Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) t72killer válasza *Ropi* (#48150) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy bizony, nem tudom hogy képzeli valaki, hogy a filmre majd arról nagyonmax 13x18-ra nagyított képekből kitapasztalt szabályok érvényesek lennének 3mikronos pixelekre, amiket ráadásul croppolva 27"-os monitoron nézünk :U .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48152) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Nem tudom bekapcsolni a wifit a d750-en azt írja ki, hogy: This option is not available at current settings or in the camera's current state.

Ebben kérném a segítséget. Köszönöm!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48153) updog válasza Vikthor (#48152) üzenetére


updog
senior tag

Akksi rendesen fel van-e töltve, kártya van-e benne, van-e rajta hely.. elsőre ezek a tippek.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48154) Vikthor válasza updog (#48153) üzenetére


Vikthor
nagyúr

akksi 70%, kártya még nincs benne, lehet az a baja? SD kártya nélkül nincs WiFi?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48155) updog válasza Vikthor (#48154) üzenetére


updog
senior tag

Manual 288. oldal :D ;] (így van)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48156) Geller72 válasza updog (#48155) üzenetére


Geller72
veterán

Ez mennyire logikus. :D.

(#48157) updog válasza Geller72 (#48156) üzenetére


updog
senior tag

Valahol jogos... mit akarsz, képet készíteni? Hova? Képeket átmásolni? Honnan? Csak úgy nyomkodod a gépet? Hát nehogy már ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48158) Vikthor válasza Geller72 (#48156) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ebből is látszik, hogy még zöldfülű vagyok errefelé! :D

A lencsékre érdemes rakni vmilyen szűrőt esetleg polárt vagy vmi mást? 24-70-re keresnék elsősorban.

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48159) tvamos


tvamos
nagyúr

Aksi vasarlas ugyben szeretnek segitseget kerni. Egy D80-rol van szo, szoval nagyon nem koltenek ra, ha nem muszaly, de sajnos a mostani aksik 1-2 nap alatt maguktol lemerulnek. Szoval olcso, de nem nagyon gagyi EN-EL3e kellene nekem. Valahol Europabol, ha lehetne...
Esetleg, ha szetfeszegetem bele tudok eroszakolni valami ceruza aksit? Nincs erre valami jo megoldas?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48160) Viperator válasza tvamos (#48159) üzenetére


Viperator
őstag

Négyezer Ft ?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48161) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Azt vettem észre már korábban is, ugye full manual módban érdemes ezekkel fotózni, hogy elsőre nem sikerül megsaccolnom az iso értékét, és erre mindig tesztképet lövök, hogy lássam azt hogy túlérzékeny lett vagy esetleg túl sötét. Erre van vmi megoldás, hogy rögtön mutassa milyen lenne a kép? Esetleg Live view?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48162) hotkar válasza Vikthor (#48161) üzenetére


hotkar
aktív tag

Hádde... :Y az ISO-t állítsd AUTO-ra, állíts be neki egy általad tolerálható max. értéket (nekem 6400 van belőve), így mindig látni fogod, hogy éppen milyen érzékenységgel akar exponálni. Ha nagyon nem tetszik a gép által kiszámított ISO, akkor legalább tudod, hogy változtatnod kell a rekeszen vagy a záridőn.

Az a nagy jóság ebben, hogy így még az expozíció eltolást (kompenzációt) is beleszámítja a végeredménybe.

[ Szerkesztve ]

(#48163) Vikthor válasza hotkar (#48162) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ez eszembe se jutott! kipróbáltam és tényleg jó így, köszi a tanácsot! Ez nagyon megkönnyíti a fotózást! Kevésbé marad le az ember így a jó pillanatok megörökítésében. :R 1000x hála!

Igen, így egy változót kvázi ki lehet iktatni és akkor M módban csak a rekesz és a záridőre összpontosítani.

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48164) tvamos válasza Viperator (#48160) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom! Ez turheto arnak latszik... kozel a fajdalomkuszobhoz...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48165) *Ropi* válasza tvamos (#48164) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkun nem szabad spórolni, mert a kis kínaiak költségcsökkentés címszóval sokszor kihagyják a védelmi elektronikákat a cellák elől, ami tűz,- és robbanásveszélyes állapotot okozhat, ha a töltő véletlenül túltöltené.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48166) tvamos válasza *Ropi* (#48165) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor mit javasolsz?
A gyari 25 ezer, annyit nem er a vaz.

Hu... ez az elektronika beszelget a vazzal???

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48167) Geller72 válasza *Ropi* (#48165) üzenetére


Geller72
veterán

Teljesen jogos, de kapható szerencsére normális utángyártott is, én innen szoktam (igaz nem ezt a típust) rendelni. Mindentől függetlenül, a gépben elsősorban mindig gyári van és ha netán kellene másik (a két gyárin kívül) akkor rakom be max ezeket.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#48168) *Ropi* válasza tvamos (#48166) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Nikon akkukat nem ismerem behatóbban mert Canonos vagyok, de fogadd meg #48167 Geller72 tanácsát! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48169) Viperator válasza tvamos (#48166) üzenetére


Viperator
őstag

Ha mégis utángyártott lesz, akkor nem szabad a vázban hagyni tölteni... volt már ilyen eset, hogy felpuffadt és nem tudta kivenni valaki...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48170) tvamos válasza Geller72 (#48167) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ott 4500...

Nagyon erdekes, mert 18500 van benne 2 db, meg egy elektronika.
Van benne egy kis unbalace, ugy 30 mV.

(#48169) Viperator válasza tvamos (#48166) üzenetére
A D80-ban nem lehet tolteni.

No, az az ujsag, hogy az egyiket, ami meg egyben van kisuottem 8V-ra, es most frankon megy vele a vaz.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48171) Geller72 válasza tvamos (#48170) üzenetére


Geller72
veterán

..gondolom, nem 500 forinton múlik a dolog.. :U Hogy legyen egy védett vs. gagyi, nem védett akkud..

[ Szerkesztve ]

(#48172) *Ropi* válasza Viperator (#48169) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha már puffadt, akkor belül elgázosodott, ami azt jelenti, hogy tűz-, és robbanás veszélyes.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48173) #56474624 válasza tvamos (#48170) üzenetére


#56474624
törölt tag

D200-hoz én úgy 3 hónapja ezt használom. A ráírt kapacitást nem tudja, de azt nagyjából hozza, amit a gyári, talán kicsit többet. Egyetlen bajom van vele, hogy mostanában, utóbbi néhány hétben nem mindig akar a gép bekapcsolni (a számlálót, hány kép fér még a memóriakártyára, kijelzi, de On-ra kapcsolva ilyenkor nem reagál). Akksit kiveszem, visszateszem, utána jó. Feltételezem, itt az akksi a ludas a dologban. Nem csinálja állandóan, de elő-előfordul.
Szerencsére van jó állapotú gyári akksim is hozzá, csak ezt kipróbáltam, aztán ez maradt benne. Arra azért mindig odafigyelek, hogy ne töltsem túl, nem merem magára hagyni és úgy tölteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#48174) tvamos válasza Geller72 (#48171) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez az intercell ilyen gagyi ceg, hogy behazudja, hogy rendesen chipes az aksi, es megsem jo? Mert a leirasban ott van, de nem ismerem oket.

(#48173) Ba cy lus válasza tvamos (#48170) üzenetére
Koszonom, nagyon erdekes, amit linkeltel, foleg az az USB tolto tetszik.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48175) #56474624 válasza tvamos (#48174) üzenetére


#56474624
törölt tag

Csak az akksit vettem, a gyári töltővel töltöm.
Amúgy van egy olyan lehetőség is, hogy 3 db tölthető CR2-es elemet beletenni ilyen átalakítóba, illetve egy olcsóbb alteregójába, vagy elemtartó markolattal használás.

[ Szerkesztve ]

(#48176) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Vicces azt nézni, hogy a több 100K-s felszereléssel rendelkező user az akkumulátoron próbál meg spórolni... :U
Vegyünk egy X6-os BMW-t és tankoljuk 2000Ft-ért eset.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48177) #56474624 válasza AuraSync (#48176) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezeknek a gépeknek rég nem annyi az értéke. D80 pár tízezer Ft, D200 sem sokkal több.

(#48178) *Ropi* válasza #56474624 (#48177) üzenetére


*Ropi*
félisten

Viszont azt a pár 10k-t is gyorsan el lehet bukni, ha elfüstöli egy gagyi akku.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48179) Viperator válasza tvamos (#48170) üzenetére


Viperator
őstag

Esetleg 7-9ezer körül is beleférhet, ha már a biztonság a fontos.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48180) #56474624 válasza *Ropi* (#48178) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyéb okból is szinte bármikor tönkremehet egy 10-15 éves gép, szóval ez nem ilyen egyszerű. :)

(#48181) *Ropi* válasza #56474624 (#48180) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, benne van a pakliban, csak a mikor a kérdés. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48182) Roachy válasza *Ropi* (#48178) üzenetére


Roachy
senior tag

És hány ilyen konkrét esetről tudtok amikor az utángyártott aksi tönkre tette a gépet, szemben azzal akik gond nélkül használják? Benne van a pakliban igen, de azért ez egyáltalán nem egy általános jelenség.
A legnagyobb baj az szokott lenni ezekkel, hogy idő előtt elromlanak, de nem füstölik el a gépet.
Persze egyet értek én is azzal hogy inkább gyári aksi, főleg egy modern tényleg több százezres gépbe, de azért nem kell ennyire túl tolni sem a parát.
Egy D80, vagy D200-ba gyakorlatilag gazdasági ostobaság új gyári aksit venni. Ebayről kell rendelni megbízható eladótól olyat, amit már sokan megvettek és nem a legolcsóbb cimkézetlen abszolút noname cucc. Azokkal jó eséllyel nem lesz gond. Ha mégis, akkor sem a gépet fogja elvinni, csak meghal az aksi. Vagy használt gyárit kell keresni.

(#48183) r.levente75 válasza *Ropi* (#48181) üzenetére


r.levente75
addikt

Soha, ezek a Nikonok örök darabok... :D

(#48184) *Ropi* válasza Roachy (#48182) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én sem azt mondom, hogy kizárólag gyárit szabad venni ilyen régibe, viszont jól meg kell nézni, hogy milyen minőségű az utángyártott, hogy ne legyen probléma.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48185) *Ropi* válasza *Ropi* (#48184) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én sem azt mondom, hogy kizárólag gyárit szabad venni ilyen régibe, viszont jól meg kell nézni, hogy milyen minőségű az utángyártott, hogy ne legyen probléma.

Nem tudom, mennyire ismeritek a Lithium alapú cellák lelkivilágát, 3 dolgot nem szeretnek: az alulmerülést, az extrém hőmérsékleteket és a túltöltést (vagy ezeket kombinálva). Alulmerülés és túltöltés ellen elég komoly védelmi elektronikák vannak beléjük építve, mert elég pl. csak 1 tized volttal túltölteni és instant tűzijátékot kapsz - nem véletlenül vannak a repülőtársaságoknál a szabályozások, hogy mennyi Wh-nyi Lithium alapú akkut vihetsz fel a gépre, a csomagtér pedig nem temperált, tehát ott elég komoly hőmérséklet változások vannak. De elég csak a nyári napon álló autóban hagyni, ahol simán felmegy a hőmérséklet 50-60 Celsius fölé is.

Szerk.: Kifutottam a szerkesztési időből. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48186) NandorHUN válasza Roachy (#48182) üzenetére


NandorHUN
addikt

Meg azért gondolom több százezres gépben is van védelem, mert gyári aksi is meg tud hibásodni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48187) Roachy válasza NandorHUN (#48186) üzenetére


Roachy
senior tag

Minden lítium-ion aksi a technológiából adódóan magában hordozza a veszélyt. Teljesen mindegy ki gyártotta.
Bár én eleve gép vásárláskor, veszek mellé pluszban 2-3 akkut, de ennek ellenére van nekem is utángyártott aksi. Egy utazás során muszáj volt venni, mert kimaradt a táskából.
Soha semmi bajom nem volt vele, pedig azóta is használatban van. Sőt, több képet lövök vele a gyárinál. Mondjuk ez nem hamisítvány, hanem utángyártott. Árban kb pont a fake és eredeti között volt félúton.
Továbbra is azt mondom nem kell félni a jó minőségű 3. fél által gyártott elemektől, ugyanakkora eséllyel teszik tönkre a gépet, mint a gyári.

(#48188) t72killer válasza Roachy (#48187) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lekopogom az eddigi 9 gépem mindegyikéhez volt 2-2db utángyártott akksi + a még cserélhető akksis telefonomban(!, sgs2) is járt 4db, nem volt semmi probléma, csak az, hogy az utángyártott kapacitása kevesebb valamivel az eredetinél. Viszont tényleg hallottam már bedagadt akksiról, azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy az aliexpress-es 10$-os daraboknál ennek nagyobb az esélye, mint a 60€-s nikon matricás csodánál.

A nikon egyébként kihúz ingyen a sz.rból, ha a saját akksijuk dagad a gépbe?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48189) tvamos válasza AuraSync (#48176) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tobb 100k-s gep, nem er ez 20 ezret sem. Ha elromlik, legalabb lesz indokom venni egy masikat. De ettol nem fog elromlani.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48190) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Nikon D80-as 18-135-ös kittobis gépem. Nem használtam pár hónapja, a táskájában pihent, semmi baja nem volt. Most elővettem, de nem tudok fotózni, mert Err felirat villog a felső kijelzőjén. Tükröt felcsapja, de a zárat nem nyitja a hangja alapján. Neten olvastam, hogy a reset és az obi érintkezőinek megpucolása esetleg segíthet, de nem jártam sikerrel. Mi lehet még a problémája? Megéri javítani ezt a vázat még, vagy nem érdemes foglalkozni vele?

Köszi előre is a választ és a segítséget!

Üdv:
spgabor

(#48191) AuraSync válasza spgabor (#48190) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Nekem ezt akkor írja ki ha nincsen benne kártya.
Próbálj meg beletenni egy másikat.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48192) #56474624 válasza spgabor (#48190) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha házi barkácsolásra adnád a fejed, esetleg:
[link].

Innen jutottam oda, itt írt egy érdekes dolgot:
mérgemben nekiláttam a gépet szétszedni és rátaláltam arra a fogaskerékre, mely oldalán lévő érintkezőket két kis ellapított fejű műanyag csap tartja. Persze, hogy letörik fejük a használat során, de nem kell még használni sem, mert az érintkező fülek akkor is feszítik a kis csapokat, amikor a gépet használat nélkül szekrényünkben tartjuk.

(#48193) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok.

Ma is tesztelgetem kicsit a gépet és lenne pár kérdésem. (D7500)

Ezt mire érdemes beállítani? KÉP.
És ezt mire érdemes beállítani? KÉP.

Olyat ne írjatok légyszi, hogy téma függő. :))

A max ISO-t korlátoztátok? Mennyire érdemes? 6400 körül?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48194) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok,

Ha veszek egy polarszurot a tamron 24-70 g2re akkor rá tudom rakni a napellenzőjét?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48195) B.Á.L.!.N.T válasza Vikthor (#48194) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Igen

(#48196) AuraSync válasza AuraSync (#48193) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Addig addig tesztelgettem míg megtaláltam magamnak azt a beállítást amivel kb azt a fényt/színt kapom amit a valóságban látok.

Ezt 1/30-as fix záridővel értem el Semleges Picture Control-al és Max ISO3200-al.
Ezen a záridőn meg tudom tartani kb úgy a gépet, hogy nem mozdul be.

Az ember több 100 képet elbax csak azért, hogy tesztelje mit tud a gép. :DDD
Mondjuk ezek a beállítások csak szoba körülmények, de ma tesztelem őket kint is.

Vikthor:
Ezek a szűrők úgy tudom az obi belső menetére rögzíthetők míg a napellenző a külsőre.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48197) rekid válasza AuraSync (#48193) üzenetére


rekid
addikt

1. Jellemzően jpg-ben fotózásnál van értelme ha nem dolgozod ki a képeket LR-rel vagy más progival. "Elkeni" a zajt részletet buksz. Ha rawban fotózól megtudod tenni utólag is a zajcsökkentést miután kidolgoztad a képed.
2.Szintén jpg-nél használatos. Ha utólag dolgozod fel, úgyis magad állítasz mindent.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48198) #56474624 válasza Vikthor (#48194) üzenetére


#56474624
törölt tag

Olyan napellenző is kapható, amire lehet csatlakoztatni dolgokat, így nem kell lemondani a szűrőről sem.

(#48199) anaqer válasza AuraSync (#48193) üzenetére


anaqer
veterán

Bármi, amiben azt látod hogy "általános", azt vihar sebességel kapcsold ki a picsába.

A D7500 megbírja a 6400-at... ha nagyon muszáj, és RAWban lősz, és aztán ráeresztesz valami számodra elviselhető algoritmussal rendelkező szoftvert.

(Egyébként auto ISO a Sátán műve - köszönöm, hogy elmondhattam és itt lehettem Önök között ezen a szép estén, próbálják ki a borjúszegyet, alásszolgája.)

... ja, és hát persze TÉMAFÜGGŐ.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48200) AuraSync válasza anaqer (#48199) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Egy valamit találtam amit nem tudok korlátok közé szorítani. A záridőt.
Vagy fix vagy automata. (tudom az automatába van olyan, hogy inkább rövid legyen)
Olyan nincs hogy minimum 1/30-ra mehet le és max 1/100-ra mehet fel?

Igazából a lényeg az, hogy bentre nekem az 1/30 az jó ISO 3200-al.

A kint lesz majd a kérdéses amikor lemegy az ISO 100-ra, oda már hosszú lesz az 1/30 gondolom főleg ha az ember áll nem tudja olyan stabilan tartani a gépet mintha bent vagyok és neki támaszkodok valaminek.

Na nem akarlak a hülyeségeimmel feltartani titeket majd próbálkozok.

Jó hétvégét. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.