Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) Ed Parker válasza t72killer (#48391) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért a Sony egy 2013-as próbálkozás és tök más dizájn, kisebb bajonett, meg hát méretben azért a két üveg nagyon más, nem szerencsés 1az1-ben így hasonlítani egy vadi új obival.
Hozzáteszem, az 55/1.8 még R4-en is tök jó.

(#48402) t72killer válasza Ed Parker (#48401) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amikor sony-n gondolkodtam, az az obi volt az etalon - sokkal drágább a tükrösre tervezett tucat egynyócper50-eseknél és sokkal jobb is azoknál. Így ha az új nikkor eléri ezt a minőséget, ráadásul alig több mint feleannyiért (tavaly november-decemberi ár), az szuper. Új rendszerváltóknak sajnos valszleg rossz hír, hogy nem hiszem, h lesz még1x 350€ alatt az üveg.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48403) Viperator válasza t72killer (#48402) üzenetére


Viperator
őstag

És ezt nem nézted meg? :D

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48404) Ed Parker válasza t72killer (#48402) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha azt nézzük ez is drágább az összes tükrösre tervezett 50/xx obiknál.
Ami az árat illeti igaz, a Sony drágább ami egyrészt a Zeiss logó miatt is van, másrészt a méret miatt is, de a különbség 850€ vs 600€ ami szvsz nem a fele,de mindegy is. Ne a dupla cashback-es árakat nézd.
A másik része meg amit p.adam leírt, az hogy valami éles, nem biztos hogy érdekes is, ha neked tetszik az 50/1.8S képe, használd, de csupán mtf ábra szerint összemérni két üveget felesleges, mint egy autóskártyában a Porsche mindent vivő.
Mindkét obi jó és mindkettőnek megvan a maga karaktere, kinek mi tetszik.

(#48405) t72killer válasza Viperator (#48403) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

b@szottnehéz , b@szottdrága és b@szottul semmi értelme...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48406) helixP válasza Zotyatv (#48390) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi, pont ebben az árkategóriában keresek kevésbé leharcoltat a linkeltből, vagy Tamronból, Nikonokból. 3-4 ajánlatom is jött most, 60 körüli, az aállapotukat kéne még felmérni.

(#48407) t72killer válasza Ed Parker (#48404) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az enyém nem 600, hanem 350€ volt novemberben postával. És senki se mondhatja, h ő nem tudta, hónapokon keresztül ennyibe került+a csapból is az folyt, h nikon akció van jan. közepéig. Sigma art 50esre gondoltam először, de a cameralabs teszt után maradtam az akkor olcsóbb z-nél.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48408) Throme válasza helixP (#48360) üzenetére


Throme
veterán

18-200 VC tamit nézted? Kb 70-80k lehet az ára (utóbbi időben nem foglakoztam vele, bocs, ha már nem enyni) az újnak! 5 év garival....
Ebben a kategóriában olyan túl nagy különbségek nincsenek, de azért én inkább az újabb lencsék környékén nézelődnék.

(#48409) forceberg


forceberg
veterán

A 3 év gari a vázakra, céges, ÁFA-s számlás vásárlásokra is érvényes?
Mintha úgy emlékeznék, hogy nem...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#48410) pergabb válasza forceberg (#48409) üzenetére


pergabb
senior tag

Elvileg nem, gyakorlatban pedig nekem mas volt a tapasztalatom

(#48411) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

Öcsémmel egy Nikon D5600 18-55 VR; 70-300 VR és egy Sony alpha 6100 16-50 között vacillálunk.
Elsősorban fotózásra használnánk a gépet, másodlagosan pedig videózásra (a milc esetében egy Ronin SC támogatásával).
A keret a fényképezőre 250-280k huf közötti.
1. Ti melyiket ajánlanátok e kettő gép közül?
2. Ha van tőlük árban és minőségben optimálisabb, melyik lenne az?

Előre is köszönjük!

(#48412) pergabb válasza djzolee91 (#48411) üzenetére


pergabb
senior tag

Video is van a kepben, akkor sony, d5600 kepminosegre (fotok) jobb, de videozasban nem lesz tul acelos. Gyulolom a sony-t:D de akartok neha filmezni vele, akkor egyertelmu..

(#48413) t72killer válasza djzolee91 (#48411) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

csatlakozom a kollégához, ha bármennyi videó is van a képben, akkor MILC:R

Ha kicsit több videó van a képben, akkor pl pana g9 is érdekes lehet, bár az nem túl olcsó.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48414) Ed Parker válasza djzolee91 (#48411) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Itt azért a Nikon oldalról két objektívet írtál míg Sony oldalon csak egyet.
Azt is írtad hogy elsősorban fotózás, így mindenképp a Nikon két obis megoldása jobb lehet a Sony alap zoom-jával szemben.
Ez persze függ attól is hogy mit fotóznátok.
A Nikon valóban gyengébb videóra viszont ha ez csak másodlagos, egy mobillal is tudtok videózni.

(#48415) sandokanaa válasza Ed Parker (#48414) üzenetére


sandokanaa
csendes tag

Szerintem vegyétek kézbe mind a kettőt lehetőleg obival együtt, méretre nagyon nem egy kategória! Nekem a Sony nem esett kézre.
Az akku-k: Nikon kb 900 kép, Sony kb 400 kép.
Tudom, mind a kettőhöz jól jön a tartlék akku, de mennyi?
Nekem a D5600 kibírta az egy napot (nem kevés képpel, néhányat visszanézve, belenagyítva).
Ha később obi bővítés jön, akkor is előnyösebb lehet a Nikon.

(#48416) 80hun válasza djzolee91 (#48411) üzenetére


80hun
addikt

A nikon d5600 AF szinte teljesen használhatatlan videóra és élőképre is.
Ha vki videózik egy kicsit is felejtős a cdaf-es dslr teljesen.

Valamilyen milcet válasz.
Eos m50 , Panasonic Gx9-eket még nézd meg

(#48417) tvamos válasza djzolee91 (#48411) üzenetére


tvamos
nagyúr

---

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48418) csacsi77 válasza 80hun (#48416) üzenetére


csacsi77
senior tag

Szerintem a szinte használhatatlan azért erős kifejezés.
Talán a nem a legjobb jobban illik rá.
Én párszor videóztam egy D5500-al illetve D3400-al. AF-P obival nem volt olyan vészes a fókusz sebessége és pontossága. Egy családi eseményt simán lehet vele rögzíteni.

Öreg fater megoldja!!!!

(#48419) 80hun válasza csacsi77 (#48418) üzenetére


80hun
addikt

Nekem még a 80d is túl sokat huntolt gyereknél szülinapon ,ehhez képest a nikon cdaf hát elég gyerekcipőben jár.

A d780 már biztos jó :)

Kb az a60000 v. Gx80 az elviselhető videó AF minimum igy 2020-ban már :)

De kinek mi a megfelelő persze :R

(#48420) csacsi77 válasza 80hun (#48419) üzenetére


csacsi77
senior tag

Persze, kinek mi. Nekem tökre elég volt a Nikon is, de én nagyon keveset videózok. Ha elég a FullHD, akkor a Sony A6000 is jó, ha kell a 4K, akkor a Pana GX80.
Követő fókuszban a Sony jobb, azt mondják, mintha a Panasonic ebben nem jeleskedne. De majd úgyis jön, akinek több tapasztalata van ebben.

Öreg fater megoldja!!!!

(#48421) jit1120


jit1120
csendes tag

Sziasztok! Van egy Nikon 18-105-ös objektívem, mostanában a képek bal oldalán életlenséget tapasztalok, a közepe és jobb oldala jó. D5600 a váz. Zoomolás után előfordul, hogy autófókusznál betekintve néha mintha ugrana kicsit a kép, valami szorulhat a fókuszálásnál, vagy kiakadhatott valamelyik lencse? Mi lehet a baj, szervíz, vagy frissítés?

(#48422) jit1120


jit1120
csendes tag

Közben látom Nikon D5600 is témán van, nekem az van, az élőképes fotózás kínlódás, videóra nagyon ritkán használom, volt hogy az autófókusz hangja belekerült a felvételbe. Fotóra jó, videóra inkább egy régebbi gépemet Panasonic gf6-ot használok, jobb, mint a Nikon. Sony a5000 is használtam, annak az alap 16-50 objektívével nem vagyok megelégedve, jó, hogy kicsi, meg kétfajta módon is zoomolhatsz, de elég rövid az 50mm, valamint fotózni sem szeretek vele, mert eléggé görbíti a teret, az egyeneseket utólag korrigálni kell. Videóra inkább a 18-105-öt PZ-t használnám (ha lenne). A Sony a5000 30 perc videó leállt a korlát miatt, de ismét elindítva a felvételt 5 perc után túlmelegedett és letiltott. Lehet a a6000-nél már megoldották, de a túlmelegedés megoldásával az a6500-nál dicsekedtek.
A Nikon D5600-nál valóban jó, hogy kb. 900 képet bír, ezért is vettem, de videóban lehet az is jóval kevesebbet, mivel akkor ugyanúgy élőképben a szenzort és az LCD-t használja, mint egy milc.

[ Szerkesztve ]

(#48423) csacsi77 válasza jit1120 (#48422) üzenetére


csacsi77
senior tag

Milyen obival videóztál az 5600-on? Mert az AF-P obik szinte hangtalanok.

Öreg fater megoldja!!!!

(#48424) jit1120 válasza csacsi77 (#48423) üzenetére


jit1120
csendes tag

Valóban, 35 1.8, volt, az még AF-S obi.

(#48425) RP1980 válasza jit1120 (#48424) üzenetére


RP1980
tag

Sziasztok!

Nikon dx 35 1.8g-m fókuszáláskor elkezdett nyikorogni. (kb. mint öreganyám kertkapuja) A hangon kívül egyéb rendellenességet nem tapasztaltam. Kérdésem lenne, kell ezzel foglalkozni? lehet ez valami nagyobb baj előjele? Csak mert amennyiben nem, nem nagyon piszkálnám/piszkáltatnám, mert ezzel a hanggal tudok élni. :K

(#48426) Timer válasza RP1980 (#48425) üzenetére


Timer
veterán

Bereccsenőben a fókusz motor(ok). Nekem is ez volt, ne is javíttasd itthon, csak ígérgetik, nem kapnak motort a Nikontól. Gyári szerviz, Csehország, alig két hét, harmincezer.

@doegg: Hát, igen. Csak amikor kiküldöd javítani, ezt még nem tudod, ha meg már kint van, és nem csináltatod meg, akkor a posta ugyanúgy bukó, és még bevizsgálás is van. Nyilván döntés kérdése, hogy megéri-e egy 20-assal drágábban tök újat venni.

[ Szerkesztve ]

(#48427) updog válasza Timer (#48426) üzenetére


updog
senior tag

Annyiból inkább (kis toldással) egy másik ugyanilyen obit vennék :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48428) RP1980 válasza Timer (#48426) üzenetére


RP1980
tag

De jó...! :O Nagyon keveset használtam pedig, kb. van benne ezer expo. Köszi azért :R

[ Szerkesztve ]

(#48429) Timer válasza RP1980 (#48428) üzenetére


Timer
veterán

Ha hiszed, ha nem, én így jártam KIT objektívemmel is (még D3100-hoz kapott példány), illetve a Nikon AF-S DX 35mm f/1.8 G-vel is (ha jól gondolom, neked is ez van). Annyira hobby szinten űzöm ezt, hogy csak a családot fotózom, mégis kihasalt mindkettő, ugyanavval a hibával. A KIT-hez volt még itthon fókusz motor, a kisebb objektívhez viszont nem, állítólag elég ritka ezekben az ilyen jellegű hiba. Ezek szerint mégsem annyira.

(#48430) .mf válasza t72killer (#48353) üzenetére


.mf
veterán

"A z6-ot különösen utálom emiatt, kész pormágnes - minden cserélgetősebb napon pucolni kell."

Sivatagba költöztél vagy csak szokásosan túlspilázod a dolgokat? Az enyém szenzora egyszer sem volt tisztítva a fél év alatt, pedig abban 2 hónap Japán is volt napi használattal és rendszeres obicserével, sunstar miatt néha lövök f16-f22-n is képeket WA/UWA is, mégsem látok még rajta koszt (szemben az A7-tel, az jobban gyűjtötte és azon több makacs folt is van, igaz az kapott is rendesen, azzal sivatagban is voltam)

Modern, kicsi, éles, karakteres: Samyang 45 f1.8 -- kár, hogy Z-re (még?) nincs.
Az meg, hogy mennyire jó, hogy a Z 50 még annál is élesebbebb - nem tök mindegy? Weben hányan nézik teljes méretben? Attól lesz jó egy kép, hogy éles? "There is nothing worse than a sharp image of a fuzzy concept" (Ansel Adams).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#48431) Throme válasza Timer (#48429) üzenetére


Throme
veterán

Szoktam olvasgatni a fórumot (az obisat mondjuk ritkábban), de nem igazán emlékszem nyikorgó 35-ös fixre, a 18-105 kitobi esetében pedig jellemzően építési minőségre visszavezethető hibák rémlenek.
Az is igaz, hogy egy ilyen fórum nem tudja reprezentálni a valóságot.

(#48432) pergabb válasza .mf (#48430) üzenetére


pergabb
senior tag

Mákod van, a tükröseim is porolódnak ennyi idő alatt, pedig én aztán a lelkük is simogatom

(#48433) amadeuxs válasza RP1980 (#48425) üzenetére


amadeuxs
tag

Szia,

nekem ugyanúgy kezdte a nyikorgást, majd autofocus lencsebol lett manual focus lencse, focusmotor csere lett a vége a dolognak. akkor kell elkezdeni foglalkozni vele amikor már megakad a motor es nem indul el újra. addig nyikorogjon, én is ugy voltam kb 5 hónapig nyikorgott majd meállt a focus motor, akkor volt cseren.

[ Szerkesztve ]

(#48434) pergabb válasza amadeuxs (#48433) üzenetére


pergabb
senior tag

Ennyire silányul vannak a 35milis dx obik összeszerelve?

(#48435) helixP válasza pergabb (#48434) üzenetére


helixP
nagyúr

Mondjuk a legolcsóbb fix DX.

(#48436) pergabb válasza helixP (#48435) üzenetére


pergabb
senior tag

Rendben, értem én, de nézz meg egy olcsó 50 1.8-ast, az nem szenved ettől, pedig alig drágább

(#48437) RP1980 válasza helixP (#48435) üzenetére


RP1980
tag

Azért 50 ropiért az ember nem ilyen élettartalmat várna el

(#48438) PuMbA válasza RP1980 (#48437) üzenetére


PuMbA
titán

Vannak gyengébb darabok, a legtöbb élettartalma biztosan jobb ennél :) Amúgy 50k az obik között elég olcsónak számít, amikor fél milliós obik léteznek és profi felhasználásra azok az alapok.

[ Szerkesztve ]

(#48439) .mf


.mf
veterán

Most olvasom újra a február közepi Nikon-interjút a Dpr-en:

The firmware update was promised a long time ago - why did it take so long to become available?
To be honest, it was just a question of resources. But after I took over product planning, we are planning to schedule firmware updates more frequently. We don’t want that kind of delay [again] between the announcement of firmware and its availability. We want to do regular scheduled firmware updates to keep the products up to date for a long time.

Hurrá! Köszi Fuji, hogy ezt anno annyit nyomtátok, hogy ezt már a nagyok is kénytelenek átvenni. Az irány nagyon tetszik, remélem lesz még pár javításokat és akár extra funkciókat hozó fw-frissítés.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#48440) anaqer válasza PuMbA (#48438) üzenetére


anaqer
veterán

Amúgy 50k az obik között elég olcsónak számít

Konkrétan bagóért mérik. Újonnan ennyiért stabimentes kitobi szintet kapsz.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48441) palocgyemant


palocgyemant
újonc

Sziasztok !

Adott egy nikon d3300 gép, amit eddig csak fotózásra használtam. Node. Legutóbb úgy hozta a sors, hogy videót kellett fel vennem vele, és ahogy láttam, van benne egy 20 perces limiter.

Meg lehet kerülni, és ha igen hogyan ?

Áldás és köszönöm !

(#48442) anaqer válasza palocgyemant (#48441) üzenetére


anaqer
veterán

Nem.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48443) palocgyemant válasza anaqer (#48442) üzenetére


palocgyemant
újonc

Átnéztem pár fórumot, és valóban nem lehet...kár, nagyon nagy kár ;)

(#48444) Throme válasza anaqer (#48440) üzenetére


Throme
veterán

Azért érdekes, hogy ezzel vigasztaljátok azt, akinek tönkrement, hogy hát objektív szempontból 50k huf lófasz.
Nem tudom ti mennyi munkával termelitek ki ezt a pénzt, de kb őgy beszéltek róla, mintha csak lehajolna az ember a földre érte....

(#48445) helixP válasza Throme (#48444) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem nem úgy beszél róla senki, csak összehasonlítja a szegmensben található árakkal, és ebben a koordináta rendszerben gondolkodik.

(#48446) anaqer válasza Throme (#48444) üzenetére


anaqer
veterán

Na, ma még nem voltam leburzsujgecizve. :DDD

Nem azt mondtam, hogy 50k mint összeg az lófasz. Azt mondtam, hogy egy új obiért 50k az kis pénz. Ez egy baszom drága hobbi - szerintem ezzel mindenki képben van, és úgy viszonyít árakat. És még csak nem is feltétlenül 600+ rugós pro üvegekhez hasonlítok - de mondjuk a kicsit is plusszos üvegek nagy része újonnan(!) eléggé 100-150 körül kezdődnek, amihez képest 50... nemtom, érted-e.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48447) updog válasza Throme (#48444) üzenetére


updog
senior tag

Senki nem mondta hogy lófittyfene összeg, van aki egy hónapban ennyiből él, de csúnya hasonlattal, akinek van pénze majomra, legyen banánra is, illetve ne az utolsó pénzét tolja bele ebbe a hobbiba (se). Ez ilyen.

Amúgy én minden hardveraprós hirdetésnél odaírom, hogy miután kiadtam a kezemből, nem vállalok érte semmilyen garanciát, ha van papírja akkor forgalmazóhoz lehet menni, ha már nem garis akkor bocsi, de ilyen a szerencsejáték. Persze itt kell egy egészséges bizalmat feltételezni amikor azt mondom hogy nálam hibátlan volt, azt elhiggye az ember - de eleve ezért írom oda hogy csak olyanok keressenek akik ezt elfogadják. Mint ahogy én is így állok hozzá ha veszek valamit.

Benne van a bukó a dologban sajnos, használt cuccoknál hatványozottan.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48448) Roachy válasza Throme (#48444) üzenetére


Roachy
senior tag

Amikor egy közép szintű telefon is már legalább 100 ropi, akkor egy 50 ezres optika, nem összeg. Pláne, hogy azt jó esetben nem cseréled le, nem úgy mint a telót.
Minden valamirevaló fotós így gondolkodik :DD :

(#48449) Throme válasza anaqer (#48446) üzenetére


Throme
veterán

Inkább egy mesterségesen túlárazott hobbi ;]
Én az 50k-s obitól is elvárom (persze a gyártó szarik erre), hogy megfelelően működjön, pláne nem egy noname cucc, hanem egy nikon (nikkor) márkájú.

Igazából az is jelzés értékű, hogy a sigma 3évet, míg a tamron 5 évet ad gariban, szemben a nikon csóró - kötelezőnek mondható - 1 évvel.... "olcsó" obi, drága obi mindegy.
Ennyit egy yongnuo is kibír biztosan, legalább kevesebbért (azt nem tudom van-e AF :B ).

Ráadásul a 35-ös fix-el volt más probléma is. Az enyém is van, hogy félre fókuszál. Megoldom azzal, hogy több képet csinálok gyengébb fényviszony esetén.

Szarra az 50k is sok szvsz.

Innentől a 35mm fix kikerült az ajánlott obik sorából... ;]

(#48450) Throme válasza updog (#48447) üzenetére


Throme
veterán

... na kicsúsztam a szerk. időből...

Én meg pont ebből kiindulva nem veszek használtat :B . Mondjuk még a garisat meggondolnám, de annak az árában ez az opció is benne van ugye... Amikor 60-ért új, 40-ért használt és még esetleg épphogy garis.... hát... spórolok még egy hónapot ;) nem létkérdés, csak hobbi

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.