Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) rekid válasza .mf (#47844) üzenetére


rekid
addikt

Tokióra D6-al készülnek az meg még ha jól tudom F mountos lesz.. nem hiszem, hogy addig a Z-re erőltetnék a nagy telét. Nem véletlen jött most ki a 120-300 f2.8.
Bár legyen úgy.

Szerk.:
Tévedtem: https://pixinfo.com/hirek/2020/01/09/kilenc-nikkor-z-objektiv-varhato-iden/

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47852) Ed Parker válasza topikk (#47848) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egy vörösbegy méretű madárnál, az nem semmi lenne :D

Total90: nagyon ritkán lövök sorozatot, szóval akkor marad az xqd.

[ Szerkesztve ]

(#47853) t72killer válasza total90 (#47849) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megtelik egyáltalán a puffer CFexpress-el, ha 14bit raw sorozatot lősz?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47854) Throme válasza rekid (#47851) üzenetére


Throme
veterán

árakra kíváncsi leszek..

(#47855) robi1979 válasza .mf (#47847) üzenetére


robi1979
aktív tag

Egy Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD G2 (Nikon) szerintetek jobb választás lehet a z6-hoz mint a 24-70S f4 kitobi? Megnéztem jópár YT videót de csak ilyen idióta inf@szenszerekkel van tele:

The only 24-70 you Need to Buy | Nikon Vs. Sigma Vs. Tamron [link] 1 hónap múlva pedig már ez a véleménye: Nikon 24-70 F4 S for Nikon Z6/Z7 | Best Kit Lens Ever? Két ugyan azon tartományban egyforma obit egyértelműen nem vennék úgy hogy már van egy Tamron 28-75 2.8-am Sonyhoz.

(#47856) t72killer válasza robi1979 (#47855) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pár gondolat:
1. f2.8-on tényleg jól teljesítő FF alapzoom kb 1db van a piacon, ez a z2.8/24-70. A többit, hacsak nem tartanak fegyvert az ember fejéhez, érdemes f4-től használni, F-bajonettes víárnikkor incl.
2. a 4/24-70 jó nyitva
3. Ha nem elég az f4, akkor az (agyonvignettált) f2.8 vajon elég lesz?

Persze, ha a feladat esküvőfotózás cash-ért, akkor mehet a 2.8-as alapzoom, privát esetben felraknék rá egy 35-50 környéki fényerős fixet, ami már f2 környékén jó.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47857) Salex1


Salex1
senior tag

Tudnátok ajánlani ehhez hasonló mini állványt, ami elbír egy DSLR-t?

(#47858) Viperator válasza Salex1 (#47857) üzenetére


Viperator
őstag

Más árketegória, de minőségi és stabil: [link] [link]

Feisol gömbfejem van és nagyon stabil.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47859) topikk válasza t72killer (#47856) üzenetére


topikk
senior tag

Mi a baj a vignettával? Észre sem veszed úgy, javítja akár a LR akár a váz jpg motor.

(#47860) t72killer válasza topikk (#47859) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, végülis ok, hogy a sarkokban iso 12800 megy, ha az alapot 1600ra teszed...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47861) robi1979 válasza t72killer (#47856) üzenetére


robi1979
aktív tag

Jól jönne a 2.8 baba, mama, család fotókhoz és egy kis háttér mosás. Gyerkőcök annyit mozgolódnak hogy ezt fixxel fotózni sokkal nehezebb mint egy zoommal. Ezért kell a jó minőségű (jó rajzolatú, élességű, gyors AF-el) zoom ebben az átfogásban. És néha tájképezni.

Az 50 1.8 megy mellé, még nem tudom hogy S verzió vagy a régebbi 50 1.8 (G?).

Tehát a kérdésem még mindig: "Egy Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD G2 (Nikon) szerintetek jobb választás lehet a z6-hoz mint a 24-70S f4 kitobi?"

A Nikon 24-70 2.8S 1800euroért nekem drága. Mi lenne még esetleg F bajonettesek közül, hasonló minőségben?

[ Szerkesztve ]

(#47862) rekid válasza t72killer (#47860) üzenetére


rekid
addikt

Azért nem olyan mindennap előforduló dolog ez.. Érdemes lenne megnézni, hány kép készül -szándékosan- 1600-as ISO-val vagy a felett. (Rendezvényfotósok kivételével...)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47863) Ed Parker válasza robi1979 (#47861) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tesztek alapján a 24-70/4s nagyon jó, kitben a Z6-al plusz egy ftz adapter 1900€, ami nagyon jó ár.

(#47864) t72killer válasza rekid (#47862) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akinek elég a 100-400as iso, az meg minek vesz fényerős alapzoomot? ( cs azt ne mondd, h portréra...)

#47863: abba ha jól rémlik, még egy 64gigás xqd is belefért, szvsz legjobb FF MILC deal a piacon :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47865) Throme


Throme
veterán

Nem lenne rossz ez a Z50, de már nem őlnék bele vázba 300k körül.
Lesz hozzá 18-140 Z-s obi is. Olcsó fix-eket mondjuk nem nagyon látok. De remek alapgép lenne, minek vártak ezzel ennyit?!

(#47866) Ed Parker válasza t72killer (#47864) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyébként igen, én is azért mozdultam rá.
de az én csomagomban nincs xqd.

(#47867) Viperator válasza Ed Parker (#47863) üzenetére


Viperator
őstag

Miért van sok 24-70 eladó?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47868) rekid válasza t72killer (#47864) üzenetére


rekid
addikt

Hát pedig itt baromira örültem volna a "kettőnyócnak" az f4 helyett...

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47869) Ed Parker válasza Viperator (#47867) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Honnan tudjam?
Talán azért mert akkor nem volt kitben ennyire olcsón és ha külön veszed akkor 700€ körül van.

(#47870) anaqer válasza rekid (#47868) üzenetére


anaqer
veterán

Szerintem meg ezen a túleffektezés többet ront, mint 1 FÉ... de hát kinek mi jön be.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47871) t72killer válasza rekid (#47868) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, csak nem 70es, hanem 200as véggel.

#47867: mert kitben félárú, és sokan abban reménykednek, hogy a félárnál többért tudják eladni - az alapobi-kérdést meg másképp tervezték megoldani v. fixeznek.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47872) Throme válasza rekid (#47868) üzenetére


Throme
veterán

Kimaszkolod ami kell élesen, vagy az előtérben van és a többit behomályosítod ;] kész a ketőnyóc.

[ Szerkesztve ]

(#47873) t72killer válasza Throme (#47872) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, erre egyre okosabb algók vannak már. Az Apple nagyon teper hogy fotómasinaként is komolyan vegyék a lassan FF váz áron pocsékolt telefonjait.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47874) rekid válasza Throme (#47872) üzenetére


rekid
addikt

Na persze.. látod már az is túleffekt ha kontrasztot emelsz + a tárgy és a háttér között 1/3-2/3 FÉ különbséget csinálsz...

(#47870) anaqer: Nem +1FÉ-re lett volna szükségem hanem több háttér mosásra. (Meg vagy 40mm-re amit megadott volna egy 2.8-as standard zoom a fenn lévő UWA helyett.)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47875) Ed Parker válasza t72killer (#47873) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azt azért vedd figyelembe hogy a mai flagship mobilok már elég jó képeket csinálnak, egy csúcskompakt-tal felveszik a versenyt és ugye a mobil az szinte mindig nálad van, tehát az a legjobb fényképező.
én eladtam az rx100mkV-öt, mert egy iPhone mellett már nem hoz annyi pluszt.
Arról nem is beszélve hogy az AR-t felhasználva elég jó dolgok vannak már most is mobilokban.

(#47876) t72killer válasza Ed Parker (#47875) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kétségtelen. Ez is emlékeztet rá, h vmelyik évi Mikulástól kéne már új telót kérnem...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47877) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sziasztok!

Egy barátom nevében érdeklődöm, hogy D750-en találkozott-e már valaki folyamatos újraindulási jelenséggel és mi lett a vége (nem az ő gépe,csak a jelenség ugyanez - azzal kezdődött, hogy a kapcsolóval szimplán nem lehetett kikapcsolni - csak akku kivétellel, de amint visszatetted az akkut, bekapcsolt -, aztán pár hét után ez lett belőle).

Szóval, ha valakinek volt ilyen, akkor hol javíttatta és mennyiért?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47878) Throme válasza *Ropi* (#47877) üzenetére


Throme
veterán

A "hol" az a szerviz gondolom ;) .
FF is inkább a Cseheknél. Ill. aki jót akar magának az is ott...

[ Szerkesztve ]

(#47879) *Ropi* válasza Throme (#47878) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, a szervizre gondolt a költő. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47880) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Sziasztok,

most vettem át a D7500t, amit egy hazai webshopból rendeltem.
Bár az LCD fólia rendben a helyén volt, de pl. nem volt fólia a nézőkén és a funkció kijelzőn sem (bár nem tudom gyárilag erre tesznek e?), illetve az akksi is benne volt.
Mivel sansoszan újracsomagolt, lőttem vele egy képet és a shutter conter 23 expót mutatott.
Gondolom zsír új gépnél itt max. 1-nek kéne szerepelnie... :F

Eddig nem találam működési hibát, de ha valaki tényleg élt az elállási joggal és visszaküldte, ki tudja miért tette? Ha hiba, lehet nálam 14 nap alatt nem is jön elő. :U

Adjatok tanácsot lszi., mert most nem tudom mit tegyek.....

(#47881) A Zéé válasza Tomdriver (#47880) üzenetére


A Zéé
addikt

Egy kérdést mindenképp megér a bolt felé, de az is lehet, hogy kipróbálták, mielőtt kiadták. Annó én személyesen vettem át a D3100-am egy fotós boltban, és ott előttem összerakták a vázat az obival, és kattintottak vele párat, hogy leellenőrizzék.
Amúgy meg próbálgasd. 23 expó alatt másnak is csak komoly hiba tud kibukni, ha valami nyűgje van, előjön neked is hamar.

Just a simple Lineman...

(#47882) Viperator válasza Tomdriver (#47880) üzenetére


Viperator
őstag

Szerintem nem teljesen új, mert az aksinak nem a vázban van a helye gyárilag csomagoláskor.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47883) Tomdriver válasza A Zéé (#47881) üzenetére


Tomdriver
őstag

Igen, beszélek velük mindenképpen. Végül is nem zavar ha nincs gond vele, +23 expo még belefér, na de akkor is.. :((( Eddíg nem találtam semmit.

(#47882) Viperator: Így gondolom én is, az akksi kupak és csomagolás benne volt a dobozban, legalább nem dobták ki. :)

(#47884) randras_83 válasza *Ropi* (#47877) üzenetére


randras_83
addikt

Én első körben sima kapcsoló hibára gondolnék, a harmadik ilyen vázam gyűröm de nem láttam még ilyet. Irány a Nikon aztán majd mondanak valamit.

https://www.flickr.com/randras83/

(#47885) forceberg válasza Tomdriver (#47883) üzenetére


forceberg
veterán

Emag?
Újracsomagolt termék =/= új termék. Kivéve, ha ezt az árban is "jelezték".
23 expó pont annyi, hogy kipróbálta az AF-t, megnézte a saját szempontjai szerint mire képes a szenzor stb.
Ezért rettentően rossz a 14 napos bármi okból elállás lehetősége, mert jó magyarisztáni hozzáállással visszaélnek vele. Vagy nem csak úgy megy?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47886) Tomdriver válasza forceberg (#47885) üzenetére


Tomdriver
őstag

Nem, a kékek, nem a vizes hanem a "rázós" :) Amúgy csak ez az egy lehetett nekik készleten, mert ahogy megrendeltem, már csak rendelésre volt. Árban semmi különbség a többi bolthoz képest, gari is 3 év.

Igen, én is ebben reménykedem, hogy csak kipróbálták, mondjuk a boltban egy vásárló. Írtam nekik, kíváncsi vagyok mit válaszolnak.
Én még sosem éltem a 14 nappal, pedig vásárlásaim 90 százalékát interneten intézem. Most sem akarnék, de ha most találnék hibát, szerintem teljesen jogos lenne a visszaküldés.

[ Szerkesztve ]

(#47887) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Na, ez nem az én napom! :DDD

Gondoltam kipróbálom a Bigma-t mit produkál az új kamerával, hát mikor kiveszem tokból, ezt látom a front obin, persze belül. Ugyan ősz óta nem vettem elő, de be volt csomagolva rendesen, mégis olyan mintha a pára valami port összehúzott volna belül. Közelről még félelmetesebb - el nem tdudom képzelni, hogy gomba fonál, pedig nagyon arra hasonlít. :Y
Találkoztatok már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#47888) forceberg válasza Tomdriver (#47887) üzenetére


forceberg
veterán

[link]
A becsomagolás volt kb. a legrosszabb, amit tehettél vele... a benne lévő nedvesség tudott dolgozni.
Ez melyik Bigma, az eredeti, vagy a stabis?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#47889) Tomdriver válasza forceberg (#47888) üzenetére


Tomdriver
őstag

Fenébe, sejtettem én szúrtam el valamit. :B Akkor mégiscsak gomba.
Az egyik komment azt írja, napfény jót tehet. Szerintem a nyoma akkor is ott marad.

Ő lenne az.

(#47890) Viperator válasza Tomdriver (#47889) üzenetére


Viperator
őstag

Inkább UV, valahol olvastam.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47891) t72killer válasza Tomdriver (#47887) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt bizony szét kell kapni mielőbb és ecettel levakarni róla a gombát. Nem tudom, mennyi cash-ért vállalja szerviz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47892) *Ropi* válasza randras_83 (#47884) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én is ezt a tippet adtam látatlanban, meglátjuk mi lesz a vége. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47893) NandorHUN válasza Viperator (#47867) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ez most költői kérdés?
Amúgy én nem látok sokat. Jofogáson is 1 db van kint, a srác meg eddig 230 -ért árulta, szóval nem csoda, ha nem ment el.
Én méret miatt nem váltanám le az f2.8-ra. Meg szerintem a felár se ér annyit.
Abból a pénzből meg tudom venni a a mostani 85mm és 50mm mellé a 35mm-es Z obit is... az meg f1.8-as szóval talán egy jobb kombináció :)
Bár Z6-ra a 35mm-es választás lehet valami régebb F lesz inkább mondjuk Sigma 35 1.4.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47894) robi1979 válasza NandorHUN (#47893) üzenetére


robi1979
aktív tag

50Z 1.8 helyett nem jobb z6-hoz az AF-S NIKKOR 50mm 1.4 G? Árban szinte ugyan az mint az 1.8 akciósan.

(#47895) 80hun válasza Tomdriver (#47889) üzenetére


80hun
addikt

Minnél előbb takarítsd/takaritasd ki vagy megmarja a belső bevonatot.

Csak így lehet eltüntetni :)

(#47896) NandorHUN válasza robi1979 (#47894) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem jobb.
A Z 50mm az eddigi talán legjobb 50mm 1.8 -as obi többi gyártót is ideértve.
1.4G-hez képest pedig számos előnye van:
- halkabb és gyorsabb fokusz
- 1.8-n élesebb mint az 1.4G 1.8-n (vagy más nyitott aperturan)
- kevesebb CA
- kevesebb flare
- nincs vignetting
- azaz 1/3 -nyi light stop pedig nem sokat fog számítani hidd el - főleg ha a lencse hátrányait is idevesszük.

De szerintem menj fel flickr-re és nézz mind két lencséről képeket melyik tetszik jobban.
Nikon azért eléggé odatette magát a Z-s lencséknél. AMik kijöttek azok tényleg ott vannak és rendre jobbak, mint a régebbiek.
Kérdés, hogy mennyire éri meg az árkülönbséget 1-1 lencse.

Pl. most 85mm-esből én is inkább a régebbi 85mm 1.8G-t vettem meg használtan, mert újhoz képest az árkülönbség elég nagy volt. Konrétan 180 ezer Ft-al olcsóbb volt megvennem a 85mm 1.8G-t mint a Nikon z 85mm 1.8 S lett volna újonnan.... portéhoz meg annyira nem fontos, hogy a kép széle éles legyen, szóval nekem ez a 180 ezer spórolás megérte.

De pl 50mm-s lencséből a Z-t vettem direkt, mert ott számít amivel az új lens többet tud nyújtani.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47897) Tomdriver válasza 80hun (#47895) üzenetére


Tomdriver
őstag

& #47891) t72killer
esetleg tudtok ajánlani szevízt? Nekem van egy vonalam fegyvertávcsőre, de nem profik sajna.

(#47898) t72killer válasza Tomdriver (#47897) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Camera kft? De kétlem, hogy olyan árban hozzányúlnak, amiből ne futná ki egy fél-kétharmad bigma a használtpiacról. A szervizárak nemigen csökkennek az obi korával...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47899) Tomdriver válasza t72killer (#47898) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ez bíztató! :DDD Bár sejtettem, hogy nem lesz olcsó. Írtam nekik, küldtem fényképet, de persze látniuk kell, így árajánlatot adni nem tudnak.
Köszönöm az infót!

(#47900) Roachy válasza Tomdriver (#47899) üzenetére


Roachy
senior tag

Kérdezd meg Kalocsay Károlyt, vagy Csurgó Lászlót. Két régóta ismert szaki. Akik sokallják a márkaszervizes lehúzást, azok hamar megismerik a nevüket.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.