Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) anaqer válasza OPiiPO (#47149) üzenetére


anaqer
veterán

"mert elsőre lehet nem találja el azt a gyújtótávolságot amire szüksége lehet - mondjuk amióta szinte mindenki mobillal ( is ) fotóz ez változott."

Vagy inkább körbeértünk... 40 éve sem volt a kezdő fotósnak zoomja, hanem egy harminc-negyvenpár milis fixi a vázra rágyógyulva, aztán oldd meg.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47152) rinpocse válasza anaqer (#47151) üzenetére


rinpocse
tag

Karácsonykor lesz ötven éve, hogy a szüleimtől kaptam egy Zenit 3M gépet, Helios 44 58/2 objektívvel. Öreg barátom (TEGU), nyugodjék békében, valamikor az 1980-as évek elején, osztrák rokonokon keresztül beszerzett egy Canon AE-1 & Canon FD 50/1.8 szettet, amit akkor nagyon irigyeltem! Sportrendezvényeken, esküvőkön fotózott, profi szinten. :)

1969 óta, a FF-ig bezárólag, volt minden fajta szettem, de őszintén bevallom, öreg barátomnak a nyomába sem léphettem, mind a mai napig!

Most is már hetek óta agyalok, hogy Z6-ra mit rakjak! :K

(#47153) amadeuxs


amadeuxs
tag

Sziasztok, elérkezett a pillanat hogy a d3300-t lecseréljem, vártam a nikon uj MILC-jét, a z50-t, meg is győzött, jelenleg ezeket az üvegeket használom 18-105mm + 35mm 1,8-s és egy tamron sp 70-300VC van mellé (a tamronnal kicsit bajban vagyok hogy mikent fog müködni az adapterrel), nem tudom mi lenne a jo döntés, d7500-t venni vagy a z50 + ftz adapter.

mik a tapasztalatok a tamronokkal FTZ adapterrel, amelyeken nem lehet firmwaret frissiteni?

Köszönöm.

(#47154) OPiiPO válasza anaqer (#47151) üzenetére


OPiiPO
addikt

Épp a napokban gondolkodtam el rajta, hogy gyakorlatilag egy offtopic Sony RX1-el simán ellennék az esetek 80%-ban.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47155) A Zéé válasza OPiiPO (#47154) üzenetére


A Zéé
addikt

Én is sokáig gondolkoztam, agyaltam a D3500-tól a D7100-ig több vázon is, aztán végül egy hete beszereztem egy Fuji X100s-t, mert nekem is az esetek döntő többségében elég lesz.

Just a simple Lineman...

(#47156) OPiiPO válasza A Zéé (#47155) üzenetére


OPiiPO
addikt

teljesen érthető döntés számomra - gratula hozzá! :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47158) Vikthor válasza R3dsnak3 (#47157) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Manuális fókuszban van?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#47159) lakkusjj válasza R3dsnak3 (#47157) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Az autofókuszt át kell billenteni manuálra. Attól függ, hogy milyen objektíved van, vagy az obin találod a tolókapcsolót (af-s típusok), vagy menüben turkálós mutatvány lesz (ha af-p obid van).

(#47160) jokerone


jokerone
tag

Hátha érdekel mást is:
http://www.kepbehozunk.com/

(#47162) gaben22 válasza R3dsnak3 (#47161) üzenetére


gaben22
senior tag

Users manual általában a legjobb tutorial kezdőknek :), olvasgasd el az elejétől. Lehet továbbra is AUTO ISO-ban van. Szerintem manual ISO helyett inkább azt állítottad be, hogy mennyire mehet fel az AUTO ISO maximum. Amúgy Youtube-on tuti van valami 10-20 perces quickstart tutorial, keress ott valamit.

EDIT
Nem néztem végig, nem is 10-20 perc, de lehet jó összefoglaló ez itt: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#47164) gaben22 válasza R3dsnak3 (#47163) üzenetére


gaben22
senior tag

Ez volna a megoldás? [link]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#47165) tvamos válasza R3dsnak3 (#47163) üzenetére


tvamos
nagyúr

[link]
A 37. oldalon nezted a leirast?
A 29. oldal is felettebb erdekes.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47167) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy D3500 és egy 18-140 DX f3,5-f5,6 kit objektív. Mostanában vettem észre hogy autofókusz esetén amikor félig lenyomom az exponáló gombot, fókuszáláskor egyet zökken a kép az OVF-ben és mintha pár mm-t elmozdulna emiatt az egész kép. Fókusz alatt így marad, illetve amíg a gomb lenyomva van, majd pedig mikor felemelem az ujjam az exponálóról, a kép visszaugrik. Ilyenkor persze valamelyik alkatrész halk kottyanása is hallható, az objektívből.

Hozzátartozik még, hogy a fókuszgyűrűnek az egyik irányban van egy apró, de határozottan érezhető holtjátéka 1-2 mm.

Még a váz és az obi is garanciális, javítandó ez a hiba vagy valamiféle "természetes" jelenség?

"Cogito ergo Sum."

(#47169) A Zéé válasza Axel pRo (#47167) üzenetére


A Zéé
addikt

az a VR lesz. Amikor fókuszálsz, akkor engedi el a stabilizáló lencsetagot. Próbáld ki, hogyha kikapcsolod a VR-t akkor nem fogja csinálni. A kotyogás meg sztem szintén természetes, ne foglalkozz vele.

Just a simple Lineman...

(#47170) Dániel.Illés


Dániel.Illés
újonc

Sziasztok!
Nekem egy nagyon kezdő kérdésem lenne! Néhány napja vettem egy Nikon DSLR gépen és szeretnék érdeklődni, hogy milyen könyveket vagy You Tube csatornákat ajánlotok, ahonnan valóban hasznos infókat szerezhetek és jól érthető.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#47171) rekid válasza Dániel.Illés (#47170) üzenetére


rekid
addikt

Kezdhetsz egy Scott Kelby A digitális fotós könyv sorozattal. Könnyű, érthető kedvcsináló.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47172) rekid


rekid
addikt

Megjött a szokásos téli akciózás.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47173) WayneGace válasza rekid (#47172) üzenetére


WayneGace
őstag

Csak így is drágábban adják, mint más hivatalos forgalmazók.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#47174) Peczek válasza rekid (#47172) üzenetére


Peczek
aktív tag

Csak nekem tűnik úgy, hogy az árukeresőn (Mádia Markt, Mediker ilyenek) az árak még mindig 20-30-40 e-rel olcsóbbak, mint itt akció után?

Egyébként K drága sport ez, egy Z 50 + 16-50 VR + FTZ szett 430 eFt.

(#47175) gaben22 válasza Peczek (#47174) üzenetére


gaben22
senior tag

és igazából a 16-50 egy elég olcsó objektívnek számít ebben a "sportban" :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#47176) 42861 válasza Peczek (#47174) üzenetére


42861
senior tag

Media Marktban hónapok óta 170k a D5600. Most bejött rá a 30k-s akció, és hirtelen 185-ről van akciózva 155-re. :)

(#47177) OPiiPO válasza 42861 (#47176) üzenetére


OPiiPO
addikt

mégis jobban néz ki mintha 170eFt-ről lenne csak 15eFt-vel leakciózva :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47178) updog válasza Peczek (#47174) üzenetére


updog
senior tag

"...mint itt akció után? " Na várj, ha az "itt" alatt a nikon.hu-t érted, szerinted vásárolt már valaha valaki innen? :D
Ellenben a viszonteladóknál is érvényes a visszatérítés, kis türelemmel (BF, karácsony) ordenáré módon bestbuy árakat lehet összehozni. Így lett a D750-em tavaly 360e-ért újonnan garisan :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#47179) gaben22 válasza updog (#47178) üzenetére


gaben22
senior tag

Nem tudom, te hol vetted, mindenesetre valóban néha vannak jó árak, de simán bele lehet szaladni szürke importos termékbe. Ott a garanciában nem tudom mennyire lehet az ember biztos...

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#47180) updog válasza gaben22 (#47179) üzenetére


updog
senior tag

Mivel ez a visszatérítéses akció csak a hivatalos viszonteladóknál él (számlát fel kell tölteni a Nikonnak), máshogy nem is tudtam volna élni vele :) Volt alapból -10% akció az egyik áruházban (tökmindegy hol, hivatalos Nikon partner), jött -90e a Nikon visszatérítéssel, és ugye 24-120 kitben vettem a D750-et, amiből a garis, kvázi érintetlen obit 150e-ért eladtam. Kis számolgatás, és megvan a vadiúj váz 3 év hivatalos garival, használt áron. Szürkézéssel sosem foglalkoztam, még ha néha (jóval) olcsóbb is lenne.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#47181) gaben22 válasza updog (#47180) üzenetére


gaben22
senior tag

Ilyen árú és érzékenységű cuccoknál én se mernék, tényleg nem tudom mi van garival ilyenkor. Talán valakinek van tapasztalata szürkés gariztatással. Sajna én még 800 fölött vettem szintúgy 24-120-al. 24-120-at már én se használom sokat, utazásokra már el se viszem, de amúgy nem rossz cucc.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#47182) bayarena válasza rekid (#47172) üzenetére


bayarena
aktív tag

Jezusom en D850et szeretnek venni, de itt kb 1 millioert aruljak. Durva. Nalunk kb 650 ezerert van forintra atszamitva. Ami kb pont 1 havi minimalber.
Ezert irtam h sztem nem rossz az arazasa.
Nem hittem volna h otthon 1 milla, ahol a fizu is szar. Szomoru.

(#47183) itouchfan válasza bayarena (#47182) üzenetére


itouchfan
senior tag

Melyik ország? :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47184) updog válasza Peczek (#47174) üzenetére


updog
senior tag

Közben értelmeztem a dolgot, hogy ez most nem visszatérítéses móka hanem azonnali akció ami már rögtön levonódik a webshop árból :DDD Sorry, benéztem.

Árukeresőn nézelődve amúgy lehet korrekt árakat találni, és attól még igaz marad az (sőt, így még egyszerűb is hogy nem kell visszatérítéssel mókolni) hogy a majdani BF / év végi kiszórásos akciókban is lejön ez a fix kedvezmény :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#47185) tvamos válasza Peczek (#47174) üzenetére


tvamos
nagyúr

De lejon belole 30 penzvissza, ha jol latom. Az nem rossz ar. (Mondjuk annyira nem is jo. Persze, ha lenne benne IBIS, akkor utos lenne...)

Huhh... erdekesen intezik ezt a kedvezmenyt...

Node legalabb nem csinalt a Nikon kulon bajonetet a DX-nek, mint a Canon az M-eknek. (En azt ontokonszurasnak erzem...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47186) bayarena válasza itouchfan (#47183) üzenetére


bayarena
aktív tag

Ausztralia.
Nagyon remenykedek benne hogy karacsony kornyekere meg lejjebb megy az ara. De igy os olcso, ha azt nezem hogy otthon 1 milla. Az brutalisan nagy differencia. Nem is ertem, hogy lehet ilyen.

(#47187) r.levente75 válasza bayarena (#47186) üzenetére


r.levente75
addikt

Mindenhol ez van szinte bármit vesz az ember.
Lehet hogy azért, mert egy ügyeskedő, simlis nép vagyunk a külföldi szemében? :D Nem tudni!

(#47188) PuMbA válasza tvamos (#47185) üzenetére


PuMbA
titán

"Node legalabb nem csinalt a Nikon kulon bajonetet a DX-nek, mint a Canon az M-eknek. "

Cserébe nem tudnak Canon M méretű kicsi objektíveket csinálni, mert mindkét bejelentett DX obi ugyanolyan széles, mint egy FX obi a bajonett mérete miatt. Mindkét elképzelésnek van hátránya és előnye is.

[ Szerkesztve ]

(#47189) szabonorbkk


szabonorbkk
csendes tag

srácok nyílván én vagyok a balfasz, de nem értem ezt a média marktos dolgot... pénz visszafizetés plecsni van néhány gépen.
Jól értelmezem, hogy az alábbi szettből vissza kapok 30.000 Ft-ot? :) tehát 159999 lesz a vége?!

(#47190) Axel pRo válasza szabonorbkk (#47189) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Ha jobban megnézed, az online felületen 219-ről van leárazva 189-re, nem hiszem hogy a véletlen műve lenne ott a 30k-s különbség. Valószínűleg az üzletben is épp ennyiért jutsz hozzá.

"Cogito ergo Sum."

(#47191) szabonorbkk válasza Axel pRo (#47190) üzenetére


szabonorbkk
csendes tag

én is így gondolom, de ez a pénz visszafizetés picit zavaró :) köszi

(#47192) tvamos válasza PuMbA (#47188) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy a Nikon 1 utan mar nem is erdekli annyira a Nikont, hogy valoban nagyon kicsi gepet csinaljon... arra vannak compact-ok, esetleg a telefon... Persze az ido majd megmutatja.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47193) bayarena válasza r.levente75 (#47187) üzenetére


bayarena
aktív tag

Nem tudom, hogy ki határozza meg, hogy magyarországon mennyibe kerülek az elektronikus cuccok, de nonszensz, hogy sokkal drágább minden.
Vicces, de itt pl telefonok esetében is csak a csúcsmodelleket tudod választani a szolgáltatóktól, mert így sem drága, főleg a fizetésekhez képest...
Mindenki megengedheti magának a legjobb telefont, fel se merül, hogy basszus de drága.
Nem értem. Otthon meg tényleg drágább, plussz ugye a fizetések is.
Az lenne logikus, hogy olcsóbb, mert alacsonyabbak a bérek.
Így meg eléggé nehéz megélni. Van összehasonlítási alapom.
Szomorú.

(#47194) Throme válasza tvamos (#47192) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem azt a sztereotípiát el kéne engedni, hogy a milc = kicsi (illetve baromi kicsi) gép.
Miért csináljon használhatatlanul kicsi gépet?
Szerintem elsősorban nem a mérettel voltak a gondok.
A számos előnyből az egyik csak az, hogy a tükrös részt el lehet felejteni, így mechanikailag kisebb gép előállítható. Persze ennek is van fizikai korlátja (szenzor, bajonett, valami értékelhető fogás...akármi).
Van egy GF7 milcem, na az kicsi. Nem is használom másra csak mobilteló szintű fotózásra. Azon állítgatni bármit is nem túl kényelmes. Cserébe zsebrevágható obival együtt, amit még egy belépő tükrössel se csinálsz meg (normál zsebméretet feltételezve ;) ) .

Egy rendesen kézbe vehető, könnyen állítható DX milc váz szerintem jobb megoldás, mint a nikon 1.
Csak tippelni tudok, de szerintem a mostani Z sorozatnak nagyobb jövője lesz, mint a nikon 1-nek volt, még ha csak a DX vonalat nézem csak, úgy is.
Pláne, ha Z50 alá pozícionált DX milcekkel jönnek, nyomottabb áron.
Azt a rohadt szenzorstabi igazán beleférhetett volna a Z50-be ....

(#47195) tvamos válasza Throme (#47194) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem en is ezt irtam, csak rovidebben.

De azert neked is van egy GF7-ed...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47196) Roachy válasza bayarena (#47193) üzenetére


Roachy
senior tag

Inkább Európa drágább a tengerentúlnál. Nem igazán lehet kapni 850-et 2500 euró alatt.
Magyarország meg Európánál drágább, elsősorban az eszement áfa és egyéb adók, szállítási költségek, üzlet fenntartási kiadások stb miatt. A tengerentúlon mindig minden olcsóbb volt mint Európában.

(#47197) Roachy válasza tvamos (#47192) üzenetére


Roachy
senior tag

A Nikon ha üzletileg megtehetné, csak a profiknak gyártana.

[ Szerkesztve ]

(#47198) anaqer válasza Roachy (#47197) üzenetére


anaqer
veterán

[citation needed]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47199) tvamos válasza Roachy (#47197) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezt nem gondolom. A penzes rajongoknak is...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47200) mazsi70


mazsi70
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.