Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) JohnyBlue válasza anaqer (#47099) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Gyere a logout felől ;)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#47102) anaqer válasza JohnyBlue (#47101) üzenetére


anaqer
veterán

Kösz! :R

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47103) anaqer válasza .mf (#47100) üzenetére


anaqer
veterán

Hmmm... ha a szoftver minőségével lenne bajod, akkor azt még megérteném. De te tudtommal (és javíts ki, ha tévedek) nem hobbi szinten tolod - akkor pedig igenis tessék megfizetni mások munkáját is. Évi ötvenpár rugó nem a világ vége.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47104) .mf válasza anaqer (#47103) üzenetére


.mf
veterán

De, hobbi szinten tolom, életemben még egyetlen forintot sem kaptam fotózásért (max néha meghívtak egy italra, egy-két együttestől kaptam CD-t vagy pólót); ellenben amennyit már elköltöttem rá... Na igen, ezt a tessék megfizetni mások munkáját (és eszközeit) leginkább nekem kéne mondanom :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47105) anaqer válasza .mf (#47104) üzenetére


anaqer
veterán

OK, bocs - akkor eltévesztettem a házszámot. :B

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47106) rekid


rekid
addikt

Még akár áfával is jó lehet a 850 dolláros ár. Bár ha az FTZ adapter megint minimum 50K-val megtolja az árat akkor szívás van.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47107) ruskop


ruskop
senior tag

Sziasztok! Canon-ról váltottam Nikonra és lenne egy kérdésem amit jelenleg nem igazán értek. Egy D7500-am van és a beépített AF-M motorról lenne szó. Ha egy beépített motoros obit teszek fel és auto focust használok akkor AF állásban van a váz és az obi is. Ez ok. Ha egy manuális obit teszek fel akkor gondolom M állásban kell lennie a manuális focushoz. De a beépített motorral a vázban nem lehet auto focust kicsikarni a manuális obiból? Ha igen akkor azt milyen kapcsoló állással lehet elérni? Előre is köszi a válaszokat.

(#47108) csacsi77 válasza ruskop (#47107) üzenetére


csacsi77
senior tag

A manuális obi azért manuális, mert nincs benne autofókusz. Hiába van a vázban AF-motor, ha az obit úgy tervezték, hogy manuálisan van csak élesség-állítás. A vázban lévő motor (olyan mint egy kis csavarhúzó) azokat az obikat hajtja meg, ahol ki van alakítva egy csavarfej a bajonett-csatlakozó mellett. Ebbe passzol bele a váz álltal forgatott kis csavarhúzó.
Az AF-S és AF-P obik már nem ilyenek, ott az objektívben van a fókuszmotor és az dolgozik. Ilyenkor a vázban lévő AF-motor (ami hajtja a csavarhúzót) pihen.
Canonnál ilyen nem volt ott kezdetektől fogva az obikban volt a motor AF-nél.

Öreg fater megoldja!!!!

(#47109) ruskop válasza csacsi77 (#47108) üzenetére


ruskop
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Esetleg ezeknek az obiknak amiknek a bajonett része így van kialakítva (csavarfejes), azoknak nincs valamilyen jelölésük?

(#47110) csacsi77 válasza ruskop (#47109) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ebben a listában az AF-S előttiek a csavarhúzósok.
Jellemzően AF és AF-D-s obik szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#47111) ruskop válasza csacsi77 (#47110) üzenetére


ruskop
senior tag

Még egyszer köszönöm a segítségedet! :R

(#47112) helixP


helixP
nagyúr

(Itteni idő szerint) Reggel megjöttek az első Z50 Videók :) Mit szóltok?

(#47113) updog válasza helixP (#47112) üzenetére


updog
senior tag

Árban még nem az igazi, de első fecskének jó lesz. Vagy következő szögnek a DX DSLR-ek koporsóján :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#47114) Throme válasza updog (#47113) üzenetére


Throme
veterán

mennyibe kerül?

(#47115) updog válasza Throme (#47114) üzenetére


updog
senior tag

1000$ körül ha minden igaz.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#47116) psycroptic válasza updog (#47115) üzenetére


psycroptic
őstag

Asszem meg is välok a D7200-tól... :))

PSNID: Tomy83PS

(#47117) rekid


rekid
addikt

Csak egyetlen egyszer beszélhetnék azzal a marketingessel aki ezt a mondatot kitalálta mint főbb jellemző: :DDD

Felirat: A feliraton szerepel az objektív neve és adatai a kifinomult megjelenésért és tartós olvashatóságért.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47118) Roachy válasza rekid (#47117) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem marketinges találta ki ezt a mondatot, hanem egy fordító. ;)
Rossz fordítás. Ők ezt írják angolul: Lens name and details are inscribed for a refined appearance and enduring legibility.
Jelen esetben arra céloznak, hogy a feliratok gravírozva (inscribed) vannak, ezért tartósak, nem kopnak le, és az optika így igényesebben néz ki.
Még így sem feltétlenül főbb jellemző, de van akinek ez is számít.

(#47119) helixP válasza psycroptic (#47116) üzenetére


helixP
nagyúr

Még nem fejeztem be a review-t, de nekem is nagyon tetszik. Úgy néz ki, hogy meg is lehetne tartani a DX-es parkomat az átalakító segítségével.
Várom a további infókat, meg azt a 3-4 évet, mire pénztárcámnak megfelelő lesz :D

(#47120) rekid válasza Roachy (#47118) üzenetére


rekid
addikt

Koszonom magamtol is tudom, hogy a sajto anyag nem magyar nyelven irodik. Ettol fuggetlenul a magyar forditas a magyar marketing osztalyon vagy szakemberen kell, hogy atmenjen. Legalabbis egy normalis cegnel. (Mar csak azert is mert azokat adaptalni szoktak a helyi igenyek miatt) Ettol fuggetlenul mind az angol mind a magyar tartalom mulatsagos. (Ilyet tudnak a magyar canonnal is meg mielott megint en lennek a nikon gyalazo) Gondolom a japan mernokok akik nem keves tulorat toltak a trukkokbe, hogy orunek egy ilyen fobb jellemzonek. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47121) Roachy


Roachy
senior tag

AP interview with Nikon on the new Z50:
AP: Now a Nikon Z 50 exists, why would people buy Nikon DX-format DSLRs?
NF: Mirrorless isn’t going to be for everybody. Not everyone likes EVF’s, a lot of people really still like using optical viewfinders. Some people very much like the feel, weight and button sizes on a DSLR. Our strategy is all about giving the best of both worlds, so if users want great DSLRs they can go down that route, or if they want great mirrorless cameras they can go down that route as well. We expect to be investing in DSLR and mirrorless for the future.
source: https://www.amateurphotographer.co.uk/…/interview-nikon-z-5…

(#47122) psycroptic válasza helixP (#47119) üzenetére


psycroptic
őstag

Nekem nincs mär "obi-parkom" se. Van egy makróm, de attól is lehet megvälok és újra kezdem az egészet. Ha tényleg egy ezres€/$ körül lesz a väz Ära, akkor olyan sokat nem is fogok bukni a vältäson.

PSNID: Tomy83PS

(#47123) Viperator válasza Roachy (#47077) üzenetére


Viperator
őstag

Esetleg az előző verziójáról van véleményed? (jelenleg drága nekem a G2-es)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47124) Throme válasza updog (#47115) üzenetére


Throme
veterán

Kösz, közben a videót is megnéztem (régen láttam már a mikrofonfejű csókát, csodálkoztam, hogy most nem szagolgatta meg a lencséket, mint régebben :DD ).
Hát, az ára kb ott van egy D7100 - 7200 körül, megjelenésükkor.
Plusz adapter. Habár ezen már nem akarnám használni a böszme 70-300-zat, inkább az a 50-250, adapter nélkül.

Én már nem valószínű, hogy ennyit kiadok egy fényképezőre, de jó funkciói vannak.
Egyedül a beépített stabilizátort hiányolom. A fix üvegekhez jól jött volna, vagy összekombinálva a VR-ral még hatékonyabb (tovább növelhető zársebesség rossz fényviszonyoknál) lenne. Láttunk már ilyet milc-ben...

Végre elmozdult a nikon DX fronton is. Sokáig tartott...
Nem néztem a Z sorozat fix lencséinek az árát, de ha kijön egy DX-es, arra kíváncsi leszek, pláne egy fényerős zoom-ra... milceknél ez a kategória rohadt drága...

(#47125) bayarena


bayarena
aktív tag

Sziasztok.

Lehet tudni valamit arról, hogy a jövő évi olimpia előtt a Nikon kihoz-e egy D850 utódot vagy sem? Már elég jó áron lehet kapni, de gondokozok, hogy amennyiben jönne fél éven belül egy utód, akkor annyit még érdemes várni, hátha tovább csökken.
A másik picit off, de van vkinek tapasztalata az E-infinity ill a Kacha online áruházakkal kapcs?
És utolsó kérdés, van vkinek tapasztalata a Nikon fix 24mmes 1.8as obijával kapcs?
Canonról jönnék át, és nem tudom, hogy melyik nagylátó lenne a legjobb ehhez a géphez.
(Inkább legyen fix, mint zoom csak jobb képet adjon, ill 1.8 alá nem mennék, nem használnám ki.)
köszi

(#47126) updog válasza Throme (#47124) üzenetére


updog
senior tag

"Hát, az ára kb ott van egy D7100 - 7200 körül, megjelenésükkor."

Igazából jogos. Belegondolva, a D7200-at én is 850$ ekvivalens áron vettem akciósan, de 1000$ körül volt az eredeti ára akkor is.

Csak ugye a Z-knél a (jelenleg még) drága (és használtan még kb. elérhetetlen) obik a kérdésesek, azok megdobják az árat, vagy marad az FTZ, de a Tamron 24-70-200 G2 obijaim eleve "külsősök", tehát lutri egy kicsit. Pedig valamelyik nap az edigitalnál megfogdostam egy Z6-ot, most meg rettegek, hogy esetleg Black Fridayon elcsábulok egyre :DDD Meglepően kézreesett, jó a fogása, tetszett, pedig be se kapcsoltam.

Csak hát a D750-be még 10K expot se tettem mióta megvan (lassan egy éve), szóval nem érdemelném meg hogy lecseréljem. De nagyon bejövős a Z6. Gondolom a Z7 is az lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#47127) Throme válasza updog (#47126) üzenetére


Throme
veterán

Nekem a hócipőm tele azzal, hogy nem "merek" megvenni egy fényerős zoom-ot, mert a váz AF tuningja nem sokat ér, és vihetem szervizbe a közel 0 km-es szettemet beállítgatásra. Ráadásul ki tudja hanyadszor adják el az obit mert visszaküldözgetik, vagy agyon próbálgatják a boltban, hogy melyik a legkevésbé fókuszhibás (anno a fórumon is írták hogy x db tami 17-50 obit próbálgattak ki, mire egy jó lett.. kb-re).
A "sötét" obikkal legalább nincs baj :B

Utóbbi években én már nem vettem volna dslr-t (talán még az automata AF tuningos vázak közül... de inkább nem) hobbi célra.

Ezeknél a milceknél meg elég a decentert ellenőrizni, azt' kész.

(#47128) Viperator válasza Roachy (#47121) üzenetére


Viperator
őstag

Egy hozzászóló írása erről (egy másik fórumból):

"Aszondja, hogy ebben a méretben és árban nem férne bele az IBIS.
Sony-nál belefért egy kisebb vázba is. És a normális lcd is."

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47129) updog válasza Throme (#47127) üzenetére


updog
senior tag

Egyetértek (bár én még tavaly decemberben megvettem a D750-et :D) . De valószínűleg ezzel a vázzal is köszönök majd el a DSLR-től, ha itt az idő (=$$$ ;] ) a következő váltásra.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#47130) B.Á.L.!.N.T válasza bayarena (#47125) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Első kérdésre: Szerintem nem jön d850 utód. A D6 fog jönni az olimpia előtt. A 800-as vázak kb 4 évente jönnek. Szóval nem hiszem h mostanában kap utódot.

[ Szerkesztve ]

(#47131) Throme válasza updog (#47129) üzenetére


Throme
veterán

Én már párhuzamosan használom a két rendszert.
Még mindig nagyon szeretem a nikon gépem (budget obikkal, hobbi célra).
Azonban vannak olyan helyzetek, mikor a zseb gép praktikusabb.
Viszont ez a Z nikon rendszer lehetne az ultamate és egyetlen rendszer, csak hát megint fél-háromnegyed milkát beletolni (váz, obik, tartalék akksi...stb).... nincs kedvem, na :N

(#47132) bayarena válasza B.Á.L.!.N.T (#47130) üzenetére


bayarena
aktív tag

Talán úgy is jó, hiszen jelenleg egy D850 talán jobb mint egy D5, vagyis, ha jönne egy D6, akkor az is hatna szerintem a D850 árára. Még ha nem is ugyan az a kategória.
Illetve gondolom jót tenne egy Canon gép is, ami szintén árversenyt generálna.

(#47133) Byk01 válasza Throme (#47124) üzenetére


Byk01
senior tag

Jövőre ne várj fix vagy fényerős zoom DX obit a Z-hez. Egy 18-200-at terveznek, aztán annyi, a többi mind FX lesz.

A magyar ára ( 320 ezer pénz a 16-50-nel) nem is olyan rossz, ha azt az 1000 dollárt nézzük. Nem tudom, hogy matekozták ki belőle

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#47134) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok. Van egy Nikon AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR objektívem. Melyik napellenző típus megy rá?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#47135) Roachy válasza Viperator (#47123) üzenetére


Roachy
senior tag

Az is nagyon jó optika. A belső felépítésük ugyanaz, az nem változott. A G2-nek még hatékonyabb a stabija, gyorsabb az AF és jobb, masszívabb lett az összeépítés, illetve dokkolható. Optikailag hasonló a végeredmény, az első verzió nyitva kevésbé lágy, az új viszont a sarkokban, széleken jobb és talán egy picit kontrasztosabb képet ad.

(#47136) Roachy válasza Viperator (#47128) üzenetére


Roachy
senior tag

Ezt csak azért tettem be, hogy a Nikon nem akarja feladni a dslr vonalat, párhuzamosan vinné a milcekkel tovább. Egyébként én sem csípem annyira az evf-et. Évekig dolgoztam ilyen kamerákkal operatőrként is és nem tett igazán jót a szememnek. Meg vannak helyzetek amikor problémásabb mint az ovf.

(#47137) Roachy válasza bayarena (#47125) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem lesz még utódja a 850-nek szerintem sem. A D6-ot biztosan lehet tudni, hogy hamarabb jön ki és szerintem a 750-nek is előtte jön ki az utódja. Szóval nem hinném hogy 2021-előtt lesz új.

(#47138) Roachy válasza bayarena (#47132) üzenetére


Roachy
senior tag

A D6 szerintem nem befolyásolja a 850 árát. Más műfaj, más célközönség. A Canon meg az utóbbi időben nem alkot igazán nagyokat.
De mindezektől függetlenül is a 850 ára azért még csorogni fog egy kicsit lejjebb. Már "öregedő" szerkezet.

(#47139) bayarena


bayarena
aktív tag

Igazad lehet. És vkinek van tapasztalata az említett online oldalakról ill a 24mmes obiról?

(#47140) szabonorbkk


szabonorbkk
csendes tag

sziasztok!
Kezdő fotósnak (családi képek, néha tájkép, videó nem lesz csak fotozas) melyiket ajánljátok: nikon d3500+18-55VR objektív vagy nikon d5600+ AF-P 18-55mm VR objektív

(#47141) anaqer válasza szabonorbkk (#47140) üzenetére


anaqer
veterán

Én egyiket sem.

Kezdésnek erre(!) néznék egy használt Olympus E-M10 II vázat a Panasonic 14/2.5-tel, vagy a 20/1.7-tel.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47142) gaben22 válasza szabonorbkk (#47140) üzenetére


gaben22
senior tag

Kezdőként én használtban gondolkodnék garanciával. Cserébe esetleg beleférhetne valami portréobjektív is az árba.

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#47143) OPiiPO válasza anaqer (#47141) üzenetére


OPiiPO
addikt

a topic cím megvan vagy csak péntek esti trollkodás volt ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47144) Viperator válasza OPiiPO (#47143) üzenetére


Viperator
őstag

Péntek esti ivászat? :D

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47145) anaqer válasza OPiiPO (#47143) üzenetére


anaqer
veterán

Bődületesen hihetetlen lehet számodra, de még megvan - ettől függetlenül tartom magam az ajánlásomhoz. Kezdőként, meglévő obipark nélkül inkább mindenkit lebeszélnék a 3k/5k vonalról.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47146) Throme válasza Byk01 (#47133) üzenetére


Throme
veterán

320k-ért nem is annyira rossz, hogy 330 felett az euro árfolyam.
Itt az eu-ban át kell váltani 1:1 a dodót a juróra...sajnos.
Valahol itt nyitottak a hétezres vázak.

Akkor marad az adapterezés. Végül is a fix 35 nem olyan nagy és nem is nehéz.

Adapterrel mennyire mennek a mostani 3rd parzy obik az új nikon milc rendszeren?
Ha megy, akkor nem kell tartani a 17-50-ektől ...

(#47147) OPiiPO válasza anaqer (#47145) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ok, de egy szaktopicba elkelne valami indoklás-féle is, ez így szimplán csak egy véleményes mondat - ráadásul full kezdőnek nem biztos hogy a legjobb fix obival kezdeni.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47148) Throme válasza OPiiPO (#47147) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem milcen mindegy mivel kezd.
Ott nem lesz gondja a fókusszal. Evf-ben látja milyen lesz a kép és (bár nem tudom a legfrissebb nikon belépők tudják-e) arc, esetleg szem felismeréssel sokkal könnyebben tud a komponálással foglalkozni, nem beszélve arról, hogy több fókuszpont áll rendelkezésre, és a széleken is van jópár....

Szerintem ez egy régi dslr-es berögződés, hogy kezdő ne fix-ekkel induljon el ....

Ellene voltam a milcnek, de manapság már nem vennék én se belépő tükröst.... pláne nem nulláról indulva.

Talán pár éven belül kijön egy használható, belépő milc (mondjuk Z30, Z20..akármi), elérhető áron és a kezdőnek se kell kiadni kezdésre fél millát, mire használható felszerelése lesz.

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#47149) OPiiPO válasza Throme (#47148) üzenetére


OPiiPO
addikt

Milc-nek ez valóban nagy előnye. Fix-et azért nem szokták ajánlani korábban kezdésre, mert elsőre lehet nem találja el azt a gyújtótávolságot amire szüksége lehet - mondjuk amióta szinte mindenki mobillal ( is ) fotóz ez változott.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47150) A Zéé válasza Throme (#47148) üzenetére


A Zéé
addikt

Annak ellénre, hogy nekem még a mai napig megvan, és szeretem is a 8 évvel ezelőtti tipikus kezdő Nikonos szettem (D3100, 18-105, 35/1.8, SB600), ma már nulláról én sem vennék belépő dslr-t, csak ha nagyon ez lenne a kattanásom.

Egy milc szett tényleg felhasználóbarátabb, kevesebb dologgal kell vacakolni. Nincsenek fókusz bajok, nem kell egyből raw-al kínlódni, kisebb, kompaktabb maga a csomag, amit kezelni vagy hurcolni kell.

Persze ha valakinek van konkrét célja, akkor még sok esetben jobb a tükrös rendszer, de átlagos, alap felhasználásra inkább egy Fuji X, vagy egy Olympus E-M.. váz felé keresgélnék én is.

Just a simple Lineman...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.