Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) Penge_4 válasza #27441408 (#10095) üzenetére


Penge_4
veterán

Mondom én, hogy valami nagyon nem stimmel a gépeddel. Másolj be egy HijackThis logot és valószínűleg azt is megmondom, hogy mi.

"Nem baj hogy a build-et a stabilra tettem rá ?"

Nem baj. Én az első 10.52-es builddel kezdtem, azóta csak ráfrissítek. A tegnap előtti bugos volt, onnan downgradeltem, tehát akkor fogjuk rá, hogy tiszta telepítés volt ( bár az operaprefs.ini megmaradt) a b3347-re pedig ugyancsak ráfrissítettem a mostanit.

dqdb: Akkor az? Mert arról tudtam, de itt a panelekről van szó: panel_pos=0

"4 GB mellett nálam körülbelül annyit eszik, mint eddig."

YouTube-ozz kicsit, nyiss meg 20-30 tabot, köztük olyan dinamikus tartalmakkal, mint Gmail, aztán zárd be őket, várj pár percet és nézd meg. Nálam nem csökkent vissza, beállt olyan 500 körüli értékre, a mostani pedig kb a fele.

19870820: Mikor utoljára próbáltam még 9.5x környékén annyi volt, hogy a telepítés sikeresen végbement, viszont a buildszám (opera:about) nem csökkent, hanem maradt a régi (ahogy a bugok is). Azóta nem néztem, hanem upgradenél sima frissítés, downgrade-nél előző le, Program Files\Opera ellenőriz, hogy eltűntek-e a fájlok (a tegnap előtti buildnél ottmaradtak, bár gondolom az új installer bugja volt), aztán fel a régi.

Ha még így is tapasztalok problémákat akkor szoktam operaprefs.ini-t törölni.

(#10102) 19870820 válasza Penge_4 (#10101) üzenetére


19870820
senior tag

Az operaprefs.ini fájlt szokta amúgy frissiteni amikor frissitem magát a programot?
Ahogy néztem most 2.1essel kezdődik ha belenézek ebbe a fájlba.10.51nél nem ez volt.
Egyáltalán mit frissit ezen a fájlon?Láttam többször írod ezt a fájlt,gondolom ez valami fő eleme lehet az Operának.

(#10103) #27441408 válasza Penge_4 (#10101) üzenetére


#27441408
törölt tag

most 146k 1-2 lappal (többet ritkán nyitok)

Ez normális nem ?

FF is ilyen körül mozog meg a Chrome is.

Ebből amiből most mutattátok a build-et mikor lesz teljes ?

(magamat ismerve nem fogok minden nap build-et pakolni gondolom ezt is használhatom )

Nem lehet hogy az előző verzióval nem stimmelt valami ? :U

[ Szerkesztve ]

(#10104) Penge_4 válasza 19870820 (#10102) üzenetére


Penge_4
veterán

Mivel a saját személyes beállításaid vannak benne, amiket a Ctrl+F12-es beállításokban, illetve az opera:config-ban végeztél. Opera oldalon nem frissíti. Nekik nincs is szükségük rá, mivel az operaprefs_default.ini üres, gondolom az opera.dll tárolja a gyári dolgokat.

Vagyis ha ebben a fájlban külön nem definiáltad máshogy korábban akkor módosul. Tehát például ha módosítottad a gyári beállításokat a Ctrl+F12-ben, vagy az opera:config-ban, akkor azokat nem fogja felülírni, viszont ha nem nyúltál hozzá, akkor igen.

Ilyen volt például a Network beállítás, amikor 8-ról 16-ra emelkedett. Ha előtte te beállítottad valami másra, akkor úgy maradt (mivel az operaprefs.ini tárolta), ha nem, akkor viszont változott. Ugyanígy ha a MIME type-okat módosítod, akkor is ez a fájl tárolja. Tehát a Lex1-féle adblock-nál is operaprefs.ini törlésnél újra létre kell hozni a text/adblock MIME típust, amit annak idején az Adblock.exe rakott bele az operaprefs.ini fájlodba.

Már korábban is 2.1-essel kezdődött. Opera 10.10-ben is annyi. Ez az Opera Preferences Editor (tehát az opera:config) verziószámát jelöli.

[ Szerkesztve ]

(#10105) Penge_4 válasza #27441408 (#10103) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen, most már normális.

Az előző builddel mint mondtam, valóban nem stimmelt valami, mert ha Flash-es oldalt nyitottál, akkor sokat zabált és nem is ment vissza.

A mostaniban ezt a bugot javították. Normál HTML oldalaknál a korábbival sem volt baj. Persze ha nem használsz Adblock-ot, akkor az PH-n is van egy jópár Flash tartalom.

Ebből a verzióból nem tudom mikor lesz teljes, ha egyszerre akarják kihozni a Linux és Mac-es buildekkel, akkor júniusban. Remélem ezt már nem fogják elsietni, mert még rengeteg bug van benne annak ellenére is, hogy a stabil 10.51 sokkal bugosabb volt.

(#10106) #27441408 válasza Penge_4 (#10105) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi.

[ Szerkesztve ]

(#10107) 19870820 válasza Penge_4 (#10104) üzenetére


19870820
senior tag

Kösz ezt a részletes leírást.Ezekből egyiket se tudtam.Nagyon kened vágod te az Operát. :DDD Amúgy mindent gyárin szoktam használni.

(#10108) 19870820 válasza Penge_4 (#10105) üzenetére


19870820
senior tag

Én normál használatnál nem találkoztam olyan nagy bugokkal a 10.51 véglegesbe hogy esetleg a használat rovására ment volna.Nekem az a lényeg hogy könnyen és gyorsan kezelhető legyen.Meg ugye a legfontosabb hogy jól testreszabható legyen.
Gondolom te biztos alaposan átnézed az új buildeket mindig,biztos nem hasra ütésből mondod hogy elég bugos. :)

(#10109) dqdb válasza Penge_4 (#10101) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Igen, panelt írnak, de a personal bar gyógyult meg tőle :) Pár builddel ezelőtt romlott el, talán 3333 környékén.

Bezártam azóta 4-5 fület, és visszaesett 391 MB-re, úgyhogy tényleg javult a memóriakezelés is.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10110) Penge_4 válasza 19870820 (#10108) üzenetére


Penge_4
veterán

Ezek közül már néhányat javítottak az áthúzottakon kívül, de nagyjából ennyi volt benne: [link]

dqdb: Át is írtam a postban, így páran örülni fognak neki.

(#10111) vv5204 válasza Penge_4 (#10094) üzenetére


vv5204
senior tag

A maszkolásnál a Firefox 3.6-ot még nem sikerült elérni, Róka 3.5.6-nak
mondja magát. ;] Mondjuk ez is jobb, mint volt. Persze folyamatos maszkolás
ha jól látom továbbra sincs, csak külön, oldalra állítás.

(#10112) dqdb válasza vv5204 (#10111) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Már régóta van folyamatos maszkolás ...

opera:config#ISP|Id

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10113) #27441408 válasza dqdb (#10112) üzenetére


#27441408
törölt tag

és hol ?

én is úgy tudom hogy külön oldalanként lehet csak neki megmondani minek mutatkozzon.

(#10114) dqdb válasza #27441408 (#10113) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ott van a hozzászólásomban a beállítás címe, amit beírsz a címmezőbe, módosítod (ésszel) az értékét, elmented, újraindítod az Operát, és onnantól kezdve az a useragent fog élni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10115) vv5204 válasza dqdb (#10114) üzenetére


vv5204
senior tag

Ez régen se volt jó, és most sem az. Csak bebiggyeszti a sorba amit
beírunk az ISP-hez, de nem maszkol.
Itt megnézheted magad: http://ip-address.domaintools.com/
Először próbáld hagyományos oldal specifikusan, aztán anélkül, de ISP-vel...

(#10116) #27441408 válasza Penge_4 (#10105) üzenetére


#27441408
törölt tag

igen, most már normális.

Azt hiszem beégtem. :O összekevertem a táblázatot és a memória használat csúcsértékét mondtam neked.... de ugye az nem a folyamatos. :U bocsi :B

Akkor gondolom ezért is volt az hogy azt láttam nem megy lejjebb... :F

Most nézegetem ha a memó használat fel is megy csak addig amég betölti az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#10117) 19870820


19870820
senior tag

Piszok gyors lett ez az új build az Operából.Remélem innentől csak ilyen vagy ennél jobb lesz. :) Hibát eddig nem fedeztem fel,kivéve a telepítés után párszor valamiért nem töltött be a Magyar Opera oldala,de ezen kivül szuper gyors. :)

(#10118) Penge_4 válasza #27441408 (#10116) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem. De a Private Bytes-ot (a Windows task managerben Commit Size néven van) kapcsold be, ami ott van benne az eredetileg a Working Set Private, ami alapból hülyeség.

De javaslom a Process Explorer-t, abban a Private Bytes és a sima Working Set.

(#10119) dqdb válasza vv5204 (#10115) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Jogos, globálisan ez van: opera:config#UserAgent|SpoofUserAgentID

[leírás]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10120) vv5204 válasza dqdb (#10119) üzenetére


vv5204
senior tag

Ez a leírás azt mutatja amire az Opera képes ez ügyben, amit a
jobb gombos lépkedéssel is el lehet érni, illetve a gomboktól böngésző vázra
húzott identitás választóval.
Ezt megint kitárgyaltuk. ;]

(#10121) Penge_4 válasza vv5204 (#10120) üzenetére


Penge_4
veterán

De ezt írtad: "Persze folyamatos maszkolás ha jól látom továbbra sincs, csak külön, oldalra állítás."

Ez max arra jó, hogy így nem szemetelődik tele az override.ini mindenféle oldalakkal, amik még a mai napig használják a user agent sniffing-et. :(

(#10122) erdoke válasza dqdb (#10089) üzenetére


erdoke
titán

Fel se ajánlotta, hogy mellé telepítsem. Tehát frissítette a régi telepítést 3363-ra, de első indulás előtt kitöröltem az összes nélkülözhető user.js-t (pedig nem használok sokat), és rendbe jött. Valamelyik okozhatta a problémát, talán az adblock.

A legjobb aláírás a héten

(#10123) Penge_4


Penge_4
veterán

Az Opera miért nem támogatja userCSS-ben a @document domain-t?

Találtam ilyet: @-moz-document domain de sem @document domain-ként, sem @-document domain-ként, sem @-o-document domain-ként, sem pedig @-opera-document domain-ként nem sikerült működésre bírnom.

Létezik rá valami alternatíva, hogy oldalspecifikusan adjam meg?
Az oldal tulajdonságai->Display->My Style Sheet nem jó, mert akkor a többi globális CSS nem fog működni az oldalon.

(#10124) ABnormal


ABnormal
őstag

kipróbáltam a 3363-at (10.1RC flash playerrel),expressz.hu-n képre kattintásnál hibával leáll,youtube video lejátszásnál hibával leáll,továbbra sem tudok hozzászólni az sgforum.hu fórumaihoz,itt meguntam...,lesz ebből valaha olyan verzió ami működik?

(#10125) dqdb válasza Penge_4 (#10123) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Mert ez a Firefox saját nemszabványos bővítménye a CSS-hez. A "tervezés" folyamatáról sokat elárul ez a levél: [link]

Ilyen esetben Opera alatt user JS-t kell gyártani a user CSS-ből, ami nem szép, de működik.

Az Opera -o- prefixet használ a nemszabványos CSS elemek előtt, WebKit -webkit- prefixet, a Firefox -moz- prefixet.

vv5204: ez egy globálisan működő user agent módosítás, ez volt az eredeti kérdésed. Sajnos nem lehet magát a konkrét user agent stringet beállítani, de arra jó, hogy állandóan FF-nek vagy IE-nek hazudja magát a böngésző.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10126) dqdb válasza Penge_4 (#10123) üzenetére


dqdb
Topikgazda

dupla

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10127) Clemi válasza ABnormal (#10124) üzenetére


Clemi
veterán

kipróbáltam a 3363-at (10.1RC flash playerrel),expressz.hu-n képre kattintásnál hibával leáll,youtube video lejátszásnál hibával leáll,továbbra sem tudok hozzászólni az sgforum.hu fórumaihoz,itt meguntam...

1. Jelenleg is a 3363 alól írok ide a fórumba mint láthatod
2. Az express.hu oldalon hibátlanul működik a böngészés, és a képnézegetés is:

3. A youtube oldalon minden videó hibátlanul megy.

Konklúzió: A hiba nem a böngészőben, hanem a te gépeden van.

Tényleg jó lett a 3363-as build. Valami eszement gyors, és nekem legalábbis eddig stabil, és hibamentes. Hozzáteszem nem vagyok power users, semmiféle belső js elpiszkálást nem szoktam csinálni, legfeljebb a cash tárolót helyezem át, egy külön temp mappáknak fenntartott partitio-ra.

(#10128) knorbert1992


knorbert1992
tag

télleg rossz:S bakker ne msi gondoltam volna

Úgy vagyok a munka kedvel ,mint Egyszerű lány a szombati buli után ! "Vagy megjön v nem" :D

(#10129) #27441408 válasza Penge_4 (#10118) üzenetére


#27441408
törölt tag

:B ezt magyarul is el tudod mondani ? Nekem magyar van .

[link]

Egyszerűbb te úgyís értesz hozzá :)

Melyiket kapcsoljam be hogy a valós nekem kellő adatot lássam.

Én itt ált. csak azt szoktam néha figyelni hogy mennyít esznek a dolgaim , leginkább a böngésző.

a FF amúgy elég szépen gyorssá tehető különböző módszerekkel csak időnként ki kell kapcsolni és meg marad a gyorsaság.

ABnormal

Az expresszen meg tudtam nézni 1-2 autót nem dobott ki,.

YouToube is simán elindult.

[ Szerkesztve ]

(#10130) Penge_4 válasza Clemi (#10127) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez érdekes. Ez egy ismert hiba, eddig mindenkinek sikerült reprodukálni. Talán blokkolsz valami olyan scriptet, ami így nem tud lefutni és nem omlasztja össze a böngészőt?

silver star: Végrehajtási készlet lenne, ezek szerint XP-ben még nincs. Nem is figyeltem.

"Az expresszen meg tudtam nézni 1-2 autót nem dobott ki,."

Csak akkor dob ki, ha megnyitsz egy képet olyan hirdetésnél, ahol 3, vagy attól több kép van. Vagyis rákattintasz a kisképek valamelyikére.

(#10131) Clemi válasza Penge_4 (#10130) üzenetére


Clemi
veterán

Ez érdekes. Ez egy ismert hiba, eddig mindenkinek sikerült reprodukálni. Talán blokkolsz valami olyan scriptet, ami így nem tud lefutni és nem omlasztja össze a böngészőt?

Amint azt írtam is, nem vagyok power user, így semmiféle js piszkálásom nincs, sőt még az opera:config menüben is csak az ideiglenes fájlok helyét változtattam meg, ezen kívül minden alap beállításon van. Tehát telepítettem, és használom legnagyobb megelégedéssel mióta megjelent, ha jól emlékszem úgy 2002 óta.

[ Szerkesztve ]

(#10132) Steelmanus válasza Clemi (#10131) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia, nem bongesztel benne mast csak azt amit a kepen latni, mert nalam is osszeomlott ha valamilyen tipusra es az eladni kivant auto link mellet levo kep linkre kattintva bezarja magat az Opera. A YouTube nalam is megy de volt amikor sokaknak igy nekem sem ment azota javitottak, es en is natur hasznalom.

(#10133) Clemi válasza Steelmanus (#10132) üzenetére


Clemi
veterán

Ha a hirdetést megnyitom, és a legnagyobb képre kattintok, akkor végig tudom nézni az összes képet, de ha az alatta lévő valamelyik kicsire egyből, akkor tényleg bezárja magát nekem is.

(#10134) ABnormal válasza Clemi (#10133) üzenetére


ABnormal
őstag

ergo a hiba nem a böngészőben van,hanem a gépedben... :D

(#10135) Penge_4 válasza ABnormal (#10134) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez inkább egy pozitív bug. :D

(#10136) Clemi válasza ABnormal (#10134) üzenetére


Clemi
veterán

ergo a hiba nem a böngészőben van,hanem a gépedben

Ettől függetlenül, minden youtube videót le tudok játszani az Operában, és hsz-t is tudok írni a prohardver, és az itcafe forumokon. Szóval akkor kinek a gépében is van probléma? :DD

[ Szerkesztve ]

(#10137) Ventur@


Ventur@
senior tag

Üdv :) !

Egy probléma lenne ismerősömnek az Opera-jával. 10.52. 3343-ast használ. De többel ki lett próbálva. A következő a gond. Ezt az üzenetet kapja:

A kiszolgáló egy érvénytelen címre próbálta átirányítani. Jelezze ezt a lap webmesterének.

(itt a google mail címe van de mivel hosszabb hivazkozási cím van ezér kitöröltem) cím, melyet meg akart nyitni, jelenleg nem elérhető. Győződjön meg róla, hogy a webcímet (URL) helyesen írta be, majd próbálja meg újratölteni a lapot.
Ellenőrizze, hogy az internetkapcsolata aktív, és nézze meg, hogy más alkalmazások működnek-e, melyek ugyanezt a kapcsolatot használják.
Ellenőrizze, hogy az internetes biztonsági szoftverek beállításai megfelelőek, és nem ütköznek a szokásos webes böngészéssel.
Ha egy helyi hálózati tűzfal mögött van, és úgy gondolja, hogy ez okozhatja a problémát, akkor beszéljen a rendszergazdával.
Nyomja meg a billentyűzeten az F12 gombot, és próbálja meg kikapcsolni a proxy kiszolgálókat, ha ezekre nincs feltétlenül szüksége az internetkapcsolathoz. Töltse újra a lapot.
Segítségre van szüksége?
Nézze meg az Opera Súgót.
Ugrás az Opera online terméktámogatási oldalára.

Sütiket töröltük meg amik még az eszembe jutottak (proxy nincs tűzfalon engedve van az Opera). Youtube Gmail és Neptun bejelentkezésnél írja ezt ki. Iwiw lett még próbálva és pár oldal de azokkal nem volt gond.

Előre is köszönöm ha valaki tud valami okosat mondani :R .

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#10138) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

keresnem en is a megoldast a jutjub bugra: frissitve aprilis 16-ra, rendszergazda alatt muxik is, de juzer alatt nem, monyuk ott van egy flashblocker /flasblockerrol nem szandekzom lemondani/

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10139) Penge_4 válasza dqdb (#10125) üzenetére


Penge_4
veterán

"Mert ez a Firefox saját nemszabványos bővítménye a CSS-hez. A "tervezés" folyamatáról sokat elárul ez a levél: [link]"

Igen, Hakon Wium Lie meg az Operánál dolgozik és ha ő úgy dönt, hogy implementálja, akkor szerintem elintézi, hogy az legyen. :D

Tudom, hogy userJS-t lehet belőle gyártani, de egyrészt a CSS gyorsabb, kevésbé erőforrásigényes (bár ez utóbbi csak akkor tűnik fel, ha sok van belőle, de szeretek foglalkozni a részletekkel is :) ), másodszor a JS nem arra való, hogy stílusozzunk vele, hanem arra, hogy funkciókat adjunk egy oldalnak, harmadszor pedig CSS-nél nem kell trükközni a HTTPS-hez, (ami már akkor jó lenne, ha nem dobálná fel minden böngésző újraindítás után a prompt-ot az első https oldal betöltésekor).

Ventur@: Amiket nézz meg:
1: Reklámblokkolás
2: UserJS-ek (ha vannak)
3: Ha nem Windows tűzfal, akkor azért nézd át jobban azt is. Kiváltképp a reklámblokkolás és a heurisztikus káros oldalak blokkolását. Meglepő, de pár éve a Sunbelt Kerio-nál volt olyan, hogy nem ment a Gmail meg még pár oldal és csak Operában. És csak azért, mert nem volt kompatibilis vele és valamelyik védelmi cucca (ami a többi böngészőnél problémamentes volt) Operában blokkolt.

Ha egyik sem, akkor operaprefs.ini törlés.

neduddki: Rendszergazda és user alatt egy ugyanazon Operáról van szó? Mert ha igen, akkor hogy lehet Flashblock csak az egyik alatt?

Azon belül melyik Flashblock? 10.5x-ben már nem működik a Lex1-féle CSS+UserJS megoldás (a placeholder-t kiteszi, de hiába kattintod, nem jelenik meg a videó), a sima userJS működik, ahogy még van belőle néhány Operával is működő a userscripts.org-on, vagy a gyári On Demand Plugin beállítást használod? Mert utóbbi nekem is be van kapcsolva és kattintás után működik.

A scripteket viszont azóta nem próbáltam, hogy megújult a YouTube, úgyhogy nem kizárt, hogy már nem működnek jól.

(#10140) amadeus11 válasza ABnormal (#10124) üzenetére


amadeus11
senior tag

@ ABnormal

A 10.1-es flash player tényleg csinál érdekes dolgokat Operában , én is felraktam , chrashelt tőle a böngésző rendesen , egyes oldalakat tönkrevágta ( más böngészővel minden OK volt ), vissza tettem a régi flasht egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#10141) Gergő_


Gergő_
őstag

sziasztok!
visszakerestem a topikban, de sajnos nem találtam választ.

Szeretnék áttérni firefoxról, mert már unom hogy 5-600MB-ot eszik a némber.

1. szeretnék egy olyan eszköztárat a könyvjelzőknek mint firefoxban. Tehát a legfontosabb ott vannak egy sorban míg a többit egy kettősnyíl nyitja le
sajnos ez nem sikerült. feltettem őket az eszköztárba(160 darabot), de mindegyiket az egyetlen sorba tette, és nem is látszanak mert méretük kb 2-3 pixel fejenként.

2. Jelszavakat lehet valahogyan importálni firefoxból, mint ahogy pl a könyvjelzőket?

(#10142) cousin333 válasza Gergő_ (#10141) üzenetére


cousin333
addikt

2. Nem tudok ilyesmiről (az már régen szégyen, ha egy programtól át lehet venni a jelszavakat...)

1a: Több módszer is van. Az "operás gondolkodás" szerinti: a legfontosabb könyvjelzőkhöz használd a gyorshívót. A méretét tudod állítani is.

1b: Használd a személyes sávot a gyakori könyvjelzőknek. A teljes könyvjelző listát saját gombbal tudod használni, de nem a személyes sávon! Ehhez nyisd meg az alábbi linket:

opera:/button/Manage%20bookmarks,,,69350,%22Panel%20bookmarks%22%20+%20Show%20hidden%20popup%20menu,%22Browser%20Bookmarks%20Menu%22

Hibát fog adni, a hibaoldalon meg ott lesz ugyanez a link. Ezt a linket fogd meg, és dobd az eszköztárra, vagy csak simán kattints rá, és fogadd el. Erre azért van szükség, mert a PH motor nem támogatja az opera protokollt, különben csak simán belinkeltem volna.. Ez a gomb lenyitja az összes könyvjelző listáját, hosszan nyomva tartva pedig megnyitja a könyvjelző-kezelőt. Itt találsz további sajátgombokat, ha ez a funkcionalitás nem felelne meg.

1c: A személyes sáv helyett a nézet sávot kapcsold be (Shift+F12 > Eszköztárak), "takarítsd le". Ide kiteheted egymás mellé a könyvjelzőidet és a fent linkelt gombot egyaránt.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#10143) neduddki válasza Penge_4 (#10139) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

userjs-est hasznalok lex 1.2.12est /eddig ez muxott legjobban/ es mashol most is kivaloan muxik csak you alatt akr updatet /de az mar megvolt/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10144) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok!
Az a gondom, hogy kipróbáltam a Turbó módot, és én is találkoztam azzal a problémával, hogy rondák a képek stb. Szépen kikapcsoltam úgy ahogy kell, miután utánanéztem, hogy tömörítést okoz stb stb. De sajnos a kikapcsolás ellenére is megmaradt ez a probléma. Ilyenkor mit javasoltok mit tegyek? Tehát ki van kapcsolva a turbó, de rondák a képek és csak az operában van ez a jelenség, másik böngészőben szépek. Köszi

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#10145) littlemamba válasza littlemamba (#10144) üzenetére


littlemamba
aktív tag

megoldódott.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#10146) Penge_4 válasza neduddki (#10143) üzenetére


Penge_4
veterán

Nos elnéztem a dátumot és ma már nekem sem megy a YouTube. Nem 16. volt, hanem 15.-én jött a patch. 16.-án kiadtak egy újabbat, ami tegnap éjszaka frissült. Alapesetben 2 hetente nézi, jött-e update és egyúttal letölti a legfrissebb browser.js-t.

Szóval ezúton üzenném mindenkinek, aki használ adblockot és/vagy flashblockot és nem akar/nem tud userJS-t használni, hogy ne frissítse a browser.js-t, mert a 16.-aiból már hiányzik a patch!

A többieknek itt van a YouTube Protection Remover userJS.

[ Szerkesztve ]

(#10147) 19870820


19870820
senior tag

Üdv.Olyan kérdésem lenne hogy legfrissebb 10.52be ha én elmentem a könyvjelzőimet akkor azt később ha felrakom újra az Operát bárhova visszamásolhatom vagy megvan a pontos helye?Esetleg az számít-e hogy mi a neve az elmentett fájlnak?Én opera.adr-ként mentettem el.Másik kérdésem meg az hogy az elmentett jelszavakat el lehet-e menteni hasonlóan mint a könyvjelzőket?

(#10148) dqdb válasza 19870820 (#10147) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Igen, a profilodból (az opera:about cím alatt látható) többek között a következő fájlokat tudod kimenteni:
wand.dat: jelszavak
bookmarks.adr: könyvjelzők
cookies4.dat: sütik
notes.adr: jegyzetek
override.ini: oldalspecifikus beállítások
search.ini: keresők
speeddial.ini: gyorshívó
operaprefs.ini: Opera beállításai
urlfilter.ini: reklámszűrés

Az alkönyvtárak lementésével (pstorage, dictionaries, mouse, skin, styles, toolbar, ...) további beállításokat menthetsz el.

Íme egy batch fájl az Opera profil lementésére. A visszaállítással óvatosan, nehogy felülírjál olyasmit, amit nem kellene! Működési leírás ebben a hozzászólásban.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10149) 19870820 válasza dqdb (#10148) üzenetére


19870820
senior tag

Ezeket mind1 hogy hova másolom vissza? Ahogy nézem itt vannak ezek: AppData-->Roaming-->Opera. Amit létrehoztam opera.adr fájlt meg tudtam nyitni a dokumentumok mappából is.Köszi azt a batch fájlt,de én csak a jelszavakat meg a könyvjelzőket akarom lementeni,a többit meg jobb ha az Opera létrehoz magának újra,az a biztos.Nehogy keveredés legyen.

(#10150) dqdb válasza 19870820 (#10149) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Igen, ha újratelepítés után oda másolod vissza azt a két fájlt, akkor rendben lesz. Ne fusson az Opera másoláskor, és lehetőleg pontosan ugyanazon a néven másold vissza (wand.dat és bookmarks.adr), különben az opera:config alatt küzdhetsz a fájlnevek megadásával.

Windows Vista é 7 alatt C:\Users\username\AppData\Roaming\Opera\profile a mappa alapértelmezett helye, ahol az username helyén a Windows felhasználóneved, profile helyén pedig az Opera profil neve (ha nem szórakoztál több profillal, akkor ez nemes egyszerűséggel Opera).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.