Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) forceberg válasza Geller72 (#48000) üzenetére


forceberg
veterán

Egy lényeges kérdés van, mit szeretnél lefotózni?
Ha statikus apró témát, akkor mehet a mókolás, mert valószínűleg az objektívet majd jó közel kell tenni a tárgyhoz.
Egy olcsó, pár ezresbe kerülő manuális közgyűrűsor megteszi az 50-eshez.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#48002) sandokanaa válasza Geller72 (#48000) üzenetére


sandokanaa
csendes tag

Talán erre keress rá: közgyűrűsor.

Ez talán a legolcsóbb "jó" megoldás a kérdésedre.

Bocs, ez eggyel elcsúszott. :o

[ Szerkesztve ]

(#48003) Roachy válasza Geller72 (#47998) üzenetére


Roachy
senior tag

Az 1.8d-n van blendegyűrű, vegyél ahhoz egy occó kínai sima manual közgyűrűsort meg egy már említett fordító gyűrűt. Szerintem a 2-vel együtt meg vagy 2000-ből. Ezekkel kedvedre makrózhat különösebb minőség romlás nélkül. A zoom-okkal nem érdemes makrózni nem igazán jók rá. A fix 50-es sokkal jobb.

(#48004) Geller72


Geller72
veterán

:R
Azt hittem, van itt olyan, aki használ ilyen olcsó megoldást és pontos típust tud mondani, ami szerinte olcsó és jó a feladathoz.
Sajnos a 40+ ezres közgyűrűsor sem jöhet szóba, egy abszolút olcsó megoldás érdekelne, webshop címmel.

"Az 1.8d-n van blendegyűrű, vegyél ahhoz egy occó kínai sima manual közgyűrűsort meg egy már említett fordító gyűrűt. Szerintem a 2-vel együtt meg vagy 2000-ből". - Na, ez tetszik, ilyen érdekelne, akinek van tapasztalata valami konkrét márkával, kínai webshopos linkkel akár. :D.

Fix állványról fotóznék termékeket, azaz tárgyakat, amik túl kicsik ahhoz, hogy bármelyik obival elég közelről le tudjam fényképezni. Jelen pillanatban nagyjából a fél méter a minimumon, ami túl sok, ha kis tárgyról van szó.
Sajnos egy minőségi sliding plate is majdnem annyiba kerülne, mint egy belépő obi, így ha az közül kellene választanom, akkor inkább egy obit újítanék be, de azok is nekem ehhez a projecthez túl drágák.
De közben azt hiszem, Alin találtam nekem való megoldást. ;)
Köszi, még egyszer. :)
:R

(#48005) Roachy válasza Geller72 (#48004) üzenetére


Roachy
senior tag

Beírod bármelyik webshop keresőjébe, hogy macro extension tube Nikon és ár szerint növekvő sorrendbe teszed, majd kiválasztod az elsőt ami biztosan fémből van és megveszed. Fordító gyűrűnél ugyanez , csak ott azt írod be hogy reverse ring, vagy reverse macro adapter és utána az optikád szűrő átmérőjét. ;)

(#48006) sandokanaa válasza Geller72 (#48004) üzenetére


sandokanaa
csendes tag

Én Meike sort használok és szerintem egész jól kezelhető és a képek is jók, de ez obi függő is.
Ha olcsóbbast akarsz keresni, akkor talán itt: [link] keressél vagy ez alapján egyéb helyeken.

Most csináltam egy tesztet:
manuál fokusz, csak raw-> jpeg konvert (darktable), a többi az exifben van.
Obi: Nikkor 50 G f1.8
Meike 36 mm közgyűrű

(#48007) Timer válasza sandokanaa (#48006) üzenetére


Timer
veterán

Ezt használod? Meike N-AF1-B. Ha igen, dobnál fel egy-két képet valahova? Nézegetem már én is egy ideje ezt a típust, bár én Nikon AF-S DX 35mm f/1.8 mellé használnám. Jó lehet ehhez is?

[ Szerkesztve ]

(#48008) Viperator válasza Geller72 (#48004) üzenetére


Viperator
őstag

A mélységélesség nem lesz elegendő (makrónál szűk).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48009) sandokanaa válasza Timer (#48007) üzenetére


sandokanaa
csendes tag

Nem tudom, miért nem ment át a kép?

Mert nem illesztettem be :W
A közgyűrű a műanyag verzió (a gép felé eső oldal műanyag).
Obi: Nikkor 50 G f1.8
Meike: 36 mm
Ha gondolod, holnap csinálok néhány teszt képet a fix 50 és a 18-140 obival is.

(#48010) Timer válasza sandokanaa (#48009) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a képet! Nem kell több fotó, engem meggyőzött, inkább az érdekelne, hogy jól kommunikál-e ezen keresztül a gép és az objektív? Lehet egy ilyen kiegészítő használatából valami gubanc? Nem szeretném tönkretenni a fixemet, elég húzós volt a javítása nemrég.

[ Szerkesztve ]

(#48011) sandokanaa válasza Timer (#48010) üzenetére


sandokanaa
csendes tag

Végig próbáltam néhány obival. (50 f1.8, 18-140, 70-300, tamron 18-270, 18-55 kit obi).
Mindegyiknél ment rendben minden, még az autofocus is, de ez makronál nem lényeges.

Nem tudom, mit tudna elrontani, mivel ez csak egy "távtartó", amibe belehuzalozták az összes átvezetést a géptől az obiig.

Viperator: Szerintem megfelelő világítással elfogadható képet lehet csinálni még kit obival is.
Tudom, nem macro obi, de kis tárgyak fényképezéséhez elég lehet ez is (ki kell próbálni). Tárgy makronál meg amúgy is f/11 fölé illik menni vagy focus stacking.

(#48012) Timer válasza sandokanaa (#48011) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, akkor felírom a listára, majd csak sikerül nekem is hasznát vennem! :)

(#48013) oszy


oszy
veterán

Gondolkodom, hogy a D610-et lecserélem egy FF-es MILC-re. A Z6 jó lehet ugye? Adapterrel használnám az objektíveket rajta.

Keresik még a D610-et? :) Megkímélt állapotú, nincs semmi hibája!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#48014) Geller72


Geller72
veterán

Köszi.
Vettem fordítógyűrűt. Holnap itt lesz. Néztem a sort, Meike-t és a Shoot sorát is, kb. egyezik. Árban is. 27-28 Euróért megjön egy szett, sokszor adnak hozzá eleve fordítógyűrűt is, és vagy a fordított obihoz végzárót, hogy ne sérüljön a lencse, no meg akármi rátehető, mert ugyanúgy választható a vége - jelen esetben nekem 52mm. Vagy csak rá a kupak. A sort berendelem, 10k huf-ot megér, max eladom, ha nem tetszik és vagy meggondolom magam és mégis bevállalok a jövőben egy obit erre. (Bár, az árakat elnézve..khm..tud valaki 10k körül egy jó macro obit? :D.)

Valakinek esetleg ezzel tapasztalata?
"0.45x/0.65X Wide Angle/Macro Lens"

[ Szerkesztve ]

(#48015) Roachy válasza Geller72 (#48014) üzenetére


Roachy
senior tag

A lencsés előtéteket felejtsd el. Egy trágya az összes.

(#48016) Geller72 válasza Roachy (#48015) üzenetére


Geller72
veterán

Nézegetem a AF-S DX Micro NIKKOR 40mm f/2.8G-t. 50k magasságában már lenne... :U

[ Szerkesztve ]

(#48017) Tomdriver válasza Geller72 (#48016) üzenetére


Tomdriver
őstag

Nekem van ilyen, szeretem nagyon, makróra is. :K

(#48018) Viperator válasza Geller72 (#48016) üzenetére


Viperator
őstag

Ezt javasoltam korábban (meg mást is, ár szerinti sorrendben...)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48019) tvamos válasza Geller72 (#48014) üzenetére


tvamos
nagyúr

"adnak hozzá eleve fordítógyűrűt is, és vagy a fordított obihoz végzárót"
Ilyet hol lattal? Erdekelne engem is.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48020) hcl válasza Geller72 (#48014) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Valakinek esetleg ezzel tapasztalata?
"0.45x/0.65X Wide Angle/Macro Lens""
Van (nem Niikon használtam, de mindegy, úgyis csak előtét). Borzalom. :D A makró része rosszabb, mint a szintén ebay-es, dedikált 4x makró előtétem, a nagylátós esetben meg egy éles pont nincs a képen. Amíg nem volt jobb, használtam, de aztán lett némileg jobb obi... Azóta már csak otikai ámokfutáshoz van :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#48021) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Nikon 18-35 G-s (ezt most nálunk akciózzák) VS. Tamron 17-35 2.8-4-el kapcsolatban? Amíg lejjebb nem megy a z6 vagy a z7 ára addig lehet beruháznék Sony MILC után egy Nikon D750-re. FTZ-vel ezeket az obikat azon is tudom majd használni. Portrézáshoz, stúdió munkákhoz gondolom elég a D750? Ilyen szempontok alapján milyen objektívek ajánlottak? Gondolom 50 1.8 G és a 85 1.8?

Illetve régről megmaradt még egy Tamron 28-75 2.8-am, XR Di (régi) verzió. Ez mennyire használható szerintetek D750-en?

(#48022) rekid válasza robi1979 (#48021) üzenetére


rekid
addikt

Én d750-en használom túrákon a 17-35 Tamit. Nagyon jó vétel volt, nem bántam meg. (Nálam kritérium volt a f2.8 legalább a széles oldalon, kis tömeg és, hogy használhassam a csavaros szűrőim.)

Képek.

Portréra tökéletes az 50-es és a 85-ös G verzió. Mind kettő nagyon jól sikerült darab. Amit még szoktak használni és "legendás" az a Nikon 135 mm f/2 D AF DC.

"Illetve régről megmaradt még egy Tamron 28-75 2.8-am, XR Di (régi) verzió. Ez mennyire használható szerintetek D750-en?"

Ennyire.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48023) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A manuál 1.2/50-es vajon mennyire képez jól, érdemes lehet upgradelni a z1.8/50-ről?

Ha kómamentes f1.4-et tudba kevés vignettálással, jó csillagvadász lehetne belőle.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48024) robi1979 válasza rekid (#48022) üzenetére


robi1979
aktív tag

"Ennyire. " - Lehet az én szememmel van baj, ez ugyan az a régi "xar" objektív amit a Nikon D50-en használtam és azóta a fiókomban porosodik?

Erre gondoltál? Bár az enyém nem így néz ki, az enyémen van "kézi" rekesz állító gyűrű is. Ez akkor még régebbi?

Így néz ki az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#48025) rekid válasza robi1979 (#48024) üzenetére


rekid
addikt

Ott van a csoport leírásában "a09"-es variáns. A csoport 2006-óta létezik..

Tami honlap szerint:
Gyártói cikkszám: "a09"

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48026) spanyoll


spanyoll
addikt

Van egy öreg d700am, amit másodváznak tartottam meg. Tegnap kimentem pajtimmal a ködbe fotózni, és most ahogy nézem a képeket láttam meg ezt:

A koszos szenzortól tekintsünk el.
Mik lehetnek ezek a sávok? Nem rég járt Csurgónál a rekeszbeugrasztó meg a tükörmozgató mechanika javítása miatt, akkor azt mondta, hogy akadt kicsit a zár is, és azt is megcsinálta.
A redőny lenne lomha és maradna ott a hosszú záridő miatt?

mod: ez egy +100 dehaze kép, alapból nem ennyire feltűnőek a sávok, de látszanak, az fix.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#48027) Viperator válasza spanyoll (#48026) üzenetére


Viperator
őstag

Mintha szivárványt látnék... mennyi idős a váz? A szenzor öregszik....

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48028) spanyoll válasza Viperator (#48027) üzenetére


spanyoll
addikt

Az a "szivárvány" az a +100as dehaze miatt lesz szerintem.
A függőleges csíkok amik nagy talány.
Amúgy öreg váz már, 160K expoval, tehát megszolgálta igazából a korát, csak gondoltam még jó lenne használni egy ideig ha ez orvosolható könnyen.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#48029) Throme válasza spanyoll (#48028) üzenetére


Throme
veterán

az csak a poszter behajtogatási éle, amit fotóztál.... ;]

(#48030) robi1979 válasza rekid (#48025) üzenetére


robi1979
aktív tag

Rekid! Baszki! A09 az enyém! 1x fölraktam willhabenre, de örülök neki hogy nem vitték el! Szerinted a D750-en kivált egy alap zoomot (élesség, rajzolat, képminőség stb.) a fixek mellett akár stúdióra is? A Nikon 18-35 G-t most 250 euroért tudom megvenni. Ezért kérdeztem hogy hogyan hasít a Tamron 17-35 ezzel szemben.

A képeid alapján juteszembe, te ugye nem Tirolban laksz?

(#48031) schumi


schumi
aktív tag

sziasztok !

nikon d3400 és d3500 között van lényeges különbség meg tudja valaki mondani ? finomítottak rajta bármit, vagy jobb lett ? (egyedül akksit látom hogy jobb lett a kihasználása, ill a flash más rajta )

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#48032) #56474624 válasza schumi (#48031) üzenetére


#56474624
törölt tag

(#48033) hcl válasza spanyoll (#48026) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+1 szenzorhibára. Ha ránagyítasz a feldolgozatlan RAW-ra, nincsenek furcsaságok a csíkok mellett?

Mutogatni való hater díszpinty

(#48034) rekid válasza robi1979 (#48030) üzenetére


rekid
addikt

"Rekid! Baszki! A09 az enyém! 1x fölraktam willhabenre, de örülök neki hogy nem vitték el!"
Még a végén kiderül, hogy a fotós számít :D

Figyi a legegyszerűbb ha fogod magad és bérelsz egy d750-et 1-2 napra és kipróbálod.
Sohasem volt nikon 18-35-öm nem tudom, hogy teljesít a Tamival szemben. Van egy rakás teszt mindkettőről a neten nézd meg melyik szimpibb neked. A Tami picit szélesebb és 2.8-ról indul a Nikonnal szemben. Hacsak nem astro fotóznál nem túl nagy a diffi.

Elvileg picit van a Tami mögött a cameralabs szerint:

Compared to Nikon 18-35mm f3.5-4.5G
"The Nikon 18-35mm f3.5-4.5G ED is the lightest of the lenses tested here, compact in size, and reasonably priced. Although its design is from 2013 it still performs quite well on a 46MP D850: It is just a tad behind the new Tamron 17-35mm in optical performance. Although it lacks the f2.8 focal ratio at the short end and also starts at 18mm instead of 17mm the Nikon is a worthy compact wide-angle-zoom on FX bodies or for those who want to keep their options open for a future upgrade to a full-frame body. Good points: Good image quality in the DX image-circle; weather sealing at the lens-mount; quiet AF operation; small package; reasonably priced. Bad points: Needs stopping down to f8 to produce good FX-corners; barrel-distortions at 18mm hard to correct; slow AF. Still it earns a Recommended and for prospective buyers it being an original Nikon lens might be an additional bonus."

Sajnos nem Tirolban lakom. :O

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48035) spanyoll válasza hcl (#48033) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem látok semmilyen artifactot körülötte. Akkor szerintem is szenzorhiba és megy szegény öreg barátom a polcra.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#48036) randras_83 válasza spanyoll (#48035) üzenetére


randras_83
addikt

kár érte :( , massziv darab és még kisállat elejtésére is alkalmas. ;] ;]

(#48023) t72killer: szerintem nem upgrade, viszont egy kellemes kis obi :) jól mutatna a polcon, illetve néha a gépen is, amolyan érzelmi okokra hivatkozva én megvenném.

https://www.flickr.com/randras83/

(#48037) Viperator válasza spanyoll (#48035) üzenetére


Viperator
őstag

Nem nézel szét az ebayen egy szenzort?

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48038) hcl válasza spanyoll (#48035) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kár. Amúgy a legtöbb gépben, amit láttam, nem is kicserélni nehéz, hanem a pozíciót belőni, azt szervizszoftver nélkül nem tudod :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#48039) spanyoll válasza Viperator (#48037) üzenetére


spanyoll
addikt

Á, akkor már veszek egy 70-100K körüli exposat 100 körül. Gombokért mennek már használtpiacon. Nem szeretnék én még ezért mászkálni szervizeltetni, miegymás.
Vagy átmenetileg elevezek egy géppel, aztán a 780 lenyomja a használtpiacon még jobb a 750ek árát és akkor veszek azt másodváznak.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#48040) Geller72


Geller72
veterán

Köszi a helpet, egy AF-S DX Micro NIKKOR 40mm f/2.8G lett a vége a dolognak.
Nagyon hezitáltam egy Sigma 50mm f/2.8 EX DG MACRO-n is, ráadásul lényegesen olcsóbban megkaptam volna, mint a Nikon-t, de most már ez marad. Az 50-es 1.8D-s Fixem is megmarad egyelőre. Az a baj, hogy a 18-55-nek és az 55-200-nak is megvan a helye, azaz a szituáció, amelyben csak az a legjobb, így megint ott tartok, hogy már 4 obim van, és még messze nem elég, de a nagyját már átfedi. Ez nekem csak hobbi, pénzt nem hoz, csak visz. Így is több lett a dologból, mint amit terveztem, de szerintem ezt a kis 40-es obit nem fogom megbánni.
A fotózással manapság egyre nehezebb pénzt keresni, vagy csak nekem tűnik így, és így sajna nem jut 200+k /obi. :D.
:R

(#48041) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Valaki belefutott már abba, hogy ViewNX-i-vel konvertálna nef-ből jpg-be és az alábbi hibaüzenetet kapja? Keresgéltem, de nem találtam adekvát megoldást.

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#48042) Viperator válasza looser (#48041) üzenetére


Viperator
őstag

Esetleg régi a program? Ha igen, nem árt frissíteni...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48043) t72killer válasza randras_83 (#48036) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, Közben benéztem, összekevertem az 58-as Noct-al, ami gyűjtői darab. Sztem kihagyom, megvárom hogy a samyang XP 50es jobban elterjedjen, az tudtommal f1.2-n is éles.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48044) r.levente75


r.levente75
addikt

Egy fél éves nikon D7500 2k expóval 200k alatt jó ár?

(#48045) Vikthor válasza r.levente75 (#48044) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem rossz de én D750-et vennék majdnem ennyiért

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48046) Viperator válasza Vikthor (#48045) üzenetére


Viperator
őstag

150ezer feletti expóval...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48047) rekid válasza r.levente75 (#48044) üzenetére


rekid
addikt

Az kvázi új. Itthon 250 körül van az új ára és szürke importtal sem kapod meg 210-nél olcsóbban..

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48048) r.levente75


r.levente75
addikt

Nagyon csábító lenne lecserélni a 7200 asom. Nemtudom....

(#48049) Tomdriver válasza r.levente75 (#48048) üzenetére


Tomdriver
őstag

Én is elcsábultam rá, de 5600-ról. (Az meg cca. 3000 expóval a kutyának sem kell)
Hát ha jól jössz ki belőle, már csak a szenzora miatt is megérheti. Meg persze hogy új. :)

[ Szerkesztve ]

(#48050) rekid válasza r.levente75 (#48048) üzenetére


rekid
addikt

Most láttam a hirdetést.. nem néz ki rosszul..
Jelentene bármilyen előrelépést felhasználásodban a d7200-höz képest? (Egy d750-re váltásban nagyobb előrelépést látok.. igaz az durván egy százassal fentebb van..)

Gyáva népnek nincs hazája!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.