Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) Zolee897 válasza edeleny (#51249) üzenetére


Zolee897
tag

A paksi atomerőmű reklámjának két célja van:

1. növelni, megtartani az atomenergia elfogadását, szalonképességét
2. pénz szivattyú (=lopás). Amikor pl óriásplakáton látod az ilyen jellegű hirdetéseket, akkor elsődlegesen azt a célt szolgálja, hogy az állam pénze a barátok zsebébe kerüljön.

" jelenleg az erre költött állami pénzeknek sokkal jobb helye lenne mondjuk halózatfejlesztésben!"
Ne legyünk naivak!

(#51252) Zolee897 válasza csongi (#51250) üzenetére


Zolee897
tag

"Hogyan lehet megvedni a halozati rendszert a termelesi hullamoktol?"

1. víztározó (nekünk nincs, ahol lehetne, ott a környezetvédők miatt vagy csak amiatt, mert fosás van, hogy mit szolnának az emberekha lenne... nem csinálunk. Pl bős-nagymaros, vagy máshol is volt terv, pár helyen lehetne csinálni a mi hegyeinkben is. Viszont tudtommal akarunk venni egy kicsit Szerbiában. De ez kb csepp a tengerben

2. akkus tárolás. Baromi drága, nem éri meg.

3. Gyorsan indítható, leállítható erőművek = gázerőművek (ezek gyorsan tudnak alkalmazkodni). Ilyen van nekünk.

4. import (ezt igénybevesszük) és az egységes európai energiarendszer (rég megvalósult), mivel sok tag van, kisebb az ingadozás, ha van piac és van eladó, lehet importálni.

5. megszivatjuk a napelemeseket, elvesszük az éves szaldót. Ezzel is lehet csökkenteni a termelési hullámokat, persze a télit. (Ez történik most)

(#51253) Zolee897 válasza Zolee897 (#51251) üzenetére


Zolee897
tag

Az MVM reklám az pl egyértelműen ez a kategória (lehet részleges is, hogy ezzel segítjük a lopás fenntartását, pl propaganda tévét vagy sajtótermékben jelenik meg MVM hirdetés, akkor a lopáson kívül a másik cél, hogy úgy juttassanak pénzt a propagandára, hogy az más soron jelenjen meg, ne a Rogán minisztériumnál. Lásd még amikor Ákosnak ad pénzt a Szerencsejáték zrt meg az összes hasonló ilyen esetet):

"2. pénz szivattyú (=lopás). Amikor pl óriásplakáton látod az ilyen jellegű hirdetéseket, akkor elsődlegesen azt a célt szolgálja, hogy az állam pénze a barátok zsebébe kerüljön."

(#51254) TaaT válasza edeleny (#51249) üzenetére


TaaT
veterán

" jelenleg az erre költött állami pénzeknek sokkal jobb helye lenne mondjuk halózatfejlesztésben!"

A hálózatfejlesztés pénze ott ringatózik az Adrián egy hűtött HELL-es kávéval.

Give them hell Ukraine!

(#51255) HunChris válasza csongi (#51250) üzenetére


HunChris
senior tag

Helyesen méretezett és beállított trafóknál nincs magasfesz probléma a HMKE napelemesek miatt. Ha mégis, akkor az inverterek megvédik a hálózatot, lekapcsolnak 253V felett.

Ha nem lenne napelemes termelés, akkor déltől estig lenne a maximum, éjfél után pedig a minimum. Ígyis úgyis hullámzik az országos teljesítmény igény.
Napelemmel a déli csúcs megszűnt pl nyáron látszik szépen.

De itt tudod megnézni magad is, hogy előre hogy tudnak tervezni napelemes termeléssel együtt: https://www.mavir.hu/web/mavir/rendszerterheles
A legördülőben nézd végig:
1. Tervezett és tényleges rendszerterhelés
2. Erőművi termelés primer források szerinti megoszlása és az import-export szaldó - Bruttó üzemirányítási mérések alapján

[ Szerkesztve ]

(#51256) Andras6800 válasza Zolee897 (#51251) üzenetére


Andras6800
senior tag

Szerintem kapcsolódik 2 Holoda Attila megszólalás:

ATVs beszélgetés: [link]

Illetve volt még 1 reggeli interjú, ahol a tervezett ipari beruházások kapcsán volt egy kis matek. Az a tönna akkugyár + gyártócég issza majd az áramot. Paks 2 a kanyarban sincs. De ha paks 1 + 2 egyszerre menne, az is kevés lene...

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#51257) HunChris válasza HunChris (#51255) üzenetére


HunChris
senior tag

Télen: (Alig sütött a nap)

Nyáron: (Napsütés, hétvége, kánikula sok klíma mellett)

[ Szerkesztve ]

(#51258) ftamas0201 válasza jones965 (#51247) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Látom nálad is azért határon táncol és ne legyenek új rendszerek telepítve :D
Nálam is a 258V körülről teljes napos időben ilyen mint kb nálad is, 250-251V, remélhetőleg rosszabb itt sem lesz, leállás nincs, de azért eléggé határeseten vagyunk sajnos.

(#51259) jones965 válasza ftamas0201 (#51258) üzenetére


jones965
Modder

Sajnos( vagy nem) a trafókörön mióta nálunk (2022.dec) üzemel a rendszer, nagyon sok új bekötés valósult meg.
Legfeljebb ha megint magas feszültség miatti leállások lesznek, ismét tiszteletemet teszem a szolgáltatónál. Reklamációmat követően 2 napon belül válaszoltak, feszültség csapolási időpont megjelöléssel.
Valószínűleg szerencsés voltam, vagy már volt több panasz is adott körzetben.

(#51260) csongi válasza HunChris (#51255) üzenetére


csongi
veterán

Ha a napelemes termeleshez kell a halozatot fejleszetni, akkor annak a rovid tavu termelese magasabb mint amit a halozat elbir.
Ha jol ertem a jelenlegi gondokat...?

Arra gondolok, hogy a halozatot fejlesztik, vastagabb vezetekekkekkel. De ha nem lesz akkora feszultseg betaplalas, es a minmum feszultseget nem tudjak bepumpalni, akkor maga a halozat valik fogyasztaova? Es megint nagy a feszultseg ingadozas. Vagy nem jol gondolom?

Ahhoz hogy ez kiegyensulyozottab legyen, az egesz villamos ellatasi rendszert fejleszetni kellene.
Idojaras figyeles a varhato termeles merteke meg mit tudom en mi mindent, hogy stabil maradjon a rendszer.
Eleg bonyolult ez.
Csak az elkepzeleseimet irom le. Szerencsere jon info es kigazitas.

Tajekozodom kb hogy is all ossze nagyvonalakba az egesz.

(#51261) tomazin


tomazin
veterán

Ti hol neztiek a havi fogyasztasotokat? Vagy honnan tudjatok,h mennyit fogyasztotok az adott honapban?

(#51262) hevepapa válasza edeleny (#51249) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ja értem. Meg te is. És végre valamiben egyet is értünk! :)
Ha jól rémlik tavaly egy fesztiválon futottam bele Paks 2 kitelepülésbe. Szerencsére már benn volt több sör, mert ha nem és elér a tudatom hátuljáig, következő héten a reklámozás hatására talán ások a kertben egy reaktor gödröt :)

(#51263) hevepapa válasza tomazin (#51261) üzenetére


hevepapa
senior tag

Az MVM app-ból könnyú kiszámolni a tényleges fogyasztást.

(#51264) hevepapa válasza csongi (#51260) üzenetére


hevepapa
senior tag

Valaki ma belinkelte a Holoda Attila interjút. Abban van egy rész ami azt boncolgatta, hogy miért nagyon nem jó, hogy már az összes szomszédunkal összevesztünk. NAgyon dióhájban: mivel a fogyasztásunk kb 20%-a import áram ezért könnyen előfordulhat olyan eset amikor hirtelen kéne valahonnan párszáz MW áram, és hiába van szerződés meg minden, könnyen előfordulhat hogy ha éppen kicsit hiány van a piacon, akkor olyan ország kapja meg nagy részét aikvel diplomáciailag is jó a viszonyuk és nem az állandóan baszakodó szomszéd..

(#51265) Jolida válasza hevepapa (#51264) üzenetére


Jolida
tag

Egy közös energiapiacon attól veszek energiát, aki olcsón, adott mennyiségben, adott időpontra szállít. Az üzletben nincs "szimpátia preferencia".

(#51266) Jolida válasza tomazin (#51261) üzenetére


Jolida
tag

Villanyóra P1 port, EON applikáció, fogyasztásmérő kütyük.

(#51268) hevepapa válasza Jolida (#51265) üzenetére


hevepapa
senior tag

Nézd meg a Holoda interjút. Nagyon korrekten elmondja hogy megy ez a valóságban.

(#51269) Vision válasza Andras6800 (#51256) üzenetére


Vision
veterán

Szerintem Paks2 árából telibe lehetne rakni az egész országot nap+szélerőművel, és a szükséges tárolóval is. Persze ez csak megérzés, nyilván nem számoltam utána.

(#51270) hevepapa válasza Zolee897 (#51267) üzenetére


hevepapa
senior tag

Én egyébként kisebb fenntartásokkal, de atomerőmű párti vagyok. De a Paks 2-t eleve baromságnak tartottam. Elve necces ha eg ymeglévő mellé épül, hiszen egy dolog a Duna vs. hűtés kérdése, de ha valami grimbusz van, akkro mind a kettő megy a levesbe.
Persze ez is olyan, mint sok más téma, hogy alapvetően támogatunk valamit, csak az ne a mi környezetünkbe épüljön fel, hanem inkább 2 megyével arrébb.
Mindenesetre a nagy ködösítés és titkolózás nem növelte a bizalmat.... még ha az orosz szálat nem is nézzük.

(#51271) Polllen válasza Vision (#51269) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mire lesz Paks 2, addig lassan le kell kapcsolni Paks 1-t. Szerintem ma egy olyan ország, mint Magyarország nem engedheti meg magának, hogy nincs működő atomerőműve. Kell a saját, kiszámítható, tervezhető energiatermelés. Éjszaka, szélcsendben is kell az áram.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#51272) leslieke válasza tomazin (#51261) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

E.ON távleolvasási portálon.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#51273) Zolee897 válasza hevepapa (#51270) üzenetére


Zolee897
tag

Nem probléma, hogy a mostani paks mellé épül(t volna), mert az lehetett a számítás, hogy mire felépül, addigra le kell kapcsolni a régit. Szerintem ez jó gondolat, de ehhez kb ennyit értek, tehát simán tévedhetek. Végső esetben lehet hűtőtornyot is építeni. Akkoriban már eleve hagytak helyet a Paks2-nek.

(#51274) hevepapa válasza Zolee897 (#51273) üzenetére


hevepapa
senior tag

Igazad lehet! Erre nem is gondoltam.

(#51275) Jolida válasza hevepapa (#51268) üzenetére


Jolida
tag

Az áramot elektronikus árú tőzsdén veszik. Ott nincs lehetőség "preferálásra", vagy kiba....ra, az eladó "számítógépe" csak a kontraktus megkötése után tudja, hogy ki a vevő.

A hosszútávú tranzitszerződések árazása egy külön dolog (lásd horvát/ukrán tranzitárak).
Ha prompt akarok áramot venni a tőzsdén, csak az aktuális ár számít, a tranzit feltételek már rég adottak.

(#51276) Hohocali válasza korcsi (#51221) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Ha az ott levő teljesítményt átszámítod fogyasztásra, köszönő viszonyba sincsenek egymással.

[ Szerkesztve ]

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#51277) axioma válasza Jolida (#51248) üzenetére


axioma
veterán

ez tuti nem mukodo processz
Tok ismeretlen okbol 3 honapig nem ment a leolvasas
Nem arnyekoltam, csak nem ertettem miert nincs tavleolvasott ertek - azt mondtak 'inditsam ujra' az orat. Nem akartuk kezzel, jott egy par oras aramszunet, azota vannak adatok.
Me'g eves elszamolasi napom is a hibara esett! Egy szot se szoltak, becsultek... ket honappal kesobb derult ki.
Ettol me'g amugy 1. tudnek diktalni, akkor nem tunik fel a szamlazorendszerben sem 2. a szamlazast neheziti a nem a kozuzemet zavarja ha nincs adat
Amugy nyilvan szandekosan nem csinalnam... [raadasul nem lepodnek meg, ha tobbe lenne a leves, mint a hus].

(#51278) Geresics


Geresics
Topikgazda

Urak!
Tudom, hogy a napelem jelenlegi helyzete a politika miatt látszik úgy alakulni, ahogy, és épp ez miatt nem törlök automatikusan. De kérek mindenkit, hogy próbáljunk a témánál maradni!
Ígérem, továbbra sem fogok mindent törölni, de ami nem kapcsolódik szorosan a témához, azt igen!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#51279) csongi


csongi
veterán

A betáplálásnál is 23,4Ft*Kw hálózat használati díjat számolnak?
Ez még nekem nem világos.

(#51280) Jolida válasza axioma (#51277) üzenetére


Jolida
tag

Én attól tartok, hogy ahogy a "Nagy Testvér" effektus egyre jobban előtérbe kerül (érdeke lesz a szolgáltatónak, hogy minél pontosabb fogyasztási adatai legyenek, ha több -és nem kettő- zónás tarifarendszert -horribile dictu akár negyedórás bontásút- akar ránk erőltetni), erre egyre komolyabban figyelnek majd.

Mellesleg a saját érdekünk is, hogy legyen olyan adatsor, ami -esetleg- egy vitás helyzetben tényszerűen mutatja az adok/kapok viszonyt (az más kérdés, hogy ezt legelőször az a szolgáltató fogja hiteltelennek kikiáltani, amelyiktől ez ered).

Ha szándékosságot bizonyítani tudják, akkor nagyon hamar kerülhet az ember olyan helyzetbe, mikor jól jön egy dörzsölt ügyvéd. :U

(#51281) Geresics


Geresics
Topikgazda

Mi történt eddig?
1. Régen azt tudtuk, hogy aki belép szaldóba 2023.12.31-ig, az marad abban az első 2024.01.01-et követő szerződésmódosításig.
2. Bejelentették, hogy a pályázatosok mennek bruttó elszámolásba, de senki sem tudja, hogy az milyen lesz. (Később a 3+3-asok átlépését mégsem tették kötelezővé.)
3. Tavaly Gulyás Gergely egy Kormányinfón bejelentette, hogy aki szaldóban van, az 10 évig lehet szaldós.
4. Most Tik-Tok-on bejelentették, hogy minden szaldós havi szaldós lesz.

Mi van most?
Ez a téma 215000 háztartást érint! Amit kormányinfón bejelentettek, mégsem lett belőle kormányrendelet. Mégis mindenki jobban tudta. Mi azóta is várjuk a kormányrendeletet. Erre most bejelentik Tik-Tok-on(!) ezt, és megint mindenki jobban tudja. Kormányrendelet nincs, és szerintem a tiktok nem egy kormányinfó szintű fórum.

Mi lesz ezután?
Senki sem tudja! Persze mindenki tudja a tutit, és ha kiderül, hogy igaza lett, akkor majd jól megmondja, hogy "én megmondtam!" Viszont amíg nincs kormányrendelet, és nem olvassuk el amit lehoz a közlöny, sőt, azt nem értelmeztük alaposan, addig mindenki csak találgat!
Igen, manapság a kormányrendeletek egy éjszaka alatt születnek, és míg korábban kikérték a szakma véleményét, most ez 2-3 éve nem divat. Én sem hiszem, hogy visszaáll az eredeti álláspont, és én is fel vagyok háborodva, hogy visszamenőlegesen változtatnak a játékszabályokon úgy, hogy sokak egzisztenciáját ez veszélybe is sodorhatja!
Többen több helyen azt mondták, hogy ez olyan, mintha valaki vett idén állampapírt, és mikor kivenné a pénzt, akkor a kormány hoz egy rendeletet, hogy mégsem annyi a metek, és örüljön, hogy nem bukott! És ez sajnos nagyon is valid példa!
Minden napelemmel foglalkozó szervezet most próbál valamit tenni! Az MNNSZ jövő hétre kapott időpontot (persze Lantos Úr nem lesz ott), és megteszünk minden tőlünk telhetőt. Mások máshogy próbálkoznak, van aki tüntetni szeretne, van aki bojkottálni, van aki perelni, stb-stb.
De amíg nincs kormányrendelet, addig max felkészülni, tervezgetni lehet, ezt kérlek tartsátok szem előtt!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#51282) Rolly válasza hevepapa (#51270) üzenetére


Rolly
veterán

Mire paks2 megépül addigra paks1 le lesz állítva...

(#51283) Rolly válasza Vision (#51269) üzenetére


Rolly
veterán

4-5 éve kiszamoltam kb 5-7 paks 2 tervezett árából jött volna ki... de ugye atomerőmű a tervezett pénzből még sosem épült meg... így reálisan akkor 3-4szeres ár volt...

Ma már szerintem 2-3szoros lenne "csak"

(#51284) Polllen válasza Geresics (#51281) üzenetére


Polllen
nagyúr

:R

Amúgy valamit tenni kell, az biztos. Van egy "bejelentés" TikTok-n, ami nem kormány info, de ha egy miniszter bárhol, bármit mond, annak súlya van.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#51285) asdf_ válasza Geresics (#51281) üzenetére


asdf_
veterán

Ez a téma 215000 háztartást érint!

215 000 HMKE-t, melyből ismeretlen mennyiség tartozik magánháztartáshoz és ismeretlen mennyiség céghez. És az elmúlt másfél évben utóbbiból azért elég sok épült, és nem egy ki is maxolta az 50 kW-ot.

[ Szerkesztve ]

(#51288) Ijk válasza Vision (#51269) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudod tárolni nemhogy evszakosan de még napszakosan sem. Utóbbi lehetne sok hegyi víztározóval, nekünk nincs. Viszont én most a következők miatt gondolkoznek napelemen:
1. Árak lemaradnak az inflációtol, jóval kevesebb érdeklődés miatt. Nem biztos de benne van.
2. Szvsz az elektromos áram lakossági ára jelentősen fog növekedni következő években.
3. Hálózatbiztonsag ha lesznek instabilitasok, marpedig szvsz lesznek ahogy fejlesztik az infrastruktúrát. Egy akkuval simán athidalhatok még több órás áramszünetek is.
4. Környezetvédelem, nem utolsósorban azért még az is szempont hogy ha nem fosszilibol jön az aramom nagy része.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51289) Geresics válasza Zolee897 (#51286) üzenetére


Geresics
Topikgazda

Az első kommented még nagy belső vívódást hozott ki belőlem, hogy töröljem-e, mert bár semmi szakmai topikba való nem volt benne, mégis értem mit miért írsz.
Sajnos a második kommented miatt töröltem mindkettőt. Ahogy a rögzített, kiemelt kommentben is kérek mindenkit, úgy Téged is kérlek, hogy szorítkozzunk a szakmai részre, és a politikai elégedettségünk/elégedetlenségünk ne itt fejezzük ki!

Higgyétek el, nagyon nehéz szívvel törlök most bármit, mert mind ugyan azon az oldalon állunk! De kérek mindenkit, maradjon a szakmai topik első sorban szakmai, még ha jelenleg a szakmát is az aktuálpolitika rángatja! :R

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#51290) Hohocali válasza Geresics (#51281) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Nagypapám mesélte mindig, hogy annak idején (szocializmus) úgy emeltek árat, hogy pl. belengették, hogy 20% emelés lesz - mindenki epilepsziás roham - 10% lett - mindenki örült, hogy csak 10% lett.
Tavaly belengették, hogy 200+ Ft lesz a kWh ára - mindenki epilepsziás roham - 70Ft lett a rezsicsökkentett feletti rész - mindenki örül.
Most belengették, hogy mindenkinek havi szaldó lesz - mindenki epilepsziás roham - ???. Itt tartunk most. Árulkodó, hogy tiktok-on kb. fürdőnaciban lett bedobva ez. Amolyan igazi hivatalos államtitkári bejelentés.. :D

[ Szerkesztve ]

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#51291) Jolida válasza csongi (#51279) üzenetére


Jolida
tag

Nem ... most még. :Y
Mondjuk szerintem az az a pont, amikor többségünk felrakatja a visszwatt dobozt.

(#51292) korcsi válasza Hohocali (#51276) üzenetére


korcsi
veterán

Van egy állandó ~750W-os fogysztás és van néhány 2,5KW-os tüske, hogy az összesítettbe mennyit mutat az nem látszik, de érdekelne szerinted mennyinek kellene lennie?

Ha teljes napot nézel, ott sem stimmel?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#51293) Zolee897 válasza Geresics (#51289) üzenetére


Zolee897
tag

ok, értem, amit írsz, de nem értek vele egyet, viszont a korrektségedet köszönöm!

Akkor hogy írjam le szerinted, hogy

1. most az van, hogy felmérik, hogy mekkora az elégedetlenség (ezért nincs még kormányrendelet, csak tiktok üzenet meg hasonlók)
2. és az elégedetlenségtől, közhangulattól függően fog a kormányrendelet megszületni.
3. addig max kamu egyeztetések fognak történni meg bábozás.
4. Tehát a kormányrendeletre várni és attól függően cselekedni nagy-nagy hiba, mert akkor azt fogják látni, hogy nincs elegendő elégedetlenség.

Ha nem tiltakozunk, akkor elveszett a szaldó, mert pont a tiltakozástól függ, hogy mi lesz.

(remélem ez szakmailag belefért, nem írtam bele semmiféle pártpolitikát. A politikát remélem nem tiltod teljesen, mert a politika az közügyeket jelent és a jelenlegi napelem szaldó eltörlés az közügy és te is foglalkoztál vele a leírásodban).

[ Szerkesztve ]

(#51294) Geresics válasza Zolee897 (#51293) üzenetére


Geresics
Topikgazda

Köszönöm a korrekt újrafogalmazást! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#51295) asdf_ válasza Zolee897 (#51293) üzenetére


asdf_
veterán

Jaja, a rendelet az már az ítélet, onnan már nincs visszaút.

(#51296) Geresics válasza Hohocali (#51290) üzenetére


Geresics
Topikgazda

Pontosan tudom mire gondolsz, és sajnos nem alaptalan... :(((
Születnek is sorban a mémek, és a legdurvább az, amit az első pillanattól kezdve gondolok (a DiCaprios mém), de eddig sehol nem mondtam, nehogy ötletelésnek gondolják!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#51297) Zolee897 válasza Geresics (#51294) üzenetére


Zolee897
tag

Köszönöm! Én csak annyit szeretnék tisztelettel kérni tőled (mivel valószínűleg nagyobb befolyásod van és több embert ismersz), hogy akivel tudod, értesd meg, hogy ez így működik és most arra várnak, hogy fogadják a napelemesek a dolgot.

Ha a napelemes közösség megelégszik azzal, hogy odaküld egyeztetni pár embert a napelem meg mittudoménmi szövetségből, akiknek talán adnak még pogácsát is de majd nem vesznek komolyan, akkor a szaldó el lesz törölve. Ha azt látják, hogy a napelemesek fel tudnak lépni az érdekeik miatt, tüntetéssel vagy máshogy, akkor talán marad a szaldó.

[ Szerkesztve ]

(#51298) Hohocali válasza korcsi (#51292) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Itt egy másik ábra:

A jobb oldali karikák szerint a fogyasztás 1,4kWh. A bal oldali grafikonon tényleg csak annyi lenne? Ha a kb. 750W-os stabil fogyasztást összegzed: 21*0,75=15,75kWh.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#51299) tomazin válasza hevepapa (#51263) üzenetére


tomazin
veterán

Kicsit butan kerdeztem meg...
Tehat nalam elmu volt es anno amikor raktak fel akkor egy fel evet kuzdottem veluk, h hadd lassam mar a grafikonokat az elmuhalozatos oldalra belepve, ha mar negyed orankent diktal az ora (meg mas latja a sajatjat). Aztan elengedtem. Azota az mvm oldalara se leptem be/regeltem be.
Tehat ha a historikus adatokat szeretnem latni akkor ha beregelek az mvm oldalara (vagy feltamasztom a migralt elmus regisztraciot) akkor ott ott lesznek a havi bontasu adatok (ne adj isten a grafikonok is)?

[ Szerkesztve ]

(#51300) hevepapa válasza tomazin (#51299) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ezt nem tudom, mert MVM (Démász) területen vagyok. Az MVM appnak van egy "volt ELMÜ" területre vonatkozó verziója. Hátha elérhető belőle az amire kíváncsi vagy. [link]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.