszik 10 megnyitott lappal. :DDD Szóval nem csak nálad van a hiba.Bár hogy minek eszik ennyit az jó kérdés.

(#11000) norbert29 válasza 19870820 (#10999) üzenetére


norbert29
tag

Nekem 1,3GB-ot úgy hogy csak a 1 lap volt megnyitva.
Évek óta teljes megelégedéssel használtam ma reggelig.
Most felraktam a 10.53 portable verziót és 178MB-al megelégszik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.