Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) *Ropi* válasza sanyika987 (#47700) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...mennyibe kerülne egy régi d5100 zárcsere manapság..." ---> Telefon a Nikon Kft.-nek, tel. szám fent, az összefoglalóban.

"...illetve kit obi mellé milyen obit ajánlanátok?
tejűt fotózás, time lapse készítéshez"

T2 csatlakozású távcsövet, meg egy T2-váz adaptert.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47702) t72killer válasza sanyika987 (#47700) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A samyang 14-ese jó lesz apsc-re tejutazni, de az egészet még ez sem fedi le, ahhoz halszem kell.

A zárcsere viszont nem biztos, h megéri, esetleg magad nekieshetsz ebay-ről rendelt alkatrészekkel. Ha már uis asztro, egyúttal az ir-szűrőt is kikaphatod a helyéből. Egy kicsi csavarhúzókészlet+pár netes leírás és megvan:)).

#47701: <- távcsővel tejutat :N Ami egy távcsőből viszont hasznos lehet, az a mechanika. Jól jön akár 1 perces expó is, amihez már halszemél is kell vmiféle tracker megoldás. 14mm-en bemozdulás nélkül nemigen lehet 10sec fölé menni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47703) Throme válasza *Ropi* (#47696) üzenetére


Throme
veterán

Még egyik fényképezőmön se cseréltem fw-t. Semmi sem indokolja, több kárt lehet vele csinálni mint hasznot.
Azért elolvasgatom én is a frissítések összefoglalóját, így se éreztem még késztetést...

(#47704) *Ropi* válasza Throme (#47703) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért általában van létjogosultsága, de valóban: előtte mindig érdemes elolvasni, hogy mit javít, mert lehet, hogy simán felesleges, amint a példa is mutatja.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47705) *Ropi* válasza t72killer (#47702) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos, a távcsővel kisebb látószögeket lehet befogni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47706) rekid válasza NandorHUN (#47697) üzenetére


rekid
addikt

50mm f1.8g es 85mm f1.8g mehet nyugodtan. A D verziosok az egyel regebbiek, de nem annyival olcsobbak es kulonlegesebbek, hogy erdemesebb legyen venni.
Miert dobtad az a7iii-at?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47707) Roachy válasza Hatomi (#47693) üzenetére


Roachy
senior tag

Ezt már csak szerviz tudja rendbe hozni. Erre nincs házi megoldás. Nem muszáj a Nikonhoz vinni, ha találsz valami szakit aki tudja mit csinál.

(#47708) Roachy válasza sanyika987 (#47700) üzenetére


Roachy
senior tag

A legolcsóbban úgy úszod meg, hogy rendelsz külföldről pár ezer forintért zárszerkezetet és elviszed szerelőhöz, aki kicseréli neked. Ahogy néztem az árakat már kb 4000 ft-tól van hozzá zár. Aliexpress olcsóbb, ebay megbízhatóbb.
Így kb 15-20 ezerből meglesz.

(#47709) kovsol válasza rekid (#47706) üzenetére


kovsol
titán

Inkább az a kérdés miért vette meg, ha egy hétig nem volt meg neki, és rendelt egy Z6-t. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#47710) rekid válasza kovsol (#47709) üzenetére


rekid
addikt

Meglatta a G-s obik arat :D ;]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47711) OPiiPO válasza kovsol (#47709) üzenetére


OPiiPO
addikt

14 napon belüli visszaküldés?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47712) t72killer válasza rekid (#47706) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

50esből a z verziót javaslom, nagyon jó üveg NYITVA is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47713) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg Sony a6300 APSC-t használok, tervezem a FF váltást A7III-ra. Az általam használt jelenlegi objektívek Sigma 30, 56 1.4, MC11+Tokina 11-16, Sigma 17-70, Sigma 105 2.8 macro, és egy Tamron 28-75 2.8 Sony E. Leginkább portré, műterem+tájkép. Olvasom hogy sokan A7III helyett inkább a Nikon Z6 mellett döntöttek. Valaki homályosítson már föl legyen oly kedves hogy az adapterezés Nikon Z6-nál hogyan működik. Korlátozottan mint a Sony + MC11 esetében? Egy Nikon d50-et használtam több mint 10 évig egy Tamron 28-75 2.8-al XR DI, akár FTZ-vel ezzel is lenne AF? Eye AF hogyan működik a Z6 esetében? Illetve a Nikon 50 1.8, 70-200 2.8 is menne a Z6+FTZ-vel? Gondolom eye af és vázstabi itt nincs?

[ Szerkesztve ]

(#47714) rekid válasza t72killer (#47712) üzenetére


rekid
addikt

Azzal csak annyi a gond, hogy majd 3x annyi mint az F mountos G verzio. Ráadásul az 50mm 1.8G nem is egy rosszul sikerült darab nyitva sem. (Félreértés ne essék jó lett a Z verzió nagyon de brutál ára van.)
Gondolom a kérdező spórolni akar a "vintage" obikkal.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47715) NandorHUN válasza rekid (#47706) üzenetére


NandorHUN
addikt

Sony topicban leírtam.
Nem dobtam, egy jó kamera, de számomra Nikon jobb volt.

De el tudom képzelni, hogy ha valaki pl. sportot fotóz akkor jobb a Sony, vagy csak portrékat akkor Canon (1.2-es portré obik miatt) - bár jövőre jönnek 1.2-es lencsék a Z6-ra is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47716) NandorHUN válasza OPiiPO (#47711) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47717) .mf válasza rekid (#47706) üzenetére


.mf
veterán

-D-vel FTZ-n nincs AF. Csak a -G és -E szériákkal van AF.

T72: NYITVA is batár állat.

Rekid: nem az árával van a gond, nyáron szinte végig 350 €-ért volt kapható, ami egész baráti ha a Zony 55-össel összemérhető élességét nézzük; engem a mérete és tömege zavar, az 50 f1.8G adapterrel együtt is kisebb és könnyebb nála; és a bokéja sem tetszik.
A Nikon Z roadmapen van egy "compact prime" széria 28 és 40-essel - attól félek csak, hogy f2.8-asok lesznek. Reménykedek még, hogy a Samyang is mihamarabb jön Z-s AF obikkal, a 18 f2.8 és a 45 f1.8 a kívánságlistámon van.

Robi: tudod, van egy olyan varázslatos dolog, hogy google keresés... Nikon -G és -E obikkal van AF (szem-AF is), stabi; néhány régebbi obival kicsit lassabb az AF, mint tükrösön. 3rd party obik pedig vagy kompatibilisek (pl. újabb Tamron obik - ld Tamron oldalán lista) vagy nem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47718) NandorHUN válasza rekid (#47714) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, de viszonyításképpen jobb mint a Zeiss 55mm 1.8 (Sony-ra) és fele annyiba kerül...
Én is F mount-os lencséket fogok használni, de 50mm-esből megvettem a Z-t.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47719) sanyika987 válasza Roachy (#47708) üzenetére


sanyika987
aktív tag

Köszönöm az infót
Nem aktuális de 90k expo van benne és jobb félni mint megíjedni
Fix obiból 35mm 1.8 is jó lehet még?
Vagy minden képen halszem?
Keresem a köztes megoldást

iphone 14

(#47720) total90


total90
veterán

Ma végre megjött az XQD kártya a Z6-hoz, tudtam frissíteni és mostmár mennek a CFE kártyák benne :DD Nem hittem benne, hogy még idén ez összejön, de csak sikerült.

Lenne egy kérdésem a Z6-al kapcsolatban.
A mostani gimbalom Zhiyun Crane nem valami izmos és a 14-30-al a fedélzeten sem valami tuti. Néha nem bírja a motor és bebukik...

Tervezek venni egy Zhiyun Weebil S-t (esetlen DJI Ronin SC, habár ez kicsit nagy), ami jobban bírja a súlyt. Tesztekben a 24-70 f2.8-at is elbírja, de inkább valami kisebb fixel akarom a videókat csapatni.
A 24 és a 35 mm-es f1.8-as darabok között vacillálok és sehol sem találok infót, hogy melyik lenne jobb videóra. 35-össel láttam tesztet, de a 24-es valahogy senki nem használja... Tudja valaki miért?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47721) p_adam válasza total90 (#47720) üzenetére


p_adam
addikt

Más oka valószínűleg nincs, mint az, hogy még frissebb és nem adtak el belőle olyan sok darabot.
Mindkettő ugyanolyan kiváló videóra, a focus breathing szinte észrevehetetlen. A súlykülönbség szintén nem jelentős, így csak annyi a kérdés, hogy nagyobb látszószög kell többért, vagy kisebb kevesebbért.
Itt pl. van egy rövid videó vele

(#47722) robi1979 válasza .mf (#47717) üzenetére


robi1979
aktív tag

Hidd el ismerem ezt a "varázslatos dolgot", de igazából gyakorlati dolgokra vagyok kíváncsi nem pedig fizetett review-kra. Engem a Tamron AF 70-210mm f/4,0 Di VC USD + Tamron 17-35 + FTZ + Z6 kombó érdekelne. Használja ezeket valaki itt? Ezekkel működne a vázstabi és az eye af is? Godox Xt1-el gond nélkül működik a HSS is? 1/8000 gondolom? Eye af a z6-nál működik AF-S és AF-C módban is? Mennyire pontos egy A7III-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#47723) total90 válasza p_adam (#47721) üzenetére


total90
veterán

Fincsi, köszi a linket. Szerintem bevállalom a 24 mm-t.

A 14-30 és a 24-70 f2.8 is nagyon durva ami az AF-t illeti. Ezt nagyon összerakta a Nikon.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47724) t72killer válasza robi1979 (#47722) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

sztem jobban jársz, ha a dpreview fórumában kérdezel utána, itt kb 3-4ünknek van z-s gépe:U.

A vázstabi full manuál/elektronika nélküli obikkal is jó, ennyit tudok hozzátenni. Egy canon 200mm 2.8L-el próbáltam.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47725) .mf válasza robi1979 (#47722) üzenetére


.mf
veterán

Z6 + FTZ + T 17-35 OSD van, vázstabi és AF van, bár lassabb, mint a többi (Nikon) obim és jobban kattog-kerreg, bár ez lehet, hogy alapból ilyen tükrösön is. Eye-AF van de csak full-auto-AF-ben van, én meg S-AF single-pointban / pinpoint lövök. Be- és kikapcsolni is csak egy eldugott menüponttal lehet, amit nem lehet a gyorsmenübe kitenni (ekkora baromságot, ez bármely MILCben alap volt, amelyekkel az utóbbi 7-8 év alatt találkoztam és használtam). Eye-AF van AF-S és AF-C-ben is, de mindkettőben csak a full-autoban.
X1T van, HSS fogalmam sincs, hogy működik-e, de miért ne működne?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47726) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget! A Nikkor 18-55mm f3,5-5,6G AF-S DX VR obim a D3200-as vázon nem talál fókuszt, ha 30mm alá tekerem a zoomot és 2 méternél messzebb van a tárgy. 30 felett megtalálja és akkor is, ha 2 méternél közelebbre fókuszálok.

Másik gondom, hogy nem megy a VR. A metaadatok között jó az érték, de a lencse nem pörög fel, amikor félig lenyomom a gombot. Olyan, mintha folyamatosan parkoló pályán lenne a mozgó lencsetag. Érdemes/lehet javíttatni? Egyszer régen leejtettem 1 méterről, kőre. :(

Köszönöm!

(#47727) Peczek válasza amstro555 (#47726) üzenetére


Peczek
aktív tag

Szerintem javíttatni nem érdemes, 20 e-től vannak használt 18-55-esek. A javítás tuti több lesz. Én kb. 8 éve javíttattam egy 18-70-est, ha jól emlékszem akkor ez kb. 22 e volt, pedig le sem ejtettem, csak valami kilazult. Szerintem azt sem érte meg javíttatni, inkább érzelmi oka volt, meg nem kellett vennem egy bizonytalan használtat (amit esetleg valaki korábban már leejtett ;) )

(#47728) aldebaran


aldebaran
őstag

D7000-em van. Azt hogy tudom megoldani, hogy ha távirányítóval exponálok, akkor ne 1, hanem 3 képet csináljon Xmp-es idővel.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#47729) robi1979 válasza .mf (#47725) üzenetére


robi1979
aktív tag

Kezd körvonalazódni a Z, köszönöm. Neked ugye van Sonyra Tamron 28-75 2.8-ad? Állítólag techart adapterrel a Tamron 28-75 z-on már állítólag natívkét viselkedik 2.01 frmware-el. Nem próbáltad esetleg? Nekem is van Tamronom, Sonyn belül terveztem a FF váltást, de egyre jobban tetszik a Z. Z-ből meg egy 24-70 2.8 1700 euro.

[ Szerkesztve ]

(#47730) anaqer válasza aldebaran (#47728) üzenetére


anaqer
veterán

Tudtommal ha drót nélkül akarod, akkor csak valami ilyesmi ketyerével fog menni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47731) aldebaran válasza anaqer (#47730) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezzel tudom távolról irányítani. A kérdésem nem ez, hanem az, hogy hogyan tudom megcsinálni, hogy ha megnyomom ezt a távkioldót, akkor 3-at fényképezzen.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#47732) .mf válasza robi1979 (#47729) üzenetére


.mf
veterán

Nincs Techart adapterem, mert nem időjárás-álló.
Nekem csak azért van Z-m, mert fontos volt az időjárás-állóság. Sokat vagyok túrázni, hegyekben, néha kint elkap az eső; voltam már sarkkörtől sivatagon át trópusokig. Ha ez neked nem annyira fontos, vegyél Sonyt. Sokkal több natív obi, olcsóbb alternatívákkal, jobb AF. Annak is megvannak a maga hibái, de a Z-knek is bőven vannak hülyeségei.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47733) amstro555 válasza Peczek (#47727) üzenetére


amstro555
tag

Köszönöm a választ! Akkor megtartom tartaléknak vagy eladom hibásan, esetleg én megjavítom valami youtube videó alapján. https://www.youtube.com/watch?v=6Y-OX_snWwc
Milyet érdemes vennem, ami illik a géphez? Ez a kit obi nem vált be túlzottan. A VR berezonált és szellemképes lett a kép, a felbontása sem volt túl jó.

[ Szerkesztve ]

(#47734) anaqer válasza aldebaran (#47731) üzenetére


anaqer
veterán

Én meg mondtam, hogy azzal (olyasmivel) tudod, amit mutattam.
Mert a Nikon ML-L3mal - automatikusan - nem.

(Valamint hogyha infra jeladós Androidod van - tökmindegy, pl. egy félhalott Xiaomit is megteszi -, akkor ezzel a programmal is meg tudod oldani.)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47735) aldebaran válasza anaqer (#47734) üzenetére


aldebaran
őstag

Jaaa, értem, hogy csak azzal lehet megoldani. Vágom.
Köszi az androidos progit, megnézem. :R :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#47736) anaqer válasza aldebaran (#47735) üzenetére


anaqer
veterán

Nincs mit. :) Egyébként az a progi sok helyzetben nagyon jó tud lenni.

Pl. beállított csoportképnél leteszed valahova a telót a képen kívülre (de azért rálásson az infra a kamerára), aztán hangvezérléssel "csíz!", és rögtön nem egy másodpercek óta begörcsösödött kifejezés lesz, meg a belepislantás esélye is kissebb.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47737) rekid


rekid
addikt

..

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47738) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Sziasztok!
Eladtam a Canon 1100D-met. Most nézelődök vmi jobb utódon. Max 100-120, amit rá tudok jelenleg költeni a témára. Végül a D5300-asnál kötöttem ki. Alapvetően várost, és időnként rendezvényeken fotózok. Iskolai, művelődési házas, évente 1x triatlonon is. Nem művészkedni akarok, hanem lehetőleg jó minőségben megörökíteni családot, eseményeket és a városunkat. Amiket néztem, általában kit obikkal vannak, de akarnék majd hozzá venni vmi 18-105, vagy 18-135ös obit, amolyan mindenesnek. Gyakorlati tapasztalat D5300-ról? Amatőr (hobbi) fotós vagyok, tehát a több 100ezres kategória nem érdekel.

(#47739) helixP válasza SkyLine3000 (#47738) üzenetére


helixP
nagyúr

18-135-ös az Nagyon régi darab, 18-140 és lesz a Te 'embered'.

(#47740) total90 válasza SkyLine3000 (#47738) üzenetére


total90
veterán

Őszintén szólva, én nem váltanék a Canon 1100D-ről. Nem azért, mert a Nikon D5300 nem jobb, hanem azért, mert amennyivel jobb, annyit messze nem ér a váltás.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47741) SkyLine3000 válasza helixP (#47739) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Köszi! Nikonnál még nem nagyon vagyok képben az obik terén. Canonnál a 18-135 stm, vagy usm lett volna a befutó, ha maradok.

(#47740) total90: Kb 30ezret kéne rádobnom egy alig 3e expos dobozos 5300-ra. Azért annyit bőven megér. Az 1100d-t már eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#47742) Throme válasza SkyLine3000 (#47741) üzenetére


Throme
veterán

Tudom fura lesz a kérdés ebben a fórumban, de miért váltasz canonról nikonra?

Meglepődtem, hogy most a c18-135 vs n18-140 árak terén a nikon jobb, nem volt ez korábban így, valamint nincs nagy különbség a c10-18 vs n10-20 árakban.
Ezek lesznek jók város és rendezvényre, a budget kategóriában, nyilván jó fényviszonyok mellett, vagy lakásban egy vaku segítségével.

A nikon 18-135-öt tényleg kerüld el, mert még stabi sincs benne. A 18-105 VR előtti lencse. Építésben a 18-140 VR ezek felett áll.

(#47743) SkyLine3000 válasza Throme (#47742) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Amikor pár éve vettem az 1100D-t, akkor sem volt kikötés, h csak Canon lehet. Szeretném kipróbálni a Nikon-t is. Illetve a helyi fotóklubbal jó viszonyt ápolok. Jópár "kollégám" van", akik szintén Nikont használnak megelégedéssel. (Mondjuk családban (rokonság) meg Canon van.) Itt van 5000-es széria, de 850-es is.
Canon-ban (és árban is) a 650-700 lett volna a befutó, de azért a Nikon D5300 pár dologban előrébb van, mint mondjuk a C700d. Nem elhanyagolható szempont, h míg a Canon 9 AF ponttal operál, addid az 5300-as 39. Meg azért ott a wifi, gps, elvileg jobb akksi, gyorsabb kártyát kezel, kicsit nagyobb, jobb kijelző.
Obiknál, ha maradok Canon vonalon, akkor egy 10-18 és egy 18-135 (stm, usm) lett volna a cél. Az egyelőre lefedné, amikre kell. Nikonnál meg nagyjából ezek megfelelői.
Megbízhatóságban milyen az 5ezres széria? Nem akarok sűrűen váltogatni. Ha beválik, hosszú távra tervezek.

(#47744) Throme válasza SkyLine3000 (#47743) üzenetére


Throme
veterán

Használtnál a fene tudja.
Nekem, és egyik haveromnak megvan még a d5000 és simán működik, haver még mai napig is használja.
Szerintem ezekkel a belépő vázakkal semmi gond nincs, normális (rendeltetés szerű) használat mellet.

(#47745) SkyLine3000 válasza Throme (#47744) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Direkt 1-2 ezer expósakat nézek. Szerencsére sok az alig használt, dobozos. Sokan megveszik az ilyen gépeket, kattintgatnak velük 1-2ezret és elteszik.
Amim volt 1100d, szintén dobozos volt vmi 4e expoval vettem. Az is olyan volt, mint egy új.

(#47746) kovsol válasza SkyLine3000 (#47745) üzenetére


kovsol
titán

Miért számít annyira, hogy dobozos?
Én csak azért rakom el a dobozokat, mert egy csomóan megvesznek értük, és könnyebb eladni úgy.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#47747) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok! Tanacsot szeretnek kerni.
A legkisebb kolkom talalt a polcon egy 8 eves, szinte sose hasznalt, hibatlanul mukodo D3100-ast. Szeretne hasznalni hobbi fotozasra. Inkabb kulteri, nem arckepek.
Arra emlekszem, hogy a gyari obi (18-55) nagyjabol semmire sem jo. Tudna valahol venni hasznaltan, megbizhato forrasbol egy hasznalhato darabot? Nem vagyok tisztaban az arakkal, nyilvan egy beruhazast nem er meg az egesz.
Egyaltalan erdemes meg egy 10 eves modellel barmit is csinalni?
Koszi szepen!

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#47748) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Nem rég vásároltam használtan egy Nikon D5500-as vázat 18-140-es objektívvel. Eladó sem nagyon értett hozzá és még akkor én sem nagyon hallottam ilyesmiről. [Mitől koszolódhat el így ?] (F/36, ISO100, 10s)
Ezt házilag lehetne takarítani? Ha lehet mivel lenne érdemes neki kezdeni amivel nem teszek kárt a szenzorban?

Előre is köszönöm.

(Esetleg Békés megyében vállal valaki tisztítást?)

(#47749) A Zéé válasza Rica (#47747) üzenetére


A Zéé
addikt

Fotózásban, különösen a tükörreflexes gépek közt az elmúlt 6-7 évben lényegi újdonság nem jött, ugyanarra jó a váz is, obi is, min 8 éve. Az enyém is a mai napig használatban van. Nyilván van már helyette újabb, szebb, szagosabb, de ez ott van helyben.

Én nem vennék egyelőre semmit, pláne, ha a 18-55 a VR-es verzió. Majd ha már tudja a gyerek, hogy mi merre, hogyan, akkor lehet venni komolyabb, specifikusabb objektíveket (először úgyis valami teleobi fog kelleni neki).

Just a simple Lineman...

(#47750) Rica válasza A Zéé (#47749) üzenetére


Rica
senior tag

Ez igazan jo hir! Koszi szepen! :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.