Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47051) tvamos válasza rekid (#47035) üzenetére


tvamos
nagyúr

Klasz! M50... Z50... remelem, jo arban lesz!

(#47049) rekid
"Mostanság a canon m50 a menő ott ahogy látom."
Mobiltelefonrol valtoknak szerintem jo valasztas lehet. Eleg egyszeru a hasznalata. Kisse tul van arazva.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47052) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Sokat utazok, és szeretném minél jobb minőségben megörökíteni a helyszíneket, ahol jártam (nem természetfotók, hanem emberekkel együtt). Erre a célra milyen gépet ajánlanátok max. 200 ezer Ft-ig (objektívvel)?

A D3500-at és a D5600-at néztem. Melyikkel tudok teljesen amatőrként jobb képeket csinálni?

Köszönöm előre is.

(#47053) Timer válasza Brandynew (#47052) üzenetére


Timer
veterán

D5600-zal nincs tapasztalatom, de ha nem kell a WIFI és a kihajtható kijelző, szerintem a D3500 elég lenne Neked kezdésképp. Én is azt használok egy bő hónapja, igazából elégedett vagyok vele, igaz, akcióban nem egészen 120 ezerért vettem 18-55 kit objektívvel együtt, így kellőképp nagy volt a differencia árban a két eszköz között.

[ Szerkesztve ]

(#47054) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Lehet nem ide illő kérdés.. Van nekem egy Nikon D3300 gépem, de viszont megválok tőle.

- Mi a teendőm eladás előtt?
- Hogy tudok róla mindent letörölni?
- Vissza kell valahogy állítani gyárira? ( Sajnos nem vágom..)

Segítségeteket köszönöm. :R

Gergő

(#47055) Frigetrus válasza zeus_2k14 (#47054) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Eladás előtt teendő? Pontos expószám ellenőrzésen kívül nem sok minden, esetleg tisztítás javasolt, de ha nem értesz hozzá, akkor házilag semmiképpen ne pucold a belsejét.

Mindent letörölni??? Miről? Mivan? :D Ezt nem igazán értem. A gép nem tárol semmit, fényképek a memórikártyán vannak.

Gyárira visszaállítani? Van erre opció, de kb felesleges, csak a menüt és beállításokat alaphelyzetbe hozza....

(#47056) anaqer válasza Frigetrus (#47055) üzenetére


anaqer
veterán

Copyright info-ba azért ha nevet / email címet raktál, azt érdemes törölni, mert nem biztos, hogy a vevő gondol rá ... aztán kinek hiányzik esetleg magyarázkodni miatta.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47057) zeus_2k14 válasza anaqer (#47056) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Képeket töröltem, ezt a mail címes dolgot nem tudom hogy kell, így azt én nem írtam be soha. :C

(#47058) StLui válasza zeus_2k14 (#47057) üzenetére


StLui
veterán

Képeket honnan törölted? Adsz hozzá memóriakártyát?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#47059) zeus_2k14 válasza StLui (#47058) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Gépen belül, a menübe volt olyan hogy Memóriakártya formázása. Igen, adok hozzá.

(#47060) Frigetrus válasza anaqer (#47056) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Na ez mondjuk jogos, meg is feledkeztem róla. Gyári visszaállítás talán segít is rajta,törli kapásból?

(#47061) rekid


rekid
addikt

8000 dollár a 0.95 noct-ért? Nóóóórmális..? Másfél d5 ára... LOL
Azt még ennyiért én tekergessem a fókuszgyűrűt? :DDD

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47062) B.Á.L.!.N.T válasza rekid (#47061) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Várható volt,hogy mocskos drága lesz. Akarom mondani bőven túlárazott...

(#47063) Kisq


Kisq
csendes tag

Sziasztok!
Objektívet szeretnék cserélni, a jelenlegiekkel nem vagyok maradéktalanul elégedett.
Nikkor AF - S 18-55 mm 1:3,5-5,6 GII ill 55-200 mm 1:3,5-5,6 G ED
Váz: D3200
Alapvetően tájképeket ill. portrékat fotózok.
Kérdésem: milyen objektívat vegyek, aminél érezhetően jobb a minőség.
Előre is köszi

(#47064) rekid válasza Kisq (#47063) üzenetére


rekid
addikt

Portré:
- AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G vagy
- Nikon AF-S 85mm f/1.8G

Tájképre:
Ha lecserélnéd a gyári 18-55-öt
- sigma 17-50mm f/2.8 ex dc os hsm
- Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Asp

Ha kimondott UWA kell:
Tokina AT-X 116 PRO DX II - 11-16mm f/2.8

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47065) helixP válasza Kisq (#47063) üzenetére


helixP
nagyúr

Mivel nem vagy elégedett?

(#47066) OPiiPO válasza rekid (#47061) üzenetére


OPiiPO
addikt

nem te vagy a célközönség, fogadd el :)
hidd el a Nikonnál sem teljesen hülyék dolgoznak, sejtik mit mire kell árazni

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47067) rekid válasza OPiiPO (#47066) üzenetére


rekid
addikt

Hát mostanság az eladásaik nem ezt mutatják... úgy mellesleg mikor bejelentették a közönség kb. le se ...

Persze valóban, nem én vagyok a célközönség.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47068) A Zéé válasza rekid (#47061) üzenetére


A Zéé
addikt

hát ez kb. olyan, mint a mindenféle hipersportautók, meg azoknak a speciális kiadásai, amiknek a mindennapi használati értéke tendál a nullához, de mégis léteznek, minimális darabszámban készülnek kb. csak azért, mert a gyártó ezzel prezentálja, hogy meg tudja csinálni. Nyilván az év végi prémiumot nem az ezekből befolyt összegekből fogják kiosztani.

Just a simple Lineman...

(#47069) rekid válasza A Zéé (#47068) üzenetére


rekid
addikt

Fura ez.. aki megengedheti maganak az szvsz hamarabb vesz egy meregdraga pl. Leica 50mm f0.95 uveget vagy valami zeiss hasonlot. Egyszeru marketing es brand pozicionalas.. erre meg ugye csak nikon van irva..
Meglatjuk mit mond az a reteg..

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47070) Roachy válasza rekid (#47069) üzenetére


Roachy
senior tag

A Leica több mint 11000 dollár. Még így is drágának tartod a Nikon 8 ezres árát? És a hírek szerint legalább olyan jó, ha nem jobb lesz. Ebbe állítólag most nagyon belead mindent a Nikon amit csak az optikákról tud.
És igen a hipersportautós példa teljesen korrekt. Ez a helyzet ezzel az obival is.
Hidd el aki megteheti, meg is fogja venni. Ha milliárdos lennék én is inkább erre költenék, mint luxus autóra, 80 szobás palotára, vagy macska által kiszart kávéra.

(#47071) anaqer válasza Roachy (#47070) üzenetére


anaqer
veterán

Mondjuk a kopi luwak csak akkor drága, ha minden áldott reggel azt akarod belebaszni a kotyogósba, mielőtt elindulsz a gyárba. :U Egyébként meg nem vészesebb, mint egy-egy palack jobb bor, vagy szivar, vagy steak, stb.

Szemben azzal, hogy hobbira elficcentesz három millát egy nagyon speciális esetekre kitalált obira, amit az utcán/terepen úgyis fosnál elővenni, és 99%ban a fiók mélyén gunnyadna.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47072) Roachy válasza anaqer (#47071) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem éppen a lényeget ragadtad meg, nem a konkrét összegről van szó.
De mondj még egy dolgot ami attól a világ legdrágábbja mert kiszarta valami/valaki. Csak ezzel próbáltam érzékeltetni, hogy lehet sokkal feleslegesebb dolgokra is költeni, mint ez az optika, csak azért mert megteheted.
Én sosem féltem használni a felszerelésem. Pláne ha még a pénz sem számít. :))
Az enyémen hamar használati nyomok keletkeznének. ;)

(#47073) gaben22 válasza anaqer (#47071) üzenetére


gaben22
senior tag

Meg igazából csak Indonézián kívül drága, én egész olcsón tudtam kinn venni. Amúgy nem nagy szám bár én nem vagyok nagy kávé gourmet :).

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#47074) rekid válasza Roachy (#47070) üzenetére


rekid
addikt

Nem erről beszélek. A Nikon nem egy luxusmárka, luxusbrand szemben a Leicával.

Kicsit sántít a példa de ott volt a suzuki kizashi. Tök jó kocsi volt de senki nem adott 8-9 milliót "csak" egy suzukiért.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47075) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot!

Egy kérdésem van: Tamron 24-70 G2 obiról vélemények? (fókusz-problémamentes? Színvilága?)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47076) Roachy válasza rekid (#47074) üzenetére


Roachy
senior tag

Van egy olyan érzésem, hogy az utóbbi időben te csak a Nikont fikázni jársz ide. ;)
A Kizashi-hoz hasonlítod egy csúcsmárka csúcs termékét? Ez komoly?
Mellesleg az az autó erősen túl volt árazva a hazai piacra, bőven volt nála jobb választás, ami szebb, jobb, többet tud stb... Sőt igazából abban az árkategóriában minden másik autó jobb választás volt. A Nikon optikájával nagyon nem ez lesz a helyzet, mert nincs konkurenciája. Ha ilyen tudású optikát akarsz a Nikonodra, azt kell megvenned. Vagy beéred az 50/1.8-al.
Persze brutális az ár valóban, de a Nikon sosem volt híres a felhasználó barát árpolitikájáról. A profi termékeik (leginkább az optikák) mindig is az átlag ember számára megfizethetetlen kategóriát képviselték.
Kíváncsi vagyok jön e ki hasonlóval valaha, bármelyik másik gyártó és annak milyen lesz az árazása.
A Leica meg luxusmárka igen, ezért drágább is több mint 3000 dolcsival. És valószínűleg nem is olyan jó, mint amilyen a Nikon lesz. Ráadásul azt csak adapterrel tudnád rátenni a Nikon Z-re.

(#47077) Roachy válasza Viperator (#47075) üzenetére


Roachy
senior tag

Nagyon jó kis obi. Ár-érték arányban az egyik legjobb választás.
Front és back fókusz itt is előfordulhat, mint minden márkaidegen gyártó esetén. De kisebb arányban mint a többinél és a régebbi verzióhoz képest is. És mellesleg dokkolóval nagyon jól kalibrálható. Nekem egyébként nem volt gondom vele, kalibrálás nélkül is pontos volt mindenhol.
Az Af gyors és pontos.
A színekkel sincs gond, utómunka nélkül is kellemes pasztel színek jönnek ki belőle.
A perem sötétedés talán egy kicsit erősebb tud lenni, nyitott blendénél, de az meg jól korrigálható, a LR optika profilja tökéletesen javítja.
A stabija, meg még mindig a legjobb.
Ami negatív változás az elődjéhez képest is, hogy tág blendénél elég lágy képet produkál, de kb f4-től már tű éles.

(#47078) rekid válasza Roachy (#47076) üzenetére


rekid
addikt

Hopp, úgy érzem végig gázoltam egy gumicsizmával a lelkes fanboy réten.

Ne haragudj, hogy nem pisilem össze magam egy -általam használt és alapvetően kedvelt- gyártó mézes mázas marketingjétől.

Meglátjuk mit mond a piac.

:R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47079) Viperator válasza Roachy (#47077) üzenetére


Viperator
őstag

Köszönöm!

Mennyi a használt piaci ára általában?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47080) OPiiPO válasza rekid (#47078) üzenetére


OPiiPO
addikt

a személyeskedés nem sokat segít a kulturált eszmecsere fenntartásában, szerintem

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47081) Roachy válasza rekid (#47078) üzenetére


Roachy
senior tag

Most szerinted mit mondana a piac egy 8000 dolláros optikára, ami még csak nem is valami szuper tele?
Nyilván sehol nem lesz best buy pecsét a teszt cikk alatt. ;)
Az hogy milyen lesz a végeredmény, meg majd kiderül.
De én nem dobtam hátast az árától, várható volt hogy nem egy 1000 dolcsis optika lesz, pláne a Nikontól. Majd ha már általános lesz az f 0.95-ös érték, biztosan lejjebb kúszik az ára is. De egyelőre csak a Leica-nak van ilyenje, és csak m bajonettel. Meg van valami kínai csoda is, az megvan egy ezresből. Aztán kb ennyi...
Ha a véleményem fan boyság hát legyen. Bár ezt a jelzőt nyilván az első mondatom miatt kaptam visszavágásként. Különösebben nem izgat, tényleg szeretem a Nikont. ;)

(#47082) Roachy válasza Viperator (#47079) üzenetére


Roachy
senior tag

Úgy 300 körül mozognak.

(#47083) Peczek


Peczek
aktív tag

Üdv mindenkinek,

kb. fél éve vettem egy Nikon D7200 vázat. (csak vázat). Elkezdtem használni egy régebbi (kb. 10 éves) Nikkor 18-70 optikájával. Nos úgy tűnik, hogy back (vagy front, nem tudom melyik-melyik) fókuszos együtt a kettő. A váz új, tehát van rá még 2,5 év garancia. Ilyenkor a garancia vonatkozik a back fókuszra? Biztos fogok valamikor venni egy másik alap zoomot (pl. valami Sigmát) de az nem most lesz. Tehát a kérdés: ez a szitu garanciába korrigálható-e.

Hogy még extrább legyen, a Nikon 50 / 1,8-on nem nagyon vettem észre a fókusz problémát, a portrék egész jók lettek.

A D70-en nem volt bajom a 18-70-esel, bár az csak 6 Mpixel volt, nem 24.

(#47084) Viperator válasza Peczek (#47083) üzenetére


Viperator
őstag

Ez az obi hibája, úgy hogy nem vonatkozik a garancia.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47085) Kisq válasza helixP (#47065) üzenetére


Kisq
csendes tag

A képélességel alapvetően.

(#47086) Kisq válasza rekid (#47064) üzenetére


Kisq
csendes tag

Köszi!

(#47087) itouchfan válasza Peczek (#47083) üzenetére


itouchfan
senior tag

Az objektívet kalibrálják a vázhoz, szóval a garancia nem vonatkozik rá.
Viszont a D7200 menüjében tudsz egy kicsit korrigálni ezen, minden objektívre tudsz beállítani egyedi fókusz értéket, ez sokszor megoldhatja a problémát.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47088) .mf válasza rekid (#47061) üzenetére


.mf
veterán

Ez nem nekünk készült. Ez egy presztízs-termék, presztízs-vásárlóknak. Én is csak a fejemet fogom, hogy ilyenekre pazarolják a fejlesztési időt és pénzt, amikor még ekkora lyukak tátonganak a natív obiparkban. Sokkal több értelme lett volna inkább az f2.8-as trióra ráfeküdni és hamarabb kihozni, arra kereslet is lenne.

Roachy: "A Nikon optikájával nagyon nem ez lesz a helyzet, mert nincs konkurenciája."

Mitakon / Zhongyi 50 f0.95 v3 - natív MILC design, rég elérhető Z-re is konkrétan a tizedéért (USA bolti ára 800 USD), továbbá sokkal kisebb és könnyebb. Optikailag biztos Otus-szintű lesz a Nikon, de a Mitakon is ~használható nyitva (szélekig egész tűrhető élesség), a boké egész kellemes ennél is (márpedig miért másért venne valaki f0.95-ös obit, ha nem a háttérmosásért), csak megfelelő körülmények kellenek hozzá, mert az a flare és CA elég durva...

-----

Remélem mihamarabb jön a beígért CFexpress FW. Nem szeretnék még egy XQD kártyát venni, a CFe már most olcsóbb
Geizhalson a legolcsóbb 64 GB-os XQD 149 EUR, míg a legolcsóbb Type B CFe csak 72.95 EUR (128-nál pedig 214 vs 99.95...)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47090) Roachy válasza .mf (#47088) üzenetére


Roachy
senior tag

Szerintem lépéskényszerben voltak, és meg kellett mutatniuk hogy milyen lehetőségek rejlenek a Z rendszerben. Ez egy ilyen farok méregetős optika a részükről.

(#47091) rmatyi


rmatyi
tag

Sziasztok!

Véleményetek szerint melyik a jobb objektív?

Sigma 17-70 f2.8-4
Sigma 17-50 f2.8

Nem igazán tudok dönteni.

(#47092) rekid válasza rmatyi (#47091) üzenetére


rekid
addikt

Azt kell eldöntened mi kell jobban a végig f2.8 vagy a plusz 20mm. Amúgy ugyan az a család sigmán belül.

Nekem 17-50 volt mert az 50-es végen örültem az f2.8-nak portrénál. (Nekem az a plusz 20mm minimális különbségnek tűnt.)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47093) .mf


.mf
veterán

Z6-hoz mit ajánlanátok alap utómunkához (nem szerkesztéshez)?
(Mondhatni "LR alternatíva")
DxO-t használtam, nekem a tudása nagyrészt elég volt, csak ritkán nyúltam Gimphez; csakhogy az én verzióm nem támogatja a Z6-ot (megnyitni se hajlandó - persze lehetne exifet hesszölni, de sok fájlnál akarja a halál), az új verzióban pedig nincs benne a perspektíva-korrekció, hanem még külön kell megvenni...
A Nikon C-NX-D-re gyorsan rápróbáltam, lassú és limitált (csak +-1 FÉ? Shadows nem mehet negatívba? Nincs obi-profil? stb)
Capture 1-t szoktam látni, hogy ajánlgatják, de egy kicsit drágán mérik (349 EUR...), én pedig eléggé kiköltekeztem most magam...
Jól olvasom, hogy a Rawtherapee és a Darktable is támogat obi-profilokat?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47094) Timer válasza .mf (#47093) üzenetére


Timer
veterán

Luminarral tegyél egy próbát. Határ nagy fos a hármas verzió, ami a stabilitást illeti, de a tudáskészlete elég erős, és 60 euró alatt mérik.

(#47095) Peczek válasza itouchfan (#47087) üzenetére


Peczek
aktív tag

+ (#47084) Viperator

Ezek szerint létezik olyan, hogy, egy objektív egy vázhoz jó, egy másikhoz nem?

Mondom, a D70-eshez teljesen jó volt a 18-70-es obi, minden fajta back fókusz probléma nélkül. Csak a D7200-hez lett fókusz problémás.

[ Szerkesztve ]

(#47096) Peczek válasza itouchfan (#47087) üzenetére


Peczek
aktív tag

Igen, majd fogok molyolni a vázon belüli korrekcióval, bár az okosok szerint az sem nem képes csodákra.

[ Szerkesztve ]

(#47097) anaqer válasza .mf (#47093) üzenetére


anaqer
veterán

Első kérdésem az lenne, hogy Lightroom miért nem jó? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47098) Timer


Timer
veterán

Csak mellékvágányként megemlítem: volt egy AF hibás 35-ös fix Nikon objektívem, amit itthon 10 hónapon keresztül nem tudtak javítani Szegeden, mert már jön az alkatrész, már megrendeltem, következő héten biztos jön, ezt még érdemes kivárni, stb. Meguntam. Nikon cseh szerviz (VPS Data) online felületén hibát lejelentettem, másnap jött a GLS futár és vitte a csomagot, három napon belül a szervizben volt, alkatrészre vártak ők is, de két héten belül kézhez kaptam javítva, mindeközben online felületen volt követhető a státusz. 30 ezerből megúsztam. Hogy megérte-e, az kérdéses (az objektív ára jelenleg 55k körül mozog), viszont a szerviz szolgáltatást bátran javaslom. Ha valaki nem fogadja el a javításra tett árajánlatot, akkor sem vészes a dolog, postát és bevizsgálást kell fizetni, 8k körül, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#47099) anaqer


anaqer
veterán

Bakker, mennyire undorító fos lett már a profil (is) :( Ennyire csúnya RIOS-t még nem láttam.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47100) .mf válasza anaqer (#47097) üzenetére


.mf
veterán

Nem tetszik az előfizetős modell: most 12.69 EUR/hó a Lr önmagában (egy nekem felesleges felhős tárhellyel) vagy a 20G-s Photography pack részeként, azaz évente 152.28 EUR; nem fontos nekem mindig a legújabb verzió, új váz sincs tervben az elkövetkező 3-4 évben (az A7-est is bő 2.5 éve nyüstölöm), amiért általában egy új verzió kéne más szoftverekből. Ha tehát 3 évvel számolok, 456.84 EUR - HA közben nem emelnek árat (pedig van rá esély). Tehát páréves távlatban nézve elég drága.
Másrészt a cégpolitikájuk sem tetszik, volt pár nemszép húzásuk.

Szoktak-e C1 akciók lenni? A 349 egy kicsit erős, de ha esetleg jönne egy új verzió és féláron kínálnák a régit az ünnepek közeledtével, elgondolkoznék rajta, és addig elkezdek beletanulni a próbaváltozattal. Ha nem, akkor a DxO nekem nagyrészt elég volt, az jóval olcsóbb, és már valamelyest ismerem is; de a Luminarra is ránézek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.