Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47901) mazsi70 válasza robi1979 (#47894) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nálam az 50mm 1.4G-t váltotta az 50mm 1.8S .Nem véletlenül (és nem a bajonett miatt) .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#47902) .mf válasza Tomdriver (#47897) üzenetére


.mf
veterán

Kérdezd meg Komáromi Domonkost. Lehet, hogy csak egy kis UV-val is megúszod, akkor olcsóbb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47903) Tomdriver válasza Roachy (#47900) üzenetére


Tomdriver
őstag

& (#47902) .mf Köszönöm a neveket! Megkeresem a szakikat. (UV gondoltam én is, de messze még a nyár, hogy kitegyem.. :D )

(#47904) RP1980


RP1980
tag

Üdv Mindenkinek!

D7500-ra szeretnék egy jobb zoomot a meglévő 18-105-ös nikonom helyett. Több opció fordult meg a fejemben, így elég nagy lett a káosz is. :B
Mivel zömében inkább a kisebbik végén használnám gondoltam egy sigma 17-50 2.8 ra + egy valamilyen olcsóbb telére (hogy ha ritkán is lehet rá szükségen de legyen). Mit lenne érdemes hozzá csapni 55-200; 55-300 és melyik gyártó? Vagy nem is kell a sigma hanem legyen 18-140 vagy 18-......? Mit javasoltok? Zömében tájat, autókat, ill. portrét szoktam fotózni hobbyként.

A meglévő üvegek: (18-105 nikon; 11-16 2.8 tokina; 35 mm 1,8g nikon és 50mm 1.4g nikon)

Köszi!

(#47905) Viperator válasza RP1980 (#47904) üzenetére


Viperator
őstag

Attól még maradhat a Nikon 18-105, mellé tudsz venni Tamron 70-300 VC-t (70ezer környékén kapható használtan).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47906) total90 válasza t72killer (#47853) üzenetére


total90
veterán

Igazából nem ... Vagy is nem tudtam elérni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47907) t72killer válasza total90 (#47906) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, akkor elvileg lehetne vele 6k10fps "raw videót" csinálni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47908) Throme válasza RP1980 (#47904) üzenetére


Throme
veterán

Nem lehet, hogy csak a "vennék valami obit a vázamhoz" vezérhangya indult el? ;)
A felsoroltakhoz a meglévő obik megfelelők szerintem.
Ha a kisebbik végén használod főleg a zoom obidat, akkor miért kéne a 100-200, vagy 100-300 tartomány?

(#47909) NandorHUN válasza t72killer (#47907) üzenetére


NandorHUN
addikt

Még a 4K se terjedt el, nemhogy a 6K.... Sok értelmét nem látom. Az meg a másik, hogy azt mivel dolgoznád fel.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47910) rekid válasza RP1980 (#47904) üzenetére


rekid
addikt

Ha nagyon maximalista akarnék lenni, akkor én eladnám a 18-105-öt meg a 35mm f1.8-at.

Utána megvenném a 17-50 f2.8 sigmát. (70-80K)
Aztán ha nagyon kell lőnék egy 70-200-at f4-ből. (Tami vagy Nikon)

Így tájra meglenne az UWA és a tele.
Általános zoomnak a 17-50.
Portréra ott az 50 f1.4.

Persze neked kell tudnod tényleg mire van szükséged.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47911) schumi


schumi
aktív tag

sziasztok
szeretnék d3400hoz egy nagyobb átfogású objektívet távolabbi dolgok fotozására, most 18-105 van hozzá (most ismerkedem fotózással, így full amatőr vagyok, szóval bocs ha hülyeséget kérdezek)

Amiket néztem
-Sigma 70-300mm (ennél az nem világos hogy működne a gépemmel, csak manual focussal ? ) - ennek van macro modja, amit szintén szeretek így ez jó/optimális választás lehetne csak az AF hiányozna, ez mondjuk jó nagy minusz

-Nikon AF-P DX 70-300 vs Nikon AF-S 70-300 (leírások alapján az a tapasztalat hogy az AF-P egyértelműen élesebb és gyorsabb -mások leírások alapján ez hülyeség :DDD /az hogy halkabb vagy hangosabb tökmindegy a szempontomból)

ez a 3 jönne szóba, tudnátok segíteni a döntésben

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#47912) t72killer válasza NandorHUN (#47909) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem a 6k, hanem a 14bites dinamika a lényeg, 700eur-s hdmi recordert megspórolva.

Davinci resolve [link]

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47913) total90 válasza t72killer (#47907) üzenetére


total90
veterán

100%, hogy igen :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47914) RP1980 válasza rekid (#47910) üzenetére


RP1980
tag

Kicsit tekerek rajta, ha nem baj: jobb annyival a sigma rajzolata a 18-105 nél, hogy hobbystaként észre vehető különbséget találnék.
A 35től azért nem válnék meg, mert pl beltérben mikor a kis családom fotózom, az 50mm sokszor igen szűk. És valahogy a kis mélységélesség a mániám tájképeket leszámítva.
Az 50 1.4 is azért lett anno, hogy egy autónál is legyen valamicske háttér elmosása a dx váznak. Bár régóta foglalkoztat a kérdés, hogy autónál lehet jobban jártam volna e téren egy 85mm 1.8g vel?

[ Szerkesztve ]

(#47915) RP1980 válasza Throme (#47908) üzenetére


RP1980
tag

Lehet, h igazad van. Csupán a jobb rajzolat miatt gondoltam egy sigma cserére. Persze amennyiben van mérvadó különbség. :K

(#47916) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hello,

Nikon D40-et javítanék, és ez az első tükrös Nikon a kezeim között.
Valakinek tapasztalata, hogy
- "Initialization error : turn camera off and then on again" hibaüzenet melyik egységre utal? (1-2 alkalommal fényképezett már, de általában ezt kapom - viszont sanszos, hogy akkor a zár maga jó.)
- Blendebeugrasztó gomb van-e ezen? Nyomát sem találom, pedig pl. azzal tudnám tesztelni, hogy működik-e a blendéje.
Köszi minden infót :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#47917) Viperator válasza RP1980 (#47914) üzenetére


Viperator
őstag

Sigma 18-35/1.8-ra nem gondoltál? (helyébe kiesne 18-105 és 35/1.8. Mellette lenne Tamron 70-300 VC. Majdnem megvan a lefedettség (11-300)). Nagyon jó a Sigma 18-35 beltériben nagy fényereje miatt.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47918) Viperator válasza hcl (#47916) üzenetére


Viperator
őstag

Most vetted? :U

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47919) hcl válasza Viperator (#47918) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja. Szoktam ilyesmit javítani :) Direkt arra vettem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#47920) anaqer válasza hcl (#47916) üzenetére


anaqer
veterán

DOF preview nincs. A hiba mintha rémlene... homályos emlékeim szerint valamelyik másik Nikonnál ez a tükörfelcsapó mechanika sara volt.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47921) rekid válasza RP1980 (#47914) üzenetére


rekid
addikt

Jobbnak jobb. De hogy neked ez szemmel látható e azt csak te tudod megmondani.

85mm 1.8g vel mehetnél a -kis túlzással- a világ végére komponálni hacsak nem részletfotókat szeretnél csinálni.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47922) hcl válasza anaqer (#47920) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Köszi :) A DOF preview hiánya erősen :W :D
Ha valakinek van még emléke hasonló hibáról, jöhet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#47923) schumi válasza schumi (#47911) üzenetére


schumi
aktív tag

esetleg van valakinek tippje :)

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#47924) RP1980 válasza Viperator (#47917) üzenetére


RP1980
tag

Ez a 18-35-ös sigma eddig még nem is került a látószögembe, de nagyon jó tipp, köszönöm. Viszont sajnos az ára miatt valószínűleg csak egy remek ötlet marad. Pedig de élném :K

(#47925) RP1980 válasza rekid (#47921) üzenetére


RP1980
tag

Valószínűleg nem, vagy csak minimálisan venném észre. Így a számok az összehasonlításban sokat nekem nem mondanak. Ennyire nem ástam (még) bele magam a ebbe a dologba, hogy el tudjam dönteni ezek mekkora különbségként jelentkezhetnek egy fotón, sőt férfiasan bevallom igazából azt sem nagyon tudom mit takarnak :B

(#47926) Byk01 válasza schumi (#47911) üzenetére


Byk01
senior tag

A Tamron 70-300 VC-t nem nézted, hogy csak az a 3 jöhet szóba? Kb. az AF-S Nikonnal van pariban, viszont valamivel olcsóbb.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#47927) *Ropi* válasza hcl (#47916) üzenetére


*Ropi*
félisten

Másik akkuval, memóriakártyával és objektívvel is hibát dob? A zár / redőny végállás szenzorai jól működnek?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47928) Viperator válasza RP1980 (#47924) üzenetére


Viperator
őstag

Írtam üzenetet...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47929) hcl válasza schumi (#47923) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A 70-300 Sigmában (ha ez az Apo DG pl.) nincs motor, így ha a vázadban nincs, akkor nem lesz AF. (Nekem is egy ilyenem van Nikonra, jó, hogy nem adtam el, mert most éppen lett hozzá váz is :D Amúgy alkatrésznek vettem a Canon verziójú másikamhoz, ez a Nikonos teljesen kukás már :D . A makrója amúgy jó, a a 90cm közelponttal jól lehet alkotni, de úgy átlagban nem egy túl jó obi, sem képminőségre, sem fényerőre. Tanulni megfelel.)
A Tamron VC elvileg jobb, de olyat még nem használtam.

@Ropi : Másik kártya, akku esetén sem változik a hiba - akkutól miért csinálná ezt? A kérdés inkább az, hogy mikre mondhatja? Csak a zár/tükör mechanikára, vagy a blendére is?
A zár-tükör szenzorokat majd akkor nézem, ha végre neki tudok állni a javításnak, most még csak infót gyűjtök, hogy merre kezdjem elront szátszedni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#47930) schumi


schumi
aktív tag

köszi a válaszokat,
tamronról is jókat olvastam, akár a nikon 70-300ával szemben, így bekerült a kalapba köszi

- Tamron SP AF 70-300 DI VC USD
-Nikon AF-P DX 70-300mm
-Nikon AF-S VR 70-300MM F/4.5-5.6G

ez a 3 maradt, ha tudtok valamelyiknél jó érvet már el is dőlt (élesség, dinamika..) :) (árban mind 3 szinte ugyanaz)

[ Szerkesztve ]

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#47931) Bornfree


Bornfree
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék kérdezni.
Most tervezek egy d750-esre beruházni. (Illetve vacilálok még az alternatívák között, de eddig ez a nyerő). A kérdésem az lenne, hogy ha van (ill. remélem lesz) kb 300.000 ft-om obira, akkor milyet (miket) érdemes nézegetnem? Nikonban egyáltalán nem vagyok otthon, sose volt még nikon gépem. Általános felhasználásra kéne, túrázás, családi, ilyesmi.. Egyelőre vmi 70-200-asra gondoltam ill. egy jó fényerejú 50-esre, de nem tudom milyet érdemes ill. miket nézzek még esetleg? Ja és persze mindenképp full frames obiban gondolkodom, ha már a gép olyan..
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#47932) anaqer válasza Bornfree (#47931) üzenetére


anaqer
veterán

A Nikon 24-120 VR f4(!!! , nem a korábbi) egy elég jó "mindenes" obi (~160k használtan), telének Tamron 70-300VC (~70k), fényerős fixre meg az ötvenesből az 1.8D vagy G is bőven belefér a keretbe.

(A 70-200 rengeteg lóvét elvinne, és beltérbe vagy tájképre még full frame-en is elég szűk tud lenni a mellécsapott ötvenes. /*Szerk.: egyéni személyes tapasztalat, szóval illik egy nagy marék sóval venni, mert FF kamerával még a filmes korszakban dolgoztam, de akkor is a 28-35mmes gyutáv az ezekre a témákra nagggyon kelleni fog.*/ )

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47933) #56474624


#56474624
törölt tag

Ez most nem digitális géppel kapcsolatos kérdés lesz, de nem hiszem, hogy jelen esetben számítana, és itt talán találkozott már valaki hasonlóval.
Tehát egy Nikon F55 (utolsó filmes gépek egyike) beépített vakujáról van szó. Felnyitom, a kijelzőn megjelenik a jelzés, a záridő lekorlátozódik a szinkronidőig, ellenben a keresőben nem jelenik meg a vaku készenléti jelzése, ami a feltöltött állapotát jelezné, ha lenyomom az exponáló gombot, akkor sem történik semmi (film van benne amúgy). Kipróbáltam többféle objektívvel is (D-s, G-s, beleértve a kitobiját is), az összes üzemmódban, egyikkel sem jó. A vaku villanócsővel lenne probléma? Létezik, hogy egy ilyen belépő filmes gépen olyan sokszor használták a vakut (nemrég jutottam hozzá), hogy az égett ki? :F

[ Szerkesztve ]

(#47934) anaqer válasza #56474624 (#47933) üzenetére


anaqer
veterán

"ellenben a keresőben nem jelenik meg a vaku készenléti jelzése*, ha lenyomom az exponáló gombot, akkor sem történik semmi"

Semmi - márminthogy nem villan el, vagy nem is exponál, ha fel van csapva a vaku?

Szerintem kiszáradt (vagy kifolyt... bár az jellemzően mást is elbaszna, tehát ennek nagyságrendekkel sokkal kissebb az esélye) az elektrolit-kondenzátor, ami feltöltené a vakut. Ha tényleg ez a gáz, maga az alkatrész párszáz forintos móka - és ezeket még szétszedni se túl nagy művészet, szóval munkadíj se lehet túl vészes.

Szerk.2 - *ja, ez alapján én tuti nem a villanőcsőre tippelnék. persze ettől még az is lehetne kukázandó, mert jelentkezhet egyszerre több hiba is... de elsőre én a kondit/konikat nézném meg.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47935) #56474624 válasza anaqer (#47934) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyáltalán nem exponál felnyitott vakuval. Lecsukott vakuval igen.

(#47936) anaqer válasza #56474624 (#47935) üzenetére


anaqer
veterán

Semmilyen módban? Full manuálban sem?

Szerk: bármi más elektrikus cucc működik felcsapott vakuval? Fókuszálni tud, LCD van, segédfény megy, stb. ?

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47937) *Ropi* válasza hcl (#47929) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...akkutól miért csinálná ezt?"

Pl. mert nem tud rendesen kommunikálni az akkuval (nem tudom, hogy ez chipes-e), vagy gyenge az akku és terhelés hatására beesik a feszültsége, stb.

"A kérdés inkább az, hogy mikre mondhatja?"

Bármire: logikai áramkör hiba, firmware hiba, stb. is lehet. Olyan ez, mint a Canonnál az ERR99, a "joker".

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47938) #56474624 válasza anaqer (#47936) üzenetére


#56474624
törölt tag

Úgy sem, az összes módot kipróbáltam. Vaku segédfény is van, bár felnyitott vaku mellett az AF már gyakran nem tűnik túl meggyőzőnek, hiába nyomom le félig az exponáló gombot, nem fókuszál újra. Eredetileg mondjuk a kitobija miatt vettem, nekem így is megérte, csak megtetszett közben ez a kis könnyű gép is.

(#47939) hcl válasza *Ropi* (#47937) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem chipes, buta lítiumakku, 2 cellás.

ERR99 - > fasza :D De különben tippre zár/tükör (úgyis ugyanaz) . Ugyanis nyitott blende esetén sincs változás, és obi nélkül sem.

Na ezért érdekelt volna az, hogy akinek volt, és ez volt az üzenet, annak mi volt a hiba. Ha négyből háromnak zár, és egynek sem blendemozgatás, az sokat segít :)

Köszi az ötleteket.

@Ba cy lus : Nem mutatja, hogy tölti a vakut? Vakukondit pl. lehet látni, ha rossz. A vakuelektronika kontakthibája is egy egyszerű eset lenne. FET-ek halhatnak még el vakuban...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#47940) wms válasza schumi (#47930) üzenetére


wms
senior tag

Én az AF-P DX 70-300-at használom, és tökéletesen meg vagyok elégedve vele. :)
Éles, villámgyors, hangtalan és könnyű, D7500-on használom. APS-C-s obi, míg a másik kettő FF, ezért sokkal könnyebb, kisebb és lényegesen olcsóbb azoknál. Szerintem kifejezetten ajánlott obi! :K

(#47941) #56474624 válasza hcl (#47939) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az elektronikai részéhez én suta vagyok, hova érdemes Budapesten elvinni?
Csak ésszerű határokon belül javíttatnám, az egészet a kitobival együtt 9 ezerért vettem.

(#47942) *Ropi* válasza #56474624 (#47941) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az a 9k a javítás óradíját sem fedezi, nem, hogy az alkatrész költségét: így ne fáradj vele, mert ebben az esetben gazdasági totálkár. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47943) topikk


topikk
senior tag

https://www.lensrentals.com/blog/2020/01/finally-the-nikon-z-24-70mm-f2-8-s-lens-teardown/

"Nikon Z lenses, like Canon R lenses, are a completely new optomechanical design, probably done entirely in-house. The engineering itself is incredible in most ways."

Egyre jobb a Nikon sajtója az új obik kapcsán, a végén tényleg bejön a Z bajonettel ígért új minőség. Főleg 1-2 év múlva, ha tartják a meghirdetett ütemet.

(#47944) Throme válasza topikk (#47943) üzenetére


Throme
veterán

Pláne, hogy most olvastam egy bajonett adapterről, amivel Z vázra felrakható canon obi (gondolom, ami canon milc.hez jött ki...) :DDD

(#47945) robi1979


robi1979
aktív tag

Szerettem volna egy z6 kitet akciósan rendelni, de mire eljutottam a rendelésig anyagilag, az összes létező akcióról lemaradtam. Milyen sűrűn szokták a z6-ot akciózni Magyarországon, a németeknél, osztrákoknál?

[ Szerkesztve ]

(#47946) t72killer válasza Throme (#47944) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, az EF-z adapter. Az RF necces, nagyon vékony kell h legyen.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47947) rekid válasza robi1979 (#47945) üzenetére


rekid
addikt

Minden évszakban, de a téli még mindig tart..

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47948) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok! Aziránt érdeklődőm tisztelettel, hogy a Nikon Z6/Z50 akkui tölthetök-e powerbankról? Természtesen ha benne vannak a gépben! :)

(#47949) t72killer válasza rinpocse (#47948) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, de nem árt, ha jó sok ampert tud a bank.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47950) robi1979 válasza rekid (#47947) üzenetére


robi1979
aktív tag

Én erre a kitre gondoltam . Illetve az általad linkelt szett pedig 1400 euro volt akcióban, otthon meg kb 1700-ra jön ki most akciósan. Ez jan. 15.-ig 1900 euro volt, most meg 2300.
Juteszembe, gondoltam hogy veszek egy D750-et amíg beáll a MILC piac az kb 1200 euro. Mennyire alkalmas a D750 munkára? Portré, illetve baba fotók? A régi Nikon D50 szettemből meg még megmaradt egy Tamron 28-75 2.8 XR DI, ez használható vele? 50 1.8 G és 85 1.8 G menne mellé, ezeket később is tudom majd használni FTZ-vel a z6-on vagy újabb z-s vázon. Godox vakuvezérlőket X2T-t mennyire szereti a D750/z6?

Jelenleg Sony a6300-am van, stúdióban használnám, de hiába veszek a7III-at, a Sony nem tud nyitott rekesszel fókuszálni. pl. 2 emberes portrénál, párfotónál az f8 meg fölötte felejtős. Tegnapi képeim fele emiatt kuka. Állítólag "ilyen körülmények között kevesen rekeszelnek ennyire". Beállítófénnyel f8? Ez alap kb 15 éve! Nemhogy Eye AF nincs AF-C-ben beállítófény mellet, de még normáis AF sincs. Állítólag ilyen az a7III is Sonyból.

Más gépek ezzel szemben nyitott rekesszel simán fókuszálnak nyitott rekeszen és csak akkor ugrik be a beállított rekeszre amikor lenyomod az expo gombot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.