Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47601) *Ropi* válasza rekid (#47600) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem, a vázhoz nem nyúltak.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47602) Throme válasza Byk01 (#47587) üzenetére


Throme
veterán

Egyelőre most milc irányban nézelődök. A Z50-ből (ami amúgy elég szimpatikus váz) kihagyták a stabilizátort, én meg már szeretnék stabilizált fixet :B . Tudom f1.8-on rövidebb záridők is elérhetők, de ennél is tovább akarok menni :) . Szóval most nem a nikon az irány.
A picit nagyobb dof is jól jön nekem, azonos rekeszálláson (m43 vs aps-c).
350k-t meg már nem akarok kiadni egy fényképezőre., pedig elég szimpi a z50.

#47597) t72killer : A decentert is korrigálja az új AF tune :Y , az nagyon jó, mert így majdnem az összes probléma kiküszöbölhető, bátrabban lehet online vásárolni obit.
Itt valamit nem vágok. A milc obi fókuszpontja, ha jól tudom a szenzoron/szenzor síkjában van, ezért nincs ff/bf. Ha ezt jól gondolom, akkor a pdaf is ott fókuszál nem? És ha igen, akkor mi mászik el, mitől lesz ff/bf?
Bocs, ha egybites a felvetésem :B .

(#47603) t72killer válasza Throme (#47602) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem a decentert korrigálja, a decenter hanyattvághatja a komplett (PD)AF-et, ezt orvosolja ha jól értettem - egy fórumhozzászólásból, lusta vagyok így vasárnap reggel fordítgatni:B:

"On-sensor PDAF is subject to some of the same physical misalignments as DSLRs, specifically decentered lenses and tilted mounts. This can cause a phase differential at the PDAF pixel pairs, which can be accounted for (corrected) with an AFMA bias. Naturally DSLRs have more potential causes/needs for AFMA than an MILC like the z7, including mirror/sub-mirror and PDAF array misalignments."

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47604) Roachy válasza rekid (#47600) üzenetére


Roachy
senior tag

Miért kezdenék ezzel a teszteket? Ez nem általános jelenség, mindig az adott gép és optika összhangjától függ, hogy kell és ha igen mennyire kell kalibrálni.

(#47605) *Ropi* válasza Roachy (#47604) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem arra gondolt, hogy általánosságban kezdhetnék a váz és az optika összekalibrálásával a teszteket, mert sokszor nem teszik meg.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47606) Roachy válasza *Ropi* (#47605) üzenetére


Roachy
senior tag

Ja hogy úgy! Igen, annak alapnak kéne lennie, nélküle a teszt hitelessége és kérdéses.

(#47607) rekid


rekid
addikt

Pontosan. Amit most kalibrált Ropi az brutál. 50mm-en a +8 (Ha ez ekvivalens a nikon shift mértékegységével bár gondolom.) az kb. fél centi. Egy portrénál már pont bebuktad a szép éles szemet..
Ezek után szoktak jönni a lágy a kép meg nagyon ken és társai írások.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47608) t72killer válasza rekid (#47607) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan, az ilyenek miatt nézem meg nagyon, kinek higgyek. Elképesztően sok inkompetens/szándékosan rosszindulatú népség tolja. Sokkalinkább influenszerek, mintsem tesztelők.

A dxo pl "körbelövi a kacsát" és a legélesebb képből számol élességet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47609) Viperator válasza *Ropi* (#47605) üzenetére


Viperator
őstag

Szervusz!

Ha felteszek egy kétszerezőt és egy obit, így is lehet kalibrálni? (persze nem a kétszerezőt) A kétszerező lágyulást csinál....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47610) *Ropi* válasza Viperator (#47609) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Persze, de külön egységként kezelendő és más beállítások lesznek rá érvényesek, mint ha csak az objektív lenne önmagában kalibrálva. Ez akkor lényeges, amikor egy váz szériaszám alapján megjegyzi az objektívek AF microadjustment beállításait, és csak egy példányban tudod hozzáadni (függetlenül attól, hogy AFMA-val vagy dokkolóval lett kalibrálva).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47611) Viperator válasza *Ropi* (#47610) üzenetére


Viperator
őstag

A kétszerező nem kalibrálható. Az obi kalibrált a vázhoz képest (akkor még nem volt kétszerező). Mikor vele használtam, lágyulást csinált. Dokkolóval történő kalibrálásra gondoltam, hogy egyszerre kettővel lehet-e? (persze csak az obi helyzetét kell módosítani)

Már beszéltünk, hogy képlopóként elmenteni az előzőleg kalibrált adatokat...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47612) *Ropi* válasza Viperator (#47611) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, erről beszéltem. Az extender önmagában nem kalibrálható, viszont optikailag beleszól a képalkotásba - így ha használni akarod, akkor vele együtt kell kalibrálni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47613) Viperator válasza *Ropi* (#47612) üzenetére


Viperator
őstag

Erre voltam kíváncsi, hogy lehetséges-e... köszönöm! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47614) *Ropi* válasza Viperator (#47613) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szívesen! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47615) pergabb


pergabb
senior tag

Sziasztok!

Van arra vmi magyarázta, hogy Nikon esetén élőképpel komponált kép esetén miért hosszabb a záridő mint, ha keresővel tenném? Fb-n egyszer már kérdeztem ezt egy csoportban, de mások is csak tapasztalták, érdembeli választ nem tudtak adni.

(#47616) forceberg válasza Throme (#47602) üzenetére


forceberg
veterán

Jó kis m43. :)) ;)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47617) Byk01 válasza Throme (#47602) üzenetére


Byk01
senior tag

Na igen, kinek mi a fontos. Én nem tudom, hogy meg tudnám-e szokni ezeket a kis gépeket. Tavasszal volt nálam egy E-M5 MkII, de nem tudtam úgy megfogni, hogy valami gombot ne nyomjak meg rajta véletlenül. Pedig az még a kategórián belül a nagyobb vázak közé tartozik. Szóval eldöntöttem, hogy nekem marad a tükrös vonal, és lesz...m a többlet súlyt. A gyerekek már nagyok, nem kell hordozni a cuccukat, a sajátom mellett meg elfér egy váz meg egy obi (ha meg kell a nagytele, akkor az a többi rendszerre sem olyan kicsi, hogy csak berakom a zsebembe, így tökmindegy, mekkora táskát viszek).

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#47618) forceberg válasza Byk01 (#47617) üzenetére


forceberg
veterán

FX Nikon mellett kb. mindenhova a pici m43 gepet viszem.
(GF7 es GX800)
Tele... Van a Pana14-140 Power, siman zsebrr rakhato. jobb,mint barmelyik eddigi Nikonra levo megazoomom volt.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47619) t72killer válasza forceberg (#47618) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bár nem fér el zsebben, de a mai 70-300asok már nem annyira gázosak:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47620) .mf válasza Byk01 (#47617) üzenetére


.mf
veterán

"ha meg kell a nagytele, akkor az a többi rendszerre sem olyan kicsi, hogy csak berakom a zsebembe"

Panasonic 35-100 ugyan ekv. 200 végével még nem igazán hosszú tele, de láttad már, hogy milyen pici? 55.5 × 50 mm, 135 g, ez már nevezhető zsebméretnek.

T72, egy 70-300 azért még mindig 7-800 g. Egy casual nem-fotós kirándulásra szerintem nem úgy akar az emberek többsége elindulni, hogy berak az egy szendvics, két müzliszelet, fél liter víz, kis zseblámpa, pulcsi és esőkabát mellé még 8 kiló fotós cuccot.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47621) t72killer válasza .mf (#47620) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fizika az fizika, f8-11 ekvivalens obik mindíg is könnyebbek-kisebbek lesznek, mint egy 4-5.6-os.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47622) Byk01 válasza .mf (#47620) üzenetére


Byk01
senior tag

Ezért is írtam nagytelét :) Nálam az a 150-5(6)00 kategória. 70-300 volt az Olyhoz nálam: nem volt nagy, nyilván, de nem a zsebrevágós kategória, akkor meg már mindegy mit viszek. De mint az előző hozzászólásom elején írtam: kinek mi a fontos. Nekem az, hogy rendesen meg tudjam fogni a gépet, és ne állítsak el közben semmit, cserébe elfogadom, hogy a cuccom mérete és súlya többszöröse egy m4/3-os gépének. Egyelőre nem kell mellette más cuccát vinnem, mint egy kisgyerekes szülőnek, nem indulok teljesítmény- vagy magashegyi túrára, és vagyok olyan állapotban, hogy elbírjam, ameddig kell :) Egy nem fotós túrára meg elég a váz meg egy 24-70/105/120 (16-80/85, 18-105/140), és még cserélgetni sem kell megállni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#47623) Throme válasza Byk01 (#47617) üzenetére


Throme
veterán

A nikon gépem fogását imádom, meg az ovf-et is, de valóban az egyik ok a méret, a másik meg a szolgáltatások, mint pl az arcfelismerés (pár éve nem hittem, hogy ilyet leírok, valaha mert úgy voltam vele, hogy csak felismerek egy arcot én is, b+ :D ) és nem kell gondolkodnom, hogy a fix 35 lencse most betalált vagy nem....

Teléből a 70-300 felett nem is próbáltam, de nem is kellett. Állatkert, repülőnap simán hozható vele, kirándulásnál meg inkább nyűg.

Persze egyik rendszer se a szent gráll. A nagylátót pl hiányolni fogom m43-on, mert nem kapok nikon vagy sigma áron budget kategóriás 10-20 (ennek megfelelő) obit.

Ami nagyon befolyásol, hogy nem kell aggódnom egyik obi vásárlásnál, sem használatnál a BF/FF miatt.
A másik - ami azért a D5000-nél még megvolt - a variálható hátsó LCD.

Rájöttem, hogy sokszor kompaktként használom a fényképezőt, szóval nem kreatívkodok, de egy hátsó LCD-s fotózás esetében lehet érdekesebb perspektívát találni.

A Z50 lehetne egy jó irány számomra, mert ott a dupla kit is korrekt minőséget ad és többnyire elég az a két obi, de utána kezdődnek a bajok, amikor fix kell. Bajpnett átalakítóval nem akarnék vacakolni.

Szóval nikon marad, mert azért az a szívem csücske, a tükrös, ovf gép, de a milc jelenleg jobban foglalkoztat. Lehet ezt is kinövöm egyszer. :B
Azt is észrevettem, mióta van kis milcem, azóta elfogadóbb vagyok más irányokkal is. Korábban fikáztam az arcfelismerést, a panoráma módot, mondván meg tudom oldani mindkettőt.... ki kellett próbálni...

(#47624) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Úgy tűnik, hogy a Nikon leépíti a szervizhálózatát.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47625) t72killer válasza *Ropi* (#47624) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az olympusokról hallottam még, hogy már nem csehországba, hanem portugáliába küldik a javítandó cuccot. Zsugorodik az iparág.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47626) Roachy válasza *Ropi* (#47624) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem a saját szerviz hálózatát építi le, hanem az egyéb akkreditált szervizeknek nem ad többet alkatrészeket, azt szünteti meg.
Már régóta ez az üzletpolitikájuk, hogy Nikont csak hivatalos Nikon szervizben javítsanak. De az Usában még ment az alternatív szerviz lehetőség. Most ezt szüntetik be végleg.
Ez minket magyarokat (sőt európaiakat) nem érint, mert itt sosem volt máshogy.
Ez is a szűkülő fotós iparág egyik következménye lehet.
De a Canonnál sincs másképpen, ha jól tudom ott is csak a márka szervizeknek jár hivatalosan gyári alkatrész. És talán náluk nem is volt lehetőség az alternatív szervizeknek, csak mivel sokkal nagyobb cég a Nikonnál, így gyári szerviz központjuk is sokkal több akad.
Ez van...
De van annak jó oldala is, hogy egyre kevesebben adnak ki pénzt drága fotós felszerelésre. Nem lesz boldog boldogtalan xy photography és ismét a tényleges profik monopóliumává válhat a szakma. És nem mindenféle kókleré, aki vesz magának egy drága gépet és már profinak hiszi magát. Talán kicsit újra felértékelődik.
Meg aztán manapság a postázás sem egy akkora probléma. Főleg úgy hogy többen is mondták már, hogy gyorsabb, olcsóbb és minőségileg is jobb a Nikon dx szervizelése amióta a csehekhez kell küldeni.

(#47627) *Ropi* válasza Roachy (#47626) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja értem, Canonnál mindig is csak egy szerviz volt: Budapesten a Camera Kft. - mellesleg a Nikon bajonettes, de 3rd party üvegeket is ők kalibrálják. Egy ideig volt egy másik boltjuk is Győrben, de viszonylag hamar bezárt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47628) Roachy válasza *Ropi* (#47627) üzenetére


Roachy
senior tag

Jobban bele gondolva, a Canonnál ez inkább pont fordítva lehet.
A Camera kft-ből kiindulva, hiszen az nem a Canon, hanem egy másik cég.
Szóval inkább pont hogy a gyár nem üzemeltet saját szervizt, hanem kiadja akkreditált szolgáltatóknak.
Míg a Nikonnál mindig is a Nikon által üzemeltetett gyári szerviz volt az egyetlen.

(#47629) *Ropi* válasza Roachy (#47628) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, a Canon franchise szervizhálózatot üzemeltet (a budapesti után a bécsi van legközelebb).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47630) rekid


rekid
addikt

(#47631) t72killer válasza rekid (#47630) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szenzor-PDAF hozadéka ha jól tudom.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47632) Throme válasza rekid (#47630) üzenetére


Throme
veterán

Az utolsó mondtaban a canon-t simán át lehet írni nikonra is, mert az itthoniak is ezt csinálják (illetve csinálták, amíg hagyták nekik).
;]

Amúgy ennek a teszt papírlapnak ennyire el kell állnia a síktól? Hullámos, mint a Balaton...

(#47633) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Nikon z6 vagy z7 van itt valakinek?
AF mennyire tűrhető mondjuk Sony A7iii hoz képest?

Nikont annyira nem ismerem, lenne a céggel kapcsolatban pár kérdésem:
- mennyire támogatják a kameráikat? Pl. SW updatek FW updatek mennyire várható?
Ha mondjuk kijön majd a z8 teljesen abbahagyják a z6 fejlesztését?
Z6 AF-je mennyire HW -től függ? SW frissítések mennyit tudnak rajta javítani a jövőben?

Pl. Fuji híres arról hogy a kameráikat még sok év elteltével is frissítik új funkciókkal. Sony meg megvont régi kameráktól olyan funkciókat is, amiket SW alapon megadhattad volna, de nem tették - hogy vegyed az újabbat. Nikon ilyen tekintetben milyen?
3rd party lencsék mennyire valószínű, hogy lesznek a z6-ra? Mennyire "zárt" a rendszer/cég?
(Ugye pl. Sony mögött ott van a Samyang, Zeiss, Tamron ...)

Kösz.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47634) .mf válasza NandorHUN (#47633) üzenetére


.mf
veterán

Z6 van; A7m3-at nem próbáltam annyit, hogy össze tudjam hasonlítani.
Netes reviewk alapján a fw-frissítés óta már csak hajszálnyival gyengébb az AF; nekem nem volt vele semmi bajom, bár én a régi A7m1-gyel is elvagyok.
Voltak fw frissítések, de ki tudja, mik lesznek még. Ígértek egy új fw-t CFexpress kompatibilitásra is, idénre vártuk, még mindig nem jött meg, továbbra is csak a méregdrága XQD kártyákkal kompatibilis. Válassz jelenlegi tudásuk alapján, ne valami jósgömbből.

Zárt, nincs (még(?)) senki mástól natív AF-os obi. Pedig örülnék a Tamron f2.8-as triójának vagy a Samyang kis 18 és 45-ös fixeinek a Nikon saját nagy, nehéz és drága megoldásaival szemben. Nem-natív vonalon viszont az FTZ-vel sok FX-es (Nikon, Sigma, Tamron) elég jól működik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47635) t72killer válasza NandorHUN (#47633) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

sokmindent kitárgyaltunk priviben, próbálok nem szóismétlésbe keveredni:R. Szval a z6-hoz már volt egy igencsak komoly AF-javítós firmware, tényleg igyekeznek. Erre a hétre is megy a petyka h kiadnak valamit, de ha tényleg, az egyelőre nagyon valószínű csak a cfexpress kompatibilitás lesz: ez se rossz, ha még nem vetted meg: eleve veheted a kicsit ktg-hatékonyabb és (legalábbis a pc-s olvasóban...) sokkal gyorsabb cfe kártyával.

Amit HW-esen lehet csak megoldani:
- pormágnes szenzor(borzasztóan idegesít, h örökké pucolni kell!): a kis GX80-am korántse vonzotta ennyire a szutykot. Ráadásul a beépített porrázó semmit sem ér, még frissen rászállt pihedarabbal sem bír. Tudtommal a sony-k is ugyanígy szívnak.

- EVF-lag: nem vagyok sportfotós, engem személyszerint BIF-nél se zavar.

- Lassú szenzorkiolvasás (kapcsolódik az EVG-laghoz) = 1/40sec környéki rolling shutter = vibráló műfényeknél (ma már kb mindenhol ilyenekkel vakítják a pórnépet) csíkos lesz a kép.

A 3rd party obikra kb mérget lehet venni: ha a kis m4/3-ra is rácuppant a sigma, akkor a canikon milcekre is rá fog. VISZONT: a milc piacvezető egyelőre a sony: a sony bajonett torka nagyon vékony, más optikai tervezést kíván, mint a széles, mindent beengedő z-bajonett. Ez azt jelenti, hogy természetesen azonnal adaptálhatók az FE-végű obik (ez már jelenidő, techart adapterrel AF használhatod a sonyra gyártott obikat, a tamron sortól a Batisokig), DE ha nem csinálnak egyedi z-s lencsedizájnt, akkor elvész az extrém rövid bázistávú, széles torkú bajonett előnye. Ezt mondjuk első körben cáfolni látszik, hogy a z-nikkorok kicsit bumfordiak. Bár az is igaz, hogy mind2 24-70es alapzoomból (f4/f2.8) szuperjó minőséget tudtak kicsiholni.

Én őszintén abban reménykedek, hogy a picit hosszabb bázistávú canon RF obik adaptálását fogja egy élelmes cég megoldani.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47636) mazsi70 válasza .mf (#47634) üzenetére


mazsi70
senior tag

Voltak fw frissítések, de ki tudja, mik lesznek még. Ígértek egy új fw-t CFexpress kompatibilitásra is, idénre vártuk, még mindig nem jött meg,
Megjött...

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#47637) t72killer válasza mazsi70 (#47636) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sok köszönet nincs benne, a támogatott karik listája kezdődik a sonynál ... és ott rögtön be is fejeződik:W. De türelem, elég nehéz lenne a felhasználóbázisnak megmagyarázni, hogy miért is megy a sony és miért nem pl a sandisk... (+nekem fotózásra egy feleárú Delock is bőven elég lenne...)

A 200$-os licenszdíjú prores RAW-al kapcsolatban kérdés, hogy vajon a videózás egyéb hiányosságait (felhasználóbarátabb log-profilhasználat, stb) is orvosolja?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47638) NandorHUN válasza t72killer (#47637) üzenetére


NandorHUN
addikt

Egyébkén nekem nem egészen tiszta miért is olyan jó egy átlagfelhasználónak egy CFExpress kártya?
Nekem SD is sokkal jobb lenne, mert az legalább olcsó.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47639) Viperator válasza NandorHUN (#47638) üzenetére


Viperator
őstag

Ez nem SD kártya, hanem XQD.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47640) t72killer válasza NandorHUN (#47638) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyakorlati haszna már az UHS-II-nek sincs normál fotós-videós felállásnál.

A puffer gyors karival gyorsabban ürül sorozatnál - de ez ugye csak 20-30 kép után téma. Ezenkívül ha megtöltöttél egy 100GB-os karit, akkor nem fél év, mire lemented a tartalmát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47641) NandorHUN válasza Viperator (#47639) üzenetére


NandorHUN
addikt

Tudom, sajnálom is, hogy Z -re nincs SD kártya foglalat.
+ Érv az A7 iii és Sony mellett.

Nekem sok SD kártyám van, ráadásul az XQD az igen drága.
Egy 64 Gb-os XQD árárból veszek egy 512 GB-os SD-t és még marad is pénzem amiből tudok venni mondjuk egy vakut vagy pót aksit.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47642) t72killer válasza NandorHUN (#47641) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A németeknél valaki kipróbálta a FW által hivatalosan nem támogatott Delock CFE karit (73€/64GB), ami kb : működött, de lassabban, mint egy xqd.

Sztem be fog ez indulni és nem lesz óriási árkülönbség ahogy több gyártó is tolja majd a karikat.

"marad is pénzem" - nem marad, mert az a7III drágább :P :))

Egyébként nekemis nagyon bökte a csőröm az xqd árazása, főleg, hogy tavaly vettem egy UHS-II 128gigás sdxc karit az előd gx80-ba. A magyar boltok is igazán csipkedhetnék magukat annyira, mint a németek a memkaris kitekkel, és akkor legalább egy induló fejfájás kilőve.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47643) NandorHUN válasza t72killer (#47642) üzenetére


NandorHUN
addikt

Lehet, hogy drágább, de azért az elég vicces, hogy annyiba kerül egy Sony 64Gb-os XQD kari mint egy Sony FE 50mm f1.8 -as lencse.

És 64 Gb egy 3 napos külföldi útra se elég tapasztalatom alapján.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47644) t72killer válasza NandorHUN (#47643) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, de hálistennek épp most kezd megtörni a jég. A CFE ugyanolyan nyílt szabvány, mint az SD csak sokkal több tartalékkal. Bízom benne, hogy ezt a részt ki fogják csiszolni nikonék és a a delock-féle olcsóbb kártyák is zökkenőmentesen működnek majd a következő pár hónap firmware-csiszolása után. Egy dolgot tuti kiver belőlük a piac, a sandisk+lexar karik támogatását. Magára valamit is adó fotós cég nem negligálhatja ezeket tartósan...

Addigis, ezt találtam neked Mo.-gon: tokkal-vonóval indulókészlet 64GB XQD-vel, 24-70 obival ÉS FTZ adapterrel 720eFt őszintén nem vagyok jártas a magyar boltoknál, nem tudom a 3év 220V gari jónak számít-e. A7iii-at max a levélnehezék 28-70 3.5-5.6-os obival kapsz kb ilyen áron, mindenféle adapter (ugye sonyra pl jól jönne a komplett canon obipark...) és memkari nélkül.

Egyelőre én is egy darab karival ügyeskedek, szvsz a CFE-s "liberalizáció" eredményeképp fél éven belül fogunk látni kompatibilis, sdxc árú de megbízható karikat.

Rákérdezhetsz, hogy a boltban esetleg van-e tapizható példány:R

Korábban említetted az időjárásállóságot valahol, itt meglocsolták az azonos borítású z7-et.

P.S.: a z24-70 f4-es obival azonos minőségű sony a 24-105, ha sony-t vettem volna, az lenne a gépen - viszont az a kit visszatérítéssel is 1milla!

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47645) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Egyébként van itt fórumban olyan akinek van/volt z6-ja és van/volt a7iii -a, mit gondoltok 2 termékről side by side?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47646) tvamos válasza t72killer (#47640) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mennyivel jobb lenne akkor mar, ha mondjuk M.2 menne bele...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47647) t72killer válasza tvamos (#47646) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Abszolúte, gondolom nagy csinnadrattával azt is "fel fogják találni" 5év múlva - vagynem, mert túl egyszerű lenne megoldani az olvasást...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47648) rob01 válasza NandorHUN (#47645) üzenetére


rob01
tag

Szia!
Ezen az oldalon a Z6 és az A7iii van összehasonlítva részletesen:
https://mirrorlesscomparison.com/sony-vs-nikon/z6-vs-a7iii/

(#47649) .mf válasza tvamos (#47646) üzenetére


.mf
veterán

"Mennyivel jobb lenne akkor mar, ha mondjuk M.2 menne bele..."

Semennyivel. Az XQD is egy PCIe alapú SSD, mint az m.2, csak kisebb, burkolt, könnyebben cserélhető, ellenállóbb. Egy megtelt vagy meghibásodott m.2 kártyát megnézném, hogyan cserél valaki a semmi közepén, sivatagban vagy esőben, este. Másrészt a fél markolat az m.2-re menne el, kisebb akku férne bele, pedig már ez sem valami acélos.

Nandor: "És 64 Gb egy 3 napos külföldi útra se elég tapasztalatom alapján."

Lol?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47650) Viperator válasza NandorHUN (#47643) üzenetére


Viperator
őstag

Én két db 64GB Lexar XQD -t vettem jó áron. Ha mégsem elég (neked), ott lesz mellette egy hordozható HDD (mobil segítségével átmásolni).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.