Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) dabgergo


dabgergo
őstag

D750-em keresőjébe ha belenézek elég sok szöszt látok, de hiába szedem le az obit és próbálom meg belülről tisztogatni, nem tűnnek el. Van tippetek h mit csináljak h eltűnjön minden apró kosz?

(#47252) gaben22 válasza dabgergo (#47251) üzenetére


gaben22
senior tag

Van valami tükörtisztító fukció úgy emlékszem, gondolom az megcsapkodja a tükröt párszor hátha :). Ha a pentaprizma lett poros vagy annak az alja azt már nem fogod tudni csakúgy kitisztítani és lehet nem is jó ötlet. Amíg az elkészült képen nem jelenik meg (szenzortisztítás) vagy nem extrém zavaró a keresőben szerintem még profik se feltétlen foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#47253) .bTr


.bTr
tag

Sziasztok!

Olyan megoldást keresek, amivel túrázás közben fixen, biztonságosan és kényelmesen tudom a gépet vinni magammal.
Keresgéltem már a neten, rátaláltam a Peak Design Capture Camera Clip V3 megoldására is, ami első körben szimpatikus, de az ára már nem annyira. Persze, ha nincs más alternatíva, akkor nincs mit tenni.
Láttam még ebay-en ilyen mellényszerű megoldásokat is, ezzel valakinek valami tapasztalat?
Valakinek esetleg valami más megoldás?

Jelenleg egy Focus-F1 vállpántom van, de a megfelelő hosszal a gép menet közben eléggé lengedezik.

D610 - 24-120 F4

Köszi

(#47254) t72killer válasza .bTr (#47253) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Túrája válogatja, de a kapaszkodósabbakra hóttziher, hogy nem vennék ilyen kamerabólogatósat. A géped másfél kiló + a vállpánt vonalától van némi erőkar, szvsz én ezt meghagynám a zsebgépeknek...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47255) JohnyBlue válasza .bTr (#47253) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Pisztolytáska ?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#47256) Acula M.D. válasza .bTr (#47253) üzenetére


Acula M.D.
tag

Nekem 2000 méterig bevált a peak design :))
Előtte lógott az oldalamon, na az tényleg veszélyes volt. Vannak kínai másolatok is a capture clipből

(#47257) .bTr válasza Acula M.D. (#47256) üzenetére


.bTr
tag

Köszi a tippeket, közben még nézelődök én is.
Amit még találtam és jónak tűnik: [link]
A pisztolytáska nekem kényelmetlen megoldás, mivel nagy és ha a gépet használni szeretném, akkor macerás az előszedése. Szeretem, ha használatra kész...
Kínai másolatot nem nagyon találtam eddig a capture clipből... de keresem. :)

(#47258) dabgergo válasza gaben22 (#47252) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Az a baj h nem tudom melyik részen van valójában a kosz, de igyekszem elengedni, picit azért zavar... Néha van ilyen ingyenes tisztítás egy egy tesztnapon, lehet olyankor beadom.

(#47259) Roachy válasza gaben22 (#47252) üzenetére


Roachy
senior tag

Körtepumpával érdemes még befújkálni, hátha a légnyomás odébb taszítja a koszt. Ha nem, akkor csak szerviz. Amúgy ha a képalkotásban nem zavar, szerintem se törődj vele.

(#47260) Roachy válasza dabgergo (#47258) üzenetére


Roachy
senior tag

Azt nem tisztítják ingyenes alkalmakkor, mert meg kell bontani a gépet hozzá. Csak a szenzort pucolják ilyenkor. És sajna azt sem mindig jól.

(#47261) Roachy válasza .bTr (#47253) üzenetére


Roachy
senior tag

Peak design nagyon jó. A vállpántja is stabil, mert két ponton rögzíti a gépet. Nem lobog összevissza. Mászáshoz is teljesen jó és kényelmes. A capture clip is fasza, de az néha kényelmetlen tud lenni. Kínai utánzatot még véletlenül sem vennék. Ne egy olyan fosra bízd a többszázezres technikát. Egyáltalán nem olyan vészes a peak design ára.

(#47262) pergabb


pergabb
senior tag

vki nagy okos mondja már meg nekem, hogy a D7500 nem visszalépés a d7200 után? nem feltétlen a 2 kártya slotra gondolok csak, ha nem magára a dinamikára, ami rosszabb lett. Oké a zajt jobban bírja egy hajszállal, de nem is cropos vázzal szeretnék éjjel fotózni.
Komolyan kérdezem, mert be kell szereznem egy cropos vázat is, d500 nekem luxus lenne arra a célra amire használnám, d7200 meg már nem kapható hivatalosan.
Amúgy lakás fotózásra menne a váz, nem szeretném az ff vázat feleslegesen ezzel gyilkolni, mivel heti 20 ezer expók elmennek csak a lakásokkal.

(#47263) t72killer válasza pergabb (#47262) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyi rengeteg expóra esetleg MILC (Z50)+elektronikus zár? Bírják a nikon zárak, de azért heti 20k elég sok a mozgó alkatrészeknek.

Arról mondjuk nincs dunsztom se, hogy az elektronikus zár nem rontja-e a dinamikát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47264) Roachy válasza pergabb (#47262) üzenetére


Roachy
senior tag

A d7500 pont a d500 megjelenése miatt lett visszabutítva az elődökhöz képest.
Ennyi expóhoz mindenképpen Milcet vegyél szerintem is.
De hogy a nyavalyába megy el egyébként 20ezer expó csak lakásra egy hét alatt? :Y :F Az rengeteg.

(#47265) anaqer válasza Roachy (#47264) üzenetére


anaqer
veterán

Sehogy. Itt a hihetőnél minimum egy nullával több van.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47266) Viperator válasza pergabb (#47262) üzenetére


Viperator
őstag

D500-t már háromszázezerért találsz...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47267) rekid válasza anaqer (#47265) üzenetére


rekid
addikt

Igen én is azt számolom, hogy ha még fényfest is az ember és lő 150 képet egy kecóról az is 133 lakás/ház/ hét. :F

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47268) Viperator válasza rekid (#47267) üzenetére


Viperator
őstag

Elég egy egyszerű Sony A7 + UWA. Ja, meg állvány.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47269) rekid válasza Viperator (#47268) üzenetére


rekid
addikt

Ezt most nem vágom, hogy jön ide :D

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47270) Jörmungandr


Jörmungandr
csendes újonc

Sziasztok!
Barátom el szeretné adni a Tamron 18-270, stabilizátoros, Nikon bajonettes obiját. Tudnátok segíteni, hogy reálisan mennyit kérhet érte? Az objektív szép állapotban van.
Köszi előre is a segítséget.

(#47271) tvamos válasza Viperator (#47268) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sony A7 + UWA Lakas fotora ilyen szetet biztosan nem ajanlanek, a green flare miatt. Az A7II mar okes.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47272) t72killer válasza tvamos (#47271) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a7II elég drága, ahhoz képest, hogy majd' 5éves váz.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47273) tvamos válasza t72killer (#47272) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez azert eleg relativ. Valahol feluton van ujonnan az A7 es a Canon RP kozott. Pont, hogy rohadt nehez legyen donteni. Mert ugyan az RP nem tul rossz, de akkor meg mar meger egy kis pluszt a Z6... de akkor meg mar ott az A7III.
De a hozzaszolas lenyege nem ez volt, hanem az, hogy az A7+ random UWA objektivvel erheti kellemetlen meglepetes. Nezzen utana!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47274) t72killer válasza tvamos (#47273) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érthető:R. De mondjuk elsőre azt a 20e db/hét expószámot kéne tisztábatenni, ha a kérdező kolléga egyáltalán visszatér még. Ha csak a nullák száma csúszott meg, akkor akár egy veterán D7100 is megteszi vmi normálisabb nagylátóval.

Azt írta, a d500 (=1500EUR) luxus neki (egyetértek), akkor a z6-a7III egyáltalán nem játszanak.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47275) RpPRO válasza pergabb (#47262) üzenetére


RpPRO
őstag

20e expo / hét és luxus ez esetben a D500? Jah... :N

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#47276) t72killer válasza RpPRO (#47275) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

De luxus, mert elméletben 3 havonta küldheted szervizbe zárcserére és várhatsz egy hónapot, míg visszaküldik:DDD (más kérdés, h gyakorlatban azért többet bír)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47277) rekid válasza t72killer (#47276) üzenetére


rekid
addikt

Ha a munkában ennyi expóból nem jön össze a zárcsere ára akkor más baj is van.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47278) anaqer válasza Jörmungandr (#47270) üzenetére


anaqer
veterán

60

szerk: talán, ha tényleg tipp-topp, meg a "barátod" talál rá balekot.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47279) Ateszponthú


Ateszponthú
csendes tag

Sziasztok!
Exif adatsorban -Approximate Focus Distance56.2- tárgytávolságot jelent? És ha igen mi a mértékegység? Köszönöm.

(#47280) rekid


rekid
addikt

Dől a lé...

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47281) Viperator válasza rekid (#47280) üzenetére


Viperator
őstag

Van régebbi...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47282) pergabb


pergabb
senior tag

Azért aki egyből megmondja, hogy nem, nem jön össze heti 20 ezer, azt kérem, hogy ne legyen már ebben a témában informáltabb, mint én :D
Perpill a D7500 képminősége érdekelt, mert a legtöbb teszt alapján egy D7200 jobb minőségű képeket lőtt a jobb iso tűrést leszámítva.
Válaszolva a kérdésekre a D500 azért luxus, mert nem használom ki a tudását, felmegy az obi és elég gyakorlatilag 1 fókuszpont, de amúgy is 100/99 esetben manuál megy a dolog. Akkor mire megyek az jobb fókuszrendszerrel, a masszívabb kialakítással, hogy világítanak nekem a gombok és minden csicsa szuper dolog, ami ilyen téma esetén full felesleges, a képminőség ugyan az, blablabla.
Nem szeretnék használt vázat venni, újban gondolkozom.
Milceknél az akkuval van a gondom, nem szeretnék venni még egy tucatot és napközben cserélgetni.
A matek pedig úgy jön össze, hogy ezek séták, 1 pont 20 kép ált, egy irányba 5 képes expo sorozat (hdr), a lakásban pedig mint az utcán haladsz végig és nézelődsz, de van a komplikáltabb megoldás, amikor ez is fényfestéssel megy. Amikor napi 8 lakást befotózol, akkor néha több is összejön, mint a heti 20 ezer, pláne amikor kikapsz egy kastélyt és a héten több házat fotózol, mint lakást. A zárcsere eddig is gyakori volt, mondjuk erre a célra egy régi alap canont koptattam, aminek a képminősége számomra borzalom, pont a világos területek zajosak vmiért, maradnék nikon vonalon. Amikor épp egyszerű fotózásról van szó és nem sétáról, akkor becsúszik a D750, de abban az esetben is feleslegesnek tartom a full frame használatát, így jött a gondolat, hogy minden szempontból költségkímélőbb megoldás egy cropos váz és annak a zárát csereberélni és igen, a pénz ennyi fotózás mellett megoldást jelent a szervizelésre.
A kérdésem változatlan az lenne, hogy amúgy a D7500 milyen váz, van e rejtett hibája lásd. első genes D750-ek, stb, nyilván ami raw van a neten leszedtem, de ált vmi pocsék kit obit csapnak fel rá, ill igénytelen lövöldöznek a semmibe, vagy kiengednek egy iso 10ezres sorozatot, aminek amúgy sem látom értelmét a váz esetén, szóval sokat nem mondtak :) Annyit megállapítottam, hogy jah, valóban fél paraszt hajszállal jobban bírja a zajt és másképp zajosodik, míg pl egy D750 vagy D7200 esetén árnyékot emelve egységes volta a zaj, itt megjelennek nagyobb pixelek, gondolom stuck pixel, telítődött a 3 színcsatorna, szép fehér lesz és a környező pár pixel is átveszi az infot, ezért lesz egy nagyobb fehér pötty, de mondjuk 400 ilyet leszedni 1 képről ilyen mennyiség mellett nem esne jól, mondjuk erre van a fényfestés és a hdr, szóval lényegtelen is vhol, csak tapasztaltam más a szenzor :)
Határidő naplót megnéztem, előző hónapban 105 ingatlan fotózás volt.
Amúgy meg fájdalmas, hogy a D7500 + "pár" ezer és kijön még egy D750, annyira alacsony már az ára., de mindenképp cropos vázban agyalok, mivel cropolom, akkor 10megapixelem marad csak, ill. a zárcsere is drágább.
Ilyen képek és ez egy canon 700D amitől komolyan rosszul vagyok most már...:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#47283) t72killer válasza pergabb (#47282) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

TLDR.

APSC-n maradva nemigen fogsz előrelépést látni, az utóbbi 6-8évben alig léptek előre a szenzorok.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47284) Throme válasza pergabb (#47282) üzenetére


Throme
veterán

Ha jó, ha nem a d7500, leszűkítetted a dolgot erre a modellre. Gyorsan ránézve az árgépre, egy helyet hozott ki ahol lehet kapni még d7200-zat.
Használt nem érdekel téged, FF-et nem akarsz erre használni, milcet nem akarsz (pedig az aksi csere nem olyan nagy gond, de tény, hogy többet kell magadnál tartani, de súlyra kb ugyanott vagy, mert ennyi képnél a tükröshöz is kell pótakksi ).

Szóval túl sok alternatíva nincs.

(#47285) RpPRO válasza pergabb (#47282) üzenetére


RpPRO
őstag

Ez nekem sipákolás. Használt nem jó, milc nem jó, FF nem jó, Canon nem jó. Marad a D7500.
Segítek, ebben a fórumban ezeken a helyeken tettek említést róla, nem volt nehéz megtalálni: [link]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#47286) pergabb válasza RpPRO (#47285) üzenetére


pergabb
senior tag

kedves tőled, már rákerestem és elolvastam, a kommentelők közül egyik sem D7500 tulaj egyet leszámítva, aki a vaku lötyögéséről érdeklődött.
használtat nem veszek, mert unom, hogy mindenki azt mondja tökéletes, aztán úszott már a tengerben és nálam derül ki fél év után, hogy belülről rohad, ismerős pedig nem árul jelenleg hasonló vázat, akinek adok a szavára.
FF vázat lakás fotózásra minek? Kevés a fény és nincs állvány, kell a magas iso tűrés? Fontos a minimális mélységélesség? nem.. akkor minek? Marad rendezvényre és egyebekre az ff váz és nem kerül kétszer annyiba a zárszerkezet csere, szerintem ésszerű döntés.
Milcben nem láttam olyat, ami érdekes lehetne. Más feljebb írta canon M50, ami képes 3 képes expo sorozatra, ez a max, nincs 4 vagy 5, sem több, ezért alapból nem jöhet szóba, oly milcekben szinte mind ugyan az a szenzor van ezer éve, fujiról és panáról meg semmit sem tudok.
Kérdeztem vkinek van e tapasztalata D7500-ról, de szívesen veszem azt is, ha van jobb ajánlat. t72killer adta eddig a legértelmesebb választ anélkül, hogy megkérdőjelezte volna, hogy megy el ennyi expo, hogy beszólt volna, hogy sipákolok. Gondoltam felteszek egy ártalmatlan kérdést, végül is nikon fórum, biztosan összetartó és segítőkész emberek vannak, szóval abszolute nem értem a reakciókat :)
Vegyük úgy eldöntöttem, D7500.. akkor kérdés, hogy milyen nagylátó van, ami ajánlott rá, mivel nem nagyon mozogtam eddig cropos vonalon, lövésem sincs. ok, láttam van low budget 10-20mm ami nem is annyival rosszabb képminőségre, mint a 3-szor drágább 10-24mm, csak épp műanyag az egész, de ki tudja, lehet van más márka, tamron, sigma, stb, aminél van vmi csoda. 35mm-re átszámolva jó lenne, ha a 16mm környékét tudná, sipákolás nélkül kérdezem ki mit ajánl :)
Halszem már van a panorámához..

[ Szerkesztve ]

(#47287) Roachy válasza pergabb (#47282) üzenetére


Roachy
senior tag

Sejtettem, hogy 3d ingatlan sétáról van szó, csak kicsit hitetlenkedtem, hogy dslr-rel csinálsz ilyet amikor van erre célhardver (Matterport) is.
De ha ragaszkodsz a tökölős, lassú és drága módszerhez, ehhez a műfajhoz akkor is a MILC a legideálisabb. Az aksi elfér a táskádban, cserélni meg nem nagy dolog. És hosszútávon is sokkal kifizetődőbb, mint az állandó zárcsere. Bár a legkifizetődőbb az volna, ha hagynád a francba a hagyományos gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#47288) pergabb válasza Roachy (#47287) üzenetére


pergabb
senior tag

az a gond, hogy a több millás ketyerék és rosszabb minőségű képet készítenek, mint ha elpöcs*lsz vele egy rakat időt.
milcben akkor mi ajánlott?

(#47289) Viperator


Viperator
őstag

Inkább vegyen egy videókamerát és filmvágáskor lehet képeket kilopni... :D

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47290) t72killer válasza pergabb (#47288) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Árfekvés függvényében z50 vagy z6. Azért javaslok nikont, mert elképesztően akciózza a cuccait mostanában, a z6 alig drágább, mint a kurrens APS-c cuccok. SzVSz új vázakból ennek a legjobb az ár-érték aránya - tény, kicsit elfogult vagyok uis a múlt héten szereztem be egyet:))

#47289: a z6 éppenséggel egy nagyon jó videókamera is;)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47291) pergabb válasza t72killer (#47290) üzenetére


pergabb
senior tag

Amúgy néztem a Z6-ot D750 váltás esetén, lehet szintén a netet található rawok a ludasak, de azokban borzalmas volt. Lr alapból úgy húzta be, hogy élesség lehúzva zajszűrés feltolva, stb... közben meg emeltem picit az árnyékokon és olyan színzaj lett, amit canonnál láttam anno, azaz hatalmas pacákban jelent meg, amit képtelenség szűrni. A valóság lehet teljesen más, ezt valószínűleg jobban tudod, ha már neked van :)
Mint új váz, a D750-nek a legjobb az ára amúgy most :D :P

[ Szerkesztve ]

(#47292) t72killer válasza pergabb (#47291) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Iso 50'000 környékén már komoly gondok vannak, 6400 on kevesebb zaja van, mint a pana gx80-amnak 3200on.

Még csak kóstolgatom a rendszert, LR-om nincs, Capture-NX-ben és dxo-ban hívom elő a raw-kat.

Milyen iso-nál jöttek a gondok + mit nyúztál a képeken pontosan? Szivesen reprodukálom dxo-n megnézzük, mi az eredmény.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47293) Roachy válasza pergabb (#47288) üzenetére


Roachy
senior tag

Nézd meg ezeket, nem tudom elképzelni hova kell ennél jobb minőség, vagy hogy hova nem elég.
Ha Milc, akkor néznék erre egy Fujit. Vagy egy Z50-et ha Nikon kell.

(#47294) t72killer válasza pergabb (#47291) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apropó z6: egy épület nem szalad el, azaz ha nagyon kéne az érzékenység, ott a 1/2sec-ig teljesen megbízható vázstabi. Ezzel kb áramszünetkor is végiglőheted a pincét.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47295) Jörmungandr válasza anaqer (#47278) üzenetére


Jörmungandr
csendes újonc

Szia!
Köszi szépen.
Tudod, mint az autós hirdetésekben. Megkímélt állapotban, német orvos házaspártól. :D A vicc, hogy jelen esetben ez mind igaz. :D (Németországban élő, orvosként dolgozó barátaim válnának meg tőle.)
Amúgy az elején szerette, de csak lecserélte hasonló átfogású Nikkor-ra.

(#47296) tvamos válasza pergabb (#47286) üzenetére


tvamos
nagyúr

Meg mindig ugy gondolom, hogy ennyi expora egy profi gep kellene, nem egy enthusiast, mint a D7200, vagy D7500. Es a Z50 is az. Inkabb a D500, vagy Z7, vagy ilyesmi. Amugy egy full frame geppel, lehet, hogy lenne annyi dinamikad, hogy meguszd a HDR-ezest. Nem tudom, csak tipp.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47297) Roachy válasza tvamos (#47296) üzenetére


Roachy
senior tag

A tükrös gép erre a legrosszabb választás. Főleg ha profi, mert bár lehet tovább bírja a zárja, de heti 20k expoval számolva is átlag 3 havonta cserélheti a zárat, ami egy komoly és újabb gépnél, nem egy 2 filléres móka. Nagyon nem éri meg.
Milc-ből lehet akár komolyabbat venni, de egy lakásfotózásnál pont hogy előny a croppos szenzor, mert tágabb a mélységélesség és ugye ilyenkor az a cél, hogy minden éles legyen.
Ha nem HDR-t használ, hanem tisztán dinamikából akarja megoldani, akkor meg tényleg kardinális kérdés lesz a sötét részek zajosodása.

(#47298) rekid válasza Roachy (#47297) üzenetére


rekid
addikt

"De egy lakásfotózásnál pont hogy előny a croppos szenzor, mert tágabb a mélységélesség"

WTF? :F Nee.. :)

Amúgy beltéren pont, hogy az FF-nek van értelme egy UWA-val a nagyobb látószög miatt.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47299) t72killer válasza rekid (#47298) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nagylátó/halszem optika van apsc-re is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47300) rekid válasza t72killer (#47299) üzenetére


rekid
addikt

Persze, de attól még azokra is vonatkozik a crop szorzó.

Gyáva népnek nincs hazája!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.