Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) qwefgh válasza Penge_4 (#10897) üzenetére


qwefgh
csendes tag

Shoust-féle BlockIt alkalmazást felraktam, az Opera Unitet elindítottam, de semmi sem történ, a másik megoldásnál pedig egy-két helyen nem tok bejelentkezni. :(

[ Szerkesztve ]

(#10902) cousin333 válasza cousin333 (#10900) üzenetére


cousin333
addikt

Már kinn van az Opera FTP szerverein a 10.6 béta is, ami megegyezik a 3422-es előzetessel. Szóval holnap valószínűleg kiadják. Ezért dolgoztak akkor vasárnap is...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#10903) fatal` válasza Penge_4 (#10894) üzenetére


fatal`
titán

Jól sejtem hogy utána minden oldalon újra be kell lépnem? :O

(#10904) fatal` válasza fatal` (#10903) üzenetére


fatal`
titán

Hát ez nem segített, ha belépek a PH-n akkor itcaferól kijelentkeztet, ráadásul minden beállításomat elfelejtette, még a jelszavakat is pedig csak ezt a 3 fájlt moveoltam el. Na mindegy, visszarakom remélem visszajönnek a jelszavaim :)

(#10905) cousin333 válasza fatal` (#10904) üzenetére


cousin333
addikt

#10899?

"We spared no expense"

(#10906) fatal` válasza cousin333 (#10899) üzenetére


fatal`
titán

Próba :)

Szerk.: Azon van.

[ Szerkesztve ]

(#10907) #27441408 válasza cousin333 (#10902) üzenetére


#27441408
törölt tag

Viszont csak angolul van. Ugye ez nem jelenti azt hogy csak angol lesz a végleges ? Tehát lesz benne magyar nyelv is ? (persze hivatalosan)

(#10908) HelloWorld válasza #27441408 (#10907) üzenetére


HelloWorld
tag

Itt a magyar nyelvi fájl.

(#10909) #27441408 válasza HelloWorld (#10908) üzenetére


#27441408
törölt tag

Láttam de nekem ez így nem buli hogy úgy kell külön bele tenni.

Remélem nem szúrják el azzal hogy csak angol lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10910) Penge_4 válasza #27441408 (#10909) üzenetére


Penge_4
veterán

Akkor megvárod a végleges verziót és abban már alapból benne lesz. A béta tesztelésre van, nem az 1.0-s felhasználóknak, akik még egy fájlt sem tudnak betallózni. Attól, hogy a Google hülyesége óta divattá vált a béta még nem fog átlényegülni véglegessé sem stabilitásban, sem sehogy. ;]

(#10911) #27441408 válasza Penge_4 (#10910) üzenetére


#27441408
törölt tag

A stílusod csak téged tükröz. Már megint az operás lenézi az összes többit.... (tudod erről olvashatsz fórumokba meg a saját blogodon is ahogy láttam)

A Chrome 100* szuperebb mint az opera.... ezt az is mutatja hogy nem a Chrome részesedése esik... (már az oroszoknál is ahol eddig az opera tartotta magát)

Egyébként meg be tudnám tenni nem csak az operás agyonképzett infó zsenik értenek hozzá de ha eddig benne volt mindig igenis tessék beletenni,

A Chrome utálatod kifejezésével meg nem tudom mit óhajtasz elérni, de minden fórumon ezt nyomod , mégis ezerszer jobb és népszerűbb is mint z imádott operád, valamit csak tudnak a GOOGLE-nél :)

köszi hogy segítettél eldönteni hogy ne az operát válasszam , . ;]

Egyébként nem értem hogíy miért a Chrome miatt vált volna divattá a béta, én pont hogy ő méltósága fedhetetlen luxus böngésző 10-es verzió óta használok bétákat.

[ Szerkesztve ]

(#10912) HelloWorld válasza #27441408 (#10911) üzenetére


HelloWorld
tag

Egyébként meg be tudnám tenni nem csak az operás agyonképzett infó zsenik értenek hozzá de ha eddig benne volt mindig igenis tessék beletenni,

Mégis miért?
Ez olyan, mintha egy félig kész házba, amelynek csak a falai állnak meg tető van rajta, szőnyeget, függönyöket meg tévét akarnál.
Várd ki, amíg a burkoló végez, le lesznek vakolva a falak, a festő kifesti a szobád, és akkor majd belakhatod.
Egy félig kész házba csak az költözzön be, akit nem zavar, ha potyognak a téglát, vagy néha megroggyan a tető - és hogy nincs függöny az ablakokon.

mégis ezerszer jobb és népszerűbb is mint z imádott operád

Fele annyit se tud.

, valamit csak tudnak a GOOGLE-nél

Pénzelni egy browsert, meg reklámozni (ami megint csak pénz kérdése).

köszi hogy segítettél eldönteni hogy ne az operát válasszam

Szóval nálad az dönti el melyik böngészőt használod, hogy mennyire népszerű, és hogy milyenek a program felhasználói?
Ügyes. Akkor te vagy az, aki az aktuális nyálas egynyári bubblegum slágert is fanolja, mert olyan népszerű, és a jó csajok is az hallgatják. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10913) #27441408 válasza HelloWorld (#10912) üzenetére


#27441408
törölt tag

A Chrome max neked tud keveset , másnak böngészésre teljesen megfelelő erre tervezték ugyanis .

Akkor neked is mondom nézd meg melyik népszerűbb a ti luxus böngészőtök amihez még wc papír is van , vagy az általatok puritánnak vélt Chrome amihez semmi sincs és mégis van benne 1 cím sor böngésző motor és gombok, kész az a dolog amivel az átlag ember boldogan elvan. Plussz azt pakol bele amit szeretne, ez olyan minthogy hozzád vágnak 1 autót amit csak úgy vehetsz meg a szalonba hogy tele van aggatva mindenfélével , de vannak autó gyárak vagy kamion gyárak ahol elmész és a kedvedre formálják a járművet azt teszel be amit te magad szeretnél.

Arról meg csak nem a GOOGLE tehet hogy az opera tojikázik még arra is hogy reklámozzon.

Szóval nálad az dönti el melyik böngészőt használod, hogy mennyire népszerű, és hogy milyenek a program felhasználói? A népszerűség semmiképp most is olyanom van első számúnak ami jó ha minden 20. embernél megvan.

[ Szerkesztve ]

(#10914) HelloWorld válasza #27441408 (#10913) üzenetére


HelloWorld
tag

A Chrome max neked tud keveset

Ha így lenne, nem kellenének hozzá kiegészítők.
Pedig vannak, nem kis számmal.
Kár, hogy épp a legnépszerűbb add-on, az adblock nem működik normálisan.

Akkor neked is mondom nézd meg melyik népszerűbb

Mondom, hogy nem érdekel a népszerűség.

Arról meg csak nem a GOOGLE tehet hogy az opera tojikázik még arra is hogy reklámozzon.

Az Operának nem elsődleges, és nem is létfontosságú az asztali böngészőjének elterjedtsége, ui. az Opera a mobilplatformból, a konzolokból, és a tévékből él.
Ha olyan fontos lenne az Opera számára a desktop vonal, akkor át tudnák csoportosítani az erőforrásaikat oly módon, hogy legyen elegendő financiális erőforrás a marketingre.
Az Opera Software ASA közel sem akkora méretű vállalat, mint a Google, ezt ne felejsd el.

A népszerűség semmiképp

Pedig folyamatosan ezzel érvelsz, és azzal, hogy az átlagembernek tökéletesen jó a Chrome.
A népszerűség nem érv, legfeljebb akkor, ha azon filózgatok, hogy Google vagy Opera részvényeket vásárolok... ami pedig az átlagembernek elég (bár ez sem érv, de) az sokunknak kevés.
Azt hiszem, ki is merítettük a témát teljes mélységében :K

(#10915) #27441408 válasza HelloWorld (#10914) üzenetére


#27441408
törölt tag

De itt az átlag embereknek elégen van a hangsúly. Ugyanis ők vannak többen....

Az Adblock meg azért nem működik rendesen mert elég vicces lenne ha a GOOGLE ami rekikből él engedné blokkolgatni a reklámokat.

Ha így lenne, nem kellenének hozzá kiegészítők.
Pedig vannak, nem kis számmal.
Kár, hogy épp a legnépszerűbb add-on, az adblock nem működik normálisan.

Elolvastad amit lentebb írtam?

Vannak olyan autógyártók amiknél te magad választhatod ki mit szeretnél extrának, na így képzelt el a kieg-eket is a Chrome-hez, ami kell azt beteheted , van akinek 50 kieg van benne de van akinek csak 5. Azok amikre szüksége van.

[ Szerkesztve ]

(#10916) Baldric válasza #27441408 (#10915) üzenetére


Baldric
csendes tag

Szóval nem használsz Operát, mert

1. Penge azt írta hogy a béták nem 1.0-ás usereknek való, és magadra vetted

2. Mert azt írta penge hogy a google hülyesége miatt divat lett a béta (nem a chrome miatt) és igen, ez így is van, vagy szerinted hány millióan szoktak rá hogy azt a gmailt használják ami csak 1 éve hagyta maga mögött a beta logót?

3. Penge utálja a chrome-ot, ezt mondjuk én nem hiszem, vagy ha így is van, ennek nem ad olyan durván hangot, mint ahogy te tetted ezt az Operával kapcsolatban elmúlt pár hozzászólásodban, és amúgy is, mi van akkor ha utálja, ráadásul egy Opera fórumon?

4. A Chrome 100* szuperebb mint az opera, oké, te így gondolod, vagy számodra ez így is van, de akkor miért irkálsz egy Opera fórumra?

5. mert a chrome-hoz vannak kiegészítők, igen, és mit mondanál akkor, ha a userjs-eket, widgeteket és unite alkalmazásokat, saját gombokat, stb... így együtt kiegészítőknek hívnák?

Azt hiszem sikerült összefoglalnom mi a problémád.

Na és mi az én problémám?:

1. az operás lenézi az összes többit - hát ez általánosítás, de most én is általánosítani fogok, szóval mindegy. Nekem úgy tűnik, hogy minden fórumon a kialakult böngészőkkel kapcsolatos vitákban, az Opera felhasználók többnyire kulturáltan vitáznak, míg a többi böngésző felhasználói bunkó, lenéző módon, a megfelelő Opera ismeret nélkül kritizálják azt, például így:

2. A Chrome 100* szuperebb mint az opera

3. nem csak az operás agyonképzett infó zsenik értenek hozzá

4. pont hogy ő méltósága fedhetetlen luxus böngésző 10-es verzió...

5. gondolom a következő hozzászólásaidban írod a többit, mert ez így még nem volt elég durva...

(#10917) Penge_4 válasza #27441408 (#10911) üzenetére


Penge_4
veterán

"Már megint az operás lenézi az összes többit..."

Nem, csak már unalmas, hogy sokadszorra jössz vissza trollkodni és bármit is írunk mindig kiprovokálod és közlöd, hogy különben is szar az Opera és a Chrome sokkal jobb. Gondoltam most megelőzöm és nem futom le újra ezt a kört. ;]

HelloWorld: Felesleges vitatkoznod vele, a múltkor valamelyik Operáról szóló cikk topicjába még azt is mi mondtuk meg neki, hogy van adblock Operában is pedig elmondása szerint 2 éve használja.

És nála az oldalak 90%-a nem megy Operával...

[ Szerkesztve ]

(#10918) HelloWorld válasza Penge_4 (#10917) üzenetére


HelloWorld
tag

Én is jól emlékszem rá.
A múltkoriban is tedd be pár képet ilyen-olyan oldalakról, hogy azok nem mennek Operában.
Utána én, és mások is raktunk be képeket, és - érdekes módon - nálunk tökéletesen mentek azok az oldalak.

(#10919) #27441408 válasza Baldric (#10916) üzenetére


#27441408
törölt tag

Penge még a saját blogján is a kommentekbe sokszor kifejti hogy fújj Chrome mert szerinte kémprogram meg amúgy se luxus opera csak 1 fapad.

Operába a userjs-eket és widgeteket 1 átlag usernek 100szor nehezeb felkutatni és főleg betenni. (tudom most jön az hogy nem)

1. Penge azt írta hogy a béták nem 1.0-ás usereknek való, és magadra vetted

Nem csak erről van szó, burkoltan majdnem minden fórumba kifejtik az opcsisok (1 részük) hogy ők milyen királyok a többi meg lúzer mert fapad böngészőt használ.

Lehet hogy nem hiszed de nekem azért van 1 kis opera ismeretem annak is ismerem a lelki világát.

Felesleges vitatkoznod vele, a múltkor valamelyik Operáról szóló cikk topicjába még azt is mi mondtuk meg neki, hogy van adblock Operában is pedig elmondása szerint 2 éve használja.

Jó lesz az már 5-nek de te neked ezt tudnod kell. Azóta mióta ingyenessé tették nos emlékeim szerint ez 2005 tehát nem 2 év. ha az összes operás korszakomat összeadod kb 2,5-év jön ki .

Azt meg hogy ti mondtátok meg hogy van adblock ? és ??? sok opera használó nem tudja mivel természetesen úgy kell összekukázni a kieg-eket hozzá. Nem úgy mint a FF-hez.

[ Szerkesztve ]

(#10920) Penge_4 válasza #27441408 (#10919) üzenetére


Penge_4
veterán

Oké, akkor sorban.

1: Nincs saját blogom. A Magyar Opera blogon vagyok szerkesztő, de a blog alapítója Karbonade és jelenleg Karbonade, cousin333 és Lali ott az admin. Én (és rajtam kívül még ketten) csak szerkesztők vagyunk.

2: Tudnál linkelni egy ilyen kommentet? Azt valóban írtam, hogy fapados, de ezt a jelzőt akármennyire is szeretnéd démonizálni, attól még a jelentése továbbra sem lesz pejoratív, maximum a hozzád hasonló fanboyok szerint.

A minimalizmus és a fapadosság között igenis van különbség. Ettől függetlenül ebből nem tudom hogyan sikerült ezt a konklúziót levonni, hogy én utálnám a Chrome-ot, illetve lenézném a Chrome-osokat.

A Google-t (mint céget) valóban utálom, de attól még miért utálnám a böngészőt? Az IE-t sem utálom (a 6-os verzióért is maximum a Microsoftot). Nálam a cég üzletpolitikája és a termék nem folyik össze.

Olyat is írtam egyszer, hogy akinek a Chrome teljesértékű alternatívát jelent, annak nem is a legjobb választás az Opera. De ebből sem tudom hogy jött le bárkinek is az, hogy lenézném a Chrome-osokat.

A két böngésző egyáltalán nem ugyanaz a koncepció. Aki gyakran ingázik az USA és Európa között annak a repülő a jó választás, aki csak 5 kilométert tesz meg városi forgalomban annak a Smart, aki keresztülutazza az országot autópályán annak egy fullextrás BMW, aki meg a tanyán szaladgál a földúton annak meg a Lada Niva.

Azt hiszem azt is én írtam, hogy akiknek nincs szüksége az Operás fícsörökre azoknak már egyetlen hibás oldal is egy másik böngésző felé billenti a mérleget.

Ugyanakkor azt is, hogy a mai napig olyan dolgokat sorolnak fel a Firefox/Chrome előnyeiként, amit az Opera is tud és olyan dolgokat hátrányaiként, ami városi legendaként terjed leginkább és már maximum 10-ből 1 esetben van némi alapja az állításnak.

"Operába a userjs-eket és widgeteket 1 átlag usernek 100szor nehezeb felkutatni és főleg betenni. (tudom most jön az hogy nem)"

A widgeteket nem. Ott van a menüben a Get More widgets. A userJS-eket valóban. Felkutatni nehezebb, viszont azt továbbra sem ismerem el, hogy egy mappanyitás és egy tallózás miért fogna ki bárkin is. Aki még erre sem képes annak OSX való, nem Windows. :DDD

"Nem csak erről van szó, burkoltan majdnem minden fórumba kifejtik az opcsisok (1 részük) hogy ők milyen királyok a többi meg lúzer mert fapad böngészőt használ."

Hol? Éppen mindig az van akármelyik konkurens böngésző postjának kommentjeiben szóba hozza valaki az Operát, hogy ez vagy az nincs benne, hogy leírjuk, hogy van és linkelünk is nekik.

Aztán aki leírja, hogy ez neki így nem jó, vagy mond pár olyan addont, ami nem pótolható, vagy mond 1-2 olyan oldalt, ami ténylegesen nem megy, akkor nem erősködik senki.

De mikor utána olyan urban legendekkel jön, hogy Operában nem működik az oldalak 90%-a, meg olyan fícsöröket hiányol, ami beépített funkció (még userJS vagy widget sem kell hozzá) akkor azért jó, hogy helyesbíteni fogunk.

"Lehet hogy nem hiszed de nekem azért van 1 kis opera ismeretem annak is ismerem a lelki világát."

Azért nem tudtad a múltkor, hogy azért nem megy Flash a Hondás oldalon, mert le volt tiltva (amire még a screenshoton lévő placeholderről sem következtettél) és már egy végtelenül nyugodt természetű PH-s moderátor is azt írta, nevetséges vagy?

Vagy mert mikor leírtam neked, hogy opera:cache akkor nem tudtad, hogy mit kell vele kezdeni?

Nem azért vagy lehülyézve, ha nem ismered az Operát, hanem ha mindenféle ismeret hiányában dobálózol üres érvekkel.

"Azt meg hogy ti mondtátok meg hogy van adblock ? és ??? sok opera használó nem tudja mivel természetesen úgy kell összekukázni a kieg-eket hozzá."

7.5-től van benne, akkor még valóban ini-t kellett szerkeszteni, 9.0-tól viszont beépített funkció.

Szóval akkor megint: milyen kiegészítőkről beszélsz? A Lex1-féle DIV-es Adlockert ne keverd ide az már az Element Hiding Helper alternatívája.

"Nem úgy mint a FF-hez."

Oké, akkor magyarázd el nekem, hogy mennyivel bonyolultabb:
1. Firefoxban: Beírod a Google-ba, hogy "adblock for firefox"
1. Operában: Beírod a Google-ba, hogy "adblock for opera"
2. Firefoxban: Rákattintasz az első addons.mozilla.org-os találatra, ami az Adblock Plus lesz.
2. Operában: Rákattintasz az első My Operás találatra, ami a Lex1-féle adblock lesz.
3. Firefoxban: Letöltöd az Adblock Plus-t (mert nélküle nem működik az Element Hiding Helper)
3. Operában: Letöltöd az adblocker.zip-et, majd kicsomagolod.
4. Firefoxban: Újraindítod a böngészőt az Adblock Plus telepítése után
4. Operában: Futtatod az exe-t, amiben kitallózod a profilodat és rányomsz az Oké gombra.
5. Firefoxban: Újraindítás után az arcodba tol 10 különböző listát angol nyelven, amiből választasz egyet.
5. Operában: A telepítő megkér, hogy indítsd újra az Operát és bezárja magát.
6. Firefoxban: Miután választottál egy listát az Adblock Plus nem zaklat többé és megtalálod a releated addons listában az Element Hiding Helper-t is.
6. Operában: Újraindítás után (ahogy a telepítő leírta) Ctrl+F12->Haladó->Eszköztárak-nál kiválasztod az egyéni menüdet alján az Adblock+-szal és a Szerzői nézet legördülőben bekapcsolod az újdonsült Adblock+.css userCSS-t, aztán tetszés szerint ha kell sajátgomb, akkor ráhúzod az Adblock+ gombot oda, ahova akarod.
7. Firefoxban: Telepíted az Element Hiding Helper-t, majd megint újraindítod a böngészőt.
7. Operában: Betallózod a userJS könyvtárat a profilodból (ha még nincs ilyened).
8. Firefoxban: Újraindítás után használhatod az Element Hiding Helpert
8. Operában: Oldal újratöltése után használhatod az Adblock+-t.

Újraindítások száma: Operában: 1 Firefoxban: 3

Mennyire szükséges: Operában: Alapszintű reklámblokkolási igény esetén nem szükséges.
Firefoxban: Ha egyetlen bannert is szeretnél blokkolni mindenképpen szükséges.

(#10921) #27441408 válasza Penge_4 (#10920) üzenetére


#27441408
törölt tag

Valahol a legújabb bétáknál fejtetted ki . azt hogy nem jó a Chrome.

[ Szerkesztve ]

(#10922) AtHoS válasza #27441408 (#10907) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerintem nézz kicsit jobban szét, mivel van ott nemzetközi verzió is. Én is onnan töltöttem :K

read-only mode on the forum

(#10923) #27441408 válasza AtHoS (#10922) üzenetére


#27441408
törölt tag

Annyíra nem izgat az opera.... amúgy elolvastam 3 cikket a bétáról mindbe írva volt hogy nincs magyar csak angol.

Szóval te jól szétnézhettél., ;] :DDD

(#10924) dqdb válasza #27441408 (#10923) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Akkor ez itt szerinted mi?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10925) #27441408 válasza dqdb (#10924) üzenetére


#27441408
törölt tag

Grat. ügyi vagy. Lehet hogy a nrtes cikkírók sem ilyen eldugott FTP-ről nézték a beszerzést hanem az opera fő oldaláról és ott még biza az is ki van írva hogy csak angolul van.

Mondom még egyszer az opera.com-on.

[ Szerkesztve ]

(#10926) dqdb válasza #27441408 (#10925) üzenetére


dqdb
Topikgazda

eldugott FTP = az Opera hivatalos FTP oldala :U

Igen, a next oldalon tényleg az szerepel, hogy csak angolul érhető el, de itt fent van az international változat (4 perccel később fordult, mint a csak angol változat). És ez az oldal is az opera.com domain alatt van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10927) frankie!


frankie!
őstag

Másnál is az van, hogy a levelező nem küldi el a gmail-féle leveleket, jún. eleje óta, vagy csak nálam? :(

(#10928) dqdb válasza frankie! (#10927) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A Gmail felé nem megy el, az internetszolgáltatód felé pedig elmegy a levelezés? Mert ebben az esetben lehetséges, hogy a szolgáltatód szűri az idegen szerverekre irányuló SMTP forgalmat (T, UPC ilyen, külön kell engedélyeztetni az ilyen forgalmat). Ha most 25-ös port van beállítva a kimenő leveleknek, akkor állítsd át 465-re.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10929) fatal` válasza #27441408 (#10911) üzenetére


fatal`
titán

A bétában eddig sem volt benne csak bizonyára mindig az előzőre telepítetted ezért megmaradt, ahogy nálam is van most.

(#10930) #27441408 válasza fatal` (#10929) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem én mindig tiszta telepítést csinálok mindennel és jó ideje benne volt már a bétába is.

(#10931) #27441408 válasza fatal` (#10929) üzenetére


#27441408
törölt tag

De már lentebb linkelték ebbe is van.

(#10932) fatal` válasza #27441408 (#10931) üzenetére


fatal`
titán

Az internationalban...

(#10933) #27441408 válasza fatal` (#10932) üzenetére


#27441408
törölt tag

? ebbe mi az újdonság?

(#10934) vv5204


vv5204
senior tag

Az Operához használt Adblock-ba bele lehet applikálni a Firefox-os filtereket?
Hiába van Opera alatt plö a Fanboy-os url.ini + css alig gyorsít valamit rajta.
Rókán az Adblock Plus harmadolja (!) az oldal betöltési idejét, így még a
10.60-nál is sokkal gyorsabb. :O

(#10935) Penge_4 válasza vv5204 (#10934) üzenetére


Penge_4
veterán

(#10936) vv5204 válasza Penge_4 (#10935) üzenetére


vv5204
senior tag

Nálam sajnos nem működik. Rányomok a download-ra kicsit forgolódik,
majd nem történik semmi. :(

(#10937) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok!

Tud valaki olyan plugin-t operához, mint FF hez a tamper data. Ami megjeleníti, hogy az adott oldal, milyen url eket hív meg. Jellemzően beágyazott videok letöltésére használom FF ben, és csak ezért van fent.

(#10938) dqdb válasza KaraDani (#10937) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Bekapcsolod a Dragonflyt (Opera menü > Page > Developer Tools > Opera Dragonfly), és a Network fülön mutatja a letöltéseket. YouTube esetén például a videoplayback sor takarja az .flv fájlt.

Ha dedikáltan csak YouTube-ról szeretnél letölteni, akkor használd ezt a user JS-t, mert sokkal egyszerűbb. Ha csak egy oldal linkjeire vagy kíváncsi, akkor Ctrl-J.

Ha meg ezeknél szofisztikáltabb megoldás kell, akkor szóljál, aztán ha lehetséges, akkor összedobom (például egy olyan user JS-t. ami egy adott oldal összes hivatkozott URL-jét kigyűjti egy kattintható listába).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10939) KaraDani válasza dqdb (#10938) üzenetére


KaraDani
addikt

Thx, műkdödik. Most próbálgattam, azokkal a videokkal, amiket tegnap leszedtem FF el. Egy hátránya, hogy letöltött adat mennyiséget nem írja (sokszor ez az egyetlen támpontom van tamper data-val, mert nincs megadva a videohoz a kiterjesztése) de e nélkül is megtaláltam végülis mindent.
Youtubehoz nekem is volt már progi, de azt már leszedtem, jobban szeretem az univerzális megoldásokat, mégha nem is átlagusernek valók. :B

(#10940) Penge_4 válasza KaraDani (#10939) üzenetére


Penge_4
veterán

Címsorba: opera:cache

(#10941) Baldric válasza Penge_4 (#10940) üzenetére


Baldric
csendes tag

Most épp azon gondolkozom, hogy kéne írni egy bookmarkletet, amire rányomva bejön az opera:cache alatt található kis táblázat a szűrési feltételekkel, és ezt okézva ráugrik annak az domainnek a listázására, amin használtuk a bookmarkletet.
Szóval a youtube esetén benyomjuk a gombot, bejön a kis menü, kiválasszuk hogy a minimum méret mondjuk 5 mega, és flv kiterjesztés kell, majd oké, és máris a opera:cache?domain=youtube.com&list=list&min_size=5000&mime=video_flv&mime=video_x-flv oldalon találjuk magunkat.
Lenne ennek értelme szerintetek?

(#10942) KaraDani válasza Penge_4 (#10940) üzenetére


KaraDani
addikt

Kösz, ezzel még egyszerűbb :C

(#10943) Penge_4 válasza Baldric (#10941) üzenetére


Penge_4
veterán

Maximum a YouTube-on és még pár oldalon működne, a múltkor linkelt valaki egy oldalt, ahol nem tudta használni, mert az oldal más domainen volt, mint ahonnan a videót streamelte (pedig nem beágyazott videó volt).

Inkább lokalizáció kéne ehhez az oldalhoz, meg egy kicsivel felhasználóbarátabb megjelenés. Meg ott van például a videa, ahol egyáltalán kiterjesztés sincs, tehát a MIME type szűrés hatástalan. És a letöltött nagyméretű fájlnak is neked kell megadnod a kiterjesztését.

[ Szerkesztve ]

(#10944) cousin333 válasza dqdb (#10938) üzenetére


cousin333
addikt

Az opera:cache jobb megoldás, de ha már Dragonfly bekapcsolása, akkor miért nem jobb klikk az oldalon és Elem vizsgálata?

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#10945) Penge_4 válasza cousin333 (#10944) üzenetére


Penge_4
veterán

Mert a Flash környezeti menüjében nincs ilyen menüpont. :)
Amúgy minden egyszerűbb attól, hogy a forrásból bányászod ki a hosszú címet, amit ráadásul random cserél is a YouTube, tehát még direktlinkelni is csak x óráig lehet, utána már nem aktív.

Gondolom ezért nincs embed funkció sem a webm videóknál mert nem tudnák megoldani anélkül, hogy bárki le ne tudja tölteni egy permalinken keresztül...

(#10946) dqdb válasza cousin333 (#10944) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Öööö, mert így bonyolultabb lett :D A cache, mint lehetőség pedig be sem ugrott, pedig egy YouTube-os CSS probléma miatt hetente járok arrafelé (a fő CSS nálam valamiért néha rossz content type-pal jön le, ezért aztán szétesik a teljes oldal, és ezt csak a CSS újratöltése oldja meg).

Dragonfly: szép és jó, de nem webfejlesztőként használva a Firebug jobban kézre áll, és gyorsabbnak is tűnik. Amikor user JS-t gyártok, akkor fut egy FF nyitott Firebuggal az adott oldalra, de Operán fejlesztek és tesztelek, és csak akkor viszem át a végeredményt FF-re, amikor Operában már minden jól működik. Az Opera user JS megoldása valamiért jobban bejön, mint a Greasemonkey :K

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10947) fatal`


fatal`
titán

Valaki szólhatott volna, hogy csak a kompatibilis beléptetéssel maradok mindenütt bejelentkezve. :D

(#10948) dqdb válasza fatal` (#10947) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nekem pont a kompatibilis beléptetést kivéve mindhárom opció be van kapcsolva, és két gépről is bejelentkezve maradok mindegyik portálon :D Valószínűleg a sütik beállításával nem stimmel nálad valami (gondolok itt a third-party cookie-k engedélyezésére).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10949) KaraDani válasza dqdb (#10946) üzenetére


KaraDani
addikt

A hszed elejét emberi nyelven értelmezve :B , neked is szétesik néha youtube? Mit kell újratölteni, és hogyan hogy jó legyen?

Paraszt (webfejlesztő haveroméknál = user) nyelvre fordítsd pls. :D

Most épp szét van esve, szóval ki tudom próbálni :D

(#10950) dqdb válasza KaraDani (#10949) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Eddig azt hittem, hogy a router - Windows - tűzfal - csillagok rossz együttállása okozza a problémát, ezek szerint mégsem.

1. menjél az opera:cache címre
2. a domainlistából kattintsál rá az ytimg.com sor melletti Listázás gombra (szerencsére rendezés miatt a lista utolsó elemei között van)
4. megjelenik egy új ablak, itt keresd meg az egyetlen css kiterjesztésű elemet (kereséshez használd az oldalon belüli gyorskeresőt, azaz pont C S S, és máris világítani fog a megtalált szöveg), és kattintsál rá
5. ha betöltődött, akkor F5
6. menjél vissza a YouTube-ra, és ott is F5

Kellő gyakorlással 20 másodperc alatt menni fog :D Még a cache teljes törlése is segíthet B opcióként, de ez annál finomabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.