Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) tvamos válasza t72killer (#47400) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat... majd kozejuk lovetnek a Tiananmen teren, aztan megy minden tovabb, mint elotte.

De nem ugy volt nemreg, hogy a Fuji beszall a Nikonba? Most nem olvasok rola mar regen.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47402) t72killer válasza tvamos (#47401) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kormányzati terv volt, hogy megelőzzék a kínaiak részvényvásárlását.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47403) Peczek


Peczek
aktív tag

Valaki már küldött ki Nikont a szervizbe a csehekhez? Tapasztalat milyen volt, nem barmolták szét (sem a szerviz, sem a futár?)

(#47404) Timer válasza Peczek (#47403) üzenetére


Timer
veterán

Jelen! Két hónapja egy objektívet javíttattam velük, teljes mértékben elégedett vagyok, nem egészen két hét alatt megvolt. Amire érdemes figyelni, hogy a kiküldött emailekben kissé talányosan fogalmaznak néha, translate a fordítás, szerintem. Van egy pont, amikor arra várnak, hogy visszaigazold, hogy javíthatják a készüléket, aztán még egy, amikor fizetni kell előre, hogy visszaküldjék. Az ügyfélszolgálat viszont segít, viszonylag gyorsan.

(#47405) Peczek válasza Timer (#47404) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi.

Esetleg lehet, hogy érdemesebb angolul írni nekik, illetve angolul kitölteni a javítási űrlapot ?

(#47406) Roachy válasza tvamos (#47399) üzenetére


Roachy
senior tag

Remelem, be tudom irati a fiam egy kinainyelv tanfolyamra!..
Nem tudom ezt komolyan gondoltad e, vagy csak vicc, de az biztos hogy ezzel egy megélhetési forrást biztosítanál neki, nem tolonganak a kínai-magyar tolmácsok. Pláne ha mellé még az angolt is megtanulja.
Miért érzek a szavaidban némi kínai elfogultságot? Csak nem valami alvó ügynök vagy? :D
Kína jelenleg a legpazarlóbb és legkörnyezetszennyezőbb ország a világon. Nem kicsit, hanem durván. És ahogy telik az idő ez csak nőni fog. Mert míg a világ más részein ha lassan is de próbálják ezt államilag is csökkenteni és az emberek is nyitottabbak, addig Kínában ez még nem elsődleges szempont, szemben a gazdasági fejlődéssel.
Bár valóban elkezdetek tenni ellene és ráfeküdtek a megújuló energiákra is és vannak bőven dicséretes törekvések, de még mindig építenek szénerőműveket, még ha kifelé nem is ezt kommunikálják. Ráadásul nem csak a saját országukban. A hirtelen jött kapitalizálódás, és gazdasági fejlődés miatt hatalmasra nőtt energiaigényt így lehet a legolcsóbban, leggyorsabban kielégíteni. És egy mostanában épült szénerőművet aligha kapcsolnak le a közeljövőben. Ha a szénerőműveket így kezelik, gondolod az ipar más területein nem bánnak hasonlóan "nagyvonalúan" az emberre és környezetre gyakorolt káros hatásokkal?
Kínának demokrácia kéne a változáshoz, arra azonban még nincs túl sok esély.

(#47407) Timer válasza Peczek (#47405) üzenetére


Timer
veterán

Nem, értik a dolgozók szerintem, csak az automata nyelvezete "darabos".

(#47408) tvamos válasza Roachy (#47406) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Miért érzek a szavaidban némi kínai elfogultságot? Csak nem valami alvó ügynök vagy? :D " Nem alszom kerem tisztelettel. Volt konfliktusom kinai beszallitokkal. De sajnos muszaly veluk dolgozni.

Angolul mar egy ideje tanul a gyermek, es nagyon szeretnem, ha tanulna Kinaiul, mert ahogy most allnak a dolgok, az elony lesz. En igy gondolom. Vannak Kianiak, akik beszelnek Europaiul, de ok kinaiul gondolkodnak. Jo lenne, ha a gyermek megtanulna egy kicsit a nyelvuket, meg a gondolkodasukat.

(#47402) t72killer
Hat igen... Az nem lenne jo, ha a Nikont megveszi kilora valami kinai befekteto csoport. Sok naluk az erzekeny technologia.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47409) rekid válasza Roachy (#47406) üzenetére


rekid
addikt

"Mert míg a világ más részein ha lassan is de próbálják ezt államilag is csökkenteni és az emberek is nyitottabbak, addig Kínában ez még nem elsődleges szempont, szemben a gazdasági fejlődéssel."

Mr Trump most kakkantott bele a párizsi klímaegyezménybe és nyitja újra a szénbányáit mint a föld második legnagyobb környezetszennyezője.. :(

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47410) Roachy válasza rekid (#47409) üzenetére


Roachy
senior tag

Igen sajnos, van a világnak még jó pár idiótája. De Trumpnak remélhetőleg már nincs sok ideje rombolni. És azért az amerikai cégekre valamelyest jellemző az egyre inkább környezet és ember barát hozzáállás, ahogyan az amerikai lakosok egy nagy részére is. Még ha közben az első emberük egy igazi barom. De mivel demokrácia van ezért ebbe az egyéneknek is van beleszólásuk, nem kell kötelező érvénnyel az ő baromságait követniük. Szóval ott legalább van ellensúly.

[ Szerkesztve ]

(#47411) sarasota123


sarasota123
aktív tag

Sziasztok, van valakinek tapasztalata esetleg esovedo huzatokkal kapcsolatban Dslr-hez? Neha kedvet kapok sz*r idoben fenykepezni, akar a varosban, akar a termeszetben, de azert feltem a gepet. Csak nem tudom eldonteni, hogy a markas x tizezres huzatoknak van-e ertelme, vagy eleg egy 2-3 ezres zacskoszeru cucc is. D750 a gepem, ami asszem max cseppallo, plusz sajnos az obijaim sem idojarasallok. :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#47412) t72killer válasza sarasota123 (#47411) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Esője válogatja. Az időjárásálló gép+obi kombóknak amúgy nem kell.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47413) Roachy válasza sarasota123 (#47411) üzenetére


Roachy
senior tag

Egy masszív nejlon zacskó plusz egy befőttes gumi. ;)
Ha ennél jobbat akarsz, akkor viszont vedd meg a drágábbat, ismertebbet.

(#47414) *Ropi* válasza t72killer (#47412) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mindennek is ajánlott. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47415) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

PC-s wifi kapcsolatot próbált már valaki routeren keresztül? A WTU-val Reménytelennek tűnik...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47416) rekid


rekid
addikt

D750 utód.

Btw ebben a nagy MILC lázban igazán letolhatnák a régi semmire sem F bajonettes obik árát, hogy vegyek egy 70-200-at olcsón..

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47417) t72killer válasza rekid (#47416) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

;] , az f-bajonettes obikra ácsingózik egy csomó milc+FTZ tulaj:))

A magam részéről sztem csak egyet fogok használni, a sigma 150-600s-t, a napokban 1.4x telekonverterrel(!) tesztelgettem: még így is megy az AF és a végeredmény éles! A komplett project (sigma obi, TC plusz a kitből számolva az FTZ) ára megállt 1200EUR-nál, a beígért 200-600z egyrészt jó, ha egyáltalán kijön jövőre, másrészt nagy tételben fogadnék rá, hogy nem lesz olcsóbb a sony megfelelő obijának, amiért 2200EUR-t kérnek.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47418) Throme válasza *Ropi* (#47414) üzenetére


Throme
veterán

Igen ez így van, és ilyenkor mosolygok, ha valaki jön az időjárás állósággal, mint hatalmas előnnyel.
Pláne, ha az obi nem az. Egyes obiknál ez a fícsőr kimerül annyival, hogy kap egy "befőttes" gumit a bajonett köré.

Vízállóságra vannak külön kamerák, vagy tokok a hagyományos fényképezőkre. Ezen kívül lehet próbálkozni esőben fotózással....csak nem nagyon érdemes.

Ugyanúgy védem a mostani időjárás álló vázat, mint anno a belépőt.
Mivel nem ismerem a konkrét határait ennek a megoldásnak, jobb a békesség.

(#47419) t72killer válasza Throme (#47418) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért normális esetekben működik a dolog, más kérdés, hogy egyik-másik gyártó elk.rja. Az a baj, a kamera első hónapjaiban nehéz értelmes tesztet találni, pláne több helyről megerősítést, hogy pl 10 tesztelt gépből egy se ázott be, miután fél óráig tartották zuhany alatt/xy túrázó szakadó esőben egész nap hegyet mászott vele, stb. Vannak vázak, amik ezt kibírják (olympus e-m1 széria), és vannak, amire csak ráírják.

Amik tényleg kibírják, azok lehetséges egy rövidebb bemerítést is elviselnek egyébként - sajna a fotógépekre nem alakult ki egy olyan törő-zúzó youtuber-társaság, akik tényleg tesztelnék a masinák állóképességét.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47420) *Ropi* válasza Throme (#47418) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mondjuk én hülye bátor :D voltam és többször fotóztam már olyan körülmények közt (esküvőn ugye nincs idő a cucc bebugyolálásával szórakozni), ahol folyt a vázakon az eső vagy az olvadt hó, de soha nem lett bajuk (mondjuk csak L-es, időjárás álló objektíveket és gyártó azonos kiegészítőket használok, mert pl. a 3rd party markolatok egyik negatívuma, hogy nincs szigetelésük és könnyen bejut rajtuk keresztül a vázba bármilyen folyadék), viszont ettől más még lehet peches, mint a linkelt történet is mutatja (pedig elvileg az 1D széria szigetelése jobb, mint az 5D3/4-eké).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47421) Throme válasza t72killer (#47419) üzenetére


Throme
veterán

"törő-zúzó youtuber-társaság, akik tényleg tesztelnék a masinák állóképességét."

Még a digital rev tv-s srác (asszem Kai) csinált egy két ilyen videót, amiket látva komolyan sajnáltam a pórul járt vázakat :)

(#47422) Throme válasza *Ropi* (#47420) üzenetére


Throme
veterán

Lehet szakmai titok, de ilyenkor kérsz felárat, hogy egy esetleges beázás ne a csak a te zsebedet terhelje?

(#47423) Roachy válasza Throme (#47418) üzenetére


Roachy
senior tag

Én többször használtam már a gépeimet esőben, hóban és eddig még nem volt gond. Persze nem órákig és nem szakadó esőben. És azért odafigyelek rá hogy ne ázzon ha éppen nincs használatban. Az időjárásállóságot helyén kell kezelni és nem lesz gond, nem kell feszegetni a határokat, amint lehet fedő alá kell tenni. Nem egyenlő a vízállósággal, de egy kis ráeső vizet simán kibír és igen az optika lehet gyenge pont. De nekem igenis előny, nem is vennék olyat ami nem az. Sok olyan helyzet van amikor nincs idő/lehetőség bugyiba tenni, de fotózni kell.

(#47424) Viperator


Viperator
őstag

D3s - saját felelősségére...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47425) Roachy válasza *Ropi* (#47420) üzenetére


Roachy
senior tag

Az egy elszigetelt (pontosabban szigeteletlen :DD ) eset lehetett. Az is előfordulhatott, hogy nem beázott, hanem a zacskó alatt bepárált a gép. Azért ezek a masinák a több éves tapasztalat szerint is kimondottan jól bírják.

(#47426) Roachy válasza Viperator (#47424) üzenetére


Roachy
senior tag

Pont ezt a videót kerestem, megelőztél. ;)

(#47427) *Ropi* válasza Throme (#47422) üzenetére


*Ropi*
félisten

Biztosítva van a felszerelés.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47428) t72killer válasza Roachy (#47425) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A pára lehet rosszabb mint az eső egyébként?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47429) *Ropi* válasza Roachy (#47425) üzenetére


*Ropi*
félisten

Több esetről is tudok, 1Dx, 1Dx2...A kisebbeket azért nem említem, mert ezeknek a legfokozottabb a védelme (pl. egy 3 vagy 4 számjegyű váz semmilyen védelemmel nem rendelkezik: úgy szívják magukba a nedvességet, mint a szivacs).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47430) Roachy válasza *Ropi* (#47429) üzenetére


Roachy
senior tag

Akkor ez lehet Canon sajátosság. ;]
Nikon oldalról nem túl sűrűn futok bele ilyenekbe, volt pár de azok mind extrém esetek voltak.

(#47431) Roachy válasza t72killer (#47428) üzenetére


Roachy
senior tag

Én pára ellen ha lehet, mindig védekezek, eső ellen csak ha előre föl tudok rá készülni.

(#47432) anaqer válasza t72killer (#47428) üzenetére


anaqer
veterán

Hogy a viharba (ééérted... :DDD) ne. Az esőt azt többnyire le tudod törölni, vagy takarással eleve kivédeni - de ahová a levegő bejut, oda a pára is. Onnantól meg elektronika is elkezdhet szarakodni, lencsén gomba nőni, akármi.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47433) *Ropi* válasza Roachy (#47430) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem Canon privilégium, riporter kolléga Nikon D5-je is ázott már be szimpla esőtől...

Mondjuk mi szerencsések vagyunk, mert sosem kíméltük a vázainkat (nem csak vizet kaptak de tengerparti sós homokot is, ami sokkal keményebb), ennek ellenére sosem lett semmi bajuk.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47434) t72killer válasza anaqer (#47432) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

noigen, gombaspórák, ez a rémálmom...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47435) anaqer válasza t72killer (#47434) üzenetére


anaqer
veterán

Going out on a limb here, de ezt szarkasztikusan gondoltad? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47436) t72killer válasza anaqer (#47435) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

;]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47437) anaqer válasza t72killer (#47436) üzenetére


anaqer
veterán

Jó tudni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47438) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Modern nikon vázak vajon elérhetők OTG-n keresztül? A z6 wifije hiába 5GHz ac -csilivili van a speckókban, k.vára belassította a nikon (:W), muszáj valami drótos megoldás, ha értelmezhető adatmennyiséget (mondjuk 60-100db raw) akarok átvinni telefonra és tabletre.

A terv, hogy vennék egy micro USB (telefon oldal) <-> USB-C kábelt, az adatokat meg civilizált esetben totalcommanderrel, extra junkware telepítés nélkül mozgatnám. Az is igaz, hogy a Snapbridge már fenn van a telefonon, ha nagyon muszáj, azt is használhatom - ha csak az kezeli az OTG-t.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47439) Viperator válasza t72killer (#47438) üzenetére


Viperator
őstag

USB elosztód van? Kiveszed a kártyát, beteszed a kártyaolvasóba és abba az elosztóba a kártyaolvasót, az elosztót pedig a telefonba. Egyszerű.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47440) t72killer válasza Viperator (#47439) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Épp ez a lényeg, egy 3-4 napos túrán nem akarok sem elosztót, sem kártyaolvasót, se x centi felesleges kanócot. A telefonban van 128 gigás microSD, (+tartalékban még1) arra menne a backup, és persze megosztás. +6"-os képernyőn könnyebben lehet válogatni is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47441) Viperator válasza t72killer (#47440) üzenetére


Viperator
őstag

Súlyuk még összesen 100gr-ot sem haladja meg, így nem nehéz.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47442) t72killer válasza Viperator (#47441) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem érdekel ha 1gr is az összsúly. vagy wifis kapcsolat vagy 1db kábel. A méregdrága xqd karit se akarom állandóan ki-be rakosgatni, hallottam már elhajlott pines csati miatti többszáz $-os javításról. Hnapra szerzek egy alap otg adaptert, ha azzal megy, rendelek egy ilyen kábelt.
puccosabb wifi adapterek, amiket a gépre lehet dugni, ilyesmit használnak, szval elvben működnie kell.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47443) Viperator válasza t72killer (#47442) üzenetére


Viperator
őstag

Gondolom, hogy a gépnek van két kártyafoglalata, akkor a gépen belül is tudsz átmásolni.

Majd számolj be, hogy működik így...? (Egy kábellel)

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47444) azka79 válasza t72killer (#47442) üzenetére


azka79
aktív tag

Én ezt használom

[link]

(#47445) t72killer válasza Viperator (#47443) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#47444: egy db eXtrémQrvaDrága kari foglalat van benne.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47446) Viperator válasza t72killer (#47445) üzenetére


Viperator
őstag

Tessék...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#47447) t72killer válasza Viperator (#47446) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"nem érdekel ha 1gr is az összsúly. vagy wifis kapcsolat vagy 1db kábel." kártyakibepakolás sem érdekel ahogy írtam. A kérdés, hogy EZ működik-e?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47448) azka79 válasza t72killer (#47445) üzenetére


azka79
aktív tag

számold össze mennyi be kerül a felszerelésed, ez a töredéke. Én nem szeretnék úgy járni, hogy kiveszem a kártyát biztonsági mentés miatt, és másolás közeben elszál a kártya egy gagyi kártyaolvasó miatt. De ez mindenkinek az egyéni döntése...

(#47449) t72killer válasza azka79 (#47448) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tessék, újabb ok a kártyaolvasós megoldással szemben, egyébként olvastam is otg-kariolvasós megoldásban megzakkant kártyáról.:R

Igen a képek ÉS A TOVÁBBI FOTÓZÁS bebukása (100+€-s kariárak mellett amatőrként nem tartok pótkártyát) mellett egy kb 200€-s kártya is ugrik. Emiatt is sokkal szimpatikusabb, ha közvetlen kanóccal tudom összekötni a telefont a fotógéppel.

Hnapra meglesz az otg adapter amivel kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47450) *Ropi* válasza t72killer (#47449) üzenetére


*Ropi*
félisten

A gagyi kártyaolvasókkal szemben, a jó minőségűekkel nem szokott probléma lenni. Pl. kerüljétek a fehér HAMA® 19 in 1 olvasót, ami HAMA® tönkreteszi a kártyákat (már többet hoztak adatmentésre, amik abban kócolódtak össze). A Kingston FCR-HS4-ből nekünk 4 db van, meg ismeretségi körben is vagy összesen 10 és még nem okoztak csalódást. A kábel is számít: minél rövidebb és minél árnyékoltabb, annál jobb. Zavarszűrő ferritgyűrű ne legyen rajta!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.