Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48101) NandorHUN válasza .mf (#48098) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nekem nem Peak design capture van, hanem egy copy ami olcsóbb, de ugyanolyan minőségű mint a V2.

Viszont most látom,hogy a v3 esetén már csúsztatható a mount. Szóval lehet kénytelen leszek beruházni egy olyanra.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48102) robi1979 válasza AuraSync (#48100) üzenetére


robi1979
aktív tag

Nálam most az AUTO TONE szarakszik PS-ben. Rányomok és valami vörös szűrőt dob rá AUTO COLORnál pedig lilát, vicces. Illetve a select and mask is xar. Ver. 20.04.

Tudom nem ide illik a téma, de PS-t hogyan lehet backuppolni ha új verziót akarok fölrakni? A saját topicjában nem kaptam erre választ korábban.

(#48103) NandorHUN válasza .mf (#48098) üzenetére


NandorHUN
addikt

Na megoldódott.

Vettem egy bőrtokot a z6 "aljára" (felét beborijtja). És ez pont annyival tartja el az alját,hogy ha teszek rá mountot vagy Peak design kapcsot akkor nem zavar be az ftz.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48104) #56474624 válasza AuraSync (#48100) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyszer már volt hasonló bajom PS-al, hogy a benne megnyitott képeknek megnyitás után más színük lett.


De miért ne lenne más színük, ha NEF-ről van szó? Lightroomban még a Camera Matching alatt lévő színprofilok sem adják pont azt a színt, amit a sooc jpeg, vagy a raw-ba beágyazott jpeg.
Nekem a DxO Optics Pro sem jött be e tekintetben, tehát hogy adott Nikon gép saját színprofilját minél jobban megközelítőt használhassak.
Emiatt használom a Nikon szoftvereit (Capture NX-D), legalább egy nef->tiff konverzióra, aztán ezt szerkesztem LR-ban. De sokszor megoldom Capture NX-D-ben az egészet, máskor félig-meddig.

(#48105) AuraSync válasza #56474624 (#48104) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Ez a másik gondom.
Felraktam én is ezeket a Nikon progikat és az ott megnyitott NIF kép egyszerűen egy nagy fekete kép lesz.
Ugyan úgy a LR-ban megnyitott NIF fájl csak egy nagy fekete hátteret eredményez.

Ötlet? :))

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48106) Roachy válasza AuraSync (#48105) üzenetére


Roachy
senior tag

Camera Raw frissítve van?

(#48107) #56474624 válasza AuraSync (#48105) üzenetére


#56474624
törölt tag

Húha, én már nem is tudom követni. Tehát előbb még a színek eltéréséről írtál, most meg ez a feketeség. :)

Amúgy nem hasonló a problémád, mint ez?

(#48108) AuraSync válasza #56474624 (#48107) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

A PS-ban megnyílik a NEF kép csak elrontja a színeket.
A másik két progiban ugyan azt a fájlt megnyitva csak fekete háttér fogad.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48109) #56474624 válasza AuraSync (#48108) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ja igen, én kevertem össze LR-ot és PS-ot. :B

Ötlet? Nekem csak olyan jut eszembe, hogy másik memóriakártyával is ugyanez a helyzet?

(#48110) AuraSync válasza #56474624 (#48109) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Még nem próbáltam, de ha a NEF fájlt ha egy képnézegetőben nézem meg mint az Irfan View akkor tökéletes.

Arra gyanítasz mint a csávónak, hogy a kártya fals adatokkal rögzíti a képet vagy adatot veszt?
Eddig nem volt baj ezzel a Samsung Pro kártyával.

Amúgy a munkatársamtól kapott NEF fájl színeit is elrontja a PS.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48111) *Ropi* válasza AuraSync (#48110) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#48112) AuraSync válasza #56474624 (#48109) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Sztem ez lesz a hiba, hogy ez nincsen telepítve a gépre, ezért a fekete kép.
Ha haza érek megnézem.

Ropi:
Kalibrált IPS monitorom van.
Ugyan az a színprofil van betöltve az Adobe progiba mint amit a Win-be használok.

A JPG és NIF ugyan úgy néznek ki ha az Irfan View progiban megnézem őket.
Egyedül a PS-ba lesz más a szín exportálás után.

Amúgy góglin körülnéztem más is rendesen szív ezzel...

Bacylus:
Igen azok is feketék. :O

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48113) #56474624 válasza AuraSync (#48110) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én igazából a feketeségre gondoltam LR és CNXD esetén. Azok is feketék nálad, mármint a munkatársaid NEF fájljai?

(#48114) AuraSync válasza #56474624 (#48113) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Végül igazam lett.
A NEF Codec feltelepítése után már látom a képeket a Nikon programjában és a Lightroom-ban is. (sőt már Windows előnézet is van)

De ettől még nem szűnt meg a szín és a zajosodás problémája a PS-ban.
Ezért azt erre nem fogom használni.

A Capture NX-D viszont megtartja a színeket és ebben el tudom tüntetni a zajosodást az az a Morie dolgot a képről.

Na végre valami siker élmény. :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48115) Roachy válasza AuraSync (#48114) üzenetére


Roachy
senior tag

Most akkor zaj vagy moire? A kettő nem ugyanaz.

(#48116) AuraSync válasza Roachy (#48115) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Azt hittem ugyan az bocs. :R :)) :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48117) NandorHUN válasza AuraSync (#48112) üzenetére


NandorHUN
addikt

Amúgy kalibrált monitornak sok értelmét nem látom. Szerkeszted, de a képeket 99%ban olyan készüléken fogod látni ami nincs kalibrálva. Elég ha jó szineid vannak, kalibrálásnak így sok értelme nincsen. Annyi készülék, TV, monitor, mindnek egy kicsit más lesz a színe.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48118) kovsol válasza NandorHUN (#48117) üzenetére


kovsol
titán

Nyomtatásnál gondot okozhat.

May the Force be with you!

(#48119) NandorHUN válasza kovsol (#48118) üzenetére


NandorHUN
addikt

Na jól van, de itt monitor kalibrálásról volt szó.
Azaz feltételezzük,hogy aki fotod editál és nyomtat nem egy szar 50 ezres TN paneles monitoron editál - amit amúgy is felesleges lenne kalibrálgatni, hanem egy drágább és jóminőségű IPS-en, ami alapból gyárilag is elég jól be van lőve.

Nehezen hiszem,hogy bárki megmondaná hogy ezek után 2 ugyanezen monitor kalibralt és nem kalobrált válotozatán szerkesztett képek kinyomtatása esetén melyik a jobb színhelyességben. - az meg a másik hogy nem is feltétlenül a színhelyesség legtöbb esetben a cél.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48120) Roachy válasza NandorHUN (#48119) üzenetére


Roachy
senior tag

Ez így azért nem igaz.
Ha kalibrált monitorod van, akkor az ott készített képek, átlagban minden megjelenítőn jól fognak mutatni.
De pl ha a monitorod túl-alul szaturált, vagy túl világos, sötét stb, akkor azért lehetnek komolyabb gondok is. Gondolj csak bele, ha te egy alul szaturált megjelenítőt nézel, ezért a képeken fel húzod a színeket, akkor ezek egy másik jobban szaturált kijelzőn, hogy fognak kinézni.
De van konkrét példa is ilyenekre, nem rég pl egy fotós csoportban az egyik srác képei tök jók voltak de mindegyik túl sötét. Kiderült, hogy max fényerőn és kontraszton használja a monitort. Másik esetben hiányoztak a rendes kékek, mert ott meg túl hideg színhőmérsékletre volt állítva.
Ha nem is létszükség a kalibrálás, az nem igaz, hogy értelmetlen.
Ha csak pár képet is nyomtatsz, akkor már erősen ajánlott. Profiként meg kötelező.
Gyárilag kalibrált monitorok pedig nem az átlag kategória. Egy átlag IPS is csak tessék-lássék módon van belőve, bár igaz hogy azért jó eséllyel használhatóbb színekkel jön ki a dobozból mint egy TN paneles.
De a gyárilag közel helyesen beállított monitorok sem jelentenek életbiztosítást. Egy rendes kalibráció, a te gépeden és munka környezetedben és az ottani fényviszonyok között kell történjen.

(#48121) NandorHUN válasza Roachy (#48120) üzenetére


NandorHUN
addikt

Azért arra kíváncsi lennék,hogy melyik komolyabb monitor gyártónak van a kijelzője alapból kax fenyerore meg kontrasztra állítva... Ha valaki elállítgatja a monitorjat az más kérdés.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48122) Roachy válasza NandorHUN (#48121) üzenetére


Roachy
senior tag

Látom megfogtad a lényeget. :C
Tudod mit, ne kalibrálj nincs értelme. ;)

(#48123) Geller72


Geller72
veterán

Sima 55-200. :D (Tegnap a Mecsekben, Zsongor kőnél.)

alt="" title=""

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#48124) *Ropi* válasza NandorHUN (#48119) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Azért arra kíváncsi lennék,hogy melyik komolyabb monitor gyártónak van a kijelzője alapból kax fenyerore meg kontrasztra állítva..."

Szinte az összesnek, mert a vivid / splendid / entertainment / stb. módok mind a csillagos egekig ki vannak maxolva. :)

"Azaz feltételezzük,hogy aki fotod editál és nyomtat nem egy szar 50 ezres TN paneles monitoron editál - amit amúgy is felesleges lenne kalibrálgatni, hanem egy drágább és jóminőségű IPS-en, ami alapból gyárilag is elég jól be van lőve."

Höhö...Azt csak hiszed. :DDD FB-os fotós csoportokban sikkesen kérkednek azzal a képfényező géptulajdonosok, hogy ők márpedig nem kalibrál(tat)ják a monitorukat, mert szerintük semmi értelme: az ügyfél sem azon nézi, akkor meg minek...

"Nehezen hiszem,hogy bárki megmondaná hogy ezek után 2 ugyanezen monitor kalibralt és nem kalobrált válotozatán szerkesztett képek kinyomtatása esetén melyik a jobb színhelyességben."

Gyárilag kalibrált monitorok esetén is van különbség, méghozzá elég nagy, ha valóban hozzáértő kalibrálja. :)

Ebben a cikkemben összefoglaltam a lényeget a megjelenítők kalibrálásával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48125) forceberg


forceberg
veterán

A D5xxx szériánál 40e expo mennyire gázos?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#48126) total90 válasza forceberg (#48125) üzenetére


total90
veterán

Semennyire szerintem.
Én annó a D5000-em 100 000 expóval adtam és utána még vagy 40 000-et bele raktak. Azóta a polcon pihen, de működik.
Egyébként 100 000-ig elvileg nincs gond.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48127) Geller72 válasza forceberg (#48125) üzenetére


Geller72
veterán

Nagyjából a vicc kategória. 100k-ig nem aggódnék, ha saját lenne, megvételnél 60k-ig simán meg merném venni. Szvsz.

Más:
Megjött a 40-es Macro (Micro) obim, naon tetszik. :D. :C :R

(#48128) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Ezennel bejelentem, hogy ma szert tettem egy D750re, és Gen2-es Tamikra 24-70 és 70-200. Kérdésekkel lehet foglak benneteket bombázni! Egyszerűen imádom ahogy kinéznek, jó minőség tükrözi mindegyiket.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48129) Viperator válasza Vikthor (#48128) üzenetére


Viperator
őstag

Nyertél a lottón? :D

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48130) Geller72 válasza Vikthor (#48128) üzenetére


Geller72
veterán

Gratula. Néztem használtan, kevés expós 750-et, 550-850 Font közt. Nekem overkill lenne, de egy 7200-at elfogadnék. :D:

(#48131) *Ropi* válasza Vikthor (#48128) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gratula, lelkiekben pedig készülj erre! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48132) updog válasza Vikthor (#48128) üzenetére


updog
senior tag

Ugyanez a szett van nekem is, jó fényeket :) A 70-200 nagyon ott van szerintem (főleg f4től ;] )

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48133) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Hali.

A D7200 és és D7500-ban ugyan az a szenzor van? :F
Bogarat ültetett a fülembe az egyik munkatársam, hogy ő neki semmi pénzért nem kéne a 7500 mert állítólag abba egy gagyibb gyártó szenzorja van.
Igaz?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48134) PuMbA válasza AuraSync (#48133) üzenetére


PuMbA
titán

Az internet csodái: [link] :) Nem ugyanaz a szenzor van bennük, hiszen más a megapixel szám, de hasonló teljesítményt nyújtanak.

[ Szerkesztve ]

(#48135) Viperator válasza AuraSync (#48133) üzenetére


Viperator
őstag

Már itt kiveséztünk, hogy nem érdemes (azaz nem éri meg) 7200-ról 7500-ra váltani. Csak D500-ra vagy FF-re.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48136) rekid válasza AuraSync (#48133) üzenetére


rekid
addikt

Az a walkman gyártó gyártja bele a szenzort aki letarolta a milc piacot. ;)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48137) kovsol válasza rekid (#48136) üzenetére


kovsol
titán

[link]

;]

May the Force be with you!

(#48138) AuraSync válasza rekid (#48136) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Jaaaa az a gyártó aminek a gépéről most csináltam ISO400-on egy fotót a D7500-al? ;]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48139) AuraSync válasza rekid (#48136) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Na jó megadom a tiszteletet neki és itt egy jobb kép. :Y
(ISO100, 2 mp, 140mm, F5.6, manuál mód, + állvány)

Pumba igen már rájöttem, hogy félhomályos szobában nem jó alacsony ISO-val fotózni kézben tartva. :DDD

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48140) PuMbA válasza AuraSync (#48138) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a kép nem jó, mert be van mozdulva :) Rekesz prioritásba, Auto ISO-val kellett volna lőnöd és a gép akkor beállítja a helyes záridőt, hogy ne mozduljon be a kép. Manuálba még a profik sem fotóznak mindig, szóval nem szükséges annyira erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#48141) Viperator válasza PuMbA (#48140) üzenetére


Viperator
őstag

Még Auto ISO sem szükséges, ha állványról....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48142) AuraSync válasza PuMbA (#48140) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Na tényleg ha már itt tartunk Pumba. :D

Mi az a jó záridő ami kb garantálja, hogy ne legyen bemozdult a kép?
Most próbáltam 1/30-as záridővel csinálni ugyan úgy F5.6-on így már az ISO14k lett, de most kézből is "jó" lett a kép, de persze zajosabb is és színek sem passzolnak.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48143) PuMbA válasza AuraSync (#48142) üzenetére


PuMbA
titán

Ez sok mindentől függ. Általános szabály, tehát stabilizátor nélkül egy iránymutató az, hogy 1/gyújtótáv, tehát ha APS-C-n 50mm-rel fotózol, az a crop factor miatt ugye FF 75mm-rel ekvivalens, tehát 1/75 vagy kisebb záridővel kell operálnod. Ez eltérhet attól függően, hogy stabilabb a kezed, mint az átlag emberé vagy nem, tehát ha remegősebb a kezed, akkor mindig megtoldod és 1/75 helyett 1/100, 1/100 helyett 1/125 stb lesz neked a jó. Erre jön rá még a stabilizátor, tehát ha az obidban 4 fényértékes stabilizátor van, akkor 1/75-ről még leléphetsz 4 fényértéket és ott sem lesz bemozdult a kép, tehét 1/75 -> 1/36 -> 1/18 -> 1/9 -> 1/5-tel is jó vagy.

[ Szerkesztve ]

(#48144) rekid válasza PuMbA (#48143) üzenetére


rekid
addikt

Ez a matek meg az elméleti rész. Ehhez beton stabil kéz kell meg, hogy a fotózandó tárgy se mozogjon.
Gyakorlatban a reciprokszabály amit érdemes követni. A portrésok meg jellemzően 1/200 alá nem mennek be ha van rá mód.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48145) rekid válasza kovsol (#48137) üzenetére


rekid
addikt

A walkman levédett név azt hiszem. Csak a polgárok így ismerték meg és minden gyártó hordozható kazis lejátszója walkman lett.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48146) PuMbA válasza rekid (#48144) üzenetére


PuMbA
titán

A gépek a reciprok szabály által számolnak, szóval no problemo :) A stabilizátor viszont, ha igazak a gyári adatok, akkor tényleg hoznak 3-4-5 fényérték előnyt. Nekem is nagyon remegős a kezem, de hozzák a stabik a megadott értéket. Ezért nem szoktam stabi nélküli obit venni, mert a fixekkel volt jó pár bemozdult képem mindig, még reciprok szabállyal is.

[ Szerkesztve ]

(#48147) Vikthor


Vikthor
nagyúr

utómunkához jó képszerkesztő programot tudtok ajánlani Win10 OS-re, ami ingyenes vagy nem vészesen drága?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48148) #56474624 válasza PuMbA (#48146) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha kicsit jobban odaszorítom a "pofázmányomhoz" a gépet, stabilabb a tartás. Illetve még a légzésre is odafigyelek, hogy épp előtte vegyek egy nagy levegőt, mielőtt elsütném. 50/1.8 obival (semmi stabilizátor) DX-es gépen így általában az 1/50-et már stabilan tudom hozni, meg merem kockáztatni, de sokszor az 1/40-et is. De még kísérletezem ezen. Lehet az lesz a vége, hogy mindig legyen nálam egy állvány. :D

[ Szerkesztve ]

(#48149) Timer válasza Vikthor (#48147) üzenetére


Timer
veterán

Hát, egy szolid tippet tolok a Luminarra. Nem csak, hogy nem ingyenes, még csak nem is tökéletes. Viszont, ha nem a szabadkézi kijelölés volt a jeled az oviban, ezzel a leggyorsabb és legkényelmesebb az alapvető utómunka. Hozzáteszem: szerintem.

(#48150) *Ropi* válasza PuMbA (#48143) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kiegészíteném a szenzor pixelsűrűségével, mert minél zsúfoltabb egy szenzor, annál nagyobb az 1 pixelre eső szögelmozdulás is: 30 MP-en már inkább a reciprok szabály 2-3-szorosa érvényes.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.