Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) Andras6800 válasza -szabi- (#51749) üzenetére


Andras6800
senior tag

Csak ne kelljen addig fél lábon állnunk, mire elkészül.
+ addigra megugrik az energiaéhség a tonna akkugyár végett
+ Paks 1 is lassan kifut az időből.

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#51752) otapi válasza Jolida (#51747) üzenetére


otapi
tag

Köszönöm :R
Hmm, bár már több mint 2 éve fenn van az adv-vesz óra, de ezt nem tudtam, megnézem...

(#51753) bb71 válasza -szabi- (#51724) üzenetére


bb71
őstag

Hívd fel az Eon-t/MVM-et és kérd meg az ügyintézőt, hogy állítson éves leolvasásra és kérd meg, hogy erősítse meg, hogy szaldóban vagy!

(#51754) jdeutsch válasza its_grandpa (#51750) üzenetére


jdeutsch
tag

Rossz nyomon jársz!
Üdv: DJ

(#51755) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello!

Tudtok vlki Aki akkukat rak össze rendszerekhez?

Köszönöm! :R

(#51756) gorbep válasza Andras6800 (#51751) üzenetére


gorbep
senior tag

+ kifut mindenki a 10 évből.... :(

most az a terv, hogy Paks 1-et meghosszabbítjuk újra... 30 + 20 +20 évre... ( bár a hőcserélők miatt, nem igazán értem hogyan :U)

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#51757) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Brutto elszamolas.

Azon gondolkoztam, hogy a rezsicsokkentes miatt gyakorlatilag ezt lehetetlen kihozni ugy, hogy megerje napelemet telepiteni. Viszont tudtommal az EUs elvaras (is).

Miert? Mert eves szaldoval is atlag 10 ev a megterules.
Namost ez kb a leghosszabb ami elfogadhato => ezt tartaniuk kell.
Ergo, a brutto elszamolast ugy kell kikalkulalniuk, hogy ugyanannyi legyen az atlagnak mint most az eves szaldosoknak, tekintettel hogy az is epp a 10 ev elfogadhato hataran mozog.
:Y
Hisz egy rendszer nem lesz olcsobb mert most mar bruttos elszamolas van.

Mit jelent ez?
Az eves szaldosok kb 0-re jonnek ki. Tehat a bruttosoknak is ennyi kell.
Ez azt jelenti, hogy a visszataplalasert annyiba kell kapjon a napelemes mint a veteli ar (35/70). Persze, itt az a baj, hogy akkor megeri majd tultelepiteni, ami eves szaldosnal nincs, hisz ott mikor nullazta magat, utana 5 Ft-ot (semmit) kap.

El nem tudom kepzlni mi lesz ebbol :Y :Y

[ Szerkesztve ]

OK

(#51758) axioma válasza Z_A_P (#51757) üzenetére


axioma
veterán

Tokre meg lehet oldani elszamolasi technikaval a szaldoval egyenlo gazdasagi felteteleket. Aram eladasi ara = aram vetelara, es kesz. Legfeljebb bele lehet tenni kitetelt, hogy amit a user vetelez az x, amit elad az 5 Ft, de adnak x-5Ft-nyi kedvezmenyt a vetelezett mennyisegre, akkor tokre ugyanaz (visszatermelesen sem lehet nyereszkedni).
Csak akarat kerdese, hogy ne szaldonak nevezve de ugyanaz kijojjon. Ezt akkor is megtehetnek, ha tenyleg kerte volna az EU a szaldo megszunteteset (azt mondjuk nem tudom hogy lehet-e nekik olyat hogy a 24-tol telepitok masfajta csomagot valaszthatnak csak, lehet hogy a kozcelu szolgaltatas nem megy ugy mint a bank, mobil).

(#51759) Geresics válasza Andras6800 (#51751) üzenetére


Geresics
Topikgazda

Nem csak az akkugyárak miatt nő az ország fogyasztása. Eddig is az volt a trend, hogy hiába nőtt a megújulók száma, termelése, az éves energiafelhasználásunk megújuló részaránya közel sem növekedett annyit (néha még csökkent is).

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#51760) 313313


313313
addikt

Legyen kicsit on is: ma átvettem még egy akkus rendszert. Huawei 10kw-os inverter, 5kw luna akkuval. Terven az akku nem volt rajta....
Ellenőriztük, mikor ott voltunk sziget üzemben nem ment, ezért átvettük.
A tulaj mosolya nem volt őszinte, mert sziget üzem miatt rakta volna be az egészet, hogy mikor áram kimaradás van legyen nála villany...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#51761) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Le tudná valaki lépésről-lépésre írni az AC oldali bekötést onnantól, hogy az AC boxba beérkezik az invertertől jövő 3 fázis, nulla, föld(eph), tehát az 5x6-os kábel és ez között van a leválasztó kapcsoló, 3x16A kismegszakitó, illetve a T2-es túlfeszültség védelem és az 5x6 elmenő ág? Arra gondolok, hogy a fentebb felsorolt eszközöket milyen sorrendben kell bekötni, honnan hova és melyik oldalra minek és hogyan kell mennie. Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#51762) Vision válasza 313313 (#51760) üzenetére


Vision
veterán

Ezzel a Huawei kamuval hány embert átvertek a telepítők, és szépen megkopasztották őket! Lesz majd nagy csodálkozás, amikor élesben kéne működnie.

(#51763) 313313 válasza Vision (#51762) üzenetére


313313
addikt

Mi teszteltük helybe, rögtön görbült a tulaj szája :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#51764) Vision válasza Gtaati (#51761) üzenetére


Vision
veterán

Ha kezedbe veszed az eszközöket, akkor logikus lesz. AC hálózati betáp oldalra kell a leválasztó kapcsoló, onnan mi fővezetéki sorkapcsokra kötöttünk rá. A sorkapocsból megy a 3+1 kismegszakítóba, és a túlfesz levezetőbe. Föld nyilván sínen közösítve. A kismegszakítóból megy az inverter betáp.

(#51765) supercow válasza Vision (#51762) üzenetére


supercow
őstag

Az átkapcsoláshoz tudtommal kell még a Backup Box is ami a leválasztást/átkapcsolást intézi a sziget- és hálózati üzem között.
Én is lelkes voltam, akartam 5-10-15kW Luna akkut venni de végül elengedtem, mert rettentő drága és nem segítene annyit, hogy indokolja a befektetést.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#51766) eldoble válasza Vision (#51762) üzenetére


eldoble
aktív tag

Az emberek 99%-a nem az akku miatt választotta a Huawei SUN2000 sorozatot, hanem mert megbízható, halk (így beltérben is használható, pl. háztartási helyiségben, garázsban), olcsó, népszerű. Szóval nem ezzel kopasztották meg őket a telepítők, hanem az egész méregdrága rendszerrel, pl. egy Fronius, SE drágább a Huaweinél. Először én is Froniust akartam, de mivel nálam a garázsba lett elhelyezve, ami már háztartási helyiséggé süllyedt, és meghallottam a haveromnál a süvítő hangját, kizártam gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#51767) Vision válasza supercow (#51765) üzenetére


Vision
veterán

Lényegtelen, nem ez a gond vele. A gond az, hogy ez nem valódi hibrid, és nem valódi szigetüzem. Áramszünet esetén ad egy kis teljesítményű (2,5 Kw talán) backup ágat. Aki ezzel tisztában van, és megveszi, az hülye, de elfogadom. Viszont a legtöbben ezt nem tudják, és azt hiszik, ez egy teljes értékű hibrid rendszer. Hát a nagy lóf@szt.

#51766eldoble

Szóval nem ezzel kopasztották meg őket a telepítők, hanem az egész méregdrága rendszerrel

Hja, én erről beszéltem, mert a kolléga is az akkus setupot említette. Ez egy totális átverés, ne vegyen ilyet senki!

[ Szerkesztve ]

(#51768) User_2 válasza Gtaati (#51761) üzenetére


User_2
tag

elnézést a kérdésért: milyen célból van szükséged erre az infóra?

- ha a "szabálosan" szeretnéd telepítettni, vagy ellenőrizni szeetnéd a kivitelezést,
akkor a tervező már készített egy egyvonalas rajzot, azon minden infó részletesen rajta van.
ez a terv már nálad kellene, hogy legyen.
- kétségeid vann a tervvel kapcsolatban (nem ördögtől való feltételezés)

- még nincs semmi megvalósítva, terv sincs csak érteni szeretnéd?
a legbiztosabb, ha kérsz valakitől egy egyvonalas rajzot, könnyebb tervről olvasni, mint szavakkal elmondani.

(#51769) Vision válasza User_2 (#51768) üzenetére


Vision
veterán

Azért én abból az egyvonalas rajzból nem vonnék le messzemenő következtetéseket! Hozzánk be se rajzolt leválasztó kapcsolókat, mégis gond nélkül engedélyezték. Az AC, és a DC dobozunkban is 2x annyi szerelvény van, mint a rajzon. És ez így lett frankó.

(#51770) User_2 válasza Vision (#51769) üzenetére


User_2
tag

én 3szor rajzoltattam, írattam újra a rajzot és még így se lett jó.
de MVM elfogadta. ez van.
ezért írtam, hogy nem ördögtől való, ha kétségei vannak az egyvonalas rajzzal kapcsolatban.
de mégiscsak az a terv, ami alapján biztonságosan működnie kell.

(#51771) leslieke válasza Vision (#51767) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha nem kell neki az akkus tudás, akkor miért ne vehetné meg a Huawei invertert?

(jelen állás szerint egyik inverterhez sincs értelme akkut venni)

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#51772) Vision válasza leslieke (#51771) üzenetére


Vision
veterán

Nem az inverterről beszéltünk, hanem az akkus kiegészítésről.

(#51773) eldoble válasza Vision (#51772) üzenetére


eldoble
aktív tag

Nem volt egyértelmű a válaszodban, én is félreértettem.

(#51774) mjani1172


mjani1172
addikt

A szaldóhoz (amíg van) mit kell állítsak az energiapp-ban?
Addig oké, hogy a mértékadó éves fogyasztást 0-ra állítsam, de van alatta egy "Résszámlázás az éves fogyasztás 1/11-ed része alapján" az be legyen pipálva?

(#51775) asdf_ válasza 313313 (#51760) üzenetére


asdf_
veterán

Tényleg léteznek olyan helyek az országban, ahol annyira sűrűn és annyi ideig szokott áramszünet lenni, hogy ez megér alsó hangon másfél milliót valakinek, hogy emiatt akksit rakat?

(#51776) senki68 válasza eldoble (#51766) üzenetére


senki68
senior tag

Az emberek 99%-a azért választotta, mert hibrid. És annak adták el. Arról senki nem világosította fel őket, hogy messze áll a hibridtől.
Arról is "elfelejtik" tájékoztatni az ügyfeleket, hogy egy valódi hibrid rendszer akkuval egy soha meg nem térülő beruházás.

Én azért maradok az SE-nél még ha egy picit drágább is volt :) Valahogy nyugodtabban alszom.

(#51777) Vision válasza senki68 (#51776) üzenetére


Vision
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e olyan ember, aki perre viszi az ügyet. Simán megállna amúgy a GVH-nál a fogyasztók megtévesztése.

(#51778) Z_A_P válasza axioma (#51758) üzenetére


Z_A_P
addikt

Csak akarat kerdese, hogy ne szaldonak nevezve de ugyanaz kijojjon

Igen, pontosan. Csak arra akartam felhivni a figyelmet, hogy a bruttos nem igazan lehet rosszabb mint az eves szaldos, tekintettel hogy nincs lefele ter.

OK

(#51779) jdeutsch válasza asdf_ (#51775) üzenetére


jdeutsch
tag

Szép napot Neked és mindenkinek!
"hogy ez megér alsó hangon másfél milliót valakinek"
Azt hogy megéri vagy sem kategórikusan /egyértelműen/ kijelenteni balgaság lenne!
Az adott település, adott hely, az ott kialakitott energia rendszer, az energia felhasználásának módja a család összetétele, (felnőttek vs. kisbaba) áramszünetek gyakorisága, hossza,stb. mind-mind befolyásoló tényező!
"bizonyára ismered a mondást?: "jobb félni, mint megijedni"
Csak egy példa: (Lehet extrém, de murphy szerint megtörténhet a teljesség igénye nélkül)
Csecsemő a családban, -leég a körzet traffója, vagy munkagép elvágja a kábelt-
Áram nélül semmi sem működik. A család ideiglenesen költözik, már ha van hova.
De említhetem az időseket, a home-office-t stb.
Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy áldoz-e rá és mekkora összeget,- vagy sem.
Az "alsó hangon másfél milliót" pedig erősen eltúlzottnak találom, de bizonyára annyiból is meg lehet valósitani. (nekem a 6,2-es valódi hybrid inverterrel, autókból kidobott (általam regenerált) sima ólomsavas akkumulátorokkal, /300 Ah- 48V /a feléből sikeredett, természetesen nem "aranyáron" dolgozó kivitelezővel, sajáterős fizikai besegítéssel. (némi segéd munka)
Üdv: DJ

(#51780) Z_A_P válasza jdeutsch (#51779) üzenetére


Z_A_P
addikt

általam regenerált

Hogy regeneraltad? Es ilyenkor mennyire nyerik vissza az eredeti ertekuket? :R

OK

(#51781) molnartibor válasza leslieke (#51771) üzenetére


molnartibor
tag

Ja Huawei akku + Töltésvezérlője + Backup box + Energy meter együtte olyan 2+Milla, asszimetriksu 3 fázis ongrid rendszerben backup módban 3 fázisos inverter esetén 1 fázis max 3,3kW.
Ebből az összegből kijön egy Deye 10kW inverter bármilyen akkuval kb, jobb műszaki tartalommal inverterestül, és ha a Huaweit sikerül is eladni használtan még olcsóbb is mint a saját rendszere.

#51779 jdeutsch
"Az "alsó hangon másfél milliót" pedig erősen eltúlzottnak találom, de bizonyára annyiból is meg lehet valósitani."
Pedig sajnos a huawei rendszere ennyi szerelés nélkül, 3F backup box 0,5M Luna töltés vezérlő szintén 0,5M 5kWh pakk alá 1M volt mikor utoljára néztem, azóta lehet már több is. Ahogy fentebb írtam megéri kidobni a huaweit és helyette egy Deye inverter meg akku árban ugyanott van.

[ Szerkesztve ]

(#51782) asdf_ válasza Z_A_P (#51778) üzenetére


asdf_
veterán

Már miért ne lehetne? Veszed 5 Ft + rhd áron, kitáplálás meg 2 forintért veszik meg és fizetsz rá 25%-nyi rhd-t, és kollektívan évente egyszer felülvizsgálva az összes településnek lesz egy szorzószáma, hogy a helyi napelemesek miatt mennyi százalék rhd kedvezményt kap (hogy ugye ne 100%+25%-ot számlázhassanak ki).

(#51783) HunChris válasza jdeutsch (#51779) üzenetére


HunChris
senior tag

Nekem ilyen esetekre van a benzines aggregátor.
Télen hóban éjjel-nappal is működik heteken át.
És 10+ éve megvan, tökéletesen működik. (Honda)

[ Szerkesztve ]

(#51784) eldoble válasza senki68 (#51776) üzenetére


eldoble
aktív tag

Abban biztos vagyok, hogy a 99% nem a "hibridség" miatt választotta, hanem azért, mert a három "menő" -ből a legolcsóbb, persze a marketinget és, hogy mi jó a telepítő cégnek sem szabad elfelejteni, de az olcsóság miatt választották legtöbben.
Én mondjuk azért választottam, mert szinte hangtalan, passzív hűtésű, de a második tényező az ár volt, voltak SE és Fronius ajánlataim ....
Egyébként én nagyon sok ajánlatot bekértem, sehol nem emelték ki, hogy ez hibrid, persze ez kb. 1,5 - 2 éve volt.

[ Szerkesztve ]

(#51785) jdeutsch válasza Z_A_P (#51780) üzenetére


jdeutsch
tag

Természetesen nem minden akkumulátort lehet regenerálni! (nem a gyártótol függ!!!)
A fenék, vagy cellazárlatos akkumulátorokat nem lehet regenerálni!!! Javitani csak megbontással lehet, ezt indiában magas szinvonalon csinálják. (youtube- on számos videón megtekintheted)
Tapasztalatom szerint ha az akkumulátor feszültsége tartósan 12,3 V alatt van megindul a másodlagos szulfátosodása ami csökkenti a teljesítményét, az akku nem vesz fel áramot.
A cellákon szürkés-fehér kristályos bevonat alakul ki melyet hagyományos töltéssel nem lehet megbontani. Ha viszont nagyon rövid idejű esetemben /10 micro secundum/ nagyáramu 80A és 210V-os impulzusokkal "kezeled" akkor sikerűlhet. Nekem 32 db-ból 19-et sikerűlt 100% ra vagy a gyári értéknél is magasabb értékre visszahozni.
Természetesen türelem kell hozzá, volt ami egy hétnél is tovább tartott.
Tapasztalatom szerint azokkal nem jártam sikerrel amik tartósan (hónapokig) a fent jelzett feszültség alaat voltak.
Remélem kielégítő volt a válasz, ha van további kérdésed, PÜ-ben szivesen válaszolok, ne untassuk a többieket, mivel ez nem tartozik szorosan a topikhoz.
Üdv:DJ

(#51786) jdeutsch válasza molnartibor (#51781) üzenetére


jdeutsch
tag

"Pedig sajnos a huawei rendszere ennyi szerelés nélkül"
Sehol nem állítottam, hogy a rendszerem huawei inverterrel kerűlt ennyibe.
Azt viszont vállalom, hogy a magam részéről nem preferálom a szolgáltatók által engedélyezett hybrid invertereket, pontosan a magas rendszerár (inverter+ kompatibilis akkupakk) miatt.
Üdv: DJ

(#51787) senki68 válasza jdeutsch (#51779) üzenetére


senki68
senior tag

Akik hibrid rendszert szeretnének akkuval, azok közül hány százalék ért úgy hozzá mint te???? 0.01????

A másfél milla nem is sok, annyiért nem nagyon adnak egy akksit sem.

Sokkal olcsóbb és hamarabb megtérül egy aggregátor.

(#51788) senki68 válasza eldoble (#51784) üzenetére


senki68
senior tag

SE is úgymond passzív hűtésú 12.5K alatt.
Pontosan annyi ventillátor van benne, mint a huaweii-ben. :)
A HDWave-ben meg még annyi sincs :)

(#51789) molnartibor válasza jdeutsch (#51786) üzenetére


molnartibor
tag

Én se azt mondtam (no offense):) te írtad hogy a 1,5M sokallod és erre írtam, hogy a Huawei rendszere ennyibe kerül. Írtam én is ellenpéldának élből a Deye-t. Biztos vannak jobb/olcsóbb megoldások is nem ástam ennyire bele magam, faterom gondolkodik backupban pici akkuval.

(#51790) jdeutsch válasza HunChris (#51783) üzenetére


jdeutsch
tag

Természetesen ez is megoldás, de gondolom nem vitatod el, hogy az a benzines aggregátorral előállított villamos energia költsége (liter/kW) messze a legmagasabb, bár a "szükség nagy Úr" az számit hogy van vagy nincs, nem pedig az, hogy mennyibe is kerűl.
Nekem is van aggregátorom, - egy éve vettem zsír új, perceket üzemelt eddig- próbaüzem.
Tervezem az átalakítását földgázra, számitásaim szerint 10 Ft/ kW alatt tudom majd üzemeltetni, ha szükséges.
Üdv: DJ

(#51791) Vision válasza jdeutsch (#51779) üzenetére


Vision
veterán

Az a 6,2-es valódi hibrid inverter feltételezem, hogy nincs rajta az engedélyezett listán? Innentől az nem hibridként üzemel, hanem szigetként. Vagy ha mégis, akkor szabálytalan vételezés miatt egy komoly büntetést kockáztatsz.

Ez az ólomsavas akku regenerálás meg...több abban a legenda, mint a valóság.

(#51792) eldoble válasza senki68 (#51788) üzenetére


eldoble
aktív tag

Amikor még kerestem az invertert, pont SE-t nem tudtam meghallgatni élőben (közben egy másik havernál olyan lett), viszont mint írtam egyik haveromnál meghallgattam a Froniust, na azt kizártam egyből olyan hangos volt, viszont a Huawei és az SE között meg már akkora árkülönbség volt, hogy maradtam a Huaweinél (egyébként azt is meg tudtam hallgatni egy szomszédnál élőben), tényleg hangtalan nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#51793) bb71


bb71
őstag

és az aggregátor még halk is...

(#51794) leslieke válasza molnartibor (#51781) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kell most akku? Megtérülő beruházás? Nem és nem!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#51795) H-Mano válasza jdeutsch (#51790) üzenetére


H-Mano
tag

Esetleg megírhatnád, mióta van kész az akkus rendszered és azóta kb. mennyit volt (az akkumulátorokra) szükséged áramkimaradások esetén ?

(#51796) User_2 válasza eldoble (#51792) üzenetére


User_2
tag

egyébként mit jelent az hogy hangtalan?

- alig hallható sípoló hangja van ? kb mint pl enyhe fülzúgás? vagy, mint a 6 helyes lidl-is ceruzaakksi töltő? mint néhány elektromos eszköznek áram alatt?

- tényleg-tényleg nem ad ki semmi hangot?

[ Szerkesztve ]

(#51797) HunChris válasza jdeutsch (#51790) üzenetére


HunChris
senior tag

Vészhelyzetben nem azt fogod számolgatni, hogy mennyibe kerül bele a benzin, hanem örülsz, hogy vígan megy a (gáz)fűtés, hűtő, világítás, tv, nas, stb. (vagy akár elektromos infra fűtés.)
Gondolom a havas felhős téli hetekben te sem azt fogod nézni, hogy hű, de jó, ment 50 percet az aksis rendszerről a ház... ott az aggregátor az úr...

Ja, és nem X(8?) évig működik, mint az aksik, nem esik a teljesítménye sem.

[ Szerkesztve ]

(#51798) asdf_ válasza jdeutsch (#51779) üzenetére


asdf_
veterán

Az "alsó hangon másfél milliót" pedig erősen eltúlzottnak találom, de bizonyára annyiból is meg lehet valósitani

Nem, az egy nagyon alacsony ár volt, Csak anyag, minden szerelés nélkül.
(Bár most látom, nagyon durván lement az akksi ára, "pár" hónapja százezrekkel volt több). De ha te magad összeklikkeled a neten, az akksi, a töltésvezérlő, a backup module és a smart meter önmagában 1,65 milla bruttó. Ezt egyrészt egy napelemes cég nem ennyiért fogja neked eladni, másrészt elszerelgetik 2-3-4 órát, kell hozzá egy rakás kis ez kis az (doboz, kábel, anyámkínja). Szóval hibridesíteni "hibridesíteni" egy meglévő Huawei invertert az lazán 2 misi feletti történet. Ez másfél hónap szálloda, csak úgy összevetés végett...

(#51799) asdf_ válasza senki68 (#51787) üzenetére


asdf_
veterán

A másfél milla nem is sok, annyiért nem nagyon adnak egy akksit sem.

650e a nagykernettója az 5 kW-os Huawei akksinak (és biztosan vannak jobb árak is annál, mint amit én látok).

[ Szerkesztve ]

(#51800) jdeutsch válasza senki68 (#51787) üzenetére


jdeutsch
tag

"Akik hibrid rendszert szeretnének akkuval, azok közül hány százalék ért úgy hozzá mint te???? 0.01????"
Köszöm az elismerést, jó érzés ha igy gondolod, hidd el nekem "nem ördögtől való",nem kell hozzá 3 atomfizikusi diploma!
Akik ismernek, tudják rólam hogy bárkinek önzetlenül, ellenszolgáltatás nélkül segítek,
adok tanácsot, még annak is aki nem is kérte. Kicsit túl van misztifikálva a dolog, senki sem született "napelem szerelőnek". Mindenkinek van barátja, ismerőse, aki rendelkezik némi villamos képzettséggel akinek igénybe veheti a segítségét. A többi pedig már megy magától. Ha veszi a fáradságot, és kérdez, én biztosan válaszolok, természetesen ha tudom a választ.
Üdv:DJ

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.