Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, az a gondom, hogy az egyik fiókomon, amin pont sűrűn netezek, nem jelenik meg egy nyelvi szótár sem, így a magyar sem. Ez normál felhasználói fiók Windows 7 alatt. A másik rendszergazda fiókon viszont simán megjelenik az összes letölthető szótár. Hogyan lehetne ezt megoldani ?

(#11702) 19870820 válasza #41133696 (#11701) üzenetére


19870820
senior tag

Üdv. Súgó--->Frissítések keresése. Nálam ez megoldotta többször már.Rányomsz a frissítésre vársz kb 5 másodpercet és máris ott lesznek a szótárak. :R

(#11703) #41133696 válasza 19870820 (#11702) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszönöm szépen, nálam is megoldotta, ezek szerint nem egyedi eset volt :R

(#11704) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Másnak is előfordult már ez a hiba üzenet az Opera inditásnál? Kép
Opera 10.62 verziót használom.
Már az előző verziónál (10.61) is csinált ilyen hibát.
Remélem van megoldás erre, mert kezd egy kicsit idegesíteni a dolog.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#11705) dqdb válasza Sz_Imre (#11704) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A korábban elindított Opera még nem lépett ki (jellemzően előzményeket takarít éppen vagy állapotot ír ki), és túl hamar próbálsz meg egy másik példányt elindítani. Az Opera így védekezik, nehogy két egyszerre irkáló folyamat tönkretegye a profilod fájljait.

A megoldás egyszerű: várni kell.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11706) F34R válasza Sz_Imre (#11704) üzenetére


F34R
nagyúr

Igen előfordult nem tudom a pontos okát megmondani de elvileg azért nem indítja mert egyszer már használatban van (magyarul benne maradt a feladatkezelőben kattints a folyamatokra és lődd ki az opera.exe-t )

(#11707) Sz_Imre válasza dqdb (#11705) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

De olyankor is amikor már rég 1 órája nem használtam az operát és utána inditottam el? Ez ellégé érdekes.. :F
Amúgy köszi a segítséget! :R

(#11706) F34R : neked is köszönöm a segitséget :R , "(magyarul benne maradt a feladatkezelőben kattints a folyamatokra és lődd ki az opera.exe-t )" ezt már megtettem. ;] Biztosan hogy ez egy bug lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11708) Ablakos válasza Sz_Imre (#11707) üzenetére


Ablakos
őstag

A könyvjelző szinkronizáló van amikor megakad. Hálózathiba, vagy rossz jelszó miatt. Ilyenkor előfordul, hogy beragad a folyamat.

(#11709) Sz_Imre válasza Ablakos (#11708) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Értem, köszönöm a válaszodat! :R

(#11710) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali. Operába megoldható hogy kijelezze melyik oldalon mennyi tartalmat blokkolt? (kivéve a jobb gombos rész azt ismerem )

köszi.

[ Szerkesztve ]

(#11711) Penge_4 válasza #27441408 (#11710) üzenetére


Penge_4
veterán

Megoldható, de tudtommal még senki nem írt hozzá userJS-t.

Más: Aki 10.70-et használ és zavarja, hogy nem működik az 5 gombos egerek előre-vissza navigációja, itt egy Autohotkey script:
#IfWinActive ahk_class OperaWindowClass
XButton1:: Send {Backspace}
XButton2::+x
return

(#11712) #27441408 válasza Penge_4 (#11711) üzenetére


#27441408
törölt tag

:C hajrá.

(#11713) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Van egy nagy problémám:

Sikeresen működésre bírtam a 10.62-es Opera-ban az Adblock Plus-t, DE valami nagy gáz van vele, ugyanis egy csomó oldalon hiába tüntetem el a reklámokat és mentem el (accept changes), egyszerűen nem jegyzi meg, mert a következő alkalommal, amikor megint betöltöm az adott oldalt, ismét ott vannak azok a bosszantó reklámok, amiket korábban már letiltottam.
Miért csinálja ezt? Hogyan lehet véglegesen blokkolni őket?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#11714) fatal` válasza huskydog17 (#11713) üzenetére


fatal`
titán

Nézet sávon bekapcsoltad az adblock+.css-t?:)

(#11715) Penge_4 válasza huskydog17 (#11713) üzenetére


Penge_4
veterán

"Hogyan lehet véglegesen blokkolni őket?"

1: Úgy, ha minimálisan értesz a CSS-hez. Mivel pszeudo osztályokkal dolgozik és domainspecifikusan blokkol, így a direkt ez ellen létrehozott reklámos DIV-eket nem tudja blokkolni.

2: Ez (ahogy a postban is írtam) nem reklámblokkolásra van, inkább reklámblokkolás utáni takarításra.

Tehát az Opera beépített reklámblokkolójával (amit 10.70 óta már szinkronizálni is tud) letiltod a http://example.com/banners/randomnev.swf fájlt és utána ha a DIV magától nem tűnik el, amiben benne volt a reklám (ilyenek például itt a PH-n a xabre-s fejlécek ;] ), akkor a már üres DIV-eket blokkolod.

A képek ugyan nem töltődnek be, ha ezzel blokkolsz, de sajnos a scriptek lefutnak, ezért jobb a gyári reklámblokkoló és ez pedig csak a dobozokra, menükre, oldalsávokra, stb-re.

(#11716) AtHoS válasza Penge_4 (#11711) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No ez a script épp jól jön. Már kezdett idegesíteni, hogy nem lehet a megszokott egyszerűséggel navigálni az egérrel.
Eddig nem volt időm behatóbban foglalkozni az Autohotkey progival, de most azért csak feltettem. (hogy nem jutott eddig ez az eszembe :W )

Nálam valahogy az előre navigálás visszalépés után valamiért nem működik a scripteddel, de ha így módosítom, akkor már az is rendben működik:

#IfWinActive ahk_class OperaWindowClass
XButton1:: Send {BACKSPACE}
XButton2:: Send {CTRLDOWN}{RIGHT}{CTRLUP}
return

read-only mode on the forum

(#11717) Penge_4 válasza AtHoS (#11716) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem tudom miért. Arra gondoltam, hogy nem engedi fel, de most kipróbáltam úgy, hogy nyomva tartottam a Backspace-t és működött a Shift+X parancs is.

Az lehet, hogy a lebutított default billentyűparancsokat használod, ott pedig a Shift+X csak a gyors előre (a régiben Forward | Fast forward) attól függően, hogy van-e sima forward, vagy az utolsó lapon vagy.

(#11718) AtHoS válasza Penge_4 (#11717) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát nálam billről a shift+x sem megy, tehát emiatt nem ment. Mindegy, az átszerkesztéssel már működik. Köszi :R

read-only mode on the forum

(#11719) huskydog17 válasza Penge_4 (#11715) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

hunfatal: Igen, az természetesen be van kapcsolva.

Penge: Az embernek nincs kedve minden egyes alkalommal kitakarítani az oldalt.
Átfogalmazom a kérdésemet: van olyan módszer Opera-hoz, ami nagyban hasonlít a Firefox Adblock Plus nevű kiegészítőjéhez? Vagyis olyan eszköz érdekelne, amivel egyszerűen lehet reklámokat blokkolni Opera-ban és ezt végérvényesen. Ha jól tudom létezik reklámblokkoló filter Opera-hoz. Azzal mi a helyzet?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#11720) Laby


Laby
senior tag

Hali!
Eddig Mozillát használtam, már többször szemeztem az Operával és most rávettem magam hogy átpártolok ide. Egy gondom van vele hogy ha netbook-ról netezek nem férnek ki a weboldalak teljes szélességbe ezért görgetnem kell oldalra, viszont a touch-on nem engedi valamiért az oldalra görgetést csak azt hogy fel-le. Ezt nem lehet valahol beállítani hogy oldalra is lehessen??

Laby

(#11721) Penge_4 válasza huskydog17 (#11719) üzenetére


Penge_4
veterán

(#11722) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Tudna valaki segíteni? Beállítottam a fülsáv megjelenitésénél, hogy hosszú sorok tördelése.
Rakja két sorba is szépen a füleket, de csak négy fület egy sorban, mikor öt is bőven elférne.
Nem tudom én ezt valahol állítani?

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#11723) 19870820


19870820
senior tag

Üdv. Szerintetek az lehetséges,hogy egy új Flash Player verziótól kevesebb memóriát használjon az Opera 10.62? :) Egyébként ma jelent meg amiről beszélek,verziószáma: 10.1.85.3
Annyiból vettem észre hogy ugyanazok az oldalak(12 oldalról van szó) kevesebb mint 200 Mb memóriát használnak. Elöző verziós Flash Player-nél ez bizony közel 400Mb volt.
Egyébként egy megjelent Flash Player verziónak hol találom meg a changelog-ját? Kíváncsi lennék mit javítottak benne.

(#11724) Badman 4ever válasza 19870820 (#11723) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ez érdekes, mindjárt ki is próbálom. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#11725) 19870820 válasza Badman 4ever (#11724) üzenetére


19870820
senior tag

Köszi erre kiváncsi leszek. Egyébként te is ezt a flash player uninstallert használod? Ha igen akkor törlés után szoktál csinálni egy gép ujrainditást? Adobe oldalán azt írják hogy kellene,de én ezt nem csináltam meg. Lehet ebből gond szerinted?

(#11726) Penge_4 válasza 19870820 (#11723) üzenetére


Penge_4
veterán

"Szerintetek az lehetséges,hogy egy új Flash Player verziótól kevesebb memóriát használjon az Opera 10.62?"

Simán. Nálam bizonyos Flash tartalmak esetén 800 megát is megeszik, vagy többet. Omlani is leginkább attól szokott... :(
Flash nélkül álom a böngészés, amíg valaki nem linkel egy YouTube videót, amit még nem kódoltak WebM-be, vagy hasonló. Egész nap játszhatsz akár JavaScriptes, Canvas-os játékokkal, nyithatsz 100+ fület, a memóriakezelés ahhoz igazodik, mennyire terheled a böngészőt. Ha bezárod a tabokat és lerakod a böngészőt a tálcára elkezdi kilapozni x idő után.

A Flash-től viszont a Private Bytes az egekben van és csak a Working Set csökken.

"Egyébként egy megjelent Flash Player verziónak hol találom meg a changelog-ját?"

Nem tudom, de én is kíváncsi lennék rá. De az is lehet, hogy a sokmilliárd <li> tagtől megfagyna bármelyik böngésző. ;]

(#11727) 19870820 válasza Penge_4 (#11726) üzenetére


19870820
senior tag

Ezeket jó tudni. :) Utóbbi írásomhoz tudsz valamit mondani? Igazából annyira vagyok kiváncsi hogy a telepítés illetve a törlést hogy szoktad te megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#11728) Penge_4 válasza 19870820 (#11727) üzenetére


Penge_4
veterán

Letöltöm a 2,7MB-os plugint a http://get.adobe.com/flashplayer/ címről, közben bezárom a böngészőt, mert ellentétben például a Silverlight-tal ez nem annyira intelligens, hogy enélkül települjön, majd miután kiírta, hogy completed, elindítom a böngészőt és ellenőrzöm az opera:plugins oldalon, hogy frissült-e a verziószám.

Nem használok hozzá semmilyen uninstallert és máshoz sem. Ha valamit el akarok teljesen távolítani akkor jobban bízom a saját kezemben, amivel megnyomom a Delete billentyűt a kérdéses registry bejegyzéseken miután a Programs Install/Uninstall-ból eltávolítottam és törölgettem a fájlokat. :)

De alapból erre semmi szükség. Az installer-nek az lenne a célja, hogy az előző verziót eltávolítja, majd törli az előző bejegyzéseket és létrehozza az újakat, ha erre nem képes, az már eleve rossz. És ha ebben csődöt mond (amire még egy egyszerű batch fájl is képes), akkor hogy lenne képes sima uninstall-ra eltávolítani minden szemetet? A telepítő is az uninstallert futtatja először, ha nincs rá felkészítve, hogy csak a szükséges fájlokat írja felül.

A 7zip kivételével olyan szoftverrel még nem találkoztam, ami mindent eltávolít maga után, beleértve a társításokat is és a többit. Még a házon belüli MS szoftverek (pl Office) is hagynak szemetet maguk után.

(#11729) 19870820 válasza Penge_4 (#11728) üzenetére


19870820
senior tag

Uninstall után nem csinálsz ujrainditást? Egyébként az opera:plugins résznél hol látod hogy frissült-e a verzió szám? 10.62be én nem látok verziószámot. Csak annyit mutat hogy hova van telepítve a flash,de ebből ugye nem tudom még a verziót.

(#11730) Penge_4 válasza 19870820 (#11729) üzenetére


Penge_4
veterán

Minek? Már az XP idejében is sokszor feleslegesen írta ki, csak driverek és rendszerközeli szoftverek (pl vírusirtók) telepítése után kellett újraindítani. Vista fölött pedig már az Nvidia driver is újraindítás nélkül működésbe lép, csak még a hotfixekkel kéne valamit kezdeniük, mert így havonta újra kell indítani.

Bizonyos registry módosítások után van, hogy kell például kijelentkezés-bejelentkezés, de újraindítás akkor se mindig.

10.70-et használok, ebben van:

Régebben a vezérlőpultban néztem meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#11731) Badman 4ever válasza 19870820 (#11725) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én simán rátelepítem az előzőre, még csak nem is törlöm az előző verziót. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#11732) Laby válasza Laby (#11720) üzenetére


Laby
senior tag

#11720-as hsz-re nem tud valami megoldást esetleg??

(#11733) sekli


sekli
addikt

Sziasztok, másnál is előfordul néha, hogy a gmail-ben hiába kattintok a küldés gombra, nem csinál semmit? A többi gomb (save, discard) ilyenkor is működik. Elég bosszantó, hogy egy fél perc alatt elküldhető levéllel ennyit kell vacakolnom.
Illetve erre van valakinek ötlete? (10.62-nél járok, de ezek a hibák korábban is voltak)

(#11734) dqdb válasza Laby (#11720) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Eddig Mozillát használtam, már többször szemeztem az Operával és most rávettem magam hogy átpártolok ide. Egy gondom van vele hogy ha netbook-ról netezek nem férnek ki a weboldalak teljes szélességbe ezért görgetnem kell oldalra, viszont a touch-on nem engedi valamiért az oldalra görgetést csak azt hogy fel-le. Ezt nem lehet valahol beállítani hogy oldalra is lehessen??
Sajnos a vízszintes görgetést az utóbbi időben rendszeresen elszúrják, majd megjavítják, aztán megint elszúrják. Két lehetőséged van:
1. beállítod a képernyőre illeszkedést a Ctrl-F11-gyel olyan oldalakon, ahol kilógna jobbra a tartalom (a funkció a státuszsorban, a jobb alsó sarokban található Nézet menüben is elérhető Illeszkedés néven). Ekkor az Opera a tartalmat áttördeli úgy, hogy ne legyen vízszintes görgetősáv, ezt általában sikeresen teszi. Ha mégsem, akkor lehet játszadozni a nagyítással/kicsinyítéssel kicsit.

2. az Autohotkey program segítségével gyártasz magadnak ehhez hasonló scriptet (Vista és Windows 7 alatt fog ez a script működni, a Loop utáni számot növeld meg a gyorsabb görgetéshez):

#IfWinActive ahk_class OperaWindowClass
WheelLeft::
ControlGetFocus, fcontrol, A
Loop 2
SendMessage, 0x114, 0, 0, %fcontrol%, Ais SB_LINELEFT.
return

WheelRight::
ControlGetFocus, fcontrol, A
Loop 2
SendMessage, 0x114, 1, 0, %fcontrol%, A
return

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11735) Penge_4 válasza dqdb (#11734) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem tudnál összedobni egyet az autoscroll javítására is?

Szerintem nem megoldhatatlan, mivel a Pan In Scroll (ami bekapcsolva szintén bugos :D) működik a Ctrl+Alt (illetve AltGr) módosítóbillentyűkkel, ha közben nyomva tartod a bal egérgombot.

Na szóval a terv a következő:

- Ennek a 3 billentyűnek kéne beragadnia a középsőgomb (tehát AHK-ben: MButton) egyszeri megnyomására. Ezt követően egy if-else struktúrával megoldható lenne, hogy ilyenkor az egérmutató mozgása fordított irányban működjön. Tehát ha felfelé húzod az egeret akkor azt lefelé-nek érzékelje, ha jobbra, akkor bal iránynak és így tovább.

Az MButton következő megnyomására, vagy az Esc megnyomására pedig álljon vissza minden a normális állapotba.

Persze csak ha van időd, meg ilyesmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#11736) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok operások!

Olyan userscriptet keresek, ami az új Google Imagesben a képet/linket direkt linkké alakítja a képhez! Sajna a userscripts.orgosok nem mennek. :(

(#11737) Penge_4 válasza WonderCSabo (#11736) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez működik. Csak a linket alakítja át, a kép továbbra is az eredeti frame-es oldalra mutat.

10.62-ben és 10.70-ben is működik, viszont 10.70-ben a használata után valamiért omlik a böngésző bezáráskor.

(#11738) WonderCSabo válasza Penge_4 (#11737) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Télleg műxik. Csak annyira okos volt a fejelsztő, h. nem minden Google Images oldalt includeolt... :)

http://*google.com/images*

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11739) Laby válasza dqdb (#11734) üzenetére


Laby
senior tag

Köszi szépen, most ezzel a képernyőre beállítással próbálkozok aztán remélem jó lesz, a scriptes meg amúgy sem menne mert xp-t használok.

Laby

(#11740) Laby válasza dqdb (#11734) üzenetére


Laby
senior tag

Még annyit, hogy ezt a CTRL+F11-es illeszkedős nézetet be lehet állítani hogy az összes weboldalon ez legyen alapételmezett? Ahány oldalt nézek elég rossz mindig nyomogatni ezt.

(#11741) dqdb válasza Laby (#11740) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ctrl-F12 > Weblapok

Itt tudod a nagyítás és az illeszkedés alapértelmezett beállítását módosítani. Ha egy oldal túlságosan szétesve jön be, egymásra lógnak szövegek, akkor kapcsold ki az illeszkedést, mert valószínűleg nem sikerült jól áttördelnie az oldal az Operának.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11742) #91574272


#91574272
törölt tag

Az Opera fülsávjával kapcsolatosan lenne egy kérdésem.

Ha sok fül van egyszerre megnyitva akkor a fülek mérete ugye csökken, és mivel az én internetezési szokésaim igencsak túl mutatnak az átlagon (több opera ablak is akár, mindegyik akár 100-200 fülel), így az alap megoldás nem éppen optimális számomra.

Erre 2 lehetőség nyílik alapértelmezetten az Operában az egyik a hosszú sorok tördelése, mely a rengeteg tab miatt nem jó megoldás, hiszen nem marad hely a tartalolmnak. A másik megoldás a kiterjesztés, mikor egy nyíl segítségével hozhatjuk elő a tovvábbi elemek listáját, melyet ilyen sok tab esetén akár többször is a többi elem kattintva tudok csak elérni.

A kérdésem az, hogy van-e lehetőség a FF-hez hasonlóan megoldani valahogy, hogy egy bizonyos fülszám esetén a többi fület egyszerű görgetéssel lehessen elérni?
(Egyéb építő jellegű ötletet is szívesen fogadok.)

Üdvözlettel Zolee

(#11743) Penge_4 válasza #91574272 (#11742) üzenetére


Penge_4
veterán

Görgetés sajnos nincs, de van még pár lehetőséged.

Az egyik, aminek inkább widescreen monitoron veszed hasznát, hogy oldalra pakolod a füleket (jobbklikk->Fülsáv elhelyezése), akkor elfér egy helyspórolósabb skinnel akár 50-60 fül is egy ablakban.

A másik pedig az Ablakok panel, ahol tudsz görgetni, realtime szűrni a kis gyorskeresőben és váltogatni is a fülek között, valamint Ctrl/Shift-es kijelöléssel akár 20-30 fület is átpakolhatsz más pozícióba egyszerre.

Sőt, külön ablakokba is rendezheted és az összes ablak füleit egy központi helyen látod.

Arra az egyre figyelj, hogy mikor új ablakot nyitsz a linkek panellel, hogy új ablakba húzol több fület, akkor első alkalommal (amikor még nem nyílt meg az új ablak) csak egy fület húzz át és ha már átrakta új ablakba azt az egy fület, onnantól mehet a többi, de ha megfogsz 30-at, akkor 30 új ablakot fog nyitni minden egyes fülnek, ha még nincs megnyitott ablak, amibe pakolhatnád őket.

(#11744) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Ehhez kapcsolódna az én kérdésem is:

Beállítottam a fülsáv megjelenitésénél, hogy hosszú sorok tördelése.
Rakja két sorba is szépen a füleket, de csak négy fület egy sorban, mikor öt is bőven elférne.
Nem tudom én ezt valahol állítani?

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#11745) AtHoS válasza Penge_4 (#11717) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No kis tapasztalat után maradok ennél a felállásnál:

#IfWinActive ahk_class OperaWindowClass
XButton1:: Send {ALTDOWN}{LEFT}{ALTUP}
XButton2:: Send {ALTDOWN}{RIGHT}{ALTUP}
return

A Backspace aktív szövegmezőknél nem a legjobb, mivel a beírt szöveget kezdi el visszatörölgetni. Fórumhozzászólásnál, mikor már fél oldalt teleírtam és visszanéznék az eredeti oldalra kell hozzá egy plusz "kikattintás", különben törölgeti a mezőt.

A Control-os verzióval is volt valami, de arra már nem emlékszem, mi volt a probléma :B emiatt lett alt-tal bűvölve

read-only mode on the forum

(#11746) 19870820


19870820
senior tag

Üdv. Tudja-e valaki mi lehet az oka,hogy pár napja nem akar kilépni az Operám? Mindig bennhagyja a feladatkezelőben,nekem kell kilőni.Egyszer-kétszer ez még elmegy,de már mindig így van.Mi miatt csinálhat ilyet?

(#11747) Penge_4 válasza 19870820 (#11746) üzenetére


Penge_4
veterán

Nagyon egyedi esetek ezek és a fejlesztők sem tudják pontosan meghatározni, ezért is kérték a segítségünket a korábbi snapshot kapcsán.

Ha ilyen jellegű problémád van, akkor tedd fel a b9050-et és naplózd az indítási és leállítási adatokat, majd küldd el nekik a postban szereplő e-mail címre csatolmányként.

(#11748) 19870820 válasza Penge_4 (#11747) üzenetére


19870820
senior tag

Ez még 10.62be nem megoldható hogy valahogy naplózzam? Igazából nem akarok nagyon snapshot-ot felrakni,elvagyok a végleges 10.62vel,más gondom eddig "natúr"böngészésre használva nem volt vele. Esetleg te mint jobban hozzáértő mire tippelsz mi lehet a gond ilyenkor amikor nem lép ki? Valami program nem engedi?

(#11749) 19870820


19870820
senior tag

Az lehetséges hogy egy adott vírusírtó tüzfala miatt legyen ilyen hogy nem lép ki? Lehet hülyeség ez,csak eszembe jutott.

(#11750) Penge_4 válasza 19870820 (#11749) üzenetére


Penge_4
veterán

Lehet. Elsőként védelmi szoftverekre és társaira tippelnék, amik figyelik az egész fájlrendszert, vírusirtó és ilyesmi.

Utána lehetnek problémás beépülők, ha nem csak Flash van, akkor azokat lődd ki egyenként (plugin-ignore.ini) és nézd meg úgy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.